ROTTEGDAM Slepers Europoort onderhandelen weer AGENDA mtrnmmmmmmmmmm*** Ook Boele wacht op politiek 'NAïEF ONDERNEMERSCHAP' mmm Peperklip mm y R. Zuidema directeur luchthaven Eindhoven Damen wil WF snel overnemen -1'- MWSZT>' S *%*!*»- r~— k Stakingsdreiging blijft Messteker aangehouden a Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 februan 1984 RZ/RV/RY/RW Rotterdam Havenmeester R. Zuidema (53 jaar) van de luchthaven Zestienhoven in Rotterdam is benoemd tot di recteur van -de luchthaven Eindhoven. Hij was sinds 1957, eerst als adjunct-havenmees- ter, daarna als havenmeester aan de Rotterdamse luchtha ven verbonden. De heer Zuidema *neemt de leiding op zich van de ver nieuwde luchthaven Eindho ven. die op 1 juli wordt geo pend. In Eindhoven wordt de militaire luchtvaart geschei den van de burgerluchtvaart. Rotterdam Met Wiiton- Fijenoord wacht ook Boele- Bolnes op politiek-Den Haag. De scheepwerf krijgt evenals WF overheidsgeld, maar moet daarvoor een speciale procedure volgen. Maar de commissie die het laatste woord heelt, moet echter nog steeds worden benoemd. Eigenlijk zou dat vorige week gebeurd zijn, maar de overvolle agenda van de Tweede Kamer stond dat in de weg. Wanneer het agen dapunt terugkeert onder de aandacht van de politici, is onbekend. Inmiddels heeft Boele alle voorbereidingen getroffen voor een snelle en succesvol le afhandeling van de steun aanvraag van rond de tien milioen gulden. Dat geld word toegezegd na de posi tieve rapportage van werf- onderzoeker mr. Langman, begin februari. Tijdens de manifestatie gis teren in De Doelen wees een delegatie van Boele op de gerezen problemen. Naast een solidariteitsbetuiging Vanuit de lucht is amper te zien met welke woonmoeilijkheden de bewoners van de Pe- perklip nog steeds kampen. Het ziet er naar uit dat je de iucht in moet, zoals onze fotograaf Henk van Westering, om het mooie te zien aan dit nog immer opvallende bouwwerk aan de Rosestraat. Rotterdam Per 1 mei is drs. P.L.M. Fex <37 jaar) benoemd tot directeur van de Koninklijke Vereniging Comité van Graanhandelaren in Rotterdam. Met ingang van dezelfde da tum verlaat hij na vijf jaar Credit Lyonnais Bank Nederland, waar bij onderdirecteur van de vennootschap is. Drs. Pex is sinds 1 september 1970 lid van de gemeenteraad van Rotterdam voor het CDA. Hij heeft in verband met zijn nieuwe functie besloten het raadslidmaatschap neer te leg gen. Omdat de heer Pex afkomstig is van de KVP zal zijn plaats in de raad worden ingenomen door een andere CDA- kandidaat, die uit de KVP afkomstig is. De eerste op de lijst is J.A. Spierings, lid van Provinciale Staten van Zuid-Hol land en voormalig lid van de deelgemeenteraad van Char- lois. Volgende op de lijst Is het voormalig gemeenteraadslid A.P. Gerretsen.* aan WF vroeg voorzitter Aad Haubrich indirect om steun aan Boele. Volgens districtsbestuurder Herman Berkhout van de Industrie bond FNV kan Boele het tot half maart financieel nog uitzingen, maar komt daar na, zonder overheidssteun, in de problemen, Scheepsbouwer Damen ...applaus.. R?,t^ïciam De Gorkumse scheepsbouwer Kommer Damen wij Wilton-Fijenoord zo snel mogelijk overnemen. „Ik heb aeen behoefte aan uitstel'zei hij gisteren. Damen die onder luid ap plaus werd verwelkomd door een tweeduizend werknemers van WF. was als toehoorder aanwezig op de manifestatie van het Dersoneel in De Doelen. kerder hadden WD'er Jacobse en CDA'er Van lersel gezegd dat zij bereid zijn om de onderhandelingen tussen WF en Da men een langere tijd te gunnen. Minister Van Aardenne heeft beide partijen de tijd gegeven tot 1 maart. Damen beklaagde zich erover dat hij nog altijd geen inzicht heeft gekregen in de boeken van Wilton-Fijenoord. Maar met de nu ingeslagen weg - het bestuderen van de overname via een activa/passiva-overdracht - zal er duidelijkheid over de cijfers komen, aldus de werfdirecteur. Overigens hij is nog weinig posi tief over deze wijze van overname. Over het overleg met het ministerie van economische zaken en de discussie over de bouw van marineschepen, wilde Damen niet meer kwijt dan de opmerking "een delicate kwestie'. Hij zei overigens voorlopig niets in Den Haag te zoeken te hebben. „Daar valt voor mij weinig meer te onderhandelen op dit mo ment zei hij desgevraagd. f.