WATERWEG SPORT 17 Vlaardingse middenstand krijgt donderpreek Bus 40 komt ver, maar niet bij ONS UITSLAGEN 'Er komt steeds meer lijn in het spel van MW' eserveer* Van alles krijgt Smit-Kroes de schuld 1 aan Tennishal in Schiedam Noord wordt concreter 'De klant is heilig9 Raad akkoord met tennishal Lenteconcert Harmonie met Dubbelmannen Beleidsprogram in druk gratis LU Mannenkoor in oprichting Zijdeveld Prijst Stadscafé Gerard Weber optimistisch Badmintonners strijden om clubtitels Aad van der Kooy verdedigt wisselbokaal Tim Donnelly trainer Holy 'Maak kennis met tennis' VRSR wijst verzoek tot hekwerk af Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 20 maart 3984 Vlaarcüngen De orga nisatie van Vlaardingse ondernemers (OVO) heeft de plaatselijke middenstand uitgeno digd om vandaag overi een week in zaal Trian gel een schop onder de kont in ontvangst te ko men nemen. De interna tionaal bekende marke- ting-consulent mr. John Knecht is gecontracteerd om die schop uit te de len. Hij zal de winke liers vertellen, dat de klant heilig is. Het gaat in Vlaardingen, net als overal, slecht met de mid denstand. „Wij r.iaken ons zor gen over de situatie", zegt OVO-voorzitter Harry Dijk man voorzichtig. Winkels ko men leeg te staan, er komen nieuwe middenstanders in, ook die vertrekken en zo gaat het maar door. „Er zijn veel snelle wisselingen in het win kelbestand en wij horen veel negatieve geluiden van onze leden." De OVO wil nu de Vlaarding se middenstand wapenen te gen de economische crisis. „Het moet duidelijk zijn", zegt Jan Bulva, „dat meneer Knecht niet komt om de win keliers een schop onder hun luie kont te geven, want lui zijn ze met. Er wordt keihard gewerkt, maar de meesten we ten zich gewoon geen raad met de situatie," De lezing van John Knecht is bedoeld om de middenstand te leren meer klanten naar hun winkel te trekken en aldus meer te ver dienen. „Het zal wel een donderpreek worden", voorspelt Knecht, die al 22 jaar zijn brood ver dient door bedrijven, politieke partijen, maar ook regeringen te vertellen hoe zij hun 'pro- dukt' het beste kunnen verko pen. „De ondernemers hebben de marketing-mentaliteit niet Ze denken niet in de eerste plaats aan de klant en dat zou den ze toch wel moeten doen. Ik zeg niet dat ze moeten knielen voor de klant, maar het komt er wel dicht in de buurt." De OVO heeft hoge verwach tingen van de spreker, van wie op de uitnodiging beweert wordt dat hij, „in een cocktail van theoretische begrippen., .praktische voorbeelden en hu moristische intermezzo's de ge heimen van de marketing", zal ontvouwen. Als ondernemers het verhaal van Knecht willen vernemen zijn ze verplicht om op de avond van 27 maart naar Triangel te komen. „Mar keting zoals ik het preek is een zeldzaamheid, daar lees je niet over in de literatuur", zegt de spreker. Schiedam Niets staat de bouw van een tennishal aan de Scheepvaartweg in Woud- hoek-Noord meer in de weg-. De' plannen zijn in kannen en kruiken en gisteravond is de gemeenteraad akkoord gegaan met een garantiiï- geldlening van 2,3 miljoen gulden, zodat de stichting Tcnmscentrum Schiedam- Noord opdracht voor de bouw kan geven. Alleen de PvdA-raadsleden Siljee en Van Loenen stem den tegen het voorstel. Bei den zijn van mening dat het niet de taak van de gemeen te is zich garant te stellen voor de bouw van een ten nisbal. „Laat de banken zo'n