22 ROTTERDAM Overleg Damen en Wilton in stroomversnelling GRAAG üEDAAN. MET eeh advertentie im de krant bereikt meer mensen. Groot folkfestival 'Putjes' bij buurgemeenten blijven nodig /60AI Niet meer met elke vraag naar Den Haag SNOEPTAFEL VAN WELEER WF: MOGELIJK REPARATIEKLUS UIT IRAN Snelheidsduivel Debat over j Wilton pas j volgende j 1 week 1 Gifgrond ontdekt onder vogelklas m 'Maasvlakte is niet dè oplossing' Darters pakken record Woning in as Vervoersbond FNV wil kort geding tegen Müller-Thomsen Rotterdams Nieuwsblad donderdag 8 maart 1984 EZ/EV/RY/RW Rotterdam Begroters van de Schiedamse scheepswerf Wilton-Fijenoord bekijken in Iran de schade aan twee koopvaardij-sche- pen van de Iraanse s taatsrederij, die getrof fen rijn in de oorlog met het buurland Irak. Wilton-Fijenoord kwam de reparatieklus op het spoor na getipt te zijn door de Gorkunt- se werf hamen. Damen doet met Iran regel matig zaken en heeft daar vertegenwoordi gers gestationeerd. Met WF zijn ook enkele reparatiewerven uit het verre oosten in de slag om de miljoenen opdracht. Bij Wilton is men niet al te opti mistisch over een goede afloop. „De sleep- kosten alleen al komen voor ons een mil joen gulden hoger uit", zegt de werf. Toch zegt men zeer geïnteresseerd te zijn in de afloop van de concurrentieslag, alleen al omdat dat inzicht geeft in de concurrentie verhoudingen met de 'goedkope landen*. De andere werven hebben inmiddels al een of ferte gedaan. Capelle aan den IJssel Na een achtervolging van bijna een half uur, in samenwerking met een surveillance-vliegtuig, heeft de Capelse politie op hel Schieplein in Rotterdam een 37-jarige Rotterdamse automo bilist weten aan te houden we gens snelheidsovertreding. Tij dens de achtervolging vanaf Bodegraven werden snelheden van boven de 160 kilometer per uur gemeten. Rotterdam Burgemeester Bram Peper heeft gistermid dag het ANWB-technocentrum in Rotterdam-Zuid geo pend. Het centrum in de Maasstad is het eerste in ons land waar leden terecht kunnen met problemen op voertuig- technisch gebied. Het is gevestigd in het ANWB-keurings- station in de Stohvijkstraa t in IJsselmonde Tot voor kort moesten die leden helemaal naar Den Haag met vragen over auto, caravan, bromfiets of fiets. Da's een hele onderneming, vond ook de bond en daarom wordt deze dienstverlening nu ook elders in den lande verricht. Uiteindelijk kunnen vragenstellers bij alle 23 keuringssta tions in ons land terecht. Die stations zullen in het vervolg een uurtje langer zijn geopend (tot half zes) opdat ook werkende leden er terecht kunnen. Burgemeester Peper werd voor de opening van het cen trum netjes van het stadhuis afgehaald door twee wegen wacht-wagens, die hem op zijn tocht naar Zuid begeleid den. Burgemeester Bram Peper en ANWB-voorzitter ir. F.H. van der Linde van Sprankhuizen in het nieuwe technocen trum, voor een ouderwetse 'technowagen'. met veel liefde en geduld opgeknapt door Rotterdammer Ton van Noor den. Rotterdam De onderhandelingen tussen de scheepswerven Damen en Wilton-Fijenoord over overname van de laatste zijn in een stroomver snelling geraakt. Gisteren hebben beide werven ruim twaalf uur met elkaar gesproken. De direc ties gingen tegen middernacht uit elkaar, ook van morgen waren zij 'onvindbaar'. De hervatting van de onder handelingen, waarbij ook het ministerie van economische zaken clirekt bij is betrokken, begon gistermorgen om tien uur in het Adriaan Volker huis, waar het hoofdkantoor van RSV is gevestigd. Een woordvoerder van het minis terie venvacht dat „Damen vandaag of morgen" defini tief besluit of hij Wilton-Fije noord al of niet overneemt. |iniii!ii!iiiiiiiifiniiiniiiiiiiiiiiimui!iniiiii(L' Mysterieuze dood kippen opgelost Rotterdam Op gedeelten van het Afrikaanderplein is vergiftigde grond ontdekt, na dat bij de vogelklas Karei Schot een aantal kippen onder verdachte omstadigheden was gestorven. