I Degradatie voor NOAD's tweede en derde team Green Eagles te sterk voor Voorne Eerste winst WIK Al wordt de Poeplaan nog zo netjes. 'Werken met uitkering verzacht werkloosheid' SPOBI Dubbele winst Evergreen Brinkman geeft Sint Joris ruim baan PERSOONLIJK Schiedam kiest voor Matlingeweg Schiedam dekt tekort Kethels clubhuis niet Kees van der Windt: Frans Moor op herhaling MFC kan bedden in psychiatrie redden Waterweg-Noord De gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis hebben plotseling nogal haast ge kregen om een multifunctioneel psychiatrisch centrum (MFC) op te richten, nu het Delftse gasthuis Sint Joris toestemming heeft van minister Brinkman om in Schiedam te beginnen met een polikliniek en psychia trische dagbehandeling. Het groene licht van de minis ter betekent namelijk voor het Schielandziekenhuis, dat er een fiks aantal bedden op de tocht staat. Het ziekenhuis heeft zestig bedden op zijn psychiatrische afdeling. Dat is veel meer dan een ziekenhuis volgens de norm mag hebben; en dat het zo is, komt, omdat bij de fusie van de twee Sehie- damse ziekenhuizen enkele ja ren geleden de afdeling psy chiatrie niet werd ingekrom pen. Hoewel de situatie nu bedrei gend kan worden genoemd hoeft van Sint Joris niet direct concurrentie te worden ver wacht. Het gasthuis heeft zich al in een vroeg stadium bereid verklaard samen met de drie Waterweggemeenten een MFC op te richten. Dat was een idee van het regionaal instituut voor geestelijke gezondheids zorg (RIGG). Men zag het als een 'reddings plan' voor de in gevaar zijnde ziekenhuisbedden, want de nieuwe opzet maakt het moge lijk dat de huidige capaciteit blijft bestaan, zij hel onder een andere bestuursvorm. In het MFC zouden dan wel het Schielandziekenhuis alsmede Schiedam De Kethelse pa rochie Sint Jacobus en Sint Martinus hoeven niet te reke nen op steun van de gemeente Schiedam voor de oprichting van een clubhuis aan de Ker- kweg 51. Het clubhuis is be doeld voor jeugd en volwasse nen. Aan de gemeente was ge vraagd garant te staan voor eventuele tekorten bij de in vestering door stichting De Werf. Dat verzoek is nu door B en W afgewezen. Het paro chiebestuur is daarvan inmid dels in kennis gesteld. Ong-lens De Patiëntenbelangenvereni ging Schiedam houdt van avond, dinsdag 10 april, haar jaarvergadering in diensten centrum 4 Molens aan de Bur gemeester Honnerlage Grete- laan. In deze jaarvergadering vindt de bestuursverkiezing plaats en wordt het jaarverslag besproken. Daarna draait men de vermaarde film van de Schiedamse dr. Ong. Deze oog arts heeft met zijn speciale lens een wereldwijde reputatie verworven. De jaarvergade ring van de PBVS begint om 20.00 Uur. Kledingbeurs In clubhuis Nieuwland aan de Albardastraat in Schiedam wordt donderdag 12 april een zomerkleding- en speelgoed beurs gehouden. Speelgoed en kleding kunnen de dag ervoor worden ingeleverd in het clubhuis. Van de opbrengst wordt 20 procent ingehouden. De prijs, die in overleg wordt bepaald, moet liggen tussen de 25 cent en de 25 gulden. Inle veren kan woensdag tussen negen en twaalf uur. De beurs is donderdag open van half tien tot drie uur. Koffie-Inn Hansje van Toor en Ineke Maarleveld spreken donder dagavond bij de Koffie-Inn in het Vlaardingse buurthuis De Haven over 'hun' cursus alge mene ontwikkeling voor vrou wen. Die bijeenkomst wordt elke donderdagavond vanaf acht uur gehouden in het buurthuis aan het Weeshuis plein. De entreeprijs bedraagt A25. M. de Willigen De Vlaardinger Marinus de Willigen heeft gistermiddag uit handen van de burgemees ter van Bleiswijk de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau gekre gen. Hij kreeg de onderschei ding vanwege zijn vijftigjarig dienstverband in de schoenen branche. De 63-jarige De Wil ligen startte zijn loopbaan als jongste bediende bij schoenma gazijn De Concurrent, destijds gevestigd in Vlaardingen op ae hoek van de Markt en de Hoogstraat. Vervolgens be landde hij bij Piedro BV in