risico maar dragen", aldus Siljee. Het bevreemdde haar dat wethouder Van Tilborg het voorstel had voorbereid, ter wijl hij indertijd als raads lid had tegen gestemd toen de stichting, die is voortge komen uit de tennisvereni ging Schiedam-Noord de ge meente om een garantie-le ning vroeg voor de aanleg van twaalf buitenbanen. Van Tilborg zei dat de ge meente nu niet anders kon dan doorgaan op de ingesla gen weg. „Ik kan er nu vre de mee hebben", zei de wet houder. „Maar ik denk dat er een betere oplossing was geweest." Hij bedoelde daar mee dat een dergelijk ten- niscomplex beter door het bedrijfsleven kan worden gerealiseerd. Bus 40, met bloemen voorop, stopt bij een halte aan de 's-Gravelandseweg. Wethouder Zijdeveld en een RET-wcordvoerder kijken na, of de aangegeven tijdstippen klompen. Achter hen twee jongetjes, die de bus niet in mogen, omdat zij patat eten. Kabinetschef Piet Drenth kijkt toe. In de bus maakt voor lichter Bas van Bochove aanstalten om uit te stappen. Vlaardingen/Maassluis Mu ziekvereniging De Maassluise Harmonie geeft zaterdag in de Koningshaf in Maassluis het lenteconcert Hieraan wordt medewerking verleend door het Vlaardings Dubbelmannenkoor onder lei ding van Adrie van Buuren. De eerste hoornist van de har monie, Jan Bos, brengt 'Air Poetique' van Ted Huggens ten gehore. Ook de houtbla- zersgroep werkt nog aan een solo-optreden. De algehele muzikale leiding heeft Jan van der Zwan. Het concert begint om acht uur. Er worden veel belangstellen den verwacht Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV's in Vlaardingen en Maassluis, Vlaardingen Het bijgestelde» beleidsprogramma van het Vlaardingse college van B en W, dat geldt tot en met 1986, is in druk verschenen. Het bijge stelde programma, dat is ge maakt tijdens de onderhande lingen voor het nieuwe PvdA/VVD-eollege, werd op 1 februari jongstleden door de meerderheid van de gemeen teraad aangenomen. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het nieuwe be leidsprogramma bij de afdeling voorlichting op het stadhuis, Westnieuwland, verkrijgen. Omdat van diemogelijkheid doorgaans slechts zeer weinig mensen gebruik maken is be sloten, dat dit keer voor het gedrukte collegeprogramma niet betaald hoeft te worden. Schiedam Eindelijk rijdt bus 40 dan door het industriegebied 's-Grave- land en dan doet hij nog de Openbare Nutsbedrij ven Schiedam niet aan. Moeten de bezoekers van de ONS nog een heel stuk lopen. Maar kijk wethouder Zijde veld of de RET daar niet op aan, want het mocht niet van Neelie Smit-Kroes. Dat werd gistermiddag wel duidelijk, noe de minister de openbaar vervoersplannen in 's-Grave- land heeft tegengewerkt. De bewindsvrouwe was er giste ren dan ook niet bij, toen het nieuwe buslijntje feestelijk in gebruik werd genomen. Feestelijk, dat wel, want het is voor veel mensen die in de in dustriepolder werken een hele uitkomst, dat bus 49 sinds gis teren bij hun bedrijf in de buurt komt. Vooral mensen, die in het meest noordelijke deel werken, grenzend aan de grasvlakte voor de Polderweg, scheelt het twintig minuutjes lopen. Sommige bedrijven lie ten wel een eigen busje rijden, maar niet alle en daarom was het feest. Maar narrige woorden vielen Smit-Kroes ten deel. In plan nen, die de gemeente enkele jaren geleden presenteerde, was er sprake van dat er een nieuwe buslijn via 's-Grave- land zou gaan