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat zich gro te hoeveelheden koper, lood en zink in de bodem bevinden. Koos van Donk, hoofd van de tot Dierenbescherming beho rende Vogelklas, had vorig jaar augustus 34 kippen op zijn terrein rondlopen. Een deel daarvan had de politie in de Joop van de tijd bij hem ge bracht. Sommige ervan waren nog In het kuikenstadium, toen dit gebeurde. Vlak tegen het hek van het vogelopvang centrum werd een aanzienlijke hoeveelheid nieuwe grond ge stort. Op het terrein van van het centrum zelf werd een mi nimale hoeveelheid aange bracht. Vanmorgen stond er nog geen afspraak met minister Van Aard enne op de agenda. Er zal nog wel met de minis ter moeten worden gespro ken omdat hij het laatste woord heeft in de kwestie rond de marktafbakening voor de bouw van marine schepen en over de refinan- eiering voor de reparatiewerf waarvan nu wordt gezegd dat de toegezegde veertig miljoen gulden te weinig is. Wiïton-Fijenoord en Damen moeten het hoofdzakelijk eens worden over de wijze waarop de werf wordt over genomen: via een aandelen transactie of via een tech nisch faillissement. Verder zijn de mogelijke ontslagen van rond de vijfhonderd per soneelsleden een punt van discussie. m De Franse groep Sonerien Du vormt een van de voornaam ste trekpleisters op het festival. Rotterdam Veertien jaar na het overbekende popfestival zal deze zomer opnieuw een grootscheeps openlucht muziekfestijn in het Kralingse Bos worden georganiseerd. Op 22 en 23 juni zullen vijftien bekende folkgroepen uit binnen- en buitenland optreden. De toegang zal gratis zijn. Het voorlopige progamma bevat groepen als Faïrport Convention uit Engeland, Sonerien Du uit Frankrijk, Shequi uit Ierland, Augenweide uit Duitsland en Pueblo uit Nicaragua. Het is het grootste folkfestival dat dit jaar in Nederland wordt gehouden. Het festijn wordt georganiseerd door vrijwilligers, die ook actief zijn in Folkhouse Matrix. De Rotterdamse Kunststichting heeft subsidie toegezegd. Daarnaast hopen de organisatoren op finan ciële steun uit het bedrijfsleven. Matrix heeft de laatste jaren al succesvolle kleine festivals georganiseerd in haar gebouw aan de Mauritsstraat. Nu het jaarlijkse grote folkfestival in De Doelen is vervallen, willen de initiatiefnemers een alternatief bieden, dat minstens zo veel kwaliteit heeft, maar voor een ieder toegankelijk is, zoals voorheen het voormalige Newpopfestival in het Zuiderpark. De organisatoren rekenen bij mooi weer op tienduizenden belang stellenden, „Het is onze bedoeling zo veel mogelijk mensen te laten zien wat volksmuziek allemaal inhoudt. Daarom brengen we zowel tradi tionele als experimentele groepenzegt Fred Schlee, voorzitter van de stichting, die speciaal voor het festijn is opgericht. Fr wordt voor het festival een overdekt podium gebouwd. Daar naast zal er een grote restauratietent worden neergezet en zal ook aandacht worden besteed aan andere vormen van klein kunst. De Rotterdamse kunststichting heeft juni tot muziek- maand gedoopt. De hele maand zullen muzikanten op verschil lende plaatsen in de stad optreden. Het folkfestival moet het hoogtepunt vormen. S Rotterdam De Twee- de Kamer zal niet eer- s der dan volgende week over de Schiedamse S werf Wilton-Fijenoord H debateren. Dit heeft de voorzitter van d* vaste 5 kamercommissie voor S economische zaken, de H PvdA'er Arie van der Hek, gisteren bekend- gemaakt. Volgens Van der Hek 5 heeft het geen enkele nut om zonder de brief van de minister (waarin B hij zijn opvattingen