f Wilton moet de meest complete werf blijven' I D'66 stuurt S SS W-rapport naar justitie Kansen stijgen voor huisarts in VOP ONTSLAG VOOR VIJFTIEN MAN BIJ DE HAAS 'Altijd alternatieve route beschikbaar' VLAARDINGS DAGBLAD SCH1EDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Opknappèn van Muwi eindelijk begonnen Huurders doen ook aangifte Fietser buiten westen Agenten verijdelen diefstal Acht mensen anderhalf uur vast in lift Uitbreiding- politiebureau schiet op College antwoordt Lensvelt: 'mum DINSDAG 20 MAART L984 Raad unaniem achter Schiedamse optie Schiedam Unaniem heeft de gemeenteraad zich gisteravond geschaard achter de Schiedamse optie: het plan om voor 45 miljoen gulden de 'grond van Wilton-Fijenoord te kopen en die in erfpacht uit te geven, zodat de werf over financiën beschikt om er weer bovenop te komen. „Ik denk dat het een hart onder de riem voor de werknemers is en een steun in de rug voor burgemeester en wethouders", zei burgemeester Schee res over de motie, die 'kamer breed* werd aangenomen. Vice-voorzitter Wim van Schellebeek van de onderne mingsraad van Wilton-Fije noord, die vergezeld door en kele collega's het debat bij woonde, noemde de motie na afloop hartverwarmend. „Als Schiedam dat aanbod niet zou hebben gedaan, had het er heel wat slechter uitge zien. Dan waren we twee weken geleden al overgele verd aan Damen en hadden er massa's ontslagen geval len/* Volgens de motie, die werd in gediend door PvdA-fractie voorzitter Brouwer en was on dertekend door alle fractie voorzitters, dient Wilton als zelfstandige nieuwbouw- en reparatiewerf te blijven be staan. Hoewel er niet met zo veel worden over werd ge sproken, houdt dat in dat de gemeente niet bereid is in te springen als Damen de werf overneemt Complimenten De diverse woordvoerders he kelden allen het regerinsgbe- leid en complimenteerden het college voor de inzet De kwestie stond aanvankelijk niet op de agenda, maar op verzoek van alle zes de fractie leiders was het punt op het al lerlaatste moment toegevoegd. „We vonden het nodig dat er een duidelijke uitspraak van de raad kwam," verwoordde PvdA-fractievoorzitter Brou wer het. ,?In het belang van de werkne mers en hun gezinnen die da gelijks worden geconfronteerd met de ziekmakende spanning dat ieder moment het doek kan vallen én van Schiedam. De gemeente is de afgelopen jaren al genoeg gestraft door ontslagen in de scheepsbouw. Bovendien gaat het niet alleen om Wïlton-Fiienoord, maar ook om alle toeleveringsbedrij ven die nu al meer dan een iaar op hun geld wachten." Piet Roosen (CDA) en Gerard Verhulsdonk (VVD) deden Brouwers betoog nog eens .dunnetjes over en hamerden er beiden op dat Wilton-Fije- noord beslist geen verloren zaak is. Beiden maakten uit voerig melding van telegram men en brieven die hun partij en vanuit Schiedam naar het .kabinet hadden gestuurd om voor Wilton te pleiten. Ulferd Bruseker deed een be roep op VVD en CDA om gro tere druk richting Den Haag uit te oefenen. „Want de rege ring bestaat uit jullie partijen. Ga eens praten met Lubbers en Van Aardenne. Als het een Wilton-arbeider op zondag morgen lukt om met Van Aar denne te praten, dan moet dat jullie toch zeker lukken", al dus Bruseker. Burgemeester Scheeres bena drukte dat Wilton door het RS V-debacle, buiten eigen schuld, in de problemen is ge raakt. Hij memoreerde de ka merbrede motie van bet parle ment, waarin wordt gevraagd om vervangende orders nadat het kabinet een stokje had ge stoken voor vervolgorders van duikboten voor Taiwan. „Ik heb ze nog niet gezien", schamperde Scheeres. Over de berichten, dat de Schiedamse optie niet haalbaar zou zijn, zei hij dat niemand dat nog heeft aan gemond. „En dat is heel simpel. Dat komt omdat er nog helemaal niet over is gepraat. Hoewel de minister er niet