WATERWEE SPORT 23 1 Vakmanschap in Meubelen! KEUS Rijnmond Meubelen! LOKAAL Nol de Ruiter terug op Harga SP0RTK0RT Vlaardingen Westhavenkade 35-39,tel.010-342239 Gertie Baas: 'Misschien einde van loopbaan' Nieuwbouw politiebureau begin mei gereed Nilsson in Vlaardingen en Schiedam Restant Dijk onderhanden Wijkvereniging: geen subsidie ,Kampioenenmaker, nog zonder nieuwe club Dick Buitelaar: 'Ik heb niets meer gehoord' Pim Visser twijfelt nog Robbemond naar Satelliet Weer Eric Kolmeier SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 23 maart 1984 f Noodverband' toch een volwassen pand Vlaardir.gen De Vlaar dingse politie kan "waar schijnlijk al begin mei in trek nemen in de nieuw bouw, die via een loopbrug met het bestaande onderko men wordt verbonden. De uitbreiding met 660 vierkan te meter wordt daardoor in minder dan een half jaar tijd gerealiseerd. ,'Aan een langdurige periode van behelpen komt daarmee "een einde. Hoewel de korpsle den tegen de verhuizingsope ratie zitten aan te hikken, zijn zij wel blij dat zij nu eindelijk over wat rianter kamers kun nen beschikken. „Maar het is nog steeds niet het gesprek van de dag, hoor", verzekert hoofdinspecteur Gijs Bierling in de kantine van het oude pand. „Dat blijft de inkomen spositie van de politieman." Een groep agenten aan het ta feltje achter hem levert het tastbare bewijs door met stem verheffing een klaagzang aan te heffen over de teruggang in salaris. Aanvankelijk stond de meer derheid van het korps nogal sceptisch tegenover de uitbrei ding. „We hadden sterk het idee dat we met een noodver bandje zouden worden afge scheept," durft Bierling nu voor zijn rekening te nemen. „Iedereen dacht aan een soort containerbouw. Achteraf is het toch een prachtig pand gewor den, dat zeker enkele tiental len jaren mee kan," Tijdens een rondleiding door De werknemers van bouwbedrijf Van der Waal zijn inmiddels bezig aan de afwerking, Hoofdinspecteur Gijs Bierling (rechts, onder de steiger); „Een prachtig pand, dat tientallen jaren meekan." het twee verdiepingen tellen de 'prefab-pand' heeft de scep sis dan ook plaats gemaakt voor trots. „Voor minder dan een miljoen gulden wordt er nieuwbouw gepleegd en kan ook het oude pand helemaal Vlaardingen/Schtedam De reizende expositie 'Me dische fotografie" van de vermaarde fotograaf Len- nart Nilsson is binnenkort te zien in Vlaardingen en Schiedam. Een uiterst fraaie tentoonstelling, met tech- 1 nlsch zeer goede foto's van t-organen in het menselijk li chaam. Van vrijdag 20 april tot en met woensdag 2 mei zijn de foto's te bewonderen In het Holyziekenhuis in Vlaar dingen en van zondag 20 mei tot en met vrijdag 1 juni in het Schielandzieken- huis, Deze expositie biedt via 45 - opnamen van hoog artistiek niveau een blik in het bin nenste van het menselijk li chaam. Het gaat daarbij met name om het hart, de herse- nen, de nieren en de bloed- - vaten, maar ook om de be schadigingen, die daarin kunnen voorkomen ten ge- volge van een te hoge bloeddruk. De foto's tonen aan hoe mensen hun li chaam te gronde kunnen richten door roken en ver keerde leefgewoonten. De tentoonstelling is samen gesteld op initiatief van de heer A. de Vegte, de Neder landse Hartstichting, de Zweedse ambassade en Boehringer Ingelheim BV. De zweed Lennart Nilsson geniet in veel landen be kendheid dankzij zijn film 'Het wonder van het leven', dat de bevruchting van de eicel in de ontwikkeling van een embryo toont. worden opgeknapt. Dat is toch betrekkelijk goedkoop." Nijpend Het ruimteprobleem voor de Vlaardingse politie is geruime tijd bijzonder nijpend geweest. Vergaderen? „Dat kunnen we nu alleen op iemand zijn ka mer of in de kantine. Voor de recherche is het ook behelpen. „We kunnen lang niet altijd de privacy voor onze