Schiepop nu tussen SW en Hermes DVS Sarah worden Schiedamseweg wordt wellicht toch afgesloten 1SI811GS DAGBIAD SCHIEOAMSGHE GOURIUIT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Rijkswaterstaatgaat aan eisen voorbij' Advocaat van Prins eiste rehabilitatie Glpbelaat Vlaardingèu iit de steek 11 Bromfietser en wandelaar bp de vuist t Staat Bouw van wijkcentrum Schiedam-W est begint Bouw Van Kinsbergenplaats mag niet in gevaar komen Geen subsidie voor jubileum Film over Furie in première Festival verhuist naar 't Hargapark □WfflïRWïG DINSDAG 6 MAART 1984 'firovf 1- II Vlaardingen Het Zuidelijk Toneel Globe laat cultuurmin- nend Vlaardingen voor de tweede keer in de steek. In november moest de voorstel ling 'Oronooko' worden afge last, omdat het decor te groot was voor de Stadsgehoorzaal en de groep bovendien speel- oppervlak van het toneel en belichting onvoldoende vond. Nu is weer gebleken, dat 'In het tuinhuisdat voor 15 maan op het programma stond, niet kan doorgaan. Een boze directeur Marten Putman spreekt in een brief aan. de abonnementhouders van „gro ve tekortkomingen" van de to neelgroep. De Stadsgehoorzaal beschikt volgens Globe niet over de juiste technische voorzienin gen om 'In het tuinhuis* van Jane Bowles te kunnen laten doorgaan, Het decor is te zwaar voor de lieren van het theater. Putman: „Het hoofd van de technische dienst van Globe is hier voor het begin van het theaterseizoen geweest en verwachtte geen proble men. Globe wist wat haar te wachten stond. Dan moeten ze achteraf niet zeuren en voor stellingen niet door laten gaan", aldus een ontstemde Putman. De gedupeerde abon nementhouders mogen naar een andere voorstelling, om de pijn een beetje te verzachten. Globe zal niet meer in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal optreden, „zolang de techni sche faciliteiten met verbeterd zijn." Dat schrijft tenminste Jan Bunnik, administrateur van het gezelschap aan direc teur Putman. Rommelig „Ik vond en vind nog steeds dat Globe een van de meest interessante gezelschappen Van Nederland is. Daarom heb ik er alles aan gedaan om ze naar Vlaardingen te laten ko- .men, maar deze affaires heb ben er toe geleid dat 'mijn hu welijk' met Globe er niet beter op is geworden", aldus Put man, die zegt dat Globe voor het volgende seizoen niet op het programma staat. „Ik be treur dit. Gelukkig is de Stads gehoorzaal niet de enige zaal waar de voorstelling niet door gaat. De artistieke leiding van Globe is goed, maar de zakelij ke is rommelig. Als in een sei zoen twee maal een voorstel ling wordt afgezegd een een derde pas na veel vijven en zessen doorgaat is een produ cent onzakelijk en onzorgvul dig bezig." Het probleem is deze keer de capaciteit van de hijsinstalla- tie. _Het bij de produktie ge bruikte decor is te zwaar voor die installatie. Veiligheidso verwegingen hebben Globe er toe gebracht ook deze voorstel ling af te gelasten. Globe vindt het ook een trieste zaak is, dat er weer een voorstelling de mist in gaat. „In de eerste plaats moeten wij het publiek opnieuw teleurstellen. In de tweede plaats betreuren wij het, dat jouw persoonlijke in spanningen om onze grote zaalprodukties dit seizoen in Vlaardingen te laten zien ge torpedeerd zijn", schrijft man aan Putman. Schiedam Een brom fietser en een wandelaar gingen gisteravond op de vuist op de Buys Ballotsin- fel in Schiedam, omdat de romfietser naar de smaak .van de ander te hard reed op het woonerf. .De 45-jarige man, die zijn hond uitliet op de Buys Ballotsingel, wilde een einde maken aan het 'ge- scheur' van de 28-jarige bromfietser. Hij stapte op de rijbaan, waarop de bromfietser kwam te val len. Het 'slachtoffer' pikte dat piet, krabbelde overeind én sloeg de wandelaar op ziin gezicht Dat werd een fikse vechtpartij, die pas door tussenkomst van de politie werd beëindigd. Werkgroep vindt nota rijksweg 19 misleidend Schiedam Een dezer dagen wordt een begin gemaakt met dé bouw van de gymnastiek zaal en het wijkcentrum aan dé ;Aleidastraat in Schiedam- West. Dit nieuwe wijkcentrum moet, als het klaar is, wijkcen trum de Bever vervangen, dat nu nog is ondergebracht