WATERWEG SPORT 'Het wordt Vaak nachtwerk' 'In de raad kost het meer moeite' 'Ik voel me sterk' DE CARTOONISTEN VAN HET CASIMIR r/ mm j SW wil niet op 4 maart inhalen j wwiMï&M Tnvalide- "wagen gestolen Inbrekers weg jmet bestelbus Wethouder Hafkamp: Kandidaten moeten zich opnieuw aanmelden Ton van der Leije op eigen benen Vlaardingen telt niet meer mee Rotgers naar SFC Ooievaars kansloos c Rotterdams Nieuwsblad 1 woensdag RW 8 februan 1984 ü-"" >VXaar dingen De -Schimmige figuur van ;30aan Dustbin geniet ;i>ok buiten het Casimir ;al enige bekendheid. In ;het inmiddels ter ziele pijnde kunstblad Podi- >um heeft ook eens een ^aflevering gestaan van 1de avonturen van deze ;Humprey Bogard-ach- 4ige papagaai. De geeste lijke vader van Daan Dustbin is de 19-jarige iGeorge Mulder, 6e klas atheneum van de scho lengemeenschap Profes sor Casimir. VDe Casimir-schoolkrant kenf ./behalve George ook andere ^veelbelovende, jonge car toonisten. Peter Groene we- door Mari Timmermans /gen (18) eveneens uit 6 athe- 1-neum en Peter Gelderblom <(12) uit de brugklas. Tekenle raar Hilbrand Bruijning is look redactielid en hij ïs dege- <ne die de tekenaars steeds tot 1 nieuwe prestaties weet te sti- ^tnuleren. -Bruijning: „Ik zoek ze niet op, '-hoor; de enthousiastelingen -komen op de een of andere I-manier vanzelf. Het zijn na- ;.füurlijk wel de uitblinkers in 'jfcle tekenles, dat kan ook niet ;anders. Als er echt veel talent »£a zit, probeer ik ze wel zover ;tè krijgen naar de kunstacade mie te gaan, maar iemand die jfieel enthousiast en wat min- -der getalenteerd ïs zal ïk altijd leen carrière in de tekenwereld -"éfraden. Op die manier lopen .'ze van de ene teleurstelling in 'andere, want het is een kei- /hard wereldje waarin je echt 'n Stripvrouw van Peter Gelder- Een tekening van Peter Groenewe- blom: wel wat anders dan Wiske... gen. 13 Tekenfilm Het tekenteam van het Casimir: v.l.n.r. Hilbrand Bruijning, Peter Gelderblom, George Mulder en Peter Groenewegen. verdomd goed moet zijn om er je brood in te verdienen." Hard werken Van de drie aanwezige teke naars hebben er twee de ambi tie verder te gaan in de teken wereld. Alleen George denkt er anders over: „Ik heb een aantal beroepstekenaars in m'n kennissenkring en die zien het soms ook niet zitten. Het is vaak nachtwerk; hard werken voor weinig geld. Ze moeten er vaak wel reclame- werk bijdoen om te overleven. Nee, ik heb" geen zin om in die wereld terecht te komen..." Georges vriendin geeft een paar voorbeeldjes van zijn ma nier van werken. „Vier dagen vóór de schoolkrant uitkomt wordt er al niet meer gesla pen. Het is dan echt nacht werk. Bij George is het nooit af. Hij is- nooit tevreden met zijn werk." Over de vele kof fie- en inktvlekken over zijn werk kunnen ze nog lachen, maar Hilbrand Bruijning her innert aan de voortdurende zenuwoorlog tegen de slui tingstijd van de schoolkrant „De bijdragen van George kom men hëel onregelmatig "en vaak veel te laat binnen..." Peter Groenewegen ziet een loopbaan in de tekenwereld wel zitten. Hij is in ieder geval vastbesloten naar de kunstaca demie te gaan en zich verder in het vak te specialiseren. Met zijn eigen werk is Peter, net als George, nooit tevreden. „Ja, aan deze tekening had ik nog een heleboel willen veran deren. Kijk, dat koppie kan veel