WATERWEG SPORT Oproepsysteem moet jeugd bij tandarts houden 'Elektriciteit mag duurder CPN-plan voor kwij tsehelding stuit op B en W SVV beslist morgen over vertrek Ruygrok Opheffing schooltandarts levert flink tekort op Buitenlandse vrouwen willen eigen centrum Gemeente erkent organisatie voor gehandicapten B en W van Schiedam: Zestig jaar getrouwd Moskee blijft in Emmastraat Aantal ratten valt mee in Schiedam Minima gemeente geen strop bezorgen Van der Gugten tilt Schiedam over de drempel Gerard Weber blijft bij MVV'27 Spreeuwenest de sterkste Oefenen Kooi j mans stapt op Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 17 januan Vlaardingen Een Iiquidatiecommissie, die is ge vormd door leden van het dagelijks bestuur van de stichting ter bevordering van de jeugdtandverzor- ging in het Waterweggebied, is aan het werk gegaan om de opheffing van de schooltandartsendienst te begeleiden. Naast de formele en financiële afwikke ling van de schooltandartsendienst zal de liquidatie- commissie zich ook intensief bezig gaan houden met maatregelen, die er voor moeten zorgen dat de huidi ge klantjes van de schooltandarts niet zonder tand heelkundige hulp komen te zitten. Dat risico is bij bepaalde groepen kinderen niet denkbeeldig. De commissie is vooral bang, dat vele buitenlandse kinderen na. het stopzetten van de schooltandartsendienst nooit meer een tandarts zul len bezoeken. De commissie werkt aan de invoering van een oproep- en controlesysteem, waarmee dat ri sico tot het uiterste zou kunnen worden beperkt Voorwaarde is dan wel dat de huistandartsen in het Waterweggebied aan dat systeem hun loyale mede werking verlenen. Naast dit oproep- en controlesysteem wil de liquida tiecommissie de functie van tandheelkundige ge zondheidsvoorlichting en -opvoeding onderbrengen bij de GGD in het Nieuwe Waterweggebied. De GGD zou regelmatig collectieve voorlichting kunnen geven over het verzorgen van het gebit, maar daar naast zouden via deze dienst de scholieren nog eens extra kunnen worden aangespoord de tandarts te be zoeken. Inmiddels is gebleken, dat het gebruikelijke artikel in de stichtingsstatuten, waarin wordt gemeld dat bij Seniedam Een werkgroep van Nederlandse en buiten landse vrouwen heeft de wens uitgesproken, dat de gemeente Schiedam medewerking geeft aan het oprichten van een apart ontmoetingscentrum voor buitenlandse vrouwen. Dat kan volgens PvdA-raads- lid Truus de Nijs deze vrou wen uit haar isolement helpen. Bij de Turkse ingezetenen komt het bijvoorbeeld nog veel voor, dal mannen hun vrouwen verbieden naar ande re gelegenheden te gaan. De orthodoxe Turkse cultuur laat niet toe, dat vrouwen komen op plaatsen, waar zich mannen bevinden. Bovendien schijnen veel Turkse mannen de angst te hebben, dat hun vrouwen in gelegenheden zoals het vrou wencafé Barrika 'besmet' wor den met vernieuwende en emancipatorische ideeën. Truus de Nijs heeft in de wel- zijnscom missie gerefereerd aan een schrijven van emanci patiewerkster Lia Berben, waarin de wenselijkheid wordt benadrukt van een buiten lands vrouwenhuis. De,Nijs is er ontevreden over, dat een adviesstuk van de gemeente over vrouwenemancipatie zich beperkt tot het opsommen van activiteiten in dezen. „Emanci patiebeleid is meer dan het ge ven van een opsomming en het aanstellen van een eman cipatiewerkster," zei 2ijp er on der andere op wijzend dat er nog steeds geen emancipatie werkgroep bestaat. Wethouder Hafkamp zei niet te kunnen ontkennen, dat het overzicht van destand van zaken zich beperkt tot een opsomming van activiteiten. Naar aanleiding van de korte discussie hierover vroeg CDA- raadslid Rita van Lambalgen, hoe het vrouwencafé Barrika aan de Lange Kerkstraat loopt. Zij komt daar zelf nooit. Een vrijwilligster van Barrika somde op, wat er