fVuurzee verwoest kleuterschool sma H DRIES Shell helpt met duurzame polymeerwas voor een zeer laag prijsje van f6,95 Schieland werkt aaneen 'kritiek' stukje deltadijk Zwembaden "stunten" weer met abonnement I Bommelding was grap Leraren leren op OBD-markt sssw- VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Ze worden zo moeilijk iPÊef W0n6.. Ministerie onderzoekt affaire Inbreker licht lade flipperkast Onzichtbare autoschade Shell helpt met betere service en scherpe prijzen Werk Koemarkt over twee weken gereed Kies Dries! Pa's zekerder! DONDERDAG 29 MAART 1S84 Vlaardingen Evenals de afgelopen jaren gaan de Vlaardingse zwembaden Kolpabad en Holybad weer 'stunten.' met de verkoop van abonnementen voor vrij zwemmen in de zomerperiode. Gedurende de maand april kan zo'n abonnement voor 27,50 gulden worden aangeschaft. Wie de doorlopende toegangskaart buiten deze periode aanschaft, is het bedrag van 62 gulden - kwijt. De 'tijdelijke aanbieding' brengt bij de gemeentelijke -zwembaden per verkocht abonnement aanmerkelijk "'minder geld in het laadje, maar gebleken is dat het aan trekkelijke tarief ertoe leidt dat er veel meer abonne- mentcn worden verkocht dan voorheen het geval was. De zwemkaart heeft een geldigheid van vier maanden, en geeft recht van toegang tijdens de vrije zwem uren in de beide baden. Inschrijfformulieren zijn bij de kassa's van de zwemba den te verkrijgen. Men dient twee recente pasfoto's in te leveren. i De Kleuterkeet werd in korte tijd in de ss gelegd ^JIIIIlllllllllltriIllItfflMtllllllllllllIFIIIIlllIllllllllttlllllllllltlllllllIlllllItllilEIIKIIlIllllllllffinEIiltl!^ Maassluis Een paar minuten duurde het slechts, voordat gister middag rond half vier de Koningin Juliana- school aan het Kastan jedal fin Maassluis na een bommelding was ontruimd. De melding met zware stem werd aangekondigd dat er binnen vijf minuten een bom zou ontploffen in het gebouw bleek een grap. De leiding van de Juli- a naschool ensceneert elk jaar wel een of twee keer een ontrui ming. „Dat is niet al leen heel gebruikelijk, het is ook verstandig", aldus directeur drs. J. J. Eijsackers. Deze keer verliep de ontrui ming nog sneller dan bij de oefeningen. „De leerlingen hadden nu blijkbaar het gevoel, dat er nu echt iets aan de hand was." Een speurtocht van de politie in het gebouw leverde echter alleen de bevestiging op van het vermoeden, dat het om een grap ging. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiniHiiMiiitimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiüimiiiitiiiiEtiiiiinumiiir •Plaats- ïl- vervangend jÜjkgraaf Janse kijkt kritisch - naar het SP .'vuurwerk, dat fiet slaan van de eerste paal moet begeleiden ^chiedam Plaatsvervan gend dijkgraaf K.P. Janse Jwin het Hoogheemraad schap voor Schieland heeft gistermiddag onder slechte weersomstandigheden de eerste paal geslagen voor een van de laatste stukjes Üéltadijk in Schiedam. Het traditioneel te gebruiken ivuurwerk liet het door de omstandigheden gedeelte lijk afweten- De meeste toeschouwers wa ren' niet zo tevreden met de rtegenval en de wind, maar wethouder Chris Zijdeveld had er weinig moeite mee. „Nu het regent en het water Van de Nieuwe Maas er niet glad bijligt, wordt de noodzaak Van de dijkverhoging nog eens onderstreept", hield hij de aanwezigen voor. Het stuk tus sen de buitensluis en de Ha- vendijk is volgens Zijdeveld een van de meest kritieke de len van de Sehielandse Hoge Zeedijk. Een mening, die dijk graaf Janse onderstreepte. Met het vervangen van de buiten- sluis door een nieuwe sluis is volgens Zijdeveld in 1978 „de ergste pijn weggemasseerd." Inmiddels zijn de kredieten ook al goedgekeurd voor het ophogen van het allerlaatste strukje dijk in Schiedam: het traject lussen het Gustoterrein en de Rouerdamsedijk. Zijde veld vond dat de Schiedamse burgers in