gedetailleerder, het is al lemaal nog te hard. Daar had ik geen tijd meer voor.". Volgens Hilbrand Bruyning maakt het drukprocedé van de schoolkrant het ook moeilijk om gaaf werk af te leveren. „Een mooi zwart, vlak is zo al: onmogelijk. We werken met een grof puntraster en dat be tekent dat alles in streepjes en lijntjes moet worden opgezet." De drie tekenaars knikken. Peter Gelderblom is twaalf jaar en maakt furore met zijn creatie 'Woepie', een klein rond wezentje met alleen een gezicht. Peter denkt net als zijn naamgenoot ook aan een tekenloopbaan. „Maar dan geen stripverhalen hoor, eer der de reclame of cartoons." Peter heeft plannen voor een tekenfilm. „Een hele korte maar, hoor, maar het lijkt me leuk om te doen." George's tekeningen in de Daan Dustbin-cyclus zijn erg gedetailleerd. Veel niet ter zake doende details zijn tot in de perfectie uitgewerkt en Daan beschikt dan ook altijd over een volledig decor: een echte straat, waarin zelfs de vuilnisbakken niet ontbreken. George streeft naar artistieke hoogtepunten, wil niet shocke ren, maar 'gewoon' goed werk afleveren. Peter Groenewegen shockeert soms wel. In zijn kerstverhaal wordt iemand opgegeten, heeft iemand een ontmoeting met Christus aan het kruis en pleegt met een revolver om slachtig zelfmoord. Hij is ook de enige die ooit last van cen suur heeft gehad. „Niet vanuit de leraren of zo, maar eerder een sooort zelfcensuur." Peter Geiderblom werkt met een heel eenvoudig gegeven. Weinig details, maar een gees tig verhaal. Sprekende tan denborstels en vlakgommetjes staan Woepie terzijde in moei lijke situaties. Favoriete tekenaars? George: „De moderne Franse cartoon isten"; Peter Groenewegen: „Moebius en Dick Matena"; Peter Geiderblom: „Suske en Wiske vind ik in ieder geval niet goed. Te kinderachtig en slecht getekend. FC Knudde vind ik wel leuk, maar het is erg slecht getekend." •Schiedam Een 82-jarige ïn- jvalide man uit Schiedam zit ijslnds de afgelopen nacht zón- kier vervoer. Zijn invalidewa- igen, die hij voor de deur van iijn huis aan de Geervlietse- s'traat had geparkeerd is door -onverlaten ontvreemd. •Schiedam Een bestelbus vol 5net gereedschap was de buit -yan dieven, die in de nacht 'van maandag op dinsdag in braken bij Total Interservice jn de Cornells Houtmanstraat dn Schiedam. De inbrekers -kwamen binnen door een rol- Hüik te forceren. Ze doorzoch ten alle kasten en bureaus. De 'buit, waarmee zij er vandoor -gingen, had een waarde van ^ongeveer vijftienduizend gul- 'Cten. .'Preventie 'De Vlaardingse brandweer commandant P. de Jong geeft *donutiJ.igavond in het club gebouw van handbalvereni ging De Holland iaan voorlich- -ung over brandpreventie aan Ide bewoners van de Dreven- "Buurt. De bijeenkomst in het -gebouw aan de Amsterdam- riaan, die om kwart over acht -tbegint, is georganiseerd door *de wïjkvereniging. De com- -mandant vertelt de wijkbewo ners wat zij moeten en laten -öm brand te voorkomen. ^Vrouwelijke ^gevangenen 'Frederieke Verheijen, leidster -Creatieve vorming in de Am sterdamse Bijlmerbajes, vertelt j volgende week dinsdag in het lV]aardings Vrouwenhuis over -vrouwelijke gevangenen, over <hun leven en achtergronden. <De bijeenkomst in het Vrou wenhuis aan de Pieter Karei riDrossaartstraat 65 begint dins dagavond om acht uur en van belangstellenden