aan cursus- sen en andere bijeenkomsten gedaan wordt. Dat is nog niet zoveel, „maar misschien wilt u - er rekening mee houden, dat wij pas in september begonnen zijn," aldus deze vrijwilligster. In Barrika wordt onder meer de tweemaandelijkse Vrou wenkrant geschreven. Vlaardingen Burgemeester en wethouders hebben de - werkgroep voor gehandicapte- noverleg erkend als officiële gesprekspartner. Een vijftal organisaties van gehandicap ten heeft de krachten gebun deld en het Vlaardings overleg revalidatie (VOR) opgericht. De gehandicapten willen af van de betutteling door over heden en dienstverleners. In formatie en inspraak voor ge handicapten moet voortaan via deze organisatie lopen, vinden B en W. De organisaties willen zelf hun belangen behartigen. Ze wil len, zoals de initiatiefnemers dat noemen, „deelnemen aan het touwtrekken in de lokale samenleving." De VOR wil de belangen van gehandicapten behartigen als het gaat om ge zondheidszorg, welzijn, huis vesting, verkeer, sport en de toegankelijkheid van openbare gebouwen. In het VOR zijn de algemene - Nederlandse invalidenbond, de vereniging van blinden en slechtzienden. De WAO-groep, de reumapatienten-vereniging en de BOSK, een bundeling van verenigingen voor ouders van gehandicapte kinderen, vertegenwoordigd. Met de ou- derenorganisaties worden nau we contacten onderhouden. Het secretariaat van het over leg revalidatie is onderge bracht bij het instituut voor sa menlevingsopbouw (SISO) en bereikbaar op telefoonnum- m|T 359555. opheffing het eventuele batig saldo aan een soortge lijk doel zal worden besteed, bij de jeugdtandver2or- ging niet in werking hoeft te treden. Nu al staat vast dat de liquidatie een flink tekort zal opleveren. Op dit moment wordt dat verlies geraamd op een be drag van 1,8 miljoen gulden. Van dat bedrag moet een flink gedeelte door de deelnemende gemeenten op tafel worden gebracht. Voor Vlaardingen komt dat bijvoorbeeld ai te staan op een onverwachte last van bijna drie ton. Het is niet onmogelijk dat dat te kort nog groter zal worden. De financiële consequen ties staan nog niet allemaal op een rijtje. Tot de opheffing van de schooltandartsendienst werd onlangs besloten, omdat er de laatste jaren veel te weinig kinderen gebruik van maken. Daardoor wor den de kosten per patient steeds hoger. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam verwachten geen problemen met de verhoging van de elekriciteitstarieven voor dit jaar, waar de oppositie in november over te keer ging, Dat blijkt uit antwoorden op schrif telijke vragen van drie CDA-raadsleden, Aad van Lingen, Jaap van Katwijk en Piet Roosen, die meenden dat de verhoging met twee pro cent in strijd was met door het ministerie van binnenlandse zaken verstrekte richtlijnen. Het CDA was bang dat al bij voorbaat vaststond, dat de gemeente moet terugbetalen. Op het Sehiedamse stadhuis kreeg men de richtlijnen van het ministerie pas onder ogen, radat de gemeenteraad op 21 november al had ingestemd met verhoging van de elektriciteit sprijzen. Voor kleinverbruikers gaan de tarie ven met minder dan de toegestane twee pro cent omhoog. Maar voor grootverbruikers is ook een verhoging van twee procent gepland, terwijl het ministerie daar geen verhoging voor toestaat. B en W laten echter weten dat Rotterdam, waarvan Schiedam zijn stroom betrekt, in on derhandeling is met het rijk en dat goedkeu ring wordt verwacht voor de tariefstijging. Uit de antwoorden blijkt verder dat Rotterdam de tarieven voor grootverbruikers niet met twee, maar met een procent verhoogd. Dat komt, omdat het GEB in de Maasstad over gaat tot versnelde incasso, aldus het college. Het effect daarvan wordt geraamd op een procent prijsstijging. Schiedam verhoogt met twee pro eent, omdat versnelde incasso' niet