verhouding tot de andere inwoners van Schie land teveel moesten bijdragen aan het ophogen van de dijk. Dijkgraaf Janse onderstreepte nog eens de noodzaak van de ophoging van de dijk. „Er le ven in het achterland twee miljoen mensen. Alleen op grond daarvan is een uitgave van bijna elf miljoen gulden voor dit stukje dijk gerecht vaardigd." Hij sprak van een nouveauté, omdat hier voor een dijk een paal is geslagen. Omdat de bodem in Sehiedam- Zuid te slap is voor het aan te leggen dijklichaam wordt de riijk in een betonnen bak aan gelegd. Het nu aan te leggen traject is 450 meter lang en de aanleg kost tweehonderd gul den per centimeter. Er wordt 20 kilometer betonnen heipaal gebrfuikt 6000 kubieke meter beton 900.000 kilo damwand. Den Haag Het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer stelt een onderzoek in naar mogelijke malversaties bij de vijf Schiedamse woningcorporaties. Staatssecretaris Brokx heeft dat laten weten in antwoord op vragen van tweede kamerleden van de PvdA. Het onderzoek naar de problemen bij de SSSW is al op 6 februari begonnen, aldus de staatssecretaris. Hij kan nog niet zeggen wanneer de resultaten op tafel liggen. Dat hangt af van wat er tijdens het onderzoek aan het licht komt. Brokx zal in elk geval de Tweede Kamer over zijn bevindingen informeren. Hij laat de kamer verder weten dat er nog geen strafrechtelijk onderzoek loopt naar de gang van zaken bij de SSSW en de vijf afzonderlijke corporaties. Vlaardingen In slechts enkele minuten tijd is de houten kleuterschool De Kleuterkeet aan de Hofsingel vannacht geheel afgebrand. Rond kwart voor vier werden omwonenden wakker van geknetter en brekend glas. Toen sloegen de vlammen al huizenhoog aan alle kanten uit het houten schoolgebouwtje. De brandweer, die binnen enkele minuten met het bluswerk kon beginnen, kon niets meer uitrichten: de kleuterschool was toen al niet meer te redden. „Het is ongelofelijk hoe snel of dat is gegaan", meldde een bewoner van de Hofsingel vannacht, terwijl hij toekeek hoe de vlammen de laatste houten panelen met een ver zengende hitte deed kromtrekken. „Ik werd er wakker van en ben meteen de straat opgegaan. Maar toen svas het eigenlijk al ge beurd." Ook een van de brandweer lieden die in de eerste uitruk had gezeten keek schouder ophalend naar de vuurzee- Met een blik op de brand weerkazerne, die op slechts enkele honderden meters van de kleuterschool staat, merkte hij op: „We slapen hier vlak achter, dus we wa ren er zó. Maar er was al niets meer te redden." Overslaan De brandweerlieden, die meteen groot alarm hadden geslagen, hadden veel werk om te voorkomen dat de vlammen zouden overslaan naar het kleuterdagverblijf De Krentemik, dat vlak naast de Kleuterkeet staat. Uiteindelijk liep het kleuter dagverblijf alleen wat water schade op. Rond vier uur was de brand weer de brand meester. Daarna kon worden begon nen aan het nablussen, wat nog enkele uren in beslag heeft genomen. Een paar mi nuten voor half negen gin gen de laatste brandweerlie den weer naar de kazerne te rug. Vanmorgen vroeg waren van het schooltje alleen nog wat rokende puinhopen te zien. Enkele ouders, met kleuters achterop de fiets, keken verbijsterd in het rond. „Het is ongelofelijk dat zoiets zomaar gebeurt. Het wordt steeds angstiger", meende een van hen. „Wie doet nou zoiets?" Concrete bewijzen voor brandstichting had de brand weer vanmorgen nog niet. Naar de oorzaak van de brand wordt vandaag een nader onderzoek ingesteld. Wel viel het vannacht al op, dat een zijraam van het brandende schooltje open stond. Dat zou kunnen wij zen op insluipers, die al dan niet per ongeluk brand hebben veroorzaakt. Vanmorgen werd tussen schoolbestuur en de afdeling onderwijs van de gemeente nog overleg gepleegd over een vervangend onderkomen voor de Kleuterkeet. Schiedam Inbrekers