WATERWEG Stalen bushokj es tegen vandalisme SPORT 15 Eerste paal voor sporthal Maasland LEEN TORN KAMPIOEN Stadsvernieuwing en RO weer samen Dam niet dicht op zaterdagen 'Onbreekbare'ruiten geen oplossing Ooievaars zoekt voorzitter Suggestie Collé: Anderhalve ton voor riolering UW-kleding- beurs in Margriethal Eerste paal "verdubbelde' Electronic^ Nieuwe Haven afgesloten Ongewenst bezoek tijdens vakantie Variathon in Hoek van Holland Op vrijdag 23 maart: Prestatie lopen Cor van de Made eerste DHS oefent Cor Nieuwenhuizen naar Gouda Vlaardingen De bus hokjes aan de Van Hogen- dorplaan, de Kethelweg en de Europaboulevard zullen er heel wat minder mooi uitzien als de dienst gemeentewerken ermee klaar is, maar het wordt een stuk moeilijker om ze te vernielen. Hel 'onbreekbare' glas wordt vervangen door stalen platen. Die zijn. nog onbreekbaarder. Het steeds weer inzetten van nieuwe ruiten werd de ge meente te duur. In 1982 kostte het Vlaardingen zestienduizend gulden om abri's op te knappen, die ten prooi waren gevallen aan van dalisme. In het jaar daarop staakte gemeentewerken het onderhoud aan de bushokjes op de Van Hogendorplaan, de Kethelweg en de Europaboule vard. Onbreekbare ruiten wa ren geen oplossing, want die werden door baldadige jeugd uit de sponning geslagen. De gemeente vond de steeds te rugkerende kosten voor het opknappen te hoog en zon op maatregelen. In afwachting daarvan werden de hokjes die het vaakst onder vandalisme te lijden hadden, omdat ze in de buurt van scholen staan, niet meer gerepareerd. Dat scheelde in een jaar zo'n zes duizend gulden. De hokjes verwijderen zoals werd overwogen leek de gemeente niet zo'n passende maatregel, want dan staat de i Een bushokje waar het vandalisme een jaar lang vrij spel had. reiziger bloot aan kou en re gen. „Stalen platen zijn niet zo mooi", vindt René van der Hoek van de afdeling verkeer van de gemeente, „maar je moet iets doen." De maatregel wordt voorlopig op proef ge nomen op de drie plaatsen waar de meeste vernielingen werden gepleegd. „Die stalen platen worden natuurlijk ook volgespoten met verf, maar daar doe je weinig aan", aldus Van der Hoek. Vlaardingen zal ook overwe gen of het zinvol is om, net als in Rotterdam, een experiment te doen waarbij scholieren ge vraagd wordt de abri's schoon te houden. De vernielzucht zou daardoor minder kunnen worden, denkt de gemeente. Dat plan moet echter eerst in de ambtelijke werkgroep ver keer besproken worden, want, er kleven ook nadelen aan. Van der Hoek: „Het schijnt dat het experiment in Rotterdam ook vandalisme oproept. Leer lingen van de ene school ver nielen de abri die door een an dere school wordt onderhou den." Schiedam CPN-raads- lid Eef Collé, tien jaar ge leden als wethouder nog belast met woningbouw, voorziet problemen voor de wethouders Van Til- borg en Zijdeveld, als op 1 januari 1985 de wet op de stads- en dorpsvernieu wing van kracht wordt en Schiedam De gemeente Schiedam moet voor het uit voeren van rioleringswerk zaamheden aan de Rotter- damsedijk een bedrag van 155.000 gulden beschikbaar stellen. Deze werkzaamheden moe ten worden uitgevoerd in verband met de aansluiting van de rioleringen op de zui veringsinstallatie De Groote Lucht in Vlaardingen. Aan het karwei kan nu zonder veel extra ongemak worden begonnen, omdat de gemeen te toch bezig is aan de recon structie en asfaltering van de Rotterdamsedijk tussen de Nieuw Mathenesserstraat en de grens met Rotterdam. De huidige rioolverbinding tus sen de gebieden Oud- en Nieuw Masthenesse moet worden aangepast en ver- - groot. Gemeentewerken Schiedam dringt er bij het college op aan de werkzaam heden nu maar uit te voeren, omdat anders binnen afzien bare tijd de nieuwe asfalüaag plaatselijk moet worden opengebroken. Schiedam De Schiedamse UVV-dames houden op 13 en 14 maart weer een kleding en speelgoedbeurs in de Mar- griethai. Het betreft deze keer