fOok 's avonds pasport halen Bewoners toch bezorgder om milieu dan om Wilton 'Tot ziens voor de Arob-rechter' sssw- PvdA- vragen over affaire Schiedam in tweestrijd over storten baggerspecie Koplopers overlast VLAARUNGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Prostitutie thema in vrouwenhuis Geen halte voor bewoners van bej aardenflat Verkeërs- overtreding: koffiedief gepakt Fietsen kijken Goudriaan ziet geen kans voor overleg Platanendreef 'n Philips videorecorder van f2.095,-kost bij ons niet meer dan f102,02 per maand. verenigde spaarbank Portierslot geforceerd L11I1 WOENSDAG 21 MAART 1984 Vlaardingen Het bureau paspoorten van de gemeente secretarie in Vlaardingen is gedurende de maanden april, mei en juni ook op vrijdaga vonden van zeven tot negen uur geopend voor het publiek. Alleen op 20 april en 4 met is het bureau 's avonds gesloten. Bij het aanvragen van pas poorten of een toeristenkaart moeten twee recente zwart-wit pasfoto's worden ingeleverd. - Eventueel moeten dan ook de oude bescheiden worden over- handxgd. Het bureau wijst er op dat kin deren tot zestien jaar gratis kunnen worden bijgeschreven op het paspoort of de toeristen- kaart. Een paspoort kost 58.60 gul den.. De toeristenkaart kost 19,30 gulden, maar die is geen vijf maar slechts twee jaar gel dig. Voor minderjarigen is de toestemming nodig van ouders of voogd. De aangevraagde reisdocu menten kunnen reeds na twee dagen worden weer worden afgehaald. Kans op Vlaardingen Prosti tutie is volgende maand het thema in het Vlaar- dings vrouwenhuis. Op dinsdag 3 april wordt de film Prostitutie van Tony Garnet gedraaid, twee weken later wordt er tijdens een thema bijeenkomst over dat onderwerp gepraat. 'Prostitutie' is een on derhoudende speelfilm, die volgens het vrou wenhuis voldoende stof aandraagt om nog eens over te praten. Dat ge beurt dinsdag 17 april. Op beide avonden gaat het vrouwenhuis aan de Pieter Karei Drossaart- straat om acht uur open. Voor de film be draagt de toegangsprijs 3,50 gulden. Den Haag Bewonersver- eniging Schiedam-Zuid had gisteren voor de afdeling geschillen van de Raad van State met een merk waardig dilemma af te re kenen. Heen en weer ge slingerd tussen de zorg voor het milieu en die voor het veel geplaagde Wilton- Fijenoord, prevaleerde uit eindelijk het eerste. Namens de bewonersgroep verlangde mevrouw Povel toch een uitspraak van de Kroon over de vergunning aan Wilton om op het per ceel Admiraal de Ruyter- straat 14 baggerspecie te mo gen storten. „Wij vinden het onaanvaard baar dat baggerspecie wordt gedumpt op een plaats waar ooit mogelijk woningbouw wordt gepleegd", luidde haar voornaamste grief tegen de door Rijnmond in augustus '82 verleende vergunning. De re cente geschiedenis, met de Dordtse gifwijk als beste voor beeld, zou het verzet van de bewonersvereniging voldoen de rechtvaardigen. Buiten het feit dat zowel woordvoerders van Rijnmond als Wilton het beroep op for mele gronden bestreden (er was niet geprotesteerd tegen de aanvraag van de vergun ning), zou de kritiek volgens hen al zijn achterhaald. Rijn mond heeft inmiddels voor de Maasvlakte gekozen als nieu we locatie om slib te bergen. Het specie uit de haven van Wilton wordt door Rijnmond gerangschikt onder de noemer klasse vier. Dat staat voor 'lo kaal ernstig verontreinigd slib'. Juist dat slib moet naar de Maasvlakte. Overigens is Rijnmond vergevorderd met een studie naar de mogelijkhe den oi^i ook minder ernstig verontreinigd slib op'de Maas vlakte te bergen. Eensgezind De angst van de bewoners- groep voor kwalijke milieuge volgen werd door de afgevaar digden van Rijnmond en Wil ton eensgezind van de hand gewezen. Rijnmond beroept zich daarbij op zowel op prog noses als metingen ter plekke. „Er zijn nauwelijks negatieve effecten te verwachten", hield mr. Das namens Wilton de af deling geschillen