WATERWEG Van den Hengel: 'Minister moet correcties toepassen' Oude traditie in ere hersteld SPORT 171 BALLADE Jan Kroos wil geen tweede kans Sprankje hoop voor Schiedamse politie 5Laat CDA je stem horen" 'Piekeren doet verpieteren' Cursus voor dikke kinderen slaat aan VVV wacht op rondvaart- plan Openbare lessen op technische school 'Hetging eigenlijk niet eens zo slecht SPORTAGENDA Pim Visser twijfelt nog Poulus weg Schiedam Er is nog" een sprankje hoop voor de Schiedamse politie dat het korps minder drastisch wordt inge krompen dan tot heden is verondersteld. De ver laging van de sterkte van 115 naar 127, die de politie hoven het hoofd hangt, kan wellicht in gunstige zin worden om gebogen wanneer minis ter Rietkerk de zoge naamde correctiefacto ren hanteert voor de Schiedamse situatie. Die factoren hehben betrek king op de gemiddelde woningbezetting en de criminaliteitsstatistiek. Commissaris Piet van den Hengel meent dat een toepas sing van dat instrumentarium gunstig kan uitvallen voor zijn korps. Immers, Schiedam maakt deel uit van een verste delijkt gebied en wordt relatief gezien met tamelijk veel cri minaliteit geconfronteerd. Volgens burgemeester Reinier Scheeres is het zelfs zo erg dat Schiedam op dat punt procen tueel met onderdoet vooor buurman Rotterdam. De argumentatie van Van den Hengel en Seheeres, die de laatste in een felle brief aan de minister heeft vervat, is de be langrijkste troef om het spook beeld van inkrimping af te wentelen. Ook andere koele cijfers, zoals de toename van bet aantal zaken voor de afde ling recherche in 1983 met ruim 16 procent, zullen in een overleg met de bewindsman worden aangevoerd in een po ging hem te vermurwen wat coulanter te 2ijn jegens Schie dam. „Het is echter nog maar de vraag of de minister de correc tiefactoren wil hanteren. Als hij het doet, weten we niet wat dat uitgedrukt in aantal poli tiemensen betekent. Hij kan zeggen, de werkdruk is extra groet dus jullie krijgen er één man bij. Maar hij kan er bij wijze van spreken ook tien ge ven", schetst Van den Hengel de onzekerheid van dit mo ment. Kritiek Het fenomeen correctiefacto ren is in politiekringen altijd al aan kritiek onderhevig ge weest. Nog niemand zou er in zijn geslaagd daarvoor redelijk objectieve, criteria te ontwik kelen. „Kijk, je kunt niet alle factoren die van invloed zijn op de werkdruk wegen, maar ik vind het fout als alleen de formule van het inwonertal op ons wordt losgelaten." Naast de hoop is er ook vrees. Zo kan een verdere daling van het inwonertal Schiedam in een lagere schaal brengen. „Misschien komen we dan wel op 126 mensen uit", aldus een sombere Van den Hengel. Hoe de dreigende afkalving binnen het apparaat zal wor den opgevangen is momenteel één van de belangrijkste ge spreksonderwerpen in het pand aan de Lange Nieuw- straaL Van den Hengel wil daarvoor binnenkort een plan matige aanpak in de steigers zetten. Voorlopig uitgangspunt zal zijn dat de zwaar beproefde afdelingen recherche en assis tentie surveillance zo lang mo gelijk buiten schot moeten blij ven bij het inleveren van per soneel. De prioriteitstelling die nu van Van den Hengel wordt verwacht, is een zaak waar mee hij danig in de maag zegt te zitten. Gelukkig voor hem en het korps zal de hele operatie in Schiedam in een gunstig kli maat kunnen worden uitge