enthousiast over was, heeft.hij ons gezegd dat hij de optie niet afwijst. Eén ding is duidelijk. AUes wordt op één kaart gezet: Da men. Ik vind dat gevaarlijk, want het is helemaal niet ze ker dat het goed afloopt." Scheeres besloot het debat met een citaat uit de rapportage aan minister Van Aardenne van de werf on derzoeker Langman: Wilton-Fijenoord is de meest complete werf in het Waterweggebied. „Wij zijn van mening dat dat zo moet blij ven. Maar nogmaals. Er is nog heel wat tegenwind te over winnen." De bouwvakkers op dak, om de huizen tocht- en vochtvrfj te maken. Vlaardingen Voor de jaar wisseling gaven wethouder Bas Goudriaan en de voorzit ter van de kerngroep Simon Reijnaart broederlijk het start sein voor de renovatie van de 694 Muwi-woningen in Vlaar dingen. Maar pas nu, bijna drie maanden later, is het werk ook werkelijk begonnen. De huizen aan de Klaproos straat zijn het eerst aan de beurt. De combinatie van Vlaarding- se aannemers, die het karwei uitvoert, renoveert eerst de eengezinswoningen, na de bouwvakvakantie volgen de flats. Jaren hebben gemeente en bewoners elkaar in de ha ren gezeten over de manier waarop de renovatie moest worden uitgevoerd en de prijs die daarvoor moest worden betaald. Schiedam De fractie van D'66 heeft het geruchtmaken de rapport van de Nationale Woningraad over wanbeleid bij de stichting Schiedamse Woningbouwcorporaties naar de officier van justitie gestuurd. Fractievoorzitter Adrie Reijnhout vindt het eigenlijk de taak van burge meester en wethouders. „Maar omdat die niets onderna men, hebben wij het maar gedaan." D'66 spreekt zich niet uit over heeft betaald in ruilvoor cftlfwJ °r fr W- dani nieJ goedkope grond. „Dat moet de strafbare feiten zijn gepleegd offick r van justitie uitzoeken", bij de SSSW, die onder meer - verklaart Reijnhout. „Het aannemers miljoenen teveel Maassluis is bereid tot steun aan scheepswerf Maassluis De gemeen te Maassluis is in principe bereid scheepswerf De Haas de helpende hand te reiken. Die hulp kan bestaan uit het uitdiepen van de ha ven, een opknapbeurt van de kades of zelfs fi nanciële steun als blijkt dat dat nodig is om uit de moeilijkheden te ko men. Inmiddels is duidelijk gewor den dat bij de scheepswerf in Maassluis veertien a vijftien ontslagen zullen vallen. Aan vankelijk zag het er naar uit dat negentien arbeidsplaat sen zouden verdwijnen, maar door interne verschuivingen en een afvloeiingsregeling voor zevenenvijftigjarigen kon dat aantal omlaag wor den gebracht. Na overleg met de vakbonden heeft de directie van De Haas een extern onderzoeksbureau ingeschakeld om de toekomst mogelijkheden te bestuderen. Vakbonden en ondernemings raad hebben tevens benadrukt dat De Haas een agressiever verkoopbeleid zal moeten voe ren om orders in de wacht te slepen. Behalve daaraan zullen de onderzoekers ook aandacht schenken aan de vraag of De Haas zijn marktpositie inder daad kan verbeteren als het de beschikking heeft over een overdekte reparatieloods. Uit het onderzoek zal moeten blij ken wat voor investeringen nodig zijn om het bedrijf weer gezond te maken. Ziet de toe komst er goed uit dan is de ge meente bereid steun te verle nen, zo heeft wethouder Van der Knaap toegezegd. Vlaardingen Een 49-jarige fietser die een glaasje teveel op had is gisteravond langs de Watersportweg tegen een boom gereden. De klap kwam zo hard aan dat de man buiten westen raakte. Hij is door de GGD overgebracht naar het Holyziekenhuis. Schiedam Surveillerende agenten hebben vannacht rond vier uur een diefstal bij de voetbalclub SFC op sport park ThurJede verijdeld. Zij bespeurden onraad toen ze za gen, dat uit de kantine een schuifraam was weggehaald. De dader had blijkbaar ook de agenten in de gaten gekregen, want in de kantine stonden wel stereo-apparatuur en an dere dingen gereed om mee te nomen, maar de inbreker-was vertrokken. Een onderzoek in de omgeving van het sport park leverde niets op. Rotterdam Acht mensen hebben gistermiddag ander half uur vastgezeten in een lift van het metrostation Dijkzigt. De brandweer bevrijdde hen. Een meisje werd voor onder zoek naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. De centrale meldkamer van de metro ontdekte pas later, dat er iets aan de hand was, omdat de vastzittende mensen de alarmknop van de lift niet ver genoeg hielden ingedrukt. ^8538^ 3!