u Ook re-renovatie dreigt te floppen MARDINSS DAGBLAD SOHIEOAMSCHICDURANI NIEUWE WATERWEG COURANT termeulen 2?5 h Plav In trekt veel publiek Cheque voor kinder tehuis Suriname Den Bakker geridderd Sauna in Groenoord Aantal ongelukken vrijwel gelijk i UBÜLl Tegen paal gereden Nu lopen wij nóg met koude voeten Vloer vernield Koffie gestolen Twintig mille in tuin gevonden Tweemaal ongewenst bezoek Op heterdaad betrapt Dieven laten buit slingeren Gevaarlijk speelgoed Onder douche gestikt Motorrijder gewond na slippartij Autodieven slagen niet MAANDAG 9 AP KIL 1984 Vlaardingen Cornells den Bakker, de scheidende direc teur van het gemeentelijk wo ningbedrijf in. Vlaardingen, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De 61-jarige Den Bakker, die na ruim 38 jaar gemeente dienst per 1 mei gebruik maakt van de VUT-regelxng, kreeg de onderscheiding vrij dagmiddag uitgereikt door burgemeester Van Lier tijdens èeh afscheidsbijeenkomst op het stadhuis. Sinds juni 1976 was hij directeur van het wo ningbedrijf, waar hij in 1953 begon. Daarvoor werkte hij op de. secretarie in Vlaardingen en bij de gemeentes Heino en Ommen. Buiten zijn werk heeft Den Bakker zich ver dienstelijk gemaakt voor de gereformeerde kerk en tal van bestuursfuncties in gerefor meerde stichtingen vervuld. Schiedam Aan de Jacob Bij sterstraat naast het Budosport- centrum in Groenoord wordt een sauna gebouwd. De eerste paal ging vrijdagmiddag de grond in en de verwachting is dat de deuren voor het publiek omstreeks half augustus open gaan. De gemengde sauna gaat plaats bieden aan tachtig per sonen en zal dagelijks zijn geo pend van 13 tot 24 uur. Sauna centrum Groenoord is een pro ject van Coos Goedhart en Wim van Kranenburg. Aan vankelijk wilde Kranenburg samen met Gerard Vroegh van het budosporteentrum de sauna realiseren. Het plan kwam echter niet van de grond en via Vroegh kwam Van Kranenburg in contact met Goedhart, die eerst aan de Parkweg een sauna wilde ves tigen. Schiedam Er zijn vorige maand wat minder aanrijdin gen gebeurd dan in maart 1983: van 136 vorig jaar naar 131 nu. Hierbij waren 191 per sonenauto's betrokken, vijftien vrachtauto's en vijftien brom fietsen. In zes gevallen werd zware schade geconstateerd en 124 maal lichte schade. Er kwam niemand bij een verkeersonge val om het leven. Zes perso nen waren zwaar gewond en veertien licht gewond. Als reden voor het ongeluk werd zeventien maal het niet geven van voorrang opgege ven. Twaalf maal werd on voorzichtig achteruit gereden en elf maal was te dicht vol gen de oorzaak en een en der tig keer werd door de bestuur ders niet opgelet. ADVERTENTIE Vi Liter Dr. Schupp douctiescnuim. In 4 geuren. voor Aqe •forts' wella haarlak. van-SrSS voor 30 Femina Mlegkruisjes. Prettiger en nóg zachter. van-3rSS Vlaardingen Het publiek bij de Play In van de federatie van Vlaardingse muziekgezel schappen druppelde al binnen toen de repetities nog in volle gang waren. Tot een kwartier voor het eerste concert zou beginnen, oefenden de twee gelegenheidsorkesten (blazers en accorde onisten) nog volop op de stukken die ze even later ten gehore zouden brengen. Voor de derde keer al weer hield de federatie een play in. Er werden twee orkesten gevormd, die de hele dag muziek instudeerden die ze voorheen nog nooit eerder op papier hadden gezien. Aan het eind van de dag in de Casimïr- school volgde een concert. „Ze moeten flink aanpoten boor", zegt federatievoorzitter Koos Aalders als hij een kijkje neemt bij de twintig accordeonisten die de muziek instuderen onder leiding van dirigent Hessels van de Hoekse ac cordeonvereniging. „Ik heb wel even mijn wenkbrauwen gefronst toen ik vanmorgen de muziek zag", laat een van de musici tijdens een korte pauze weten. „De melodién kende ik wel, maar ik had het nog nooit op papier gezien." Als de repetitie weer verder gaat zegt de diri gent dat hij het idee heeft dat de accordeonisten wat overmoedig worden. „Jullie moeten er goed aan denken dat die ene passage heel zacht moet worden gespeeld. Het is geen bruiloft." Bijschaven In de aula, waar