Overplaatsingen Unilever zorgenvoor arbeidsonrust Bouwplan voor Stationsstraat kan naar kuiten Binnenstad fel tegen uitbreiding Koningshoek één VIAARDINGS DAGBUD SCHIERAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Zeventien organisaties beklagen zich bij raad Ex-CDA-raadslid overspannen na Hoegangsweigering9 - Scheeres spreekt zorgen uit op tv In dertig jaar niet keer schade Daarom... j Vrouw valt met fiets: hoofdwond Geldkist gestolen Brand in brievenbus Fietsen kijken - Schiedammer verdacht van poging tot afpersing Sneller vergunning voor straatmuzikanten Twee kandidaten voor directeur van bibliotheek Taxichauffeur Arie Schriel onderscheiden Woonwagenkamp naar Zijdeveld IHDllWHi DINSDAG 10 JANUARI 1984 'Inspraak over opbouwwerk beneden peil' Schiedam Na een merk waardige vergadering, die gisteravond tien minuten duurde, hebben zeventien Schiedamse organisaties een brief op poten geschreven aan de gemeenteraad. De or ganisaties, waaronder alle bewonersverenigingen van de stad, wijzen erop dat de gemeente zich niet houdt aan de algemene inspraakveror dening. Zij willen dan ook, dat de welzijnscommissie zich vanavond in het stads kantoor niet uitspreekt over het programma sociaal-cultu- H Schiedam Ge- H hoord in het Schie- s damse stadskantoor: s 3 „Het is logisch dat het PvdA-bestuur vast houdt aan een s vijfde wethouder, in plaats van op die s post te bezuinigen? 3 Ze hebben pas de hole zesde etage voor 2,4 ton verbouwd, om 5 plaats te maken voor j| S een vijfde wetbou- 2 |j der. Zouden ze daar S van afziennu H Schee res burgemees- ter wordt, dan was 5 S die hele verbouwing s overbodig geweest" illllttlllllIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllI Schiedam Een 63-jarige Rotterdamse is gistermiddag met een gapende hoofwond boven het rechter oog naar het Schielandziekenhuis gebracht, nadat zij op de kruising van de Nieuwe Dam la an met de Vlaardingerdijk door onbe kende oorzaak van haar fiets was gevallen. Een 37-jarige Schiedamse raakte op de spoorwegover gang bij de Nieuwe Damlaan met haar bromfiets in een slip en kwam ten val. Ook zij werd naar het Schielandziekenhuis vervoerd. Op de Lange Nieuwstraat viel een 44-jarige Schiedamse met haar fiets, toen zij werd ge raakt door een portier van een vrachtwagen, dat plotseling openging. Met onbekend letsel werd ze in het Schielandzie kenhuis opgenomen. Schiedam Bij een inbraak •in een huis aan de Wattstraat is een geldkist met zesduizend gulden buit gemaakt. De onbe- kendefn) nam(en) ook enkele langspeelplaten mee. Men kwam vermoedelijk met een valse sleutel binnen. De bewoners van een huis aan het Sint Liduinaplein missen na ongewenst bezoek een tele visie, een videorecorder en sieraden. De voordeur van een woning aan de Molensingel werd geforceerd, waarna die ven er vandoor gingen met -sieraden en persoonlijke be scheiden. Vlaardingen Door nog on bekende oorzaak is brand ont staan in een brievenbus op de hoek van de Olmendreef en de Esdoorndreef in Vlaardin gen. Een gedeelte van de in houd ging in vlammen op. In een bouwkeet aan de Chur- chillweg in Vlaardingen werd de deur geforceerd. Onbeken den namen binnen een kijkje en gingen er vandoor met twee cirkelzagen, een boorma chine, een koffiezetapparaat en drie hangsloten. De waarde van de meegenomen goederen bedraagt 2300 gulden. Vlaardingen Viaardingers, ,dïe in de afgelopen maanden ibun fiets zijn kwijtgeraakt, ^likunnen zaterdag 21 januari <|^kijken of hun vervoermiddel v^ppms op het hoofdbureau aan JÏJjCÏiBt Delftseveer gestald is. 