Bleiswijk. Zevensprong Mevrouw P.J. Fransen-Schel- lekens staat op de nominatie om maandag door de Schie damse gemeenteraad benoemd te worden tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Zevensprong. Deze school staat aan ae Fahrenheïtstraat in Schiedam-Oost. J. Motz In verband met de opheffing van de Theo Thijssenschool in Schiedam-Oost willen B en W de gemeenteraad voorstellen het schoolhoofd J. Mop: ont slag te verlenen uit zijn be trekking. Maandag nog krijgt de, raad hier een voorstel over. De Groenelaan. Schiedam De paardevijgen liggen er al ja ren niet meer op straat, maar nog altijd wordt de staart van de Groenelaan in de volksmond de Poeplaangenoemd. En dat zal altijd wel zo blijven, ook nu de gemeen te Schiedam er aan het herbestraten is. Er zijn nieuwe leidingen in de grond gelegd: nieuwe rioolbuizen, nieuwe waterleidingen en nieuwe elektriciteitskabels. Daarna gaat er een nieuw dek van schone straattegels overheen en dat zal het smalle weggetje tus sen het Wilhelminapjein en de Buitensluis een veel beter uiterlijk geven. Maar die bij naam verdwijnt nooit meer. Het kan nog zo netjes worden, de Poeplaan blijft voor de Gorzenaren de Poeplaan. Die bijnaam dankt het straatje aan de stal len, die er vroeger stonden. Waar nu de nieu we provinciale bibliotheekcentrale staat, bij de Spuisluis, daar werden vroeger lessen in paardrijden gegeven. De paarden zelf woon den aan de Poeplaan: eenmaal buiten de stal lieten zij al gauw hun vijgen vallen en daar mee drukten zij een onuitwisbaar stempel op die straat. Vlaardingen Binnen de Vlaardingse afdeling van de PvdA begint zich een felle polemiek te ontwikkelen over het werken met behoud van uitkering. In de leden vergadering, die de Vlaardingse democra- tiseh-socialisten woens dagavond houden komt het onderwerp uitge breid aan de orde. Ter voorbereiding op die discussie wordt er in het afdelingsblad 'Achter ban' al druk over ge schreven. In het blad van de vorige maand schreven Henny Goedknegt en Bep Nachte gaal, dat aan het werken met behoud van uitkering zeer veel bezwaren kleven. Het 'Garantieplan', dat on langs werd gepresenteerd door Rijnmond-voorziuer André van der Louw. en waarmee werkloze jongeren tijdelijk aan werk geholpen moeten worden, noemden zij een 'heilloze weg', die zou leiden tot uitholling van be staande functies en daardoor tot meer werkloosheid. Volgens fractieleider Kees van der Windt valt dat alle maal wel mee. Hij wil wer ken met behoud van uitke ring echter niet zozeer zien als werkgelegenheidsbeleid, maar als middel om de ge volgen van de werkloosheid te verzachten. „Naar mijn mening kunnen we ons niet veroorloven voorbij te gaan aan de mogelijkheden die het werken met behoud van uitkering biedt. Daarvoor is de nood te groot. En er is nauwelijks sprake van een vrije keuze." Van der Windt meent wel dat het aan het werk zetten van uitkerings gerechtigden beperkt moet blijven tot de gemeenten en niet in de marktsector moet worden toegepast. „Op ge meentelijk niveau kunnen betere garanties worden ge geven om de nadelige kan ten weg te nemen." Toetsing John Ranshuijsen heeft in Achterban ook enkele kant tekeningen over de zaak ge maakt. Hij meent onder meer dat een goede toetsing van de projecten kan voor komen, dat het systeem con currentievervalsend of ar beidsplaats-verdringend werkt. Ook hij vindt overi gens dat het geen structurele oplossing is. De PvdA'er Toon Cornelïsse tenslotte laat in Achterban blijken niet zoveel voor wer ken met behoud van uitke ring te voelen. „Zelf leef ik nog steeds met de oud-socia listische gedachte van laat de mensen geld verdienen, er zal dan meer geconsu meerd worden, meer gepro duceerd en daardoor zullen er meer banen komen en de cirkel is rond. Ik heb begre pen dat dit verhaal de mo derne economen te revolu tionair in de oren klinkt. „Gelooft men werkelijk, dat een jongere die één jaar, laat ons bijvoorbeeld zeggen, bij de plantsoenendienst ge werkt heeft, ervaring opge daan