het blazersorkest onder leiding van dirigent Van de Berg van de Shell harmo nie oefent, is het niet veel anders. Een uur voor de uitvoering zegt hij dat er hier en daar nog wel wat moet worden bijgeschaafd. Het publiek burgemeester Van Lier en wet houder Maarleveld op de voorste rij heeft zijn plaatsen al ingenomen als er nog driftig wordt gewerkt aan de opstelling van het accor deonorkest. Voorzitter Aalders zegt dat het hem goed doet dat er zo veel publiek is komen opdagen. „Het ïs vervelend dat de accordeon al tijd in het verdomhoekje zit. De harmonie-or kesten kunnen zich buiten presenteren, die worden wel gezien door de mensen. Maar de accordeons moeten altijd binnen blijven." Later zegt hij dat de concerten prima klonken. „Een leek denkt dat er foutloos werd gespeeld. Ie mand van het conservatorium wijst de fouten zo aan. Maar waar het ons ook vooral om gaat zijn de contacten tussen de mensen van de ver schillende muziekverenigingen onderling. Vroeger hadden alleen de besturen met elkaar contact in de federatie. Maar doordat we nu al weer drie play ins hebben gehouden gaan de mensen elkaar steeds beter kennen." Het blazersorkest onder leiding van dirigent Van de Berg van de Shell harmonie laat horen dat ze de stukken goed hebben ingestudeerd. Centrum Vlaardingen; .500 plaatsen te weinig Rapport onderstreept noodzaak parkeergarages Een 19-jarige inwoner van Maassluis is zaterdagdagavond met zijn wa gen op de afrit van rijksweg 20 bij de Westlandseweg op een richtingbord van de ANWB gebotst. Hij verloor de nacht over het stuur toen hij met te hoge snelheid op de afrit een auto inhaalde. Vervolgens kwam de wagen met de lïnkerwielen in de berm terecht en aan het eind van de afrit klapte de auto tegen de paal. De bestuurder, die teveel had gedronken, kwam met de schrik vrij. Een 17-jarige passagiere moest naar het Hoiy-zleken- huis. De brandweer kwam er aar te pa>, omdat de benzinetank van de wagen lekte. Vlaardingen Binnenkort krijgt de Vlaardinger Henk Meerman, die in Paramaribo samen met zijn vrouw een kin dertehuis leidt, een cheque van een kleine tweeduizend gulden voor de aanschaf van meubi lair, leermiddelen en speel goed. Afzender van de cheque is de Vlaardingse basisschool het Visnet, waar Henk als on derwijzer heeft gewerkt. Het geld werd zaterdag bijeen gebracht op een fancy fair. De opbrengst was in totaal een kleine vierduizend gulden. De andere helft is voor het Visnet zelf, dat vanwege de bezuini gingen steeds meer schoolbe- nodigdheden zelf moet beta len. Van de opbrengst van de vorige fancy-fair kocht het Visnet een kleurentelevisie, maar die is inmiddels gestolen. Het Visnet heeft nog regelma tig contact met Henk Meer man, die in 1982 door het Le ger des Heils is uitgezonden naar Suriname. Vooral de kin deren uit zijn oude tweede klas schrijven nog regelmatig. Schoolhoofd van Veelen zei het jammer te vinden dat het niet was gelukt op tijd docu mentatie van het kindertehuis te krijgen om op de fancy-fair te laten zien. „Je kunt het goed merken dat het in Suri name niet goed gaat. Brieven doen er de laatste tijd langer dan een maand over. Vlaardingen In de Vlaardingse binnenstad zijn zo'n 500 parkeerplaatsen te weinig. Dat tekort kan, door gebrek aan ruimte, alleen worden opgevangen met een of meer parkeer garages. graad van de plaatsen gemid deld 102 procent, en in de pie kuren zelfs 122 procent. Dan zijn alle plaatsen overbelast. Dat zijn de belangrijkste con clusies uU een rapport dat het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf (CIMK) maakte in opdracht van de winkeliers in het cen trum. CDA-raadslid Chris van Roon, voorzitter van Koopcen trum Vlaardingen, overhan digde daL rapport vanmiddag aan burgemeester Fred van Lier. De laatste tellingen van de parkeerdrukte in het centrum dateren van 1976. Die cijfers, vonden de winkeliers van de verenigingen d'Oude Hoog- straet en Koopcentrum Vlaar dingen, zijn te zeer verouderd om de bouw van drie parkeer garages op te baseren. De ge meente heeft plannen voor ga rages aan de Afrol, de Joubert- straat en het