8 WATERWEB Allemaal spel Kwaliteits mode 30tot50% korting Twaalf jarige exposeert in stadhuis Groen licht voor ambulancecentrum Slagers inde prijzen liiiM LÏDA, WAAR IS DIE KRANT MET DAT FRANSE ECHTPAAR DATHUN HUIS IN PARIJS VOLGENDE ZOMER EEN MAAND WILDE RUILEN. Muziek en spitse teksten gaan niet hand in hand Leerlingen Beneden Maas richten eigen bedrijf op GROENOORD BREIDT UIT 01810-4677 010-165244 Rotterdams Nieuwsblad maandag 23 Januari 1984 RW Stadserf krij gt voorrang bij nieuwbouw binnenstad Schiedam -De gemeente Schiedam is nagenoeg rond met stichting De Uitkijk over aankoop van het inter naat voor schipperskinderen, dat gevestigd is achter een rij winkels aan de Hoogstraat, Al jaren onderhan delt de gemeente met het bestuur van dit voormalige rooms-katholieke weeshuis. Verwerving is voor de ge meente belangrijk in verband met de verdere bouwplannen in de Schiedamse binnenstad. Voorheen was de gemeente van plan, op basis van het be stemmingsplan uit 1974, om de Passage te verlengen naar de plek, waar nu de Onderwjjs- winkel en de Wereldwinkel zijn gevestigd. Die verlengde Passage was gepland over de plek, waar nu De Uitkijk nog staaL Ondanks het feit, dat de Passage wegens de ontstellend hoge kosten niet meer ver lengd kan worden, heeft de gemeente nog steeds interesse in aankoop van het internaat. Want juist omdat niet alle? grond in dit stukje binnenstad eigendom van de gemeente is, is het volgens wethouder Chris Zijdeveld moeilijk, om bouw plannen te ontwikkelen. De rest van de kaalslag in de bin nenstad wordt in redelijk tem po volgebouwd. Maar het ge deelte tussen De Uitkijk, de Lindenhof en bakkerij Kester ligt nog braak en zal vermoe delijk ook nog lange tijd braak blijven liggen. Zijdeveld heeft namelijk het beleidsvoornemen om eerst bouwplannen te ontwikkelen voor het Stadserf (Emmaplein en omgeving). Hier is alle grond reeds in bezit van de ge meente Schiedam. Op grond van oudere plannen kan hier gedacht worden aan een rij winkels en woningen in het verlengde van de Broersvest (oversteken bij .juwelier Van der Vlerk) tot aan de ruïne, van het kasteel Huis te Rivie re. Daarachter is gelegenheid voor kantoor- en woningbouw. Meer naar het stadskantoor toe, nabij de keerlus voor de tram, is bijvoorbeeld ruimte voor een parkeergarage annex amfitheater. Als het Stadserf voorrang krijgt, en dat zit er dik in, al dus Zijdeveld, stokt de wo ningbouw op de kaalslag vol gend jaar. Fase één in de bin nenstad is reeds opgeleverd en bewoond, fase twee is in aan bouw door Muijs De Winter (Muwi) en ook het startsein voor verbouwing van de Lin denhof is inmiddels gegeven. Dit is allemaal overeenkomstig i Burgemeester Van Es overhandigt Daniël van der Velden een cadeau bij de opening van zijn expositie. EHUD Jeugdfilm In de Harmonie is woensdag 25 januari de film 'Sabine Kleist' te zien. De film gaat over de zeven jaar oude Sabi ne, die het kinderopvangte huis ontvlucht en twee dagen door hei kind-vijandige Ber lijn zwerft. De voorstelling be gint om half drie. Tentoonstelling De Bergambaehtse kunstena res Loes Poorter exposeert tot en met vrijdag 2 maart schil derijen in het Delta Hotel m Vlaardingen. Haar schilderijen zijn vervaardigd van olieverf, krijt en pastel, Reflekties In de Fonotheek In Vlaardin- gen is tot en met 17 februari een reeks foto's te zien van Michiel van der Lugt. Het the ma van de serie is „Reflek- ties". Dat betekent dat ge speeld wordt met optische illu sies. Michiel weet daarbij heel bijzondere, vervreemdende ef fecten te bereiken. i Daniël geeft aan burgemeester uitleg van zijn werken. Schiedam Het ministerie van WVC heeft groen licht gegeven voor de verwezenlij king van een regionaal am bulancecentrum voor het ge bied Nieuwe Waterwee- Noord. De geïntegreerde huisvesting moet worden ge realiseerd aan de Hargalaan in Schiedam. De GGD Vlaardingen/Schiedam kan nu beginnen met het verder