WATERWEG Benny Nijman zingt in z'n vriendenstad Nieuwe bestemming v oor muziekkoepel SPORT 17 bondsspaarbank Simons wil prestatie gericht gaan werken Bezwaren tegen flat met 9 verdiepingen en de rente maandelijks Toe maar. DVO'32 kent de regels het best mÊSmÈmi PERSOONLIJK Torn aan de leiding PPSC later %'h - 4 —m Precieze stand is 69.852 llfflfljfïl A. Gille overleden Judoka's naar Aken Vlaardinger start taekwon-doschool Eagles op verlies Onnodig verlies Vlaardingen Maandrente Deposito Rekening inleg 5 jaar vast rentepercentage 5 jaar vast rente maandelijks beschikbaar rente nominaal 8,50% effektief rendement 8,84% minimale inleg f 15,000,- vraag voor meer informatie de folder bij uw kantoor in de buun fpV - - 'M' SSSf- Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Y&gmë. Vlaardingen In disco theek Pee Dee treedt volgende week vrijdag de Nederlandstalige zan ger Benny Nijman op. Vlaardingen herbergt al sinds tien jaar het secre tariaat van zijn fanclub. Logisch dus dat er zo'n veertig kaartjes naar die club zijn gegaan. Annette Brussaard is de spil - waar alles in de Benny Nij- I manfanelub om draait. „Nee, ik wist van niets. Opeens bel de die man van Pee Dee op 1 met de boodschap dat hij hier komt zingen." „In het begin schreef ik Ben- t ny'steksten in ons clubblad, maar het werden er zo veel, datik ze tegenwoordig maar apart uitgeef. Leden kunnen 1 zo'n map bij mij bestellen voor een tientje." Annette Bruss- aard heeft ook buiten die tek- sten haar handen vol aan de i Benny Nijmanfanclub. Ï1 j Vriendenkring „Het "begrip fanclub is eigen- lijk niet op z'n plaats. Het is gewoon een vriendenkring, mensen die van de atmosfeer i houden, die Benny Nijman met zijn liedjes oproept. Benny heeft helemaal geen sterallu- res. Hij is beslist geen onbe- - reikbaar idool. Eerder een vriend." Annétte (32) was één van de eersten, die in 1974 de eerste elpee van Benny Nijman kocht. 'Ik wilde als Orpheus zingen' heette die plaat, „Ik wist zelf niet eens wat voor muziek dat was, maar toen ik het hoorde, was ik er meteen wèg van. Die teksten spraken me enorm aan. Ik schreef hem een brief en dat contact is uit- dor? Mari Timmermans gegroeid tot de vriendenkring van nu." Benny Nijman beantwoordde persoonlijk alle brieven, maar na verloop van tijd werd het zó druk dat hij Annette vroeg een soort vriendenclub te stichten, die de gebruikelijke informaties kon verstrekken. Voor de 'gewone' menselijke contacten is Benny zelf altijd bereikbaar, maar concertagen da's of plateninformatie laat hij nu graag aan Annette over. Persoonlijk In 1978 verscheen Nïjmans tweede langspeelplaat: 'Samen zijn we rijk' en het jaar daarop 'Gouden regen'. Vanaf dat mo ment begint de platencarrière van Benny Nijman zich snel te ontwikkelen. In de tachtiger jaren verschenen vier Neder- Annette Brussaard in haar 'Benny Nijmanhoekje'. landstalige albums en vorig jaar zag de eerste Duitstalige langspeler het levenslicht: 'Skizzen'. Annette krijgt het ook steeds drukker: „Vier keer per jaar krijgen ds leden van de vrien denkring het blad 'Hallo, met mij', waarin behalve informa tie over optredens en platen, ook een persoonlijke brief van Benny is opgenomen. In dat blad kunnen de mensen na tuurlijk ook andere dingen kwijt. In het vorige nummer hadden we een bijdrage over Yoga en over the Guys and Dolls." Benny Nijman is regelmatig in huize Brussaard aan de Elzen- dreef om de 'fanmail' door te nemen. „Op 