clienten ga randeren", illustreert Bierling het probleem. Aan de hand van cijfers wordt nog duidelijker hoezeer het korps heeft moeten woekeren met haar ruimte. Bierling: „Het pand is in 1955 gebouwd en bood toen ruimte aan een korps van negentig personen. Op dat moment leverde dat geen problemen op. Niet al leen omdat we toen veel min der agenten hadden, maar ook omdat er naast het hoofdge bouw nog drie hulpposten werden gebruikt." Met het af schaffen van de decentralisa tie-gedachte en het groeien van de korpssterkte groeide het ruimtegebrek snel. In 1964 werd voor het eerst geklaagd over de krappe behuizing. Met de huidige sterkte van 15Q(!) tegen een geschatte capaciteit van 90 Is het probleem nijpen der dan ooit. In het nieuwe gedeelte krijgen op de begane grond de wijka genten, bijzondere wetten, het bureau verkeerszaken en het regionaal ME-bureau hun plaats. Op de tweede verdie ping worden de vreemdelin gendienst en de administratie ondergebracht. Het houten noodgebouwtje naast het bureau, dat nu nog door verkeerszaken wordt ge bruikt, zal als theorielokaal worden ingericht. Tevens kunnen daar in voorkomende gevallen externe teams wor den gehuisvest. Het oude gedeelte van het po litiebureau wordt pas opge knapt wanneer het nieuwe deel volledig klaar is. „Tot nu verloopt alles erg gladjes. Dat zal wel veranderen als we het oude gedeelte een face-lift ge ven. Ik denk dat er telkens ge schoven gaat worden met af delingen", voorziet Bierling. In die opknapbeurt wordt ook wat gedaan aan de zeer slechte toegankelijkheid van het bu reau voor mensen die gehandi capt of slecht ter been zijn. Schiedam Net nu de ver keersafwikkeling op de Rot- terdamsedijk, Koemarkt en Broersvest na een lange perio de van behelpen weer normaal verloopt, neemt de gemeente weer een belangrijke verkeer sader onder handen. Volgende week zal een begin worden ge maakt met de reconstructie van het laatste stukje Rotter- damsedijk tussen de Nieuwe Mathenésserstraat en de Van Deventerstraat. De werkzaamheden beginnen volgende week woensdag en zullen circa twee maanden du ren. Eerst wordt begonnen met de zuidelijke rijbaan. Het verkeer naar Rotterdam zal dan worden omgeleid via de Mathenesserstraat en de Van Deventerstraat Na ongeveer drie weken wordt ook de noordelijke rijbaan aangepakt. Dan zal zowel het verkeer van als naar Rotterdam via de om leidingsroute worden gestuurd. Maassluis B en W Maassluis geven de wijkverenigïng Kapel polder dit jaar geen subsidie. Reden hiervoor is volgens een woordvoerder van de gemeente de sluitende begroting van de wijkverenigïng. „Dat dit jaar geen subsidie wordt gegeven wil nog niet zeggen, dat de komende jaren ook geen subsidie ver strekt wordt. B en W vonden het dit jaar niet nodig. Mocht de begroting voor 1985 weer tekort vertonen dan kan weer worden overgegaan tot subsidiëring." B en W zijn overigens akkoord met de gewijzigde begroting van de wijkverenigïng. (ADVERTENTIE) Eiken meubelen kiest u beter bij Rijnmond. Toogkasten, wand- meubelen, eetkamers te kust en te keur. En laag geprijsd ook Kom dus even kijken bij Rijnmond in Vlaardingen. Ouderenwerk In de verschillende Vlaarding se dienstencentra houdt de stichting Raad voor het Oude renwerk de komende week weer een aantal activiteiten voor ouderen. Zondag 25 maart begint in dienstencen trum Emma om 14.00 uur een instuif. Vanaf 19.30 uur vindt datzelfde plaats in diensten centrum West. Dinsdag 27 maart begint om 14.00 uur een bingo in DC Emma en een dag later worden er vanaf 14.00 uur schoenen en dergelijke verkocht in DC West. Op don derdag 29 maart is er nog een bingo in West. Die begint om 19.30 uur. Archeologie De Historische Vereniging in Vlaardingen krijgt dinsdag 27 maart de stichting Industrieel Erfgoed