wordt een ei- 'gcn bijdrage van ƒ2,50' ge vraagd. Schiedam De reacties liegen er niet om. De elf le den van de jongerenraad van clubhuis De Dijk in Schiedam-Zuid protesteren luid tegen de verhoging van de prijzen van koffie en thee van een kwartje naar twee kwartjes. „Dat is een verhoging van hon derd procent", brult een fa natieke koffiedrinker boos naar jongerenwerker Kees te Gussinklo. De duurdere dollar en de ge stegen prijzen van koffie en thee gaan niet voorbij aan de jongeren van De Dijk. Kees, onder de indruk van het stem geluid van de elf 'raadsleden', perst het laatste restje lucht uit zijn longen en schreeuwt nét iets harder dan de anderen: „Jongens, ik heb een compro misvoorstel." De troep komt tot bedaren en gaat dan na enige discussie morrend ak koord met een bedrag van 35 cent voor een bekertje koffie of thee. Luchtig De wethouder van welzijn in Schiedam, Luub Hafkamp, herkent de scène en grinnikt. „Als ik in de commissie een verhoging van dertig procent erdoor moet krijgen, kost het me heel wat meer moeite." Hij heeft het duidelijk naar zijn als hij de wekelijkse 'ver dring van het jongerenpar- ïnt bijwoont. De politicus is duidelijk onder de indruk van de betrokkenheid waar- De jongerenraad van de Dijk vergadert, terwijl wethouder Halkamp toekijkt. mee de elf vertegenwoordigers van de vaste bezoekers over 'hun' clubhuis praten. „Het valt me echt op hoe mak kelijk ze praten over verho gingen van eigen bijdragen. Dat gaat zo van zelfsprekend. In de raad kost het meer moei te." De sfeer is luchtig als er wordt vergaderd. Regelmatig wordt er om een opmerking geginne gapt en moet Kees, onder de jongeren bekend als Te Gusto, als voorzitter corrigerend op treden. De 'raadsleden' wor den weer serieus, als blijkt dal een bezoeker af en toe hash rookt en dat probeert te ver kopen. Alle elf zijn ze er fel op tegen en Wilco, de notulist van die avond, s verklaart omon- wonden de jongen een paar flinke klappen te verkopen als hij het een keer ziet. Er wordt instemmend geknikt door ie dereen. Truus de Nijs (PvdA), die tij dens de rondvraag de verga derruimte binnenkomt, amu seert zich prima met de 'colle ga-raadsleden' en laat zich in formeren over de activiteiten van De Dijk, het grote aantal vrijwilligers en verschillende commissies, die uit de vrijwil ligers zijn gevormd. Ook zij verbaast zich over het enthou siasme van de zestig jongeren, die er regelmatig in het pand zijn. Juist Nog iets later arriveert Els Heli wig (CDA). Ook zij heeft de elementen getrotseerd om met de jongeren te kunnen praten. In het hok van de nachtwakers babbelt ze met de jongeren. Het pand wordt con tinu bewaakt door jongeren nu er driemaal is ingebroken. Totdat het stil alarm gereed is blijven vrijwilligers in het pandje slapen om nieuwe in braken te voorkomen. Daar wordt hen verteld van de pas gebouwde garage, waarin in de toekomst gewerkt gaat wor den aan auto's. De door de jon geren zelf uitgevoerde bouw werkzaamheden stemt de raadsleden tevreden. Zowel Els Hellwig als Truus de Nijs zeggen, dat zij hun me ning over het jongerenwerk moeten herzien. Truus de Nijs: „Ik wist dat hier veel nuttige dingen gebeuren, maar ik had er geen idee van dat het met zoveel inzet gebeurde." Luub Hafkamp zegt ook met andere ideeén over het jonge renwerk weg