Reeks inbraken in Drevenbuurt nog onopgelost Twee uur lucht van rotte eieren Bom ee VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Van Dam verweet ons ooit dat wij SSSWte weinig vrijheid lieten Aanklacht wegens smaad tegen Prins Tot op de bodem uitzoeken Sociale woningbouw in diskrediet gebracht Muziekweek blijft groeien en boeien Jongetje breekt in schuurtje m Zuidafrikaanse vrouwen centraal op vrouwendag De juf trouwt met de meester Kubussen van Vlaardings duo bij kruisgebouw WATERWEG ïANDAG 5 M_.-_-.ST :354 Reactie B en W; Schiedam Reikhalzend zien de wethouders Cor van Til- borg ^stadsvernieuwing) en Chris Zijdeveld fruimtelijke or- i^TSi «c£rapport van de Nationale Woningraad over de SSSV,. Zij heboen hei bij het SSSW-bestuur opge vraagd, maar Kregen hei nog niet Jk mag aannemen, dat zij ons toch niet Lang meer zullen laten wachten, aldus Van Til borg. wiens pogingen vrij- dagocntend nog stukliepen, omdat SSSW-secretaris Henk van Gameren niet gestoord kon worden voor een telefo- mscn onderhoud met hem. „Ik heb er boeiende dingen over horen vertellen, maar wil het rapport toch eerst zelf op mijn gemak lezen, voordat ik er iets over zeg." aldus v an Tiloorg. Gevraagd naar de verantwoordelijkheid van de gemeente Schiedam voor het reilen en zeilen van de woningbouw vereniging zei wethouder Zijdeveld vanochtend: ,JDie is vrijwel nuL Daar zijn strenge richtlijnen voor. Het rijk is verantwoordelijk voor de controle, de gemeente zelf mag zich daar heel marginaal mee bemoeien, hooguit als het om de eigen bijdragen gaat. Het is zelfs zo. dat de gemeenten steeds minder te vertellen hebben gekregen." «Toenmalig staatssecretaris Van Dam heeft ons ooit nog berispt, omdat wij de corporaties in Schiedam te weinig vrijheid lieten, herinnert Zijdeveld zich in verband met de relatie tussen gemeente Schiedam en SSSV*. Douwe Zeeman naar de rechter Schiedam De voorzitter van bouwvereni ging Sint Jozef. Douwe Zeeman, zal een aan klacht wegens smaad indienen tegen SSSV»"- directeur Gerard Prins. Hij voelt zich per soonlijk belasterd door pagina 12 van tiet ver weerschrift. da: Prins opstelde tn een poging om beschuldigingen van de Nationale Wo ningraad te ontzenuwen. Prins laat doorschemeren, dat Zeeman en diens voorganger ir. Jan. van Ewijk verdachte relaties hadden met BV Kuypers. de aanne mer die de renovatie in Schiedam-West deed mislukken en later failliet ging. Pnns merkt onder andere op. dat Zeeman gratis hout be zorgd kreeg, dat diens woning in de Van Hallstraat tijdens de renovatie werd opge knapt en dat hij het vreemd vindt dat een WAO'er als Zeeman in staat was om in 1980 een boot van 80.000 gulden ie kopen- Zeeman noemt dat pure laster. Het bestuur van Sint Jozef staat bn monde van Liesbeth de i_avoir en Janny van de Ree achter hem. Gisteravond zei Zeeman, dat Prins zich voor de rechter zal moeten verantwoorden. Zee man zegt nooit :n de Van Hallstraat gewoond te hebben (..nog geen half uur"). Hij het gis teravond kwitanties zien. waaruit moet blij ken dat hij m 1976 een bootje De Windroos kocht voor 15.509 gulden, dat hn drie jaar iater verkocht voor 33.000 gulden" En wee weken daarna schafte hij zich de motorkrui ser Christina aan voor 35000 gulden. ..En niet tachtig-, zoals Prins beweert." aldus Zee man. Zee mans collega van bouwvereniging Schie dam 00rum PvdA-raadslid Arïe van Loe- nen. noemt de aantijgingen van Prins ..ab surd roddelachtig". Van Loenen. ..Van Ewjjk rcom; er als een