vooxjaars- en zomerkle ding. De bedoeling van deze UVV-beurzen is dat men kleding te koop kan aanbie den voor prijzen die van te voren in overleg met een taxatrice zijn vastgesteld. Uiteraard is het de bedoeling dat de aangeboden kleding stukken schoon, heel en re delijk modieus zijn. Er is dit keer grote belangstelling voor kinder-sportkleding. Ook voor het speelgoed geldt dat het schoon en compleet dient te zijn. Wie iets aan te bieden heeft moet dat op dinsdag 13 maart tussen 13.30 en 16.30 uur ko men - aanbieden en voor de kopers staat de Margriethal een dag later van 9.00 tot 1330 uur geopend. daarmee de grenzen ko men te vervallen aan de ISR-gebieden: dat zijn de stadsvernieuwïngswijken, waarvoor het ministerie extra subsidie geeft. Bij de opheffing van de ISR komt namelijk ook de schei dingslijn te vervallen tussen de portefeuilles van beide wet houders, aldus ColJé. Bij de eoliegevorming eind '82 kwamen PvdA en VVD over een, dat Zijdeveld de woning bouw, het woningbeheer en huisvesting zou doen sa mengevat onder de noemer ruimtelijke ordening (RO) maar uitgezonderd de stads vernieuwing in vastomlijnde delen van Schiedam-West, Oost en -Zuid en Schienoko. Die vier gebieden werden aan Eef Collé: „Wie doet wat?" Van Tilborg overgelaten. In de praktijk was het even wennen, zeker voor de ambtenaren, maar de wethouders kunnen ermee leven, aldus Van Til borg zelf. Voor de gemeenteraadsleden is het echter lastig, vindt Collé en niet alleen hij, hoewel de PvdA en de VVD er genoegen mee nemen. Als voorbeeld uit de praktijk noemt Collé het Boerhaaveplein, waar wonin gen op instorten staan. Dit plein valt buiten het ISR-ge- bïed Oost, dus Van Tilborg kan er weinig mee doen. En als het Boerhaaveplein in de sector RO te berde wordt ge bracht, ondervindt de CPN dat er weinig aan kan gebeuren omdat de ISR voorgaat bij de stadsvernieuwing. Collé mist zo het toezicht op de coördina tie. Hij vreest, dat hij er hele maal buiten komt te staan als straks niet meer precies be kend is of Van Tilborg iets doet, of dat Zijdeveld ermee betast is. Maassluis Wethouder ïzaac van der Knaap heeft gisteren de eerste paal gesla gen voor het nieuwe be drijfspand van CDS Electro nics aan de Mozartlaan in Maassluis. Een officiële ge beurtenis, die door het ont breken van toespraakjes slechts een kleine tien minu ten in beslag nam. Het bedrijf, dat is gespecia liseerd in de ontwikkeling en verkoop van microcom puter systemen, werkt mo menteel nog vanuit Vlaar dingen. Het Vlaardingse ge meentebestuur kon echter niet tegemoet komen aan de wens van Electronics om de bedrijfsruimte aanzienlijk uit te breiden. Maassluis had daarvoor wel grond be schikbaar. Het Maassluisse onderkomen wordt vermoe delijk in augustus dit jaar in gebruik genomen en heeft tweemaal zoveel vloeropper vlakte als in Vlaardingen. Wethouder Izaac van der Knaap slaat de eerste paal. Ateliers In het Stedelijk Museum van Schiedam aan de Hoogstraat zijn tot en met 9 april foto's te zien van John Hesselberth, Gea Kaiksma en Gerard van Soest. Olaf Stevens is op de tentoonstelling vertegenwoor digd met keramiek. Het stede' lijk Museum is dagelijks geo pend van tien tot vijf uur. Lunchconcert Organist Aad Zoutendijk geeft donderdag een lunchconcert in de Grote Kerk in Vlaardingen. Het concert begint om kwart voor een en er worden werken van Buxtehude, Bach, Krebs en Marehand. Lentefeest Het Lentefeest in Schiedam houdt, donderdag een bingo avond. Aanvang acht uur. Vrijdag tussen tien en vijf uur wordt in' het pand aan de Broers vest een rommelmarkt gehouden. Lijf In het Vlaardingse vrouwen huis (Pieter Karei Drossaart- straat 65-67) verzorgen vrou wen uit Rotterdam van 'Blijf van m'n lijf' donderdag 15 maart een thema-avond. Ge sproken wordt onder meer over seksueel geweld en de noodzaak van opvanghuizen. Ook kan worden gekeken naar een dia-serie over vrou wen in een T31ijf van m'n lijf huis'. Aanvang 