14 november 1982,^ mijn verjaardag, organi seerden we de eerste contact dag voor leden. Het waren er toen nog maar tweehonderd, maar er kwamen er vierhon derd." De vriendenkring telt nu 446 leden en de laatste tijd komen er iedere week zon tien bij. „Ik ben blij dat mijn man me een beetje steunt, want met drie kleine kinderen is het geen gemakkelijke opgave. Ik ben wel blij dat ik het doe. Benny's liedjes zijn eerlijk en medemenselijk; dat wil ik graag helpen uitdragen." De jongste 'vriend van Benny Nij man' is 7 jaar en zijn oudste vriendin is 78. Niet zo gek „Verder doen we niet zo gek met stickers en buttons en zo. "We hebben toen wel eens een rood T-shirt laten bedrukken bij een optreden. Dat was toen zijn elpee 'Leven van liefde' verscheen. Maar verder be staat het werk vooral uit tek sten vermenigvuldigen oude platen copiéren.' „Ik wil net zo lang doorgaan met de vriendenkring als Ben ny zingt. Ik vind het leuk, dat het zo goed loopt. Na ieder op treden komen er weer leden bij....nou ja, Benny Nijman is iemand, die je gewoon moet Maassluis Bij de gemeen te Maassluis zijn zes be zwaarschriften ingediend te gen het bouwplan voor een negen verdiepingen tellende flat aan de Govert van Wijn kade langs de Buitenhaven. De indieners vinden een ge bouw van die hoogte een aantasting van het stede bouwkundig schoon. In het gebouw zullen 93 ap partementen worden gereali seerd in de vrije huursector. Cor de Jonge van de afdeling stadsontwikkeling verwacht ondanks de protesten dat ko- Schiedam Het bureau bur gerzaken van de gemeente Schiedam heeft gisteren het precieze aantal inwoners be kend gemaakt, waarmee de gemeente 1983 afsloot. Het aantal, was op 1 januari ge- daalcl'tot 69.852. Dat het inwonertal tot ver onder de 70.000 gezakt zou zijn, was al algemeen be kend. Het kost de gemeente veertien vacatures bij de po litie, rijksinkomsten en (in 1986) twee gemeenteraadsle den. Meestal doen zich in de loop van een maand nog al lerlei mutaties voor in het bevolkingsregister; daarom kon burgerzaken pas giste- 'ren met de exacte statistie ken naar buiten komen. Het betekent dat Schiedam in één jaar tijd het inwonertal met 1428 gedaald zag. mende zomer met de bouw kan worden begonnen. „De gemeente wil de zaak zo spoe dig mogelijk rond hebben. Het ontwerp-bestemmingsplan is speciaal afgestemd op het bouwplan. Het ligt er natuur lijk aan hoe gladjes die be zwaarschriften kunnen wor den afgehandeld", aldus De Jonge. Op korte termijn zal een hoorzitting worden gehou den, waarop de indieners hun bezwaren kunnen toelichten. Enkele jaren geleden nog wil de de Rotterdamse projectont wikkelaar Ohlsen een woonto ren van, zestien verdiepingen neerzetten op het terrein, waar vroeger het Maassluisse stadhuis stond, dat m de volks mond de Rode Villa werd ge noemd. Het bedrijf kwam met dat plan, nadat eerder plannen om in het voor vele miljoenen van de gemeente gekochte stadhuis koopwoningen te rea liseren waren afgeketst door het instorten van de huizen markt. Het gevolg was felle kritiek vanuit de gemeenteraad. Als we dat toestaan dan spelen we een projectontwikkelaar in de kaart die verkeerd heeft ge gekt, zo verwoordde PPR- raadslid Jaap van der Griend de bezwaren. De raad bleef aanvankelijk vasthouden aan vier verdiepingen, maar na enige tijd bleek een meerder heid gevoelig voor de financië le problemen waarin Ohlsen dreigde te geraken. Vervol gens werd ingestemd met het