Al Ca pon e uit. maar onder tussen weerlegt Pnns feitelijk niets. En over Zeeman, a;e in die tijd mets met de SSSW en niets met Sint Jozef te maken had. komt hij met een publiek geheim'. Zo begint de Story ook altijd. Zeeman noemt het verweerschrift ..de Story van Pnns." CPN maakt rapport over SSSW openbaar Schiedam „De tranen lopen over je wangen, als je het allemaal leest," zei gisteravond Ane van Loenen, één van de vier vorige week afgetreden be stuursleden van de SSSW. over het rap port van de Nationale Woningraad. .Jk ben er doodongelukkig mee. Door slecht management wordt nu zo'n be langrijke stichting naar de sodemieter geholpen. En dat niet alleen.* de hele so ciale woningbouw m Schiedam is ermee in diskrediet gebracht", aldus Van Loe nen. Het PvdA-raadslid staaft zijrt bewering met de zinsneden in het NWR-rapport en het verweerschrift van SSSW-direc- teur Prins, waaruit naar voren komt dat er bij enkele bouwprojecten van de SSSW niet op zo laag mogelijke prijzen werd gelei, maar dat slechts gestreefd Arie van Loenen: werd naar het niet overschrijden van m..ximum normen. Van Loenen zei dit alles *s avonds ten huize van Douwe Zeeman, voorzitter van bouwvereniging Sint Jozef, die evenals hij vorige week uit het SSSW- bes&uur stapte. Beiden schamen zich voor de wijze, waarop het bestuur de zaak wilde afdoen. Toen de CPN het rapport openbaar gemaakt had. voelden zij zich niet meer gebonden aan een ge heimhoudingsplicht en waren zij bereid tot een mondelinge verklaring. Van Loenen. voorzitter van Schiedam Vooruit, vreest vreselijke gevolgen van het SSSW-drama. ..Dinsdag moet de re novatie aan het Fabripleïn van start. Logisch dat de bewoners nu willen kij ken of het goed berekend is. Ik ben bang dat het een gebed zonder einde wordt. Het schandalige is dat hei ver keerde mensen raakt. Wij als Schiedam Vooruit hebben er bijvoorbeeld niets mee te maken, maar worden wel het slachtoffer." Schiedam De CPN-fractie in Schiedam heeft zondag om zes uur het geheime rapport van de Nationale Woningraad over de SSSW openbaar gemaakt De CPN* trilde niet lijd zaam toezien, hoe het bestuur van de stichting Samenwer kende Schiedamse Woningcorporaties „probeerde een -wan beleid achter gesloten deuren te houd en A aldus de GPNr- raadsleden Ulferd Bruseker en Eef Collé en fractiesecretaris Cor van der Toorn. De CPN is ernstig verontrust over de beschuldigingen van de Nationale Woningraad. De partij zal eopieen van het NWR-rapport sturen naar alle huurders- en bewonersorgani saties in Schiedam. Gezamen lijk wil men een brede actie op gang zenen om ie komen tot huurverlagingen in alle geval len, waarbij SSSW-woningen voor le veel geld zijn gebouwd of gerenoveerd. Bovendien eist de CPN een nieuw en diepgaand onder zoek naar alle transacties van de SSSW. omdat de Nationale Woningraad zich ingevolge haar opdracht slechts heeft be ziggehouden met enkele inci denten. ,,Dit is een begin," al dus Collé. ..De zaak moet tot op de bodem worden uitge zocht." Hoe de CPN aan het stnkt ge heime rapport van de Nationa le "Woningraad komt. wilden de drie communisien gisteren niet zeggen. ..Kei is in Schie dam genoegzaam bekend, dat ik een goede relatie met kof fiejuffrouwen heb." zei Collé met een sneer naar de PvdA, die hem enkele maanden gele den m verband met een ande re kwestie verweet ministerie le informatie van een koffie juffrouw gehaald te hebben. De CPN openbaarde behalve het NWR-rapport ook het ver weerschrift