20 uur. Emanuels Nataseha Emanuels kan op 15 maart niet in wijkcentrum De Heipaal zijn wegens ziekte van haar pianiste. Het optreden wordt verschoven naar 29 maart in de hoop dat de pias niste dan weer beter is. Orgelconcerten De Spakenburgse organist Willem van Twillert geeft vrijdag een concert in de Gro te Kerk van Vlaardingen. Hij speelt werken van Kittel, Bach en Lefébure-Wély. Het concert begint om kwart over acht. Diezelfde avond verzorgt Wim Veldhuizen een orgelbe speling in de Dorpskerk te Ke rnel, Op het programma staan werken van Buxtehude, Böhm en Hasselaar. Aanvang 19.30 Stedelijk Museum In het Stedelijk Museum van Schiedam houden 'de vrien den' van het museum donder dag kwart over acht hun jaar vergadering. Tevens worden twee korte films gedraaid. Za terdag 17 maart is er in de aula tussen 3 en 4 uur een or gelbespeling door de Haite van der Schaaf. Er worden onder meer werken van Bach ge speeld. Zondag 18 maart om half drie speelt het Rijnmond Saxofoon kwartet eigentijdse muziek. Schiedam De komende maanden zal de Nieuwe Ha ven tussen de Hagastraat en de Hoofdstraat voor doorgaand verkeer zijn afgesloten. Van daag is een begin gemaakt met de heiwerkzaamheden die no dig zijn voor het maken van een losplaats om de verontrei nigde grond van het voormali ge GTB-terrein af te voeren. De alternatieve route via Groenelaan en Hoofdstraat zal door borden worden aangege ven. De omleiding zal naar verwachting tot juni duren. Schiedam Op twee Schie damse scholen constateerde men gisteren dat tijdens de va kantie dieven ongewenste be zoeken hadden afgelegd. De huit bij een inbraak in een school aan de Mgr. Nolenslaan bestond uit een cassettedeck, een versterker en twee ge luidsboxen. De Prins Willem Alexander- mavo aan de Willem Pastoor straat mist een boormachine, vier geluidsboxen, een casset tedeck,- een tuner-versterker en een telefoontoestel. Schiedam De Dam wordt op zaterdagen niet afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Hoewel het winkelend pu bliek overwegend positief heeft gereageerd op de proefafsluitingen die op za terdagen in december zijn gehouden, is de meerderheid van de winkeliers tegen. Volgens banketbakker Schef- fer, die contactpersoon is van de winkeliersvereniging, is de meerderheid van zijn collega's vooral tegen afsluiting, omdat er dan op de Dam niet meer kan worden geparkeerd, „Er zijn in de buurt toch al niet zo veel parkeerplaatsen", zegt Seheffer. Hij wijst er op dat in december van het parkeerter rein achter de Dam bij de brandweerkazerne juist enkele plaatsen wegvielen in verband met de woningbouw die daar plaatsvindt. Bovendien vonden de winke liers de maand december niet zo'n gelukkige periode voor een proef. „Je zit dan met de drukte van Sinterklaas en de kerst. Dat geeft toch een heel ander beeld", aldus Seheffer. Een ander nadeei was volgens. Seheffer dat bromfietsers plankgas over de Dam reden toen daar geen autoverkeer meer was. Het idee om de Dam op zater dagen voor auto's en motoren af te sluiten kwam van de winkeliers zeli. In samenwer king met de gemeente werd de straat in december op zaterda gen 'afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Nu de winke liers tegen zijn, heeft de ge meente besloten voorlopig van afsluiting af te zien. Banketbakker Seheffer vindt dat in de toekomst nog maar eens moet worden bekeken of de Dam op zaterdagen moet worden afgesloten voor auto's. „Met al die bouwprojecten is het nu maar een rcsuneltje en een gezoek naar parkeerplaat sen. Als de boel hier in de buurt is afgebouwd, moeten we maar weer eens bekijken hoe de winkeliers denken over een afsluiting." Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 13 maart 1984 Hoek van Holland Een uniek evenement heeft op 9 juni in Hoek van Holland plaats. De zogenaamde variathon wordt dan afgewerkt, een variant op de marathon. Het parcours van 42 kilometer en 195 meter dient te worden af gelegd door teams van 10 personen, onder lei ding van een coach in estafette verband en dat op een speelse en recreatieve wijze. Daarbij worden alle vormen van voortbewegen benut zowel op het land maar ook op ef in net water. Gedacht wordt aan hardlopen, fietsen, skilopen kruiwagenlopen, autotrekken, tobbe varen, surfen en zwemmen. Aan de happening kunnen teams deelnemen van alle soorten sport- en personeelsverenigin gen, van bedrijven, instellingen, wijken, straten en natuurlijk ook de cafes. De organisatie. Sport en Spel Hoek van Holland, Alle Hens, de winkeliersvereniging, de deelgemeenteraad en de beheerscommissie, is nu al druk doende om het programma rond te krijgen., Inschrijven moet gebeuren voor 21 maart. Het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden per team. Inschrijven kan bij de administratie van wijkgebouw De Hoek stee, Mercatorweg 50 in Hoek van Holland. Te lefoon: 01747-45.88. Schiedam De Schiedamse invalidensportvereniging De Ooievaars moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. De hui dige preases.Cees Kroone kan om gezondheidsredehen zijn periode van vier jaar niet vol maken en zet er nu, na drie jaar actief te 2ijn geweest, een punt achter. Tijdens de algemene ledenver gadering, die vanavond (19.30 uur) in net clubgebouw aan de Westmolenstraat in Schiedam, wordt gehouden, moet de nieuwe voorzitter worden ge kozen. Periodiek aftredend zijn de bestuursleden Dekker (niet i Cees Croone, de voorzitter van De Ooievaars moet om gezondheidsredenen zijn functie neerleggen. Hier is hij nog actief tijdens de huldi ging van de sportman en sportvrouw van het jaar 19B3 van zijn vereniging. herkiesbaar) en Bouwmeester (herkiesbaar). Mevrouw Schil- peroort heeft zich beschikbaar gesteld om in het bestuur van de vereniging plaats te nemen. Maasland De eerste paal van de sporthal, die in Maas- sland wordt gebouwd, wordt op vrijdag 23 maart gesla gen. De handeling wordt 's-middags om drie uur verricht door wethouder Jacques Kwakkelstein van sportzaken. De sporthal wordt gebouwd in het plan Commandeur spolder II langs de Hofsingel, ter hoogte van de T-krui- sing met de Kluisweer. De sporthal Maasland krijgt een vloeroppervlak1"van 22 bij' 44 meter. Alle zaalsporten, ook in wedstrijdverband, kunnen er worden beoefend. Bouwer is de firma Vaessen B.V., die al vele sporthallen in ons land op zijn naam heeft staan. Met een bouwtijd van ongeveer ze ven maanden kan de sporthal half oktober aanstaande in ge bruik worden genomen. Het bouwrijpmaken van de grond voor de sporthal is in middels in volle gang. Gelij kertijd wordt ook het hoofdri ool aangelegd. Tegen de situe ring van de sporthal was slechts één bezwaarschrift in gediend, dat inmiddels onge grond is verklaard. Met de bouw van de sporthal is een bedrag gemoeid van 2.550.QÜG gulden, inclusief de prond- en inrichtingskosten, 3TW en rentebijschrïjving. Tot de inrichtingskosten (plm. 100.000) behoort een toesehou- wersaccomodatie voor 200 per sonen. Hieronder zijn ook zit plaatsen begrepen op gemet selde of losse banken. Van maandag tot en met vrij dag wordt de sporthal overdag gebruikt voor het lichamelijk onderwijs aan de vier Maas- landse basisscholen. Het toe wijzen van de overige uren komt met een proefperiode van één jaar in handen van de sportraad. Bij de toewijzing krijgen verenigingen uil Maas land voorrang. Huurprijs Voor Maaslandse verenigingen komt de huurprijs op 50 gul den per uur, terwijl niet-Maas- landse verenigingen een tien tje meer moeten betalen. Zor gen de verenigingen tijdens hun trainingen voor een eigen zaalwacht, dan krijgen zij tien gulden korting. Hoewel de eerste paal nog moet worden geslagen, kunnen de vereni gingen zich reeds nu bij de sportraad melden om uren te willen huren. De kantine van de sporthal wordt belangrijk groter dan in het aanvankelijke ontwerp was bedoeld. In plaats van een uitgiflebuffet van 