WATERWEG 'Mensen blijven enthousiast..' SPORT 15 Martinit hoort nog weinig van scholen in-aomOKTlHG BE R AG USm 'Sullige' Lanting versiert een stuk t mmSaMÈËammÉ Clubhuis Zuid: Handig in huis John Woof wil golfsport populair maken chteopr Tlien Lensvelt 12,5 jaar in gemeenteraad Helen ium Open huis voor creatief Schiedam Midweeks jeugdvoetbal toch op 1 februari van start mMmmsmmmmmmsmmmmmm i ÏDERAC Prestatieloop in Maassluis Dick van Ham fluit in Ahoy' Ron Heusdens verdedigt damtitel Richard Dercks tilt onwennig S W langs HMSH De Ooievaars kiest sportman en -vrouw Gemoedelij kheid is er beetje uit' Illll!llf!!lilI[J|J||IIIII||||||||{*j!]f |]lll]!IMIIjllHlj iiiiMiiiiiiiiiiiiiMiiiimininiiMiiiniiiiiiiniii VIaardingen Het is een vertrouwd fieuur in de Vlaardingse gemeenteraad, de SGP'er Rien Lensvelt. Morgen is het op de kop af twaalf en een half jaar gele den, dat hij in de raad de eed aflegde. Reden voor een kiem feestje binnen de fractie en binnen zijn eigen Staatskundig Gereformeerde Partij. Maar hij relati veert dat zelf wel een beetje. „Joh, het is niet zo'n enorme prestatie. de afgelopen twaalf en een half jaar heel wat is veran derd. ,,De tegenstellingen zijn verscherpt, er is minder be reidheid om elkaar te vinden", meent hij. Dat was in zijn be ginperiode anders. politieke belangen soms teveel de boventoon voeren, kan hem een tikje nijdig maken. „Als je naar het stemgedrag kijkt dat soms ten toon wordt gespreid: ik zie de politieke belangen vaak prevaleren boven het be lang van de stad. Dat kan wel Lensvelt heeft in zijn raads- carrière al heel wat politieke figuren zien komen en gaan. Driemaal maakte hij de vor- ming van een nieuw college van burgemeester en wethou ders mee, met wisselende sa menstellingen en vooral met wisselende ondersteuning door de raad. Toen hij begon was er een afspiegelingscollege, dat steunde op een brede basis in de raad. In die situatie zit de Vlaardingse gemeenteraad al lang niet meer. Het is een van de oorzaken, denkt Lensvelt, dat in de wijze waarop de raad functioneert in soms wel eens vervelend te vinden. Het feit ook, dat de Cemoedeli j kheid „Ik denk dat dat ook tc maken heeft met allerlei maatschap pelijke ontwikkelingen. Het is niet zo'n leuke tijd meer. Je ziet dat op tal van andere ter reinen ook, en het geldt ook voor het raadswerk: de gemoe delijkheid is er een beetje uit." Lensvelt geeft de indruk, dat door Paul Houkes eens een enkel keertje gebeu ren, maar het mag geen regel worden. Je zit er namens de gehele bevolking, en niet al leen namens de groep die op jou gestemd heeft, vind ik. Dal kan wel eens moeilijk zijn, maar zo is het toch." De eerste bijeenkomst van de archeologische werkgroep Helimum dit jaar betreft een lezing van Epko Bult over de archeologische inventarisatie van Midden Delfland. Heli- nitim vierde vorig jaar zijn vijfentwintig jarig bestaan en hoopt dat de volgende vijfen twintig minstens even suc cesvol zullen zijn. De spreekbeurt van de heer Bult wordt op 18 januari ge houden in het Hollandiage- bouw aan de O os tha venkade in Vlaardingen en begint om 20.00 uur. Vlaardingen Een suLlige boekhouder, die onder invloed van zijn omgeving verandert in een versierder. Dat is in het kort samengevat de inhoud van de comedie „Hoe versier ik een stuk", die John Lan- tings Theater van de Lach gis teravond in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal op de planken bracht. „Hoe versier ik een stuk" is een aardige klucht zonder veel dubbelzinnig vermaak; iets dat in het verleden niet altijd van Lantings comedies kon wor den gezegd. Het stuk is een bewerking van het stuk 'Big... Bad... Mouse' van Philip King en Falkland L. Cary. Lanting heeft zoals altijd het stuk volledig weten aan te passen aan Nederland en nog de namen van de per sonen, noch de situering ver raad de buitenlandse oor sprong van het stuk. Daardoor wint het aan kracht. Lanting zet ook dit keer weer een schuchter type neer. dat volledig buiten zijn schuld om verzeild raakt in situaties