hebben Sn de afgelopen nacht de geld lede van de flipperkast in jon gerencentrum Aladdin leegge haald In de Iade zat honderd gulden. De inbrekers gingen door e kapot raam het gebouw bin nen en braken vervolgens het plafond open om in het jonge rencentrum te komen. Uit het gebouw van zeefdruk- kerij De Graaff aan de Lange Achterweg werden een grote boeveelheid wegwerpaanste kers, een schrijfmachine en geluidsapparatuur gestolen. De goederen hadden een waarden van 2400 gulden. De inbreker sloeg een ruitje in. ADVERTENTIE Bij schade aan uw auto spoort Dries met de "modernste meet- en richtapparahiur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's •rniet alleen mooi maar ook veilig! Bokclwcg 100, 3125 AD Schiedam, iel, 010- 154540. SPAANSEPOLDER ADVERTENTIE De vogeltjes fluiten weer. Het zon netje komt door. En dus geven we de auto een lekkere voorjaarsbeurt. Daarom komt Shell niet een su blieme polymeerwas die de lak voor ziet van een duurzaam bescherm- laagje. Dat houdt roest en aanslag op afstand. En laat uw auto glimmen als nieuw. De prijs is slechts f 6,95. Alweer een aardig voorbeeld van Shell's filoso fie dat betere service best scherp ge prijsd kar. zijn. Vlaardingen Leraren uit Maassluis. Vlaardingen en Schiedam gingen gisteren markten in de Laurensaca- demie in Vlaardingen. De ondorwijsbegel eid i ngsd tenst (OBD) bracht daar voor de derde keer in haar geschie denis onderwijzend perso neel samen om van elkaar te leren hoe ze hun vak nog be ter kunnen uitoefenen. „Misschien dat kinderen, die nu balen van school, daardoor toch weer terugkeren naar hel onderwijs", zei de inspecteur van het buitengewoon onder wijs, D.H.van Ree in zijn ope ningstoespraak. Onderling ervaringen uitwis selen was de bedoeling en daartoe was de Laurensacade- mie omgetoverd in een gezelli ge markt met kraampjes op benedenverdieping en galerij, Kraampjes, waarin scholen uit het gebied Nieuwe Waterweg- Noord en uit Spijkenisse en Delft hun meest opzienbaren de projecten lieten zien, zodat de bezoekers nieuwe ideeen op konden doen. De meeste be langstelling trok de hoek met de computers, die in het on derwijs zo in opmars zijn. Niet alleen nuttig als onderwijsmid del, maar ook Jeuk als speel goed. Om er het aloude 'galgje' mee te spelen bij voorbeeld. Van Ree wees er in zijn ope ningswoord op. dat het aantal kinderen dat naar het buiten gewoon onderwijs gaat relatief steeds hoger wordt. „Mensen concluderen daaruit dat het slechter gaat met het onder wijs", zei de inspecteur. „Dat is niet waar. Kinderen nemen vandaag een complex van pro blemen mee. Zc zijn zo moei lijk, wordt er gezegd. Maar die kinderen worden toch opge vangen Veel ernstiger noemde Van Ree het aantal kinderen dat helemaal geen onderwijs volgt Officieel zijn dat er in heel Nederland elfduizend, maar de inspecteur dacht dat het wer kelijk aantal 'balers' wel rond de dertigduizend zou liggen. „Daarvoor zullen best oorza ken builen de school aan te wijzen zijn, maar ook daai bin nen". aldus Van Ree. Hij zei van manifestaties als de OBD- markt te hopen, dat het onder wijs er beter van wordt en dat kinderen die de school de rug toegekeerd hebben terugko men. Schiedam Binnen zeer af zienbare tijd behoren het werk op de Koemarkt, die het gevolg zijn van de aanleg van de trambaan, tot het verleden. Bij de gemeente Schiedam gaat men er van uit, dat maandag 2 april wordt begonnen met de rio lering en de bestrating aan het begin van de Hoogstraat. Hiervoor zijn twee weken uitgetrokken. In die periode zijn de Lange Haven en de Hoogstraat alleen via de Ap- peimarktbrug te bereiken en niet vanaf de Koemarkt. Als dit werk achter de rug is, wordt het plein met de kios ken ingericht en bestraat, evenals het plein voor het kantoor van de VVV aan de Bui ten ha ven weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1