'Gedrag minister is dat van malafide BV' Werk aan 'oortjes' kan snel beginnen Henri lis Halve Zool Culturele Raad gaat pittige discussie tegemoet Driehonderd in Lijnbaancomplex PvdA-bestuur wil achterban polsen VIAARUINGS DAUB'S! SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEE COURANT Vier miljoen nodig in Schiedam STREEKMUZIEKSCHOOL MAAKT DE BALANS OP Scheeres op Wilton-manifestatie: Jongen berooft vrouw Bezoekers uit België, Duitsland en Finland Weinig problemen met betalen erfpacht Video weg IN DE RIJ VOOR EEN HANDDRUK Farmaceutische groothandel in industriegebied Ontslagaanvraag voor personeel bowlingcentrum MANDAG 20 FEBRUARI 1984 Schiedam Burgemeester Reinier Scheeres van Schie dam heeft vanmiddag tijdens de Wiltonmanifestatie in Rotterdam felle kritiek geuit op het beleid van minister Van Aard enne. „Is de minister dan ziende blind?", zei Scheeres maar aanleiding van het techni sche faillissement, waar de minister nog steeds op aan stuurt. „Kan de staat het zich per mitteren om krediteuren die oök tijdens de surséance het voortbestaan van WF heb ben! mogelijk gemaakt een messteek toe te dienen die in een, aantal gevallen dodelijk zal zijn?" Scheeres vergeleek het be leid van de regering om aan te sturen op een technisch faillissement met het gedrag dat men slechts van malafide besloten vennootschappen zou verwachten. „Van een particulier wordt dit gedrag niet getolereerd en de overheid heeft hoog in zijn. vaandel staan om aan. dat gedrag zoveel mogelijk paal en perk te stellen." De Schiedamse burgemeester zei zich niet alleen ernstige zorgen over WF te maken maar ook over de gevolgen voor de stad Schiedam. Een gehele of gedeeltelijke sluiting van de werf is vol gens Scheeres desastreus. Schiedam werkt Keihard aan het wegwerken van de ge volgen van de eerdere pro- blemen in de scheepsbouw, maar „wat is daarvan de zin wanneer de regering willens en wetens tracht om het grootste Schiedamse bedrijf omver te kegelen?" Scheeres onderstreepte de eis dat Wilton de benodigde 40 miljoen krijgt, zodat de repa ratiesector zonder problemen verder kan draaien. Hij waarschuwde 'Den Haag' dat het college van B en W niet lijdelijk zal toezien hoe als gevolg van onjuiste beslissin gen van de regering de rampspoed zich zal voltrek ken over Wilton Fijenoord en over Schiedam. De burgemeester zei dat het gemeentebestuur tot het ui terste zal strijden en, wan neer dit nodig is, ongebrui kelijke acties niet uit de weg zal gaan. Zie ook pagina 9 Schiedam Een 82-jarige in woonster van Schiedam is vrij dagmiddag rond half vier op de -Delflandseweg beroofd van haar boodschappentas. De vrouw ging de overvaller ach terna, maar raakte hem kwijt. Zij' vond alleen haar lege tas terug. Een bewoner van een van de flats in de omgeving zag dat de jongen er met de tas vandoor ging en waarschuwde de ipolïtie. De 20-jarige over valler uil Schiedam kon bij het station worden aangehouden. t Fans van Abba bekijken foto's van hun (dolen Schiedam De Schiedamse gemeenteraad wordt vanavond gevraagd een krediet van 4.185.000 gulden beschikbaar te stellen voor het openstellen van de 'oortjes' aan rijksweg 19, bij de Vijfsluizen. Van dit geld wordt ook het aanpassen van de Vlaardingerdijk alsmede het doortrekken van de Westfrankelandsedijk betaald. Als het aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland ligt, begint het werk al over onge veer twee weken: op 1 maart. Tussen de gemeenten Schiedam en Vlaardm- gen én de rijksoverheid is al geruime tijd overleg gepleegd over het openstellen van de opritten. Nu mogen alleen politie, brandweer en^ambulances en bussen gebruik maken van de op- en afrit bij de Beneluxtunnel. Voor de openstelling is nu een plan opgesteld, waaro ver alle partijen het eens zijn, hoewel Vlaar- dingen en de rijksoverheid het definitieve standpunt nog kenbaar moeten maken. De gedeeltelijke aansluiting is voor Schiedam belangrijk, omdat door deze voorziening de verkeersdruk op het centrum van de stad kan worden beperkt en bovendien de Nieu we Damlaan afgeknepen wordt in verband met de ondertunneling van de spoorbaan. Het verkeer van en naar Schiedam-West kan nu via-de A4 worden geleid. Ook de haven en