Capel lenaar bekent reeks inbraken in Holy-Noord 'Werklozen als parkeer wachters' Kleuterschool weer open VIAARBINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEifWE WATERWEG CODRANT De eerste files bij De Hoek Fractieleiders: ''Halszaak' Cor de Jonge (RPF) tegen krakerskorting Inbrekers kraken Muis van bedrijf ZEVEN KOREN IN EEN KERK 'De Hoek moet bij DE BOMEN BLEVEN DICHT... Henri Dunant vertrokken Woonhuis uitgebrand deles blijven'' Fotografen in Stedelijk HVO verbouwt ro-ro carrier tot veeschip Hoofdsteden- buurt kiest voorzitter MAANDAG 19 MAART 1984. Schiedam Inbrekers hebben in een bedrijfs pand aan de Olivier van Noortstraat een brand vrije kluis gekraakt en 5000 gulden meegeno men. De schade beliep, 4000 gulden. De deur van de kluis is vermoedelijk met een koevoet opengebroken. Uit een woning aan de Laurens Costerstraat werd een flink deel van de huisraad ont vreemd. De buit omvatte een kleurentelevisie, videorecorder, wasmachine, koffiezetapparaat en diverse platen en cassettes. Van een bouwplaats aan de Scheepvaartweg zijn de laatste maanden herhaaldelijk verwar mingsketels gestolen. De eigenaar, het bedrijf Schilptroort in Rotterdam, mist er tien. Het be drijf is voor 8500 gulden gedupeerd. Dit weekend hebben inbrekers ook een bezoek gebracht aan de technische school aan de Mgr. Nolenslaan. Het hele pand werd doorzocht, maar er werd niets meegenomen. Voorstel Hoekse PvdA'er Hoek van Holland Het parkeerterrein bij het strand in de deelgemeente Hoek van Holland mbet worden opgenomen in een project voor werklozen. Werklozen zouden kunnen worden aangesteld als parkeerwachter. Dat stelt de PvdA'er J. van Belkom zich voor. De overige leden van de deelraadscommissie voor sociale zaken hebben dat echter van de hand gewezen. Zij vreesden oneerlijke concur rentie. De discussie over werkloosheid had tot doel alternatieve oplossingen aan te dragen om langdurig werklozen aan vervangend werk te helpen. Het commissielid W. van der Nat (PvdA) vindt dat niet-werkenden veel gelukkiger zijn dan werkenden. „Zij hoeven niet op een be paald tijdstip op hun werk te zijn. Zij hebben geen arbeids- verplicntingen of werkdruk." Volgens de socialist moet niet het recht op arbeid, maar het recht op inkomen centraal staan 'in een tijd waarin niet alle mensen aan het werk kunnen bliiven*. Beleidsmedewerker Dirk van Frenne van het gemeentelijk «Project Werkloosheid schetste de door Rotterdam geschapen mogelijkheden om werklozen aan de slag te helpen. -Zo zijn er schoüngsrojecten en a rbeidsleerplaatsen. Andere mogelijkheden om al dan niet met behoud van uit kering aan de slag te gaan zijn de doe-het-2elf arbeidsbemid deling, de alternatieve be- drljfsschool en een aantal sta geplaatsen bij het bedrijfsle ven. Voorwaarde bij alternatieve werkprojecten, waarbij de uit kering behouden blijft, is dat deze projecten nooit oneerlijke concurrentie mogen bieden aan bestaande bedrijven. Het gebeurt niet vaak, en zeker niet in Maassluis, dat tijdens een concert ze ven koren tegelijkertij'd op treden. Dat gebeurde zaterdag avond in de Immanuelkerk, waar honderden zangers en zangeressen, verdeeld over hun eigen zeven ko ren, acte de prèsance ga ven. De gezamenlijke uitvoering van het ouderenkoor 'Ons Genoegen', het kamerkoor van de Nederlandse Pro testantenbond, het R.K. kerkkoor 'Cantate Domi- no'. het kinderkoor 'Flui- tekruid', het jongerenkoor Timbre', het Maassluis Mannenkoor en het Kerk koor Maassluis, trok heel wat belangstellenden naar de Immanuelkerk aan de Lange Boonestraat. Elk koor zong onder lei ding van zijn eigen dirigent enkele stukken. Onder leiding van Meeuwis Rebel zongen de koren ge zamenlijk onder meer ge deelten uit 'Die Vier Jah- reszeilen' van Haydn. Hoek van Holland Het was een ver trouwd beeld, gistermiddag, op de dijk tussen Maassluis en Hoek van Holland. Volop langzaam