over WF kenbaar ss maakt) aan de Kamer S een debat te houden. „Zonder dat zal een de s bebat oeverloos en wei- nig concreet zijn", aldus Van der Hek. De brief van Van Aardenne wordt eind deze week, EE wellicht in het week- EE einde, verwacht. f§ Van der Hek zal voor die tijd wel met de mi- S nister van gedachten wisselen. Bij dat ge- sprek zullen ook de EE VVD'er Jacobse en de f CDA'er Van Ierse) aan- wezig zijn. 5 Van der Hek: „Ik heb S het vermoeden dat Van Aardenne nog altijd f H vasthoudt aan zijn brief van februari. Als dat zo is wordt het tijd dat hij 5} er enkele andere opvat- ting op na houdt.". EE Vice-voorzitter Wim E B van Schel!ebeek rea- E B geert terughoudend op E B het bericht van Van der E Hek. „Als het niet an- E ders kan, kan het met 3 EE anders", zegt hij, maar voegt eraan toe dat het pesroneel de druk op de =j politiek zal opvoeren. 5 EE De ondernemingsraad =5 van Wilton-Fijenoord s heeft gistermiddag - na EE de person eel sbijeen- B komst in de kantine - inmiddels een telex verstuurd naar voorzit- EE ter Dolman van de Tweede Kamer, waarin j§ politieke aandacht 5 wordt gevraagd voor de gj werf nu alle onderhan- delende partijen er het zwijgen toe doen. In de telex zegt de raad EE dat het 'dilemma waar- in werknemers verke- s ren een dermate grim- migheid hebben aange- B EE nomen, dat escallatie te EE vrezen is'. Verder B wordt gewezen op de moties die de Kamer in B EE december aannam en H waarin het voortbestaan §5 S van WF verzekerd H werd. 'Nu de nood ons 5 5 tot aan de lippen is ge- stegen, vragen wij we- derom: redt Wilton-Fij- enoord nu", zo besluit =j S de ondernemingsraad h de telex. s EE De ondernemingsraad s van WF heeft inmid- dels ook de fractievoor- s B zitters van PvdA, CDA en VVD uitgenodigd B voor een gesprek op de H werf dat zaterdag zou moeten plaatsvinden. B Alleen Joop den Uyl B had vanmorgen toege- j| zegd te zullen komen. Ed Nijpels en Bert de EE Vries hebben nog niet gereageerd. iiiiiiiiitiiiniiiiiiniiiiiiiittmiiiiiiiiiiiiiiiiiHÏÏ. Rotterdam De Maasvlakte alleen is niet voldoende om al het havenslib uit de Rotterdamse havens te ber gen, kleine lokaties bij buurgemeenten blijven nodig. Dit zei wethouder drs. J. Laan van Rotterdam gisteren in de raadscommissie voor milieuzaken. De oude tijd keerde even terug gisteren in het Gerrit Spronckershuis van de stichting Humanitas. Het 25-jarig bestaan van de stichting werd daar gisteren onder meer ge vierd met een spelletjesmiddag onder het motto 'De jeugd van vroeger', .„voor de ou deren van vandaag, zouden we daaraan toe kunnen voegen. Grote belangstelling bleek te bestaan voor de ouderwetse snoepkraam, een bijna noodza kelijk onderdeel als men de jeugd uit de tijd vsn voor-de-supermarkten wil terughalen. Volgens Laan kan op de Maas vlakte tot 1987 tussen de twaalf en twintig miljoen ku bieke meter tijdelijk worden geborgen. Maar in dezelfde pe riode zal er tussen de twintig tot vijfentwintig miljoen ku bieke meter uit de havens worden gebaggerd, rekende hij globaal voor. De precieze re kensom is over een week klaar, wanneer gemeentewer ken een financteel-lechnisch onderzoek naar het Maasvlak te-alternatief afrond. De oplossing om de Maasvlak te als tijdelijke bergplaats te bestemmen - tot voor kort be hoorde deze lokatie tot de on mogelijkheden - is volgens di recteur ir. P. Van Leeuwen van gemeentewerken geboren tijdens 'een middagje filosofe ren'. Dat kon, zo voegde hij er aan toe, nadat de Raad van de Waterstaat opeens de Maas vlakte als nieuwe lokatie noemde. Eerder was met name van de zijde van Rijkswaterstaat de Maasvlakte als onmogelijk ge kenmerkt, omdat daarmee de 'kleifabriek' (een proef om ha venslib geschikt te maken voor industriële