Bungalow-buurt tegen de komst van 'kippenhokken Zwembad-Zuid meer op recreatieve toer Voor Molukkers in Capelle: 26.000 gulden Coördinator moet werksfeer verbeteren KO-school woest op Jan van Hemert V LAAHDINGS DAGBLAD SCH1IDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG EOUBflNT wmmmm, Reeks inbraken: geringe buit SSSN krijgt nieuwe functionaris 'Onderwijs is geen bushalte' Voorschot op maart j Valse cheques wekken argwaan Protest bij de Dokwerker Tien dagen oud... Motor rijder gewond Inbraak in Nieuwelant WATERWEG DONDERDAG 23 FEBRUARI 1984 Qud-raadslid van Maassluis wil ereschuld inlossen ilaassluis - Oud-CDA-raadslid W. Doddema uit Maas sluis heeft burgemeester Luigi van Leeuwen van Ca pelle aan den IJssel 26.000 gulden beschikbaar gesteld 4ls borg voor de huurschuld van de Molukse gezinnen hi zijn gemeente. De 56-jarige Doddema noemt het 'een aflossing van een ereschuld'. Het geld zal hij pas naar de burgemeester overmaken als aan een tweetal eisen is vol daan. „De zes Molukse gezin nen. die uit hun huizen zijn gezet, moeten terug en alle eer njoet aan ds.J. van Andel wor den gegeven", onthult hij. „Hij is tenslotte de man die mij op het spoor heeft gezet." Doddema werd 'geïnspireerd' door de voorbede over de Mo lukse gemeenschap, die deze dominee op oudejaarsavond in eén kerk in Capelle hield. JDagen daarna hoorde ik over de uiteenzettingen." Toen is hij achter zijn bureau gaan zit ten en schreef een brief aan burgemeester Van Leeuwen. „Ik hoorde hem over de radio zeggen, dat die Molukse gezin nen in geen geval in hun wo ningen konden blijven... Dat heeft mij aan het denken ge zét, Wij hebben een ereschuld aan de Zuidmolukkers. De Ne derlandse regering heeft hen tenslotte hierheen gehaald. En eerlijk gezegd, wij hebben hen nooit zo netjes behandeld." Doddema, die zich ook sterk inzet voor Unicef, had ano niem willen blijven. Door een foutje van hemzelf is zijn naam 'echter uitgelekt. „Per ongeluk heb ik de achterkant van mijn eigen briefpapier be schreven. Toen burgemeester Van Leeuwen bij het ontbijt mijn brief zat te lezen, riep zijn dochtertje ineens: Papa, er staat een naam achterop..." Op de vraag of hij het geld zo maar uit zijn zak kan schud den blijft hij het antwoord met een geheimzinnig lachje schul dig. Tot nu toe heeft de man uit Maassluis nog niets van Ca- pelles burgemeester verno men. Schiedam De nieuwe coördinator, die de Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) per 1 maart aanstelt, krijgt een uiterst belangrijke taak. Hij zal ervoor moe ten zorgen dat de staf van de SSSN weer gaat func tioneren. Onderlinge irri taties moeten worden weggewerkt. Door begeleiding van de staf-, medewerkers moet elke onge wenste situatie direct kunnen worden weggenomen, meent het bestuur van de SSSN. De coördinator zal daarbij sturend moeten optreden, moeten cor rigeren en motiveren. De naam van de kandidaat waaraan het stichtingsbestuur de voorkeur heeft gegeven is nog niet bekend gemaakt. De nieuwe man, die volgende week donderdag in dienst komt, heeft voorlopig in ver band met zijn studie vier werkdagen per week voor de SSSN ter beschikking. Naast de nodige uren per week die hij zal moeten beste den aan overleg met het be stuur zal hij 1? uur per week intern bezig moeten zijn, als coördinator van de staf, en daarnaast moet hij li uur per week direct voor de wijk werkzaam zijn. Die uren ver deling blijkt uit het voorstel van het werkplan voor de coördinator, dat Henk Ravens- bergen en Aad Broxks aan het SSSN-bestuur hebben voorge legd. In dat voorstel komt naar vo ren, dat de nieuwe man naast zijn sturende en stimulerende werk binnen de staf Ook een belangrijke taak in de richting van de wijk zal krijgen. Van uit de wijk worden sinds no vember vorig jaar noodkreten fehoord vanwege het ontbre- en van een