rijdend en stilstaand verkeer op de Maasdijk, alsof het hartje zomer was. Ook de parkeerplaatsen bij het strand in De Hoek waren behoor lijk gevuld. De zonnige middag trok aardig wat mensen naar de kust voor een toch nog wel frisse strandwandeling. Er •waren dan ook heel wat gezinnen-met- kinderen-en-honddie langs de vloed lijn rondwandelden of die hun vertier wat meer uil de wind en in de duinen zochten. Wilton- milj oenen apart op agenda Het moet voor het eerst dit jaar zijn ge weest, dat het weer file-rijden was op de toevoerwegen. De s»Uandexploitan ten die hun bedrijf open hadden deden goede zaken; één van hen had zelfs zijn terras opengesteld. En daar was het, achter het glas en uit de wind. opmerkelijk goed toeven. Overigens bleek in dat etablissement vooral de erwtensoep een gewild arti kel te zijn. Ook na vier uur werd het weer druk op de Maasdijk, toen de strandbezoe- kers vrijwel massaal weer naar huis re den. Een elektrisch defect aan de Koemarktbrug zorgde er vrijdagmiddag middenin de spits voor dat de bomen van de Koemarktbrug hermetisch gesloten bleven. Dat betekende flinke files aan weerszijden van de brug en weggebruikers, die via allerlei alternatieve routes probeer den hun weg te vervolgen. Na een half uur hadden tech nici het mankement opgelost en kon de brug weer gebruikt worden. Schiedam De gemeenteraad van Schiedam verga dert vanavond, op speciaal verzoek van de zes frac tieleiders, over het plan van burgemeester Scheeres en wethouder Van Tilborg om Wüton-Fijenoord veertig miljoen gulden te lenen. Dit punt stond niet op de agenda, maar zondagavond deelde PvdA-fractieleider Gé Brouwer mee dat B en W moeten weten hoe het Schie- damse gemeentebestuur ero ver denkt. „Het college han delt namens de gemeente, maar het is goed als men de zekerheid heeft, dat het stadsbestuur het miljoenen plan dekt. Een steuntje in de rug kan geen kwaad in deze halszaak voor de stad Schie dam", aldus Brouwer. Alle fractieleiders keken ne gen dagen geleden verwon derd op van het plan van Scheeres en Van Tilborg, dat via een telexbericht aan de ondernemingsraad van Wil ton bekend was geworden. Inmiddels zijn zij op de hoog te gesteld, dat door de specta culaire lening de werf kan worden behouden. De bedoe ling is dat Wilton de grond aan de gemeente verkoopt en in erfpacht neemt. Het kost de gemeente niets. Probleem is, dat de Gorkum- se scheepsbouwer Kommer Damen ook van deze oplos sing wil profiteren. Wat Schiedam dan doen moet, komt vanavond aan de orde. Dat gebeurt via een procedu re, waarin de gemeentewet voorziet. De fractieleiders kunnen zelf een punt agen deren, als het gaat om een zogenaamde 'spoedeisende zaak'. Vlaardingen De voorgeno men verlaging van de zoge naamde krakerskorting is in de commissie maatschappelijke dienstverlening alleen op ver zet gestuit van het RPF-ge- meenteraadslid Cor de Jonge. Om 'zakelijk principiële' rede nen stemde hij tegen. Het sub sidiëren van krakers kon zijn goedkeuring niet krijgen. De financiële maatregel ligt vol gens hem in het logische ver lengde van het kraken zelf. De korting op de bijstandsuit kering is in het leven geroe pen om krakers, maar ook mensen die een borgcontract met de gemeente hebben, op die manier toch een vorm van huur te laten betalen. De ver laging van 136 naar 87 gulden per maand was door directrice van de sociale dienst, me vrouw Th.A.A. van Milten burg-Kraakman, bepleit, om dat in vergelijking tot soortge lijke woningen er in feite te veel geld zouden worden inge houden. In de verlaging heeft ook het korten met 3 procent op de bijstandsuitkering een rol gespeeld. Omdat het om een aan B W gedelegeerde zaak gaat, wordt de maatregel niet aan de ge meenteraad voorgelegd. Cor de Jonge is niet van plan van zijn recht tot interpelleren ge bruik te maken. „Ik denk wel __dat-ik'er tijdens de algemene beschouwingen op terugkom", aldus De Jonge. advertentie ZILVER te koop gevraagd Wij betalen u zol's GEGARANDEERD de HOOGSTE prijs voor af uw oud goiid co zilver. Hoge OBJEKTpri|S voor OCCASIONS, bod en taxatie vrijblifvend. JELEK EDELMETAAL Goudsesingel t4 R'dam -010 - 122348 bij bet Ooslpletn NIFLJW& ANDERS 7 ROKEN Geen xjaar, geen ogaret Wet 'n lichte, smaakvolle cig&nllo In modem doosje 4 20 of tmrretje 4 50 st Proef t zelf. Gratia! Stuur de bon op. Inopen enveloppe zonder postz eget: Hofnar B V-, Antwoord™. 