WMEÉflS 'li= SPORT 25 A rente op die voorwaarden? Klinkt interessante bondsspaarbank s 'n Wijk in de overgang tussen flats en polder Remmerswaal wil RKWIK er weer bovenop helpen r Nog geen enkel gesprek met Van Maerlantschool WOUDHOEK IN WORDING (2) Popfestival begint morgen LAARDINGEN Leen Torn onbetwist de beste PPSC wil Wilfried van Moer Hoofdsteden SVV ontslaat Van Hemert en Van der Heide Capelle gaat door Vlaardings kampioenschap SFC steunt Ursus Harry Vermeegen reikt prijzen uit Girospaar Extra Rekening kontant en giraal storten f 5.000,- vrij opneembaar per kalendermaand over bedragen boven de f 5.000,- wordt 2% berekend geen minimum of maximum inleg alleen girale opname mogelijk vraag voor meer informatie bij uw kantoor in de buurt Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand L Schiedam I O-school wacht op Gedeputeerde Staten VI aardingen De ouder- eommissie van de Kamer- lingh Onnesschool wacht met spanning op het be sluit van Gedeputeerde Staten met betrekking tot het spreidingsplan voor het openbaar basisonder wijs in Vlaardingen. Met het vaststellen van dat spreidingsplan heeft de gemeenteraad begin deze maand ondanks ielle acties van de zijde van de ouders van de KO-school uitgesproken dat die school moet fuseren met de Van Maerlantschool Pas als dat raadsbesluit is goedgekeurd door Gede puteerde Staten kan de Een detail van de plattegrond van Woudhoek-Noord: het deelplan 4-B1 laatzfen hoe de Ambachten buurt wordt opgezet. Momenteel wordt daar nog druk gebouwd, maar er zijn ook al nieuwbouwhuizen bewoond. Schiedam Het paradoxale tafereel van grazende koeien op het tracé van rijksweg 19 vormt 's zomers de westelij ke begrenzing van Schiedam-Noord. Het scheidt de wijken Gr oenoord en Woud- hoek van het Vlaardingse grondgebied, waar Holy optorent tegen de horizon. Het verschil tussen Groenoord en Woud- hoek is te zien aan de hoogte. Langs de met gras begroeide zanddijk voor rijksweg 19 staan drie Z-flats, die het karakter van de hoogbouw van Groenoord benadrukken. Het was de bouwtrsnd van de jaren vijftig en zestig: alles omhoog. In de jaren zeventig werd Woudhoek daar een logische reactie op: in de bebouwing tussen de Brederoweg en het verpleeghuis Driemaasstede beïn vloeden laagbouw, woonerven en bossages het woon- en leefklimaat. Hei is in Woudhoek alleen de Heijermans- flat, dte er twintighoog boven uitsteekt. Dat lijkt wel gedaan om duidelijk aan te geven, waar het dienstencentrum is. De flats van Groenoord vormen dus de zui delijke begrenzing. Aan de oostkant ligt de oude dorpskern van Kethel. Vroeger kronkelde zich hier van daan een poiderweggetje naar Vlaardingen, nu zijn er alleen nog de landschappelijke uitlopers naar de ICethelse kerkbuurt en de Kandelaar en naar Delft. De weg, die leidt naar de vroegere Delftse enclave Abtswou- de heet de Harreweg. Zij vormt de oostelij ke grens. Een eeuw geleden bestond Schiedam alleen nog uit de binnenstad en een rij bebouwing in de richting van het Hoofd. Toen was al het omliggende land nog weidelandschap. De stad groeide, de boeren moesten steeds een stapje terugwijken. Zo werd Midden- Delfland uiteindelijk een bedreigd gebied, want elke stad deed zoals Schiedam en dte verstedelijking dreef de agrariërs in dit deel van Holland steeds meer in het nauw. Er bleef heel weinig groen over. Daar kwam bij dat naarmate de steden groter werden, ook de behoefte aan recreëren bui ten de stad groter werd Dit bracht de rijksoverheid tot het inzicht, dat Midden- Delfland een groene bufferzone tussen de Rotterdamse en de Haagse agglomeratie moest blijven. Deze bufferzone is de noordelijke grens van Woudhoek. Zo ligt Woudhoek