Fabriplein: SSSW heeft alles verziekt 'Taktiek oppositie zien te doorbreken" Wilton-directie: Droom is over 'Ik zou best nóg een boom kunnen planten' VLAARDKNGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHI COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Werkloosheid trekt weinig Nieuwlanders Spoedvergadering van ledenraad BND En de zekerheid dat die rente 5jaarlangzo hoog blijft. I Accupolen verkeert aangesloten Interpharm bouwt in 's-Graveland Doorgaan met renovatie was fiasco geworden De Groot bouwt uitbreiding politiebureau Kees van der Windt: Gordijn in brand Kinderen niet moe van het graven verenigde spaarbank Samenwerking Holy-Noord bijna rond WOENSDAG 28 MAART 1984 Ondanks actie met geluidswagen Schiedam De belangstelling voor de tweede voorlichtings avond van de Werkgroep Bui tenlanders Nieuwland (WBN) viel een beetje tegen. Het the ma werkloosheid bleek geen trekker. Forumleider Ton van der Gaag vertelde na afloop een beetje gelaten dat de werk groep gistermiddag nog had geprobeerd de belangstelling van meer Nieuwlanders te wekken voor deze avond. Ment had een geluïdswagen door de straten van de Schie- damse wijk gereden. De moei te bleek tevergeefs, want nog geen dertig belangstellenden trotseerden de gestaag vallen de regen. „Het huis-aan-huïs verspreiden van folders is te duur voor ons", verzuchtte Van der Gaag. „Vandaar dat we het maar zo hebben gepro beerd." Voor deze avond waren verte genwoordigers uitgenodigd van de Gemeentelijke Sociale Dienst, het Arbeidsbureau en de stichting Maatschappelijk Werk Schiedam. Na een inlei ding van de genodigden wer den door GSD-voorliehter Henk Bonzet twee korte vide ofilms vertoond over het func tioneren va de dienst. Daarna konden er vragen worden ge steld aan de gastsprekers van die avond. De WBN is pas enkele maan den actief in Nieuwland en be staat uit vertegenwoordigen, uit het welzijnswerk, wijkbe woners en de vrouwenpraat groep. De activiteiten zijn in ternationaal gericht. Voor de buitenlandse inwoners van Nieuwland zijn tolken aanwe zig. Op dinsdag 26 april wordt een thema-avond gehouden over huisvesting. Een maand later, 22 mei gaat de voorlichtings avond over de vreemdelingen wetgeving. De twee bijeen komsten beginnen om half acht. ^JIii]l!ll1llllllllllIifIll!liIlllllltlllllttllllllltl!IIIIIIIIIIMIi[MIIIflllllll[lllllllllllll!lllllll[|!!!fllllllll!llll]lllilllM:!ll!li!lll!lll)ll(llllllll!l(llll!lllll(liIllll!ll!tl!II[|[i!IIIl!ll!I!l1llill[IIIIUUIIlIlill!lllliinilIltl^ 4 I r> 'Xttïvggg'j h Vlaardingen De s Vlaardingse brandweer heeft gisteravond om half zes een brandje in een auto geblust. Het H voertuig stond geparkeerd aan de s Van Baarlestraat. H De brand ontstond H door oververhitting, s omdat de accupolen verkeerd waren j=; aangesloten. De H brand weer sloot de brandstoftoevoer van s de auto af en bluste het vuur met een poederblusser. ^(iiEjiiiMiiffiiiiiirifi]ii!iiHtiiii!!iJi[ii]iiiiiitii!iiiiiiuiriiiiiiiniiiiiii[iiiii!iittiitii!tiiiiiiri(E]iiti[ii(iiiii[riiiiiiii!iiiiiii!iiii]iiiiinii]HiiiiintiiuiiiEi!iiiiiiiiiiii!Uti[iiiiij]i]{iiii[iiitiriii!iiii!itiitiMJiniiiui^ Schiedam De raad van be stuur van Internatio Muller heeft haar dochterbedrijf In terpharm BV toestemming ge geven een nieuwe vestiging in Schiedam te bouwen. Het pand dient als vervanging van het huidige pand aan de Delft- weg in Rotterdam. De nieuwbouw moet op 1 de cember van dit jaar gereed zijn. Als plaats is een terrein van 6000 vierkante meter op het industrieterrein 's-G ra ve la nd aan de 's-Graveiandse- weg uitgekozen. Met de bouw zijn investeringen gemoeid met een totaal van 5 miljoen gulden. Bij Interpharm wer ken ruim 100 personen. Het huidige pand m Roller- dam werd in 1970 betrokken. Door de sterke groei van de omzet moet de opslagcapaciteit worden vergroot De gemeen teraad is mei de uitgifte van de grond akkoord Schiedam Hoe kon het zo ver komen, dat de renovatie van het Fabriplein vier weken