ROTTERDAM ïl Veel bezwaren tegen verstrekking van heroïne 'Van Aardenne, geen massa-ontslag bij WF!' GRAAG JGEPAAN. MET EEN ADVERTENTIE IN DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEN PERSONEEL EN DIRECTIE VAN WF: JÉT** WILTON-VROUWEN HEBBEN 2ÖÖÖ MAN O001? WEGWERP Woning in de as Half miljoen bij bank verduisterd B EN W IN ROTTERDAM ter meulen Fietser verongelukt D'66 wil dat rijk taken afstaat Vakbond en regionale politiek tegen minister: Omvangrijke; vleesfraude Stads verwarming voor hele DWL-terrein "SS;-™ Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW12 maart 1984 Rotterdam B en W heb- ben op vragen van de PvdA-raadsIeden Vleugels en Hodes laten weten be zwaren te hebben tegen het - Amsterdamse plan om aan driehonderd verslaafden heroïne te verstrekken. Het college wijst erop dat heroïneverstrekking tot nu toe nog nooit het gevolg had, dat de criminaliteit terugliep en dat junkies zich meer aan de maat- schappij aanpasten. .Een andere vrees is dat hande laren zullen proberen nieuwe markten aan te boren. Een volgend probleem is dat he roïne na ongeveer vier uur is uitgewerkt, hetgeen betekent dat de verslaafden enige ma len per dag naar de verstrek- kmgspost moet om de drug te gebruiken. Dat vereist weer veel personeel, dus veel geld. Daarnaast moet de heroïne goed worden bewaakt en vra- gen B en W zich af hoe wordt bepaald wie wei en wie niet voor heroïneverstrekking in aanmerking komen en hoe veel herome een pa tién t krijgt toegediend. Binnenkort zal er over deze bezwaren een ge sprek zijn tussen Rotterdamse wethouders en hun Amster- damse collega's. In Rotterdam wordt momenteel een klein schalig project voorbereid om morfine aan junkies te ver strekken. Het college stelt dat inplaats van morfine op zeer kleine schaal ook heroïne kan worden gegeven, maar dat tot nu toe de staatssecretaris daar tegen is, Wel zal hierover nog een gesprek volgen met Van der Reijden, Burgemeester en wethouders^ wijzen er verder op dat de ef fecten van de lopende metha don program ma's beter onder zocht moeten worden, zoals dat in de Verenigde Staten (met grotere porties methadon) is gedaan. Rotterdam De 79-jarige T. W. Oskam uit Rotterdam is om het leven gekomen door een aanrijding op de Zuider parkweg. De man stak op zijn fiets de rijbaan over en werd geschept door een personenau to. Hij was op slag dood. 'Overname rond Blufpoker Damen' «EiXES Dat ook de vrouwen van de Wilton-werknemers het Damen-plan niet zien zitten valt op de Schiedamse Koemarkt duidelijk te lezen. advertentie Modieuze damespumps... van kwaiiteicsleder en -suede voor een sporpnjsje. in veie modellen, waarvan we er hier enkele afbeelden. Kleuren o.a. zwart, grijs, beige, rood Ma ten 37 c/m 41. Nu met tiental len guldens voordeel Nor- maal 29rSS en 8%95" nu slechts De D'66'ers die in een van de vier grootste steden wet houder, raadslid of afdelingsbestuurder zijn van de partij, als mede de D'66'ers in de besturen van de provincies en in de Rijnmondraad, wil len dat het rijk meer taken, geld en ar beidsplaatsen afstaat aan de lagere over heden. Zij kwamen zaterdag tot dit oor deel in een bijeen komst in het Haagse raadhuis aan de Groenmarkt. Gezamenlijk ander- schreven ze de stel ling, dat jaarlijks 2 procent aan zogehe ten formatieplaatsen moet worden overge heveld van het rijk naar de provincies en de gemeenten. Die bezuiniging op rijks niveau zou dan bo venop de 2 procent jaarlijkse personeels vermindering komen bij