Rijnmond op bezoek. Er wordt een dia-lezing ver zorgd over de industriële ar cheologie. Poppentheater Woensdagmiddag 28 maart speelt het poppentheater van Robbert Ritmeester in De Har monie het stuk Maatje 46, De ingrediënten: poppenspel, to neel en diabeelden. Aanvang 14.30 uur. Telemann Het Telemann-ensemble ver zorgt op zaterdag 31 maart een concert in de Koningshof in Maassluis. Het ensemble staat onder leiding van Arno Weif- fenbach. Er is een gevariëerd programma samengesteld met werken van Conradus, Han del, Poulenc, Dvorak en na tuurlijk Telemann. Het con cert begint om 20.00 uur. Koos Bons Koos Bons geeft zaterdag 7. april een orgelconcert in de Grote Kerk van Maassluis. Op het programma staan werken van Dupré, Wider en Mes- siaen. Traditiegetrouw zal het concert dat om kwart over acht begint worden besloten met een improvisatie, dit keer op een thema van Marcel Du- pré. Schiedam Gertie Baas heeft zo zijn principes. De Schiedamse oefen meester, nu nog succesvol in dienst van DVO'32, weigert naar een nieuwe betrekking te solliciteren. „Ik solliciteer niet", zegt hij heel consequent. „Als er clubs interesse hebben, dan komen ze maar". Het heeft er ech ter alles van, dat Baas het komend seizoen door zijn principale opstelling zonder club meet stel len... De 54-jarige Schiedammer, die in de jaren vijf tig in het roemruchte SVV voetbalde, zit al bij na 25 jaar in het trainersvak. Als nevenfunctie, want hij heeft als chef werkplaats bij een mate riaal-verhuurbedrijf maatschappelijk een goede baan. De trainerscarriêre van Baas mag er zijn. Hij vierde nogal wat triomfen. Om er maar eens een handvol te noemen: NRC Ommoord. Euro sport, DOS'32 en, om dichterbij huis te blijven, twee keer DSS'26 (toen nog Sunlight) en inmid dels ook al twee keer DVO'32 voerde Baas naar het kampioenschap. Onder Baas promoveerde DVO"32 precies tij dens het vijftigjarig bestaan voor het eerst naar de KNVB, om meteen naar de derde klasse door te stoten. Met een tweede plaats debuteert DVO'32 ook daar heel verdienstelijk, al is de kans om koploper ARC nog echt te bedreigen vrijwel verkeken. Dispensatie Omdat Baas al een jaar dispensatie heeft gehad, gaat hij DVO'32 na vier succesvolle jaren verla ten. In de wetenschap dat hij voor zijn opvolger Dick Suiker, in de plaats gekomen voor de aan vankelijk aangetrokken Cor van Rooy, een ui terst jong en talentvol elftal achter laat. „Daar mee zou je nog tien jaar verder kunnen", wijst Baas niet weinig trots op een gemiddelde leef tijd van amper twintig jaar. Slechts een paar clubs toonden belangstelling voor 'kampioenenkweker' Baas. Onder meer ZBVH en het Schiedamse VVK. En in Gorin- chem zou hij nog een niet genoemde club kun- nen krijgen. Slechts op de aanbieding van VVK* is Gertie Baas ingegaan, omdat hij Zuid-Beïjer- land en Gorinchem te ver buiten de deur vindt. „VVK kon echter niet aan mijn financiële eisen voldoen", omschrijft Baas het afketsen bij die afdelingsclub, die inmiddels Harrie Bouquet als opvolger van Aad Bloot aantrok. „Niet dat ik zo duur ben, maar omdat er steeds meer trainers zonder club komen te zitten, doen ze het bijna voor niks. Het trainerschap is voor mij een hob by, waar ik veel tijd aan wijd. Met al dat reizen erbij wil ik dat toch wel een klein beetje ver goed hebben". „Echt teleurgesteld ben ik niet", zegt Baas over de geringe belangstelling voor hem. Een lichte, ondertoon valt echter met te ontkennen. „Och, ik zit ook niet te pezen dat ik door kan gaan. Dan zou ik zelf wel solliciteren. Nu zijn er weer functies bij Unicum (waar Bouquet ontslagen is red.) en bij VDL. Zet mijn telefoonnummer, maar in het verhaal, dan bellen ze maar". „Mijn leeftijd speelt nog geen parten, want ik voel me nog 34", vervolgt Baas, die op de race