tussen een grassige rijks weg en een geasfalteerde landweg, tussen een flatwijk en het boerenland. Voorwaar een overgangsgebied. Dat stelt eisen aan de planologische aspecten. Toen tien jaar gele den de eerste plannen voor Woudhoek werden gemaakt, waren enkele randvoor waarden wel bekend. Het moest betrekke lijke laagbouw blijven. Er moest veel groen komen. Het doei was zo'n typische buiten wijk, waar een serene landelijke rust heerst en toch stedelijke voorzieningen als scholen en winkels nodig waren, want 20 groot was door Kor Kegel het bestem mingsgebied wel, dat dat moest. Die grootte was overigens een politiek om streden punt. Een structuurschets van de gemeente ging uit van 5000 woningen in Woudhoek en Spaland, waar de opspuitin gen met Rotterdams havenslib in volle gang waren. Nu was Woudhoek-Zuid een betrekkelijk onomstreden reactie op de hoogbouw van Groenoord. Tot en met de realisatie van het verpleeghuis Driemaasstede was er geen vuiltje aan de lucht. Politiek begonnen de problemen pas met Woudhoek-Noord: alles wat ten noorden zou komen van de Bouw- meesterweg en het Faassenplein. Vooral milieugroepen, maar ook de toenmalige op positie in de Schiedamse gemeenteraad, vreesden dat Woudhoek-Noord te massaal zou worden; dat Midden-Delfland toch al bedreigd er nog meer onder zou lij den; dat er te duur gebouwd zou gaan wor den. Het zijn toen spannende tijden geweest. Een roemruchte PvdA-vergadering in 1976 ging de geschiedenis in als 'de nacht van Zijdeveld Met een nipte meerderheid koos het gemeentebestuur toch voor het bestem mingsplan Woudhoek-Noord. Op 8 juni 1979 sloeg de genoemde wethou der voor stadsontwikkeling 3r, Chris Zijde veld de allereerste paal voor de stadsuit breiding. Er zouden vele andere eerste pa len in Woudhoek-Noord volgen, want elk afzonderlijk project kende een feestelijke start. De eerste wijk, die af kwam, was de Botenbuurt- oudercommissie in beroep gaan bij de Raad van Sta te. Tussen de medezeggenschaps raden of de oudercommïssies van de beide scholen is, on danks het raadsbesluit, nog geen enkel contact geweest om de fusie voor te bereiden. De onderwijzers van de beide scholen voeren wel gesprek ken over allerlei zaken, en volgens chef-onderwijs Zou tendijk op het stadhuis gaat dat in een plezierige sfeer. „De ouders kunnen we natuurlijk niet dwingen mee te doen: die moeten zelf de keuze maken. Vanuit de Schoolraad en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs is hen wel duidelijk gemaakt dat het toch aan te bevelen zou zijn als ze wél contact met de Van Maerlant school zouden zoeken, om er voor te zorgen dat ze op 1 au gustus goede aansluiting vin den. Maar vanuit de gemeente zijn we niet van plan daar op aan te gaan dringen; daar voe len we niets voor." Absoluut niet Secretaris Aad van den Oever van de oudercommissie van de KO-school is heel duidelijk in zijn standpunt. „Wij werken er niet aan mee: met de Van Maerlantschool praten we ab soluut niet. De opmerkingen die de voorzitter van de mede zeggenschapsraad van die school, Stigter, tijdens de raadsvergadering heeft ge maakt hebben voor ons de deur dichtgedaan." Voor de ouders van de KO-school staat nog lang niet vast dat de fusie per 1 augustus door zal gaan. Ze zijn van plan bij de Raad van State schorsing van het raadsbesluit te vragen, han gende de beroepsprocedure, en indien die schorsing zou wor den toegestaan is de fusie voor dit jaar in elk geval van de baan. Onder wijs-ambten aar Zouten dijk geeft toe dat de situatie er met het raadsbesluit van 4 april niet eenvoudiger op is geworden, „Als de ouders hun houding consequent volhou den en als de fusie toch zou doorgaan, dan kan