voerd. „Ik ben heel blij met de kritische houding van de ge meenteraad. Dat maakt het voor ons straks gemakkelijker duidelijk te maken aan het pu bliek waarom wij op sommige punten zuilen kunnen falen of tekort schieten." Op de tocht Tijdens het afwegingsproces zullen enkele belangrijke pij lers waarop het Schiedamse politieapparaat rust op de tocht komen te staan. Het vo rig jaar geopende steunpunt aan de Grote Markt, het con cept van de wijkteams en de decentralïsatieplannen zijn de belangrijkste. De financiële problemen zul len eveneens beduidend groter worden. Het korps krijgt per personeelslid jaarlijks ruim 10.000 gulden uitgekeerd. Daarvan moet alles worden betaald. De inkrimping komt de politie op een schadepost van circa twee ton te staan. „Het merendeel van de kosten blijft echter hetzelfde", aldus Van den Hengel over dat deel van de problemen. Op de lange termijn zou auto matisering van een groot deel van de administratie wat lucht kunnen geven aan het korps. De administratieve rompslomp zou vooral kunnen worden verkleind op die terreinen waarop uitsluitend met varia bele factoren moet worden ge werkt. „Voor een reek? hande lingen biedt automatisering echter geen soelaas", tempert Van den Hengel gelijk de mo gelijke vreugde over dat as pect. „Bovendien kost automa tisering bijzonder veel geld en zal je er de eerste tijd eerder meer dan minder mensen voor nodig hebben." Desondanks verwacht hij dat de computer binnen een jaar op grote schaal zijn intrede doet bij de politie. „We zitten nu aan de start van die ontwikkeling." Commissaris Piet van den Hengel: „Hoop gevestigd op correctiefactoren Mensen zonder werk: Vlaardingen Uitkerings gerechtigden moeten, vindt de vereniging Mensen zon der Werk, hun stem laten horen op de komende leden vergadering van het CDA in Vlaardingen. Lou de Graaf, staatssecretaris van sociale zaken, vertelt daar maan dagavond in de Bethelkerk over het sociale gezicht van zijn christen-democratische partij. „In een campagne om zieltjes te winnen", zegt de vereniging schamper. De Graaf zal proberen, ver wacht Mensen zonder Werk, om met 'mooie praatjes*, de kortingen op de uitkeringen te verkopen. „De uitkerings gerechtigden moeten de staatssecretaris en het CDA duidelijk maken, dat verder korten op welke uitkering dan ook onaanvaardbaar is." Bij de immpr stijgende kosten van levensonderhoud zijn nieuwe kortingen on verteerbaar, vindt Mensen zonder werk. De CDA-bijeenkomst in de Bethelkerk aan de Burge meester Verkadesingel be gint maandagavond om acht uur. Het spreekuur van de vereniging Mensen zonder Werk duurt die dag niet zo als gewoonlijk tot vijf uur, maar tot half acht 's avonds. Maassluis Het comité 'Vrou wen in de Bijstand* in Maas sluis heeft het gemeentebe stuur opgeroepen een gezond financieel beleid te voeren voor de minima in de stad. De gemeente zou zich moeten spiegelen aan Rotterdam, waar de sociale dienst een systeem heeft uitgedokterd dat het mo- "gelijk maakt dat de minst *draagk rachtigen kunnen blii- jven deelnemen aan het sociale "•en culturele leven. Met het nodige cijfermateriaal heeft woordvoerster Marion Volk de gemeenteraad voorge houden dat allerlei 'leuke* din- •gen uit het sociaal-cultureel .'programma '84 voor de mini ma onbereikbaar zijn. Het ef fect zou zijn dat steeds meer 'mensen in hun huis