in een oude school aan de Van Beve renstraat Aanstaande maandag om acht uur begint in dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Dam- laan in Schiedam-West een In formatie-avond gehouden voor de omwonenden van de bouw plaats en geïnteresseerden. Aansluitend op deze bijeen komst volgt dan ook nog een info-avond over het stadsver nieuwingsplan voor de bewo ners en ondernemers die rond de 'Anthonie Muysstraat wo nen. De .te bouwen gymzaal, die het éérst verrijst, is in principe be stemd voor de scholen, maar andere instanties kunnen er in de .'toekomst ook gebruik van maken. De verwachting is dat debouw ongeveer zeven maanden duurt Dan wordt het wijkcentrum aangepakt en dat, moet in het najaar van 1^85 klaar zijn. Om de bouw te begeleiden is een bouwteam ingesteld, waar- In vertegenwoordigers van wijkcentrum West, het op bouwwerk West, clubhuis De Kreek en de stichting Initia tief Wijkcentrum West CSIWW) zitting. Zij houden zich hoofdzakelijk bezig met de inrichting en het gebruik van het gebouw. In de kelder komt een ruimte voor de jeugd. Op de begane grond is de grote zaal gepland, een ont moetingsruimte, een peuter speelzaal en kantoorruimte. Op de bovenverdieping komen groeps rui raten, vergaderruim ten en kantoortjes. Vijftig jaar worden. Mannen zien dan Abraham, zoals dat in de volksmond heet. Mevrouw Van Sliedrecht uit de Vivaldliaan In Schiedam vond gisteren, toen zij die mijlpaal bereikte, dat ook Abrahams wederhelft Sarah de nodige aandacht verdient. Daarom had zij een levensgrote pop vervaardigd en die voor haar deur geposteerd. Samen met haar familie, de hond en het symbool voor haar verjaardag poseerde zij (links achter de pop) voor fotograaf Roel Dijkstra. Schiedam/Vlaardingen De werkgroep Stop Rijksweg 19 heeft fel uitgehaald naar het pas ver schenen rapport van rijkswater staat over inpassing van de ge plande rijksweg van Schiedam- /VJardingen naar Delft door Mid den-Delfland. „Het inpassingsrap- port is zeer summier en erg opper vlakkig van karakter. Op sommi ge punten is het rapport mislei dend en niet alle problemen zija serieus bekeken", zo luidt de eer ste reactie van de werkgroep. De werkgroep vindt dat er op basis van het rapport van rijkswaterstaat geen beslissing kan worden geno men, omdat alternatieven ontbre ken, kosten niet worden aangegeven en de problematiek onvoldoende is behandeld. De reconstructiecommissie Midden- Delfland heeft indertijd het advies opgesteld de rijksweg aan beiden zij den te vooroien van enkele meters hoge aarden wallen, waardoor de ge luidshinder beperkt blijft en boven dien de rijksweg onttrokken wordt aan het gezicht. Ooit is er nog sprake geweest om voor de rijksweg een tunnel te graven in het stiltegebied Midden-Delfland, maar dat alterna tief werd al gauw van tafel gehaald vanwege de enorme kosten die daar mee zijn gemoeid. De werkgroep vindt dat rijkswater staat voorbij is gegaan aan de eis van de Tweede Kamerfractie van het CDA dat de weg op aanvaardbare wijze in het landschap wordt inge past. Gebeurt dat niet dan zal Het CDA tegenstemmen en is er geen kamermeerderheid voor de rijksweg. De werkgroep Stop RW 19 stelt dat geen kriteria zijn geformuleerd waaraan de inpassing van de rijks weg kan worden getoetst. „Het ge volg is dat er geen inventarisatie van inpassingsproblemen is gemaakt", al dus de werkgroep die er bovendien op wijst dat alternatieven niet zijn aangegeven, waardoor het onmoge lijk is kostenvergelijkingen te ma ken. De werkgroep betreurt het verder dat in de rapportage geen kaart is opgenomen met te verwachten ge- - luïdhinder en dat de effecten van geluidwerende maatregelen onvol doende zijn belicht. Ook vraagt men zich af waarom de plaats van de aar den wallen niet is aangegeven. Ook zouden in het rapport van rijkswa terstaat de gevolgen van de rijksweg voor flora en fauna niet zijfi aange geven. Tot slot vraagt de werkgroep om herziening van het rapport en om uitwerking van alternatieven. Als alternatief voor de aarden wallen zou volgens de werkgroep Stop RW 19 een gebogen geluidsscherm kun nen worden ontworpen. Viaardingen De bouw aan de Van Kinsbergen