'Met wil nog wel eens gebeuren ;4-aak. een fiets wordt geleend' eiÈpater ergens in de stad achtergelaten. De ge- fietsen worden ver bij de politie opgesla- He volgende kijkdag. g^SotSe volgende kijkdag. V^ pcdïnebureau is volgende wèek^zaterdag van tien tot half eeh geopend. rele activiteiten, waar het het opbouwwerk betreft. Gisteravond waren vijftig ver tegenwoordigers van de orga nisaties bijeen in het stadskan toor om te praten over de nota 'Van nu naar straks' over op bouwwerk. Maar de ontbre kende figuur op deze avond was wethouder Hafkamp. Ook andere leden van B en W wa ren er niet. Slechts trof men de CSJ-ambtenaren Gert Mul der en Jan Kemps aan, die niet in discussie wilden gaan, maar slechts bereid waren het commentaar op de nota aan te horen om door te geven aan de wethouder. Dat was de organi saties volstrekt onvoldoende en zij drongen aan op schor sing van de bijeenkomst. In de op stel en sprong ge schreven brief aan de raad be klagen de zeventien organisa ties zich over de gang van za ken. De inspraak is beneden de maat, vinden zij. Overleg bleek niet mogelijk te zijn, on danks het feit dat er in de oude wijken opbouwwerkers op het spel staan, en dat was de druppel die de emmer deed overlopen: de organisaties voelden zich vorige maand al overvallen door de plotselinge nota van de gemeentelijke af deling CSJ over het opbouw werk. Amstelveen De politie van Amstelveen heeft een 50-jarige inwoner van Schiedam aange houden, die ervan wordt ver dacht het cosmeticabedrijf Wella Nederland te hebben willen afpersen. De verdachte zou uit geldnood hebben ge handeld. De man dreigde in een brief aan de directie chemische middelen door produkten van het bedrijf te mengen, als het bedrijf hem geen 1,2 miljoen gulden zou overmaken. Hij be weerde deel uit te maken van een 'internationale groep'. Tot twee keer toe eiste de man dat de firma een advertentie met een voorgeschreven tekst zou plaatsen in een dagblad. Op advies van de politie is het bedrijf de laatste keer tot plaatsing overgegaan. De politie slaagde erin de identiteit van de briefschrijver te achterhalen. Uit verhoren is gebleken dat het ging om een eenmansactie. CDA-raadslid Henk van der Linden: „Ik weet niets van steekpenningen." Maassluis Het koopcentrum De Binnenstad in Maassluis is fel gekant tegen de uitbreidings plannen voor het winkelcentrum Koningshoek. De winkeliers beroepen zich op de uitkomsten van een in 1981 gehouden distributie-planolo gisch onderzoek. Daaruit blijkt dat Maassluis geen behoefte heeft aan meer winkels. „Alleen een publiekstrekker zoals een Hema kan vol gens dat onderzoek geen kwaad", aldus de heer K. Biesheuvel, voorzitter van de verontruste winkeliersvereniging Binnenstad. De conclusies m het onderzoeksrapport bestrij ken de periode tot 1990. Vanwege de sinds '81 gedaalde koopkracht, is er volgens Biesheuvel reden te meer om het winkelarsenaal niet ver der uit te breiden. De grieven van Binnenstad zijn in een brief aan de gemeenteraad verwoord. Uit een vorig week gehouden gesprek met de fractievoorzit ters is Biesheuvel gebleken dat zij begrip heb ben voor de zorgen van de winkeliers in het centrum. Van die zijde is er op aangedrongen de bedenkingen met cijfers te onderbouwen. Binnenstad heeft de Ondernemers Federatie Maassluis inmiddels gevraagd het KNOV een rapport te laten opstellen. Het gemeentebestuur gaat op zijn beurt te rade bij de Stichting Eco nomisch Technologisch Instituut (ETA), die drie jaar geleden het onderzoek uitvoerde. Biesheu vel verwacht dat de werkzaamheden