waaraan hij niet gewend is in dit geval wordt hij beschuldigd van een verkrachting. De hoofdpersoon buit zijn nieuwe imago ook dit maal volledig uit. Dat is geen nieuw gegeven bij de voorstellingen van het Theater van de Lach. De klucht had een aantal jaren geleden al eens op het reper- toir gestaan van het theater en de reacties waren goed genoeg om het weer uit de kast te ha len. Nieuw is dat de acteurs zich rechtstreeks tot het pu bliek wenden en het 'in ver trouwen nemen'. Daardoor wordt het mogelijk in te spe len uit reacties op de zaal en dat wordt ook gedaan. Van die mogelijkheid wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Ook voor deze productie heeft Lanting bijna alle acteurs uit de vorige productie vervangen door nieuwe, vaak jonge vak genoten. Alleen Johan Sirag en Ellen Veger doen voor de derde achtereenvolgende keer mee. Lensvelt heeft dat vaak zelf aan den lijve ondervonden. Vanuit zijn principe, dat hij als raadslid in eerste instantie is benoemd om de belangen van de stad te verdedigen moest hij soms tegen belangen van zijn eigen partijgenoten ingaan. Hij haalt wat herinneringen op aan de discussies rond het be stemmingsplan voor de Broek polder, waar het uiteindelijk van de stemmen van de SGP/GPV-fractie bleek af te hangen, of dat bestemmings plan zou worden aangenomen of niet. „De inmiddels overle den Henk van Woerden, die in de Broekpolder zijn landbouw bedrijf had, zou van dat be stemmingsplan het slachtoffer worden. Diezelfde Van Woer den was SGP'er: een partijge noot van me. Na lang afwegen heb ik toen toch vóór dat be stemmingsplan gestemd; tegen de belangen van Van Woerden in. Dat heeft intern heus nog wel wat strubbelingen gege ven, na afloop. Dat heeft hij me niet in dank afgenomen. Maar ik vind: je zit er voor de belangen van de stad en niet voor één meneer, die toevallig partijgenoot van je is." Die principiële keuze tekent Lensvelt. In zijn werk in de raad baseert hij zich nog steeds op de uitgangspunten van zijn partij, die gebaseerd zijn op Gods Woord. Maar hij vindt wel, datje dat op de goede ma nier moet doen. „Je hebt een vaste koers, die heel duidelijk is, maar je moet er wel reke ning mee houden dat het 1984 is en niet 1884. Dat betekent, dat je best aandacht mag vra gen voor de zondagsheiliging, maar je moet dat op de juiste manier doen. Als wij als frac tie met voorstellen komen om bepaalde dingen op zondag niet meer te doen, dan weet je vantevoren dat je daar geen enkele andere partij voor mee krijgt. Dat heeft geen zin. Het is wel goed om dat principiële geluid in de algemene be schouwingen te laten horen. Ik denk toch wel dat dat in vloed heeft, ja. Er wordt toch Wel een beetje rekening m< gehouden. We waarschuwen Rien Lensvelt: geen grammofoonplaat opzetten.. Schiedam „Het is eigenlijk een soort traditie gewor den. Bij het begin, van elk cursusjaar organiseren we een open huis, zodat de mensen kunnen zien wat er hier te beleven valt." Dorien Takken 2it niet voor niets aan de informatiebalie van de wijkcentrum De Blau we Brug. Vlekkeloos somt ze alle bestaande cursussen van. het centrum op en ze kent ook tot in de details het program ma voor het op handen zijnde open huis. Zaterdag staan de deuren van De Blauwe Brug wagenwijd open voor het publiek. In ver schillende kraampjes geven de diverse cursusleiders informa tie over de cursussen die zij geven. Behalve die informatie zijn er natuurlijk voorbeelden, aanwezig van wat je in zo'n cursus doen kunt. Dorien geeft een overzichtje: brooddeegfiguren maken, ba tikken, glasgraveren, poppen- maken, tekenen, aquarelleren, kleien en bloemschikken. „Za terdag geven we ook een de monstratie volksdansen en jazzbaliet. Kan best gezellig worden." Voor een cursus betaalt men in de Blauwe Brug een cursus geld van ongeveer dertig gul den. „Dat verschilt nogal per cursus", zegt Dorien. „Het ma teriaalgebruik is daarvoor na tuurlijk de voornaamste reden. De ene cursus vergt meer en duurder materiaal dan de an der." Voor uitkeringsgerech