WATERWEE Comité anti-fascisme moeizaam van de grond SPORT 15 LOKAAL 'Een huisvrouw is geen thuis vrou w' NO AD moet zich opnieuw bewijzen Nieuwe leidingen naar 'gasfabriek' m Finale bij HVO Voorlopig bestuur voelt zich bedreigd CDS Electronics kiest Maassluis Vlaardingse NVVH bestaat dertig jaar Hoogste percentage voor Aad van Opstal Storingen zoeken in kabelnet Carl Solden: hoofdklasse niveau Oefenreeks Excelsior M Hoogenboom naar ZW 'PPSC-ABC Rotterdams Nieuwsblad donderdag g-yy 12 januari 1984 jiinininiiiiiiitiuiiifBiBHiiitiniJiiniiiiiiiiHiiiiiiiiitiiiuiUHiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiinnnHinnniiiiiiininiiiiioog Schiedam De oprich ting van een lokaal anti- fascisme-comité gaat heel wat moeilijker dan het aanvankelijk leek, enkele maanden geleden tijdens het politieke fo rum over fascisme in het Passagetheater. Alle vertegenwoordigers van de plaatselijke politieke partijen waren het roe rend met elkaar eens dat zo'n comité in Schiedam er snel moest komen. Ook in de zaal zaten tientallen mensen die er voor voelden de handen uit de mouwen te ste ken om het opkomend fascis me de kop in te drukken. Na afloop van het forum, waar een ieder zijn afschuw van haat tegen buitenlanders bena drukte, werden de agenda's getrokken en afspraken ge maakt om tot de oprichting van zo'n comité te komen. Er zouden vertegenwoordigers van alle politieke partijen in moeten zitten om het comité een zo breed mogelijk draag vlak te geven. Het leek een fluitje van een cent om zo'n comité op te richten. Een ieder was het erover eens dat een stad als Schiedam, met zijn vele buitenlanders, niet achter kon blijven bij andere gë- meenten waar al anti-fascis- mecomité's waren opgericht. Voor alles moest worden voor komen dat een partij als de Centrumpartij voet aan de grond zou krijgen. De bevol king diende gewaarschuwd te worden voor de gevaren die in het faScisme schuilen. Nu; en kele maanden later, is er nog steeds geen comité dat zich heeft geworpen op de bestrij ding van fascisme. Anoniem Een van de bestuursleden van 1 het comité in oprichting laat weten dat het nog zeker een maand zal duren voordat het comité zich zal presenteren. Ze wil anoniem blijven, want ze voelt 2ich bij voorbaat al be dreigd. „Van het comité in Botterdam hebben we gehoord dat leden daar zijn bedreigd. Ook zijn er stenen door ramen gegooid van mensen, waarvan bekend is dat die een actieve rol spelen in het Rotterdamse anti-fascismecomité. Zoiets Bedrijf verlaat Vlaardingen Vlaardingen/Maassluis CDS Electronics keert Vlaar dingen de rug toe. Het bedrijf aan de Fultonstraat, dat zich toelegt op de produktie van in dustriële micro-computersyste men heeft met het Vlaarding- se gemeentebestuur geen over eenstemming kunnen berei ken over de aankoop van een groter stuk grond. Met Maas sluis kon het pas enkele jaren oude Electronics wei snel tot zaken komen. De nieuwe vestiging verrijst aan de Mozartlaan en bestrijkt een oppervlakte van ruim tweeduizend vierkante meter. Directeur F. van Duin ver wacht dat de eerste paal eind februari al de grond in gaat. Rond juli staat de verhuizing gepland. „We hebben enorme haast, omdat we anders de nodige or ders zullen mislopen11, aldus Van Duin. Vanuit het nieuwe onderkomen is het de bedoe ling het personeelsbestand van de huidige vijftien in een pe riode van twee tot drie jaar te verhogen tot dertig. Die ver dubbeling wordt mogelijk ge makkelijk dankzij de te ver wachte uitbreiding van de ex port. „We zijn van plan de contacten met Frankrijk te in tensiveren en ook naar Duits land te gaan uitvoeren. Boven dien zullen we enkele nieuwe produkten voor de CV-wereld op de markt brengen." In Vlaardingen beschikthet bedrijf momenteel over slechts 450 