8, AA VALK ENSWAARD budeM Jir.jjJtlCi Wow geldt zolang de voorraad strekt. Een monster p p Vlaardingen De politie ver moedt met de aanhouding van een 27-jarige man uit Capelle aan den IJssel de dader te pakken te hebben van de reeks inbraken, die de afgelo pen weken werd gepleegd in de Dreven- en de Hoeven- buurt. De man werd vrijdaga vond rond negen uur aange houden in de tuin van een huis aan de Amsterdamlaan. Hij had een schroevedraaier op zak, en zeshonderd gulden die hij bekende kort tevoren aan de Lariksdreef te hebben gestolen. De man, die nog Vlaardingen De J.Henry Dunant II, het hospitaalschip van het Rode Kruis, is vanoch tend vanaf de Vlaar- dingse Westhavenkade weer vertrokken voor een vakantieweek met 74 bedlegerige, chroni sche patiënten en inva liden uit de regio. On der hen zijn bewoners van Vlaardingen, Maas sluis, Delft en diverse Westland-gemeenten. Het schip vaart met zijn gasten de komende week onder meer naar Heusden, Vianen, Zaan dam en Weert, Zaterdag wordt weer in Vlaar dingen afgemeerd. Bij net vertrek vanmor gen was onder anderen mevrouw Elly Coenen, de Maassluisse wethou der van sociale zaken en volksgezondheid, aanwezig om de deelne mers aan de vakantie week uit te wuiven. wordt ondervraagd, neett on geveer dc helft van de 25 in braken in Holy-Noord in de afgelopen drie weken bekend. De Capel lenaar, die een paar keer per week met het open baar vervoer naar Vlaardin gen-Holy kwam om daar zijn slag te slaan, zei het geld nodig te hebben om zijn drugsversla ving te betalen. Hij maakte in drie weken tijd vele duizenden guldens aan eontant geld en sieraden buit. Hij nam alleen spullen mee die gemakkelijk te vervoeren waren. De 27-ja- rige man staat weliswaar in Capelle ingeschreven, maar woont in Rotterdam. Vrijdagavond kwam een be woner van de Lariksdreef aangifte doen van een inbraak in zijn huis. Behalve de zes honderd gulden die de Capel- lenaar bij zich had was er ook een gouden ringetje gestolen. De dader was, zoals gebruike lijk, binnengekomen door met een schroevedraaier het keu kenraampje open te wrikken. De politie verwacht dat de man die vrijdagavond werd aangehouden ook de andere inbraken zal bekennen. De arrestatie van de Capelle- naar betekent voor Holy- Noord zonder twijfel een grote opluchting. Er was onder veel bewoners van de Hoeven- en de Drevenbuurt onrust ont staan. Sommigen waren zelfs bang 's avonds hun huis te verlaten, uil angst dat het bij terugkomst leeggehaald zou zijn. Een bewoner van de Kas tanjedreef merkte vorige week nog op: „Ik heb twee al wat grotere kinderen, die je best alleen kunt laten als mijn vrouw en ik eens een avondje weg moeten. Maar de laatste weken deden we dat toch maar niet meer. Je weet maar nooit. Twee kinderen in dat huis die liggen te slapen, ter wijl er verder niemand thuis is, dat maakt je toch een beetje angstig." Anderen zagen in de ïnbrakengolf aanleiding hun huis wat beter te beveiligen. Schiedam De woning boven café De Posthoorn aan de Hoofdstraat m Schiedam is za- termorgen om half één aan de voorkant volledig uitgebrand. De brand ontstond door een defect aan dc kaskachel in de woning. De 47-jarige eigenaar van de woning en het café sliep tijdens het uitbreken van de brand. Hij werd wakker door de enorme rookontwik keling. Hij kon zichzelf en zijn huisdieren tijdig in veiligheid stellen. Uit