moest worden stilgelegd? Op die vraag wilden woedende bewoners gister avond antwoord tijdens een informatiea vond van SSSW en bouwvereniging Schiedam Vooruit in de 4 Molens. „De SSSW heeft alles verziekt", luidde de beschuldiging. Maar juist de schuldvraag werd door waarnemend SSSW-voorzitter Kees Kamminga bewust omzeild. „Op 24 april gaat de renovatie verder en afspra ken met de bewoners blijven zoveel mo gelijk in stand", was zijn boodschap. Als de renovatie van het Fabriplein was doorgegaan was het uitgelopen op de fiasco, liet Kamminga weten. „Als we niet gestopt waren dan zou volgend jaar iedereen in de problemen zitten. Dat mag niet." Dat het renovatieplan rammelde werd wel duidelijk uit de opsomming van H.van Roe kei van de Nationale Woningraad. Het vochtprobieem, de fundering, de dakcon structie en andere dingen zijn niet voldoende onderzocht, vertelde hij. „Een nieuw onder zoek vraagt vier weken." De bewoners wisten wel waar zij de schuld moesten leggen. Bij de SSSW, „Waarom zit u hier", vroegen zij Kamminga, „en niet die gesten die alles verziekt hebben? Want jij krijgt nou de volle laag, dat is toch niet tof?" De mensen van het Fabriplein voelden zich genomen, maar zij konden hun woede niet kivijt bij de man achter de tafel. Want daar zat de vertegenwoordiger van de SSSW- (ïieuwe stijl, die alles beter moet maken. ;,Die gasten die de schuld hebben zitten zich rot te lachen in hun mooie huis en wij zitten in ons krot, wij zijn de lui. Straks moeten er dingen geschrapt worden uit het renovatie plan, dan krijgen wij een zachtboard plafond. En die d'r hadden moeten zitten hebben een mooi plafonnetje hoor, wedden?" De bewoners begrepen er niets van. „Hoe kan een plan dat aan alle kanten rammelt worden goedgekeurd? Dat is toch onbegrijpe lijk." En waarom was de trein pas op het laatste nippertje gestopt, als zo duidelijk was dat de renovatie in de voorgestelde vorm toch op niets dan een ramp kon uitlopen. Kamminga wist het niet, hij kon er alleen maar over filosoferen.\,De conclusies uit de onderzoeken die gedaan zijn vormden geen basis voor renovatie. En toch is er maar door gegaan, ondanks waarschuwende geluiden van alle kanten. Want niemand had de moed om de zaak stop te zetten." De renovatie loopt nauwelijks gevaar, die gaat zo goed als zeker door, verzekerde Kamminga zijn toehoorders. „Ik denk niet dat de conclusie van de onderzoeken ramp zalig zullen zijn, want dan waren ze vast wel eerder getrokken." Maar de bewoners von den de situatie zoals hij is al rampzalig ge noeg. „We krijgen al zes jaar allerlei loze beloften." Nadat Arie van Loenen. de voorzitter van Schiedam Vooruit, de „veelbewogen bijeen komst" had afgesloten bleven een paar be woners nog morrend achter. „Geen cent wij zer geworden", klaagden zij. Vlaardingen De uitbreiding van het politiebureau aan de Delftse veerweg in Vlaardingen wordt niet, zoals deze week in deze krant werd vermeld, gerealiseerd door het Vlaardingse bouwbedrijf Van der Waal, maar door het bouwbedrijf De Groot uit Vroomshoop. Het schilderswerk wordt verricht door de firma Sloot uit Vlaardingen. Kees van der Windt: verdraagzaamheid op brengen... Vlaardingen PvdA-fractieleider Kees van der Windt voorspelt in het PvdA-af- delingsblad Achterban, dat de VVD het in de Vlaardingse gemeenteraad de komende tijd zeker niet gemakkelijk zal krijgen. De 'nieuwe oppositie', onder aanvoering van het CDA, zal volgens van der Windt „niets nalaten de VVD tot een gevangene van zijn verleden te maken." De PvdA-leider doelt erop, dat met name het CDA de liberale fractie regelmatig zal confron teren met uitspraken die deze partij in de oppo sitie heeft gedaan. „De VVD zal hierdoor in een spanningsveld kunnen komen te verkeren tus sen enerzijds het geloofwaardig willen overko men vanuit het oppositie-verleden en ander zijds het op realistische wijze moeten besturen van de stad. Dan zal blijken dat besturen iets anders is dan