wegkwij nen. „Piekeren doei verpiete ren", vond Marion Volk. -De hoofddoelstelling van het programma verbetering Van het leefklimaat voor de inwoners kan volgens haar ?elfs niet worden benaderd als .de gemeente het financiële as pect er niet bij betrekt. Uit een londerzoek naar de inkomen spositie van de Nederlanders is onlangs gebleken dat circa 60 procent van de huisgezinnen nauwelijks in staat is in de eerste levensbehoeften te voorzien. Wethouder Elly Coenen kon digde aan de problematiek in een commissievergadering aan de orde te zullen stellen. De hoofdbode op het stadhuis Mar Roozenkrans draagt, net als vroeger bij bijzondere gelegenheden, de oude bodebus. Vlaardingen Een oude traditie is deze week in Vlaardingen in ere hersteld. Bij bijzondere gelegenhe den, zoals bijvoorbeeld de raadsvergaderingen, draagt de hoofdbode op het stad huis weer de oude bodebus, het onderscheidingsteken dat vroeger altijd op de la kense jas van de eerste bode te vinden was. Burgemees ter Fred van Lier was op het idee gekomen toen hij de bodebus in een vitrine tn de hal van het stadhuis zag liggen. „Zo is duidelijk her kenbaar wie de hoofdbode is en bovendien vond ik het leuk een oude traditie weer in ere te herstellen", aldus de burgemeester. De naam bodebus is ont leend aan de holle ruimte die er vroeger inzat, en waarin de hoofdbode bood schappen van het gemeen- door Paul Houkes tebestuur in de stad rond bracht. Zo is in de Vlaardingse raadzaal een stukje traditie teruggekeerd. Al twee van die tekenen van waardig heid zijn tijdens de raads vergaderingen te zien: afge zien van de bodebus op de jas van de hoofdbode draagt de burgemeester of zijn plaatsvervanger, als voorzit ter van de raad, altijd de ambtsketen; ook zo'n ge bruik uit oude tijden dat ei genlijk alleen nog histori sche waarde heeft. Carnaval Men kan zich afvragen, wat de zin is van het handhaven en zelfs weer terughalen van die oude tradities. In het geval van de ambtske ten kijkt niemand er gek van op: in vrijwel heel Ne derland wordt die ener zijds bij raadsvergaderin gen, en anderzijds bij de in tocht van Sinterklaas, opdat zo wil een uitleg de kinderen de burgemeester duidelijk van de Goedhei ligman kunnen onderschei den nog altijd gebruikt. Maar zo'n bodebus: is dat leuk? Wellicht kwam het omdat niemand er meer aan gewend is, maar de eerste reactie uit het publiek toen hoofdbode Mar Roozekrans er woensdagavond de raads zaal mee binnenkwam was: „Kijk es, die is naar het car naval geweest!" Kosiuum Wie houdt van het terugha len van oude, in onbruik geraakte tradities, hoeft het niet bij die bodebus alleen te laten. Men hoeft de ge meentewet er maar op na te slaan om op nieuwe ideeën te komen. Wanneer ver schijnt burgemeester Fred van Lier eens tn het kos tuum, dat hij volgens Wil lem Ill's Algemene Maatre gel van Bestuur van 24 fe bruari 1853, 'des verkiezen de', bij 'plegtige gelegenhe den' mag dragen? Volgens die maatregel van bestuur, die als bijlage is gevoegd bij de gemeentewet, mag de burgemeester zich vertonen in een kostuum, dat bestaat uit 'een zwarte lakensche gesloten rok, met witte knoopen, waarop het ge meentewapen, of de burger kroon; de kraag en de op slagen in het zilver gebor duurd met eiken takken ter breedte van drie duim, zwarten doek, staande de gen, driekante hoed met zwarte liggende