vierkante meter bedrijfs terrein. Electronics groeit te snel om nog langer zo krap in de jas te zitten. Vlaardingen is volgens Van Duin niet met ac ceptabele" alternatieve plaatsen op de proppen gekomen. Postzegels Meer dan honderd kavels postzegels worden er dinsdag 17 januari geveild in zaal Triangel aan de Fransen straat. De filatelistenvereni- fing Vlaardingen en omstre- en houdt daar haar maan delijkse postzegelveiling. De veiling begint om acht uur. Horeca In de laatste week van janu ari start in de Hargahof aan de Valeriusstraat in Schie dam een cursus handelsken nis voor het horecabedrijf. Een maand later begint in de Hargahof een cursus cafébe drijf. In Vlaardingen worden de lessenreeksen, die worden gegeven door Eurodidakt uit Voorschoten, gehouden in de openbare scholengemeen schap De Vaart aan de Groen van Prinstererstraat. Blauwe Brug In het Schiedamse wijkcen trum Blauwe Brug gaan 16 januari weer nieuwe cursus sen, onder meer batikken, van start. Informatieboekjes over het cursussenpakket zijn verkrijgbaar aan de ba lie. Eveneens vanaf 16 janua ri exposeert Benjamin Lutter aquarellen in de Blauwe Brug. De tentoonstelling duurt tot 3 februari. Het wijkcentrum laat verder we ten dat op 28 januari een ge zinsbingo wordt gehouden. Aanvang 20 uur. De huisvrouw het huis uit: mevrouw Van Baarlen (links) en mevrouw Wesenaar. Vlaardingen Wie, anno 1984, nog een sluitende definitie weet te geven voor het begrip 'huis vrouw', zou daarmee in ie der geval de Nederlandse Vereniging Van Huis vrouwen een groot plezier doen. De presidente van de Vlaardingse afdeling, mevrouw J. van Baarlen, en de penningmeester, mevrouw J.M. Wesenaar, weten er eigenlijk niet goed raad mee. „In feite heeft iemand die al leen woont ook al een huis houden en zou zich dus ook huisvrouw of huisman kunnen noemen", zegt mevrouw We senaar. „Tegenwoordig zijn er alleen minder mensen die daar een complete dagtaak van ma ken." Mevrouw Van Baarlen voegt daaraan toe: „Een huis vrouw is in ieder geval géén thuisvrouw. Dat was ze vroe ger misschien nog wel, maar juist de NVVH werkt er hard aan om die vrouwen uit huis te halen en ze bij de maat schappij te betrekken." Keurmerk Veel Nederlanders kennen de NVVH alleen van het befaam de keurmerk: "Goedgekeurd door de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen.' Min der landgenoten zullen weten dat de NVVH een landelijke vereniging is met meer dan 55.000 leden, verdeeld over tien districten. Eén van die districten is Zuid-Holland en één van de afdelingen daarin is Vlaardingen met zo'n 500 le den. De Vlaardingse afdeling be staat deze maand dertig jaar en dat is voor de leden reden om op 19 februari in de Stads gehoorzaal een feestmiddag te houden. Die middag zal gro tendeels worden gevuld met de soft-satire van Wieke Mu iier in haar programma 'Geen doornen zonder rozen'. „Er is in dertig jaar veel ver anderd. Toen de Vlaardingse NWH werd opgericht, inte resseerden huisvrouwen zich bijna alleen voor huishoudelij ke zaken en voor de opvoe ding van de kinderen", vertelt mevrouw Van Baarlen. „Scheiding en abortus waren ■levensgrote taboes en als fat soenlijke vrouw hoorde je daarover niet eens te praten. Politiek was een mannenzaak en de hele besluitvorming vol trok zich langs de vrouw heen. Gelukkig is dat anders tegen- door Mari Timmermans woordig, al brengt dat natuur lijk ook problemen met zich- mee." In 1953 was er een aantal Vlaardingse dames lid van de Schiedamse NVVH, „De toen malige burgemeestersvrouw, mevrouw Heusdens, nam het initiatief om in Vlaardingen een eigen afdeling op te rich ten", citeert mevrouw Wese naar uit de NVVH-geschiede- nis. De vijfhonderd leden van nu hebben heel andere onderwer pen omhanden dan de dames- van-het-eerste-uur. „Dat keur merk, dat door de NVVK aan produkten wordt gegeven, is nog maar een heel klein zij takje van onze organisatie", legt mevrouw Wesenaar uit. „Het belangrijkste, waar wij nu mee bezig zijn, is een soort permanente educatie. Ont spanning hoort er natuurlijk ook wel bij." Mevrouw Van Baarlen: „Wij zetten zelf cursussen op, of helpen andere organisaties daarmee. De contacten met buitenlandse vrouwen willen wij drastisch uitbreiden en een onderwerp als gehandicapten zorg staat vaak op onze agen da.