oppositie voeren vanuit de ver wachting voorlopig geen deel van het college te zullen uitmaken." In zijn bijdrage in het afdelingsblad schrijft Van der Windt, die veel begrip toont op voor de situatie waarin de VVD momenteel zit, dat een dergelijke oppositie de VVD-fractie zeer zou belemmeren in het functioneren als colle ge-partij. „Er zal dan ook naar wegen gezocht moeten worden die taktiek van de oppositie te doorbreken", meent hij. Van der Windt geeft aan dat het nieuwe college al direct een aantal obstakels is tegengekomen: de affaire-Wassenaar, de problemen met de Schiedamse weg en de problemen rond de scho lenfusie in de Westwijk. Uitspelen „Belangrijk is het vaste voornemen zich als coalitiegenoten niet uit elkaar te laten spelen. Beide partijen zullen een grote mate van ver draagzaamheid ten opzichte van elkaar moeten opbrengen. Ook al gaat er iets niet naar de zin van de ander, dan moet er tijdig aan de bel ge trokken worden, zodat het kan worden uitge praat." Van der Windt voorspelt, dat het CDA bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1986 waar schijnlijk iets meer stemmen kan halen dan in 1982. Toen hebben veel oorspronkelijke CDA- stemmers voor de VVD gekozen, op basis van het verkeerscirculatieplan, dat toen als inzet van de verkiezingen was gemaakt. Ook al om dat het CDA nu vrijuit de oppositierol kan. spe len zal een aantal 'spijtstemmers' naar de chris ten-democraten terugkeren, meent de PvdA- leider. Schiedam/Vlaardingen De ledenraad van de Brandweergemeenschap Noordelijke Delta komt mor gen in spoedvergadering bijeen om te bespreken, hoe het nou met het samenwerKingsverband verder moet. Onlangs hebben Vlaardingen en Schiedam besloten, uit de gemeenschap te treden, en dat kan ernstige consequenties hebben omdat de kosten van het sa menwerkingsverband nu over minder aangesloten ge meenten moeten worden 'verdeeld. Ook andere ge meenten, met. name op Voorne-Putten, overwegen nu ""uit te treden. De vergadering vindt plaats in het Rotterdamse stad huis. Vlaardingen Een wakkere administratieve kracht op het politiebureau waarschuwde gistermiddag een bewoner van de Delfseveerweg, dat zijn gor dijn in brand stond. De man had dat vanuit het raam ge zien. Het gordijn was gaan branden door de hitte van de gevelkachel. De gewaarschuwde bewoner sloeg het raam in en gooide het brandende gordijn en een stoel die ook vlam had gevat naar buiten. In de kamer lag een baby ie slapen, maar die bleef ongedeerd. De brand weer zorgde voor het nablus sen. Vervolg van de voorpagina Den Haag Schiedams burgemeester R. Scheeres vindt de uitspraak van het college van beroep voor het bedrijfsleven onjuist „Het is een klap in het gezicht voor de werknemers van Wilton-Fijenoord. Er is nu des te meer reden om snel door te gaan, hoewel er weinig verandert. Met een andere raak zou die schadeclaim ook niet morgen binnen uitsp zijn". Door de uitspraak van het col lege is de kans op overname van de Schiedamse werf door Darnen weer levensgroot aan wezig. Mr. F. Meeter, bewind voerder van RSV. „De minis ter kan nu volharden in zijn februari-brief. waarin hij WF twee mogelijkheden geeft: overname door Damen of slui ting van de nieuwbouwwerf en afbouw van de twee Taiwa nese onderzeeboten bij de RDM". Volgens Meeter zijn de voorbereidingen voor de laat ste mogelijkheid volop gaande m Het gat is groot genoeg, de boom kan erin. Vlaardingen/Schiedam „Het is opvallend", zei een van de mensen van de Vlaardingse plantsoenendienst, die vanoch tend al om acht uur in de weer waren om langs de Deltaweg bomen en schoppen klaar te leggen, „dat de bomen die op boomfeestdag worden geplant het bijna altijd goed doen." Scholieren van zes lagere ge bomen overeind en de kin- van zes scholen in Schiedam zetten vanochtend de schop in de grond in de Woudhoek en Vijfsluizen, in Vlaardingen werden langs de nog kale Del taweg iepen geplant, en later op de ochtend essen en ho- ningbomen