Jolande: best gebouwde dame Politie legt hinderlaag in polder i Bewoners moeten het maar zeggen Vanessa geen haar gekrenkt Inbrekers stelen 'halve' computer fa VIAARDINGS DAGBLAD SCttlEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT KO-school gaat praten met VVD Ook naar Hof van Spaland ter meulen Kroos weg SVV bij Dochter De Haas moet inkrimpen Grote spierbundels en geoliede lichamen Verkeer Stadhouderslaan: Uzi, revolver en ander wapentuig in beslag Solidari teit na drinkgelag Ravage in lyceum MAANDAG 30 JANUARI 1984 Vlaardingen De ouder commissie van de Kamer- lingh Onnesschool, die op al- ierlei manieren probeert te voorkomen dat de school na de zomervakantie gesloten moet worden, zoals door het college van B en W is voor gesteld, gaat op 6 februari praten met de VVD-fractie over deze zaak. Tijdens de vergadering van de liberale fractie zal een de legatie van de oudercommis sie de argumenten tegen de voorgenomen fusie met de Maerlantschool nog eens uit een zetten. De oudercommissie hoopt dat de VVD tijdens de vergade ring van de commissie voor onderwijs op 22 februari te gen het collegevoorstel zal stemmen. De fracties van PvdA en D'66 hebben al laten mer ken, sluiting van de school niet te zien zitten. Tot nu toe heeft alleen de CDA-fractie zich voor slui ting van de school verklaard; Schiedam -Jan Kroos heeft het bestuur van SVV om contractontbinding gevraagd. De spits, bezig aan zijn eerste seizoen, heeft bij ziijn werk gever ander werk gekregen en moet weer gaan studeren. Hij heeft daardoor ook geen tijd meer om dagelijks te trainen. Daarbij komt ook nog dat de ex-spits van Zwijndrecht het niet erg naar zijn zin heeft bij de betaalde voetbalorga nisatie uit Schiedam. Vanavond hoopt Jan Kroos met het bestuur vna SVV tot eën definitief akkoord te ko men. MaassluisVoor zes perso neelsleden van de oDMM, een dochteronderneming van de Maassluisse scheeps werf De Haas d;e handelt in dieselmotoren, is ontslag aangevraagd. De directie van werf aan de Govert van Wijnkade heeft op nieuw arbeidstijdverkorting aangevraagd voor zestig werknemers. Het ontslag van kantoorper soneel bij de handelsmaat schappij SDMM is volgens adjunct-directeur H. de Haas onvermijdelijk. De malaise in de scheepvaart is algemeen en de hoge koers van de dollar heeft, zegt De Haas, de dochteronderne ming het laatste duwtje ge geven. „We zitten met een grote top, we moeten in krimpen wil de SDMM kunnen blijven voortbe staan." Voor de werf, waarmee de SDMM overigens nauw is verbonden, zijn de vooruit zichten volgens de adjunct- Voor zes werk nemers ontslag aangevraagd directeur iets beter. ,,Er is werk, maar niet voor alle mensen op de werf. Ik ver wacht dat dat binnen een paar maanden wel weer een beetje gaat aantrekken." De Haas ziet lichtpuntjes: „Het gaat beter met de economie, maar in de scheepsbouw gaat dat altijd wat langza mer. Je merkt, dat er weer wat meer geld te besteden is, maar erg enthousiast ben ik er nog niet over." Bij de werf in Maassluis werken in totaal 125 mensen. Bij de dames werd in de klasse tot 52 kilo de Schiedamse Jolande van den Hoedt winnares. Warenhuis lonkt naar binnenstad Schiedam Meer dan één grootwinkelbedrijf heeft interesse getoond om in de Schiedamse binnenstad nieuwbouw te plegen. Om welke concerns en om hoeveel vestigingen het gaat, wilde wethouder Chris Zijdeveld de gemeenteraad niet vertellen. Op vragen van WD-voorman Gerard Ver- hulsdonk wilde hij alleen kwijt dat het om serieuze plannen gaat. Schiedam Meer dan zestig beginnende bodybuilders hebben zaterdagavond in het Schiedamse Passagetheater gestreden om de titel 'Beste Pandstad-Bodybuilder'. Het was een geanimeerde bijeenkomst, waar alles draaide om grote bundels ge oliede lichamen en goed