tigden is er een speciaal tarief, waarbij de cursist alleen het materiaal betaalt. Een cursus bestaat uit vijf of zes dagdelen. De Blauwe Brug is te vinden aan het Bachpleïn. Om tien uur begint zaterdag het open huis en rond vier uur gaan de deuren weer dicht. In de avonduren is er nog een bingoavond voor de volwasse nen. „Nee, ik heb zelf nooit zo'n cursus gevolgd", erkent Do rien, „maar ik woon ook nog maar pas in Schiedam. Ik weet wel dat mensen die dat wel hebben gedaan nog heel lang enthousiast blijven. En daar doen we het toch om..." regelmatig voor de ontkerste ning. Dat moet je ook doen: dat is een goede zaak. Maar je moet het niet in elke raadsver gadering weer opnieuw doen, want dan krijg je: Lensvelt, hou nou je mond maar, we hebben dat al zo vaak gehoord. Dan ga je net als Poppe een grammofoonplaat opzetten, en dan wek je alleen maar irrita tie zonder dat het nog enige betekenis heeft," Averechts Lensvelt heeft er in de loop van zijn raadslidmaatschap ook veel bijgeleerd, geeft hij zelf toe. Het feit bijvoorbeeld, dat het soms beter is om er gens niet over te beginnen omdat het anders een ave rechts effect kan hebben. „In mijn beginperiode, en ook la ter nog, ging ik nog wel eens fel in tegen bepaalde voorstel lingen in de Stadsgehoorzaal, of toen met dat circus van sie en Adriaan cp zondag. Dan kom je tot de ontdekking dat, als je daar tegen gaat proteste ren, er nog veel méér mensen naar gaan kijken. Van Bassie en Adriaan kreeg ik toen na afloop zelfs een grote bos met rode en gele ro2en, en van de directeur van de Stadsgehoor zaal kwam de opmerking: 'Be dankt voor de klandizie!'. Maar dat was natuurlijk juist de bedoeling niet." „Tegenwoordig ben ik daarom wat voorzichtiger met dat soort protesten. En dat is dan voor de eigen achterban wel weer eens moeilijk. Die vraagt dan aan je: waarom ageer je daar nie' tegen? En dat kan ik me dan ook wel weer voorstel len." Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 6 januari 1984 Schiedam Gerard Thijsmans, het met jeugd zaken belaste bestuurslid van de voetbalvereni ging Martinit, heeft nog maar weinig positieve reacties binnen van schoolbesturen om, met kinderen van zes tot twaalf jaar, op het com plex van Martinit georganiseerd voetbal te gaan spelen. Onafhankelijk van het aantal nog bin nenkomende aanmeldingen zullen de, waar schijnlijk in een nederlaagserie gegoten, wed strijden in ieder geval op woensdag I februari van start gaan. Thijsmans heeft onlangs maar liefst tachtig scholen, jeugdhonken, verenigingen en wijk centra aangeschreven. Bij de reeds teruggezon den formulieren zaten vier enthousiaste reac ties. „En nu maar hopen dat de overige bestu ren het voorbeeld van hun collega's zullen vol gen". zegt een in spanning afwachtende Thijs mans, die er een beetje op hoopt dat de school vakantie oorzaak is van de nog geringe respon se. „We hebben ons ten doel gesteld om het voet bal onder de jeugd weer populair te maken", licht de jeugdvoorzitter gaarne toe. „Laten we de 'twijfelaars' eens stimuleren zich bij een voetbalclub aan te sluiten. Een heropleving van het Sehiedamsce jeugdvoetbal is voor iedere club pure noodzaak. Daarom willen we voetbal wedstrijden voor de gehele Schiedamse jeugd organiseren. Misschien kan het uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend iets." Martinit houdt hier al wel een beetje rekening mee. Want naast de diverse te winnen prijzen (onder meer complete voetbal tenues) staat er ook al een wisselbokaal gereed. Het terrein Kleyburg leent zich uitstekend voor het bedrijven van golf. Schiedam Clubhuis Zuid in Schiedam start I februari met een aantal lesavonden, onder het motto 'Handig in huis'. De essenreeks is bestemd voor die met de handen in het Lttj'Haar zitten als er in huis klei- klusjes moeten worden op- ?