uitwerken van plannen. Tegen de verwachte investe ringskosten van twee miljoen gulden zegt de bewindsman op voorhand geen bezwaar te hebben. Maassluis In het info centrum van het Maasslui- se stadhuis heeft burge meester van Es vrijdag- raiddag een opmerkelijke tentoonstelling geopend. Exposant is de twaalfjari ge Daniël van der Velden, wiens ouders hebben ge zorgd dat al zijn tekenin gen netjes bewaard ble ven. Als éénjarige peuter hanteerde Daniël al het kleurpotlood en maakte daarmee de voor kin deren van zijn leeftijd gebrui kelijke krabbels. Met dit ver schil echter dat de ouders van Daniël zijn werkstukken zorg vuldig bewaarden en chrono logisch rangschikten. Dat hiel- - den ze tot op de dag van van daag vol en het resultaat toont de boeiende ontwikkeling van de kinderexpressie. Het is echter niet zo dat dat as pect het belangrijkst is. Hoe interessant de tentoonstelling voor psychologen ook zijn moge, het gaat om het plezier van het kijken naar de manier waarop een kind de wereld beleefd. Bij de opening van de tentoon stelling verzorgden negen kin deren onder leiding van viool pedagoge Coosje Wijsenbeek een mini-concert. Tot 17 fe bruari zijn de werken van Da niël van der Velden voor het publiek toegankelijk. Maandag 23 januari De Doelen: 20.15: Bach op het Grote Doeler,orgel Organ at Arie Keijzer. 20.15: Complete Kamermuziek van Anton V/ebem le concert. Schönbert strijkkwartet, solisten: Dorothy Dor- ruw, sopraan en Rudolf Jansen, pia no, Dinsdag 24 januari De Doelen: 20.15: Rotterdams Phii- harnaoniseh Orkest Dirigent Simon Rattle. Solist: Peter Donohoe, piano 20.15: Beroemde Strijkkwartetten en Trio's 83/84 ï.s.m. de Karaermuziek- vereniging Beaux Arts Trio (Bloom- mgoth). Programma: Beethoven en Mendelssohn. De Schouwburg: 20.15: Het Nationale Ballet Program ma: Pianovariaties Chor. Hans Van Manen, muziek: Claude Debussy (première Rotterdam!. Pianovanataes IV (Pose). Chor.: Hans van Manen, muziek: Claude Debussy. Niemands land. Chor.: Rudi van Dantzig, mu ziek: "Sytze Smit. The four tempera- menis. Chqr« GeorRe "Balansehïne, muziek: Paul Hindemjlh. Bibliot heektheater: 12.00: Lunchpauzefiim 'Ucceltacci e Uccelhm'regie. Pier Pa olo Pasolini. Jazzcafé Dizzy: 2200 Session. Bioscopen Alhambra 1: 'Duel' (12) dag. 2.00- 7.0C en 9.30 u. Alhambra-2: "L'E'oilt du Nord' <161 dag. 2.00-6 45 en 9.3Ü u Calypso 1: Twilight Zone' (12) dag 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 2: "War games' (al) dag. 1 45- 6.45 en fl 15 u Calypso 3: Trading Places' (al) dag 2 00-7.00 en 9 30 u. Centraal: do t/m ma. "Studentensex* (18), di. en woe 'Crazy Eaby" (18) dag. 12.15-2.O0-3.4S- 5.30-7,15-en 9.00 u. Cineac (Beurs): "Never say never again' (12) dag 2 00-645 en 9.30 u. Cineac (Bijen korf): 'Caligula-2' (18) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. woe. 7.00 en 9 30 u. Cinera ma 1: The day after' (12) dag 1.45- 6.45 «n 9.30 u. Cinerama 2: Doctor Sirangelove' (15) dag- 7.00 en 9.30 u. maCen di. ook 2.00 a Cl n era ma. 3: 'De vier vuisten slaan op hol' (al) 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 4: Voody Allen's Zelig* (al) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. Cinerama 5: The cur se of the pink panther' (al) dag. 2.00- 7,00 en 9.30 u. Corso: 'Jaws-3' (12)' dag 2.00-7.00 en 9.30 u, Kriterion: 'Ejcposed' (16) dag, 7.00 en 9 30 u. Lu- miere 1: 'Never say never again' (12) dag 2.00-6.45 en 9 30 u. Lumiere 2: 'De killer keert terug* (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Lucrezia Borgia' (18) dag 1.45-6 45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'Les uns ex les autres' (al) dag. 8 00 u. en 'Robin Hood' (al) woe. 1.45 u Luxortheater: The wild bunch' (16) dag 2.00 en 8 00 u. Rex: 'Schokkend verlangen' (18) dag. van 10.00 ti s* morgens tot 2200 s" avonds Thalia: 'Slaying Alive' (al) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. 