ont wikkelde spieren. Luide toe juichingen en bewonderende kreten van fans stonden borg voor een heel ander sfeertje in het Fa^getheater dan normaal. „Je weet niet wat je overkomt als ie erbij bent", zei de bedrijfsleider van het Passagetheater. „Er hangt een heel apart sfeertje en ie dereen heeft het prima naar zijn zin." De verkiezingen begonnen om iets over achten en duur den tot ver na één uur. De meningen over bodybuilding lopen stérk uiteen. De één verafschuwt het en de ander vindt het prachtig. Een tus senweg is er bijna niet te vinden. Het is een feit, dat Vlaardingen Op het stad huis komt men niet helemaal uit de verkeersmaatregelen, die genomen zouden moeten worden op het gedeelte van de Stadhouderslaan nabij de Willem Lodewijklaan. Al enkele malen heeft de commissie voor verkeer en vervoer zich gebogen over plannetjes, die daarvoor wa- ren ontworpen, maar de re sultaten waren óf te duur óf niet effectief genoeg. Het college van B en W heeft nu besloten, dat de bewoners zelf zich maar eens over de tekeningen moeten buigen. Over een week of twee zal daarvoor in de wijk een in spraakbijeenkomst worden gehouden. Het was vooral op verzoek van de oudercommissie van de lagere school aan de Stad houderslaan, dat men op het stadhuis aan het studeren ging op de verkeerssituatie bij de school. De klacht van de ouders is vooral, dat het verkeer op dat stukje zo wei nig voorzichtig is, dat er vaak gevaarlijke situaties ontstaan voor de scholieren. Aanvankelijk werd het plan gemaakt om een groot deel yan de Stadhouderslaan te versmallen, zodat het ver keer gedwongen zou worden langzamer te rijden, maar dat plan kostte zowat 20.000 gulden en had verder als na deel, dat grotere voertuigen elkaar op dat gedeelte niet meer zouden kunnen passe ren. Ook een tweede plan, dat iets goedkoper was, werd af gekeurd. Uiteindelijk is een nieuw alternatief uit de bus gekomen, dat aanmerkelijk goedkoper kan worden uit gevoerd, maar waarvan on der meer het resultaat is dat er parkeerplaatsen zullen vervallen. In dat alternatief moet over een bepaald ge deelte van de Stadhouders- laan aan één kant een par keerverbod worden inge steld. De omwonenden, de ouder commissie en de staf van de school krijgen nu de gelegen heid, zich over de drie ont wikkelde varianten te bui gen. Het advies dat door de in sprekers zal worden gegeven zal vervolgens door het colle ge worden bekeken, waarna in overleg met de commissie verkeer een definitief besluit wordt genomen. de belangstelling voor deze 'tak van de sport' groeit. Over de vraag of het een sport is of niet, wordt al ja ren door voor- en tegenstan ders gekibbeld. De één vindt van niet en noemt het span nen van de spieren voor pu bliek geen prestatie. De an der (bodybuilders zelf bij voorbeeld) noemt het daar entegen topsport, omdat er een keiharde traning aan voorafgaat. De shows, in die kringen altijd aangeduid als 'optreden', zijn niets meer dan het tonen van het resul taat van al die maanden trai ning. Onder het toeziend oog van enkele honderden toeschou wers, de zaal was op twee rij en na uitverkocht, traden veertig mannen en vijfen twintig vrouwen voor het voetlicht en namen een aan tal verplichte en vrijwillige poses aan voor de jury, die in de orkestbak van het theater zat. De heren moesten zeven verschillende houdingen aannemen om de goed ge trainde spieren uit te laten komen en de dames vijf. Daarnaast waren de deelne mers nog verplicf om deel te nemen aan een 'vrije oefe ning', die moest worden uit gevoerd op door hen gekozen muziek. Ook werd er door de jury gelet op een gelijkmati ge ontwikkeling van de spie ren. De verkiezingen waren geor ganiseerd door Rotterdam mer Hans Bender, die ooit de aandacht trok als de sterkste man van zijn