van SSSW-direc teur Gerard Pnns. Volgens Bruseker onderstreept dit ver weerschrift echter alleen maar, dat er „een wanbeleid wordt gevoerd en dat er een onjuiste directievoering is." Collé: ..Prins geeft er blijk van. dat hij van een aantal on juiste zaken op de hoogte was. maar dat hij daarbuiten stond. Al aar als hij nou directeur isf waarom stelde hij die zaken dan niet aan de kaak*" Vol gens Cor van der Toorn ..graaft Prins juist met zijn verweerschrift zijn eigen graf." De CPN staat als één van de te treffen maatregelen een volle dige structuurwijziging van de SSSW en de vijf aangesloten woningbouwverenigingen voor. waarbij democratisering een eerste vereiste is Zie pagina 13 voor het rap port van de'Nationale Wo ningraad over de SSSW. Maassluis Met een aanzwel lende vertolking van Ted Hu bens" 'Blue air' door Kunst en Arbeid, gevolgd door een in terpretatie van liedjes uit The sound of music' is zaterdag middag in ontmoetingscen trum Koningshoek het start sein gegeven voor de vijfen twintigste Muziekweek 1 Maassluis. Een gebeuren dat, blijkens de openingswoorden van de heer L. Lucerdie, vice-voorzitter van de Culturele Raad, zijn hoogtepunt nog steeds mei heeft bereikt „Er zijn weer meer deelnemers dan vong jaar," meldde hij met zonder trots. In dit jubileumjaar ko men maar liefst 190 program mapunten aar: bod- Begonnen in 1959 als een openlucht muziekdag in de paasvakantie ter ere van de compon.st Kandel het feno meen krokusvakantie bestond toen nog niet is de Maas- siuisse Muziekweek uitge groeid tot één van de grotere evenementen in zijn soort. De charme van de week is dat professionals en amateurs er hun muziek kunnen spelen. Bovendien kent de Muziek week geen leeftijdsgrenzen. Frappant is dan ook dat som mige deelnemers al vanaf het prille begin meedoen. De loop-in-manifestatie werd zaterdag door veel mensen be zocht. Jammer was evenwel dat het er in Koningshof zo ongedwongen aan toe ging, dat met name de wat subtielere muziekstukken nogal eens verloren gingen in het geroe zemoes van af- en aanlopende bezoekers. Schiedam Een 13-jarig Schiedammenje Is zondagmid dag door de politie meegeno men naar het bureau, nadat hij met twee vriendjes de deur van een schuurtje op een volkstuin had opengebroken. Dat gebeurde zondagmiddag even voor drie uur op het volkstuinencomplex aan de Schiedamseweg. Een voorbij ganger, die de drie zag, greep in en waarschuwde de politie. Het jongetje is verhoord en daajna aan de ouders overge- Burgemeester Van Lier staat de sieutei van ae stad af. De macht is voor drie dagen aan de leutloggers. Schiedam Viaardïngen De bom was zaterdag tij dens de carnavalsfeesten van de Schiedamse Rietzei- Iers en Vlaardmgse Leutloggers de belangrijkste in spiratiebron voor de feestgangers. „Bom kom maar op, deze plu vangt de klap wel op." Een tekst op een wagen uit de bonte Schiedamse carnavalsstoet, die zich zaterdagmiddag vanwege de enorme toeloop aan publiek uitermate traag door de stad begaf. Raker Kan de zorgeloosheid van het carnavaisgebeuren nauwelijks worden getypeerd. De scoutinggroep Bur gemeester Van Haaren ging zo mogelijk nog verder met haar pretraket, een uit de kluiten gewassen car- navalsbom. die op de klanken van 'Joke stop toch met koken' eveneens aansloeg bij het veelkoppige publiek. Voor één dag hadden de honderden camavalsgasten 's avonds in zaal Irene en de Triangel alle ellende van de wereld van zich afgeschud om op te gaan in een pretentieloos