<>: Gebruikers van stadsverwarming vaak duurder uit Rotterdam Bewoners van huizen die zijn aangeslo ten op stadsverwarming zijn in veel gevallen duurder uit dan wanneer zij aardgas zouden gebruiken. Dit concludeert de Consumen tenbond uit een onderzoek dat gisteren is gepresenteerd door zijn directeur, D.M. Westen dorp. De bond vreest dat de verliezen uiteindelijk op de ge bruikers worden afgewenteld. Het verschil lussen gewoon aardgas en warmte die door stadsverwarming wordt gele verd, kan oplopen tot 200 gul den per jaar m het nadeel van de stadsverwarming. In dat bedrag is meegerekend, het bedrag dat gebruikers moeten uittrekken voor het aanschaf fen van elektrische kookappa- ratuur en daarbij horende pot ten en pannen. Op één enkele uitzondering na (Leiden) heeft de consument namelijk geen keuze; hij moet stadsverwar ming gebruiken, wat tevens inhoudt dat er geen gasleiding aanwezig is of dat deze wordt weggehaald. Juist omdat er geen keuzemogelijkheid be staat, is in de loop der tijd af gesproken dat de stadsverwar minggebruiker nooit meer kwijt mag zijn, dan de aard gasgebruiken Het Consumentenbond-onder zoek toont aan dat die af spraak in een groot aantal ge meenten (onder meer Leeu warden, Enschede, Purmerend en Tilburg) niet is waarge maakt. In Rotterdam zijn som mige gebruikers zes procent duurder uit. Over Den Haag meldt het onderzoek geen ta riefvergelijking omdat het Haagse energiebedrijf geen ge gevens kon of wilde verstrek ken. In Den Haag is overigens maar een beperkt aantal wo ningen aangesloten op stads verwarming. In de residentie voert het stadsverwarmingsnet in de eerste plaats naar kanto ren en andere grote afnemers. De haalbaarheid van veel stadsverwarmingsprojecten is volgens de Consumentenbond veel te rooskleurig vastgesteld. Volgens de bond is een project alleen haalbaar als men uitein delijk uitkomt op tarieven die lager zijn dan wanneer men met aardgas zou stoken Over de gehele Knie zullen de tarie ven, aldus de aanbeveling van de consumentenorganisatie, omlaag moeten. Oorzaken voor de tegenvallen de kosten zijn, volgens de Con sumentenbond, het inzakken van de bouw waardoor minder aansluitingen ontstonden dan waarop was gerekend en een minder snelle stijging van de aardgasprijzen dan was voor zien. Ook de warmtevraag per huishouden is afgenomen. De heer Westendorp vindt dat gemeenten vantevoren keihar de afspraken hadden moeten maken met de overheid over het aantal aansluitingen (dus het aantal te bouwen huizen) en de prijs in vergelijking tot aardgas. Dat dit niet is ge beurd, noemt hij „naïef onder- D. M. Westendorp nemerschap". De Consumentenbond heeft ook getracht aan te tonen hoe veel verlies de stadsverwar- mingsbedrïjven in Nederland gezamenlijk maken. Dat on derzoek is mislukt omdat be drijven geen gegevens wen sten te verstrekken, of omdat gemeenten verliezen op boek houdkundige manier onzicht baar wegwerkten. Bij voor beeld door het verlagen in de boeken van de rente op geda ne investeringen toen bleek dat het de verkeerde kant op ging. Toch durft de Consu mentenbond te stellen dat het totale verlies tenminste 30 mil joen is, „maar het kan net zo goed 100 miljoen zijn". Rotterdam Tegen de achtergrond van een dreigende meerdaagse staking hebben de direc tie van het Rotterdamse sleepbedrijf NRS (on derdeel van Smit-Inter nationale) en de Ver voersbond FNV de on derhandelingen over diensttijdverkorting voor het personeel van de sleepdienst weer her vat. FNV-'voordvoerster Ria Bos verklaarde gisteren na afloop van de nieuwe gespreksronde dat de onderhandelingen van daag verder gaan. Volgens haar wil de NRS-directie