er een heel rare situatie ontstaan. Het blijft allemaal knap ongewis: ik waag me niet aan een voor spelling wat er op 1 augustus gaat gebeuren," Schiedam Schiepop, het Schiedamse popfestival, dat voor de derde maal rond ko ninginnedag wo^dt gehouden, begint morgenavond. Voor het eerst treden ook buitenlandse groepen optreden: een Engelse en een Amerikaanse. Vorig jaar wisten ongeveer drieduizend jongeren de tent aan het Spinhuispad te vinden. Ditmaal is de tent opgezet op het sportpark Harga. Volgens de organisatoren is dat een uit stekende plaats, die ook de ko mende jaren gebruikt kan worden. De afgelopen twee jaar werd pas op het allerlaatste moment duidelijk waar het festival in Schiedam werd gehouden. Het sportpark Harga ligt welis waar wat minder centraal dan het Spinhuispad, maar daar staat volgens de jongerenwer kers tegenover dat er minder kans is op geluidsoverlast, er meer ruimte is voor de bezoe kers en het eenvoudig is voor voldoende electriciteit te zor gen. Het sportpark is met het openbaar vervoer goed te be reiken. De buslij.ion 52, 52, 54 en 58 komen erlangs of er dicht in de buurt. Hoewel er wel met de RET over is ge sproken een bus naar het pop festival te laten rijden is het er niet van gekomen. De bussen rijden nu alecn wat vaker. Vrijdagavond treden the Mete ors (snelle rockabilly). High way Chile (melodieuze hard rock) en V.O.F. De Kunst op. Deze nederlandstalige groep stond in één keer volop in de belangstelling dankzij de mee zinger Suzanne. Het accent ligt bij het komen de festival op de zaterdag. Deze dag staat in het teken van de reggae. Er treden 's middags vanaf twee uur enke le plaatselijke bands op. 's Avonds staan de schijnwerpers gericht op de Rotterdamse band Easy. Na hen treden twee oude rotten in het vak op: Desmond Dekker en Del- roy Williams. Zij worden bege leid door Jah River. De en treeprijs voor het festival is verhoogd. Daaraan viel vol gens de organisatoren niet te ontkomen. Per dag moet nu zeveneneenhalve gulden wor den betaald. ADVERTENTIE Showroom: 2e van Leyden Gaelstraat 38 Vlaardingen-Oost - Tel. 010-348823/340852 Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 26 apnl 1984 Vlaardingen Gerrit van Masrigt, de voorzitter van de Vlaardingse Dam Vereniging (VDV), reikte niet minder dan zestien prijzen uit. Naast de wisselbeker kregen de win naars in de verschillende groe pen van het Vlaardings kam pioenschap ook nog een prijs om te behouden. Het applaus in de hoofdklasse was voor Leen Torn. Hij no teerde tien punten uit zes wedstrjden. wat in een derge lijk sterk bezet toernooi op merkelijk mag worden ge noemd. Gerrit van Mastrigt eindigde als tweede en Wim Heuvelman als derde. Max Scholberg werd in de tweede categorie de nieuwe kampioen met een score van dertien uit zeven Hij promo veerde daardoor tevens naar de hoofdklasse. Cor van Veel- en was goed voor de tweede prijs en het 'brons' ging naar Henk Autar, Jaap Voerman greep in de derde klasse de titel met tien punten uit zes partijen. Paul Metzger legde beslag op de tweede plaats. Om de winnaar van de derde prijs aan te kun nen wijzen, wordt eerst nog een herkamp afgewikkeld. In de vierde klasse was Doris Mostert de enige deelnemer met een score van honderd procent: tien uit vijf, hetgeen Van Mastrigt fabuleus noem de. Tweede werd Veldhoven en de'-de Smid. Na de prijsuitreiking volgde een sneldam-paastoernooï met als eerste prijswinnaars Gerrit van Mastrigt, Wim Niestadt, Koos Vermeulen, Paul Metz ger, Jaap Voerman, Doris Mos tert en Ronald Wisse. Vlaardingen Zeven jaar geleden bedankte Jan Remmerswaal. na een 'ambtstermijn' van tien jaar, als voorzitter van de voet balvereniging