de rijksoverheid. „Op deze wijze krijgt een decentralisatie beleid werkelijk ge stalte", aldus de D'66'ers. Het D'66- kamerlid mevrouw dr. I. Wessel-Tuin- stra schaarde zich za terdag achter deze opvatting. Rotterdam De Industrie bond FNV, de gemeente Schiedam en Rijnmond hebben vanmorgen ge tracht minister Van Aar- denne ervan te weerhou den, dat hij akkoord gaat met een massa-ontslag bij de Schiedamse werf Wil- ton-Fijenoord. Om half vijf brengen vakbonden tijdens een personeels bijeenkomst op de werf verslag uit van hun bevin dingen. Minister Van Aardenne zei za terdagnacht voor de radio dat hij uitgaat van een overname van WF door Damen en dat - uitgaande van de cijfers - de negenhonderd tot duizend ont slagen noodzakelijk zijn. Zatermiddag al hadden onder nemingsraad, Industriebond FNV en financieel-directeur V»nnOCIIg T. Jonker ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken ervan proberen te over tuigen dat de jaarcijfers van Wilton-Fijenoord juist zijn en perspectief bieden. Dat ge beurde op een vergadering in het stadhuis \pan Schiedam, waarbij ook burgemeester Scheeres en Rijnmond-gecom mitteerde Bakkers- aanwezig waren. Omdat de twee aanwezige top ambtenaren twijfelden aan het winstcijfer over 1983 (17 mil joen gulden, waarvan na af trek belasting twaalf miljoen gulden overblijft) hebben or en vakbond de cijfers geveri fieerd bij de accountants van de werf. Vakbondsbestuurder Dik Nas: „En zij hebben de juistheid er van bevestigd. Dat hun hand tekening onder de stukken nog ontbreekt, is te danken aan de minister. Omdat hïi in februari een technisch faillis sement aan de orde stelde, kwam de waarde die de werf vertegenwoordigt, ter dicussie te staan. Maar dat doet niets af aan het feit dat Wilton kern gezond is". willen door deskundigen naar de juistheid van het cijferma teriaal, Van der Hek wenst een serieus overleg over het bod van de gemeente Schie dam (veertig tot vijfenveertig miljoen voor opstallen en grond). Volgens de PvdA'er kan dat zeker een week tot anderhalve week duren. Geen oordeel De bewindvoerders zeiden gis teravond nog geen oordeel te hebben over de 'Schiedamse variant'. Volgens mr, J, J. van Wessem kan de uitwerking van die mogelijkheid nog eni ge tijd duren. Pas daarna kan een definitief oordeel gevormd worden over de toekomst van Wilton-Fijenoord, aldus mr. Van Wessem. Rijnmond-gecommitteerde Tn.Bakkers zei gisteravond na het overleg, dat de veertig mil joen gulden van de gemeente Schiedam ook ten goede mag komen aan de combinatie Da men/WF. „Met die veertig miljoen kan alles, als het maar tot een oplossig komt", aldus Bakkers. Volgens hem is fail lissement van WF en het ont slag van duizend werknemers onaanvaardbaar. Rotterdam De uitspraken van de Gorkumse scheepsbouwer Kommer Damen gisteravond op televisie dat zou overname van Wilton-Fijenoord op een oor na gevild zijn, berusten volgens vakbonden en ondernemingsraad op 'blufpoker'. Vakbondsbestuurder Dik Nas: „Van één partij krijgt hij zeker geen toestemming: de vakbond en ondernemingsraad. Hij kan het vergeten dat de werknemers akkoord gaan met het ontslag van duizend van hen. Voor ons is de Damen-optie de meest slechte. Niet alleen uit sociaal, ook uit financiëel en bedrijfse conomisch oogpunt. In dit ver haal wordt alleen Damen er be ter op: hij krijgt een werf voor een appel en een ei'. Direct na de uitzending op het NOS- joumal togen tientallen werknemers naar de bezette werf. Daar werd op een