te gaan dan hij was gekomen. „Ik wist uit rap porten, dat er veel goede din gen gebeurden in het jonge renwerk en ik ben tot de con clusie gekomen, dat wij een juiste keuze hebben gemaakt door het" jongerenwerk voor rang te geven boven het op bouwwerk", zei hij. „Deze avond heeft mij in die mening gesterkt." Maasland Leden die zich kandidaat hebben gesteld voor het nieuw te vormen bestuur 'van de Maaslandse tennisvere niging De Commandeur zullen dat nogmaals moeten doen, willen zij aanspraak maken op een zetel. Het ad-interim be stuur heeft de eerder gedane opgaven vervallen verklaard. Tegen deze stellïngname zijn inmiddels diverse bezwaren geuit. Ook vraagt de tijdelijke lei ding aan de leden om zich al leen individueel verkiesbaar te stellen. Bij een eventuele verkiezing kunnen, zegt het a.i.-bestuur, geen voorwaarden worden gesteld ten aanzien van de andere gekozen kandi daten. Er is namelijk een groep van zeven man, onder wie voorzitter en mede-op richter D. 't Hart, die zich al leen in totaliteit wil laten (her- )verkiezen. Het interimbestuur beroept zich bij de algehele nieuwe kandidaatstelling op de wens van de ledenvergadering van eind januari, dat het complete huidige bestuur zou aftreden. Die vergadering eindigde ove rigens in een chaos, waardoor het niet mogelijk was om tot een stemming te komen. De nieuwe vergadering is vastge steld op 24 februari. In ver band met de korte voorberei dingstijd, dient de kandidaat stelling voor een bestuursfunc tie voor 11 februari te geschie den. Reglementair is de kandi daatstelling echter nog tot ui terlijk zeven dagen voor de vergadering mogelijk. Nadelig Behalve een nieuwe bestuurs- voordracht krijgen de leden nog voor de vergadering te vens het financieel overzicht van het afgelopen jaar. Tijdens de gestaakte vergadering bleek slechts een voorlopige balans en verlies- en winstre kening voorhanden, omdat de kas nog niet was gecontro- leerd. Uit dat voorlopige overzicht was een nadelig saldo van bij na 16.000 gulden gebleken. De exploitatie van de kantine riep eveneens vraagtekens op, om dat er tegen een omzet van 77.167 gulden voor 65.640 gul den was ingekocht. Het exploi tatie-overschot bedroeg der halve slechts 14,94% tegenover 23,43% in 1982. Ter afwikkeling van het fi nancieel overzicht is de kas- commissie met een tweetal ter zake deskundige verenigings- Jeden uitgebreid. Aan de hand van de definitieve uitkomst van dit overzicht krijgt de le denvergadering al dan niet ten voorstel tot contributie verhoging voorgelegd. Tot dusver hanteert De Comman deur nog steeds dezejfde con tributie als bij de oprichting, vijf jaar geleden. Vlaardingen Het was enkele maanden terug be paald geen toeval, dat Zwaluwen-hulptrainer Ton van der Leije na het contraeteren van hoofd trainer Arnold Lobman zijn vertrek aan het eind van het lopende seizoen aankondigde. Van der Leije ambieerde zelf het hoofdtrainerschap bij de zaterdag tweedeklasser of anders bij een andere ver eniging. Na het afvallen van zijn 'eigen' Zwaluwen gaat Ton van der Leije in het nieuwe seizoen dus als trainer van Hoekse Boys aan de slag. „Na vier jaar hulptrainer bij Zwaluwen te zijn geweest, had ik ambities om hoofdtrainer te worden", aldus de zeker voor een trainer nog 'piepjonge' Van der Leije (25). Het streelt hem dat er