industriegebieden in Schiedam-Zuid zijn bij de ontsluiting gebaat. Via de afritten, de Vlaardingerdijk en de Westfranklandsedijk zijn die nu makkelijk te bereiken. Met het oog hierop is door de gede puteerde staten een subsidie van 1.150.000 gulden toegezegd. Daaraan werd wel de voorwaarde verbonden, dat de Westfranke landsedijk zou worden doorgetrokken naar de Vlaardingerdijk. Berekend is dat het totale project voor de twee gemeenten tesamen een bedrag van 6.560.000 gulden kost. Schiedam neemt 3.035.000 gulden voor haar rekening: 1.175,000 gulden voor de ontsluiting, 1.700.000 voor de reconstructie van de Vlaar dingerdijk en 1,6 ton voor het doortrekken van de Westfrankelandsedijk op het randwe genstelsel. - Daarbij moet nog de subsidie van de provin cie worden opgeteld, zodat in totaal 4.185.000 gulden nodig is. De gemeenteraad vergadert maandagavond om acht uur in het stadskantoor aan de Em- mastraat. Vlaardingen Fans en bezoe- aangegeven waar belangstel- kers konden niet verkeerd lo- lenden de Abba-Info dag kon pen. Met grote borden stond den vinden. Verdeeld over Schiedam Ongeveer tweehonderd leerlingen van de Streekmu2iekschool Nieuwe Waterweg Noord hebben vrijdagavond in het Schiedamse Passagetheater deelgenomen aan de einduitvoe ring van de orienterende cursus algemene mu zikale vorming. Voor een bomvolle zaal zongen de acht- en ne genjarigen een serie liedjes, daarbij begeleid door een combo dat bestond uit leraren en leer lingen van de muziekschool. Donderdagavond was in het Passagetheater de generale repetitie gehouden. Er word niet alleen gezongen. Ook bleken de het bespelen van Orff-instrumenten en werden jonge leerlingen zich bekwaamd te hebben in hetbespc' ritmische spelletjes gedaan. Na de pauze volgden niet alleen optredens van de ouders, maar ook nu weer werd er massaal gezongen: er sverd afgesloten met de Vrijdaga vond Blues. Aan dit wat treurige nummer de den de meer dan vijfhonderd aanwezigen ook mee. De belangstelling was ook dit maal overweldi gend. Aan elk deelnemertje waren twee kaar ten toegezegd. De rest ging in de losse verkoop en wie er meer wilde hebben moest in de rij gaan staan. Die waren binnen enkele uren ver kocht. De Streekmuziek houdt elk jaar voor speelavonden. Vorig jaar was men te gast in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Ook toen speel den de leerlingen voor een 'uitverkocht huis*. Vlaardingen De betalings achterstand van woningeige naren, die de erfpachtscanon moeilijk kunnen betalen, neemt geen bovenmatige vor men aan. Slechts een fractie van de canons wordt uiteinde lijk niet ontvangen. Over het jaar 1982 bijvoorbeeld heeft ie dereen, die erfpacht aan de ge meente schuldig was, uiteinde lijk betaald. Een en ander blijkt uit een mededeling van net college van B en W aan de commissie voor stadsontwikkeling. On langs was er in de commissie naar geïnformeerd, hoeveel mensen in de Drevenbuurt in Holy-Noord om uitstel van be taling hadden gevraagd. Dat zijn er slechts zeven, meldt het college, terwijl in de Drevenbuurt toch maar helst 1100 woningen staan. De ze ven mensen die uitstel hebben gekregen mogen hun erfpacht scanon betalen na ontvangst van vakantiegeld, belastingte- ruggave en dergelijke. Puttershoek Bij een inbraak in de woning van de familie Verdjl aan de Grondzeiler in Piütershoek, is een videore corder weggenomen. De inbre ker* kwarnbinnen via een bo venlicht bij de achterdeur. drie ruimten in het Lijnbaan complex konden fans zaterdag van elf uur 's morgens tot half tien 's avonds volop genieten van alles wat maar te maken heeft met de nog steeds popu laire Zweedse groep. Nog voor één uur waren meer dan twee honderd betalende bezoekers de kassa gepasseerd. Uiteinde lijk zouden het er driehonderd worden. De bezoekers kwamen niet al leen uit Nederland, maar ook uit Belgie, Duitsland en Fin land. „De Finse bezoekers zijn in Nederland voor een vakan tie, maar zijn onmiddellijk naar Vlaardingen gekomen, toen zij hoorden dat de fan- clubdag werd gehouden", ver telt de trotse voorzitter Eric van der Ende. De Belgische fans arriveerden per bus. De hele dag omschrijft Van der Ende als 'onvoorstelbaar'. „Op zoveel mensen was niet gere