rijden. Daar gaf de minister geen toestemming voor. Toen was er het idee om aan de buslijn, die Schiedam via Oversehie met Hillegers- berg verbindt, een extra lus te geven. Daar gaf de minister Gisteren reed bus 40 voor het eerst naar het industriegebied 's- Graveiand, maar zondag waren de haltes op het Stationsplein al veranderd. Er was niet te lezen hoelaat de bus naar Oversehie zou gaan. De frequentie van buslijn 40 door 's-Graveland wordt eenmaal in bet half uur, dat is twee keer zo hoog als het aanvankelijk leek te worden. Totdusver reed de bus immers ook eenmaal in het uur naar Oversehie en station Rotterdam -Noord. De route voor wat betreft de ringlijn van station Schiedam/Rot terdam-West en het industriegebied is als volgt: Overschieseweg, Nieuwpoortweg, Jan van Riebeeckstraat, De Gheynstraat, De Brauwwcg, 's-Gravelandseweg en Ringersstraat eerst ook geen toestemming voor. Toen het eenmaal toch zover kwam, omdat Schiedam er de verbinding Stationsplein-Em- maplein voor opofferde, was er weer het probleem dat de ONS niet mocht worden aan gedaan. „Want de straatjes zijn daar te smal", aldus een RET- woordvoerder. Hij zei het te gen Eurotax-topman Martin Huizer, toen hij na de busrit Vlaardingen De 'gezamenlijke koren Jo Mulder', waaron der vallen het dameskoor Viva Melodia, het kinderkoor Ons Clubje en het vocaal ensemble Marcato, willen nu ook een mannenkoor oprichten. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden door te bellen naar één van de bestuursleden: 742258, 701394 of 750785. H Schiedam Wet- S houder Zijdeveld H heeft de verlenging van buslijn 40 gister- 5 middag aangegrepen om het Stadscafé (ge- jf vestigd in het Prove- niershuis) wat meer onder de aandacht te brengen van zaken- lui in de Rijnmond. Hij wees een verte- 2 genwoordigster van de stichting Euro- Ij poort/Botlek Belan- S gen (EBB) op de mo- E gelijkheden, die het deels door de ge- E meente gefinancierde etablissement van Joy Eman biedt. De E EBB heeft haar hoofdkantoor aan de E 's-Gravelandseweg in 5 Schiedam, vlakbij 5 één van de nieuwe bushaltes. het Stadscafé instapte. De straatjes ïn het industriege bied zijn te smal om de bus langs de ONS te loodsen... En kleinere bussen laten rijden? Ook dat mocht van de me vrouw in Den Haag niet. De RET klaagde gisteren toch al zijn nood. Weer komen er ta riefsverhogingen, ook komt er een nieuwe zonering „en ons kijken de mensen daarop aan," aldus een andere RET- vertegenwoordiger. Had Eurotax de problemen niet kunnen oplossen door een speciale busdienst tegen bo demtarief te laten rijden? Ook daar (eentonig liedje) kwam uit Den Haag geen toestem ming voor. Maar nu de zonzijde: de zeer fraaie verbinding tussen Schiedam en Oversehie en Hillegersberg bleef behouden. Om de lus via 's-Graveland aan de bestaande Inn te creë ren moest alleen het traject worden opgeheven tussen het station en het Emmaplein, maar daar rijden genoeg ande re bussen naartoe. Dat zagen Zijdeveld en de RET gisteren niet als probleem. Het nieuwe lijntje moet wel gebruikt worden, waarschuw de wethouder Zijdeveld, want de RET laat geen bussen rij den voor de lol. Gisteren wa ren de passagiers er al volop. De buschauffeur had het niet verwacht, maar bij zijn eerste rit al had hij klanten voor *s- Graveland. Bij het officiële ritje 's middags toeterde de chauffeur beleefd naar zwaaiende mensen in de