ROnERDAMS NIEUWSBLAD DE 4^ Vakbonden akkoord met 160 ontslagen bij Wilton VAN DE STAD Schiedam wil ministerie niet voor de voeten lopen schapueit Naakt mag langs Brielse Maas ROTTERDAMS NiEUWSRLAD Wegloper krijgt hulp Schiedam wil bagger dumpen bij Windas KvK-prijs voor RN-redacteuren 2 f'; PvdA duikt in schandaal SSSW Recreatie- tvt "I i terrein beschikbaar KNIJP DE KAT 'NS IN HET DONKER! iimiiA! i n ZATERDAG 14 APRIL 1984 Rotterdam Vakbonden en onderne mingsraad zijn akkoord met 160 ontsla gen bij de Schiedamse werf Wilton-Fije- noord, maar dan moet de verzelfstandi ging van de werf wel via de hulp van de gemeente Schiedam geschieden. Dit heb ben de bonden als voorwaarde gesteld. Na urenlang onderhandelen stemden de. vakorganisaties gistermiddag in met het laatste bod dat de directie van Wilton Fij enoord deed: geen 188 ontslagen, maar 160. Op het aanbod om ontslagen werknemers terug te nemen, wanneer er via natuurlijk verloop vacatures ontstaan, reageerden de bonden positief. Volgens bestuurder Dick Nas van de Industriebond FNV bestaat er voor zo'n veertig werknemers een goede kans op terugkeer. De directie had eerder berekend dat er voor hooguit 79 werkne mers een knns op terugkeer is. Rotterdam Een groep van ongeveer vijfentwintig men sen .van het JAC en het We gloophuis in Nijmegen heeft gisteren geprotesteerd bij de arrondissementsrechtbank in Rotterdam. Het protest is ten gunste van Hans, die is weggelopen uit kinderinternaat Harreveld bij Lichtenvoorde en gericht te gen diens voogd en de Rotter damse kinderrechter mr. Pen ning, die Hans in een rijksin richting willen plaatsen voor intensieve psychiatrische be handeling. De politie is inmid dels op zoek naar Hans, die angstdromen heeft. Ri nmond Onderzoekt nu zelfs slib uit vi j vers Schiedam Milieube heer Rijnmond wil meer gegevens over de kwali teit van het slib in de vijvers van het Prinses Beatrixpark in Schie dam, alvorens aan deze gemeente een hinderwet vergunning wordt afge geven voor het bergen van de bagger. Het is hoog nodig, dat de vij vers van het 25 jaar oude park worden uitgebaggerd. Schie dam wil het slib uit de vijvers tijdelijk opslaan ten noorden van het volkstuincomplex Thurlede, om precies te zijn tussen de Poldervaart, het Ke- thelse gehuchtje Het Windas en de spoorbaan Schiedam- Delft. Gemeentewerken Schiedam heeft hiervoor een hinderwet vergunning aangevraagd bij het openbaar lichaam Rijn mond. Hier keken de ambte naren nogal van de aanvraag op: „Wat hoffelijk! Rotterdam doet dat al lang niet meer." Volgens een Rijnmond-woord voerder is het in Rotterdam al jaren geen gebruik meer, dat voor het bergen van slib uit de vijvers een hinderwetvergun ning wordt aangevraagd. Dat is formeel echter wei noodza kelijk. Rijnmond is vol lof over de galante houding, die Schiedam in dit milieupro bleem nog betracht, Rotterdam zou het onder meer hebben verzuimd bij het bergen van vijverslib uit het Kralingsebos. In principe is vijverslib niet verontreinigd. Maar over het algemeen is baggerspecie in de Voorzitter mr. M. van den Bos van de Kamer van Koophandel met de RN-redacteuren. Van links naar rechts Ger Bestebreur- tje, Bram Oosterwijk, mr. van den Bos, Wim de Regt en Koosde Gast. Rotterdam Vier redacteuren van het Rotterdams Nieuwsblad kregen vrijdag middag van voorzitter mr.M. van den Bos van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam en de Beneden-Maas de 'Jaarverslagprijs 1983' uitgereikt: een onderscheiding voor het feit dat zij het af gelopen jaar volgens die organisatie het beste over de activiteiten van deze KvK hebben geschreven. Dat viertal is: Ger Be- stèbreurtje, Koos de Gast, Bram Ooster wijk en Wim de Regu pè .enkele jaren geleden ingestelde onder scheiding houdt ook in dat de winnaars van de prijs in het jaarverslag van de Ka mer van Koophandel een bijdrage mogen schrijven over een door henzelf te kiezen onderwerp over de Kamer. De RN-redac teuren interviewden voor het begin maart verschenen jaarverslag '83 een aantal ver tegenwoordigers van bedrijfsleven en ex portorganisaties over het functioneren van de Kamer van Koophandel in deze econo- Jmlsch minder gunstige periode. Rijnmond een beladen begrip en zelfs bij vijvers wil milieu beheer Rijnmond nu het naad je van de kous weten. Zo moet de gemeente Schiedam inge volge haar aanvraag voor een vergunning precies de samen stelling laten weten. Voor zo ver Rijnmond weet, zijn de ge halten aan cadmium, lood en organisch chloor in het Bea- trïxpark-slib weliswaar bedui dend lager dan in havenslib, maar hoger dan volgens de normen verantwoord is. Lich te'vervuiling kan optreden via de bemaling van het opper vlaktewater. Het is de^ bedoeling, dat ge meentewerken Schiedam net slib twee a drie jaar laat in klinken bij het Windas en dat het daarna als meststof wordt uitgestrooid over diverse par ken in Schiedam. Volgens een woordvoerder van Rijnmond zal dat alleen gebeuren, als precies de samenstelling be kend is en deze geen gevaren oplevert. „Want met een ver ontreinigd goedje