Westnieuwland. De tellingen die het CIMK in 1983 heeft verricht wijzen uit dat de behoefte aan parkeer plaatsen fors is gestegen. Het aantal auto's op de Vlaarding se parkeerplaatsen is in zes jaar met zo'n dertig procent vergroot. Op zaterdagen zijn er zeker 500 plaatsen te weinig om alle auto's op een verant woorde wijze kwijt te raken. Op donderdag is er nog net geen structureel tekort, maar op zaterdag is de bezettings- Voorkeur De onderzoekers van het CIMK spreken in het rapport een voorkeur uit voor een par keergarage aan de Afrol, die ook bij de gemeente als eerste op het lijstje staat. Die garage zou, aldus het rapport, een te genwicht kunnen bieden aan de sterke concentratie van parkeervoorzieningen op en rond het Veerplein. Het CIMK verwacht van die garage een betere spreiding van de ver keersstromen. In samenhang met de bouw van garages zou in de binnenstad betaald par keren moeten worden inge voerd. Het CIMK waarschuwt ervoor, dat de garages niet ge zien mogen worden als afzon derlijk te exploiteren voorzie ningen. Huurders Sint Jozef verbijsterd Schiedam Ook na de re-renovatie van een tiental proefwoningen aan de Anthonie Muys- straat klagen de bewoners nog steen en been over hun woonsituatie. Volgens de ronduit ver bijsterde actievoerder Jo Schaap zijn de huizen ook nu nog slechter dan zij waren vóór de eer ste renovatie in 1981. „De grootste nood is verholpen. De vloeren wa ren door het vocht in twee jaar tijd helemaal vergaan, Een buurvrouw liep nota bene alleen nog op het parket en de binten waren wegge rot. Dat is nu gerepareerd. Er liggen nieuwe vloerdelen in. En gelukkig, anders waren wij erdoorheen gezakt. Maar de kozijnen laten nog steeds vocht door. En als het regent, lopen de kelders vol. Dat was eerst niet. Er komt nog een meting, zeggen ze, maar wat heb ik aan cij fers. als ik kan vóelen dat ik stijve spieren en koude voeten heb?" aldus Schaap vanochtend. Volgens Hans Coster van de bewoners vereni ging Schiedam-West '.-«keert de re-renovatie in een impasse. Belangrijke oorzaak noemt hij de problemen bij de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW), waar bij de eigenaar van de-213 woningen in Schie- dam-West, Sint Jozef, aangesloten is. De eerste renovatie, waartoe Sint Jozef op dracht gaf, flopte in 1981. De woningen waren alleen maar in kwaliteit achteruitgegaan. Na onderzoeken door het Bouwcentrum en de Hei- demij ging begin dit jaar de re-renovatie van enkele proefwoningen van start. Maar nu die is afgerond, zijn de geluiden al niet anders. Achteruit „Wij hebben overleg gehad met welzijnswer kers, naar aanleiding van een telefoontje van een mevrouw die daar woont en een kindje heeft met reuma-verschijnselen. Dat is een ont zettend probleem, want het zal nog moeilijk 2ijn keihard een link te leggen met het vocht in de kelders," aldus Coster. Hij verwacht de nodi ge kritiek op de jaarvergadering van de bewo- nersverenigmg op 2 mei in wijkcentrum De Be ver. Schaap betreurt het, dat op de laatste vergade ring van de werkgroep voor de re-renovatie al leen het Bouwcentrum en bouw- en woningtoe- zicht van de gemeente aanwezig waren. „Nie mand van de SSSW. Dat is toch een schande?" aldus Schaap. „Wij hebben niet eens de voort gang van de zaken kunnen bespreken. Het eni ge, wat wij nu horen, is dat de re-renovatie van de proefwoningen nog niet helemaal klaar is. Maar ik moet eerst nog maar eens zien, of er nog wat verbetert." Schaap denkt, dat de financiële problemen het groo tste dilemma vormen. Er moet voor de ver dere re-renovatie van de 213 Sint Jozef-wonin gen geld op tafel komen van het ministerie. Bo vendien ligt er de eis van de bewonersvereni ging, dat de gedupeerde bewoners alle te veel betaalde huur met terugwerkende kracht tot '81 terugkrijgen. Die eis is gebaseerd op een on terechte huurverhoging; de woningen werden immers slechter. Schiedam Onbekenden hebben voor negenduizend gulden schade aangericht bij de nieuwbouw in de Maria- straat. De afwerklaag van een vloer werd dit weekeinde ver nield evenals twee trafo/om vormers. Ook gingen