mogelijk is. A. Bezemer en H.Bezemer-van der Ster waren gisteren zestig jaar getrouwd. Burgemeester Fred van Lier kwam het jubile rende echtpaar opzoeken in hun woning aan de Zuid buurt 71 om hen namens het gemeentebe stuur te feliciteren. Arie Bezemer is geboren op 19 januari 1902 in Vlaardingen. Zijn vrouw Helena werd geboren op 19 november 1902. Ook het hu welijk werd, op 16 januari 1924, in deze gemeente voltrokken. Vlaardingen De Turkse gemeenschap mag in haar moskee in de Emmastraat blijven, ondanks klachten van omwonenden dat de godsdienstoefeningen in het gebouw overlast in de straat zouden geven. Na gesprek ken met de gemeente onder leiding van burgemeester Fred van Lier heeft de Turkse vereniging ervoor ge zorgd, dat het gebouw aan alle eisen van de bouwveror dening voldoet. De vereni ging heeft bovendien toege zegd de moskeegangers nog eens te wijzen op de overlast die zij, bij voorbeeld met hun auto's, mogelijk veroorzaken. De bewoners van de Emma straat zagen de moskee het liefst verhuizen, omdat hun woonstraat zich volgens hen niet leent voor zo'n gebouw. Al jaren klagen zij over overlast. De mogelijkheid van een verhuizing is door de Turkse vereniging samen met de gemeente onderzocht, maar dat is op niets uitgelo pen. De gebouwen die de gemeen te aanwees, waaronder een bedrijfspand, waren voor de vereniging te duur. De Turk se gemeenschap heeft toege zegd te blijven zoeken naar een andere ruimte, maar op korte termijn zal er geen verhuizing plaatsvinden. De klacht van de bewoners, dat de vereniging in de mos kee een soort winkel zou hebben, en daarmee de wet zou overtreden, is volgens gemeente en politie niet ge grond. Een woordvoerder van de gemeente: „Er wor den dingen verkocht, maar dat gebeurt in verenigings verband en dat is toege staan." Hij verwacht niet dat de gemeenschap die handel zal laten uitdijen, want: „ie dereen kijkt daar met argus ogen naar." Maassluis verliest 184 inwoners Maassluis In het afgelopen jaar is de gemeente Maassluis 184 inwoners kwijtgeraakt. Aan het begin van 1983 ston den nog 33.290 inwoners in de registers van de afdeling be volking ingeschreven, maar op 31 december waren dat er nog maar 33.106. In 1983 vonden er ■n Maassluis 282 geboorten meer plaats dan dat er mensen overleden. Er verhuisden ech ter 466 personen meer, dan dat zich als nieuwe inwoner in lie ten schrijven. Schiedam Het valt mee met de overlast van ratten in Schiedam. Vorig jaar is de reinigings- en ontsmettingsdienst van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) er 550 maal op uitgetrokken om de bruine rat te bestrijden. De ONS noe men dat aantal redelijk. Dat het aantal ratten in de stad in de hand kan worden ge houden, komt vooral omdat het steeds minder voorkomt dat vuilniszakken de avond voor de ophaaldag al langs de stoep rand worden gezet. Sinds enkele jaren wordt daar strenger- opgelet door de milieucontroleur van de ONS. Deze functio naris kan daar zelfs een bon voor geven. De ongediertebestrijders van de ONS kwamen verder in ac tie na klachten over muizen, vlooien, kakkerlakken en wes- Schiedam Burgemeester en wethouders voeten er niets voor Schiedammers met een minimum-inkomen kwijtschelding te verlenen van gemeentelijke belastingen, zoals CPN-raadslid Ulferd Bruseker in november heeft voorgesteld. Volgens Brusekers plan zouden zo'n vier duizend mensen worden vrijgesteld van het betalen van gemeentelijke heffingen (riool- en reinigingsrechten en hondenbe lasting). Dat zou die mensen enkele tien tjes per jaar schelen. Ben W stellen de gemeenteraad nu voor het plan, dat Bruseker heeft ingediend, ter kennisgeving aan te nemen. Het raadslid had gewild dat er in de gemeen teraad een discussie over zou worden ge voerd, maar als het aan B" en W ligt blijft dat gesprek