zich ondanks die leeftijd en zijn nog onbekende naam behalve Hoekse Boys nog twee clubs meldden. Bij de Hoekse zaterdag derdeklasser wordt Van der Leije de opvol ger van de naar DVO'32 ver trekkende Cor van Rooij. Het scheelde echter maar wei nig of Ton van der Leije was bij Zwaluwen gebleven. Zijn faam en die van Lobman ont liepen elkaar niet zoveel tij dens de zorgvuldige selectie- proceduren. Zowel bestuur als selectie en begeleiding hadden ieder vijf namen opgegeven. „Als Lobman nee had gezegd, was ik aan de beurt geweest", is Van der Leije van de uitslag op de hoogte. Lobman, na een mislukt avon tuur bij 's-Gravenzandse SV een seizoen buitenspel, was echter snel met Zwaluwen rond. Voor Ton van der Leije het sein om Zwaluwen te ver laten. „Ik had hier nog een hoop kunnen doen", weet hij over de tot dusverre erg mati ge prestaties van het eerste. „Zwaluwen heeft natuurlijk meer inhoud dan de huidige stand op de ranglijst doet ver moeden. Ik ben niet echt te leurgesteld dat ik het hier niet ben geworden. Ik vind het al leen jammer dat het met zo'n Ton van der Leije verwacht veel van Hoekse Boys. bijzonder droge mededeling is afgedaan". Knieblessure De tegenwoordig in Capelle aan den Ussel wonende Schie- damse oefenmeester, zette op 21-jarige leeftijd al een punt achter zijn actieve voetbalcar rière. Hij speelde toen hij HBSS, waar een knieblessuie hem tot opgave noopte. Via de ClOS-studie met voetbal en tennis als specialisatie behaal de hij de B-cursus, om zodoen de nauw met het voetbal ver bonden te blijven. Zijn eerste jaar bij Zwaluwen was een stagejaar voor die Ex cursus. Achter Theo de Waard, André Corveleyn en de nu vertrekkende Cor van Nieu- wenhuizen was hij coach en trainer van het tweede elftal, als ook een tijdje trainer van het derde, vierde en vijfde. „Ik heb bij Zwaluwen een hoop geleerd", kijkt Van dar Leije op die periode terug. „Ik voel me sterk om het nu al leen te gaan doen". De full-time tennisleraar en tevens een dag in de week als sportmasseur werkzame Ton van der Leije (de tennissers Eric Wilborts en Michel Scha pers behoren tot zijn klanten) ziet het bij Hoekse Boys wel zitten. „Het is een jonge ploeg met de nodige routine", weet hij. Van der Leije heeft ze ech ter nog niet zien spelen en ook het kennismaken moet nog ge beuren. „Belangrijk is ook dat er een aparte trainer komt voor het derde elftal. Dat is een kweek- bak voor het eerste. ïk ver wacht er een heleboel van. De vereniging inschattend kan het beste leuk worden", waar bij het Van der Leije voorals nog niet uitmaakt of hij er bij een derde of tweede klasser komt. Ook dit seizoen is Hoekse Boys immers weer aanwezig in de top van het klassement en be hoort promotie zeker nog tot de mogelijkheden. De streek- derby tegen Zwaluwen ligt dan in het verschiet, als Zwa luwen tenminste tweede klas ser blijft, want de ploeg ver keert in de gevarenzone. Op de derde-klasniveau hoeft een treffen tussen Zwaluwen en Hoekse Boys voor Van der Leije niet zo nodig. „Ik heb ér uiteindelijk vier jaar gewerkt en zou het niet leuk vinden als Zwaluwen zou moeten degra deren". Vlaardingen De korfballers van Harga konden het tegen Ter Gouw niet bolwerken: 11- 7. De kampioenskansen zijn voor Vlaardingen verdwenen na de 8-6 nederlaag tegen ODO (D). Ter Gouw-Harga 11-7 