ontwerp-bestemmingsplan, waarin een maximum van ne gen verdiepingen wordt voor geschreven. Bij de gemeente Schiedam zal niemand "zijn record van 52 dienstjaren meer kunnen evenaren: gisterochtend vroeg overleed de heer A. Gille. Hij werd 75 jaar. Als 13-jarige begon hij bij de ge meente, waar toen nog wei nig ambtenaren werkten. Bij zijn pensioen in 1973 was de heer Gille opgeklommen tot chef van de afdeling burger lijke stand. De muziekkoepel in hst Julianapark wordt veel te weinig ge bruikt. Schiedam De gemeente Schiedam wil de muziekkoepel in het Julianapark, die al jaren nauwelijks meer wordt gebruikt, van de hand doen. B en W proberen met name de horecawe- reld te interesseren voor het rustieke koepeltje. Voor afstoting is gekozen na een advies van de afdeling cultuur, sport en jeugdzaken (CSJ). Juist omdat de in vroeger jaren populaire voor ziening de gemeente geld kost voor onder houdswerk, zouden op korte termijn onderhan delingen met eventuele gegadigden moeten worden gestart. De heer Steenbergen van CSJ denkt dat de gemeente enthousiast zal ingaan op plannen van die horeca-ondernemer die 'met een dikke zak geld' op de proppen komt. „Het moet uiteraard wel passen in de sfeer van het park. Het lijkt mijieen prima plaats om in de zomermaanden na een wandeling nog even wat te drinken". Wanneer een horecavoorziening niet mogelijk is, wordt een oud plannetje opnieuw bestu deerd. Steenbergen doelt daarmee op het voor nemen om op die plaats kunstwerken te plaat sen. Als laatste mogelijkheid 2ou sloop kunnen worden overwogen. Het gemeentebestuur voelt daarvoor niet veel. Hoeveel het koepeltje de gemeente jaarlijks aan onderhoud kost, is moeilijk uit de begroting te destilleren. Voor het op orde houden van het park is dit jaar 64.000 gulden uitgetrokken. Het schilderen van de ballustrade kostte in *83 tien duizend gulden. Erg veel haast is er overigens niet met de ver koopplannen, De koepel krijgt op 2 juni, wel licht voor de laatste maal, de oorspronkelijke bestemming. Dan houdt de TROS in het park een groot country western-festival. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 2 februari 1984 Vlaardingen Na drie ron den heeft Leen Tom de lei ding genomen in het Vlaar- dings damkampioenschap. Hij heeft uit drie partijen vijf pun ten verzameld. In de derde ronde was Torn te sterk voor Dirk Tamboer. In een vier uur durende strijd, met wisselende kansen, sloeg hij in de slotfase toe. Tamboer zat in tijdnood en moest zo toch de zege aan Torn laten. Met drie punten uit twee par tijen blijft Wim Niestadt Leen Torn echter goed volgen. Te gen Ton Burgerhout moest Niestadt zich echter tevreden stellen met een remise. In een vrij vlakke partij zagen Gerrit van Mastrigt en Erik de Heide geen kans voordeel te krijgen en ook zij deelden de punten. In de eerste klasse gaan Van Veelen en Scholsberg aan de leiding met vijf punten uit drie partijen. Een klasse lager gaan ook twee dammers op kop. Voerman en Metzger behaal den tot nu toe vijf punten. In de aerde en laagste klasse is Mostert veruit favoriet met zes punten, In de eerste ronde van hei Schiedams kampioenschap ■was het Wim Vrijland die zijn concurrent Rob van Eijk di rect een nederlaag toebracht Ron heusdens won, met moei te, van Piet Memster, terwijl Dirk van Schaik met remise genoegen moest nemen tegen Gert van Willigen. Aad en Sjaak Prins deelden, evenals Leo en Tiny Mous. -Vlaardingen Marjoleine van Unen (Vlaardingen), Hanneke Schenk (Maas sluis), Chita Gross (Vlaardingen) en Lies- beth Beeks (Maassluis) zijn door bondscoach Karei Gïetelink opgenomen in de Neder landse judoploeg, die op II februari mee doet aan de Open Duitse Kampioensachap- pen in Aken. Een dag later, 12 februari, doet de Nederlandse afvaardiging ook mee aan een landenwedstirjd voor teams. Giete- link neemt in totaal 15 judoka's mee naar de Bondsrepubliek. Schiedam De wedstrijd PPSC—Nieuw Lek- kerland begint zaterdag 4 februari niet om 14.30 uur, maar om 15.00 uur. Dit in verband met de komst van de NCR V-radio. De omroep- stichting wil de tweede helft van de wedstrijd, met als inzet de tweede positie op de ranglijst, 'live' uitzenden in het NCRV-sportprogramma, dat om 16.00 uur begint, Het verslag wordt ver zorgd door Jaap Bax. Vlaardingen Direct al, toen de Park Yong Soo in 1966 in Nederland het taek won-do introduceerde, raak te Jan Simons in de ban van de vechtsport, die zijn oor sprong had in Korea. De Vlaardinger bekwaamde zich in de sport en is nu ook in zijn woonplaats van start gegaan met een Taekwon-do school. En er is animo genoeg. In de kille en sfeerloze sportzaal aan de Van der Werffstraat in de Westwijk onderwerpen iedere week zo'n dertig leerlingen zich aan de trainingen van Jan Simons. Met overgave praat Jan Simons vervolgens over de sport, die hem in de loop van de jaren zo eigen is gewor den. _,Ik wil proberen het taekwon do in vlaardingen nieuw le ven in te blazen. We hebben nu een enthousiaste groep en die willen we langzaamaan gaan uitbouwen. Er ook voor zorgen dat we meer mogelijk heden krijgen om te trainen. Nu moeten we genoegen ne men met anderhalf uur in de week, maar als er meer men sen bijkomen dan kunnen we meer gaan trainen". Met nadruk: „Prestatiegericht Jan Simons (rechts) in actie met twee van zijn leerlingen. In het midden Pieter jan van Meertens en links Frans de Her der. Maassluis De basketbalsters van Green Eagles verloren hun midweekse wedstrijd te gen US met 56-76. Bij rust be droeg de achterstand van de Maassluisen nog maar vier junten, 34-38. Sagles begon sterk. Na tien minuten bezat het een voor- iprong van 25-11. Dit was vooral te danken aan de wisse lende verdedigingen, waar door US geen normale aanval kon spelen. Daarna zakte Eagles in en kreeg US meer greep op de wedstrijd. In de :.7e minuut was het gelijk: 32- 32. Green Eagles zakte toen in en door een paar simpele scores van afstand stond US voor met de rust met 34-38. In de twee de helft ging de Amsterdamse ploeg direkt door en nam een 38-50 voorsprong. Na een time-out van coach Kees Brug man werd het nog wel 46-54, maar dom balverlies in de aanval bezorgde US een paar breaks en de nodige extra punten. gaan werken ook. We zijn nu officieel lid van de bond en kunnen dus aan toernooien mee gaan doen. Vorige week hebben we voor het eerst mee gedaan en de jongens deden het niet eens slecht. Van wed strijden leer je ontzettend veel. En daar gaat het uiteindelijk om. Veel trainen en het mee doen aan wedstrijden is nood- - door Chris Woerts zakelijk om de sport goed on der de knie te krijgen". Taekwon-do ontstond rond het jaar 500. De stijl van deze spe cifieke vechttechniek werd veel gebruikt bij militaire groeperingen en bij de monni ken. Jan Simons: „Bij een veldslag gingen er eerst een aantal ongewapende jongens, gespecialiseerd in het voeten gevecht, voorop". Discipline Voor het beoefenen