voor. Schiedam-Zuid was eveneens in de pen geklommen tegen de beschikking van het ministe rie van verkeer en waterstaat waarbij aan Wilton vergun ning is verleend voor het stor ten van specie in het winter bed van de Nieuwe Maas en het lozen van het daarbij vrij komende retour-, drain- en hemelwater op die rivier. Ook in dit geval was het ver zet ingegeven door milieu-ar gumenten. Mr. Van Elk wim pelde die namens het ministe rie weg met de opmerking dat er 'zuiveringsteehniseh' gezien juist sprake is van een extra veiligheidsklep. Die is gereali seerd door twee bezinkingen te laten plaatsvinden: in een bezinkbassin en een depót. Bo vendien zou er door het aan brengen van plastic nauwelijks 'retourwater' op de Nieuwe Maas worden geloosd. Juist, omdat Wilton voor on aangename financiële gevolgen moet opdraaien, wanneer de bewonersgroep door de Raad van State in het gelijk wordt gesteld, verkeerde de tweemansdelegatie tot het laatste moment in tweestrijd over de vraag of het beroep moest wprden gehandhaafd of ingetrokken. Alle warme ge voelens voor de veel geplaagde scheepswerf ten spijt kozen ze voor het eerste. nieuwbouwplan voor Markt Vlaardingen De kans dat voor de "hoek van Markt en Maassluissedijk een nieuw bouwplan zal worden ge maakt is gisteravond aanzienlijk gro ter geworden. Wat de gemeente niet lukte is de bewonersgroep Centrum - Opbouwwerker Leo vtn Gerven was apetrots op het resultaat van de bemoeienis sen van de bewoners. Door de twee garages bij het plan te betrekken wordt meer ruimte verkregen en daar mee zou een architect een teter plan kunnen maken, zo luidt de redenering van de bewonersgroep. „Hoe is het Vlaardingen Bewoners van het Westerhoofd zijn niet zo blij met het doortrekken van bus 52 naar de Olivier van Noortlaan. De wijziging, die in augustus moet ingaan, zou pas zin hebben als de bewoners van de bejaardentoren een bushalte in de buurt krijgen. Daarvoor zien gemeente en RET echter geen mogelijkhe den. Paul Ottolini van de afde ling stadsontwikkeling wijst in dat verband op de problemen om de bus op het Westerhoofd te laten draaien. De Abel Tas- manlaan is niet in de nieuwe dienstregeling opgenomen vanwege de te verwachten ge luidshinder. De kritiek van bewoners, gis teravond tijdens een inspraak bijeenkomst op het gemeente huis, richtte zich tevens op de diverse halteplaatsen die pal voor hun woningen zijn ge dacht. „Tja, iedereen wil die bus na tuurlijk graag voor zijn eigen deur", dacht een handenwrij vende inspraakambtenaar Van Pelt nog voor aanvang van de vergadering. Dat bleek niet te kloppen. „Hoe moet de melk boer dan voorkomen?", vroe gen sommigen zich bezorgd af. „Of de taxi", vulden anderen aan. De bewoners pleitten er voor de haltes meer in de richting van de Maasboulevard te plan nen. De gemeente treedt daar over met de RET opnieuw in overleg. Met het ingaan van de winter- dienstregeling neemt bus 52 vanaf het centrum de route over van bus 59 naar het NS- Station. Vandaar gaat het over Westh a venkade, Galgkade, Deltaweg naar de Olivier van Noortlaan en weer terug. Bus 59 rijdt vanaf dat moment niet verder dan het Liesveldvia duct Door de reconstructie van de Deltaweg zal het aantal par keerplaatsen met zo'n 60 afne men. De bewoners zeiden daarmee minder moeite te hebben dan met de haltes voor hun deur. De gemeente wil met Unilever bekijken of de parkeerplaatsen bij het bedrijf niet intensiever gebruikt kun- hen worden. Veel werknemers parkeren hun auto nu nog op de openbare weg. mogelijk", nep SP'er Remi Poppe uit, „dat de bewoners wel voor elkaar krijgen wat burgemeester en "wethouders met hun ambtelijk apparaat kennelijk niet is gelukt." Hij zag er een teken in, dat de gemeente bij het ontwikke len van een plan voor de Markt „onbesuisd" te werk is gegaan. Er lag gisteravond bij de com missie stadsontwikkeling een brief op tafel, waarin de