fiets en door mee te trainen de conditie op peil houdt, „Misschien neem ik een jaartje rust of wordt het wel het einde van mijn loopbaan. Het is overigens nog lang geen augustus Ik loop al lang genoeg mee om te weten dat er nog van alles kan gebeuren". Zijn 'eigen' DVO'32 is daar., met de nu al uitgevoerde mutatie van Rooy-^ Suiker een eerste voorbeeld van. Schiedam Als Nol de Ruiter zich kan vinden in het voorstel, dat het be stuur van SVV hem in de loop van deze week heeft gedaan —en die kans moet op vrijwel honderd procent worden geschat- keert hij volgend seizoen als hoofdtrainer terug op Harga. De Ruiter, die vo rig jaar ook al op Harga voor de groep stond, heeft met het bestuur afgespro ken, dat bij vóór dit weekeinde laat weten of hij accoord gaat met de aanbieding van de Schie damse eerste divisieclub. De nog altijd in Veenendaal woonachtige De Ruiter, die twaalf maanden geleden om louter financiële redenen SVV de rug moest toekeren, ver wacht niet, dat er op dat ge bied nog serieuze problemen kunnen ontstaan. „Dit week einde kom ik met een tegen voorstel en dan besluiten we, ja of nee, Meer kan ik momen teel echt niet zeggen", ziet De Ruiter, wiens echtgenote bin- door Donald Bax nenkort een winkeltje opent in Nieuwegein, geen enorme moeilijkheden in het verschiet. Na het wegvallen van Joop van Daele, die blijkbaar toch niet tussentijds kon vertrek ken bij de amateur eersteklas ser Papendrecht, spitste de 'strijd' zich toe tussen De Rui ter en Dick Buitelaar, thans assistent-trainer bij NAC. Bui telaar, die tevens de militaire selectie onder zijn hoede heeft, had vorige week voor de wed strijd tegen FC Twente een ge sprek met het bestuur van SVV, maar vernam daarna niets meer uit Schiedam. Geheim Het was inmiddels een 'pu bliek geheim', dat SVV in zee zou gaan met de trainer, die het deze week had benaderd. Nol de Ruiter...volgend sei zoen weer SVV... „Dan wordt De Ruiter het", bevestigt Buitelaar, die zijn reisje van dit weekeinde naar Wageningen dus niet zag wor den beloond met een zelfstan-' dige aanstelling bij SVV. „Na de wedstrijd tegen FC Twente heb ik geen contact meer had met SVV", accentueert Buitelaar voorts de betere pa pieren van zijn 'rivaal* De Ruiter. Met het aantrekken van De Ruiter komt SVV's voorzitter Cor de Vries 2ijn belofte na, waarin hij stelde voor hei ein de van deze maand te willen voorzien tn de gecombineerde vacature Huib Ruygrok/Pim Visser. In dat licht bezien is trouwens de ontslagaanvrage ,voor Rob Kiebert geen vreem de zaak, omdat vorig jaar al duidelijk was geworden, cial De Ruiter het niet zo zag zit ten in de blonde vleugeiverde- diger. Schiedam Pim Visser, de interim-trainer van SVV, vreest de kracht van SC Cambuur allerminst. „We heb ben tenslotte gewonnen van De Graafschap en tegen FC Twente hadden we ook minstens een punt verdiend". De selectie van SVV is blessure-vrij. Het elftal dat tegen Wageningen een 2-2 gelijks pel bewerkstelligde, zal ver moedelijk nier togen Cambuur aantreden. „Ik ben er nog met u Pim Visser. „Mark Wotte kan weer spe len en oo»i Ui nu Salan is helemaal fit. Er is dus wat con currentie in de groep en dat kan totaal geen kwaad". „Tegen Wageningen", vervolgt Visser, „ging het twee- maai een kwartier goed. De rest moeten we maar snel vergeten. We kunnen het wel, maar we moeten negentig minuten lang een goed niveau zien vol te houden", be sluit Visser. Vlaardingen Satelliet heeft een opvolger gevonden voor de scheidende trainer Wim Poulus. Ger Robbemond, nu nog actief bij VDL, is door het bestuur van de zaterdagvereniging voor één jaar gecontracteerd. Ger Robbemond is aan zijn tweede seizoen bezig bij VDL en wil de nog graag een jaar doorgaan. Ook het bestuur had geen pro blemen met de oeienmeester, maar de