achterwege. Volgens het college wordt in Schiedam al voldoende rekening gehouden met de draagkracht van belastingplichtigen. Zo is bijvoorbeeld de hoogte van de bondenbe- lastig gekoppeld aan het inkomen van de bezitter. Ook wordt erop gewezen dat de gemeentelijke heffingen in tal van andere steden een stuk hoger liggen. Belangrijk ste reden om het voorstel af te wijzen zijn de financiële consequenties voor de ge meente. Zo wordt voorgerekend, dat in dien drieduizend mensen kwijtschelding van de reinigingsrechten krijgen, het een financieel gat van bijna vier ton veroor zaakt240.000 gulden aan kwijtscheldin gen en I50.000^u!den aan personeelskos ten. Er zouden twee formatieplaatsen mee zijn gemoeid om de verzoeken te behan delen. Bovendien wordt in een nota van de afde ling financiën gewezen op de onbillijk heid, die de door Bruseker voorgestelde maatregel zou kunnen veroorzaken. Men sen, die net boven de vastgestelde inko mensgrens zitten, zullen zich achterge steld voelen ten opzichte van diegenen die wel kwijtschelding krijgen. Ook wordt ge steld dat in de sociale uitkeringen een be drag voor het voldoen van gemeentelijke heffingen is inbegrepen. Wel zal in de toekomst meer voorlichting worden gegeven over de mogelijkheden die er zijn om individueel kwijtschelding aan te vragen. Vlaardingen De volleybal lers van VC Schiedam wonnen met 2-3 van P&P, De heren van Broleco Vlaardingen moesten het afleggen tegen koploper Zevenhuizen. De da mes van Vlaardingen hadden niets in te brengen tegen To- negido (3-0) en met de heren van MVC ging het evenmin goed. Zij verloren van Schovo- comca met 3-0. De dames van de Maassluise vereniging won nen glansrijk met 3-1 van Spi rit. Gee vers P&P—VCS (h) 2-3 Een zeer spannende wedstrijd. De eerste set werd gewonnen door de Schiedammers (10-15). De tweede en derde set gingen echter nipt verloren. Opval lend was. dat na deze twee sets de sfeer optimaal bleef en mis schien hierdoor presteerden de Schiedammers het de twee be slissende sets te winnen. De setstanden waren:?-15 en 14- 16. Peter van der Gugten, die op verschillende posities in ac tie kwam, speelde een vlekke loze wedstrijd. ZevenhuizenVlaardingen fh) 3-1 Dat de Vlaardingers een moeilijke kluif zouden hebben aan de koploper, was duidelijk. De eerste set begon vrij matig. Bij een achterstand van 11-3 leek de set verloren. Het tegendeel bleek waar. Op knappe wijze wisten de Vlaar dingers de set alsnog niet 14-16 binnen te halen. De tweede set had een zelfde verloop, alleen waren het ditmaal de Zeven- huizers die met de winst mochten pronken. Verder was het een bekeken wedstrijd. Hoe sterk de gastploeg ook te genstand wist te bieden, tegen de kwaliteit van Zevenhuizen was niet op te boksen. TonegidoVlaardingen (d) 3-0 De dames van Tonegido waren gewoon beter. Boven dien bezat het veel meer leng te. waardoor het aanvallen zeer gemakkelijk ging. De set standen waren 15-9. 15-12 en 15-12. Alleen in de tweede set hadden de Vlaardingse dames een kleine opleving. SchovocomcaMvC '(h) 3-0 Al een week of vier bevinden de Maassluise heren zich in een dal. Ook teger. Schovo comca was de inzet mm tem. Waarschijnlijk ligt dit aan het gebrek van onderlingen con currentie. MVC beschikt maar over een heel smalle basis. De setstanden waren 15-12, 15-5 en 15-8. Schiedam Aan de hand van de uitkomst van het gesprek tussen de spelers groep en oefen meester Huib Ruygrok, die zon dagmiddag liet weten het na dit seizoen voor gezien te houden in het betaald voetbal, beslist het be stuur van SVV morgen avond of het dit seizoen met Ruygrok als tech nisch verantwoordelijke man voltooit. Dan ook worden Ruygrok en de speiersraad (aanvoerder Leen Warnaar en Richard door Donald Bax Dercks) nogmaals door voorzitter Cor de Vries, secretaris