opbouwwerker. De bewoners zullen volgens Ravensbergen en Broxks met hun initiatieven naar de coör dinator toe moeten komen. In het voorstel van het werkplan wordt wel opgemerkt, dat van de werkzaamheden ten behoe ve van de wijk veel tijd verlo ren gaat met klusjes op het bu reau, zoals het verzorgen van stencil- en copieerwerk, „Gezien de problematiek in tern en extern zou het het be stuur van de SSSN niet Sieren als een groot gedeelte van de dagtaak van de coördinator verloren zou gaan aan het ver richten van dergelijke werk zaamheden. Ondergetekenden wijzen het bestuur van de SSSN er dan ook op dat er ge tracht moet worden één of meerdere vrijwilligers aan te trekken, die de verzorging van deze taken op zich kunnen ne men", schrijven de samenstel lers van het ontwerp-werk- plan. Het SSSN-stichtingsbestuur zal volgende week maandag het werkplan moeten vaststellen. '4 Viaardingen De Vlaar- dxngse politie is de laatste dagen met flink wat klei ne inbraken geconfron teerd. In de meeste van de tien gevallen werd meen£ schade aangericht dan aan goederen werd gestolen. Vanuit een woning aan de Rportlaan werden na ver- cleküng van een raam een pbstzegelverzameltng en een hoeveelheid sieraden ontvreemd- XJit een Isolatiebedrijf aan de George Stephensonweg werd éen portemonnee met daarin #00 gulden meegenomen. Een poging de kluis te ope nen mislukte. Ook veel kelderboxen wer den met een bezoekje 'ver eerd'. In de Louise de Colig- nylaan leverde dat een 12- armige gaskroonluchter op. Uit een box in de burgemees- fer Van Walsumlaan werden Studieboeken en een racefiets gestolen. In de Prof. Telders- straat werd een wïndsurfuit- rusting meegenomen. Ook in verschillende scholen werd ingebroken. In een schoolgebouw aan de Delta weg leverde dat 600 gulden op. In twee andere gevallen, ^an de Van Hogendorplaan ên de Van der Duyn van Maasdamlaan,werd alleen schade aangericht. Viaardingen Het VVD-raadslid Jan van Hemert heeft zich gisteravond de woede van de ouders van de Kamerlingh Onnesschool en de kleuterschool Boter bloem op de hals gehaald met een vergelijking, die hij gisteravond in de commissie onderwijs maakte tussen een school en een bushalte. De discussie ging weer over het fuseren van de KO-school met de Van Maer- lantschool. De KO-ouders willen hun school uit de Lage Weide niet kwijt. „Dat is hetzelfde als met een bushalte; ieder een wil die in zijn eigen straal hebben", merkte Van Hemert op een gegeven mo ment op. Hoewel het onderwerp van de fusie niet op de agenda van de commissievergade ring stond waren toen zo'n tachtig ouders naar het stad huis gekomen. De vergader kamer waar de commissie bijeen was, zat dan ook stampvol. Fred Zweere, voorzitter van de oudercom missie, liet merken zeer te leurgesteld te zijn in de hou ding van de VVD. Tijdens een gesprek, dat de ouder commissie onlangs met de VVD-fraclie had, zag het er naar uit dat de liberale raadsleden gevoelig waren voor de argumenten, die te gen de sluiting van de school waren aangedragen. „Maar een dag later leek het alsof we niet bij een raadsfractie waren geweest, maar bifje en toneelvereniging, want toen namen de VVD-wethoudeft precies het omgekeerde standpunt in", klaagt Zweere. Pas op de volgende vergade ring zal de commissie onder wijs zich definitief over de fusie moeten uitspreken. Op 4 april neemt de gemeente raad de definitieve beslissing over het lot van de school. Inmiddels ziet het er naar uit, dat de koppen in de raad wel zijn geteld. Afgezien van de VVD zullen ook het CDA en de SGP voor de fusie stemmen. Het is mogelijk dat de stemming toch nog in po sitieve zin voor de school uit valt, indien individuele frac tieleden afwijkend zullen stemmen maar die kans is ta melijk gering. Zweere heeft op voorhand al aangekondigd, tegen een eventueel fusiebesïuit in *>e- roep fe zullen gaan. „Wij gaan door; desnoods vechten we het tot de Kroon uit", zegt hij strijdlustig. 