WATERWEE SPORT Worst in de prijzen 'Illegaal' dierenpension opengesteld Buitelaar ziet SVV wel zitten Derde Play In van federatie Expositie over rascisme in Palestijns centrum Nieuwe toplaag voor trainingsveld HVO VLAARDINGEN IN DE PROBLEMEN PERSOONLIJK Raad Maassluis levert dubbel in Woningbouw in Stationsstraat start in najaar Zomerzegels en open huis Inbraak in huis Ophoging terrein Spirit nabij 'Ploeg heeft meer mogelijkheden in zich CKC uit de problemen Stoppelenburg de sterkste Rotterdams Nieuwsblad dinsdag apnl 1984 'Met elkaar muziek maken is heerlijk' VIaardingen Voor de derde keer alweer houdt de federatie van Viaardingse muziekgezelschappen aanstaande zaterdag een Play-In in het gebouw van de Casimir scholengemeenschap. „Dat schrijf je met één n'\ zegt secretaris H. de Ruiter. „Anders denken de mensen gelijk aan een café." Samen met mevrouw H. van Heiningen „ik ben het hulpje van het bestuur" doet hij uit de doeken dat circa tachtig individuele le den van bij de federatie aan gesloten muziekgezelschap pen zaterdag een muziekstuk instuderen dat ze nog nooit hebben gezien om daar 's middags een uitvoering van te geven. Dat gebeurt in twee groepen: 49 blazers en 30 accordeonisten. Het bla zersorkest onder leiding van J. van de Berg, dirigent van de Shell Harmonie en het ac cordeonorkest onder leiding van H.A. Hessels van de Hoekse accordeonvereniging. Maassluis De Maassluise ge meenteraad gaat dubbel inle veren. Evenals de raadsleden van Vlaardingen en Schiedam worden zijn tien procent op hun presentiegeld voor verga deringen gekort De gemeente raden worden hiertoe door het kabinet met ingang van 1 juli verplicht. De vereniging van Nederlandse Gemeenten spreekt van een onverant woorde en niet doordachte be slissing. Maar de Maassluise raadsleden moeten nog meer inleveren, want vanavond komt het voorstel in de raad om de vergoeding die de raadsleden voor hun werk krijgen dit jaar te bevriezen op het peil van 1983. Dat de raad hiermee akkoord gaat lijdt geen twijfel, want tijdens de behandeling van de begroting in december schaarde de raad zich unaniem achter een motie van de PvdA en de PPR de vergoedingen te bevriezen. Er wordt geen gebruik gemaakt van de mogelijkheid het 'raadssalaris' te verhagen met ^het percentage, dat het minis terie van binnenlandse zaken heeft vastgesteld. Als de raad vanavond met het bevriezen akkoord gaat bete kent dat wel; dat de raadsle den in de komende maanden iets minder op hun rekening krijgen hijgeschreven. In de eerste vier maanden van het jaar is het hogere bedrag al uitbetaald. Dat was om admi nistratieve redenen niet meer terug te draaien. Dat moet dus nog worden gecompenseerd. Tot juli ontvangen de raadsle den dan hel 'salaris' dat zij het vorige jaar ook verdienden. Na die datum gaat er nog eens tien procent af. Schiedam In oktober of no vember kan met de bouw van 36 woningen aan de Stations straat in Schiedam worden ge start. Volgens de gegunde contin- gentering voor dit jaar mag de gemeente die woningen nog dit jaar bouwen. Het worden portiek won i ngen In totaal verrijzen er in de toe komst op het terrein Stations plein 82 portiekwoningen en 96 galerijwoningen. Met de portiekwoningen wordt nu ge stan. Omdat met bouw van de de woningen in het laatste kwartaal van 1984 worden ge start, wil de gemeente probe ren dat te combineren met huizen, die volgend jaar zullen verrijzen. Schiedam De zomerzegels van dit jaar staan in het teken van de weidevogels. Vandaar dat in Schiedam de voorzitter en de beheerder van het Vo gelasiel de eerste klanten zul len zijn. Het vogelasiel grijpt deze gelegenheid aan om .za terdag een open middag te houden in het asiel aan de Pol dervaart. Op 3 april begint de in alle postkantoren van het land de verkoop van de zomerzegels en de daarbij behorende kaar ten en brieven. Allemaal voor zien van passende vogeldeco raties. De zegelaktïe wordt be geleid door de dames van de UW en niet door die van de NVVH, zoals we eerder meld