aan de Maasstraat, Tussen de Deltaweg en de Del- tadijk in Vlaardingen was hel een drukte van belang hel geschreeuw van de kinderen kwam boven de keiharde mu ziek van de geluïdswagen uit. Toen de 'boomplantvlag' was gehesen, renden de kinderen om het hardst om zo snel mo gelijk een boom te bemachti gen. Voor elke twee kinderen was er één. Een kwartiertje later stonden deren waren niet eens moe. zeiden ze. „Ik 20u best nóg een boom kunnen planten", schep ten twee meisjes op. Niet over- ghig het zo gemakkelijk. Op sommige plaatsen moesten mensen van de plantsoenen dienst helpen om stenen weg te halen, die het onmogelijk maakten om een behoorlijk gat te graven, „En nou komen jullie toch ze ker elke dag kijken", vroeg een onderwijzer aan twee kin deren, die zaten uit te rusten van de vermoeienissen. „Ja, op de fiets", zeiden ze, want het was wel een afgelegen stukje Vlaardingen waar de iepen werden geplant. (ADVERTENTIE T'ideink aanbod zet nu uw spaargeld op een Vaste Termen-rekening van de Verenigde Spaarbank en u bent er zeker van dat u vijf jaar lang liefst 8!/?% rente ontvang. De minimum inleg is f 100,- en de rente wordt laarlijks overgemaakt Bij aankoop van een eigen huis kunt u, zonder kosten, di'ectOver uw spaargeld beschikken Wi| zijn tenslotte de makkelijke bank in de buiirt.« geweest. „De WF-directie heeft er niet aan meegewerkt, de Taiwanezen wel", aldus Meeter. Vanmorgen werd vanaf VVF- zijde de Schiedam-opiie be pleit. Directeur ir. B Sluis: ..Ik ben niet echt verrast, maar het is toch wel een teleurstelling. Een snelle besluitvorming is nu van groot belang. Deze droom is ook voorbij. We gaan over tot de orde van de dag" Sluis vestigde de aandacht op de mogelijkheden van de. Schiedamse optie. Mr. F. Deplanquc had de uit spraak van het college van be roep wel verwacht: „Bij een negatieve uitspraak zou do wet gewijzigd moeten worden. Dan zouden er weer ambassadeurs naar huis worden gestuurd. Dit is de gemakkelijkste weg geweest en toont aan dat de invloed van buitenlandse za ken op de export groot is". Dik Nas van de Industriebond FNV: „Ik kan wel allemaal clichés gaan uitroepen, maar het is gewoon jammer". Nas ziet goede mogelijkheden voor de Schiedamse optie, 40 a 45 miljoen voor opstallen en grond. „De 40 miljoen vt«n Van Aardenne voor de rcfi- naneiering van de reparatie- werf zijn welkom. Ook al liet Schiedam deze voorwaarde- gisteren vallen. Een beetje werkkapitaal kan geen kwaad", aldus Nas. „Je ziet bij veel andere bedrijven dat ze net met de hakken over di- sloot uit de surseance worden gehaald. En bij een beetje te genwind hggen Zt- een half jaar later weer op hun gat." Vlaardingen Het oprichten van het nieuwe samenwer kingsverband voor de drie wijk verenigingen en de bouw speelplaats in Holy-Noord is op een oor na gevild. Volgons planning zal de nieuwe vere niging rond 1 mei worden op gericht. Het samenwerkingsverband zal zich vooral gaan bezighou den met overkoepelde zaken als subsidieverdehng. het be heer van gebouwen en perso neelsaangelegenheden. De be staande wijk verenigingen van de Hoevenbuurt, de Hoofdste- denbuurt en de Drevenbuurt blijven als zelfstandig orgaan gehandhaafd. Zij zullen zich. evenals de nieuwe vereniging die ten behoeve van de bouw speelplaats in oprichting is. in de toekomst vooral met hun eigen activiteiten gaan bezig houden. Jos Sloot, voorzitter van de wijk vereniging in de Hoevenbuurt: „De afzonderlij ke verenigingen hoeven zich geen zorgen meer te maken over allerlei overleggen met de gemeente en andere instan ties: dat gaat het nieuwe sa menwerkingsverband doen." Fen voorlopig bestuur voor het samenwerkingsorgaan is nog niet samengesteld. Elke afzonderlijke vereniging zal twee bestuursleden moeten le veren. Namens de Hoeven buurt zal in elk geval Jos Sloot in het overkoepelende orgaan zitting nemen, „maar liever niet als voorzitter", merkt hij op-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1