Medische fotografie in Holyziekenhuis Kunstenaars aan de slag met sporthal in Oost Leegloop in directie kost Schieland ook zijn galerie En toch 3000gulden per maand vrij opneembaar! VUARDINGS DAGBLAD SCBIEDAMSGHE CODRANT NIEUWE WATERWEG COURANT 9 Verzet tegen regering met economisch geweld' ter meulen Schiedam hanteert 1%-regeling Bouw winkels in Woudhoek nu van start Groente- en fruitshow nu in Vlaardingen en Maassluis Paddentrek of trek in paling? Buit verstopt langs Waterweg Man bekent steunfraude Hart, nieren en bloedvaten nader bekeken Verzot op kistjes SVDPWis inbraken beu Vingers gebrand verenigde spaarbank Meisje (15) mishandeld Kruisraket symbolisch verbrand r'WEBWEG DINSDAG 24 APRIL 1984 Schiedam Alle Schie- damse kunstenaars kun nen meedingen naar een opdracht voor de nieuwe sporthal aan de Fahren- heitstraat. Het complex in Schiedam-Oost komt, in aanmerking voor kunst zinnige verfraaiing en daarvoor hanteert de ge meente Schiedam een één-procentsregellng. Dat houdt in, dat van de bouwkosten één procent wordt besteed aan kunst; en dat is in dit geval 14.000 gulden. De regeling is niet alleen be doeld voor kunstenaars, die gebruik maken van de beel- dende-kunstregelmg (BKR). Volgens voorlichter Henk Bonzet van de sociale dienst kunnen alle Schiedamsé" kuns tenaars zich inschrijven voor het project-Fahrenheïtstraat, De kunstenaars kunnen hun ontwerpen, tekeningen en plannen schriftelijk indienen hij de afdeling CSJ op het stadskantoor. Dat moet gebeu ren binnen drie weken na nu. Omdat de gemeente het be langrijk acht, dat zij weten hoe het gebouw eruit komt te zien waarvoor zij hun ontwerpen maken, is er de gelegenheid om de bouwplannen in te zien bij bouw- en woningtoezicht op de achtste etage van het stadskantoor. Ook kan de bouwlocatie worden bezocht samen met een ambtenaar. Alle binnengekomen ontwer pen zullen van een advies worden voorzien door de be trokkenen bi] de bouw van de sportzaal. Dai zijn behalve de architect en de gemeente ook de actieve buurtbewoners. Na hun advies zal B en W een be sluit nemen welke kunstenaar voor de opdracht in aanmer king komt. Er is sprake van dat kunst werken, die behalve mooi (es thetisch) ook bruikbaar (func tioneel) zijn, een streepje voor krijgen bij de uiteindelijke se lectie. Schiedam Het vertrek van twee directieleden van het Schielandzieken- huizen in Schiedam zal mogelijk leiden tot de op heffing van de kunstgale rie in het gebouw aan de Stadhouderslaan. Galerie Schieland opende twee weken geleden weliswaar nog een expositie (emaille van P. Kulik en schilderij en van Béla Madai), die tot 16 mei duurt, maar het is de vraag hoeveel ten toonstellingen hierna nog open zullen gaan. Galerie Schieland werd enkele jaren geleden opgericht door ziekenhuismedewerkster An van den Brand en medisch di recteur C.J.M. Vlootman. Dat was kort voor de fusie van het gemeenteziekenhuis met de Noletstïchting. Sindsdien zijn er zonder haperingen exposi ties te zien geweest, ondanks de recentelijke pensionering van mevrouw Van den Brand, die overigens sinds vorig jaar ook galerie 't Koetshuys aan de Lange Haven beheert. Het vertrek van directeur Vlootman zou echter het onbe doeld gevolg hebben, dat bin nen het ziekenhuis weinigen meer actief betrokken zijn bij de galerie. De laatste tijd zijn hierdoor wat organisatorische kantjes misgelopen, waarna mevrouw Van den Brand zich telkens genoodzaakt zag zich te excuseren bij de uitgenodig de kunstenaars. Die situatie wil zij niet laten voortbestaan. Hoewel Vlootman officieel pas volgende maand afscheid neemt, is hij in verband met privê-omstandigheden al enige tijd niet meer in functie. Hij is niet de enige directeur, die vertrekt. Ook dr, ir. Frits Son- neveld verlaat het Schieland- ziekenhuis om terug te keren in het vak, waar hij vroeger actief in was. Sonneveld krijgt van het bestuur een afscheids receptie aangeboden: op 18 mei neemt hij afscheid als al gemeen directeur van het Schielandziekenhuis. Uitkeringsberaad