* Een lijstje van de activiteiten in dit seizoen: eer. fietsexcur sie, filmvertoningen, lezingen, bezoeken aan Shell en Heine- ken, een cateringbedrijf, een wasserij, de Delftse cultuur tuin en nog veel en veel meer. De NVVH komt tweemaal per maand bijeen en als de leden er niet 'op uit1 gaan hebben ze hun bijeenkomsten in Triangel of in de Harmonie. „Voor ons ïs het belangrijk dat vrouwen hun huis uitnomen en deel hebben aan de samenleving", vertelt mevrouw Van Baarlen. „De NVVH is natuurlijk ver tegenwoordigd in de Vlaar dingse Vrouwenraad en in een heleboel andere commissies. Daar leren we een heleboel van en voor mezelf heb ik er in ieder geval van geleerd om voor mijn mening uit te ko men." Het lidmaatschap van de NVVH kost ƒ42 per jaar en mevrouw Wesenaar vertelt dat de eindjes altijd nog aan elkaar kunnen worden ge knoopt. „Wat dat betreft zijn we nog wel huisvrouwen: zui nig en verstandig met geld omgaan!" Mevrouw Van Baarlen: „De emancipatiegolf voor ons een bedreiging? Welnee, we wer ken daar juïSt zelf flink aan ontneemt je natuurlijk wel de moed. Vandaar dat ik mijn naam liever niet in de krant heb." Volgens het bestuurlid bestaat er niettemin flink wat animo om deel te nemen aan het anti-fascismecomité. „De be langstelling komt uit allerlei hoeken, linkse politieke partij en, Surinaamse organisaties, scholieren en de Bond voor Uitkeringsgerechtigden Schie dam." Hoewel tijdens het fo rum in Passage ook de fractie voorzitters van CDA en VVD zeiden dat hun partijen mee wilden doen, hebben beide partijen het tot nu toe laten af weten. „Het CDA heeft toegezegd dat het op een lèdenveragdering besproken zou worden en dat we het wel zouden horen en van de VVD hebben we nog helemaal niets vernomen", al dus het bestuurslid. Verder worden pogingen ondernomen de interesse van de club- en buurthuizen en de sportvere nigingen op te wekken om mee te werken aan het comité. „Dat zijn plaatsen waar toch veel buitenlanders komen en het lijkt ons een uitstekende zaak om daar activiteiten op te zetten," Feministes Uit contacten met mensen in andere steden hebben de initi atiefnemers inmiddels al ge leerd dat het heel wat voeten in de aarde heeft om een anti- fascismecomité op te richten. Het anonieme bestuurslid: „Een van de moeilijkste zaken is het omschrijven van de doelstellingen. Bijna iedereen heeft een ander beeld voor ogen als je over fascisme praat. Bovendien blijkt het in de praktijk nogal wat problemen te geven. In Amsterdam ver telden ze ons dat daar wat moeilijkheden waren tussen Turken en feministes. Die wil den niet aan dezelfde demon stratie meedoen. De Turken niet, omdat ze dat feministi sche gedoe maar niets vonden. En de feministes zagen het niet zitten, omdat veel Turken nogal de neiging' hebben om vrouwen te onderdrukken." Alarmnummer Om dergelijke zaken van tevo ren uit te praten verwachten de initiatiefnemers nog zeker twee keer met elkaar rond de tafel te moeten gaan zitten. „En dan zal het nog moeilijk zijn om te komen tot een ge meenschappelijke doelstel ling", aldus de het bestuurslid. Een van de eerste activiteiten zal in ieder geval zijn het in stellen van een alarmnummer, waar mensen telefonisch klachten kunnen