ge meente stelt dat ook bij de nieuwe procedure het plan van Groeneveld, dat door wo ningbouwvereniging Patrimo nium inmiddels is ingetrok ken, uitgangspunt moet blij ven. Aan het beslaande plan zou nauwelijks kunnen wor den getornd. Die brief bleef liggen. Na de bekendmaking van de bewonersgroep stelde de wethouder voor de vaststel ling van het epistel maar een maandje te laten wachten. Er zou eerst met de hervormde kerk overlegd moeten worden over de prijs van de garages. De bewonersgroep vond dat de projectgroep zeer nauw bij de ontwikkeling van een geheel nieuw plan zou moeten wor den betrokken. Het maken van een nieuw plan is volgens de bewoners nel zo duur of zelfs goedkoper dan het aan passen van het oude plan aan de wensen van bezwaarschrij- vers. Dat voorstel vond nu, ge zien de mogelijke beschikbaar heid van de twee garages, ge hoor bij de raadsleden. CDA, D'66 en SP stelden zich met een achter het voorstel van de bewonersgroep om de proce dure opnieuw te beginnen. PvdA-fractieleider Kees van der Windt was iels voorzich- ter, maar ook hij zei dat de ge meente nu misschien niet vasi hoeft te houden aan het oude plan. wel gelukt: de hervormde kerk heeft zich in principe bereid verklaard de twee garages, die grenzen aan de plek waar het omstreden plan van archi tect Jacques Groeneveld zou worden gebouwd, te verkopen aan de gemeen te. Schiedam/Maassluis De Schiedamse politie heeft giste ren een 36-jarige inwoner van Rotterdam aangehouden, om dat hij een verkeersovertre ding beging. De man bleek in zijn auto negenentachtig pak ken koffie te hebben. Hij kon geen bonnetje van zijn 'aankoop' laten zien en bij na vraag bleek de man die gesto len te hebben bij drie levens middelen zaken in Maassluis. Ook vond de politie enkele lampen in de auto van de man. Die bleken eveneens in Maas sluis ontvreemd te zijn. In Ridderkerk h id de Rotter dammer ook al een poging ge daan er vandoor te gaan met koffie. Hij werd daar echter bij zijn arbeid gestoord en moest veertig pakken laten staan. Maassluis Op het politiebu reau van Maassluis bevindt zich weer een aantal fietsen, waarvan de eigenaar onbe kend is. Daarom wordt ieder een, die de afgelopen maanden zijn of haar fiets is kwijtge raakt en daar aangifte van heeft gedaan, vrijdag in de ge legenheid gesteld op het bu reau een kijkje te nemen. De 'kijkmiddag' duurt van twee tot vier uur, v.so&Wi Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan ziet geen mo gelijkheid om nog tot over- ADVERTENTtE Jewiltai lang een videorecorder, maar je hebt het geld metom'm ineens te betalen. Dan is een lening bij de Verenigde Spaarbank voor u de oplossing Zo blijkt deze Philips videorecorder type VR 2414, adviesprijs f2095,- u met meer dan f 102,02 per maand te kosten {Persoonlijke lening, 24 mnd. en een werke lijke rente van 16,6%). r Kom eens met ons praten We nemen daar graag de ti|d voor. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt leg te komen met de omwo nenden van het bungalowge- bied in Holy-Noord over de bouwplannen voor dat ge bied. Hij zei dat gisteravond In de commissie stadsont wikkeling, waar die omwo nenden opnieuw massaal te hoop liepen tegen de plan nen van de gemeente. „Tot ziens bij de Arob-rechter", zei de wethouder toen zij de zaal verlieten. CDA'er Cees Bot en VVD- fractievoorzitter George Neijs- sel drongen desondanks aan op overleg met de bewoners. Advocaat Van Gogh, die de omwonenden vertegenwoor digt, zei dat die nog steeds be reid zijn tot een gesprek en Bot en Neijssel vonden dat de gemeente die „uilgestoken hand" niet moest negeren. „Wie zijn wij om niet te probe ren het iedereen naar de zin te maken", vroeg Neijssel zich af. De wethouder zegde toe dat er nog overleg 20U komen maar veel verwacht hij daar niet van. „We kunnen het hebben over de buitenkant van de huizen die daar gebouwd wor den, maar daar moet