heeft hoe het in een fa briek toegaat? Ik geloof er niets van. Ook al zou die jongere één jaar op de fa briek werken met behoud van uitkering, dan zal hij of zij nog geen werkervaring opdoen. Hij of zij zal voor het minste werk worden in gezet en dan nog scheef door zijn collega's worden aange keken, want hij werkt toch onder het CAO-toon?" Cor nelïsse geeft aan, dat hij toch een beetje moet denken aan de werkverschaffing van de jaren dertig. „Om aan de Ar beidsdienst tijdens de bezet ting maar helemaal niet te denken." De ledenvergadering van woensdagavond wordt ge houden in een zaal van De Lijndraaier aan de Baan- straat. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam wil len het weggedeelte tussen de brug over de Schie en de ge meentegrens met Rotterdam Matlingeweg noemen. Rotter dam is van plan hetzelfde te doen, maar wacht met het ne men van beslissingen op Schiedam. de stichting RIAGG (voor am bulante hulp) een bestuurlijke invloed moeten krijgen. Alge meen wordt gedacht aan het voormalige tbc-gebouw aan de Stadhouderslaan, waar het MFC kan worden gevestigd. Stigma Strijdpunt tussen de drie ge meenten en Sint Joris blijft, hoe de toekomst eruit moet zien. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gaan ervan uit, dat het MFC uiteindelijk moet kunnen uitgroeien tot een zelfstandig psychiatrisch zie kenhuis voor het Waterwegge bied (zelfstandig, dus los van Sint Joris), De inrichting in Delft streeft die loskoppeling niet na, maar is wel bereid vertegenwoordi gers vanuit de Waterweg in haar bestuur toe te laten. Sint Joris krijgt hierbij een steuntje in de rug van het College van Ziekenhuisvoorzieningen, dat eerst de financiële haalbaar heid van een zelfstandig zie kenhuis in de toekomst nog maar eens aangetoond wü zien. Overigens is het psychia trisch personeel van het Schie landziekenhuis fel gekant te gen de komst van een alge meen psychiatrisch ziekenhuis in het Waterweggebied, Men vreest de grootschaligheid van zo'n voorziening en het stigma, dat de patiënten dan krijgen 'opgeplakt'. Dat geldt niet voor een psychiatrische afdeling van een gewoon ziekenhuis. De overheden gaan echter aan dit punt voorbij. Bezwaren Om de totstandkoming van een MFC te bespoedigen heeft Sint Joris alvast de statuten la ten opstellen door notaris mr.dr. W.G.C.M. Lourijsen van het Haagse kantoor Van Nierop. Hier zijn vanuit de drie gemeenten wat inhoude lijke bezwaren tegen gekomen. De gemeenten willen bijvoor beeld ook hèt personeel een stem geven in het bestuur van de MFC, bovendien zou de raad van toezicht meer te zeg gen moeten krijgen dan nu uit de ontwerpstatuten blijkt. Ook vreest men een veel te zware directie. Voorts buigen de drie gemeenten zich nog over de eigen vertegenwoordiging in het bestuur: behoren de ge meenten hier de belangen van de patiënten te behartigen of niet; dat is de vraag. Tenslotte komt ook de bepaling, dat be stuursleden niet ouder dan ze ventig jaar mogen zijn, nogal merkwaardig over. De gemeente Vlaardingen heeft mede namens Schiedam en Maassluis laten weten, dat het initiatief om tot een MFC te komen wordt overgelaten aan RIGG-directeur G. Bure- ma. De gemeenten laten het MFC liever over aan het parti culier initiatief, hoewel zij wel stimulerend willen optreden, Het RIGG zal dan verder het Schielandziekenhuis, het RI AGG en Sint Joris op één lijn moeten krijgen. Schiedam PvdA-parlemen- tarier Frans Moor grijpt een tweede kans aan om te probe ren Schiedammers ervan te overtuigen, dat de tweede-ka merfractie van de PvdA wel degelijk alles in het werk heeft gesteld om Wilton-Fije- noord te behouden, Eind vorige week werd Moor hierover keihard aangevallen op een PvdA-Iedenvergade- ring in Schiedam. Het kamer lid kwam er moeilijk uit; zijn pogingen om aan te tonen wat de positieve PvdA-punien voor Wilton zijn liepen stuk op de felle kritiek uit de achter ban. Moor zag zich daarop ge noodzaakt de zwartepiet door te schuiven naar de VVD. „Als er één partij is, die Wilton in de steek het, was het die partij. Het lijkt wel alsof Van Aar- denne opzettelijk de werf om zeep wil helpen." Hij zei dat op een moment, dat hem nog niet bekend was dat de VVD haar eigen minister afviel. In ieder geval komt Moor nu op herhaling in Schiedam. Hij is uitgenodigd voor een spreekbeurt op 18 april in dienstencentrum De Woud- hoek. Daar zullen ook de CDA'er Van der Heiden en twee Schiedamse politici aan wezig zijn: VVD-wethouder Luub Hafkamp en CPN-raads- lid Ulferd Bruseker. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 10 apnl 1984 Vlaardingen De hockeyers van Pollux wonnen van het Gorïnchemse Rapid. Het da mesteam van Evergreen won met 3-1 van Westland. De he ren zegevierden met 3-1 over Souburgh. De dames van Spi rit wonnen van Zandvoort, terwijl de heren niet verder kwamen dan gelijkspel tegen Groen Geel. De dames van As- vion behaalden (evenals de heren) een schitterende over winning op Rapid. PolluxTempo (h) 2-1 Pol lux begon de wedstrijd tame lijk agressief met als resultaat een treffer van Eric Braams uit een strafcorner. Voor het rustsignaal maakte Peter Paul van Bekkum 2-0 voor de Vlaardingse ploeg. In de twee de helft kwam Tempo nog even terug: 2-1. EvergreenWestland (d) 3-1 Evergreen was duidelijk de betere ploeg. In de eerste helft bracht Martine Jongenelen, die overigens een prima wed strijd speelde, de stand op 1-0 voor de Maassluise ploeg. Na de rust kwam Westland terug. Agnes Ztjimans en Martine Jongenelen zorgden echter voor de Maassluise overwin ning. EvergreenSouburgh (h) 3- 1 Een spectaculaire wedstrijd in Maassluis. Erol Bulman maakte al snel 1-0 uit een staf corner. Na de rust kwam het tegendoelpunt van Souburgh, maar de gelijke stand was slechts van korte duur aange zien Souburgh in eigen doel scoorde: 2-1. Vlak voor het eindsignaal bracht Cor Graauw via een schitterend hoog ingeslagen bal de eind stand op 3-1. ZandvoortSpirit <d) 1-3 Zandvoort maakte ai snel 1-0. In de 25e minuut scoorde An nette Hengst de gelijkmaker. In de tweede helft bracht An- nelies Willems de stand op 1-2. terwijl Annette Hengst het derde doelpunt voor haar re kening nam. Spirit—Groen Geel (h) 1-1 Al na tien minuten kreeg Spi rit een strafbal tegen, die door Groen Geel werd benut. Vlak voor de rust maakte Rein Hengst op schitterende wijj^e de gelijkmaker voor de Schier damse ploeg. In de tweed® helft werd ondanks de veie mogelijkheden met meer ge scoord RapidAsvion (d) 0-5 Aiz vion was goed in vorm tegen Rapid. In de eerste helft maakte Geesje Bos 0-1 voor de Schiedamse ploeg. Na de rust kreeg Asvion pas echt de smaak te pakken. Charlotte Westdorp kwam twee maal tdt scoren, gevolgd door wederom Geesje Bos die het vierde doel punt voor haar rekening nam. Hierna bracht Willemijn vah Woensei de eindseore op 0-5.' AsvionRapid (h) 1-fl As vion speelde een aanvallende wedstrijd op eigen terrein, maar kwam slechts eenmaal tot scoren via Mare Lom an s die, kort voor de rust, een lan ge corner op prima wijze wist te ben uitten. Schiedam Tegen over de promotie van het eerste team van NOAD naar de eerste divisie, staan de de- - gradaties van de twee overige landelijke teams. NOAD 2 kon het in de tweede divi sie niet bolwerken, terwijl NOAD 3 ge heel onverwacht de landelijke status ver loor en naar de afde ling degradeerde. Voor het tweede team van NOAD, bestaande uit Aad van Opstal, Edwin Schop en Peter van der Wijk, kwam de degra datie naar de derde divisie niet onverwacht Het team boekte louter nederlagen in 2A, waar Quick '32 (met ex-Korenbeurs speler Ron van Aa) beslag op de titel legde. NOAD 1 en Quick komen elkaar dus vol gend seizoen op eerste divisie niveau weer tegen. Vrijwel ze ker speelt NOAD in ongewij zigde opstelling, omdat het tij dens de transferperiode niet dc verwachting is dat er spe lers weggaan of er versterking komt. Van NOAD 2 zou Ed win Schop eventueel willen vertrekken. NOAD's derde landelijk team heeft dc promo tie naar de vijfde