pluimen, zilveren lis en knoop aan den rok en oranjecoearde'. Nieuwe Waterweg-Noord De GGD in de Nieuwe Waterweg-Noord heeft vorig jaar goede ervaringen opgedaan met de cursus 'Door dik en dun', bedoeld voor kinderen die problemen hebben omdat ze dik zijn. De afdeling die zich bezighoudt met voorlichting over gezondheid §af die cursus vorig jaar voor het eerst in chiedam, Vlaardingen en Maassluis. De kinde ren, allemaal uit de vijfde klas van de lagere schooi, wisselen op de twaalf bijeenkomsten van die cursus ervaringen uit. Dat maakt hen zelfbewuster, zegt de GGD. De dienst was ontevreden met de gebruikelijke aanpak van schoolartsen, om dikke kinderen een dieet te adviseren. Het kind komt in een uitzonderingspositie en mocht het dieet misluk ken dan is de teleurstelling groot. Veel beter is het, vindt de GGD, om de kinderen zelf samen te laten zoeken naar oplossingen. De kinderen die vorig jaar meededen, waren enthousiast. 21e wisten na afloop meer over gezond eten en wa- ren beter opgewassen tegen plagerijtjes. „We zijn op de goede weg", concluderen de begeleid sters van de cursus. Voor de GGD is dat voldoende reden om de cursus ook dit jaar weer te geven. In Vlaardin gen gebeurt dat in het GGD-gehouw aan de Soendalaan, in Schiedam in de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan en in Maassluis in het ge zondheidsgebouw aan de Vloot. In Vlaardingen begint de cursus op dinsdag 21 februari, in Maassluis een dag later en in Schiedam weer een dag later. Elke bijeenkomst begint om half zeven en duurt anderhalf uur. De cursus kost /12,5Ö. Schiedam VVV-directeur Ruud Pillard wacht met span ning op het vaarplan, dat de Zwïjndrechtse rederij Carolina hem wil voorleggen voor rondvaarten vanaf het Hoofd te Schiedam. Enige tijd gele den is afgesproken, dat Pillard zo'n vaarplan zou krijgen. Er moet uit blijken, of het de re derij mogelijk is in april met toeristische rondvaarten te be ginnen. Te denken valt hierbij aan een doordeweekse dag en mogelijk ook zondag. De reder is niet van plan zich uitsluitend te richten op dag tochten voor publiek, zoals de Spido in Rotterdam dat doet. „Hij vindt zichzelf meer een varend restaurant, dat vooral bruiloften en personeelsfees- tjes wil verzorgen", aldus Pil lard. De VVV-directeur zou al blij zijn als tussendoor ruimte was voor toeristische rond vaarten. De VVV zou deze dan kunnen opnemen in dagtoch ten via Schiedam. Het zou kunnen gaan om rond%raarten van ongeveer een uur, te beginnen in de Voorha ven, bij het Hoofd. Het is be slist niet de bedoeling, dat er rondvaarten door de Schie damse grachten worden maakt. Dat is vanwege allerlei obstakels (de Buitensluis, bruggen en de 'dam' in de Schie) niet mogelijk. De Scheveningse reder Jac ques Vrolijk, die voor Schie dam geïnteresseerd was via horeea-ondememer Hans Vis ser, zou volgens Pillard defini tief hebben afgehaakt. Vlaardingen De Stichting Technisch Onderwijs Vlaar dingen houdt volgende week vrijdag, 10 februari, de jaar lijkse openbare lessen. Op die dag kunnen leerlingen van de zesde klassen van het basison derwijs en hun ouders in het schoolgebouw aan de Delta weg 161 een kijkje komen ne men om te zien, wat het mo derne lager technisch onder wijs inhoudt. Van 14 tot 16 en van 19 tot 21 uur zijn vrijwel alle klaslokalen en studierich tingen in bedrijf. Zowel prak tische als theoretische lessen kunnen dan bijgewoond wor den. De ervaring van voorgaande jaren heeft geleerd, dat heel wat leerlingen die de lagere school na de vakantie zullen verlaten van de gelegenheid gebruik maken, zich tijdens dergelijke openbare lessen te oriënteren op wat er in de technische school allemaal ge beurt. Voor vragen over het technisch onderwijs en over de mogelijkheden, die daarmee te bereiken zijn kan men tijdens de open dag bij het personeel van de school terecht. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW/ 3 februan 1984 Marijke Kalkman, de oh zo charmante vriendin van Richard Dercks, vindt de vleugelspits van SVV ook buiten het veld eigenwijs Overigens, als u haar zondag op Harga tegen komt, feliciteer haar dan even met haar succesvol verlopen tenta mens fysio-therapie Jan de Regt (SVDPW) had eindelijk een goede smoea om niet te trainen De eigenaar van Mon Ami was jarig Zijn leeftijd durfde hij echter niet bekend te maken Bij Excel- sior'20 is de PR van de bridgers beter ver zorgd dan de PR van de cricketers Nota bene van een Hermes DVS-Iid moest Bal dadig horen dat het contract met apeler/t- raïner/coach/captain Rupert Gomes voor twee jaar is verlengd Tweespalt bij SFC Aad Gudde wil Leo van der Kroft als nieuwe trainer, Henk Offenberg kies! voor Rinus Michels Andre Oosterwaal maakt het niets uit Scoren doet hij toch wel Ed van der Roer en Coen van der Pas eisten naar aanleiding van het verhaal over Jan van Veen rectificatie Beiden werden afgeschilderd als keepers van rond de veertig Zowel Van der Roer als van der Pas is echter 37 Trainer Eric Gudde heeft liever jeugd dan routine Vandaar de keuze voor Van der Roer, die drie maanden jonger dan Van der Pas is m Nog even en Koos Ooaterholt moet zijn vetleren handschoenen weer uit de wilgen halen Als dat maar goed gaatBas van Noortwijk kan na een dag hard werken geen telefoon meer horen Niets gewend zeker Voor Cees Schouwenburg werd bij de TROS zelfs een plaat gedraald Ron van Straten is nu alweer voor drie we ken naar het buitenland vertrokken Wtm Poulus gaat volgend jaar de atleten van Fortuna Vlaardingen trainen Willen da voetballers van de gelijknamige vereni ging voortaan niet meer het veld van de w Vlaardingen als trainïngsaccomodatïe nemen Aan de Marathonweg zijn toch mogelijkheden voldoende Baldadig traint nooit. Schiedam Aan de vooravond van de start van de betaald voetbal competitie blaakte Jan Kroos nog van vertrouwen. De van Zwijnd recht gekomen spits begon zelfverze kerd aan het avontuur dat SVV heette. „Ik zal me moeten bewijzen. Ik heb echt geen 1 dwang nodig, ik ga er uit mezelf keihard te-| genaan. Dat deed ik bij Zwijndrecht ook al."1 De spichtige. linksbenige aanvaller had er' zin in, eindelijk kreeg hij dan zijn kans. i In de voorbereiding, welis waar tegen nietszeggende amateurclubs, ging het nog goed. Aan de lopende band produceerde Jan Kroos tref- :ers en iedereen was Cor Peitsman en Ferry Meerhof alweer vergeten op Harga. Al in Appelscha, tegen SC Cam- buur, viel hij echter voorzich tig door de mand. Maar in de competitie vlotte het in het be gin wel redelijk. Hij scoorde tegen Eindhoven 2ijn eerste en tweede competiiiedoelpunt, maar daarna kwam nadrukke lijk de klad erin. De prestatiecurve vertoonde na enkele maanden een steeds meer neergaande lijn