16 Opnieuw buitenlandse interesse voor Wilton ROTTERDAM D'66: rapport SSSW moet naar justitie Is er sex in Moskou? Y R Mn EEN ADVERTENTIE IH DE KRAMT BEREIKT II MEER MEHSfH. Onderhandelingen met Damen in finaal stadium Beoordeling bepaalt houding tegen CP-leden Joanna Paculais de minnares in Rotterdams Comité voor De Spelen '92 Rijnmond de bioscoop in Jongeren verwonden voorbij ganger Broers op inbrekerspad Ongelukkige liefde RO Theater: Hal 4 of nood voorziening Symposium over crisis en gezondheid Schutters melden zich Schiedams bouwschandaal aanzet tot wetswijziging Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 6 maart 1984 rz/rv/ry/kw Rotterdam Opnieuw heeft een buitenlandse ge ïnteresseerde geïnformeerd naar de mogelijkheid om in één of andere vorm deel te nemen in de Schiedamse scheepswerf Wilton-Fijenoord. Het gaat om een 'gloednieuwe' kandidaat die zich gis teren meldde, aldus directeur ir.B. Sluis. De nieuwe kandidaat die vol gens de WF-directeur 'plots klaps uit de lucht kwam val len komt in ieder geval uit het buitenland. De WF-direc teur wenst niet bekend te ma ken om wie het gaat. Verdere achtergronden geeft hij even min vrij. Het verkennende gesprek heeft gisteravond al ergens in Nederland plaatsgehad, nadat er rond twaalf uur gistermid- Rotterdam In Rotter dam is - ter ondersteu ning van de kandidatuur rroor de Olympische Spe len 1992 - een comité op gericht, dat 2ïch ten doel stelt het bevorderen en ondersteunen vanuit een zo breed mogelijk maat schappelijk draagvlak voor de Spelen. Het dagelijks bestuur van het Rotterdams Comité Spelen '92 wordt ge vormd door J.S.C. Schouffour (voorzitter), P.K.H. Meyer Swantée (penningmeester) en drs. H.H. Horsting (secreta ris). Het comité houdt kantoor bij de Kamer van Koophandel. Van het comité maken voorts deel uit: mr. M. van den Bos; drs, G. van den Berg; F. Bouwer; mr. A.B. Bunker; mr.. J.H. Drost; mr. B.I.M. Hudig; mr. N.W. de Kanter; W. Kooyman; mr. Th. W. Kreek; G.E.J. ter Meu- len; mr. P.A. Nouwen; prof. J.H.P. Paelinck; J.J. van Raalte; ir. E.M, Storm; mr. Th, J.C. Ver duin; ir. F.C. de Weger; mr. W. Westbroek en E.J.M. Winkel. Rotterdam Rijnmond is dit najaar te zien in het Polygoon journaal dat voor elke hoofd film in de bioscoop draait. Daarbij wordt aandacht ge schonken aan het recreëren in het Rijnmondgebied en aan de aantrekkelijke kantjes voor bedrijven om zich in dit gebied te vestigen. Ook het Rotterdamse VVV is van plan haar promotiefilms (onder meer voor reclame op de televisie) bij Polygoon ïn Hilversum te laten vervaardi gen. Rotterdam De 81-jarige F.A. Wtedlewski uit Rotter dam heeft gisteravond een ge compliceerde beenbreuk opge lopen, toen hij toevallig een vechtpartijtje op het metro- plein Zuia passeerde. De man werd geraakt door stenen, waarmee een aantal jongeren elkaar bekogelde. Het slacht offer is opgenomen in het Zui derziekenhuis. De politie hield vier jongeren in de leeftijd van 18 en 19 jaar uit Capelie aan den IJssel aan wegens openlij ke geweldpleging. Rotterdam De politie heeft met de aanhouding van twee broers (17 en 22 jaar) uit Rot terdam zestien inbraken opge lost met naar schatting een buit van vijftig mille. Het duo stal veelal geld, sieraden en geluidsapparatuur uit wonin gen en winkels. De buit ging op aan verdovende middelen. dag via bewindvoerders van RSV een afspraak was ge maakt. Het overleg duurde en kele uren. Vandaag zijn de gesprekken met de Gorkumse werf Da- men hervat. Eerst werd er met de onderhandelingsdelegatie van Damen en ambtenaren van het ministerie van econo mische zaken gesproken, ver volgens voegden zich rond het middaguur de adviseurs van minister Van