spoedvergadering besloten om de bezetting door te zetten. Vannacht hielden een twintigtal posters de wacht bij de werf, waar overigens normaal werd doorgewerkt. Directeur ir. B. Sluis zei gisteravond van overname niets te weten: „Mij is niets bekend dat er ook maar iets gete kend is, of dat men nagenoeg rond is. Ik kan het mij ook niet voorstellen. Het zou mij verbazen als het waar Es". Volgens Damen is hij op hoofdpunten rond met bewindvoerders. Maar be windvoerder mr. F. Meeter daarover: „Sorry, ik kan er niets over zeggen. Ik ben zo juist teruggekeerd van vakan tie,..". De drie bewindvoerders van RSV hebben tot op heden steeds unanieme beslissingen genomen. Gebleken is dat bewindvoerders wel ge charmeerd zijn Damen's aanbod om van WF zestig miljoen gulden schulden over te nemen. Daarmee kunnen de belang rijkste krediteuren worden betaald. Ook RSV is door Kommer Damen een aantrekkelijk voorstel gedaan. Hij heeft in de onderhandelingen gezegd af te willen zien van de vordering die Wil ton-Fijenoord nog heeft op RSV, twee honderd miljoen gulden. Naar verwach ting komt daar een vijftig tot vijgenze ventig miljoen gulden van terug. Het gaat om het geld dat RSV 'verloren* heeft in het kolengraaf-avontuur. Zaterdag was dit gegeven voor de raad van commissarissen van RSV aanlei ding om zich op de vlakte te houden over de 'Damen-optie'. De raad van be stuur van RSV lijkt er nog altijd weinig te voelen voor overname van WF door Damen. De sociale gevolgen (duizend ontslagen) en het verlies van medezeg genschap in de werf, zijn de belangrijk ste struikelblokken. Inmiddels overweegt de WF-directie zich te verzekeren van juridisehe bij stand nu bewindvoerders op een duide lijke andere koers zitten. De werfdiree- tie wil dat andere oplossingen, de 'Schiedam-optie' en buitenlandse en binnenlandse interesse, worden meege wogen in een uiteindelijke beslissing. Al eerder heeft ir. Sluis gezegd dat overna me door Damen een slechte oplossing is. Sigaret bij benzine: Rotterdam In Hoek van Holland is zaterdagmorgen een etagewoning in de Rietdijkstraat volledig uitge brand. De brand ontstond doordat de 21-jarige bewo ner tijdens schoonmaakwerkzaamheden met benzine een sigaret opstak. De onderliggende verdiepingen moesten worden ont ruimd en liepen rook- en waterschade op. Niemand raakte gewond. De brandweer maakte bij de bestrij ding van het vuur middelalarm. Volgens or en vakbond is het onnodig om WF failliet te la ten gaan. Gisteravond hebben zij dat wederom in aanwe zigheid van 'geldschieter Schiedam gezegd tegen de Tweede Kamerleden Arie van der Hek (PvdA) en mr.Joost van Iersel (CDA). VVD'er Ja- cobse was verhinderd, maar liet zich telefonisch op de hoogte houden. De Tweede Kamerleden werd voorgerekend dat Wilton-Fije noord voldoende heeft aan veertig miljoen gulden van de gemeente Schiedam en de veertig miljoen die de over heid klaar heeft liggen voor WF. „En dan houden we nog drie miljoen gulden over", al dus Dik Nas. Na afloop van het gesprek zei den beide politici dat zij zuüen aandringen op 'enige dagen respijt* voor WF. Van Iersel liet weten een onderzoek te Rotterdam De Rotterdam se douane-recherche heeft een vleesfraude van mini maal enkele honderdduizen den guldens ontdekt, die ten onrechte als EEG-gelden zijn geïncasseerd. Vanuit Ierland is via de Rotterdam se haven zogenaamd rund vlees, waarop een hoge EEG- restitutie bij export buiten Europa staat, naar Zaïre uit gevoerd. In werkelijkheid echter werd