den. Schiedam Inbrekers hebben gisteren overdag hun slag ge slagen in een woning aan de Delflandseweg in Schiedam. Er werden een videorecorder en fotomateriaal ter waarde van ongeveer zesduizend gul den meegenomen. De daders, forceerden een slot en braken vervolgens de voordeur open Mevrouw van Heiningen, die zelf accordeon speelt, zegt dat zo'n Play-In flink aanpakken betekent. „Een paar uur voor de uitvoering krijgen de deel nemers pas de door de dirigen ten uitgekozen muziekstukken te zien. Daarna verspreiden we ons over de lokalen, waar ieder 2ijn eigen partij instu deert. Tijdens de gezamenlijke lunch blazen we even uit, ter wijl er er een strijkje voor ons optreedt. En daarna is het weer hard aanpoten, want we willen echt een goede uitvoe ring geven. Voor ons is het een soort toets om er achter te komen waartoe we in staat zijn." Herrie Secretaris De Ruiter bena drukt de rol die de muziekge zelschappen spelen in het soci ale leven. „Bij de federatie van muziekgezelschappen zijn zo'n duizend musicerende leden aangesloten en bij de federatie voor koren nog eens 1500. Bij de subsidiering zijn we jaren een ondergeschoven kindje ge weest. Maar de muziek is juist van veel groter belang dan de buurthuizen." De secretaris legt uit dat het hem niet spijt dat showkorps De Pijpers onlangs voor de derde keer uit de federatie stapte. „Ze vonden dat ze bij ons te weinig aan de bak kwa men. Maar ik zeg u dat wij op tredens altijd gelijkelijk ver deelden." De Ruiter is er vast van overtuigd dat showkorps Liberté op muziekgebied meer presteert dan de Pijpers. „Na tuurlijk, je kunt wel een hoop herrie maken met grote trom mels en veel show. Dan trekje de aandacht. Maar mijn gehoor is niet meer zo best en dan hoor ik liever een mooi stukje rustige muziek. Ach, wat De Pijpers aangaat wachten we gewoon af. Ik vind niet dat we zo in die kwestie moeten roe- V erbroedering Mevrouw Van Heiningen, die bekend staat als de vrouw met de harde stem omdat ze vaak met de wat dovige De Ruiter op pad is, haast zich het ge sprek weer terug te brengen op de Play-In, „Zo'n Play-In is een soort verbroedering. Als verenigingen sla je dan niet tegenover elkaar, maar maak ie met elkaar muziek. En dat is heerlijk." De uitvoeringen, zaterdagmid dag in de aula van het Casimir aan de Claudius Civiluslaan, zijn gratis toegankelijk voor het publiek. Het eerste concert begint om drie uur. Slager Arend Bouw met zijn drie gouden, vijf zilveren en twee bronzen medailles. Slager Arend Bouw van de Viaardingse Schïe- damseweg heeft dit weekend een bijzonder suc ces behaald tijdens een internationale met worst-wedstrijd in Veldhoven. Alle tien de metworst-variaties die Bouw had ingezonden vielen in de prijzen, en één ervan, een cerve- laatworst, kreeg de 'Prix d'Exellence'. De Viaardingse slager verwierf drie gouden, vijf zilveren en twee bronzen medailles. De Viaardingse slager is voorat de laatste maanden al zeer regelmatig in de prijzen geval len met producten, die hij in eigen huis maakte, maar een succes als hem dit weekend te beurt viel was nog nooit eerder voorgekomen. Bijzon der was daarbij vooral, dat het betrekkelijk weinig voorkomt dat Nederlandse slagers inter nationale successen oogsten met metworst, om dat dat een worstsoort is die erg moeilijk zelf te maken is, en vooral een specialiteit van de Duitsers is. „Voor mijn man is het gewoon zijn hobby om dat soort dingen zelf te maken. Dat betekent wel dat hij vooral 's morgens in alle vroegte of 's avonds met dat soort dingen bezig is: daar ts overdag vrijwel geen tijd voor. Ar beidsloon kun je in die worstsoorten dan ook onmogelijk doorberekenen: dan zou het vijf gulden per ons moeten kosten", aldus mevrouw Bouw, die erg trots is op de prestaties van haar echtgenoot. Voor de wedstrijd in Veldhoven waren 670 in zendingen, waarvan vele uit het buitenland. Hoek van Holland Die renpension 'De Waterweg' in Hoek van Holland is na ruim een jaar weer open. De kans is echter niet denkbeeldig