Aardenne, Hor- ringa De Koning en McKin- sey, zich bij het overleg. De top van het ministerie, waaronder directeur-generaal drs. Leliveld, was afwezig. Het ministerie vindt dat Damen en WF aan zet zijn en met een definitief oordeel moeten ko men. Bikkelhard De onderhandelingen met Da men blijken er nog altijd bik kelhard aan toe te gaan. Op ta fel liggen vier moeizaam te overbruggen verschillen; een mogelijk technisch faillisse ment, het verlies van rond de vijfhonderd arbeidsplaatsen, de marktafbakening voor de bouw van marineschepen en door Nico de Vries de refinanciering voor de scheepsreparatïewerf van Wil ton, waarvan nu gezegd wordt dat de toegezegde veertig mil joen gulden te weinig is. Ook de afspraken met Taiwan over de afbouw van twee on derzeeboten bij WF zijn voor Damen punt van overleg. De Gorkumse scheepswerf doet er nog altijd het zwijgen toe. Maar volgens een woord voerder kan een besluit niet ver af zijn. Vice-voorzitter Wim van Schellebeek meent dat men 'in de finale zit'. „Het is angstig stil", zegt hij. Genêve Afhankelijk van het gesprek vandaag met Damen zullen bewindvoerders besluiten om het gesprek in Genêve met een buitenlandse geïnteres seerde al of niet op kort ter mijn voort te zetten. „Voor ons blijft Damen de belangrijkste mogelijkheid", zei ir. Sluis gis teravond nog. Als tweede oplossing ziet hij een zelfstandig doorgaan van Wilton-Fijenoord met een refi nanciering van de overheid. Deelname in de werf of over name door een buitenlandse financier is volgens Sluis de derde optie, maar Voor een kleine zelfstandige als wij zijn wel de aantrekkelijkste', voeg de hij er aan toe. Het gesprek gisterochtend over de 'Geneefse kandidaat' tussen ondernemingsraad en directie van WF heeft weinig nieuws gebracht Ook de aan wezige Tweede Kamerleden Arie van der Hek (PvdA), mr.Joost van Iersel (CDA) en VVD'er Jaccbse brachten geen nieuwe gezichtspunten met zich mee. Een door de Indus triebond FNV gevraagd spoed debat in de Kamer werd door drie politici afgehouden. Vaag Rond de onderhandelingen met Damen bleef men vaag, aldus bestuurder Dik Nas die het gesprek bijwoonden. Te gen het middaguur spraken de drie Tweede Kamerleden met de bewindvoerders van RSV. Over dat gesprek zijn geen mededelingen naar buiten ge- gdaan. Gisteravond zei ir. Sluis dat hij vandaag zijn geheimhoudings plicht rond Damen wil laten varen. „Ik ben het zat om kie- keboetje te spelen met de on dernemingsraad en vakbonds leden. Het verpest de sfeer op het bedrijf en dat is het laatste waar ik zin in heb", zei hij. Ridderkerk Het afre ageren van de agressie, die zich in hem had op gehoopt na een stukge lopen verkering, is een 18-jarige inwoner een voor hem rijdende m rm auto. Snel doofde hij van Rotterdam gisteren duur komen te staan. De man was naar de Schiestraat in Ridder kerk-Bolnes getogen om bij de nieuwe vriend van zijn vroege re geliefde een ruit in te slaan. Toen hij zich met zijn auto uit de voeten wilde maken, liep het falikant mis. Op de RijnsingeJ botste de Rotterdammer op zijn lichten en ver dween met grote snel heid richting Rotter dam. Ver kwam hij niet: op de Beneden Rij weg ramde een tegen ligger, die werd misleid door de gedoofde Jich ten, de vluchtende auto. Toen zat z'n auto zo in elkaar, dat de man lijd zaam moest wachten tot de politie hem kwam kalen. Over de buitenlandse gegadig den zal hij wel zijn mond hou den. „Ik neb die mensen be loofd om hun naam in dit pril le stadium niet te noemen. Daar houd ik mij aan", aldus Sluis. Rotterdam De Commissie Kunstzaken moet donderdag middag 8 maart de keuze ma ken tussen twee huisvestings mogelijkheden voor het RO Theater tijdens de afbraak- en