hossen op teksten die het kaliber van de 'neu...tronenbommensticker' zelden te boven gingen. Een feest van verkleedpartijen, dans en drank dat ook dit jaar weer zijn feestvarkens kende. Tot zwart schaap van de Leutloggers werd de heer Jan Brou wer verheven. Hij had de grote pech om na een voorbereiding van één jaar zijn haring- en bierfeest letterlijk en figuurlijk in het water te zien vallen. Ferry Hoefnagel viel de eer te beurt een jaar lang het predikaat wit schaap te mogen voeren. Reden; hij heeft onlangs zijn liCde tv-toestel geschonken aan een Vlaardings bejaardentehuis. Witte Ferry kondig de zaterdag aan met video's te zullen gaan beginnen. Blij waren de Leutloggers met de aanwezigheid van burgemeester Van Lier en zijn vrouw in de TrïangeL In een blauwe trui behangen met een keur aan car- navalsmedaiiles begaf de voor drie dagen aan de Het 100-jarige Hermes DVS »s voor een jaar het witte schaap van de Rietzeilers. Een vertegen woordiger van Hermes krijgt de bijbehorende versierselen omge hangen. kant geschoven Van Lier zich urenlang tussen het gedruis. Ook de meer ervaren carnavalsvierders van de Riet zeilers benoemden in een stampvol Irene huu zwarte en witte schaap. Het veel geplaagde opbouwwerk en het 100-jarige Hermes DVS kregen de respectievelij ke onderscheidingen uitgereikt. De jaaronderschei- dtng ging naar oud-burgemeester Te Loo. die spe ciaal vanuit Leeuwarden naar Schiedam was afge reisd om het carnaval bij te wonen. Samen met bur gemeester Reinier Schee res ging hij volledig op ir het feest. Hoezeer het carnaval in Schiedam inmiddels worte heeft geschoten mag blijken uit het feil dat de Riet zeilers nooit tevoren zoveel publiek op hun Prinsen bal verwelkomden. Morgenavond komen de twee carnavalsvereniginger elkaar tegen tijdens de vastenavond in zaal Irene het slotbal van het carnaval. Viaardïngen Het is de po litie nog niet gelukt een ein de te maken aan de golf van inbraken die de laatste veer tien dagen plaatsvindt ïn de Drevenbuurt In Holy-Noord. Al twee weken lang wordt er in het politierapport bijna elke dag melding gemaakt van een of meer inbraken in woningen in die buurt. ,.Het is wel ergerlijk", aldus een x»litïe woord voerder. „Het loont de spuigaten uit." Zaterdagavond werd inge broken in woningen aan de Esdoomdreef en de Ceder- dreef. De bewoners zijn met vakantie. „Het is voor de da der heel makkelijk", aldus inspecteur Van der Zee. „Alle inbraken worden in de vooravond gepleegd in Rui zen waarvan de bewoners op vakantie zijn of een avondje uit." De politie is druk doen de te proberen om een einde aan de inbraakgolf te maken, maar tot nu toe zonder resul taat. De politie is er wel achter, dat zij met een bijzonder soort inbreker te maken heeft. Van der Zee„Vaak gaat het bij inbraken in hui zen om drugsverslaafden, die een stereo-installatie of zoiets stelen en die te gelde maken. Dat gebeurt dan meestal overdag. Zo'n geval is dit duidelijk niet. Er wordt al leen ingebroken in de voora vond en de dader is alleen op geld uit. Dat wijkt af van de gebruikelijke lijn." De politie hoopt een dezer dagen de in- brakenreeks op te lossen, 'j Viaardïngen Op donderdag 8 maart wordt de internationa le vrouwendag gevierd die in het teken van de solidariteit met de strijd van de zwarte Zuidafrikaanse vrouwen. Een brief van het Vlaardings Vrouwenhuis aan bedrijven en aan de gemeente, om vrouwen op deze internationale feestdag vnjaf te geven heeft alleen af wijzende