plaats moet hoe dan ook doorgaan en desnoods moet de Schiedamseweg daarvoor worden afgeslo ten. De gemeente gaat echter eerst bekijken of die bouw niet met andere verkeersmaatregelen veilig te stellen is. Dat is het resultaat van overleg, dat yVD en PvdA gisteravond hadden over de pro blemen rond de bouwplannen aan de Van Kins bergenplaats. De twee partijen schrapten in het nieuwe beleids- Kinsbergenpiaats onaanvaardbaar wordt. Het ver keerslawaai is de druppel die voor wat Rijnmond betreft de emmer doet overlopen. Het bouwplan, hebben PvdA en WD gisteravond besloten, mag onder geen beding in gevaar komen. „Er zal onderzocht worden welke maatregelen no dig zijn, om het geluid beneden de normen te hou den die worden gesteld in de wet geluidhinder", zegt Kees van der Windt, fractievoorzitter van de PvdA. „Daarbij hoef je niet alleen te denken aan afsluiting van de Schiedamseweg, dat kunnen ook Burgemeester en wethouders nemen vandaag in hun vergadering een principe-besluit over de kwestie. Volgens Van der Windt wordt dat de aantekening bij het ontwerp-bestemmingsplan, dat Vlaardingen wil voldoen aan de normen van de wet geluidshinder. De studie komen pas later, maar mogen volgens Van der Windt in geen geval vertragend werken op de bouw aan de Van Kins bergenplaats. Die bouw moet nog dit jaar begin nen. De afsluiting van de Schiedamseweg is op programma de afsluiting van de Schiedamseweg, andere maatregelen zijn. Maar als die studie op die was opgenomen in het verkeerscirculatieplan, niets uitloopt, en Rijnmond houdt voet bij stuk, Maar Rijnmond vindt dat daarmee de geluidshin- dan moet de Schiedamseweg toch worden afgeslo- der yoor de nieuw te bouwen huizen aan de Van ten.'S wing. £eeft SSSW-bestuur zwichtte bijna- Schiedam De advocaat van SSSW-dïrecteur Gerard Prins, mr. E.B. Knotnerus van het Rotterdamse bureau Nauta van Haersolte, heeft het bestuur van de stichting Sa menwerkende Schiedamse Woningcorporaties schriftelijk verzocht en 'voor zover nodig' gesommeerd om Prins te re habiliteren. Volgens één der afgetreden bestuursleden werd het SSSW- bestuur hierdoor zo onder druk gezet, dat men op het punt stond aan de eis tegemoet te komen. Dat zou vorige week direct tot de scheuring in het SSSW-bestuur geleid hebben. De verklaring, waaraan interim-voorzitter John de Keij2er werkt, zou naar verluidt tegemoetkomen aan de eis van mr. Knotnerus om een mededeling te doen uitgaan, zowel intern bij de SSSW als naar buiten, waarin staat dat Prins na tien jaar lange dienst als SSSW-dïrecteur geen blaam treft. Namens Prins heeft de advocaat laten weten, dat hij het SSSW-bestuur aansprakelijk stelt voor de nadelige gevol gen van perspublicaties over het toen nog strikt gehei me rapport van de Nationale Woningraad (NWR). De CPN bracht zondag het rapport in de openbaarheid en ont ketende daarmee een compleet bouwschandaal, waarbij het om enkele miljoenen guldens gaat Prins' advocaat spreekt van „een onjuiste en onzorgvuldige gang van zaken" omdat er publicaties in de pers versche nen, tegen de afspraak in het SSSW-bestuur in dat er geen mededelingen zouden worden gedaan. Prins zelf laat in zijn verweerschrift weten, dat hij een on afhankelijk onderzoek wil, te verrichten door 'derden'. Hierbij zouden de cijfers van de kosten deskundige van de Nationale Woningraad beoordeeld moeten worden. Prins faat niet in op verklaringen van SSSW-medewerkers in et rapport, omdat deze hun verklaring niet ondertekend hebben. De SSSW-directeur noemt gebrek aan mankracht als oor zaak van het door de NWR gesignaleerde tekort aan inter ne controle. Volgens Prins wórdt het gemis aan interne controle bij de SSSW 'voor een zeer groot deel' opgevangen door externe controle door de accountant. Zie ook de pagina's 16 en 18 I Het roestvrijsta- I len kunstwerk, dat bij het krurs^ gebouw aan de Gedempte Biers- toot in Vlaardin gen, zou worden geplaatst, staat er. Het is ge- maakt door de Vlaardingse kuns tenaars Peter Du- ross en Wiima Kuil. Het is een kruis in zijaan zicht, opgebouwd uit een aantal ku bussen. De kleu ren rood, geel en blauw zijn ge bruikt. Dumas heeft in Vlaardingen