Een vrij tamme wedstrijd, waarin Harga tot acht minuten voor de rust de stand gelijk kon houden. Ter Gouw versnelde echter in die fase en liep uit naar een 7-4 voorsprong. Na de rust consolideerde Ter Gouw dit verschil en Harga moest derhalve genoegen ne men met een 11-7 nederlaag. Doelpunten: Ron Oostlander, Ed Pak, Lenie Albias en Koos van Leeuwen. ODO (D)-Vlaardingen 8-6 Vlaardingen kan een kampi oenschap wel vergeten. Naaste concurrent ODO was te sterk en buitte vooral het lengte voordeel uit. Halverwege werkte Vlaardingen een 3-0 achterstand weg, maar ODO liep toch weer uit. Vlaardin gen probeerde van alles maar kon het ODO toch niet echt moeilijk maken: 8-6. yiiiiiiiiiuiiiiiiiiHiiiniiiiiNiiiiiHiiiiiiiimiMiiiiiiiiiiiiiijiimiiiiiiiiiiiNmiiiiiüiiiiiiiiimiiiiiiiiiM Schiedam SVV voelt er weinig voor om de zondag van S S het programma afgevoerde wedstrijd tegen, koploper FC Twente op 4 maart in te halen. In dat weekeinde halen ook Sparta en Excelsior R thuis in en de mogelijkheid be- staat dat Feijenoord dan voor de beker thuis moet aantre- H den tegen het Nijmeegse NEC. De Stadionclub moet dan vandaag wel winnen van Ajax. j= „Als alle Rotterdamse clubs thuis spelen op 4 maart, dan kunnen wij wel inpakken natuurlijk", laat Aad van Dijk S namens SVV weten. „Uitwijken naar zaterdagavond 3 S maart kan ook niet, omdat dat de carnavalsavond is. We gaan nu overleggen, want het komt ons heel rot uit." j§ SVV speelt in de maand maart een tweetal oefenwedstrïj- den in eigen omgeving. Op 6 maart is stadgenoot DHS te S gast bij SVV en een week later, 13 maart, komt de Rotter- damse hoofdklasser Xerxes Schiedam. Beide wedstrijden beginnen om 19.30 uur. - ^■MllllllllllllElilllllllllllilllltllllllllMlllllllllllillllIllllllIlllllllllllllllllllIlllllllllllllllItllllllllIlflll Schiedam Het bestuur van SFC heeft Jan Rotgers als nieuwe oiefenmeester gecon tracteerd. Momenteel is Rot gers in dienst bij OVV. Rot gers staat met zijn ploeg bo venaan in de eerste klasse van de afdeling Rotterdam. Rotgers was al eerder werk zaam op Thurlede. Vier jaar geleden had hij de selectie pok onder zijn hoede en promo veerde toen van de afdeling naar de KNVB. Jan van Buy- tenen, de actieve voorzitter van SFC: „Met het oog op het inpassen van de jeugd, hebben we hem voor twee jaar vastge legd. Jan is immers actief be trokken bij het jeugdplan van de KNVB Jan Rotgers is in toaal drie jaar in dienst geweest bij OVV/ Succesvolle jaren, want Hij promoveerde van de tweede naar de eerste klasse van de afdeling en momenteel neemt OVV weer een zeer goede po sitie op de ranglijst in. Schiedam De basketballen van in validensport vereniging De Ooievaars konden het te gen Turfschippers ook al niet bolwerken. De belangrijke wedstrijd. De Ooievaars stond vier punten op de Bredase ploeg achter, ging met 40-61 verloren. In de eerste helft ging het nog redelijk met de Schiedammers. De Ooievaars bouwde zelfs een 18-10 voorsprong op, maar na een full-press van Turf schippers ging het fout met het team van coach Huib Nelisse. De rust ging dan ook in met een 23-27 achterstand. Na de pauze veranderde het spelbeeld niet. De Ooievaars kon niet onder de druk van Turfschippers vandaan komen en de wedstrijd ging dan ook verloren met 40-61.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3