dat het pen sion ook weer dicht moet. „Want", zo zegt een zegs man van de deelgemeente „ze zijn daar in feite ille gaal bezig. De vereiste pa pieren konden tot nog toe niet worden getoond". De deelgemeente heeft de twee pensionhouders tot het eind van de maand de gele- Vlaardingen In het gebouw van de Palestijnse arbeiders vereniging in Vlaardingen is deze en de volgende week elke middag een tentoonstelling over fascisme en racisme te bezichtigen. Op vrijdag 13 april wordt over hetzelfde onderwerp een forumdiscussie gehouden. De Palestijnse vereniging en de socialistïese arbeiderspartij (SAP) willen met de expositie en de discussie een steentje bijdragen aan de strijd tegen het rascisme. Op de forumavond worden inleidingen gegeven door journalist Henk Schaaf, FNV'er Bart van der Gein, Elsje van Kalken van het anti fascisme comité, voorzitter Ebrahim Elbez van de Palestijnse vereniging en Jos Derks namens de SAP. De forumdiscussie begint vrijdag 13 april om acht uur 's avonds in het gebouw van de vereniging aan de mr. L. A,- Kesperweg I3a. De expositie is in hetzelfde gebouw elke middag vanaf een uur tot acht uur 's avonds te bezoeken. genheid gegeven aan te tonen dat ze wel degelijk over de vereiste vergunning en diplo ma's beschikken. „Uit het oog punt van behoorlijk bestuur heeft het dagelijks bestuur van de deelraad ook besloten dat het pension open mag blijven tot er een definitief besluit is genomen", aldus de woord voerder. Het honden- en kattenbesluit van 1981 vereist van de ver gunninghouder niet alleen een diploma, die bij één van de drie door het ministerie aange wezen instellingen is behaald, maar dat hij ook daadwerke lijk de leiding voert. „in dit geval is er sprake van een praktisch probleem. Want omdat de pensionhouders niet over de vereiste papieren be schikken, hebben ze een die renarts aangetrokken, die wel in het bezit van die papieren zou zijn. Maar de man is ons als een soort toezichthouder voorgesteld. Dus iemand die van afstand werkt en niet werkelijk de leiding heeft", verklaart de gemeentelijke zegsman. Het pension ging een jaar gele den dicht omdat de eigenaren niet beschikten over een gel dig diploma. Wel bezat de toenmalige mede-eigenaresse een bij een andere instelling behaald bewijs van vakbe kwaamheid. Zij ging volgens de zegsman echter met in op de mogelijkheid om haar pa pieren voor erkenning aan de Stichting Examen Vakbe- waamheid Honden en Katten besluit voor te leggen. Deelen-Sehuiling Het was vandaag op de kop af zestig jaar geleden dat het Maassluise echtpaar Deelen- Schutling van de Mozartlaan 220 elkaar het ja-woord gaf. Simon Doelen is geboren in Maassluis op I februari 1903. Zijn vrouw Maria Schuiling komt uit Yerseke en is van 20 oktober 1905 Samen met zijn vrouw kwam burgemeester Hans van Es hel diamanten paar vanmiddag de hand schudden. Grondel- Hoogenboom Ook het Viaardingse echtpaar van Grondel viert op maandag 9 april het feit dat ze elkaar zestig jaar in Rotterdam eeu wige trouw beloofden. Corne lls van Grondel wordt dit jaar 86 en zijn vrouw Pietje Hoog- enboorn werd in maart 81. Burgemeester van Lier brengt ze op hun huwelijksverjaardag een bezoekje. Lentefeest De Schiedamsc stichting Len tefeest houdt donderd -g om 20 00 uur weer ec-n bingo. Het pand van de slichting is te vin den aan de Broersvest 101. Een dag later, vrijdag 6 april, wordt er op hetzelfde adres een mini-rommelmarkt gehou den. Van 10 00 tot 15.00 uur. De opbrengsten komen als vanouds ten goede aan de ge handicapten. Vlaardingen Het bestuur van de Viaardingse korfbalvereniging Spirit haalde opgelucht adem. De ophoging van het terrein aan de Geert Grootelaan zal. als de gemeenteraad het voorstel goedkeurt, gelijk gestalte krijgen met de ophoging van een gedeelte van de Westwijk. De ophoging is noodzakelijk omdat het veld al bij een kleine regenbul blank komt te staan, waardoor het spelen van wedstrijden vrijwel onmogelijk wordt. Aanvankelijk had bet colle ge geen geld in de