selectie wilde een nieuwe technische man. Het bestuur verzuimde Ger Robbemond op de hoogte te stellen van de voor hem negatieve beslissing, waardoor hij het besluit van het niet verlengen van het contract uit deze krant moest Eindhoven De reser ves van SVV kwamen tegen Eindhoven een 1-1 deling overeen, waardoor zij de aansluiting met de top van de ranglijst be hielden. De Schiedamse 'beloften', die waar schijnlijk hun beste sei zoenprestatie leverden, keken al na zes minuten tegen een 1-0 achterstand aan. Namens SVV, waar in Johan Wouters, Mar cel Oosterdijk en Marcel van Hattem tot de betere spelers behoorden, zorg de Eric Kolmeier met een wonderschone tref fer voor de gelijkmaker. De voor zaterdag geplan de uitwedstrijd legen het schaduwteam van Wil lem II is verplaatst naar woensdag 4 april. SVV 2 oefent dinsdagavond op Harga tegen de zondag vierdeklasser WCR. Aan vang 19.30 uur. In de sportzaal aan de Vlaardingse Delftscveerweg 46 houdt de scherm- vereniging Trepunt zondag (aanvang" 11 uur) een wedstrijd op electrische degen. Geïnteresseerden kunnen zich tegen vijf gulden per persoon laten inschrijven bij voorzitter Jan Buijsse (01738-8208). De atletiekvereniging Waterweg uit. Maassluis houdt zondag een presta-' tleloop over verschillende afstanden. Vanaf het Wrpperspark In Maassluis kunnen de deelnemers kiezen uit de volgende afstanden: 11.00 uur 1.300- meter, 11.20 uur 4.000 meter, 11.25" uur 10.000 meter en 11.25 uur 15,000 meter. De jeugd tot en met twaalf jaar betaalt 3.50 gulden, oudaren leg» gen een plek meer neer. De Schiedamse gymnastiekvereni ging Excelsior houdt zondag de jaar lijkse onderlinge wedstrijden in sport hal Margriet. Aanvang 10.05 uur. In de verschillende pauzes worden er demonstraties verzorgd van onder meer jazz-gymnastiek en de mini- trampoline. Om 16.00 uur staat de prijsuitreiking op het programma. De open dag van de tennlsverenW - gingen Spieringshoek en KSW is niet zaterdag, maar een dag later. Het eerste team van KSW speelt In de middaguren een wedstrijd. De tegen- siander is nog onbekend. Zaterdag 2* maart: KNVB-voetbstV 15.00 uur Excelsior MNieuw Lek?r kerland, 14.30 uur PPSCBaren-- drecht. Zwaluwen—Lyra, 14.30 uur' DVO '32—SportlUSt '46, 14.30 uu£ Die HagheMW '27, 14.30 uur- ARCHoekse'Boys, 14.30 uur TSB DSVP. 14.30 uur HBSS—Zevenhoven-C 14.30 uur SalellietHoogvliet. 16.15 uur Den BommelHVO, 15.30 uur HerklngenVlaardingen. 14.30 uur SC VoorneDSS '26. RVBvost bal: 13.30 uur CionHellevoet sluis, 13.00 uur GSS—Mehssant, 14,00 uur' VVKSC Zuiderpark. 14.00 uur SVDPWOldi. Volleybal: Iterant 16.30 uur VCSDOS. 19.30 uur Van Wlnden/Berkef—MVC, 18.30 uur Holy—RVCLibanon, Dames: 18.30 uur VCS—Martens/L. 20.15 uur TOP—MVC. Atletiek: 11.00 uur Start prest al ieloop over de afstanden 1300 meter, 4000 meter, 10000 meter en 15000 meter. Start bij handbalverenk ging Unites in het Wipperspariq Honkbal: 14.00 uur HolyHMS (vy); Tafeltennis: 17.30 uur Maastricht '67— NOAD, 1730 uur Onkyo— NOAD2; Basketbal: Heren: 20.4S uur Nusa Indah VoorburgGreen Eagles, 17.15 uur BinnenlandJu- ventus. Dames: 18.30 uur MSV— Green Eagles. Zondag 25 maart: KNVB-voetbal: 14.30 uur SWSC Cambuur, 14.30" Nieuwen hoornHermes DVS, 14.30 uur DFCFortuna Vlaardingen. 14.30 uur Zwijndrecht—DHS, 14.30 uur NieuwkoopExcelsior '20. 14.30 uur, VDL—DHZ. 14.00 uur Zwervers— Martlnlt, 14.00 uur EDS—VFC, 14.30 uur FCN '66—Schiedam, 14.30 uur Groen Witten—De Hollandlaan-. RVB—voetbal: 14.30 uur DRZ— ■DESV, 14.00 uur Olympus SchleL damThe Harvards, 14.30 uur SVDPW—Progress, 14.30 uur Steeds' Hooger—Schiedamse Boys, Honkbal: 14.30 uur Holy—RCH (vrj. 14.00 uur Gophers—Bernisso (vr). Softbal: Da^' mes: 10.30 uur Holy—Botlek 14 30^ uur Gophers—Bernisse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2