de die ven er vandoor met met een boormachine met een waarde van tweeduizend gulden. Uit een in aanbouw zijnde wo ning in Woudhoek-Noord werd een kist met timmer mansgereedschap meegeno men. Het gereedschap neeft een waarde van zeshonderd gulden. Schiedam Bij een inbraak bij een bedrijfspand op het in dustriegebied 's Graveland is dit weekeinde een aanzienlijke hoeveelheid koffie gestolen. Onbekenden konden het be drijfspand aan de Regoutstraat binnendringen door aan de achterzijde van het gebouw een lichtkoepel in te gooien. Via een touw liet men zich naar beneden zakken. Bij de inbraak is volgens de politie gebruik gemaakt van een vrachtauto of een bestelauto, gezien de hoeveelheid meege nomen koffie. Er werd voor vijftienhonderd gulden schade aangericht. ADVERTENTIE ZII.VER te koop gevraagd Wi| tjetalen.il iel Is GEGARANDEERD de HOOGSTE prus voor at uw oud goud on zilver 'Hoge OBJEKTprijs voor OCCASIONS, bod en taxatie vri|Dli|vend JELEK EDELMETAAL Goudsesmgel l A R oam - OlO -J223-18 Oi| hei Oosfp'em Vlaardingen Een bewoner van de Kethelweg vond zater dagmorgen in de tuin een tas met daarin twintigduizend gulden, een spaarbankboekje met een saldo van zestiendui zend gulden en enkele gouden sieraden. De politie kwam er in de loop van de dag achter dat de tas toebehoorde aan een vrouw die 's morgens in ver warde toestand in de Boter- bloemstraat was aangetroffen ert naar het Sehielandzieken- huis was gebracht. Maassluis In twee achter eenvolgende nachten hebben onbekenden de ruit van een supermarkt in winkelcentrum Westeinde ingegooid cn voor een kleine twintigduizend gul den spullen meegenomen. De buit bestond uit sigaretten, shag, koffie en vleeswaren. De politie vermoedt dat het om dezelfde daders gaat. Schiedam Dankzij het snel le handelen van een Schie dammer is een 19-jarige Vlaar dinger op heterdaad betrapt bij een inbraak De Vlaardinger wist in de nacht van vrijdag op zaterdag samen met een kennis de slui ting van een raam te forceren van een woning Willem de Zwijgerlaan. Zij drongen de woning binnen en pakten ver schillende voorwerpen en stopten die in twee tassen. De bewoner van het pand was thuis en belde de politie. Toen de Hermandad arriveerde na men de twee de benen. De Vlaardinger kon worden ge pakt. De identiteit van zijn helper is bij de politie bekend. De door de twee gevulde tas sen werden in de tuin van de woning teruggevonden. Vlaardingen Bij een in braak in een brillen2aak op het Veerplein hebben dieven voor veertienduizend gulden brillen, contactlenzen en ver rekijkers buil gemaakt. Zij zijn kennelijk gestoord in hun werkzaamheden, want op het trottoir lieten zij voor nog eens twaalfduizend gulden spullen liggen. Ze waren de winkel binnengekomen door de deur te forceren. Maassluis Bij een inbraak in het weekeinde in een contai ner op het Verto-terrem 2ijn vijftien doosjes met elk hon derd schiethamerpatronen ge stolen. De dieven waren waar schijnlijk kinderen, omdat an dere waardevolle spullen zijn blijven liggen. De politie waarschuwt dat de patronen die in roodgele dozen zitten ontploffen wanneer er met een hamer op wordt gesla gen. Vlaardingen De 67-jarige Vlaardinger J.J. van Lith is zondagmorgen in zijn woning aan de Parallelweg door kool- monoxyde-vergiftiging om het leven gekomen. De man was samen met zijn echtgenote aan het douchen. De zoon van het echtpaar trof zijn bewusteloze ouders aan. Hij zette de ramen open, maar voor zijn vader was het te laat. Maasland Een motorrijder uit Maassluis is zaterdagmid dag gewond geraakt bij een slippartij met zijn motorfiets. Volgens de politie kwam de man door nog onbekende oor zaak te vallen. Hij is ter obser vatie naar het Holyziekenhuis in Vlaardingen gebracht, waar hij enkele dagen zal moeten blijven. Maassluis Tijdens het afge lopen weekeinde hebben on bekenden in de Arthur van Schend elstraat en de Petrus Kockstraat geprobeerd drie personenwagens te stelen, Van alle auto's waren zijruiten in geslagen en was aan de bedra ding onder het dashbord ge rommeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1