begroting opgenomen om ook de ophoging van het terrein van Spirit te bekostigen. Daar maakte de vereniging heftig bezwaar tegen. Met succes blijkt nu. want het dagelijks bestuur van de Viaardingse raad voor Sport en Recreatie, met als voorzitter sportwet houder Floor Quast, heeft nu aan het college het voorstel gedaan om ook de verhoging van het veld van Spirit bij de werkzaamheden te betrekken. Met de renovatie is een bedrag van ruim 360.000 gulden gemoeid. Blij „We zijn blij dat de gemeente als zo snel heeft gereageerd", laat een verheugde voorzitter Frans van der Krans weten, „Nu maar hopen dat het een definitief voorstel wordt en dat de gemeenteraad geen problemen maakt. ^Eerlijk gezegd verwacht ik geen moeilijkheden". Met de ophoging zou dan in het jaar 1985 kun nen worden begonnen. Frans van der Krans: door Ch/is Woerts „Hoe eerder hoe beter natuurlijk. We hopen dat gemeentewerken eerst ons complex onder han den neemt en dan pas de rest van de wijk. Bin nen twee jaar kunnen we dan uit de problemen zijn en dat is een hele geruststelling. Tot die tijd moeten we inderdaad improviseren, maar dat doen we nu al zo lang. daar komen we ook wel weer doorheen. We zijn al veel te blij dat de op hoging van hei terrein er nu aan zit te komen". Schiedam Met intens genoegen nam Dick Buitelaar eind vorige week ken nis van het besluit van het bestuur van SW om hem voor volgend sei zoen als oefenmeester te contracteren. „Ik wist dat ik met Nol de Ruiter tot de overgebleven kandidaten hoorde. Ik heb een heel prettig contact gehad met het bestuur en eigenlijk kwamen we vrij snel tot overeenstemming". Waarmee SVV tenslotte koos voor de 'under dog' en dat was toch een verrassing. Lange tijd leek De Ruiter de beste papieren te hebben, tot voorzitter Cor de Vries c.s. terecht meenden te lang aan het lijntje te worden gehouden. Waar schijnlijk wilde De Ruiter ook het ijzer bij Vo- lendam, waar z'n 'maatje' Fritz Korbach een goed woordje voor hem had gedaan, warm hou den. Het werd dus Dick Buitelaar, die als opvolger van Huib Ruygrok en in mindere mate D'Ck Buite- Pim Visser voor het eerst op laar...'SVV eigen benen in het profwe- staat te reldje aan dc bak komt. Na laag',., een handjevol amateurvereni gingen te hebben getraind, waar onder NSVV en Nieuw Lekkerland, werd Buitelaar (in het dagelijks leven sportin- structeur bij de KMA in Bre da) als assistent-trainer aange trokken door NAC. In Breda heeft hij momenteel het roer in handen, want trai ner Henk de Jonge kwam al snel in conflict met bestuur en spelers en meldde zich daarom onlangs ziek, „SVV neemt dan wel de laatste plaats op de ranglijst in. het heeft toch veel meer mogelijkheden in zich. De ploeg staat duidelijk te laag. Ik heb SVV een paar keer zien spelen en ik zie ze ker mogelijkheden", is Buite laar optimistisch. Behouden Dick Buitelaar zal zeker pro beren routinier Leen Warnaar voor SVV te behouden. Zelf houdt Warnaar nog een slag om de arm. De aanvoerder; „Ik ben er nog niet uit", laat Warnaar desgevraagd weien. SVV heeft ontslag voor mij aangevraagd en ik weet niet wat er nu verder gaat gebeu ren. Ik ben altijd bereid om mei de trainer te gaan praten. Laten wc dus eerst maar dat gesprek afwachten". Overigens blijft het voorlopig nog bij de ontslagaanvragen voor Warnaar en Rob Kiebert. Hoewel de van NAC gehuurde Leen Swanenburg volgend sei zoen in Breda overbodig is. heeft SVV NAC nog niet laten weten of het eveneens geen gebruik meer wil maken van de 'blonde pijl*. Bovendien hebben de spelers van SVV al meer dan twee maanden geen salaris ontvangen. Om die fi nancieel wankele basis te ver beteren. heeft het bestuur van SVV verregaande plannen» die woensdagmiddag worden ge presenteerd. Vlaardingen Het trainings veld van HVO wordt gereno veerd In verband met de slechte toestand van het oefen- terreien is vervanging van de toplaag noodzakelijk. Gekozen is wel voor een andere struc tuur van de toplaag. De condi tie van dc huidige laag van rode mijnsteen