roept scholieren op tot actie Vlaardingen Het Vlaardings Uitkeringsberaad heeft de scholieren in het voortgezet onderwijs, die over en kele maanden met hun studie klaar zullen zijn, opge roepen de komende tijd actie te gaan voeren tegen het feit dat er voor vele schoolverlaters geen werk zal zijn, en tegen de verlaging van de uitkeringen. Schiedam Wethouder voor stadsontwikkeling Ir. Chris Zijdeveld treedt aanstaande vrijdag op als metselaar. Hij geeft dan het officiële startsein voor de bouw van zestig huur woningen met winkels in Woudhoek-Noord. Dat gebeurt deze keer nu eens niet door een heipaal de grond in te rammen, maar door het metse len van een eerste steen. Als Zijdeveld die daad heeft ver richt, zal het nog maar een klein jaar duren, voordat de nieuwbouwwijk Woudhoek over zijn eigen winkelcentrum kan beschikken. riet bouwplan is ontwikkeld door hel Bouwfonds Neder landse Gemeenten, die al meer gerealiseerd heeft m de Schie- damse stadsuitbreiding. Het nieuwe plan krijgt vrijdagmid dag een feestelijk tintje in een zaaltje van De Ark, tegenover het andere winkelcentrum in Schiedam-Noord, het Hof van Spaland. ADVERTENTIE Sjiek, modieus en toch voordelig! Sjieke rok, heel apart door fraaie streepverwerkmg en ïinnenstruktuur Modieus door bandpïcoien en strikcem- tuur Geheel gevoerd Maten 58 Vm 46 in écru/be; se of kaki/beige streepkombmatte van S&rTS' voor Het is niet de bedoeling dat het Uitkeringsberaad die actie zal gaan opzetten: dat moeten de schoolverlaters zelf doen. Wel is het Beraad bereid steun op allerlei terrein te verlenen. De groep vindt dat alle jonge ren zich moeten organiseren om in verzet te komen tegen 'deze regering met haar econo misch geweld'. In een brief aan alle school verlaters m het voortgezet on derwijs in Vlaardingen wijst het Vlaardings Uitkeringsbe raad erop, dat voor de meeste van de klasgenoten straks geen werk zal zijn, terwijl men geen of nauwelijks een uitke ring zal ontvangen. De groep vindt dat niet acceptabel, en roept de jongeren op zelf eens na te denken over wat voor acties daartegen te voeren zou den 2ijn. Het Uitkeringsberaad is bereid die acties te onder steunen in de vorm van het aanbieden van vergaderruim te, de mogelijkheid om pam fletten te drukken en dergelij ke. In de brief doet het Uitke ringsberaad enkele suggesties van acties, die door de school verlaters zouden kunnen wor den opgezet. Gesuggereerd wardt samen met andere scho len te bekijken, op welke ma nier iets op louw gezet kan worden. Als actiemogelijkhe- den worden aangegeven het op 1 mei organiseren van een schoolstaking of werkonder breking, het opstellen van een solidariteitsverklaring die zou moeten worden ondertekend door de leraren en het starten van handtekeningenacties. „Uiteraard zijn er veel meer acuemodellen te verzinnen. Maar daar moeten jullie zelf over nadenken, je moet het tenslotte zelf doen", schrijft het Uitkeringsberaad. Als er van de zijde van de schoolverlaters voor enige vorm van actie interesse is, dan wil het uitkeringsberaad op 7 mei een vergadering be leggen in hel gebouw van het SISO an de Van der Werff- straat 15. Waterweg De stichting Pro paganda Groenten en Fruit is bezig met een tournee door de regio. Vorige week hield de stichting een groenten- en fruitshow in Schiedam, en deze week zijn Maassluis en Vlaardingen aan de beurt. Vanavond is de show te zien in Koningshof aan de Ujver- laan in Maassluis. Donderdag-, avond wordt de show opge bouwd in gebouw Triangel in de Fransenstraat 14 in Vlaar dingen. Op de show wordt door middel van films, dia's en discussie de aandacht gevestigd op wat men allemaal met groente en fruis kan doen. Ook wordt voorlichting gegeven over nieuwe of bijzondere produc ten en gebruiksmogelijkheden. De shows zijn georganiseerd in samenwerking met plaatselij ke winkelbedrijven. Vlaardingen De twee mannen, die zaterdagoch tend om vijf uur bij een sloot langs de Burgemeester Heusdenslaan zaten, pro beerden