nieuwbouw-periode. De Schouwburg gaat dit jaar te gen de grond; over drie jaar zal, wanneer alles naar wens verloopt, de nieuwe Schouw burg naar het ontwerp van de architect Wim.G.Quist worden geopend. In de overbrugging-periode 'zal het RO Theater spelen in een tijdelijke voorziening voor Schouwburg- en Piccolo-pro grammering. De Commissie Kunstzaken maakt donderdag, ter advies aan het college van b en w de keus tussen Hal 4 op het Utopia-terrein aan de Honingerdïjk en een noodhuis- vesting op het Schouwburg plein, naast de Postzegelmarkt aan de zuidkant van het plein.- Voor Hal 4 bedraagt de inves-, teringslast 1,2 miljoen, de metalen constructie op het plein vergt aan investering 1,35 miljoen. Hal 4 is tot nog toe in trek als concertzaal voor popmuziek en zal eventueel een grondige verbouwing on-, dergaan. De tijdelijke voorzie ning op het Schouwburgplein zal voldoende geïsoleerd zijn1 om het- straatgeluid buiten té* sluiten. Rotterdam De Algemene Nederlandse Vereniging voor* Sociale Gezondheid houdt vrij dag een symposium onder de titel 'Gezondheid, zorg en cri- j sis'. Een achttal sprekers pro-i,, beert een antwoord te gevend op de vraag of de huidige eco- nomische crisis een bedreiging vormt voor de gezondheid en of de gezondheidszorg moet' worden aangepast. Aan de orde komt onder meer; v de zorgwekkendheid van de.» crisis, jeugdgezondheidszorg, gezondheid in bedreigde be- drijven en de zorg om oude ren. Het symposium wordt ge-, houden in collegezaal 7 van de faculteit der geneeskunde van- de Erasmus Universiteit, Mo lenwaterplein 50. Het pro gramma begint om 9.30 uur. Rotterdam Twee inwoners 1 van Capelie aan den IJssel <21 - en 24 jaar) hebben zich bij de politie gemeld als verdachten - van de schietpartij vorige week donderdag in de Tam boerstraat, Een 24-jarige man werd toen in zijn woning ïn zijn rug geschoten. Schiedam Als burgemeester en wethouders van Schiedam het zelf niet doen, zal D'66-raadslid drs. Adri Reijnhout het rapport van de Nationale Woningraad over de stichting Samenwerkende Schiedamse Wo~ ningcorporaties (SSSW) zelf aan de officier van justitie doen toekomen. Reijnhout maakte dat voornemen gis teravond kenbaar. „Ik vind de zaak ernstig ge noeg om aan de officier voor te leggen. De huurders van de SSSW zijn voor miljoenen guldens gedupeerd, dat is kennelijk allemaal zomaar verdwenen in de zakken van aannemers. Dat er niet kri tisch gekeken is naar bespa ringsmogelijkheden op nieuwbouw en renovatie, vind ik een grof schandaal. Echt belangrijk genoeg om in de strafrecehterlijke sfeer te betrekken," aldus Reijnhout. Hij wil via de kamerfractie van DJ66 pleiten voor een wetswijziging, die het de ge meenten mogelijk maakt om meer invloed uit te oefenen op woningbouwverenigin gen. Ook in zijn dagelijks Adri Reijnhout werk bij de Vereniging Ne derlandse Gemeenten is Reijnhout bezig aan zo'n wetswijziging impulsen te geven- In Schiedam pleit de PvdA al enkele jaren voor een de- Protest tegen optreden van Elly Ameling Rotterdam De Werkgroep Rotterdam tegen Apartheid heeft in een brief a2n leden en directie van het Rotterdams Philharmonisch Orkest geprotesteerd tegen een optreden van het orkest donderdag en vrijdag met de sopraan Elly Ameling. De Werkgroep zegt dat de zangeres door haar toemee door Zuid-Afrika in de herfst van 1982 geen afstand heeft geno men van de apartheid. Het beroep op het RPhO wordt ge daan in het kader van de kulturele boycot die is uitgeroe pen door de leden van de Verenigde Naties. mocratisering van de vijf corporaties, die tien jaar ge leden de SSSW als gezamen lijke werkmaatschappij op richtten. Ook VVD-wethou- der Cor van Tilborg voelt