kend. We waren al tevreden geweest als er tweehonderd bezoekers waren geweest op de hele dag." De fans konden genieten van nog niet eerder in Nederland vertoonde videoclips van Abba, maar ook van meer be kend filmmateriaal van het viertal. Verder werden er dia's vertoond en konden de leden voorwerpen, die te maken hadden met de groep ruilen. Volgens Eric van der Ende waren niet alleen de fans, maar ook de platenmaatschap pij en de vertegenwoordiger van Abba in Nederland te spreken over organisatie en de grote opkomst. „Toen we om half tien stopten bevonden zich nog honderd man in het gebouw, die allemaal dansten op de muziek van Abba. Het was een hossende menigte", aldus de tevreden voorzitter. Van der Ende denkt dat er over één tot anderhalf jaar weer een fanclubdag gehou den. Vlaardingen De schei dende CDA-wethouders Cees Bot en Jelle Wijnstok hebben vrijdagmiddag vele tientallen handen ge schud- Voor de receptie, die in verband met hun afscheid werd gehouden in de hal van het stadhuis, hebben vele kennissen lang in de rij gestaan. Um Kwart voor vijf. drie kwaruer na het begin van de receptie, mochten de wachtenden ai bij de glazen deuren bij de B en W- kamer bij de file ..ansl uiten Niet iedereen wilde zo lang wachten „Wij hebben onze plicht gedaan Het receptie boek is getekend", zeiden twee bezoekers Ze keerden bij het zien van de lange rij om en verlieten hel stadhuis weer Schiedam Het afdelingsbestuur v.m de PvdA ts niet enthousiast over het initi atiefvoorstel van de fractie om hel aantal wethouders tn Schiedam 'voorlopig' tol vier te beperken Schiedam Raadtsaam Vastgoed BV uit De venter wil op een terrein van 6000 vierkante meter in het industriegebied 's-Graveland een farmaceutische groothandel vestigen. B en W van Schiedam hebben hiermee in prin cipe ingestemd. De gemeenteraad wordt ge vraagd akkoord te gaan met het voorstel om de grond in erfpacht uit te geven aan de firma. Die grond ligt in het verlengde van de 's-Gra- velandseweg. 'Het was even wennen nn rlnt nndl.im' Pril?s Henn 1 benoemt Renè de Cl everi wennen op aai podium Jorigh tot ndder jn de 0rde van de Stenen Kruik Schiedam ,,'t Was even wennen op dat podi um", verklaarde opbouwwerker en Zwart Schaap René de Jongh zaterdagavond, Door Prins Henri I van carnavalsvereniging de Riet- zeilers was hem op het boerenbal een oorkonde overhandigd, een stenen kruikje om zim hals gehangen en had de opbouwwerker een liter je never gekregen. Als toetje ontving De Jongh van de page van de stadspnns de traditionele elf kussen. Voor de overhandiging had horeca-ondernemer Hans Visser, alias Henri I, benadrukt dat het opbouwwerk in z'n totaliteit tot Zwart Schaap was benoemd en De Jongh representant was Het opbouwwerk dreigde in het geding te ko men door de bezuinigingsdrift van de gemeen te „Dat. terwijl het opbouwwerk uitermate be langrijk moet worden geacht", aldus Henri I Politieke steilmgnnme van de Rici/ei)ers"> „Ab soluut mei", verklaarde vorst (vocu/itter) Henk de Groot „Carnaval en politiek zijn twee ver schillende dingen, die streng gescheiden moe ten blijven Voor het eerste grote bal van de Riet/.eilers wa ren drie gast ver omgingen uitgenodigd De Gro te Lupardi en de Tuin.stampers uil Rotterdam en de Halve Zolen uit Capelle aan den IJssel. Henri I werd, onder het zingen van 'Zo'n goeie hebben zij nog met gehad', een halve zool om gehangen Hans Vissei had het als Prins Carna val uistekend naar z'n zin „Ik vind het steeds leuker worden", /ei hij na zijn eerste officiële optreden Hoewel de./aal niet afgeladen was met carna val vierders* was de stemming er mot minder om. Het volgende bal is het Prinsen bal Dan wordt het Witte Schaap onderschei den Dal voorstel komt vanavond aan de orde m de gemeeriie- raad en is ingediend door Gé Brouwer, Arie Verluide en Joop de Jong Vrijdag /ei Biouwer dat 'voorlopig' even tueel kan betekenen tot de verkiezingen in 198G en m ie der geval 'langer dan één maand' Afdelingsvoorzitter Ruurd van der Veer laat dat voor reke ning van Brouwer Zelf zou hij het woord 'voorlopig' het liefst vertalen met 'binnen een maand' Als hel aan hel be stuur ligt, komt er toch snel een vijfde wethouder Afge sproken is. dal