be kijken of het conflict over diensttijdverkorting toch nog kan worden opgelost. Als de bedrijfsleiding geen gehoor wil geven aan de eisen van de vervoersbond dan volgen on middellijk stakingsacties, zo heeft het georganiseerde per soneel anderhalve week gele den al besloten. Een staking van NRS-perso- neel heeft ernstige gevolgen voor het functioneren van de Rotterdamse haven. De sleep boten van de NRS zijn voorna melijk werkzaam in het Euro poort-gebied. Het al maanden slepende con flict tussen de Vervoersbond FNV en de directie van de Nieuwe Rotterdamse Sleep dienst gaat vooral over de eis van het personeel om de diensttijd van 70 uur per week terug te brengen naar 66,5 uur met behoud van de prijscom pensatie. De NRS-directie wil daarentegen1 dat er twee pro cent prijscomensatie wordt in- Dinsdag 21 februari L uxor theater. 20.15: De mvuwe the- aicrrevue van André van Duin Tele- iheator' met André van Duin, Frans van Busschoten, Come van Gorp, Hans Leendertse en de Barrie Ste vens Dancers Hof pleintheater 20 15: 'Schijn bedriegt' tragi-komedie van Norman Beim Met Pleum Touw, Hugo Metsers. Marijke Veugelers en Ton Kuyl De Schouwburg: 20.15: Ned. Operastichting met "Manon Les- caut' van Giacomo Fuecim Met oa. Utrechts Symfonieorkest, Ned. Ope rakoor. GabneUa Benackova, Eduar- do Alvarez e.v.a. R.S.G: Haringvliet 94,19.3D. Filmweek; 'Fitzcaraldo' van Herzog Bibliotheektheater 12.00: Lunchpauzefilm "Radio on'. Jazzcafé Dizzy: 22 00; Carwm Gijsmg-7. Jaa2- Inn De Roode Leeuw: (Capelle) 22.00: Green River Revival Jazzband. Woensdag 22 februari Luxortheaten 20 15: De nieuwe the aterrevue van André van Duin Tele- theaier' inel André van Duin. Frans van Busschoten, Come van Gorp. Hans Leendertse en de Barne Ste vens Dancers. Hofpleïntheaten 20.15. 'Schijn bedriegt' tragi-komedie van Norman Beim. Met Pleum Touw, Hugo Metscre. Marijke VeugeJers en Ton Kuyl.Theater Zuidplein: 20.15: Zuidelijk Toneel Globe speelt 'Oroonoko' met Liesbeth Coops, Lae- neke Leroux, Guusje van Tilborgb, Guus Hoes, Michel van Rooy. AUard v d Scheer, Wim v,d. Grnjn e a. van af 19.30. Muziek voor 1 piek i,sm. Bumafonds; Paula en Anny Wan- rooy, accordeon. Piccolotheater. 20.30 RO-Theater speelt "Jaques de TaUiiist en zyn meester' met John Kraaykamp sr en Paul Rbtiger (iry- oul) De Lantaren: 20 30: Toneel groep Baal speelt 'Maria*. De Doelen: 12 45' Koffieconcert Marinierskapd der Kon Marine o.l.v. maj J.J. Koops Werken van Japanse compo nisten. 20 15 Theaterconcert Rob de Nïjs. 20.15* Schubertiade; Solisten Eüy Ameling, sopraan en Rudolf Jansen, piano Programma bekende en minder bekende werken van Schubert. De Schouwburg: 20.15: Ned, Danstheater met o.a. Jardi Tan- cat door jumorengroep N D.T, 'Ariad ne' Kylian/Nordheim, 'Sinfonietta' Kylian/Janaeek. R.S.G: Haringvliet 94, 19.30- Ftimweek: 'Chariois of fire' van Hugh Hudson. De Doelen: 14.30: Poppentheater Slinks met 'Famillia Stronza' (4-9 jaar). Theater Zuid plein: 14.00: The Flymg Meatballs voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. Daarna spellessen i.s.m. S K.V.R. Poppentheater Belle Psss: 14.30 Het poppentheater speelt 'Bij OereboelebolJe". Zaal Harmonie: VJaardingen, 14.30: Jeugdfilm Ton ka' voor kinderen vanaf 7 jaar. Park zicht: 21.00; Landelijke Talenten jacht. Nullis Pretti: 19.00: Werk in uitvoering {muziektheater). Bioscopen Al ham bra I: 'Rear Wmdow' (16) dag. 2.00-6.45 en 930 u. Alhambra-2: 'Staying Ahve' Cal) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 1: "Vivement Diman- che' (12) dag 1.45-7.00 en 9,30 u. Ca lypso 2; 'Carmen' (16) dag. 2.D0- 7.15 en 9 45 u. Calypso 3: Trading Places* (al) dog. 1.45-7.00 en 9.30 u. Centraal: do. l/m ma. 'Burning snow* (18), di, en woe. 