RKWIK. Onder zijn opvolger, Leo van der Meer, was hij nog één jaar bestuurslid, maar daarna verdween hij uit het beeld. Van der Meer maakte ondertussen plaats voor Ben van Haren, die zes jaar de voorzittershamer hanteerde. Sinds driekwart jaar 2 waait Remmers waal echter weer de scepter, want hij gaf gehoor aan de dringende oproep om terug te keren. „Het is vervelend er over te praten", aldus Jan Remmers waal, „maar het ging de laatste jaren niet goed met RKWIK". De inmiddels 51-jarige voorzit ter wil echter niemand een verwijt maken. „Dat is een te tere zaak. De mensen hebben de laatste jaren echt veel werk verzet, maar de saamhorigheid ontbrak". Waarmee Remmers waal een vergelijking maakt met touwtrekken, waarbij niet iedereen aan dezelfde kant van het touw stond opgesteld. Zat het structureel niet goed bij RKWIK, ook op sportief gebied zakte de vereniging weg. Met als dieptepunt, vorig seizoen, de degradatie naar de afdeling Rotterdam. „Ooit wa ren we als derdeklasser de hoogst spelende Vlaardingse club", herinnert Remmers waal zich als oud-eerste-elftalspeler nog goed. „Nu zijn we de laagst spelende geworden". „Ik ben zelfs bang geweest dat we nog verder terug zouden vallen", kijkt de voorzitter op het bijna voorbije seizoen te rug, De ploeg van trainer Jan van 't Hof heeft zich na een zwakke start echter goed her steld en het degradatiegevaar tijdig afgeweerd. Promotie Om het vijftigjarig bestaan (op 6 september) met een promotie luister bii te zetten, moet ech ter op z n minst tot volgend seizoen worden gewacht, „We willen graag terug naar de KNVB", aldus Remmerswaal, „maar ook weer niet ten koste van alles, want er is meer dan een eerste elftal". „Eigenlijk is het niet goed voor de vereniging als je als oud-voorzitter terugkomt. Op uitdrukkelijk verzoek heb ik het gedaan, want ik wist na tuurlijk ook wei dat het niet goed draaide. Maar als voorzit ter kun je het toch ook niet al leen. Mijn werk bestaat hoofd zakelijk uit het uitzetten van Jan Remmerswaal, opnieuw voorzitter van RKWIK: "Ei genlijk is het niet goed dat ik terug ben'. de lijnen en het motiveren van de mensen". Qua structuur is er ten opzich te van het 'regime' Ben van Haren en het 'bewind' Jan Remmers waal ook met zoveel veranderd. RKWIK heeft nog altijd een jeugd- en een senior- bestuur, met daarboven een hoofdbestuur. Dit wordt ge vormd door twee leden uit bei de besturen, en verder een se cretaris, penningmeester en voorzitter. „De vereniging komt weer tot rust", aldus Remmerswaal. „De mensen die wat willen doen, zijn er gelukkig weer le gio. Ik heb het stellige idee dat we niet verder wegzakken. Na driekwart jaar is het organisa torisch weer g^d en zijn we aan de beteren* le hand". „Alleen hebben we het finan cieel nog erg moeilijk. Zelfs zo, dat de reserves voor het jubile um eigenlijk al zijn opge bruikt. Maar we zullen het ju bileum toch wel op een pas sende wijze weten te vieren". De weer met veel energie en ambitie bezig zijnde Jan Rem- merswaal bitjft ondanks het fi nancieel sombere beeld opti mistisch. „Als we eendrachtig samenwerken, moet het kun nen. Dan komt RKWIK er weer helemaal bovenop". ^i!iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiifimimiiiiiiiiiiiiiMiiaiii[imii]iiiii[iiiiiiii]imiiiiiiimmuiiii| in de race zijn om het kam' H pioenschap, is zonder meer f| Wilfried van Moer, de oud- II aanvoerder van de Betgi- s sche nationale ploeg, De ka- lende mees Ier kan in België nog steeds op een grenzelo- ze populariteit hogen. Dus- danig zelfs, dat Raymond van 't Croenewout een lied- sj je op hem heeft gemaakt, onder de titel 'Je veux Van s Moer'. Namens PPSC verschijnen H onder anderen