Kethel viert feest: gas in aantocht Mi DRIES Uitbreiding van politiebureau fors duurder SISO barst van het werk LEEN DE JAGER Zijdeveld weerlegt kritiek over leegstand Vleesdief één jaar gevangenis ««SINGS DAGBIAD SGHÜDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Caravan controle VAN GAZELLE TOT FIETSPOMP. WIJ LEVEREN ALLES! Twee wieiers Aantal krachten moet worden uitgebreid Maassluizer mag negen maanden niet rijden Smak tegen bloembak Bontjassen uit auto Dries voor preventie Winkelruiten ingetrapt te laat was' Schie gestremd Wie wordt de Marlboro coureur 1984? Ziekenfonds: verhuizing opgeschort DONDERDAG 19 APRIL 1984 Vlaardingen De uitbreiding van het politiebureau aan de Belftseveerweg gaat ruim anderhalve ton meer kosten dan aan vankelijk was begroot. Dat komt door enkele onverwachte uit gaven en omdat er nieuw meubilair moet komen. Aanvankelijk was voor uitbreiding ruim 1 miljoen gulden ter beschikking gesteld. De bouwkosten worden 56.000 gulden ho ger, door extra eisen die de energiebedrijven hebben gesteld en doordat de welstandscommissie bepaalde wensen had die con structieve aanpassing nodig maakte. Ook zijn er meerkosten ont staan door de verhoging van het BTW-tarief. Nieuw meubilair is nodig om een beter werkklimaat te scheppen en omdat daarmee kan worden ingespeeld op toekomstige ont wikkelingen. Aanvankelijk was een ton uitgetrokken voor de meest noodzakelijke aanschaffingen, maar daar moet nu nog ééns eenzelfde bedrag worden bijgelegd. Het extra geld kan gehaald worden uit de reserve van de politie zelf. Vlaardingen Het Stedelijk Instituut voor Samenlevings opbouw (SISO) kan het vele werk, dat moet worden gedaan met de weinige mensen die ter beschikking zijn, nauwelijks meer aan. Ondanks het feit dat het per soneelsbestand van het SISO bijna is gehalveerd worden steeds meer taken naar het in stituut toegeschoven. Het ge volg is dat er onevenredig veel overwerk moet plaatsvinden, en dat de administratieve kracht vorig jaar zelfs 6 weken vakantie niet heeft kunnen opnemen. Een en ander blijkt uit het jaarverslag over 2982. Met name uitbreiding van de administratieve ondersteuning van het SISO is dringend noodzakelijk, zo wordt in het jaarverslag gesteld. Die uit breiding is des te harder nodig als over enige tijd de pooling van het opbouwwerk bij het SISO wordt ondergebracht. „Na het vertrek van Ton Jo- chems zijn alle overhead-ta ken en het draaiend houden van de organisatie terecht ge komen op do overgebleven op bouwwerker, In 1983 heeft het SISO allerlei nieuwe initiatie ven en projecten opgepakt, die buiten de hoeveelheid uitvoe rend werk ook op andere ter reinen veel werk met zich heeft meegebracht." Het gaat volgens het SïSO om een on houdbare situatie', waar dit jaar een 'structurele oplossing' voor moet komen. Volgens het jaarverslag zou het SISO moeten komen tot een minimale bezetting van twee consulenten. Ook uitbrei ding van de administratie met 20 uur Is noodzakelijk. Bin nenkort zal het instituut daar een afzonderlijke notitie over uitbrengen. Schiedam Het was een feestelijk gezicht: burge meester Reinier Scheeres, die door de bewonerscom missie van Kethel-Noord in een ouderwetse Jan Plezier naar het oude dorp ten noorden van Schie dam werd gereden, om daar de officiële starthande ling te verrichte!: voor de aanleg van het aardgas- net en andere nti jsvoorzieningen. Reinier Scheeres graaft samen met de Kethel-Noordbewoners Jan de Jong, mevrouw Van Adrichem, Gerard Smits en Aad Verspeek de sleuf voor de eerste afsluitbuis. Voorafgegaan door een boe renwagen, waarop de muzi kanten van Sint Radbout speelden, werd de