hiervoor; hij is zelf voorstan der van een fusie van de vijf bouwverenigingen. Pro bleem is alleen, dat de ge meente de vereningen er niet toe kan dwingen. Hoog uit kunnen procedures voor aanvraag van rijkssubsidies in enige mate worden ver traagd. Reijnhout staat daar om een wetswijziging voor, die de gemeenten meer te zeggen geeft. „Leuk, de SSSW dreigt door die hele toestand te verzui pen en Reijnhout gaat zitten filosoferen,reageerde van ochtend een ander gemeen teraadslid in Schiedam. „Zijn idee is niet zo terzake doen de. Iemand staat op het punt te verdrinken en je blijft aan de kant staan tobben, wat je doet; vlinderslag of rugslag. Dat is net zoiets." De suggestie van Reijnhout om het rapport van de Natio nale Woningraad toe te spe len aan justitie kan bij B en W stuiten op formele terug houdendheid, omdat het NWR-rapport gemaakt werd in opdracht van het SSSW- bestuur en het om een ver trouwelijk stuk gaat. Maar zekerheid kon wegens een vergadering van B en W nog niet worden verkregen. Zie ook pagina 18. Het was spijtig v de belangstellende voor Jen, maar de grote heteluchtballon ging gisteren niet met bemanning de lucht ïn. Het inbrengen van de warme lucht was echter ook een spectaculair gezicht. De mensen kwamen dus niet helemaal voor niets. Door de mist was er onvoldoende zicht en de veiligheidsreglementen lieten in zo'n geval geen vlucht toe. De ballon werd derhalve netjes aan de touwen gehouden voor de tentoonstellingsboot Bex Rhenie aan de Maasboulevard. „Maar hij gaat heus de lucht nog wel In, hoor", verzekerde een vertegenwoordigster van Fuji, het bedrijf dat met de ballon wat reclame trachtte te maken, gistermiddag. Ze kreeg geen gelijk. De mist klaarde niet op en in de loop van de dag liet men de ballon weer leeglopen.... Rotterdam - De jaarlijkse be oordeling van het politieperso neel zal moeten uitmaken of bij de politie werkend perso neel, dat lid is van de Cen trumpartij, in zijn functie kan blijven. 'Wij hebben geen behoefte aan een beroepsverbod voor poli tieambtenaren', aldus burge meester dr. Bram Peper tij dens de vergadering van de raadscommissie voor Algeme ne Bestuurszaken, naar aanlei ding van brieven van het Plat form Buitenlanders Rijnmond en het Buitenlandse Vrouwe- noverleg, waarin maatregelen tegen CF-leden bij de politie werden gevraagd. De burgemeester zei dat het functioneren binnen het korps de enige maatstaf is, waarop een politiefunctionaris kan en mag worden beoordeeld. Het lidmaatschap van welke (er kende) politieke partij dan ook kan daarbij niet ter discussie staan. Als er klachten over het optre den van de politie zijn, worden- die grondig onderzocht. Als er" klachten zijn over het feit, dat iemand zich als CP-lïd mani festeert, wordt dat ook onder zocht. Een politieman doet er verstandig aan zich in zijn werk niet politiek te profile ren. Maar dat geldt zowel le den van de Centrumpartij ais van welke andere partij ook. Iemand met een mentaliteit,.- die niet door de beugel kan, en* wie niet neutraal tegenover de. mensen kan staan, zullen niet, in staat zijn hun werk naar be horen te doen. Dat blijkt dan. wel bij de jaarlijkse beoorde-- ling. In het kader van die pro-' eedure kunnen maatregelen worden genomen. Als agenten' zich gedrógen als lid van de' Centrumpartij, is er voor hen geen plaats in het korps. Alle fractievoorzitters stemden met deze benadering in. Het standpunt wordt spoedig for meel vastgelegd in de beant woording van schriftelijke vragen van PvdA-fraetievoor- zitter Johan Henderson. (ADVERTENTIE) Spannendste ilmthnller sinds jaren.(Playboy). Vanaf donderdag a s in de bioscopen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3