in Ko fi igshoek nu minimaal enkele maanden zullen worden vertraagd. „Het lijkt me fatsoenlijk als Koningshoek op de uitkomsten van. de nieuwe onderzoeken wacht." Biesheuvel voorziet dat het winkelgebeuren aan de Steendijkpolder 'helemaal naar de knoppen gaat als Koningshoek wordt uitge breid'. „Dat centrum is destijds opgezet voor een grote wijk. Die is nooit volgebouwd. Die winkeliers leiden nu al armoede. Voor hen zijn de plannen voor Koningshoek rampzalig." Politiecommissaris Piet van den Hengel feliciteert Arie Schriel met zijn onderscheiding. Schiedam De werkgroep Stationsstraat, waarin amb tenaren van de gemeente, de architect en bewoners van Schiedam-Oost zijn verenigd, houdt op dinsdag 17 januari een informatie ve bijeenkomst over het nieuwbouwplan voor het gebied tussen de Prof. Ka- merlingh Onneslaan en de Horvathweg. De avond wordt gehouden in de Prof.dr. Ph. Kohnstamm- school aan de Fahrenheit- straat. De aanvang is om acht uur. Het bouwplan bestaat uit 185 woningen, een trap- veld, groen en parkeer ruimte. De hoogte varieert van drie tot zes bouwlagen, met de hoogste blokken aan dekant van de Hor vathweg. Er komen wonin gen van twee tot vijf ka mers, alle in de woning wetsector. De huur moest zo laag mogelijk blijven, was het uitgangspunt van de werkgroep, maar wel komt deze hoger te liggen dan de huren die men over het algemeen in de oude bebouwing van Schiedam- Oost betaalt. Aan de isola tie van de woningen is veel aandacht besteed. Bijna alle oude woningen aan de Stationsstraat zijn nu gesloopt, op een blok huizen na bij de oprit naar de Horvathweg. Zodra hier de bewoners vertrokken zijn, wordt ook dit blok ge sloopt. Het rijtje woningen aan het Stationsplein blijft staan. Schiedam In Vara's actualiteitenrubriek op aanwijzing van oud-Schiedammer Joop 'Achter het nieuws' spreekt Schiedams nieuwe Daalmeijer, die werkt bij 'Achter het nieuws', burgemeester Reinier Scheeres vanavond zijn Het item is van gelijke strekking als het week- zorgen uit over de rampzalige situatie, waar- bladartikel in De Tijd, waarin Cees van der voor de stad komt te staan als Wilton-Fijenoord Wel een uiterst somber beeld van Schiedam dicht gaat De Vara is naar Schiedam gekomen schetst Maassluis Straatmuzikan ten, die in Maassluis het win kelend en wandelend publiek willen vermaken, moeten daarvoor een vergunning heb ben. Tot voor kort moest die worden afgegeven door het college van B en W. In de praktijk hield dat in dat musici de vergunning enkele weken voor hun geplande op tredens moesten aanvragen. Sinds kort wordt de vergun ning echter atgegeven door de hoofdinspecteur van de politie. Volgens een woordvoerder van de gemeente kan men hierdoor vrijwel onmiddelijk de vergunning krijgen. „Dè standaardverguriningen liggen gereed en er hoeft alleen nog maar een naam te worden in getikt Na het afrekenen van de leges kan het papiertje wor den meegenomen." Maassluis is hiertoe overge gaan, omdat zo üe binnenstad aantrekkelijker wordt voor het publiek, „Het is ook niet de bedoeling dat de muzikan ten op één plaats blijven staan in de binnenstad, maar zich regelmatig verplaatsen door ■het centrum", aldus de ge meentewoordvoerder. Voor grotere evenementen blijven B en W overigens de vergunning afgeven. Schiedam Voor de al en kele jaren vacante direc teursfunctie bij de gemeen schappelijke openbare biblio theek in Schiedam zijn twee kandidaten gevonden. Een eindselectie zal nog moeten plaatsvinden, maar er zit duidelijk schot in de zaak, nadat vorig jaar de benoe ming van een