veiligheidsoverwegingen verlieten ook de buren hun woning. Het café liep geen schade op. Brandweerlieden hebben het moeilijk door de enorme rookontwikkeling. Schiedam Het opvoeren van de musical 'Waar is de sleutel is één van de activitei ten, die woensdag 21 maart ter gelegen heid van opening van de nieuwe Sint Ga briel kleuterschool aan de Dr. Sehaepman- singel in Schiedam worden gehouden. Het kleuterschooltje werd begin vorig jaar gedeeltelijk in de as gelegd na een korte felle brand en is nu verbouwd. Er is een nieuw lokaal verrezen en de Sint Gabriël kleuterschool krijgt twee lokalen in de naastgelegen Dominieus Saviosehool. Ook is de speelplaats van de school onder han den genomen. De leerlingen verzamelen om kwart voor negen op school. Om negen uur begint in de hal de uitvoering van de musical, waar na de echte opening volgt. Er wordt dan een aantal ballonnen losge laten en aan een daarvan is de sleutel van de school bevestigd. Om ongeveer half tien gaan de leerlingen naar de klassen om daar verder feest te vieren. Volgens hoofdleidster Marleen Kempes wordt aan de opening weinig ruchtbaar heid gegeven omdat het „een feest voor de leerlingen moet zijn." •loek van Holland „Het is ;eer wel mogelijk om in Hoek /an Holland volgend jaar zes- ig energie-arme woningen te jouwen. Maar dan moet de ieelgemeenteraad wel vast nouden aan genomen besluiten ?n niet proberen om steeds weer toevoegingen en wijzi gingen aan te brengen. Op die manier is het niet mogelijk om jiterlijk volgende maand een definitief plan in te dienen." J. GroeneDoom van de dienst stadsontwikkeling vertelde de Hoekse deelraadsleden onver bloemd dat ze nu eindelijk eens 'bij de les' moeten blijven Hij deed dat in een vergade ring van de commissie voor ruimtelijke ordening. Hoek van Holland komt tn aanmerking voor ongeveer zestig energie-arme woningen. Het betreft hier een Europees experiment, waarvan de Hoek de Nederlandse primeur kan hebben. Schiedam Het Stedelijk Mu seum in Schiedam heeft tot 9 april plaats ingeruimd voor het werk van drie iotografen: John HesseJberih, Gea Kalks- ma en Gerard van Soest. Hesselbcrth laat zwari-wit-op- names zien van portretten, stillevens en interieurs. Kalks- ma gebruikt de fotografie als middel om uiting te geven aan haar emoties en gedachten. Voor het afdrukken wordt door haar steevast het negatief bewerkt. Gerard van Soest ss van de drie de meest traditio nele fotograaf. Hij probeert de werkelijkheid m al zijn facet ten te registreren. Vlaardingen Vlaardingen Oost Bedrijven BV heeft van Ethiopian Shipping Lines Cor poration opdracht gekregen om de carrier Mcskerem te verbouwen en geschikt te ma ken voor het vervoer van 1100 koeien of 4400 schapen. Een speciale eis bij de op dracht, die een bedrag van 4 miljoen gulden beloopt, is, dat de stallen wegneemhaar wor den gemaakt. Het karwei moet binnen twee maanden zijn ge klaard. Vlaardingen De wijkvere- nigmg Hoofdstedenbuurt kiest vanavond in zaal de Deel in Vlaardingen-Hoty een nieuwe voorzitter en een nieuw be stuurslid. Als de animo voor die functies niet toeneemt, schrijft aftredend voorzitter Ane van der Vlies in het jaar verslag over 1983, ..ziet hel er zeer droevig u»*" Niet alleen hex nigirig moeite bes' vinden, ook aan Aers is gebrek. Opto in de wijkkrant leverden weinig op. „Willen we verzekerd zijn van de continuïteit van on2e vere niging, dan hebben we op kor te termijn nieuwe medewer kers en bestuursleden nodig." Het jaar 1983, schrijft Van der Vlies in het verslag, was in de Hoofdstedenbuurt het jaar van de uittocht. „Veel woningen stonden langdurig leeg of ble ven leeg. Wij merkten dit aan ons ledenaantal." Vanavond hoopt de vereniging toch nieu we bestuursleden te kunnen kiezen. De ledenvergadering begint om acht uur in zaal de Deel aan de Baarnhoeve.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1