reacties opgeleverd. Om half tien 's morgens gaat het Vrouwenhuis in de Pleter Karei Drossaartstraat open om pas 's avonds laai weer dicht te gaan. De hele dag zijn er dia voorstellingen over het vetzet van Zuidafrikaanse vrouwen, daarover wordt om half tien, half dne en negen uur de film 'You have struck a rook" ge draaid. er is Zuidafrikaanse muziek en er staat een kraampje met boeken en bro chures over dat onderwerp. Overdag is de toegang gratis, "s avonds wordt een toegangs prijs van twee gulden vijftig gevraagd, maar in ruil daar voor krijgen vrouwen een gra tis drankje aan de nieuwe bar, die vorige week in gebruik werd genomen. Overdag is er kinderoppas aanwezig. ALxïï -it' Waterweg-Noord De dienst centraal milieubeheer Rijnmond heeft vanmorgen een groot aantal telefonische klachten behan deld van inwoners van met name Schiedam en Viaardïngen over een indringende stank, die in beide gemeenten bijna twee uur lang merkbaar was. Het luchtje had veel weg van dat van rotte eieren. De DCM heeft de exacte herkomst van de stank met kunnen traceren. Het kwalijke luchtje, dat van ongeveer half zeven tot kwart over acht het reukorgaan van vooral wandelaars en fiet sers teisterde, zou te kort in de lucht hebben gezeten om dv boosdoener te kunnen achterhalen. ..We weten alleen dat het er gens uit Pernis vandaan moet zijn gekomen." weet een woord voerder van de dienst. „In sommige gevallen weet je al vijf minuten na een melding, wie de stank heeft veroorzaakt. Dan is het een toevalstreffer. Soms doe je er uren over. Dat was vanmorgen het geval." ver klaart de DCMR-woordvoerder. Vanmorgen waren alle ingrediënten aanwezig om de stank mo gelijk te maken: mist en weinig wind. „In degelijke weersom standigheden komt het regelmatig voor dat zo'n vies luchtje neerslaat. Als het een beetje doorwaait, heb je bijna geen last." Het was vrijdagmiddag feest voor de leerlingen van de kiassen 2 en 3 én 3 en 4 van de Sint Bernardus- school aan de Bosboomschooi in Schïedam-West. 'Meester' Rob Heijntjes en 'juf' Jacqueline Mulder trouwden die dag en de leerlingen van hun klassen waren daarbij aanwezig. Het huwelij'k werd Kerkelijk ingezegend in de kapel van Huize Frankeiand. De leerlingen boden aan het 'verse' echtpaar een koffiepot en een gebaksstef aan, dat-overigens door Rob en Jacqueline was uitgezocht. Viaardïngen Bij het nieu we kruisgebouw aan de Ge dempte Biersloot in Viaar dïngen is vanmiddag een roestvrijstalen kunstwerk ge plaatst. Het is gemaakt door de kunstenaars Feier Duraas en Wilma Kuil. Het betreft een aantal kubussen, die een kruis in zijaanzicht vormen. De kleuren rood, geel en blauw zijn gebruikt. De twee kunstenaars, die in Vlaardingen wonen, hebben hun opleiding gekregen aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Du mas heeft in het verleden verschillende grote wanden van gebouwen bewerkt tot kunstwerk. Voorbeelden daarvan 2ijn het stadskan toor in Xrlaardingen. het me trostation Poortegaal en het Rijkskantorengebouw in Venlo. Het gaat om wand schilderingen op linnen, geë mailleerd e stalen panelen en gobelins. Wilma Kuil heeft een voorkeur voor speelob- jecten voor scholen. Ook boudt zij zich bezig met het interieur van gebouwen;' zij geeft hierbij kleuradviezen en let op vloerbedekking en de vormgeving in de vloer bedekking. Zij neeft ui onder andere Vlaardingen, Brielle, Ridderkerk en Rotterdam objecten voor scholen ge-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1