divisie niet waar kunnen maken. Met ze ven punten uit vijf wedstrij den zag het er aanvankelijk naar uit dat Wim Schikhof, André Eerland en Rob van der s Aad van Opstal degradeerde met het tweede team van NOAD naar de derde divisie. Waal het hogere niveau wel aankonden. Daarna scoorden zij echter nog slechts twee punten, en afgelopen zaterdag na de nederlaag tegen Sala manders was de terugkeer naar de eerste klasse van de afdeling Rotterdam een feit. Maassluis Het prestlgeduel tussen de baskelbalsters van Green Eagles en BV Voorne werd ruim in het voordeel van de Maassluise ploeg beslist. De Eagles-heren hadden het aan zienlijk moeilijker met de he ren uit Voorne Putten. Pas na verlenging kwamen zij als winnaar uit de bus. De Juven- tus-dames werden wegge speeld door Grasshoppers, ter wijl de heren ten onder gingen tegen Midland (72-71). Green Eagles-Voorne <h) 112-110 Na de 77-71 nederlaag eerder deze week tegen het zelfde Voorne, teek de Maas sluise ploeg direct al korte metten te maken in de laatste wedstrijd. Léék, want Voorne profiteerde dankbaar van de onzekerheid m de Maassluise aanval. Zowel bij rust (51-51), als bij het eindsignaal (99-99) hielden do 'wee teams elkaar in evenwicht. In de verlenging stelden Jaco van Dijk (23 pun ten) en Peter van der Waal (22 punten) de zege veilig door treffers van grote afstand. Green Eagles-Voorne (d) 83- 60 De thuisploeg gaf medede- gradant Vooine geen schijn van kans Door de steeds wis selende verdedigingen kwam Voorne met in haar ritme. Wel stonden de gasten even voor: 7-12, maar in een mum van tijd draaiden de Eagles tic rollen om en kwam het zeil weer op voorsprong: 35-12. Na rust stokte de score, omdat Brugman onervaren junioren speeltijd gaf. Het verschil was al te groot om de winst in ge vaar te brengen. Vlaardingen De waterpolo-dames van Vi king behaalden onverwacht de winst binnen tegen Kempvis: 9-3. WIK behaalde de eerste winst, 12-10 tegen AVZV. De heren van VZC bleven PCG 2 voor: 7-2. Zowel de heren als de dames van Shell verloren. AZL was dc meerde re aan de VZC-dames: 4-6. De heren van Vi king konden Sassenheim met voor blijven- 9-2. VikingKempvis (d) 9-3 Een onverwachte winst voor de dames van Viking. Degredatïe is voorlopig afgewend. De confrontatie tegen Rot terdam over drie weken moet nu uitsluitsel brengen. De uitwedstrijd tegen Kempvis werd met 9-0 verloren, maar de dames begonnen sterk en binnen een halve minuut scoorde Am- merence Goedendorp 1-0. Viking speelde met overtuiging eri hield de tegenstander onder druk. Kempvis was overrompeld en liet de Vlaardingse dames vrij gaan. Periodestanden: 2-0, 4-3, 7-1, 9-3, WIK—AVZV (h) 12-10 De eerste overwinning dit seizoen voor de Vlaardingers. Het werd een rommelige wedstrijd. De AVZV-ers speelden aggressief en moesten meerdere malen het wa ter verlaten. Verscheidene malen wist WIK hiervan te profiteren, Edward Woudstra blonk uit door zijn goede keeperswerk. Periodestan1 den: 2-3, 5-5, 8-8, 12-10. VZC-PCG 2 fh) 7-2 Verloor VZC de eerste wedstrijd tegen PCG, nu ging het beduidend beter. Van meet af aan was VZC de betere ploeg. Periodestanden: 2-0, 3-0, 4-1, 7-2. VZC—AZL <d) 4-6 Door abritale fouten kon AZL het heft in handen nemen. VZC kwam nog op gelijke hoogte, maar de Vlaardingse gloeg zag twee doelpunten afgekuerd. par taanShell (n) 8-4 Shell is niet in de wedstrijd geweest. De slechte conditie brak het Vlaardingse team op. Periodestanden: 3-1, 6-1, 7-1, 8-4. ZPB/UnicoShell (d) 9-3 De dames van Shell werden weggespeeld. ZPB, tweede in de competitie, had dan ook geen moeite met dit verzwakte Shell. Periodestanden: 2-1. 4-1, 4-3 9-3. I Sassenheim—Viking (h) 9-5 Wederom verlies voor de Vlaardingers. Zij begonnen redelijk-, maar miste vele kansen. Toch wist het de eerste periode met voorsprong af te sluiten: 1-2. Sas senheim kreeg daarna teveel ruimte en ging dê Vlaardingers voorbij. Periodestanden: 1-2, 5-3T 8-4, 9-5.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2