Rotterdamse gemeenteambtenaar op de valreep niet doorging. Hij had zich voortijdig uitgelaten over beleidszaken bij de Schiedamse bibliotheek. De selectie van sollicitanten was toen nogal moeizaam verlopen. Deze keer zou het heel wat vlotter zijn gegaan. Schiedam Taxichauffeur Arie Schriel dacht aanvankelijk dat ze hem in de maling namen, „want dat doen ze wel vaker." Maar dc Schiedamse commissaris van politie Piet van den Hengel kwam gistermorgen echt naar zijn huis in de Gorzen, om hem het gou den speldje van de KNVTO (Koninklijke Nederlands Verbond van Transport- en ver voersondernemingen) op de revers te steken. Dertig jaar lang bestuurde Schriel taxi's zon der ook maar één keer schade te maken. „De commissaris van politie? Die komt er niet in. Die komt natuurlijk bekeuringen brengen", zei Schriel een paar dagen vantevoren. „Ik ge loof, het pas als het zover is", reageerde nij nuchter op 2ijn onderscheiding. Maar gisteren zat Van den Hengel, samen met de directeur J.G. van der Meer en nog wat heren van het taxibedrijf Eurotax toch bij de familie Schriel. Een kamer vol koffiedrinkers, met de sinds vrijdag gepensioneerde taxichauffeur als het stralend middelpunt. Van.den Hengel kwam niet voor bekeuringen, maar om Schriel een pluim op de hoed te ste ken voor zijn goede rijgedrag. Dertig jaar gele den begon de Schiedammer bij taxibedrijf Mul der als blokbandchauffeur, op een soort 'opstap- taxP. In april 1961 ging hij over naar het fusie- bedrijf Eurotax, waar hij de laatste jaren in het kindervervoer zat, En in die dertig jaar had Schriel nooit schade aan de auto. „Ik weet hoe moeilijk het tegenwoordig in het verkeer is' om alles mis te rijden", prees Van den Hengel. „Wij hadden bij de politie een goeie klant aan hem, we hebben geen werk aan hem gehad." De commissaris speldde de glun derende Schriel de gouden speld op. Ook Eurotax-directeur Van der Meer was vol lof voor de „altijd opgeruimde" Schriel en gaf hem de traditionele envelop. Bovendien kreeg de Schiedammer voor de laatste keer zijn bonus voor weer een jaar schadevrij rijden. Vlaardingen Er is flink wat arbeids onrust ontstaan op de technische dienst van Unilever Research in Vlaardingen, nadat vorige week een aantal functiona rissen, waaronder enkele afdelingschefs, door interne reorganisaties zijn overge plaatst in andere functies of met de VUT naar huis zijn gestuurd. De afgelopen week zijn weer enkele interne reorganisaties doorgevoerd. De chef-eiectro- weJkplaats, medewerkers van de technische dienst en de chef van de bankwerkerij wer den overgeplaatst of werden min of meer ge dwongen met de VUT te gaan. Dat 'laatste gold met name voor de chef-bankwerkerij, het oud-CDA-raadslid Arie Vrijhof. Vrijhof kreeg niet van zijn directe chef, maar van een andere werknemer botweg te horen dat hij met ingang van maandag zijn bank werkerij niet meer in mocht, hetgeen hem zo aangreep dat hij ter plaatse onwel werd en naar huis moest worden gebracht. Het oud raadslid is daardoor zwaar overspannen ge raakt. Binnen Unilever gonst het vooral na die onge lukkige gebeurtenis van de geruchten. Met name doen verhalen de ronde over het hoofd van de administratie en de interne dienst, die door sommige werknemers fel wordt aangeval len. Ceen schoonheidsprijs Een functionaris die al jaren bij Unilever werkt en die vrij nauwkeurig op de hoogte is van de verhoudingen binnen het bedrijf: „Er zijn bij Unilever heel wat mensen die er al jaren wer ken, en die veel moeite hebben met allerlei veranderingen. Het is inderdaad zo dat binnen