en de sfeer in de groep werd er ook al niet beter op. Jan Kroos had moeite om zich aan te passen aan het zo excentrieke wereld je van het betaalde voetbal, waar alles draait om de presta tie, Moeite ook roet de vaak wrange, harde, zogenaamde voetbalhumor. Steeds meer ging Jan Kroos met tegenzin naar Schiedam om zich aan de trainingen van Huib Ruygrok te onderwerpen. Wereldtrainer Niet dat hij zich niet kon ver enigen met de oefenstof van de Haagse oefenmeester, toen nog in dienst van SVV. Inte gendeel zelfs. Louter lovende woorden over de trainer: „Ruygrok is een wereldtrai ner. Ik heb ontzettend veel van hem geleerd", is Jan Kroos heel positief over de Hagenaar. Hetwas meer de sfeer in de spelersgroep zelf die Jan Kroos, gevoelig als hij is, ging tegenstaan. En dan met name het solistische optre den van 'bluffer' Mark Wotte en 'prater' en 'betweter' Ri chard Dercks, hoewel juist de laatste de boel, samen met Leen Warnaar, nog een beetje in leven houdt. Gemakshalve echter vergeet Kroos ook zelf nooit construc tief te hebben bijgedragen aan een verbeterde sfeer. Die keer bijvoorbeeld, dat hij zich ziek meldde bij SVV, maar dezelf de dag wel bij een amateur club langs de fijn was te vin den. En. nooit eens langer blij ven hangen in de kantine of in het morsige spelershome, ook al mag de commissiekamer op Harga die benaming eigenlijk niet dragen. 'Niet geschikt voor het betaald voetbal', zo had de conclusie misschien ook wel kunnen luiden. Jan Kroos miste de sfeer die hij zo gewend was bij Zwijn drecht, waar hij op handen door Chris Woerts en Donald Bax werd gedragen. Vervroegd uit dienst getreden, vlak voor de winterstop, wilde hij zich toch nog één keer bewijzen. De handdoek niet zo maar in de ring gooien, maar laten zien dat hij wèl kon scoren, het werk waarvoor hij door SVV was aangetrokken. Die kans heeft hij zichzelf evenwel ont nomen, Hij vroeg en kreeg contracto nbi nd i ng. Studeren Kroos: „Ik kan het spelen van betaald voetbal niet meer com bineren met mijn studie. Ik heb ander werk gekregen en moet weer gaan studeren. Tijd voor het spelen van betaald voetbal heb ik niet meer. Na tuurlijk, ook de omstandighe-; den bij SVV speelden mee.- Het ts de laatste week in een', stroomversnelling gewgaan.; Ach. eigenlijk ging hel hele-> maal niet slecht met me bij' SVV". „Tegen FC Twente ging het! zelfs goed, maar daarna raakte, iedereen in de versukkeling- en ik automatisch ook. Het zat', alleemaal, ook in verband met militaire dienst, gewoon tegen Het rotste vind ik het nog voor; Huib Ruygrok. Hij vond hel echt jammer dat ik stopte bij SVV. Stelde zefs dat het jam mer was dat ik voor het be taalde voetbal verloren ben gegaan. Maar ja. er is niets aan- te doen, ik heb het zelf zo ge wild." Jan Kroos dus terug bij Zwijn-, drecht, waar hij met open ar-' men wordt ontvangen door trainer Jan van Loon, die hem vorig jaar met lede ogen zag vertrekken naar de rijen- der- semi-professionals. Zondag al hoopt Van Loon weer te kun-; nen beschikken over Kroos.' als Zwijndrecht speelt tegen; Sparta. „Ik ben blij dal ik- weer kan samen spelen met' mijn broer Leen. Zwijndrecht zit toch verlegen om een echte- spits en ik hoop dat ik het kan waarmaken. Ik zal best wel, even tijd hebben om de over~I stap te verwerken." Vrijdag 3 lobruari: Volleybal: Oamea: 20.15 uur Holy-Alcazar-2. Zaterdag 4 februari: KNVB-voetbal: 15.00 uur Excelsior M-SSS, 15.00 uur PPSC- Nleuw lekkerland, 14.30 uur Zwalu wen-' s-Gravenzandsö SV, 14.30 uur Hoekse Boys-Maasdijk, 14.30 uur MVV '27-Katwljk, 14.30 uur ARC- DVO '32, 14,30 uur Hoogvllet-HVQ. 14.30 uur ZBVH-Vlaardingen, 14.30 uur DSS '26-Saielliet. RVS-voetbal: 13.30 uur Cctlek-GTB, 14.30 uur BVCB-Cion. 14 uur DOS '32-GSS, 14.00 uur VMK-Puttersnoek. 