^ Wgsast;*»* duidelijk dat veel huurders de dupe zijn geworden van het beleid van de SSSW. Boven dien is er overheidsgeld mee gemoeid." Reijnhout zegt dat hij het NWR-rapport naar justitie heeft gestuurd vanwege de af wachtende houding van bur gemeester en wethouders, „Het college verschuilt zich er nog steeds achter dat het niet beschikt over een exemplaar van het rapport. En dat terwijl er tientallen in Schiedam in omloop zijn." Onlangs ver klaarde wethouder Zijdeveld nog dat het college zou af wachten totdat het op officiële wijze een rapport van de SSSW toegestuurd zou krijgen. De Schiedamse bewoners- en huurdersorganisaties zijn van plan aangifte te doen van frauduleuze handelingen van zowel bestuur als werknemers van de SSSW. Het advocaten- collectief is gevraagd het NWR-rapport te* betuderen en de verwachting is dat dat eind van deze week zal resulteren in, een aanklacht bij de officier van justitie. De organisaties vinden dat het bestuur zijn consequenties moet trekken en moet aftre den. „Het gaat niet om inci dentele kwesties, maar om een toestand waaruit blijkt dat het SSSW-bestuur jarenlang geen greep heeft gehad op haar ei gen apparaataldus een geza menlijke verklaring van de bewoners- en huurdersorgani saties, dte het afgelopen jaar regelmatig signalen hebben gegeven dat er het nodige schortte bij de overkoepelende stichting van de Schiedamse woningbouwverenigingen. De organisaties noemen het 'onge loofwaardig' en 'onaanvaard baar' dat het bestuur meent zelf orde op zaken te kunnen stellen. Ze pleitten voor een saneringswerkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de corporaties en huurders om schoon schip te maken bij de SSSW._ Ook worden vraagte kens bij de rol van de gemeen te gezet naar aanleiding van uitspraken van wethouder Van Tiïborg. Die zei onlangs dat de gemeente plannen van de SSSW slechts naar het rijk heeft doorgegeven en geen controletaak heeft. Het Schiedamse college heeft gisteravond tijdens de gemeen teraadsvergadering een voor stel, dat aan de raad was ge daan om de grond onder de complexen van 143 gestapelde en 204 eengezinswoningen in Woudhoek-Zuid aan de vere niging 'Volkshuisvesting' te verkopen, ingetrokken. Omdat grond in Schiedam doorgaans in erfpacht wordt uitgegeven had het college over die ver koop In de raad een principië le discussie willen houden. Het college was bang, dat die dis- cussie zou worden overscha duwd door de huidige proble men met SSSW, en heeft het voorstel daarom voorlopig van de agenda afgevoerd. Vanaf de Broekweg, aan de overkant van de Vlaardin- ger Vaart, is een goed beeld te krijgen van de uitbrei ding van het politiebureau aar de Westlandseweg, waaraan momenteel hard wordt gewerkt. Bouwbedrijf Van der Waal ligt iets voor op het schema, zodat het zeker zal lukken de uitbreiding, die officieel een semi permanent karakter heeft, volgens plan in mei op te le veren. Vlaardingen Veertig proeent van de bewoners van de VOP is bereid om direct of na enige tijd, als er goede berichten over ko men, over te stappen van hun huidige huisarts el ders in de stad naar een nieuwe huisartsenpraktijk, als die in de Vettenoordse- polder zou komen. Meer dan vijfennegentig procent van de bewoners van de wijk vindt het een uitste kende zaak, als zo'n prak tijk in him wijk gevestigd zou worden. Dat blijkt uit een enquête, die de wijkvereniging in de VOP onder de bewoners van de wijk heeft gehouden, en waar van de uitslag een dezer dagen m de wijkkrant zal worden ge publiceerd. De kans op vesti ging van een huisartsenprak tijk in de VOF is met de uit slag van die enquête aanmer kelijk groter geworden, denkt de wijkvereniging. Van de 2400 uitgezette enquê teformulieren zijn er 1073 te ruggekomen, die voor het on derzoek bruikbaar waren. 