stad. Door zijn contacten in de bodybuil ding-wereld werd het moge lijk, dat het publiek tussen de verkiezingen door kon ge nieten van een optreden van de ex-Mister World, de Ame rikaan Bob Jodkiewicz. In het Passagetheater wor den al twee jaar met enige regelmaat dergelijke evene menten gehouden: gemid deld zo'n vier tot vijf per jaar. Binnen enkele weken wordt in het Passagetheater gestreden om de titels Miss en Mister Rijnmond. De or ganisatie is dan in handen van een Schiedamse sport school. Zijdeveld kwam met slechts summiere mededelingen, „omdat je gegadigden tegen woordig als een kasplantje moet behandelen". Daarmee doelend op de wetenschap dat bedrijven in een tijd van economische recessie niet zit ten te springen om nieuwe vestigingen uit de grond te stampen. Insiders weten te melden dat er ook verregaande onder handelingen worden gevoerd om in winkelcentrum Spa- land een 'trekker' te situe ren. Ook daar wordt geheim zinnig gedaan over de plan netjes, die door Zijdeveld in samenspraak met de mid denstand Worden uitgebroed. Eén bepaald bedrijf heeft erg veel interesse, is de enige mededeling die een ingewij de voor zijn rekening wil ne men. In middenstandskringen raakt men er steeds meer van overtuigd dat de Hem a zijn noodgebouw binnenkort zal verruilen voor een meer volwassen vestiging. In de onderhandelingen met de ge gadigde voor ae binnenstad zou het parkeerprobleem een heet hangijzer zijn. Onbedreigd door het Vlaardingse publiek zingt Vanessa over haar 'obsessions'. Vlaardingen Discotheek PeeDee had zelfs krachtpatsers van een Vlaardingse sportschool moeten huren om Vanessa te beschermen. Het veiligheidscontract bepaalde, dat de blonde zan geres er vrijdagavond verzekerd van moest zijn om ongeschonden te kunnen vertrekken en het is nu eenmaal een zangeres die bij een op treden niet zonder lijfwacht kan. Ook moest de discotheek aan de Oosthavenka de zorgen voor een veilige toegang, buiten het bereik van grijpgrage handen van al te gretige fans. Het lukte allemaal met een beetje impro visatie: Vanessa overkwam niets. Na een uurtje zingen (salaris vierduizend gulden, aldus een PeeDee-mede werker) kon ze ongehinderd Vlaardingen verlaten. Het optreden had haar geen kledingstuk, zelfs geen haarlok gekost, en dat was dan ook niet de reden dat zij zondaga vond op tv een pet droeg dat is gewoon mode. Nee. het disco-publiek had geen moeite gedaan langs de bodyguard heen te komen, het had zich zelfs netjes gedragen. PeeDee-chef Pe ter Dangerman kan dan ook tevreden terugzien op het zoveelste succesnummer in een reeks, die vorige week nog Anita Meyer liet zien. Al lemaal beroemdheden aan de Vlaardingse ha ven. Vervolg van de voorpagina Vlaardingen Politie agenten. die het geluid van De politie moest voor de zekerheid een semi-automatiche Uzi Broekpolder in, op zoek naar schiettuig 'oorlogje' speelden, herkenden, durfden aanvan- de KV Ver en zijn vriend, Samen met collega's uit kelijk niet de Vlaardingse die met een Uzi en ander Maassluis werd rond half twaalf de ingang van de Broekpolder hermetisch af gesloten, waarna de agenten zich in een hinderlaag op stelden. De mannen, die toen inmiddels opgehouden waren met schieten, hadden al die politie-activifeiten waar schijnlijk echter al opge merkt en ze lieten zich dus niet zien. Tegen twee uur *s nachts be sloot de politie van tactiek te veranderen. Nadrukkelijk werden de politiewagens ge start, om aan te geven dat de blokkade van de polder zou worden opgeheven. Enkele agenten bleven echter ach ter, verstopt in de struiken, en zij waren het die even la ter de beide mannen, die dachten toen veilig hun oe fenterrein te kunnen verla ten, in de kraag konden grij pen. Het eerste onderzoek wees uit, dat de beide mannen