't Venster-1-2 en 3: Gesloten tv.m voorbereidingen film- festival. Kin dervo ors tellin gen Cinerama-2: "Bilhe Turf contra Kwel' woe. 2 00 u. Cineac (Bijen korf): Robin Hood' woe 2.Ü0 u. Pas sagetheater: (Schiedam) 'Sjors en Spromie in "het land van de reuzen woe. 2 00 u. Diversen Artsenboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercen trum Rotterdam: Telefoonbaken voor vragen over kanker' I.KLR, Tel: 010-634130. Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Snthoff Pers. rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag. Op donderdag kan tussen 900 en 11.00 uur telefonisch "informatie worden ingewonnen op tel' 070-190749. G.E.B. Voorlich tingscentrum Rotterdam: (Rochus- senstraat 198, Tel: 010-575840.) Voor lichting over energie, bêSparmg. CAI, tarieven e.d. Openingstijden maand, t/m vrij. van 9.00-16.45 uur. Telefo nische Hulpdienst Rijnmond: Rot terdam 010-362244, Schiedam 010- 731161, Voor hulp bij maatschappelij ke en geestelijke noden. Telefoni sche h uïpdlenst voor jongeren: Tel: 010-552539, dag. van 17.00-24.00 u. H.l.C: Hulp- en Informatiecentrum (Bibliotheek, Hoogstraat UÜ. Tel: 172929). sociale en culturele jnforma- ue. rechtshulp, studie en onderwijs zaken, vacaturebank, loontechntsche dienst enz. Geopend maand- 11.00- 17.00 u, dinsd. Urn vri\. 8.30-1700 u. Anonieme Alcoholisten Werk groep Rotterdam: Bergweg 307a, tel: 673815, voor mensen met alcoholpro blemen. Crisiscentrum Rotterdam: Malhenesserlaan 270, tel; 763944. "Voor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. de bepalingen in het bestem mingsplan. Hangijzer Een heet hangijzer is echter het overblijvende gebiedje rond De Uitkijk, dat de be stemming 'winkeldoeleinden' heeft Als het internaat een maal gesloopt is, zijn er vanaf de Hoogstraat goede mogelijk-' heden om dit terrein te berei ken. Het is allerminst uitgeslo ten, dat warenhuizen interesse hebben zich hier te vestigen. Waarschijnlijk stuit dat op po litieke weerstand, omdat de winkelvoorzieningen in het stadscentrum zich dan te veel Drs.P in de Harmonie Vlaardingen Drs.P. had bet or alleen kunnen blij ven. Het Amsterdams Phïiharmonisch Trio speelt weliswaar subliem, maar de kracht van Heinz Polzer ligt nog altijd in de tekst. En dat zou zo moe ten blijven. Een groot zang wond er is de moder ne rederijker nooit ge weest en juist dat maakte zijn optredens de moeite waard. Het schïjnbaai onbeholpene, waarmee de spitsvondige teksten van een melodieus tintje werden voorzien, is voor de doctorandus steeds een onbetwiste suksesformu- le geweest. Het x^msterdams Philharmo- ijisch Trio maakt prachtige muziek. Naast drs.R. echter lijkt mooie muziek niet op z'n plaats. Het leidt de aan dacht af van de tekst en juist voor die tekst bezoekt men een optreden van de zingen de doctorandus. Met de, soms barokke, klanken van het musicerende trio, leek het alsof iets dat juist niet sierlijk dient te zijn voorzien werd van gouden krulletjes. Vrijdagavond was Drs.P met zijn trio in een uitverkochte Harmonie. Het zal hem onge twijfeld ook* zijn opgevallen dat het publiek pas echt en thousiast werd toen hij per soonlijk achter de piano plaats nam en zijn herders lied solo ten gehore bracht. Misschien zou het beter zijn als de 'parlando's' van Drs.P. af en toe werden afgewisseld met de 'georganiseerd voor gebrachte klanken' van het Amsterdams Philharmonisch Trio. Allebei tegelijk liever niet. Het één gaat dan ten koste van het ander. Mari Timmermans gaan concentreren rond de Hoogstraat en Broersveld. Dat zou ten koste gaan van de functie, die de Lange Kerk straat en het staartstuk van de Hoogstraat (tussen museum en stadhuis) kunnen innemen. In verband hiermee wil de ge meente een aantal panden, die zij aan de Hoogstraat reeds in bezit heeft, nog in beheer hou den en niet afstoten aan win keliers. Er valt evenwel ook te denken aan .woningbouw op de locatie-De Uitkijk, maar dan zou de bestemming