kantoren langs de nieuwe rou te. Hij maakte er zelfs een ex tra ommetje voor. VVR In kamer 10 van het Vlaar dingse stadhuis komt op don derdag de Vlaardingse Vrou wenraad bijeen om te vergade ren over hun jaarverslag. De vergadering begint om 9.30 uur. Informatieavond In wijkcentrum De Heipaal in Vlaardingen wordt donderdag een informatie-avond gehou den over het hormoonmedicijn DES. Het medicijn, dat vee! afwijkingen bij kinderen kan veroorzaken, is sinds de Twee de Wereldoorlog tot aan 1975 vaak voorgeschreven. De bij eenkomst begint om acht uur. 's Middags om twee uur kun nen vrouwen in het centrum een gratis aerobic dance-les meemaken. Hackensack Het trio Hackensack speelt donderdag in het Vlaardingse PeeDee. Vanaf tien uur speelt de groep eigentijdse bewerkin gen van pianist Thelonious Monk. Harpe Davids De christelijke muziekvereni ging H»rpe Davids houdt vrij dag haar jaarconcert in het Passagetheater in Schiedam. Die avond zijn vanaf acht uur het harmonieorkest, het tam- boerkorps met koperblazers, het majoretten- en minïretten- peloton te zien en te horen. Duetten Alexandra Radius en Han Eb- belaar dansen vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal duetten uit romantische balletten. De twee. die al jaren behoren tot de top-solisten van het Natio nale Ballet, worden op piano bijgestaan door Regina AI- bnnk. Zaterdagavond treden op de pianist Daniel Waayen- berg en de violist Theo Olof. Zij spelen werken van Franck Brahms en Debussy. Beiden spelen zaterdag voor het eerst van hun leven in Vlaardingen. Schiedam De plannen voor de tennishal zijn gereed en op verschillende wijzen ge toetst. Dat is de tekst van de notulen van de jongste vergadering van de sectie overige veldsporten van de Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie. Inmiddels zijn de beno digde voorbereidingen getroffen faanvraag van een gemeente-garantie), zpdat men hoopt al in april in Schiedam-Noord de eerste paal te slaan voor deze accommodatie. Het is de bedoeling, dat in deze hal zes ten nisbanen worden aangelegd, waarbij op drie banen ook de badmintonsport kan worden beoefend. Voor wat betreft het invullen van .het diensgebouw (lay-out en beheer) moet 'nog met de diverse belanghebbenden worden overlegd. De tennisvereniging TSN heeft de sportraad al laten weten m deze hal in aanmerking te willen komen voor een eigen 'home' en het wil tevens een gescheiden exploitatie van de binnen- en buitenactiviteiten Maasland Het wordt voor MW *27 een beetje eentonig, maar ook dit sei zoen weer lijkt handha ving in de derde klasse het hoogst haalbare. Sinds de enkele jaren terug behaal de promotie naar de derde klasse, strijden de Maas- landers steeds tegen de de gradatie. Het lopende sei zoen vormt daarop geen uitzondering, maar deson danks blijft trainer Gerard Weber optimistisch ge stemd. In 3A staat de Maaslandse za terdagclub in de onderste helft van de ranglijst, al verdient dat wel enige toelichting. Zo'n acht van de twaalf clubs kij ken er momenteel nog naar de twee degradatieplaatsen. Het is een afdeling waarin twee keer winst een plaats in de subtop betekent en twee keer verhe zen de rode lantaarn doet op gloeien. „Ik heb het hier bij MVV '27", aldus de m Zwijndrecht wo nende Weber, die volgend jaar aan zijn derde seizoen begint", goed naar mijn zin. „En er ko men nog wat spelers aan voor de selectie. Het