van de sport is een grote mate van discipline vereist, terwijl ook de lenigheid en conditie een belangrijke rol in het geheel spelen. Jan Simons weet er al les van: „Vroeger had je van die echte haven-no2ems. Die gingen ook aan taekwon-do doen en dachten dat het ze wel gemakkelijk af zou gaan. Toen bleek dat je er veel discipline voor moet hebben en dat er echt veel van je wordt ver langd, vielen de meesten af. Zo zie je maar, je moet er echt wel iets voor over hebben om het goed te doen". Jan Simons hoopt nu maar dat zijn taekwon-do school snel zal groeien. De animo voor de zelfverdedigingssporten in Ne derland is immers nog steeds stijgende: „Je ziet ook dat steeds meer vrouwen en meis je zich aanmelden. Die voelen zich veel veiliger, zelfbewuster ook, als ze het taekwon-do re delijk beheersen. In de sport kun je ook een stuk agressie kwijt. Jongens die het willen doen om indruk te maken op anderen heb ik nog niet mee gemaakt. Die drukteschoppers worden meestal gecorrigeerd door de eigen maatjes en zo lost het zich vanzelf op. Rijswijk De volleybalsters van Broleco Vlaardingen zijn er niet in geslaagd om de inhaalwedstrijd tegen PVC/Blokkeer in winst om te zetten. Het werd een volkomen onnodige 3-2 neder laag. De formatie van Gerard Tanis hoopte na twee nederlagen de positie op de ranglijst weer iets te verbeteren. Geen onmogelijke opgave tegen het lager geklasseerde PVC. In de Vlaardingse ba sis was voor het eerst Anneke Maat opgenomen. Vlaardingen begon sterk en kwam binnen vijf minuten op een 06 voor sprong. De aandacht verslapte en de jonge Haagse ploeg speelde Vlaardingen op achterstand: 8-7. De dames schrokken wakker en maakten de set alsnog af in eigen voordeel: 1115. Een gelijkopgaande strijd volgde, met heel slecht serveren van Vlaardingen. De speelsters vormden geen eenheid als team en verloren door eigen fouten de greep op de wedstrijd en in de vierde set ging het fout: 15—12. In de vijfde en beslissende set werd er binnen een mum van tijd tegen een 10—0 achterstand aangekeken. Vlaardingen ging weer vechtlust vertonen, maar de Haagse voorsprong was te groot om de set nog naar zich toe te halen: 158. Setstasaden: XI5, 15—13, 815, 1512, 15 8. Schiedam spaarbank niiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiuiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiinii Villi tlinillllltHIlllllllliHlllllllllIlIIII II1EU JU lllllllll JBIIIlIllltllll Vlaardingen De jaarlijkse spelregelwedstrijd voor junioren van de Vlaardingse Scheidsrech ters Vereniging is gewonnen door DVO '32. Het team, dat bestond uit Arjen Koenradi, Robert Baas, Arthur Stoutenberg en Maitin Pleysier, behaalde in totaal 482 punten. Tweede werd MVV '27 met een score van 342 punten. De der de positie was voor het team van Vlaardingen; dat reikte tot 328 punten. De beste spelregelkenner werd Arjen Koenradi van DVO '32, die uitkwam op een persoonlijk? score van 144 punten. DVO '32 deed al voor de vijftiende maal mee aan het evenement en de laatste zeven jaar kwam het steevast als win naar uit de bus. De vragen werden gesteld door Martin Bannet, scheidsrechter in de eredivisie, terwijl de jury bestond uit Dick Tamboer, Sjaak de Ligt, Chris Ribbens, Mart van der Most en pico Stam, ter wijl ook de nestor van de VSVBertus Koenra di, aanwezig was. De winnaar kreeg als Priïs kaartjes voor de voetbalthriller Feyenoord- Ai3*- *h-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3