varkensvlees geëxporteerd. Daar legt de EEG bij export buiten Euro pa veel minder geld bij. De fraude in de haven kwam toevallig aan het licht, toen een douane-be ambte bij het overladen van vlees uit een oplegger zag dat uit een opengevallen doos varkenspootjes staken. De vrachtpapieren vermeld den echter rundvlees als la ding. Volgens de douane-recherche zijn er eerder vermoedelijk nog een zestal transporten geweest. Per transport ont ving de exporteur bijna een ton aan restitutie. De Schot se chauffeur, die het vlees naar Rotterdam vervoerde, .is aangehouden. Waarschijn lijk zal binnenkort in Ier land de opdrachtgever even eens worden gearresteerd. Rotterdam Ondanks twijfels bij enkele collegeleden hebben B en W van Rotterdam una niem gekozen voor stadsver warming in het hele DWL- woongebied. Alleen door dit gebied geheel van stadsver warming te voorzien, kan het project betaalbaar blijven. De raad moet zich donderdag over het voorstel van het college uitspreken. Er zijn in dit gebied reeds 132 jonge ren woningen in het voor malige snelfiltergebouw en 360 woningen aan de Honingerdijk met stadsverwarming. De warmte wordt geleverd door een hulpketel. Er moeten nog meer dan tweeduizend wonin gen op het DWL-terrein wor den gebouwd. Er staan Rotterdam drie we gen open. Afzien van stadsver warming voor de nog te bou wen woningen gaat Rotterdam meer dan twee miljoen gulden kosten als tekort op het stads- verwarmingsproject. Boven dien wordt de aanleg van een gasnet verliesgevend, hetgeen Rotterdam nog eens 5 1/2 mil joen gulden gaat kosten. Door het aanleggen van een koppelleiding tussen het DWL-terrein en het stadsd- verwarmlngsnet van de bin nenstad, met extra aansluitin gen aan de Oostzeedijk en de Oostmaaslaan, kan het tekort op de stadsverwarming wor den teruggebracht van 2,2 mil joen naar 0,8 miljoen gulden, maar het tekort op het gasnet blijft. Een deel van de PvdA voelt voor deze oplossing en ook de deelgemeente Kralin gen heeft hiervoor gekozen. Door het hele DWL-terrein met Oude Havens, Boerengat, Oostzeedijk en Oostmaaslaan op de stadsverwarming aan de sluiten en een transportleiding aan te leggen vanaf de binnen stad, hoeft er voor het gebied *een gasnet te worden aange legd. Bovendien wordt de kop- pelleiding, die de gemeente aan gaat leggen tussen het stadsverwarmingsnet van de binnenstad en van het Roea- gebied, op deze wijze beter be nut. Dit alternatief levert de gemeente één miljoen gulden op. Het college heeft na lang beraad unaniem voor dit alter natief gekozen. Rotterdam De politie heeft een 42-ja- rige werknemer van een bank in Rot terdam aangehouden wegens oplichting, valsheid in geschrifte en verduistering in dienstbetrekking voor een bedrag van een half miljoen. De Rotterdammer heeft dit volgens de bank, die de zaak bij een interne controle ontdekte, gedu rende vier jaar verduisterd. De man knoeide met bankbescheiden. De bank, waarvan de politie de naam niet bekend maakt, heeft zelf aangifte gedaan. De werknemer is inmiddels ontslagen en door de politie in bewaring gesteld. Bij de man thuis werd ook een vuurwapen aangetroffen. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f Naam., verandering in. Adres: Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst m p0st( en goed beloond! Want voor die kleine^ yy( moeite krijgt u een telefoonklapper. ri VQOrd moeite 'code: °°np/aaf< Adres: I P°s(code Stuur de ba """•'O J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2