burgemees- Ier naar het Kerkwerf gere den, waar vlak voor de ingang van de oude begraafplaats, te genover de Sint Jacobuskerk, de start van het karwei zou plaatsvinden. Vrijwel geheel Kethel-Noord was gisteren aan het begin van de avond uitgelopen om die handeling mee te maken. Van enkele huizen in het dorp wapperde -de vlag, -om -de vreugde over Het uiteindelijke succes te onderstrepen. Ke thel-Noord heeft immers een jaren durende felle strijd moe ten voeren met de gemeente om op het aardgasnet aange sloten te kunnen worden. Dat de Kethellappers nu niet al leen aardgas, maar ook riole ring en nieuwe electriciteits- en watervoorzieningen krijgen kon de feestvreugde alleen maar verhogen. Het was reden voor het feestlied 'Wij krijgen gas!' In zaal De Noord riep Scheer- Den Haag Een 39-jarige in woner van Maassluis is giste ren door de Haagse politie rechter veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf, een geldboete van 1000 gulden en negen maan den ontzegging van de rijbe voegdheid. De man werd op 24 mei 1983 op de President Ken- nedylaan in Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij was in de auto gestapt nadat hij een flinke slok had gedronken. De Maassluizer voerde aan dat hij in steeds grotere problemen was gekomen omdat hij, sinds hij werkloos was geworden, de hele dag thuis liep. Daardoor, zei de man, was hij gaan drin ken. De politierechter vonnis te conform de eis van de offi cier van justitie. Schiedam Op de afrol van de Hoogstraat naar het Broersveld is gisteren een 71- jarige fietser gevallen en met zijn hoofd tegen een bloem bak beland. De GGD bracht hem naar het Schielandzie- kenhuis. De politie ver moedt, dat de nogal slinge rend rijdende fietser in ver band met zijn leeftijd geen koers had kunnen houden; er was geen alcohol in het spel. Schiedam Vier jassen van nertsbont, twee vosbontjes en 4og wat andere goederen zijn gisteren gestolen uit de auto van een 46-jarige man in de Prangois Haverschmidtlaan. De waarde van het gestolen bont bedraagt 12.000 gulden. ADVERTENTIE Jaar in, jaar uit, gebruikt u uw caravan. Realiseert u zich dat door tijdige controle uw caravan veiliger is! Dries weet precies waar hij op moet letten. mSM-ANSEPOLOER Bokclweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. Als fietser hoeft u maar naar één zaak: de onze. Al wat u wenst is er: Gazelle fietsen voor jong en oud met 5 jaar garantie, accessoires te kust en te keur. En natuurfijk staan wij altijd klaar voor vakkundig onderhoud, voor snelle reparaties en voor praktische adviezen. Zoekt u een Gazelle die net zo sportief is als u? Komt u maar naar ons, u bent welkom. Verwen u zelf met 'n Gazelle. Waalstraat 46 TEL. 343913 - VLAARDINGEN GAZELLE fietsen rijden op VREDESTEiN banden 'Niet gemanipuleerd met cijfers' Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld heeft gisteravond het PvdA-raadslid Hans van Kleef flink van repliek ge diend. Van Kleef had in een schriftelijke reactie op het overzicht, dal aan de commis sie voor ruimtelijke ordening was gestuurd over de leeg stand in Schiedam, pittige kri tiek laten horen. Hij verweet de opstellers van het cijferma teriaal op misleidende manier met de cijfers gemanipuleerd te hebben. In het leegstandsoverzicht stond vermeld dat van de 868 woningen, die op 1 oktober vo- Vlaardingen Aan het Veerplein hebben in de nacht van dinsdag op woens dag een ruit en twee glazen deuren van verschillende winkels het moeten ontgel den. Uit een van de winkels waarvan de toegangsdeur werd ingetrapt werden ten- niskleding en wisselgeld uit de kassa gestolen. Uit de an dere twee winkels waar rui ten sneuvelden werd niets vermist. Een 25-jarige Rotterdammer werd gistermiddag op het Veerplein aangehouden na dat hij bij de V D dertig portefeuilles had gestolen, die samen een waarde van 1268 gulden vertegenwoor digden. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. rig jaar niet bewoond werden, bijna de helft korter dan vier maanden leeg stond. Van Kleef vond dat misleidend en manipulatief, omdat op die manier verbloemd werd dat de andere helft langer dan vier maanden leeg stond. Ambtenaar Frans Griffioen van de afdeling sociografie van gemeentewerken had in zijn schriftelijke antwoord op de opmerkingen van Van Kleef, dat gisteravond tijdens de vergadering van de com missie werd uitgereikt, aange geven dat enkele van de op merkingen van Van Kleef 'op zijn minst voorbarig' waren. Het ging hierbij met name om de veronderstelling van het raadslid, dat veel leegstaande panden in aanmerking zouden komen voor vordering. Ook Zijdeveld liet weinig heel van het verhaal van Van Kleef. Hij bestreed dat er gemanipu leerd was met cijfers. De wet houder toonde aan dat de leeg stand in Schiedam relatief zelfs laag genoemd kan wor den, met name als rekening wordt gehouden met wonin gen die weliswaar als leeg staand staan geregistreerd, maar die eigenlijk onder die categorie niet thuishoren. Dat geldt bijvoorbeeld voor nieuw bouwwoningen, die op een ze ker moment worden opgele verd. Zijdeveld liet wel weten dat de periode van leegstand na het vertrek van de oude bewoner tegenwoordig wat langer is dan vroeger. Dat komt volgens de wethouder door het feit, dat veel woningzoekenden heel wat kritischer nadenken voor ze een huis accepteren, dat hen wordt aangeboden. es na de officiële handeling het ingraven van een afsluit buis - in herinnering boe in 1976 enkele bewoners van Ke thel hun actie 'Gas voor Ke thel-Noord' startten. Die actie had aanvankelijk geen succes; de gemeente betoogde jaren lang dat de aanleg van gas voor Kethel-Noord veel te duur was. De bewonersgroep voerde in de loop der jaren vele ludieke acties, waarmee ze de aandacht cp zich wist te vestigen. Zelfs de'TROS-consumenten- rubriek 'Kieskeurig' werd in geschakeld. „Al die activitei ten waren niet voor niets: langzaam maar zeker begcn het tij bij de gemeente te Ke ren", gaf Scheeres gisteren toe. Uiteindelijk viel in januari vo rig jaar het positieve besluit in de gemeenteraad: de aanleg van gas kon doorgaan, maar dan in een geïntegreerde aan pak, samen met de aanleg van riolering die Kethel-Noord tot nu toe ook niet heeft en het vernieuwen van de andere n utsvoorzien i ngen. Actievoerder van het eerste uur Aad Verspeek benadrukte dat vanaf het begin de ge sprekken met de gemeente openhartig waren geweest. „Het weerwoord vanachter de groene tafel was altijd eerlijk, ook al kwam het soms hard over." Verspeek kon niet nalaten nog even een lans te breken voor de bewoners van de Groene- weg, die nog niet konden de len in de feestvreugde. „Als wij nu eens het sleufje gingen graven... laat u zich dan van uw beste zijde zien?" vroeg hij aan Scheeres. Die lachte, maar ging er verder niet op in. De 10,000ste fiets wordt gegraveerd. Maassluis Nauwelijks vier JoA -JL- maanden geleden begon de JLKOclCIlI Qcit IK. «11 Maassluise politie met het veren van fietsen. Vanochtend werd de 10.000ste fiets van de bijbehorende postcode voor zien. Mevrouw J. de Jong wist niet wat haar overkwam. „Ik dacht al, wat is het hier druk. Ja, zoiets verwacht je toch niet." Nietsvermoedend sloot me vrouw de Jong zich rond half tien achter nummer 9999 aan. Toen ze aan de beurt was ver scheen er plotseling iemand met een grote gebaksdoos