Frans Eijken- broek en penningmeester Nicp Bisschop in de be stuurskamer verwacht om één en ander toe te lich ten. Hoewel De Vries geen con crete uitspraken wil doen ('Woensdag heb ik een ver gadering met hel bestuur be taald voetbal en pas daarna bepalen we ons standpunt') is het duidelijk, dat de mening van de spelersgroep een be langrijke rol vertolkt in de uiteindelijke beslissing. Om mede te bepalen of er nog een basis is om dit seizoen gezamenlijk af te maken, hadden Ruygrok en de spe lers maandagavond een ge sprek. De Vries was van de uitslag van die in aller ijl uitge schreven bijeenkomst gister avond laat nog niet op hoog te, omdat de lang niet vol ledige, ook dat is tekenend voor de slechte sfeer, DB— selectie bij de Rotterdamse zesdaagse in Ahoy' de span ningen van de laatste dagen van zich afschudde. Afgeknapt In dat gesprek heeft Ruy grok maandagavond nog maals uiteen gezet, waarom hij, na tien jaar in de betaal de sector te hebben getraind, de laatste maanden stilaan is afgeknapt op zijn métier. De spelers merkten op hun beurt op, dat hij voor die de- Cor de Vries...wel of niet doorgaan met Ruygrok... finitieve beslissing dan wel een uiterst ongelegen tijdstip had uitgekozen. „Zo iets", luidde de conclusie in bedek te termen, „doe je niet met een na een nederlaag". Veel concrete duidelijkheid heeft de verbale tweestrijd evenwel niet opgeleverd. De spelers hebben Ruygrok wel om een hardere aanpak lees: het opleggen van een grotere disciplinege vraagd. Zoals zij tevens de mogelijkheid opperden, dat het door Ruygrok aangekon digde vertrek wellicht kan doorwerken op diens motiva- tie in de nog resterende vijf tien wedstrijden. Ruygrok, die dergelijke ne gatieve geluiden gisteren al stellig in deze krant van de hand wees, deed dat nu in een even verbaasde woord keusopnieuw. Toch zal dat punt van eminent belang zijn in de bijeenkomst met be stuur, trainer en speiersraad. Want, garanties in die rich ting kunnen vrijwel nooit voor de volle honderd pro cent worden gegeven, noch door de trainer, noch door de spelers. Relatie Hebben de spelers nog niet hun wantrouwen uitge sproken in Ruygrok, Dc Vries wil dal uiteraard graag uit de monden van de be trokken zelf optekenen. „Dat is inderdaad erg belangrijk", meent ook De Vries. „Ik wil weten of de vertrouwensre latie speler-trainer dusdanig is geschaad, dat verder sa menwerken onmogelijk is. Of dat er toch nog een kans is om met Ruygrok als trai ner van en voor deze groep door te gaan". Maasland Gerard Weber blijft ook volgend seizoen als trainer verbonden aan MVV'27. Het wordt het derdejaar van de Zwijn- drechtse oefenmeester bij de Maaslandse zaterdag-derdeklasser. Voorheen werkte Weber steeds bij eersteklassers als Vitesse Delft en laatstelijk SSS, waar hij in zijn eerste seizoen de rit ove rigens niet uitdiende. Ondanks de tot dusver bescheiden prestaties, wilden zowel MVV als Weber wel verder gaan. Vorig seizoen werd pas tijdens de voorlaatste wedstrijd de degradatie definitief afgewenteld en spelen de Maaslanders dit seizoen, na negen van de 22 wedstrij den. evenmin een rol van betekenis. Over het al dan niet aanblijven van tweede trainer Henk Poort vliet, verzorger Peter Vrij en elftalleider Jan van der Gaag is nog geen overleg geweest. Na zijn lichte hartaanval vorig jaar zomer, wordt de functie van Van der Gaag nog steeds waarge nomen door Jan Ruinard. Maasland Het inmiddels traditionele nieuv/jaars-tafel- tennistoernooi voor de vier Maaslandse basisscholen, is dit jaar gewonnen door het eerste team van 't Spreeuwenest. Jaco van Trigt en Aart Vreug- denhil kwamen verrassend sterk voor de dag. In de finale van het door tafeltennisvere niging Maasland georganiseer de toernooi, wonnen zij van het eerste team van de Klim- Op. In de voorronde stonden beide teams ook al tegenover elkaar. Bij de stand 3-3 bleken Jaco van Trigt en Aart Vreugdenhil hun tegenstanders Steven Kool en Amoud Schenk met plus vier verslagen te hebben. De twee andere teams in deze poule, Aloysius 2 en Schutse 2, kwamen niet verder dan de derde en vierde plaats. In de andere poule won Klim- Op 2 mei 4-2 van Schutse 1. 