door de stad rijden en overal uitstrooien, dat zou fout zijn," aldus de Rijnmond-woordvoerder. In het verleden heeft het Schiedamse PvdA-raadslid Arie Verlinde bij herhaling geklaagd over een ondraaglij ke stank in het Beatrixpark. Verlinde weet het aan de wa terkwaliteit. Het is niet uitge sloten, dat een en ander van invloed is geweest op de sa menstelling van het vijverslib. Er was rond 1910 niet alleen een Wijde Broedersteeg hier door Pieter van den Doel uitgebeeld maar ook een Nauwe, beide genoemd naar het Minnebröedersklooster, dat ter plekke in 1441 werd gevestigd. Er is weinig fantasie voor nodig om zich voor te stellen hoe nauw die Nauwe wel moet zijn geweest, als men ziet hoe weinig wijd de Wijde was. Een zonnetje drong hier maar zelden door. Geen ogenblikkelijk buiten de kleine huizen leefden, als wonder dat de vrouwen de stralen de gevels bereikten. De Wijde Broedersteeg is hier gezien in de richting Delftsevaart op het moment, dat de visvrouw met haar verse waar voorbijkomt. Het oude klooster werd reeds in 1592 ingericht voor de Latijnse school en heeft dienst gedaan tot 1884, toen het Erasmiaans gymnasium in gebruik werd genomen. Het voormalige klooster werd in 1890 gesloopt. Schiedam De Schiedamse meenteraad voelt er niets voor om het onderzoek te doorkruisen, dat het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu heeft ingesteld naar de stichting Sa menwerkende Schiedamse Woning corporaties (SSSW). Daarom zal worden gewacht met eventuele maatregelen tegen de SSSW, waar volgens een rapport van de Nationale Woningraad enke le miljoenen guldens verdwenen zouden zijn in de zakken van aan nemers. Reeds voor de raadsvergadering van aanstaande maandag staat vast, dat de PvdA/VVD-meerderheid het ministerie niet in de wielen wil rij den. Om die reden is afgezien van een interpellatie over de SSSW. Hier hadden de gezamenlijke bewo ners- en huurdersverenigingen in Schiedam om verzocht. PvdA-frae- tieleider Gé Brouwer zegt een inter pellatie ,,op dit moment een te zwaar middel" te vinden. Pas als het ministerie het onderzoek naar de SSSW heeft afgerond, zal besloten worden wat de gemeente te doen staat. Denkbaar is, dal het ge meentelijk bouw- en woningtoezicht het beheer van een aantal van de 10.000 SSSW-woningen overneemt, maar Brouwer voorziet te grote con sequenties om daar nu al toe te be sluiten. Bij de gemeente is er op dit moment te weinig mankracht om dat aan te kunnen. Bovendien kan volgens Brouwer beter worden af gewacht, of de SSSW op grond van het ministerieel onderzoek de ge meente niet zelf om hulp zal vra gen. „Wij .kunnen beter door de SSSW hiertoe uitgenodigd worden dan dat wij er een overval op moe ten plegen," aldus Brouwer. De PvdA-fractie heeft besloten een werkgroep in te stellen, die pa rallel aan het ministerieel onder zoek moet proberen alle gege vens over de SSS W-affaire boven water te krijgen. Het rapport van de Nationale Woningraad biedt volgens Brouwer te weinig houvast./„Alleen op basis daarvan zou bet onvoor zichtig zijn in te grijpen," zegt hij. (ADVERTENTIE) f) eze bijzonder practische knijpkat, handig in huis of in de auto, wordt uw eigendom als u de (kleine) moeite doet een vriend of kennis te interesseren voor onze krant en hem of haar opgeeft als abonnee. Altijd licht bij de hand. Nooit batterijen nodig! Noteer m.i.v. als abonnee van. Bet Rotterdams Nieuwsblad: adres: postcode/ woonplaats: telefoon: Deze abonnee ontvangt de krant de eerste 14 dagen gratis Stuur als dank voor de moeite een knijpkat naar: adres: postcode/woonplaats: telefoon: Stuur deze bon in open envelop, geen postzegel plakken, naar: Antwoordnummer 834,3000 VB Rotterdam Wanneer dit besluit zou zijn genomen in het begin van het be staan van het Recrea tieschap, zouden we vermoedelijk de we reldpers hebben ge haald. Aldus voorzit ter J. Hoek van Dijke van het Recreatie schap Brielse Maas. Hij zei dit naar aanleiding van het met algemene stem men genomen besluit onder wijziging van de algemene verordening en het beschik baar stellen van een krediet van 4500 gulden het naaktre- creëren langs de Brielse Maas mogelijk te maken. Voor het genoemde bedrag zal extra beplanting worden aangebracht en enkele ande re voorzieningen worden ge troffen waardoor een weinig gebruikte speelweide in het meest oostelijke gedeelte van Zoom Oost. Het terrein is zo wel aan de landzijde als aan de kant van het water be hoorlijk afgeschermd, maar om ongewenste confrontatie tussen bezoekers die van het fietspad gebruik maken en naaktrecreanten te voorko men, zal een aanvullende strook beplanting worden aangebracht. In de kosten is een bijdrage gevraagd aan de Nederlandse Federatie van Naturisten verenigingen. Het terreintje is bereikbaar via het genoemde fietspad ter wijl er bovendien een par keerplaats in de onmiddellij ke omgeving ligt. Het terrein is bovendien aan de oever van de Brielse Maas toegan kelijk voor watersporters door middel van een aanwe zig steigertje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1