1 Bij wijze van voor- schot op het carnavals- geweld dat begin maart s overai losbarst heeft de 3 Stichting Lentefeest gis- s s teren in Passage een s H grote feestavond ge- s houden. Gerenomeerde 3 carnavalsvierders als de Deurzakkers, Rossa Nova en fmca Marina b zongen er hun liedjes voor een bijna uit ver- g kocht huis. Maar ook de b B minder uitbundige aan- s pak van de Havenzan- gers ging er in als koek. §j Samen met de collega's 5 van de Rietzeilers en de 3 Kasteleiners werd tot in |j de late uurtjes gefeest s in de foyer. f| liiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiniiiininiimniHiiiiimis Maassluis Een 16-jarige jongen uit Maassluis is door de politie aangehouden, na dat hij in een bank had ge probeerd twee valse cheques te innen. De jongen wekte argwaan, omdat de cheques van elk driehonderd gulden totaal verschillend waren in gevuld. Toen de bankem ployé besloot de politie te bellen, nam de knaap de be nen. Aan de hand van een goed signalement kon hij snel daarna worden aange houden. Uit onderzoek bleek dat de cheques onlangs uit een ma chinefabriek zijn gestolen. Tevens kwam een inbraak in een bedrijfspand aan het licht. j Viaardingen De huidige bewoners van de Platanen- dreef, Olmendreef en Popu- lierendreef in Holy-Noord hebben gisteravond gewei gerd verder te praten over het opstellen van een draai boek voor een nieuw bestem mingsplan voor het bunga- lowgehied. Gedurende een twee uur du rende bijeenkomst met ambte naren van de afdelingen in spraak en stadsontwikkeling hebben de bewoners er op aangedrongen voorlopig in het betrokken gebied niet te bou wen. Zij willen dat de gemeen te onderzoekt-of er geen ande re, grotere huizen gebouwd kunnen 'worden nu Viaardin gen besloten heeft de erfpacht voor het gebied, waar de pre- mie-A-woningen moeten ver rijzen aanmerkelijk te verla gen. Uit vlugge berekeningen zou volgens de bewoners blij ken dat de toekomstige huisei genaren een bedrag van nog geen elf gulden per vierkante meter zouden gaan betalen aan erfpacht tegen zij meer; dan eenendertig gulden, In het betrokken gebiedje van iets meer dan drie hectare moeten bijna tweehonderd woningen verrijzen, die dank zij hun grootte door de huidige bewoners gisteravond werden aangeduid als 'kippenhokken'. Een benaming, die bij enkele toekomstige huiseigenaren in het verkeerde keelgat schoot. Volgens ambtenaar Jan Morra probeert de gemeente door een snelle bouw van de huizen een halt toe te roepen aan de leeg loop van Viaardingen. „Vlaar- dingers die verhuizen, ver dwijnen naar Capelle en Hel- levoetsluis, omdat zij daar wo ningen kunnen betrekken die zij kunnen betalen", hield hij de aanwezigen voor. Die von den deze redenering onzin. Zij betoogden dat er op dit mo ment in Holy veel woningen leegstaan. Bovendien zijn de prijzen daarvan de laatste tijd sterk gedaald en zou de aan schaf van een woning niet op bezwaren hoeven te stuiten. Zij waren dan ook bang voor nog meer leegstand en uitein delijk verpaupering van de buurt Ook werd het als oneer lijk ervaren dat er nu dieerde woningbouw plaatsvinden in het gebied. „Ik heb met veel en hard wer ken een huis kunnen kopen zonder een cent subsidie" zei een boze bewoner van de Po pulierend reef, „De bewoners worden op deze manier bena deeld. Wat de gemeente aan inwoners denkt binnen te ha len wordt aan de andere kant met subsidies weer wegge bracht." Een andere boze buurtbewoner meende dat de grond maar braak moest blij ven liggen „tot betere tijden „Als Viaardingen de grond prijzen uit 1975 had aangehou den had het er nu vol bunga lows gestaan, maar de gemeen te moest zonodig de erfpacht verdubbelen. Dat vind ik een a-sociaal beleid," Nadat bleek, dat het grootste deel van de aanwezigen