binnen de lijnen Lood en Lou Kalden, j§ John Rosi Henk Tettelaar, Cor Donkersloot. Aad Kalk- hoven, Meindert van Veen, Dick Vos, Coen Winkelman en voorzitter Arie Bel. Scheidsrechter bij dit duel, dat om 18.45 uur begint, is de Vlaardinger Dick van S Ham. =5 Schiedam De oude glorie H van PPSC komt dinsdag- avond voor eenmaal binnen de lijnen. Op sportpark Thurlede speelt een elftal van de Schiedamse eersfe- klasser, dat is samengesteld uit spelers die tussen 1965 en 1980 in de topelf van PPSC uitkwamen, tegen de S oude garde van het Belgi- sche SK Beveren. De publiekstrekker bij de S zuiderburen, die momenteel met hei eerste team volop ^IIIIHlnMilllllllllllllllflllllilllllllllll||||||||ll|||||llllllllllllll|||[i}||(||f||l!iIllHIIIIHIilinHIUIIlÜ Feike Asma Feike Asma verzorgt op zater dag een orgelconcert op het Garrelsorgel van de Grote Kerk in Maassluis. Dit concert staat in het teken van de Pa sen en op het programma staan werken van Bach, Men delssohn. Couperin, Eben en Zwart. Tot besluit speelt Asma een eigen fantasie. Het concert begint om 20.15 en de er.tree bedraagt vijf gulden. Wijkvereniging Hoofdsteden- buurt verzorg! morgen een ^filmvertoning in zaal De Deel aan de Baarnhoeve. Op de projektor staat The Blue La goon. Het begint om acht uur 'en de toegangsprijs bedraagt vier gulden. Een dag later is er een bingo-dansant. Het begint - om 20.00 uur en zoals gewoon lijk is er eerst een kmderbingo om -18.30 uur. Schiedam Ger van der Hei de en Rob van Hemert worden volgend seizoen op de loonlijst van SVV geschrapt. In overleg met de nieuwe trainer Dick Buitelaar heeft het bestuur van de Schiedamse eerste divi sieclub voor dit tweetal een ontslagaanvrage ingediend bij het gewestelijk arbeidsbureau. Ook van de diensten van de van NAC gehuurde Leen Swa- nenburg wil SVV in de nieu we jaargang geen gebruik meer maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De winnaar van de vanavond te verspelen Nieuwsblad Cup wedstrijd Fortuna VIGTB ontvangt dinsdagavond in_ de kwartfinale Capelle, dat Nieu werkerk gisteravond met 3-1 uitschakelde. Nieuwerkerk nam via een blunder van Ad de Keijzer (treffer Max Nelwan) een voorsprong. Huib Moerman nivelleerde nog voor rust, waarna John van Diggele in de slotfase tweemaal verwoes tend uithaalde. Vlaardingen De wedstrij dreeks om het Vlaardings kampioenschap wordt van avond voortgezet met devol- gende ontmoetingen: VTC De Hollandiaan, Satelliet TSB, DVO'32CION en RKWIKVlaardingen. Dins dag staat op het programma: Fortuna VI—RKWIK en De HollandiaanDSS'26. Donder dag 3 mei worden gespeeld HVO—DVO'32 en Zwaluwen VISatelliet. Alle wedstrijden beginnen om 18.45 uur. De poule-winnaars gaan over naar de halve finales die op dinsdag 15 en 22 mei worden gespeeld. Schiedam SFC speelt de uitwedstrijd tegen de nieuw bakken kampioen DRC niet zondagmiddag, maar zaterdag avond- De Schiedamse afde lingsclub heeft dezer regeling met DRC kunnen treffen, zo dat spelers, bestuur en suppor ters de middag daarop de be slissingswedstrijd om het kam pioenschap in de parallelklasse tussen Ursus en Abbenbroék kunnen bijwonen. Op het ter rein van DRC, gelegen op Laag Zestienhoven, wordt za terdagavond om 18 uur afge trapt. Maassluis Harry Vermee gen reikt maandag (Koningin nedag) de prijzen uit van het jaarlijkse suaatvoetbaltoernooi in Maassluis, dat wordt afge werkt op de velden van VDL. Het is de bedoeling, dat de hoofdrolspeler van het veel bekeken tv-program ma Pisa en voormalig commentator van Voetbal'80, 's middags rond vier uur de bokalen aan de verschillende winnaartjes overhandigt. ADVERTENTIE spaarbank

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1