het toe beperkt blijven." De bouw plannen van de aannemers Van der Waal, Peter Stock, Eurowoningen en SSN kun nen de toets der kritiek door staan, vindt Goudriaan. Die plannen staan vast. De omwonenden stellen dat de huidige plannen premie koopwoningen op het bunga- lowgebied en de grond uitge ven tegen een relatief lage erf pacht de gemeente een gro te financiële strop opleveren. H.A.M. Staring beweerde zelfs dat, „alternatieven niet zijn onderzocht, terwijl ze de ge meente vijf ton op jaarbasis kunnen opleveren." Over de inspraak had hij geen goed woord over. „De heistelling stond al voor de deur en toen mochten wij inspreken." SP'er Remi Poppe had slechts schampere woorden over voor de zorgen van de omwonen den voor de gemeensehapskas, „De zaal zit nu vol met omwo nenden van de Platanendreef, Toen de grond braak lag, wat ook miljoenen kostte, heb ik niemand gezien." De bewoners vrezen dat door de bouw van premie-koopwoningen in de omgeving de waarde van hun eigen huizen ernstig zal ver minderen. Goudriaan bleef echter op zijn standpunt staan. „Wij zijn niet voornemens op nieuw te beginnen met het maken van plannen", aldus de wethouder. Schiedam Hoewel gedurende de zomermaanden van het vorig jaar vanuit Voorne- Putten bijna twee keer zoveel milieuklachten, werden geregistreerd als een jaar eerder blijven Hoek van Holland, Maassluis. Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam onbetwist koploper in het aantal meldingen van. stankoverlast. Dat staat te lezen in het verslag van de dienst centraal milieubeheer Rijnmond over de maanden juli, augustus en september van het vorig jaar. Uit de verzamelde gegevens van de DCMR blijkt; dat gasontsnappïng en materiaaidefecten vaak oorzaak zijn van door de bevolking gemelde stankoverlast. Chaotische Joestand7 Schiedam De PvdA-fractie in de Schiedamse gemeente raad heeft zich nu ook in de SSSW-affaire gemengd. De PvdA'ers Hans van Kleef en Wim Oomen vragen of B en W het ermee eens zijn dat kan worden gesproken over een chaotische toestand. Wim Oomen; „Er doen veel geruchten de ronde en de kranten staan er vol van. Maar de SSSW zelf onthoudt zich van commentaar. Dat kan fewoon niet. De huurders heb- en er recht op precies te we ten waar ze aan toe zijn. We willen nu wel eens weten hoe die erover denken. Hoewel ik me best kan voorstellen dat dat moeilijk is, omdat het col lege nog steeds niet beschikt over het officiële rapport van de Nationale Woningraad." Het PvdA-tweetal vraagt dan ook of B en W het er mee eens zijn dat het belang van de huurders van SSSW-woningeri niet is gediend met verdere geruchtvorming en onduide lijkheid. Aan die onzekerheid moet zo snel mogelijk een ein de komen. Ook vragen ze een bevestiging van de opmerkin gen, die wethouder Van Til- borg onlangs maakte dat de gemeente nauwelijks mogelijk heden heeft om op te treden, omdat het toezicht op woning bouwverenigingen is voorbe houden aan de minister. Van Kleef en Oomen vragen tot slot, indien de vragen bevesti gend worden beantwoord, ze ook ter kennis van de minister te brengen. „Als het inderdaad zo is dat de gemeente nauwelijks bevoegd heden heeft, dan moet de mi nister zijn verantwoordelijk heid waarmaken", meent Oo men. „De huurders denken dat ze teveel huur betalen door al dat gerommel bij de SSSW. Wij vinden het de taak van de minister daar duide lijkheid in te scheppen, want die heeft tenslotte de ingedien de bouwplannen van de SSSW goedgekeurd." Maassluis Onbekenen heb ben een poging gedaan een kampeerbus te stelen, die ge parkeerd stond aan de Burge meester Wesselingsiraat. Het portierslot werd geforceerd. Ook deden zij een poging de elektriciteitsdraden door te verbinden om de auto te star ten. De dieven zijn waar schijnlijk gestoord bij hun werkzaamheden, want de kampeerbus is niet meegeno-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1