het bedrijf de laatste jaren nogal wat reorgani saties zijn doorgevoerd. Er zijn op sommige af delingen teveel mensen; er zijn er al heel wat uitgegaan in de loop der tijd. Dat gebeurt soms wel eens op een manier die niet iedereen aan spreekt," De onrust, die door de gebeurtenissen van de afgelopen week is ontstaan heeft er zelfs toe ge leid dat enkele kranten door middel van ano nieme brieven op de hoogte werden gesteld van hele en halve waarheden. Daarbij werd zelfs gesuggereerd dat bepaalde mensen betrokken zouden zijn bij steekpenningen-affaires, waar de overplaatsingen van vorige week het gevolg van zouden zijn geweest. De persoon van Henk van der Linden, staffunctionaris bij Unilever Research en lid van de CDA-fractie in de Vlaardïngse gemeenteraad, werd daarbij aange wezen als de man die zo'n steekpenningen-af faire aan het licht zou hebben gebracht. „Grote onzin, ik weet daar niets vanaf. Zou ik iets met steekpenningen ontdekt hebben? Ik snap niet waar die verhalen vandaan komen", zegt hij ervan. Ook Van der Linden geeft toe dat er wat arbeidsonrust is ontstaan, maar hij meent dat overplaatsingen soms onvermijdelijk zijn. „Unilever Research is een flexibele organi satie. Het uitgangspunt is altijd geweest dat ie dereen overal inzetbaar moet zijn. Dan krijg je wel eens dat mensen andere functies krijgen, en daar is dan niet iedereen even tevreden mee. Ik kan me wel voorstellen dat sommigen mijn naam hebben genoemd: ik heb binnen het bedrijf tegen sommige dingen wel eens vrij sterke oppositie gevoerd." Een andere mede werker denkt heel wat ongenuanceerder over de zaak. „Het is hier oen beerput. Mensen die instorten, die het totaal niet meer zien zitten. Die op hun tenen lopen." De vakbonden kennen de problemen bij Unile ver wel Met name de laatste jaren, na de over plaatsing van de laboratoria in Duiven, maar zeker op dit moment, vlak na de aankondiging dat de research-vestiging in Hamburg met Vlaardingen wordt samengevoegd, is er sprake van onrust onder het personeel. „Maar het is erg moeilijk er een voet tussen te krijgen. Con crete gegevens hebben wij op dit moment niet, maar er is wel het een en ander aan de gang", zegt woordvoerder Fijneberg van de Industrie bond CNV. In een commentaar van de directie van Unile ver Research wordt gesteld dat momenteel sprake is van samenvoeging en aanpassing van bepaalde werkzaamheden bij de technische diensten en de technische applicatieafdelingen. Er is volgens de directie geen sprake van over plaatsingen, maar van een herverdeling van werkzaamheden in een andere organisatorische opzet. De ondernemingsraad heeft over het grootste deel van die plannen positief gerea geerd. Bij de aanpassing is volgens de directie "geen sprake van gedwongen ontslagen of ver mindering van het aantal arbeidsplaatsen. Uni lever Research geeft wel toe dat enkele van de betrokken werknemers de wijzigingen moeilijk hebben kunnen verwerken. Schiedam Een delegatie van woonwagen bewoners, bijgestaan door bestuursleden van de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN), zal vermoedelijk eind deze maand een gesprek hebben met wethouder Zijdeveld. Onderwerp van gesprek zal zijn het vinden van nieuwe plaatsen voor een toekomstig woonwagencentrum, nu de loca tie-Koekoekslaan op ernstige moeilijkheden sluit. De gemeente dreigt door de bezwaar schriften de datum van 1 januari 1985 niet te halen. Dan wil de provincie Zuid-Holland het provinciaal woonwagenbeleid afgerond hebben, inclusief Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1