95,5% van hen. gaf aan, dat het een goede zaak zou zijn als* ïn de VOP een huisarts zou ko men. Op dit moment is de wijk geheel verstoken van eerste lijns gezondheidszorg. Cijfers Uit de enquête blijkt dat 165 gezinnen, die het vragenfor mulier hebben teruggestuurd ogenblikkelijk bereid zouden zijn over te stappen naar de nieuwe huisarts. 272 gezinnen zouden dat doen als er goede berichten van de huisartsen praktijk vernomen zouden worden. Sjaak Sluijters, op bouwwerker in de VOP, vindt vooral het aantal mensen dat direct bereid zou zijn om over te stappen erg hoog. „Mensen veranderen niet zo snel van huisarts, omdat het toch weer even duurt voor je met een nieuwe dokter een goede ver trouwensrelatie hebt opge bouwd. Daarom zijn dit zeer bemoedigende cijfers." Van de mensen, die aangeven hun hui dige huisarts op dit moment niet te zullen verlaten, zijn er heel wat die wel willen over stappen naar een praktijk in de VOP, als hun huisarts met pensioen ea.at Gesprekken Uil landelijke normen blijkt dat een nieuwe huisartsen praktijk in de eerste twee jaar minimaal 700 gezinnen als pa tiënt moet kunnen inschrijven om rendabel te kunnen wer ken. Volgens Sluijters moet dat aantal te halen zijn. De wijkvereniging is al enige tijd in gesprek met twee Am sterdamse artsen, Peter van Hoeve en Jood Doppert, die er veel voor voelen om gezamen lijk een praktijk in de VOP te beginnen. Binnenkort zullen gesprekken op gang komen met de plaatselijke huisartsen kring, die een grote stem heeft in het vestigingsbeleid. Voor de huisvesting van de toekom stige praktijk wordt onder meer gedacht aan het binnen kort leegkomende pand op de hoek van de PKD-straat en de Zomerstraat, waarin momen teel een antiekwinkel uitver koop houdt Vlaardingen Het college van B en W deelt de zorg van het SGP-raadslid Rien Lensvelt niet dat bewoners en werknemers in de om geving van de Deltaweg 'als ratten in de val' zitten als zich daar een calami teit voordoet gedurende de huidige reconstructiewerk zaamheden. Volgens het college wordt ervoor ger zorgd dat er, naast de tijde lijke route die voor het verkeer is opengesteld, ook altijd een alternatieve rou te is, die in geval van cala miteiten of stremmingen kan worden gebruikt. Lensvelt stelde onlangs vragen toen de Maasboulevard, die op dat moment als ontsluitings route voor het gebied in ge bruik was, door de hoge wa terstand nauwelijks meer ge bruikt kon worden. Door de reconstructiewerkzaamheden rond de Deltaweg en de Galg kade, die onder andere plaats vinden voor de aanleg van de Deltadijk, moet het verkeer andere routes gebruiken die door borden worden aangege- ven. Er is echter altijd een al ternatieve route voorhanden, schrijft het college, die norma liter alleen door bouwvorkeer wordt gebruikt, maar die in geval van nood ook voor de andere weggebruikers kan worden opengesteld. Lensvelt had ook vragen ge steld over de parkeerproble men in het gebied, die een ge volg zijn van de werkzaamhe den. Het college meldt in haar beantwoording dat een van de bedrijven in het gebied inmid dels stappen heeft onderno men om het gebruik van de parkeerterreinen in de wijk te gebruiken, zodat het straatpar- keren kan worden terugge drongen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1