doorgeven over fascistische praktijken, „Maar dat zal nog zeker een maand duren." Schiedam De commissie voor economische aangele genheden heeft deze week geadviseerd tot een krediet van 417.000 gulden, dat nodig is voor de warmteleve- ring aan 93 woningen, die dit jaar op het voormalige GTB-terrein gebouwd zullen worden. Het is een ko misch feit, dat nieuwe leidingen aangelegd gaan wor den naar een plek, waar vroeger het Schiedamse stads- gas vandaan kwam: de gasfabriek stond er toen. Het nu benodigde bedrag is op te splitsen in 87.000 gulden voor het leidingnet, 41.000 gul den aan bouwkundige voorzie ningen en 289.000 gulden is nodig voor een energiebespa rende installatie, cv, meet- en regeltechnieken en warmte meters. De SSSW, waarin de wonmgbouwvereningen sa menwerken, draagt 181.000 gulden bij in de kosten, zodat de gemeente in totaal 236.000 gulden moet betalen. Door de Openbare Nutsbedrijven Schiedcm (ONS) is- becijferd, dat de investering in negen jaar is terugverdiend. De commissie gaf groen licht voor de aanschaffing van een zogenaamde spectrum-analy ser; een apparaat, waarmee storingen in het Schiedamse kabelnet snel kunnen worden opgespoord. Volgens de ONS is een analyser onontbeerlijk als straks ook de bejaardenalar mering van het kabelnet ge bruik gaat maken. Bovendien neemt de kans op storingen in het kabelnet toe, naarmate de materialen ouder worden. De spectrum-analyser kost 40.000 gulden. Ook is er 18.000 gul den nodig om het signalerings ysteem van de CAI in de nieu we delen van de stad uit te breiden. Met het signalerings systeem is het voor de ONS op afstand mogelijk afwijkingen en storingen in de netten te ontdekken. Vlaardingen Carl bolden, de 21-jarige Amerikaanse j honkbalspeler die de ko- mende competitie de selectie van Vlaardingen Holy onder zijn hoede zal nemen, heeft in zijn geboorteland al een redelijke reputatie opge bouwd. De inmiddels afge stuurde speler maakte een jaar deel uit van het team van het Oakland Communi ty College en was daarna ac tief voor de Western Michi gan University. Sinds drie jaar speelt de jonge Ameri kaan in een team dat speelt onder de naam City Class. „Een team dat is samenge steld uit spelers van ver schillende universiteiten en ex-professionals," laat secre taris Ab Bruinekool van Vlaardingen Holy weten.. Carl Solden is inmiddels af gestudeerd en heeft tijdelijk werk. Het was voor hem dus geen probleem om in maart naar Nederland te komen, waar hij dan voor een half jaar onderdak heeft gevon den bij de vader en moeder van Piet van der Mark, zelf selectie-speler van Vlaardin gen Holy. Als coach deed Solden de nodige ervaring op bij een team van een High School. Het is een specifieke achter vanger en daar zat Vlaardin gen Holy juist op te wachten: „Het aanbod van spelers dat naar Nederland wilde ko men was ontzettend groot. Wij hadden echter nogal wat eisen en daarom viel een groot aantal spelers af. wij zijn nog met twee andere kandidaten bezig geweest, maar die zijn tenslotte ook afgevallen- Via Ernie Meij- ers, de ex-bondscoach van Nederland, en Louis Schultz zijn we uiteindelijk bij Carl terecht gekomen. We heb ben inmiddels al de nodige contacten achter de rug en ik moet zeggen dat die ui terst plezierig waren. Als speler is "het zeker een ver sterking. Hij kan, zo is ons al van diverse kanten ingef luisterd, zo mee in de hoofd klasse. En al trainer/coach verwachten wij ook veel van hem. De spelers zijn vol ver wachting en zien nu al reik halzend uit naar zijn komst", aldus een tevreden Ab Brui nekool. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiimitiiiiiiiniiiiiiinminiii[iiiiiiiiiiii!iiiuiniii!niiiT= Schiedam landelijk competitieleider René van Dijk heeft de indelingen voor de nieuwe tafelten- niscompetitie bekend ge maakt. Voor het Schie damse NOAD betekent dat een indeling met twee teams in de tweede divi sie. Nog niet eerder in haar bestaan kende NOAD op dit op twee af delingen na hoogste ni veau zo'n brede basis. Terwijl het derde team ook weer landelijk gaat spelen, want het promo veerde naar de vijfde divi sie. De twee NOAD-teams moeten zich tijdens de zaterdag 21 ja nuari startende voorjaarscom petitie opnieuw bewijzen. NOAD 1 immers §degradeerde uit de eerste divisie, waar het de kansen op behoud liet lig gen. Jan Simons, Jan Lands bergen en Ron van der Wijk kunnen dat 'verzuim' goed maken met een snelle terug keer. NOAD 1 is Ingedeeld in de tweede divisie B, samen met TT Zwolle, PSV, Odion 2, Blue Star en Maastricht. De Schie dammers beginnen de compe titie met de uitwedstrijd in Gaanderen bij Odion. NOAD 2 promoveerde naar de tweede divisie. Aad van Op stal, Peter van der Wijk en Edwin Schop moeten nu be wijzen of die promotie niet ten onrechte was. De tweede Schiedamse elite is ingedeeld in de tweede divisie A, samen met De Veluwe 2, Quick'32, Scylla 2 en Onkyo. Oude Schiedamse bekenden in deze omgeving (voor NOAD 1 dan wel te verstaan) zijn het gedegradeerde Quick'32 met voormalig Korenbeurs-speler Ron van der Aa, en Luto van- wege de aanwezigheid van hoofd-competitieleider René van Dijk zelf. Een jaar of wat terug speelde de Brabantse verdediger zelf nog in het eer ste van NOAD. NOAD 2 begint eveneens met een uitwedstrijd, en wel in Hilversum 'bij Quick'32. Het aardige van de competitle-in- Jan Landsbergen (NOAD) kwam in de afgelopen competitie tot een score van 28 procent. deling is dat NOAD 1 en 2 ge lijktijdig uit en thuis spelen. Vooral bij de thuiswedstrijden betekent dat op de twee cen tre-courts in de Schiedamse Beurs ongetwijfeld weer door de nodige sfeer omlijste tafel- tennispartijen. NOAD 3 promoveerde naar de vijfde divisie. De Schiedam mers zijn ingedeeld met De Salamanders, Smash,' Docos 2, FVT 2 en DOV. Op vijfde-divisieniveau keert ook De Korenbeurs terug. Het eerste team degradeerde de af gelopen competitie weliswaar, maar het tweede team maakte dit weer goed. Dit team pro moveerde ten koste van het Vlaardingse Radio Molenaar, dat het andermaal in de eerste klasse van de afdeling moet gaan proberen. De tegenstan ders van De Korenbeurs zijn: NMB/VDO 4, Avanti 3, Nieuw-Vennip 2, Onkyo 4 en Phoenix 3. Percentages De NTTB heeft over de afge lopen competitie ook de per soonlijke percentages bekend gemaakt. Opvallend was daar bij de score van Aad van Op stal van NOAD 2. De lange Vlaardinger won 23 van zijn 27 gespeelde partijen (85 pro cent), waarmee hij in de derde divisie C de ranglijst aanvoert. Zijn teamgenoten Edwin Schop en Peter van der Wijk kwamen respectievelijk op 57 en 53 procent. Van de Schiedamse inbreng in de eredivisie kwam good-old Nico van Slobbe ('t Hooge Huys) met 62 procent tot de hoogste persoonlijke score. Hans Lingen (Scylla) scoorde precies vijftig procent, door negen van zijn achttien partij en te winnen. Hans van den Broek ('t Hooge Huys) kwam niet verder dan 21 procent, terwijl de in Schiedam niet on bekende Jan Vlieg (ex-De Ko renbeurs) op dit niveau met slechts acht procent erg veel tekort kwam. Van NOAD 1 kwam Jan Si mons in de eerste divisie met veertien keer winst in 26 par tijen tot 54 procent. Zijn team genoten Jan Landsbergen en Peter van der Wijk bleven daar met respectievelijk 28 én 22 procent nog royaal onder. Ron van der Aa deed het met 41 procent wat beter, maar kon daarmee niet voorkomen dat zijn Quick'32 samen met NOAD degradeerde. Maassluis Excelsior M start de oefenreeks ter voorberei ding op de nieuwe voetbal competitie op 4 augustus met de deelname aan het