'Drie rijpe kersen* (18) dag. 12.15-2.00-3 45-5.30-7.15 en 9.00 u. Ci neac (Bijenkorf); "Opdracht voor vijf killers' (16) dag. 2 00-7.00 en 9.30 u. woe. 7 00 en 9.30 u. Cinerama I: "Savage Island' (16) dag. 1,45-7 00 en 9.30 u. Cinerama Z: 'Sudden Impact" (12) dag. 1.45-7.00 en 9 30 u. Cinera ma 3: The day after' (al) dag 1.45- 5,45 en 9.30 u. Cinerama 4: 'Never say never again' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.3U u. Cinerama 5: 'De vier vuisten slaan op hol* (al) dag. 7.00 en 9.30 u Corso: 'De onzichtbare man" (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 u Kriterion: 'Anto niem' (al) dag. 7.00 en 9 30 u. Lumie- re 1: 'Sehatjes' (16) dag. 2 00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: 'Risky Dusines' (al) dag 2.00- 7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Never say never again' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Lumiere 4: Twi light Zone' (12) dag. 145-6.45 en 9.15 u, woe. 4.15-6.45 en 9.15 u. Oscar 'Moord in extase" (12) dag 200-6.45 en 9.15 u. Rex: 'Waaraan jonge meiqes sabbelen' (18) do. Mm zond. van 1D.00 u. s* morgens tot 24.00 s' avonds, en 'De zachte plekjes van Annette Ha ven" (18) ma. t/m woe. van 1000 u, s" morgens tot 24.00 s' avonds. Thalia: 'Moord in extase' (12) dag 2.00-7.00 en 9.30 u 't Venster-1: 'Cnambre en ville' (16) dag. 19.30 en 22.00 u, maan dag gesloten, 't Venster-2: "Naughty Boys (16) dag. 20.00 en 2200 u. maandag gesloten, 't Venster-3: 'Era ser Head' (16) dag. 19.3D en 22 00 u, maandag gesloten. De Lantaren: 'Het licKt van Cadiz' (16) dag. 20.00 en 22.30 u, maandag gesloten. Kin dervoorstellingen: Cineac (Bijen korf): Tom en Jerry deel-4' woe. 2.00 u. Lumiere-4: 'Robin Hood' woe. 1.45 u. Passage theater. (Schiedam) 'Asterix verovert Rome' woe 2.00 u, Spijkenisse: Euro 3: The day after* dag. 6.45 en 9.15 u. zat. zond en woe. 1.30-6.45 en 9.15 u Euro 2'Sehatjes' (18) dag 6.45 en 9.15 u, zat. zend. en woe. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 3: 'Wurgende tralies' (16) dag. 645 en 9.15. zat. zond. en woe 1.30, 6.45 en 9.15. Kindervoorstellingen: Euro: 'Pinocchio' woe. 1.30 u. Hellevoetsluis: Tivoli-theaten 'Ne ver say never again' (12) vnj. en zat. 2D.OO u, zond. 36.30 u. 'Monty Py thon's the meaning of live' (16) zond. ma. en woe. 20.00 u. 'Erotisch Spie gelbeeld' ()8j zat. 23.00 u, di. 20.00 u. geleverd voor ae/e diueids- ttijd verkor ting. Tevens wordt van de directie geeist dat de arbeidsplaatsenoyereenkomst wordt nageleefd. De slepers vinden verder dat het 100-pro- eents uurloon niet uil de CAO mag worden geschrapt en dat de verlofuren over 1983 vol gens die regeling moeten wor den uitbetaald en niet, zoals de directie wil, volgens het mini mum uurloon. Toen na veelvuldig onderhan delen over deze punten geen overeenstemming kon worden bereikt besloot hel personeel van de NRS dat bij de Ver voersbond FNV is georgani seerd, tien dagen geleden op een druk bezochte vergadering een ultimatum te stellen aan de NRS-directie. Dat ultima tum loopt op morgen om mid dernacht af. FNV-woordvoer- ster Ria Bos verklaarde giste ren nog eens dat er zeker sta kingsacties zullen komen als ook het hervatte overleg met de bedrijfsleiding van NRS on voldoende resultaat oplevert. Volgens Ria Bos verdient het varende personeel van de Nieuwe Rotterdamse SSleep- dienst geen hoger salaris dan collega's bij andere sleepdien sten in het land. Volgens haar ligt dat inkomen tussen 3411 gulden per maand voor een matroos tot 4472 gulden voor een kapitein- De salarissen zijn gebaseerd op een werkweek van 70 uur. Die 70 uur bestaat uit veertig uur effectieve werktijd en dertig uur wacht dienst op station. Voor die wachtdiensten wordt maande lijks een bedrag van 340 gul den uitbetaald. In de basis-sa larissen zit dertig procent onregelmatigheidstoeslag ver werkt. Amsterdam De politie heeft gisteren in Amsterdam een 22- jarige man aangehouden, die wordt verdacht van zware mishandeling en openlijke ge weldpleging tijdens de voet balwedstrijd Feijenoord-Ajax van afgelopen woensdag. De Amsterdammer wordt ervan beschuldigd een andere bezoe- ker met messteken te hebben - verwond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 4