offi cieel veranderd moeten wor den en dat kan jaren duren. Er zijn dan namelijk bezwaar schriften te verwachten, juist van die winkeliers die voor deel kunnen verwachten van de komst van een warenhuis. Een warenhuis geldt immers als publiekstrekker en daar profiteren doorgaans winke liers in de omgeving van mee ofschoon volgens anderen de concurrentie dan onevenredig gioot wordt. Het is nog niet bekend, of De Uitkijk zich nu inderdaad zal vestigen in nieuwbouw aan de Vlaardingerstraat, zoals al tien jaar lang beoogd wordt. Wel ontwikkelt wethouder Van Tilborg op het ogenblik een bouwplan voor het driehoeki ge grasland tussen Vellevest Ketelstraat en Vlaardinger- straat. Vlaardingen Twee ambachtelijke slagers uit de regio zijn vandaag in het KNVB-sportcentrum in Zeist onderscheiden voor enkele van hun produkten. Slager A van Heijst uit Vlaardingen kreeg van het Instituut voor Ambachtelijke Sla- gersprodukten goud voor zijn gekookte worst en zilver voor zijn gebraden gehakt en gekookte ham. Zijn collega C.A. van Selm uit Keihei kreeg twee gouden onderschei dingen voor zijn rook worst en gekookte ham. In totaal kregen 86 am bachtelijke slagers één of meer van dergelijke onr derscheïdingen uitge reikt. Van Heijst was vo rig jaar ook al tweemaal in de prijzen gevallen. Beiden hebben eenmaal een tevoren aangekon digde keuring van hun produkten ondergaan en zijn een keer on vei wacht herkeurd. «ij ;2a e" medewerkers van Beneden Maas bv voor het gebouw van de Kamer van Koop- Vlaardingen Met de uitgifte van aandelen liep het niet helemaal zoals het moest. Van de honderd aande len van de handelsonderneming Beneden Maas, die leerlingen van de gelijknamige school vrijdag opricht ten, bleven er 29 onverkocht. Hoe dat kwam? „Ieder een vergat steeds z'n geld mee te nemen", aldus alge meen directeur Sandra Vermeer.. Vrijdagmiddag werd bij de Kamer van Koophandel in Vlaardingen heel officiéél de oprichtingsaete van Beneden Maas bv ondertekend en werd de onderneming voor de duur van een maand ingeschreven in het handelsregister. In die maand hebben de leerlïngen- werknemers het druk met de verwerking van de bijna drie honderd bestellingen. De ven nootschap verkoopt produkten van het wereldnatuurfonds en draagt de opbrengsten af aan die instelling. 't Is allemaal spel, maar wel een leerzaam spel. De leerlin- Schiedam De wijk vereni ging Groenoord in Schiedam, wil op korte termijn twee nieuwe afdelingen opzetten." De beodeling is dat er een to- neelpoot aan Groenoord wordt verbonden, terwijl er boven dien een dartclub moet ko men. Voor inlichtingen of aanmel dingen kan men bellen naar 704853. gen doen administratieve praktijkervaring op. „Er wordt een heleboel uit boekjes ge leerd", sprak docent K. Rigte- rink, die het project begeleidt, zijn pupillen toe. „Nu heb je met klanten te doen. met meer dan alleen papier." Behalve door docenten wor den de leerlingen geholpen door de juniorkamqr, een club van mensen uit het bedrijfsle ven die hun kennis willen overdragen op de jeugd. Die liepen allemaal met buttons van het wereld nat uurfonds rond in de bovenzaal van het gebouw van de Kamer van Koophandel, waar door een echte notaris, meviouw M.H. J. Veldhuis de oprich tingsaete werd gepasseerd en Beneden Maas bv door het hoofd van het handelsregister, F. Nipius, werd ingeschreven. Over een maand wordt de on derneming weer opgeheven, dan moeten alle bestellingen de deur uit zijn. Opslag inboedels? veffairïsïiRigefl b.v. MANTELS - MANIELCOSTUUMS JASJES JAPONNEN COMBINATIES PANTALONS - PAKJES' -ROKKEN* BLOUSES JUMPERS V -OOK ALCANTARA- Óndèr andere van iynk. Ata, Mondi, Kio, Pierre Carcfin; Setiy Barclay, Korf Lagerfeld, Baster, .Lucia, Petite Mademoiselie^enz. enz. I Broeravust 109 -113 Telefoon 010-267416. Donderdag tot 21.00 uur koopavond IJ Ruime parkeergelegenheid t,o. ons mod.ehuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2