en een bos bloemen. Burgemees ter Hans van Es stapte naar voren en feliciteerde haar, de fotocamera's klikten en een applausje klonk. „Ik dacht dat ik eigenlijk al veel te laat was Ik was al heel lang van plan om mijn fiets te laten grave ren, maar het kwam er nooit De graveerders deden extra hun best. „Voor ons is het een stuk eenvoudiger om een ge vonden fiets terug te bezor gen", vertelde een politieman Naar verwachting zullen er in Maassluis nog zo'n tienduizend fietsen volgen Het graveren is gratis. Voor mevrouw de Jong was het wel lastig om met zo'n grote gebaksdoos en een bos bloemen weer naar huis te fietsen. Schiedam Binnenschippers moeten volgend* week een andere doortocht zoeken om in het achter land van Schiedam te komen, want de Schie zal een tijdje gestremd zijn. Bij de nieuwe brug tussen de De Brauwweg en de Matlïngeweg, die de industrie gebieden 's-Graveland en Spaanse Polder met elkaar verbindt, worden enkele brugonderdelen geplaatst en dat is een nogal ingrijpend karwei. De Schie zal meteen na Pasen gesloten zijn voor de binnenvaart De stremming duurt in principe tot vrijdag 27 april, als het kan korter, als het moet lan ger, aldus de havendienst. Rotterdam De hoofdver dachte in de Vleeszaak', waar bij zes Schiedammers zich moesten verantwoorden we gens diefstal van een partij vlees ter waarde van een kwart miljoen gulden, is ver oordeeld tot een jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf. De eis was anderhalf jaar. Het gaat om een Schiedamse hore- ca-exploitant. Zijn handlangers zijn er met lagere straffen van afgeko men. De cafébaas had hen 30.000 gulden beloofd voor hun medewerking aan de dief stal, die plaatsvond in het Bot- lekgebied tijdens de sinter klaasnacht van 1983. De rech ter veroordeelde hen tot straf fen, variërend van acht tien maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Een jonger broertje van één van hen, die alleen had geholpen met het uilladen v_m hel vlees uit een container. Kwam ervan af met twee maanden voor waardelijk. In een andere zaak veroor deelde de Rotterdamse recht bankpresident een Schiedam mer, die vour een flink bedrag aan sportschoenen had gesto len en nog tal van andere in braken had gepleegd, tot 10 maanden gevangenisstraf on- voorwaardelij k. ADVERTENTIE De kans op een race- carrière voor iedereen die beschikt over concen tratievennogen en snelle reflexen. Haal een deel- namefoimulier met alle informatie in de winkel of bij de Ford-dealer. Delft/Schiedam Er is nog geen beslui4, geno men over een eventuele verhuizing van het zie kenfonds Delft en Om streken naar Schiedam. Dc zaak is een maand uitgesteld, aldus een woordvoerder desge vraagd. Het ziekenfonds is thans gevestigd in de zogeheten Van der Vormflat aan de Marti- nus Ny hof/laan te Delft. Zoals deze krant vorige week meldde bestaat de kans dat het fonds een hoofdkantoor in Schie dam gaat betrekken. Dat hangt af van een fusie tussen het Deiflse ziekenfonds en het al gemeen ziekenfonds Schiedam Vlaardingen- /Maassluis (SVM). Daarover moet de zie kenfondsraad zich nog buigen. In tegenstelling tot de verwachting is dat nog niet gebeurd. Dat zal mei worden. Als de fusie er komt, zal het gebundelde zieken fonds één hoofdvesti ging krijgen: in Delft óf in Schiedam. Verhui zing naar Schiedam be tekent dat de meesten van de 91 Delftse perso neelsleden daar zullen moeten werken. Er zal dan wel een aanloopa dres in de stad gehand haafd blijven. Mocht het ziekenfonds in Delft blijven, dan betekent dat verplaatsing voor het gros van de 120 per soneelsleden uit Schie dam. i&ü

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1