is prettig om een goed tweede elftal achter de hand te hebben om een sterk eerste elftal te kunnen formeren". Weber doelt daarmee vooral op de komst van 20'n stuk of zeven A-junioren aan het eind van het seizoen. Een aantal van hen denkt de trainer zo in te kunnen zetten voor het eer ste, terwijl hij hoopt dat de rest minimaal in het tweede mee kan. Van dat zevental A-junio- ren hebben Fred Louter, Ad- win van der Burgh en Daan van den Broek hun eerste op treden in het eerste elftal reeds beleefd. De toch al jeugdige selectie met slechts routinier Leo Jan sen als eenzame midden-derti ger, is er alleen nog maar jon ger op geworden. Behoudens midden-twintigers Jan Poot, Piet van Dijk, Wim en Arïe van Aalst en Johan Verboon, telt het restant zo'n 20 lentes. Vlaardingen In de beide speelzalen van de Westwijkhal worden zaterdag en zondag voor de tweede maal de Vlaar dingse Badminton Clubkampt- oenschappen gehouden. De or ganisatie van deze plaatselijke titelstrijd is in handen van de Vlaardingse badmintonvereni gingen BC'70, DVO, Pandora Urba, Vijfsluizen, Holy '77 en Refoba. Op zaterdag wordt ge speeld van 10 tol 22 uur en een dag later van 10 tot 17 uur. De organisatie kreeg 175 in schrijvingen te verwerken, waardoor over beide dagen ongeveer vierhonderd partijen worden verspeeld. Aangezien de Vlaardingse badminton clubs gezamenlijk een ledental van ongeveer zevenhonderd hebben, doet één van de vier leden aan deze reeks mee. De kampioenschappen worden verspeeld in vier groepen, te weten: groep A twee klasse district en hoger, groep B der de tot en met vijfde klasse dis trict, poule C zesde en zevende klasse district en recreanten A en poule D achtste en negende klasse district en recreanten B. Dn jaar zijn ook de onderdelen dames- en herenenkel inge voerd, die volgens het afvalsy- steem worden afgewerkt. De heren-, dames- en gemengd- dubbels worden in poulevorm verspeeld. Na afloop verricht wethouder Floor Quast zon dagmiddag tussen vier en vijf uur de prijsuitreiking. Laatste nieuwkomer is Stefan van Uffelen (19), die zich dit seizoen een vaste plaats op het middenveld wist te verwer ven. Nieuwe lichting Met de huidige groep en de nieuwe lichting A-jumoren zal MVV '27 het grotendeels moe ten doen. Aanloop van spelers van andere clubs is in Maas land een tamelijk onbekend verschijnsel. Of het zou voor volgend seizoen keeper Dick Bos moeten zijn, waarvan ook vorig jaar al het gerucht ging dat hij Hoekse Boys voor MVV '27 zou verruilen. Bij de thuis wedstrijd tegen koploper ARC stond Bos inderdaad langs de lijn (Hoekse Boys was afge keurd), maar dat stond hij ook op Thuriede bij Excelsior '20. Een club die best een goede doel verdediger kan gebruiken Gerard Weber heeft het goed naar zijn zin bij MVV. Ook het volgende jaar is hij derhalve actief bij de Maas landse voetbalvereniging. nu Jan van Veen heeft afge haakt en Eddy van der Roer als invaller slechts het lopende seizoen zal afmaken Maar ook zonder versterkin gen van buitenaf is Gerard Weber tot dusver niet ontevre den. „We zijn nog lang met veilig, maar het gaat toch al beter dan vorig jaar", meent hij „MVV is een heel jonge ploeg, die dit seizoen al een leuk spelletje op de mat legt. Ik zie er steeds meer lijn in komen en dat biedt perspectie ven voor de toekomst". Vlaardingen Biljartvereni ging De Kroon, dat 30 januari dertig jaar bestond, tekent