't Spreeuwenest 2 en Aloysius 1 eindigden in deze poule samen op de onderste plaats. On danks de nederlaag van de Schutse zou dit team (Mark van Velzen en Barry Beyl) toch nog ver komen. In de kruisfinales won 't Spreeuwenest 3 met 5-1 van Schutse 1, Klim-Op 2 verloor meL 6-0 van Klim-Op 1, Aloy sius 2 won met 5-1 van Aloysi us 1, terwijl Schutse 2 met 4-2 van 't Spreeuwenest 2 won. Dat bracht in de finale ander maal *t Spreeuwenest 1 en Klim-Op tegenover elkaar. De Spreeuwen legden beslag op de eerste plaats door mei 4-2 te winnen. De eindstand werd: 1. 't Spreeuwenest 1, 2. Klim-Op 2, 3. Schutse 1, 4. Klim-Op 2, 5. Aloysius 2, 6. Schutse 2, 7. 't Spreeuwenest 2, 8. Aloysius 1. De Vries is eveneens niet van plan om nu de emoties de overhand te laten voeren. Iedere negatieve beslissing (het onmiddellijk ontslaan van Ruygrok, DB) die -door het bestuur wordt genomen, kost de Sehiedamse eerste di visieclub geld. Er. als er iets is, dat SVV niet voldoen deheeft, is het dat wel... Ook al circuleren op Harga nu al in de wandelgangen de namen van Pim Visser en opnieuw— Rïnus Gosens. De Vries: „We zullen alles eerst maar even laten betij en. Ik heb zondagavond nog met de spelers gesproken en ik heb Ruygrok maandag middag nog laten weten, dat ik de wijze, waarop hij dit in de publiciteit heeft gebracht, ten enen male afkeur. Het is belachelijk, dat hij eerst de pers heeft ingelicht en pas daarna bestuur cn spelers. Dat kan er bij mij niet in". Wachten De praeses van SVV wil be wust tot woensdag wachten, alvorens de kogel door de kerk wordt gejaagd, omdat die dag secretaris Frans Eij- kenbroek van een winter sportvakantie is terugge keerd, „Ik kan er nu dus geen zinnig woord over -zeg gen", aldus De Vries. „Het is wel zo, dat ik met SVV in deze en de vierde periode nog wal punten wil pakken". Tussen de regels door lijkt De Vries dus te twijfelen aan een verdere samenwerking met Ruygrok. In leder geval realiseert ook De Vries zich, dat Ruygrok, die zelf be stuurslid is van de Vereni ging van Voetbal Oefen- meesters in Nederland (WON), niet zelf opstapt, omdat hij dan zijn eigen por temonnee aantast en niet die van SVV... Schiedam DHS speelt van avond een oefenwedstrijd te gen de reserves van Sparta. De- wedstrijd aan de Schiedamse- weg begint om 19.30 uur. Het schaduwteam van SVV oefent ook. Tegenstander is dan MeeuwenpUiat. Plaats van handeling is dc* gelijknamige wijk van Rotterdam Schiedam Ed Kooij- mans heeft met onmid dellijke ingang zijn lid maatschap van korfbal vereniging Succes opge zegd. Trainer Fred Mol huizen had voor de Schiedammer geen plaats ingeruimd in dc de selectie en Kooijmans toonde zich daar zo te leurgesteld over dat hij het verder bij Succes voor gezien hield. Het afzeggen van Kooij mans leek het einde van de affaire, maar niets was minder waar. Zater dagmiddag deponeerden Sylvia Gouweleeuw- Kooijmans en Kees Gou- weleeuw een briefje in de brievenbus bij de voorzitter met de mede deling, dat ook zij het voor gezien hielden bij de korfbalclub. Een heel onverwachte stap, want beiden maken al jaren deel uit van de selectie van Succes. Zeer tot ongenoegen ook van trainer Fred Molhuizen, die direct twee basisspe lers zag wegyallen. En dat allemaal een dag voor de wedstrijd tegen De Bermen. Ed Kooijmans heeft zich inmiddels aangemeld bij het Papendrechtse PKC, waar hij nu onderdak hoopt te vinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1