al meer kunstwerken op zijn nasim staan. Een aantal jaren geleden heeft hij een wand in hef stads kantoor in Vlaardingen voorzbn van een kunstwerk. Vlaardingen Buurthuis Oost zal de viering van het 10-jarig jubileum uit eigen kas moeten betalen. Het buurthuis had een kleine extra subsidie aange vraagd, maar de gemeente zegt daar geen geld voor te hebben, „Dat kan consequenties heb ben voor activiteiten later in het jaar", zegt cultureel-wcr- ker Aad Hofman. „Maar dat hopen we natuurlijk niet." Het buurthuis had van de ge meen te een beetje meer begrip verwacht. Hofman: „We weten dat de gemeente normaal geen subsidie geeft voor dit soort activiteiten. Maar de gemeente weet donders goed hoe onze fn- nanciele situatie is en we had den gedacht dat ze ons mis schien een beetje zouden hel pen. Helaas, het heeft niet zo mogen zijn." De groep die (Ie jubileumvie ring organiseert neeft gister avond gesproken over het af wijzende besluit van de ge meente. Er worden geen din gen geschrapt van het pro gramma. „Dat kan niet", zegt Aad Hofman. „We hadden het aJ heel sober gehouden." Het buurthuis hoopt nu wat geld binnen te krijgen door ver koop van consumpties. Maassluis Volgende week donderdag zal de film over de restauratie van de oude stoom- zeesleper Furie voor het eerst in het openhaar worden ver toond. De stichting Hollands Glorie heeft aan het gemeen tebestuur toestemming ge vraagd en gekregen om de première te laten plaatsvinden in de burgerzaal van het stad huis. Na jarenlange inspanningen is het de stichting gelukt de oude zeesleper, die ook te zien was in de tv-serie Hollands Glorie, weer in zijn oude glorie te her stellen. Voor de première is gekozen voor Maasssluis van wege de bindingen die de ge meen te heeft met de zeestee] vaart en omdat de Furie een vaste ligplaats heeft in de Oude Haven achter het Natio naal Sïeepvaartmuseum. Schiedam Het Schiepopfestivai moet weer verhuizen. Opnieuw hebben de jongerenwer kers van Schiedam hun plannen moeten aan passen aan een nieuwe locatie. Ditmaal is in overleg met de gemeente Schiedam gekozen voor een locatie aan de Olympiaweg in het sportpark Harga, tussen de velden van SVV en Hermes DVS. Schiepop krijgt het verharde oe- fenveld van SW in gebruik. De voetbalclub heeft verklaard geen bezwaar te hebben tegen het afstaan van de grond gedurende het festi val. De jongeren werkers zijn tevreden met deze locatie. „Er zijn voldoehde mogelijkheden voor dustriegebied Spaansepolder, maar met de eige- praat, komt niet naar Schiedam. De organisatie is nog aan het onderhandelen met een Duitse band. De organisatoren zien af van de vroegere spuït- hal op het Gustoterrein. Reden voor het uitwij ken naar het sportpark op de grens van Schie dam en Vlaardingen is volgens jongerenwerker Ekel de sloopwerkzaamheden op het vroegere terrein van ae scheepswerf. Nadat de spuïthal voor de organisatie was afgevallen, werd beslo ten het festival te houden in een hal in het in- expansie in de komende jaren'r, zegt Frans Ekej. De jongerenwerkers zijn bijzonder te spreken over medewerking die zij van de ge meente, de brandweer en de politie krijgen. „Men neemt ons, na de eerste jaren wat terug houdend te zijn geweest, duidelijk serieus", rea geert hij. Het programma voor het popfestival heeft een naar kon niet tot overeenstemming worden ge komen. Daarna werd met de gemeente gespro ken over het parkeerterrein bij het Beatrixpark en het Emmaplein in de binnenstad. Het Em- mapleïn ïs niet gekozen, omdat de gemeente bang is voor geluidsoverlast Het grasveld aan het Spinhuispad. de locatie van vorig jaar, komt niet in aanmerking voor het festival. „Er is ons wijziging ondergaan. De groep Fox the Fox is vorig jaar al door de gemeente gezegd, dat het vervangen door de Engelse popgroep The Me- gebruik van dat terrein slechts eenmalig is", teors- Een gezelschap dat mii2ïek maakt in de zegt de jongerenwerker, „maar het ziet er naar stijl van The Stray Cats. Ook de aangekondigde uit, dat we voor de komende jaren een locatie toaster, een discjockey, die met de plaat mee- hebben gevonden."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1