ei op korte ter mijn een extra ledenvergade ring wordt uitgeschreven waarin de achterban zich uit spreekt Belangrijke icden voor hel bestuur om toch een derde PvdA-wethouder (een vijfde voor Schiedam) be noemd te willen zien is het feit. dal de tweemaal /o kleine VVD undcib evenveel wethou ders heeft als de PvdA In de PvdA-fueue heeft Joop de Jong, die m 1976 een ge duchte wethouders kandidaat was, eivooi ge waar sc h u w d dat geen persoonlijke slnjd moet ontstaan otn du uethoudeis/e- iel Niets is zo funest vooi een partij, herinnerde De Jong zit h Maassluis Het Bowlingcen- trurn Maassluis aan de Zutd- vliol sluit ir. mei haai deuren Voor de zeven personeelsleden is bij hel Gewestelijk Arbeids bureau een ontslagaanvraag ingediend In mei loopt het huurcontract van de eigenaar van het pand rnet de eigenaar af De bowling verlaat dat pand om plaats te maken voor ten vestiging van de Profi- markt Deze levensmiddelen- zaak zoekt al geruime tijd naar een ruimer onderkomen De onderhandelingen zijn m een eerder stadium tussen de beide partijen afgeketst. Geruchten als zou de bowling verhuizen naar de Industrie weg worden door woordvoer der Bakker naar het land der fabelen gewezen. „Er is wel eens aan gedacht, maar we zijri afhankelijk van gemeente en bank om aan zoiets te begin nen. Vooilopig zijn er nog geen plannen." Na kritiek op functioneren: Vlaardingen Het dagelijks bestuur van de culturele raad meent, dat het in het verleden inderdaad te veel bezig is ge weest met 'regelzaken' in plaats van met inhoudelijke aangelegenheden op het ge bied van de cultuur. Sinds eni ge tijd probeert het bestuur het aantal 'regelzaken" zoveel mo gelijk te beperken, na een in terne discussie naar aanleiding van een kritische brief van Cees Romers. Dat schrijft het dagelijks be stuur aan de culturele raad, vooruitlopend op een mogelijk pittige discussie, die de raad morgenavond aangaat. Dan zal de culturele raad zich namelijk buigen over haar eigen func tioneren, en met name over de vraag of de raad in haar huidi ge gestalte wel enige zin heeft. Die discussie is aangezwengeld door Dick Molenaar van de Vlaardingse Kunststichting. Die heeft een notitie opgesteld, waarin hij ernstige kritiek uit op het functioneren van het orgaan. „In de werkelijkheid blijkt het DB de culturele raad te zijn. De plenaire vergade ring krijgt weliswaar achteraf de besluiten van het DB ter goedkeuring en een vergade ring omvat meer dan dat: een opening en een sluiting, maar de vergadering mist of heeft geet weet van de middelen om net DB in aangaande gevallen terug te fluiten of van een werkelijk eigen ïno, ng inza ke beleidsvoorstellen van het DB." Volgens Molenaar moet de afstand lussen het dagelijks bestuur en de raad zelf wor den verkleind. „Gebeurt dit niet, dan kan de plenaire ver gadering beter afgeschaft wor den en de vigerende praktijk in formele zin omgezet wor den. Weg met het logge, niet werkende lichaam." In de brief van het dagelijks bestuur, die bedoeld is om de discussie wat richting te ge ven', wordt gesteld dat er sinds de interne gedachten wis- sehng toch wel heel wat in gang is ge/et. Zo zijn inmiddels enkele nieuwe werkgroepen aan de gang gegaan. Verder wijst het bestuur erop, dat de leden van de culturele raad zelf de gelegenheid hebben, vergaderingen bijeen te roe pen. als ze iets op hun lever hebben. Zo'n vergadering moet worden uitgeschreven als minstens vijf leden daar een verzoek toe indienen Al in september vorig jaar had Cees Romers eveneens ernsti ge kritiek op het functioneren van de culturele raad geuit. „De betrokkenheid van de culturele raad is mijns inziens ruet gegroeid, eerder vermin derd. De klacht, die ik enkele maanden geleden van een van onze leden hoorde, dat de cul- tuurmformatie je de laatste tijd mi een bereikt via de pers, is met geheel onterecht. Voor het eerst in mijn. mogelijk te lange, betrokkenheid met het Vlaardings culturele gebeuren heb ik het gevoel, dat ik en de gehele culturele raad niets hebben bijgedragen tot een mogelijke vooruiteane." De vergadering van"'de raad vindt morgenavond vanaf 20 uur plaats in hot stadhuis. ifiMÉHtaiÉ!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1