mogelijkhe den) moest wijken. Rotterdam zei toen, maar ook nu dat zij moeite heeft om de oostelijke 2ijde van de Europa weg af te staan als bergplaats, omdat daar industrieën van plan zich te vestigen. „Maar ten westen van de Europa weg kan, wat ons betreft", aldus ir. Van Leeuwen. Meer op land Het tijdelijke depot zal het aanzien krijgen van 'een meer tussen dijken'. Volgens Van Leeuwen is dat de enige oplos sing om het havenslib defini tief te bergen in de slufter. „Omdat die slufter steeds dich terbij komt als een reele moge lijkheid, werd ook de Maas vlakte een oplossing voor het baggerprobleem", aldus de di recteur van gemeentewerken. In zijn technische uitleg wees hij erop dat hoe dan ook de Maasvlakte tegen 1990 'haven- slib-vrij" moet zijn. En daarom, zo voegde hij er aan toe, moet het slib 'steekvast, dus in natte vorm' worden afgerond. Rotterdam De vier darters die in het café De Kleine Sein post aan de Brielselaan in Rot terdam-Zuid bezig zijn aan een poging het wereldrecord lan- ge-duurdarten te verbeteren, de heren André Janssen, Hans Broekers. André Swanborn en Gerard Stok hebben de afgelo pen nacht om twaalf uur pre cies inmiddels het Nederlands record verbeterd. Dat is nu ge steld op zestig uur non-stop darten. De bedoeling van het viertal is om zaterdag om acht uur 's avonds te eindigen met hun wereldrecordpoging. Het wereldrecord zal dan gesteld zijn op 128 uur non-stop dar ten. De afgelopen nacht om twaalf uur toen het Neder lands record werd gesteld was het in De Kleine Seinpost in Rotterdam-Zuid een hels ka baal. Zeer enthousiaste reacties van alle aanwezigen en getoe ter van auto's voor de deur. Er zijn mensen die onze Krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f Naam.-, verandering in. Adres:, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f PostCo^ en goed beloond! Want voor die kleine^ Jc",ariaal.Lea'sc'>i, moeite krijgt u een verzilverd ,miniatuur van de ,Laurenskerk„ de L «aaj-* I «n voor de mo^ Adres;. f -Postcode; f W°°npi*ils: Telefoon: Sb?'de boa Rotterdam Door onbeken de oorzaak is gisteren in de le Middellandstraat een wo ning op de eerste etage volle dig uitgebrand. De bewoners waren niet thuis. De woning op de tweede verdieping liep rook- en waterschade op. Over korting uitkering Rotterdam De Vervoers bond FNV wil het stuwadoors- bedrijf Muller-Thomsen in een kort geding dwingen de uitke ring aan 144 werknemers, die in 1981 via een aparte regeling voor ouder personeel zijn uit getreden, niet met drie pro cent te korten. Het bedrijf heeft via een ultimatum tot maandagochtend negen uur de tijd gekregen terug te komen op het per 1 januari eenzijdig ingevoerde kortingsbesluit. Doet Muller-Thomsen dit niet, dan gaat de bond naar de rechter. Muller-Thomsen heeft als enig stuwadoorsbedrijf in '81 een afzonderlijke regeling voor een deel van het personeel ge troffen, vooruitlopend op een in '82 ingevoerde algemene re geling voor havenwerkers van 57,5 jaar en ouder. En Müller- Thomsen vindt nu dat zij zelf standig kan bepalen dat de door de rijksoverheid inge voerde drie procent korting op de uitkeringen ook voor deze groep geldt. Personeel dat via de algemene regeling uit de haven is vertrokken, ontvangt nog steeds de volledige uitke- ring (90 procent van het laatst verdiende loon). De haven- werkgeversorganisatie SVZ is overigens van plan die korting ook door te zetten; men zal daar de rechter waarschijnlijk via een kort geding om vra gen. Eenzijdig korten kan vol gens deze regeling absoluut niet. De Vervoersbond FNV pakt Müller-Thomsen aan qro- dat ze vindt dat dit bedrijf de korting tegen de gemaakte af spraken in heeft doorgevoerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3