14.30 uur VDL-VVHR. 15 45 uur SVDPW- MASC. Tafeltennis: 18.00 uur NOAD- 2-ONKYO. 18.00 uur NOAD-1-BIue Siar. Basketbal: Heren: 21.00 uur BOB-Green Eagles. Volleybal: Heren: 16.30 uur Broleco Vlaardlngen-VCS, 12.00 uur MVC-WIK, 15.30 uur Scho- vocornca 2-Holy. Dames: 16.45 uur BrloJeco Vlaardingen-Madjoe, 14.00 uur MVC-WIK. 14.30 uur Broleco-2- VCS; Judo: 11.00 uur NK-judo voor dames senioren in sporthal Over- bosch In Den Haag. Wandelen: Eu- raudaxtocht Hoek van Holland over 25 ot 50 km. 09.00 start bij clubge bouw voetbalvereniging Hoek van Holland aan de Lemalreweg. Zondag 5 februari: KNVB-voetbal: 14.30 uur SW-FC Twente, 14.00 uur Hermes DVS-HOV, 14.30 uur De Musschen-Foriuna Vlaaridngen, 14.00 uur DHS-Sllkkerveer, 14.30 uur Excelsior '20-Martinlt, 14.30 uur VDL- RFC. 14.30 uur VFC-Co&l, 14.00 uur Schiedam-De Hollandiaan. 14.30 uur SCO'63-FCN '66. RVB-voetbaL' 14.30 uur DEH-DR2, 14.30 uur The Har- vards-WIK, 14.30 uur NP '01-Olym- pus Schiedam, 14.30 uur SFC-SC da Roef. 14 30 uur SVDPW-Abbanbroek. 14.30 uur Eurosport-Ursus. 14,30 uur NADO/V-Schiedamse Boys. Handbal: Dames: 13.00 uur DWS-Wesllandla 13.00 uur UVG-Snelwlek, 13,00 uur Velo-De Hollandiaan. Heren: 14.10 uur UVG-Saturnus, 14.40 uur Actief Rotterdam-De Hotlancliaan. Judo: 11.00 uur NK-judo voor dames junio ren in sporthal O verbosch In Den Haag. Visser, Schiedam Pim Visser, de interim-trainer van SVV, kan zondag, als koploper FC Twente naar Schiedam komt, zeker met beschikken over middenvelder Harry van Kapel. De energieke speler heeft zijn knie verdraaid en worat momenteel dagelijks aan zijn blessure gehol pen. Een meevaller is, dat Van Kapel in geen geval een kapotte meniscus heeft. De rest van de selectie is fit Met welke formatie Pim Visser evenwel FC Twente te gemoet treedt, is nog een vraagteken. Pas vlak voor de wedstrijd maakt hij de opstelling bekend. FC Twente komt op volle sterkte naar Schiedam. Alleen Manuel Sanchez Torres ontbreekt bij de onbetwist sterkste club in de eerste divisie. Jerry Cooke, uitgeleend aan De Graafschap maar inmiddels door trainer Fritz Korbach teruggeroepen, vervangt hem. De supporters kunnen geen gebruik maken van de ach teringang. Deze is voor het publiek gesloten. Het bestuur van SVV is overigens toch van plan de opengevallen plaats in de selectie, na het vertrek van Jan Kroos, op te vullen. De reserves van SVV komen morgen niet in actie. In verband met de slechte gesteldheid van het veld is de ontmoeting verschoven naar dinsdagavond. FC Den Bosch verleende medewerking. De aanvang Ls 20.00 uur. Vlaardingen Wim Poulus verlaat aan het einde van het seizoen Satelliet. De Schiedammer heeft er dan drie jaar bij de Vlaardingse voetbalvereniging opzitten. Wim Poulus en het bestuur van Olympus Schiedam, waar hij ook als trainer actief was, kwamen in een eerder stadium al overeen om het contract niet te verlengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3