achter het voorstel stond eerst naar nieuwe mogelijkheden voor huizenbouw te zoeken, conclu deerde Jan Morra, dat het wei nig zin had over het draaiboek voor de inspraak rond de bouw te discussieren. De be woners wilden eerst de uitslag van dat onderzoek afwachten en daarna pas over de in spraakprocedure praten. Mor ra heeft toegezegd het verzoek voor te leggen aan het collie. Schiedam Een grote groep Schiedammers doet overmorgen, zaterdag 25 februari, mee aan het défi lé langs het standbeeld van de Dokwerker aan het Jonas Daniél Meyer- pleiti in Amsterdam. Za terdagmiddag vertrekken er om half vier bij de Doe len in Rotterdam bussen met bestemming Amster dam. Die middag wordt de Fe- bruari-staking 1941 her- dacht, waaraan honderd duizenden in Amsterdam en omstreken midden in de oorlog deelnamen. Deze staking was toen gericht tegen de terreurdaden van de Duitse bezetters. Ook nu moet het meelo pen in de stoet worden ge zien als een protest tegen heimelijk racistische en fascistische propaganda van al dan niet officieel getolereerde groeperingen als de Vólks-Unie, Viking- jeugd en Centrumpartij. Het défilé in Amsterdam begint om vijf uur. Kaar ten voor de bustocht naar Amsterdam kunnen tele fonisch worden besteld onder nummer 270012. M. Ze zijn er weer: de eerste lenteboden. In een weiland tussen Viaardingen en Schipluiden trof de fotograaf de eerste lammetjes aan, van nu een dag of tien oud. Een traditionele foto, die echter reder jaar weer vertederende reacties oproept. Schiedam Met solaria, sauna, een bubbelbad, relax- ruimten, een overdekte zonneweide, en glijbanen wil zwembad-Zuid "de teruglopende bezoekersaantallen te lijf. Met de uitvoering van het plan dat wethouder Luub Hafkamp als voorzitter van de stichting zwemba den vanmorgen presenteerde is een bedrag van vier honderdduizend gulden gemoeid. Volgens Hafkamp is de aan passing hard nodig wil het zwembad zich de komende jaren staande houden. „Overal zie je dat de zwem baden meer op de recreatie ve toer gaan om het publiek te blijven trekken." Haf kamp wijst daarbij op de enorme face-lift die zwem bad-West in Rotterdan on dergaat. „Als we de concur rentie niet aangaan hebben we het bij voorbaat al verlo ren." De verwachting is dat de kosten, die met de aanpas sing zijn gemoeid, zichzelf zuilen terugverdienen door een toename van het aantal bezoekers. De prijs voor een kaartje zal dan ook niet ver hoogd hoeven te worden. Voor saunabezoek en het ge bruik van solaria en zonne banken zal extra moeten worden betaald. Volgens wethouder Hafkamp zijn er zwembaden die door een dergelijke operatie de bezoekersaantallen hebben zien verdubbelen. Zwembad- Zuid gaat daar echter niet vanuit. Momenteel passeren zo'n 180.000 bezoekers jaar lijks de kassa en er wordt een toename verwacht van ongeveer tisnduizend. „Doen we niets dan zal het bezoeke raantal zeker teruglopen", aldus de wethouder. „Het is een gezellig knus bad en het zou best wel eens kunnen dat de mensen daar de voorkeur aan blijven geven boven zo'n gigantisch zwembad als in Rotterdam-West." De bedoeling is dat de ver bouwing zal worden gereali seerd in de komende zomer vakantie. Het zwembad zal dan twee weken zijn deuren moeten sluiten. Schiedam Een 33- jarige inwoner uit Delft is gisteravond met een doorboorde long en een been- en armfractuur in het Schieland ziekenhuis opgenomen. De man was even na elf uur met zijn motorfiets in een bocht op het Ke- thelpleïn geslipt en kwam tegen de vang rail tereenj. Schiedam Uit de scholengemeenschap Nieu welant hebben inbrekers voor circa vijftiendui zend gulden aan goederen buitgemaakt. Zij gin gen aan de haal met een videorecorder, enkele telmachines en een computer met printers. De inbrekers kwamen binnen door een ruit to vernielen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1