-f§3knapt, zoals het aanzetten >*van stekkers, de waterleiding ->lw&oren is of er nog een rijtje tegels moet worden gezet. Het Lm in totaal zeven woens- dagavonden, die van half acht tot tien uur duren. De kosten bedragen vijftien gulden per persoon voor de hele cursus. Woensdag 1 februari en woensdag 8 februiari gaat het over elektriciteit en energie, een week later over betegelen en het aanbrengen van steen strips. Weer een week later staan gas en water centraal en 29 februari voegen en timmer werk. Op 7 maart gaat het over de veiligheid in huis en tentsiotte 14 maart over het schilderwerk. De veiligheid in huis wordt onder de loep genomen, omdat er in huis nogal wat spullen worden gebruikt, die gevaar lijk zijn zoals afbijtmiddel en terpentine. Inlichtingen over de cursus wordt worden gegeven bij Clubhuis Zuid aan de Dwars- straat. Honderden echte Perzen en oosterse tapijten voor de laagste prijzen. Wij zouden óók prijzen kunnen noemen, maar eerlijker is om kwaliteit en echte prijzen te komen zien en verge lijken in één van onre zaken en dan pas beoordelen. Met 100% Derag-garantie Nieuw filiaal in het cenlrum tussen Lijnbaan i en Coolsinget t.o. ingang Hilton Hotel Kruiskade 6 - Tel. 010-127B44 Boazamweg 136. Rotterdam 200 meter van metro- f station Oostplein, 01D-140619. Freericksplaats 9, Rotterdam-Hlliegereöerg, 010-167700. Rubensplein 12, ScttlBtfam, 010-261975. Geopend 9-18 uur. Koopavond tot 21.00 uur. Maandagmiddag geopend v.a. 13.00 ui«r. Reparatie en reiniging in eigen atelier, g trr Maassluis De atletiekvere niging Waterweg houdt op zondag 8 januari in het Wïp- perspark in Maassluis de nïeuwjaarsprestatieloop over de afstanden 1300 meter, vier, tien en vijftien kilometer. De eerste start is om 11.00 uur, de laatste om 11.30 uur. Inschrijven is vanaf 10.00 uur mogelijk in de kantine van de handbalvereniging Unitas in het Wipperspark. De jeugd tot en met twaalf jaar betaalt 3,50 gulden, ouderen een gulden meer. Kleed- en douchegele genheid is aanwezig en inlich tingen worden verstrekt op te lefoonnummer 01899-10783. Vlaardingen De Vlaardingse scheids rechter Dick van Ham, die op het veld wed strijden in de tweede en derde klasse van de amateurs leidt, is mor gen in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' ac tief tijdens de finale- avond van het K NV B/Sony-to ernooi Van Ham is aangwewc- zen als arbiter voor het halve finale duel tus sen de AU Stars en Haarlem, dat om 19,00 uur begint Kleyburg De Engelse professional John Woof wil het eli taire karakter van de golfsport doorbreken. „Eén van de manieren om dit imago kwijt te raken is de jeugd voor golf te interesseren". Geen loze kreet van de Engelse golfleraar. Hij benaderde vijf scholen, vier op Voome-Putten en één in Vlaardingen om begin februari eéu of meerdere vertegen woordigers, het liefst leraren èn leerlingen, naar Kleyburg te laten gaan om vast een voorproefje te krijgen. Schiedam In diverse klas sen gaat vrijdag 27 januari weer het Schiedamse dam kampioenschap van start. Het toernooi, dat in totaal drie maanden in beslag zal nemen, kent Ron Heusdens in de hoogste afdeling als de te klop pen man. Heusdens bleef vorig jaar Tiny Mous. Rob van Eijk en Wim Vrijland voor. Gevieren zijn zij ook dit jaar de voornaamste kandidaten voor het Schie damse kampioenschap. De titelstrijd staat overigens open voor iedere Schiedam mer. Mensen met wat minder ervaring kunnen in de laagste klasse van start. Er wordt ge speeld in een hoofdklasse, eer ste, tweede, eventuele verdere klassen" en een speciale jeugd- klasse. De wedstrijden worden vanaf 27 januari iedere vrijdagavond in gebouw 'De Ark' gespeeld. Schiedammers kunnen zich nog tot 13 januari opgeven bij Anton Risseeuw, Geert Rein- derstraat 16a (telefoon 262204). Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. „We trekken dan op een zater dagmiddag twee, drie uur uit om de vertegenwoordigers van de scholen alvast kennis te la ten maken met de sport. Zelf lijkt het mij het beste om in het voorjaar naar de scholen te gaan. Dan is het voor de lief hebbers wat aantrekkelijker om een poosje buiten te staan". De Brit heeft het voornemen om het niet bij één bezoek aan de scholen te laten. „Dat heeft weinig zin. Als het kan dan kom ik graag een paar keer te rug". Na de diverse bezoeken krijgen de scholieren de kans om tegen gereduceerd tarief een paar dagen naar Kleyburg (gelegen tussen het Hartelka- naal en het Brielse Meer) te komen om nog wat meer te oefenen. „Dan zijn familiele den en vrienden ook welkom", zegt Woof. „Bovendien is het tegen die tijd al zomervakan tie, zodat een ieder wat meer tijd heeft om te komen". „Dat elitaire karakter moet worden doorbroken. Er is nog steeds een drempel in Neder land. Daarom moet je het heel aantrekkelijk maken om naar de golfbaan te komen". „Dit is altijd al een ideaal van mij geweest", vertelt Woof, „en nu heb ik er echt de kans voor. Op de baan in Hilver sum, waar ik tot september heb gewerkt, waren er totaal geen mogeiijKneaen om wat met scholieren te doen, Daar had ik echter te maken mei de situatie dal de baan van een vereniging was en noch het bestuur, noch de leden iets voor mijn plannen voelden". „Op Kleyburg ligt het allemaal wat eenvoudiger. Het is een openbare baan. waar iedereen kan komen om een balletje te slaan. Bovendien valt de 'dri ving-range', zoals de oefen- baan officieel heet, geheel on der mijn verantwoording". John Woof is de eerste golf- professional in Nederland die aan een dergelijk plan is be gonnen. Hij hoopt dal zijn col lega's in den lande zijn voor beeld zullen volgen en de jeugd elders ook enthousiast weten te krijgen voor deze sport. „Eén van de mooie din gen van golf", meent de Ab- benbroeker, „is datje dit tot je zestigste, zeventigste kunt blij ven doen. Begin je op je zes tiende. dan weet je dus dat je nog jaren kunt blijven spelen." Scholen die ook belangstelling hebben, kunnen overigens nog contact opnemen met John Woof. Overdag is hij te berei ken op Kleyburg op het tele foonnummer 01810-7336. Den Haag Op het winderige kunstgrasveld van de Haagse derdeklasser HMSH was voor SVV gisteravond het spel (Iee>. bezig zijn) belangrijker dan de knikkers (lees: een kleine 3'-2 overwinning). Zonder Henk Dirven (ziek), Leen Warnaar (spaarde z'n gevoelige achillespezen) en Harry van Kapel (spier blessure) kon oefenmeester Huib Ruygrok daarenboven niet de formatie aan het werlc zien, die hem in de tweede competitiè- helft voor ogen staat. Het was duidelijK wennen voor de Schiedamse semi- profs, die op de aalgladde kunststof vloer slechts via di rect spel HMSH konden af- door Donald Bax troeven. Wat dat betreft, had de van een flinke vijf wed strijdenschorsing verloste Richard Dercks in de eerste helft nog het beste door hoe het allemaal aangepakt moest worden. De nieuwe centrum spits van SVV scoorde twee Schiedam De Schiedamse invalidensportvereniging De Ooie vaars zet aanstaande zaterdag respectievelijk de sportvrouw en sportman van hun club in de bloemetjes. Deze uitverkiezingen vormen het hoogtepunt van de traditione le nieuwjaarsreceptie, die zaterdag in het onderkomen van De Ooievaars aan de Westmolenstraat 26 wordt gehouden. De in stuif duurt van 15.00 tot 18.00 uur. Om vier uur zullen de twee meest opvallende sportlieden bekend worden gemaakt. puntgave treffers, waarvan de tweede na een imponerende solo. Nummer drie en in dit geval SVV's eerste doelpunt kwam op naam van Jan Kroos. In de tweede rondgang, waar in Ruygrok Leen Swanenburg en Ron Timmermans inbracht voor respectievelijk Jan Kroos (blaren op zijn voet) en Mark Wotte (voorzichtig begonnen na een kleine liesoperatie), zakte het spelpeil zienderogen, waardoor HMSH de schade zelfs tot één doelpunt kon be perken. Pluspunt was voorts het optreden van voorstopper Henk Safari, die ogenschijnlijk weinig hinder ondervond van de ternauwernood genezen spierscheuring. Dat gold ook voor Wotte. „Een beetje stijf in de liesstreek", aldus Wotte, „maar echt last had ik er niet van". SVV speelde In de volgende opstelling: Bos, Kïebert, Koe vermans, Salari, Van der Hei de, Wotte (Timmermans), Kó- nemann, Oost, Van Hemert, Dercks en Kroos (Swanen burg).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2