de argwanende po litieagenten eerst wijs te ma ken, dat zij de 'paddentrek' aan het bestuderen waren. Maar het is bij de politie een bekend smoesje. Wel vaker horen de agenten: „Het is er weer het seizoen voor, com missaris, al die padden wil len dan weer en dan steken zij de weg over. Moet je uit kijken, dat zij -niet worden doodgereden op zo'n drukke weg als deze." En hoewel er veel padden en kikkervrienden zijn met inderdaad goede bedoelin gen, komt het ook wel voor dat onder het morli van die sociale daad iets heel anders wordt gedaan. Zo bleek za terdagochtend, dat de twee mannen, 38 en 33 jaar oud, in feite illegaal aan het vis sen waren met verboden vistuig. Zij hadden al vijf pa lingen gevangen; die zijn al lemaal vrijgelaten. De twee vissers kunnen nu studeren op een proces-verbaal. Acht inbrekers aangehouden Maassluis De Maassluisse politie heeft acht jongeren in de leeftijd van 16 tot 21 jaar aangehouden in verband met een inbraak in een tennishal en sportwinkel in de Steen- dijkpolder. In de nacht van za terdag op zondag werd daar voor 6000 gulden aan trai ningspakken, sporttassen en andere goederen gestolen. Kort na de kraak kon de poli tie vier jongens aanhouden. Zij bleken de buit verstopt te heb ben in bosjes langs de Nieuwe Waterweg. De vier andere knapen, van wie via verhoor bekend werd dat zij erbij be trokken waren, werden op eerste paasdag gearresteerd. Zeven jongens komen uit Maassluis, één uit Rotterdam. Gisteren zijn zij in vrijheid ge steld: binnenkort moeten zy voorkomen. Zaterdagmiddag is uit een kle dingzaak een partij broeken met een gezamenlijke waarde van ongeveer 1000 gulden ge stolen. De daders gristen de broeken van een rek en vluchtten de winkel uit De diefstal ging zo snel in zijn werk dat winkelbedienden de politie geen goed signalement van de daders konden ver schaffen. Verplegend personeel bekijkt met belangstelling de panelen met medische foto's van Lennart Nilsson. Maassluis De politie van Maassluis heeft een 31-jarige man aangehouden op verden king van steunfraude. De man bekende in een korte periode ten onrechte 4000 gulden van de gemeentelijke sociale dienst te hebben ontvangen. Hij is na zijn bekentenis weer vrijgela ten. Vlaardingen Miniscule onderdelen van het menselij ke lichaam, afgedrukt op groot formaat, worden ge toond op een bijzondere expositie in het Vlaardingse Holyziekenhuis. De kijker kan zijn fantasie de vrije loop laten; de foto's zouden net 20 goed abstracte kunstwerken of opnamen uit de vrije natuur kunnen zijn. assistentie gehad Vur. dp medi cus Jan Lindberg. die verbon den is aan een ziekenhuis van de Zweedse luchtmacht. De fo tograaf heeft speciale micro- lenzen gebruikt, met een brandpuntsafstand van twee en vier millimeter. De kleine foto-onderwerpen zijn duizenden keren vergroot. Zo sterk zelfs dat de beelden weinig meer van doen hebben met "et menselijk lichaam, ken van de foto's heeft Nilsson Een vergelijking met sehim- Sinds vrijdag staan in de hal van het hospitaal 45 panelen opgesteld met kleurenfoto's van hart, nieren en bloedva ten. De prenten 2ijn gemaakt door de Zweedse fotograaf Lennart Nilsson, die een ex pert is op het gebied van de medische fotografie. Deze ex positie, met als titel 'Medische fotografie', laat zien wat de ge volgen zijn van te_ hoge bloed druk voor hart, nieren, herse nen en bloedvaten. Bij het ma- ft mels, grotten en een snoer zonder mantel dringen zich op als het gaat om beschadigde hartvezels, bloedvaten en ge scheurde zenuwen. Alle vijfenveertig panelen zijn voorzien van bijschriften. Deze begeleidende teksten zijn, hoewel niet van medische termen verschoond, goed te begrijpen. De tentoonstelling blijft nog tot en met 2 mei in Vlaardin gen. Van zondag 20 mei tot en met vrijdag 1 juli tenslotte is de expositie in het Schieland ziekenhuis in Schiedam te be zichtigen. Vlaardingen Inbrekers had den het dit weekend in wonin gen in de Van der spiegel straat en de Prof. Ruigers- straat