NCRV- voetbaltoernooi. Liefst 33 eer steklassers doen aan het eve nement mee, wat in totaal drie zaterdagen in beslag neemt en de julilerende omroep 70.000,- kost. Ook PPSC uit Schiedam speelt mee in het toernooi. De voorronden worden afge werkt op de velden van SSS, Rijnsburgse Boys, VVOG en DOS Kampen. De poule-win naars gaan over naar de twee de ronde. Die strijd wordt af gewerkt op de complexen, van DTS'35 en Flevo Boys, waarna op 18 augustus de finale volgt op het terrein van Heerjans- dam. De oefenreeks van Excelsior M ziet er als volgt uit: 4 augus tus deelname aan het NCRV- toernooi, 8 augustus Excelsior M-Oliveo (19.00 uur), 11 au gustus deelname NCRV-toer- nooi, 15 augustus Excelsior M- DHS (19.00 uur), zaterdag 18 augustus deelname NCRV- toernooi, 22 augustus Excelsior M-CVV (19.00 uur) en 19 au gustus Excelsior M-ADO (19.00 uur). Wordt Excelsior M voortijdig uitgeschakeld in het NCRV- toernooi dan zorgt de omroep organisatie in overleg met de club voor een oefenwedstrijd tegen een ook al uitgeschakel de vereniging. Vlaardingen De finale van het Vlaardings voetbalkampi oenschap wordt op zaterdag 2 juni op het terrein van HVO gespeeld. Alle Vlaardingse voetbalverenigingen (12) heb ben inmiddels toegezegd aan het toernooi mee te doen. Er ligt ook nog een verzoek van de Turkse voetbalvereni ging om mee te magen. Dat ligt echter moeilijk omdat de vereniging uitkomt in de Turkse Liga en derhalve niet speelt onder auspiciën van de KNVB. De commïsie Vlaar dings Voetbalkampioenschap neemt op korte termijn een beslissing over de deelname. Het toernooi gaat op dinsdag 17 april van start. In tegenstel ling tot voorgaande jaren wordt er nu gestreden in pou les. In elke poule spelen drie verenigingen. Voorgaande edi ties werden via het knock-out systeem gespeeld. In de nieu we opzet spelen de clubs nu minimaal twee wedstrijden. De finale op het terrein van HVO gaat om 17.00 uur van start. Voorafgaande spelen de regionale verslaggevers tegen een team van in Vlaardingen werkzame oefenmeesters. Ook het traditioneel geworden ne men van strafschoppen op een bekende doelman zal dit jaar plaats vinden. Vlaardingen Dirk Hoogen boom traint de volgende voet balcompetitie ZW uit Rotter dam. De huidige oefenrneestcr van het Vlaardingse DSS '26 kwam toevallig in contact met het bestuur van de Rotterdam se vereniging. Binnen enkele dagen was het contract toen rond. ZW speelt evenals DSS '66 in de vierde klasse van de KNVB. Het is vrijwel zeker dat Roon Schleurholz Boerma nog een jaar bij vv Vlaardingen in dienst blijft. Alleen enkele de tails moeten nog door de trai ner, die aan zijn eerste jaar be zig is, en het bestuur worden doorgenomen, maar beide par tijen verwachten dat het con tract met nog een jaar wordt verlengd. Schiedam Het jeugdbestuur van de Schiedamse voetbal vereniging PPSC heeft een handzaam boekje samenge steld met daarin belangrijke gegevens over de club. Zo staat er informatie in over de technische staf en over de traditionele activiteiten bin nen de vereniging, zoals het Hoge Hoed-toemooi, de uit wisseling met de Deense omni- vereniging Sabro en het win- terprogramma. Het is de bedoeling om Ket boekje jaarlijks te laten ver schijnen. Het nu uitgekomen exemplaar heeft betrekking óp de huidige voetbaljaargang. Alle informatie is In alfabeti sche volgorde gerangschikt, vandaar dat het boekje ook onder de titel 'PPSC-ABC' is verschenen. Het drukwerkje is niet alleen bestemd voor leden van PPSC zelf. Belangstellenden kunnen het boekje bestellen bij: A. Vredenbregt (010-71.39.39), A. van den Berg (010-71.41,64) en R. Wark (010-70.47.01). Het boekje is ontworpen door de bedrïjfsgemeenschap Sehie- mond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2