niet alleen een revolver van het merk Smith Wesson had den geprobeerd, alsmede de semi-automatische Uzi, maar dat ze verder ook rookgrana- ten en een zogenaamde tank- simulator hadden gebruikt, om te kunnen oefenen in het opblazen van tanks. De KVV'er bleek voor de revol ver een wapenvergunning te hebben. De (Jzi hadden de mannen bij hun arrestatie echter niet meer bij zich: die bleken ze in de polder te hebben begraven. Het kostte de politie nog enkele uren van zoek- en graafwerk voor het wapen in de bodem van de polder werd aangetroffen. Bij de KVV'er thuis vond de politie later in de nacht r. >g meer wapentuig. Er werd een grote hoeveelheid kruit aangetroffen, lege ,50-patro- nen, die met dat kruit had den kunnen worden gevuld en een zogenaamd detonatie- kastje. De KVV'er kon mak kelijk aan al die materialen komen: hij werkt bij zijn le geronderdeel op de afdeling, die dat soort materialen voor oefeningen uitgeeft. In de loop van de nacht is de KVV'er overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee, die het onderzoek verder voortzet. De 42-jarige kame raad van de militair is niet vastgehouden: die bleek uit sluitend toeschouwer bij het mini-oorlogje te zijn geweest. Schiedam Een 29-jnnge VI a a rd i nger heeft zate r - dagavond een wat vreemdsoortige solidari teit aan de dag gelegd met zijn drie jaar oudere vriendin De vrouw was nameen bezoek aan een café aan het Broei svclc' m Schiedam m beschon.-o n toestand in de auto ge stapt e:v ramde direct na het wegrijden een sul- staande auto Haar vriend, boos over een dergelijk slecht rijge drag, nam het stuur over en 70U haar wel een» la ten zien datje met alcohol in je lijf nog best goed kunt rijden. Hlj ramde \ervolgens twe« auto's en reed dour naar Vlaardin gen. Daar werd het duo door de inmiddels inge seinde politie v.m Vlaar dingen opge w acht Beiden we rd en get rae- teerd op een procesver baal vijor het rijden onder in vlood en veroorzaken van een ongeluk. De man kan levens een straf voor het doorrijden na een on geluk tegeniiiel zien flinke stukken van de bodem van de polder doorzoeken, voor de Uzi werd gevonden. Die had de militair begraven Vlaardingen Inbrekers heb ben m hei Groen van Prinsie- rer Lyceum aan de Rotter damse weg een ware ravage aangericht. Voor circa 15,000,- gulden werden deuren, deurposten en sloten vernield. Tevens werd fotoapparatuur, een schroef- machine en een koffiezetappa raat meegenomen. Ook in drie woningen werd dit weekend ingebroken De buit omvatte sieraden, een portemonnee met inhoud en een videorecorder. Met het aanhouden van een inwoner van Barendrccht kon een eerder deze maand ge pleegde inbraak in de Lelie straat worden opgehelderd. ADVERTENTIE Patchwork tassen... van gekleurde lederstiAjes m diverse modellen Met ooven rits, binnenntsval en van bin nen gevoerd In nostaig-rbe kleuren Van &2r voor Schiedam Uit een fa briekshal aan de Jan van Riebeeckweg hebben inbre kers een computer ter waar de van 27.000,- meegenomen. Een deel van de apparatuur, die een gezamenlijke waarde van rond een halve ton ver tegenwoordigd, werd onge moeid gelaten. Men kwam binnen door het slot van een toegangsdeur te vernielen. Stichting De Lindenhof. die zich bezighoudt met begelei de kamerbewoning, kreeg eveneens ongenode gasten. De buit viel mee. Er werd voor ongeveer 100 gulden aan gereedschap gestolen. In het pand aan de Westvest werd wel voor ongeveer 4000 gulden schade aangericht. Uit een kapsalon werd een telefoontoestel, radioappara tuur en geld ontvreemd. Bij inbraken in twee sport kantines hadden de daders het vooral voorzien op snoepgoed. Bij Unigro aan de 's-Grave? landseweg werd voor circa 500 gulden ropokwaren ge stolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1