vooral voorzien op klei ne, maar waardevolle zaken. In het eerste huis werd een kistje met daarin voor circa 2000 gulden aan sieraden mee genomen. Een geldkistje met een inhoud van 7100 gulden werd in de andere woning buitgemaakt. Uit een woning aan de Em ma- straat werden diverse goede ren, waaronder een Meuren tv ontvreemd. Van een school aan de Baarn- hoeve zijn dit weekend vier ontspiegelde draadglasruiten vernield. De schade, circa 1000 gulden, is vermoedelijk ver oorzaakt door kogeltjes uit een luchtdrukpistool. Van een afgesloten fabrieks terrein aan de James Wattweg werden twee houten haspels met eleciriciteitskabel wegge nomen. De spullen vertegen woordigen een waarde van 1700 gulden- Schiedam In nog geen zeven dagen is er in de SVDPW-kantine liefst viermaal ingebroken. Van de daders onbreekt voor alsnog elk spoor. Het bestuur van de zater dag- en zondagclub is het vernielen en wegnemen van verenigingsspullen goed zat. Regelmatig gaan er dan ook bestuursleden in de kantine slapen, ter wijl er ook voor de nood zakelijke afschrikking een grote bouvier is gekocht. Met die maatregelen hoopt men dat geen inbraken meer zullen plaatsvinden. Schiedam Een 32-jarige Schiedammer heeft zijn waak zaamheid moeten bekapen met twee verbrande vingers en een geschroeide baard. De man zag in de nacht van zaterdag op zondag twee jongens morrelen aan een geparkeerde auto op de Grofbaan. Toen hij pools hoogte wilde nemen gingen de knapen er vandoor. Zij wilden kennelijk de wagen in brand steken, want uit de benzine tank hing een brandende lap. Toen de man de lap eruit trok ontstond een steekvlam, waar door hij de brandwonden op liep. ADVERTENTIE Nu sparen op een Girospeciaal-rekenmg bij de Verenigde Spaarbank betekent een hoge rente, momenteel 53/j%. En demogelijkheid omf3000,- per maand zonder kosten op te nemen Meer opnemen kan natuurlijk ook, maar dan betaalt u 1% opnamekosten over het meerbedrag Bij aankoop van een eigen huis is uw spaartegoed helemaal vrij opneembaar. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. INLICHTINGEN REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM BOTER- SLOOT 25 TEL 010-571911 __U~_ Vlaardingen Drie jongens van ongeveer 18 jaar hebben zondagnacht om half twee een 15-jarig meisje uit Vlaardingen zwaar mishandeld. Op de hoek van Oosthavenkade en Ie Van Leyden Gaelstraat werd zij op de grond geworpen, waarna zy stompen in haar gezicht en schoppen overal tegen haar lijf kreeg. Zij kwam met blauwe ogen, kneuzingen en tanden door haar lip thuis. Voor zover de politie weet, vond de mishandeling plaats zonder enige aanleiding. Ër worden van het incident getui gen gezocht. Men wordt ver zocht contact op te nemen mei het hoofdbureau Delftseveer, telefoon 342355. 'Waar een wil is, kunnen ze weg' Hoek van Holland Enkele honderden demonstranten en belangstellenden hebben gis teravond op het terrein aan de Cordesstraat in Hoek van Hol land een nagemaakte kruisra ket .in vlammen zien opgaan. Onder het motto "Waar een wil is, kunnen ze weg' had de Hoekse afdeling van het Ko- mitee Westland tegen Kernbe wapening de verbranding in het paasvuur georganiseerd. Een flink model van een kruisraket werd op de brand stapel geplaatst, die rond half negen werd aangestoken. Voordrachtskunstenaresse Corrie Barneveld had daar voor al enkele gedichten voor gedragen en gezamenlijk wa ren liederen gezongen tegen de plaatsing van kruisraketten in Nederland. Het kruisrakei- model, drie meter lang, brand de als een fakkel. De acties van Westland tegen Kruisraketten beperken zich niet tot het paasvuur. Aan de deelgemeemeraad is gevraagd om zich op de vergadering van 26 april uit te spreken tegen de plaatsing van kruisraketten. Op 2 mei is een filmavond in de Hoeksteen waar onder meer de film „Nuclear Count down" wordt vertoond met een overzicht van de bewape ning van 1945 tot nu. Die film begint om acht uur en de toe gang is gratis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1