40 vierkante meter, krijgt de kantine inclu sief keuken en berging een op pervlakte van 200 vierkante meter. De exploitatie van de kantine en het toezicht op de sporthal wordt in handen ge legd van één beheerder. De advertentie-procedure moet daarvoor nog worden gestart. Vlaardingen Het damkam- >ioenschap van Vlaardingen is n de hoofdklasse terecht ge komen bij Leen Torn. Torn, eerder kampioen in 1973, moest in zijn laatste partij te- jen naaste concurrent Wim leuvelman wel tot het uiter ste gaan om de titel veilig te stellen. Uiteindelijk kwam hij met Heuvelman remise over een. Lange tijd ging de slotpartij gelijk op. Torn deed het heel voorzichtig aan, terwijl Heu velman voor zijn laatste kans vocht. Hij behaalde wel een dam, maar Leen Torn toonde zich onwrikbaar. Na enkele afruilen kon hij op tijd de helft van de winst opeisen, waar mee hij ongeslagen de titel overnam van Dik van der Kerkhoff, die overigens niet aan het toernooi kon deelne men. Gerrit van Mastrigt had het tegen Ton Burgerhout aanvan kelijk tamelijk moeilijk en ook deze partij dreigde in remise te eindigen. Een lokzetje van Ma strigt had evenwel succes, het geen hem alsnog de winst op leverde. Van Mastrigt én Heu velman eindigden samen op de derde plaats in het eindklasse ment. De partij tussen Wim Niestadt en Dirk Tamboer werd, in een beter stand voor Tamboer, afgebroken. In de eerste klasse is het kam- pioensachap terecht gekomen bij nieuwkomer Scnolsberg, die niet meer kon worden in gehaald door zijn achtervol gers. Zelf kwam Scholsberg niet in actie, maar wei zag hij hoe zijn voornaamste rivaal Cor van Veelen tegen Ron Bolderheij met remise genoe gen moest nemen. Koos Ver meulen en Henk Autar kwa men remise overeen. Vlaardingen De Vlaarding se atletiekvereniging Fortuna houdt zaterdag 17 maart een prestatieloop in de Broekpol der. Er kan gestart worden .over vijf en tien kilometer. Aan de Watersportweg, ter hoogte van jachthaven Callen- burgh, gaan de atleten om 14,00 uur weg. Het inschrijf geld bedraagt drie gulden. In park 't Nieuwelant is op donderdag 12 april een presta tieloop. Een school loop over twee kilometer gaat om 18.30 uur van start. De prest iel Open. over 4,6,8 en 10 kilometer, starten rond de klok van 19.15 uur. Gestart wordt bij voetbal vereniging De Hollandiaan. Ook hier bedraagt het in schrijfgeld drie gulden. Maassluis Cor van de Made op Ravelino heeft tijdens een onderlinge dressuurwedstrijd voor privé in de rubriek BI de eerste plaats veroverd. Tweede werd Annemarie Vermeer op Skinny en Nada van Beek op Funi legde beslag op de derde plaats. 1 In de rubriek B3 was hét Mo- nique Blenk op Famke die eerste werd, gevolgd door j Louise van Teffelen op Porky j en Caroline van der Kooij op Vitaal. Bonita Boogh presteer de het om op Pluto in de ru briek LI de hoogste plaats voor zich op le eisen. In de laatste rubriek, Ml, was het Leo van der Voort op Siegel die de hoogste trede van het podium kon beklimmen. Bij de manegepaarden ging de titel in de rubriek BI naar Rens Langendam op Gento. I" de rubriek B3 toonde Kees Butter op Blue Rou zich de sterkste. Schiedam De zondag twee de klasser DHS oefent van avond tegen het Rotterdamse KNVB jeugdelftal van 16-18 jarigen. De wedstrijd wordt op het sportpark Prinses Irene gespeeld en om 19.30 uur wordt er afgetrapt. Bij DHS maakt Hans Schop waarschijn lijk zijn rentree. Vlaardingen Cor Nieuwenhuizen neemt volgend seizoen de zondag tweedeklasser Gouda, waar momenteel de naar Hermes DVS vertrekkende Hans Kosten.se aan het roer staat, onder zijn hoede. De Zoetermeerse voetbaltrainer, die momenteel bij Zwa luwen Vlaardingen aan zijn derde seizoen bezig is, bereikte m^t het bestuur van Gouda overeenstemming over een één-jarige verbintenis. Eerder was Nieuwenhuizen assistem-trainer bij FC jVlaardingen en stond hij op eftjen benen bij VDL (vïer4aar)-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2