op nieuw voor de organisatie van het toernooi om de Lsebrechts- bokaal. De tiende aflevering van dit jaarlijkse evenement is opgesplitst in een aantal voor rondes, die in de loop van deze maand poule-gewijs worden gehouden. De eindstrijd staat van 18 tot en met 20 mei op hel program ma, waarvoor café De Kroon in Vlaardingen (Hoogstraat 21) als lokatie dient. Aad van der Kooy, die vorig jaar de bokaal in de wacht sleepte, heeft zich zonder te spelen als eerste voor de finale gekwalificeerd. Vlaardingen Het bestuur van honkbal vereniging Vlaar dingen Holy is er toch in ge slaagd om een Amerikaanse speler-trainer-coaeh aan te trekkep. Gisteren arriveerde uit Flint Michigan de 2l-jange Tim Donnelly, die in samen werking met Rob Middendorp dit seizoen de selectie van de tweedeklasser onder zijn hoe de neemt. Schiedam De tennisverenigingen Spiermgshoek en KSVV'71 hebben voor zaterdag op het park Spieringshoek een grote open dag uitgeschreven. Onder het motto 'maak kennis met tennis' kan een ieder die dag tussen tien en vier uur op de gravelbanen terecht. Van elf tot twaalf en van twee tot drie uur is het mogelijk gratis deel te nemen aan en tennisles. Van twaaif tot éen uur spelen twee junioren een wedstrijd om daarmee te de monstreren, dat ook de jeugd al tot aantrekkelijk tennis kan komen. Ook tennis als wedstrijdsport staat op het programma, waar bij spelers en speelsters van de eerste teams van beide clubs hun kunnen zullen demonstreren. Slechts de kleding be hoeft men zelf mee te brengen, de overige materialen wor den gratis ter beschikking gesteld. Vlaardingen De ge meente Vlaardingen zal niet voldoen aan de wens van de voetbalver enigingen Satelliet, RKWIR en De Hollandi- aan om een afdoende af rastering aan te brengen rond het trainingsveld, dat deze clubs op het sportpark 't Nieuwelant gezamenlijk in gebruik hebben. „Wij zijn", zo verwoordt de sectie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie de be slissing, „daarbij tot de slotsom gekomen, dat een hekwerk rond dit trainingsveld geen af doende effect zal sorte ren, terwijl overigens de financiële middelen ont breken om zo'n hekwerk te plaatsen". HANDBAL Eindstanden zaalcompetitie 1983- 19B4: Dames twaede divisie C: Her mes 18-31 (prom), EMM 18.30 (prom), EBHV 18-26. DWS 18-24, HVS 18-18, Verburch 18-16, Aktief 18-13, Westlandia 18-11, Ancora 18-7 (degr). Athene 18-3 (degr). Dames derde divisie G: Vires 18-35 (prom). UVG 18-27 (prom). VELO 18-24. De Hollandiaan 18-22. Qumtus 18-19. Snelwiek 18-15, MMO 18-14, £HC 18-10, Schipluiden 18-8 (degr), HEC 18-4 (degr): Heren derde divisie G: Hellas 2 18-35 (prom). Saturnus 18- 22 (prom), UVG 18-21, EHC 18-20. Treffers 18-20, Aktief 18-17, ÜWS 18- 16. De Hollandiaan 18-11, Wesilandia 18-10 (degr). Hermes 2 18-8 (dogr). VOLLEYBAL Stand eerste divisie B heren; Vier hout Vaibovol 18-48. Zevenhuizen 18- 44. DOS 18-33, Tiemstra Nijmegen 19-31 VC Schiedam 19-31. Broteco Vlaardingen 19-24, Geevers P&P 18- 23. Udenhout 18-23, Polans 19-23, Paneratlusbsnk VCH 18-20, Radius 18-20. Tornado 18-10; tweede divisie D dames; DVO 18-39, Tonegido SC 18-39, Geminl/K 19-37, Madjoe 18- 35, Van Santen Haag 2 18-32, Stariilt Voorburg 3 18-30, Delta Lloyd AMVJ 2 18-27, Broleco Vlaardingen 19-26 Be Fair 18-23, KDS 18-23, PVC Blok keer 18-15. Ailides 19-4 (degr).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2