blijkt zeer moeilijk te onderhouden. Dc gemeente Vlaardmgen heeft daarom geko/en voor het aan brengen van een toplaag be staande uit gebakken klei kor rels, vermengd met zand. De gebakken klei korrels zorgen, volgens de gemeente, voor een betere stabiliteit, vochthou- dendheid en waterdoorlatend- heid. Met de renovatie van het trainingsveld is een bedrag ge moeid van 49 300 gulden Het trainingsveld in sportpark 't Nieuwelant krijgt een on derhoudsbeurt. De toplaag van het veld dient verder te wor den afgewerkt en dat gaat nu op korte termijn gebeuren. De gemeente heeft 15.700 gulden uitgetrokken voor het karwei. Vlaardingen Ook in de laat ste competitiewedstrijd wisten de volleyballers van VCS geen volle winst te behalen. De he ren van Broleco/Vlaardingen behaalden drie belangerijke punLen in Udenhout. De da mes van deze vereniging ver loren echter met 3-0 van Van Santen/Haag. De heren van MVC wonnen met 3-2 van Krimpen 2. De dames speel den tegen dezelfde tegenstan der en pakten de volle winst. Zevenhuizen-VCS (h) 3-2 Voor beide ploegen stond er weinig op het spel. De eerste set was voor de Thuisploeg (15- 11). Het zag er weer naar uit dat VCS het zoveelste verlies op rij zou lijden. De winst van de volgende twee sets duidde op het tegendeel, ware het niet dat zij de vierde en vijfde set weer verloren. Het zesde ver lies was derhalve toch een feit. VC Udcnhout-BroJeco- /Vlaardingen (h) 0-3 Bij ver lies zou de Viaardingse ploeg werkelijk in degradatie gevaar geraken. Udenhout bleek geen gemakkelijke prooi te zijn, ook ai duiden de setstanden hier wel op. De setstanden waren: 10-15, 11-15 en 11-15. De leng te van de wedstrijd (ruim twee uur) geeft echter een beter weergave van het krachtsver schil. Door deze winst bevindt de Viaardingse ploeg zich nog niet echt in een comfortabele situatie Volgende week valt de beslissing. Van Santen Haag-Broleco- rVlaardingen <d) 3-0 Ook de dames van Vlaardingen bevin den zich in degradatie gevaar. Meteen in dc eerste set was de situatie al hopeloos. De tegen stander had een enorm sterk blok, terwijl het Viaardingse blok met voldeed. Ook met de veld verdediging was het be droevend gesteld. De set ging verloren met 15-3. In de twee de set hadden de dames pech. Toen zij het laatste punt scoor den (13-14), floot de scheids rechter af voor een dubbele fout. De Vlaardingsen protes teerden hevig, maar het baatte met. De set werd zodoende met 16-14 verloren, hel laatste gedeelte werd ook geen succes 115-9). Krimpen-MVC (d) 0-3 Met deze overwinning vestigde MVC zich definitief op de tweede plaats De kans op pro motie blijft echter miniem. Promotiewedstrijden worden namelijk niet gespeeld, Slechts wanneer een team uit de der de divisie zich terugtrekt, be staat er een mogelijkheid. Maar ook dan moet dit nog uitgevochten worden met an dere kandidaten. - Maassluis De korfbal vereniging CKC Maas sluis had een extra le denvergadering nodig om uit de bestuurlijke impasse te komen. Aan het einde van de zaal- competitie had het be stuur technische zaken er namelijk de brui aan ge geven. De kritiek van een aantal leden was het bestuur in het verkeerde keelgat gesschoien en be sloten werd om er direct mee te stoppen. Na een hevige discussie werden de leden die de kritiek hadden geuit in het ongelijk gesteld en tevens werd er een nieuw bestuur technische zaken samengesteld on der leiding van Rinze Veltman. Vlaardingen Tijdens de eer ste lentewedstrijd van de Viaardingse schermvereniging Trefpunt, behaalde Hans Stop pelenburg van de organiseren de vereniging de eerste prijs In totaal namen 23 schermers, van acht verenigingen uit de regio, deel aan de wedstrijd. In totaal werden er 235 wed- stirjden afgewerkt, omdat de organisatie iedereen tegen el kaar wilde laten uitkomen. De einduitslag was als volgt: 1: Hans Stoppelenburg (Tref punt), 2: Egbert Egberts (Tref punt) en 3/4: Marti Bonefaas en Dries. Frenay (SV Voorne- Putten).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2