Gemeente wilde voor dubbeltje op eerste rij sloop: 800 handtekeningen Spreekuur voor vervangend werk Vlaardingen tegen Blankenburgtunnel geldt dit jaar ook voor de PTT 'Dood moe waren ze' 1MBBÜBS DAGBLAD SGHIEDAMICRE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gerenoveerde Sommelsdijksestraat ■veeht voor behoud 3 Garage bezorgt buren nat pak Benzinedieven gesnapt Vlaardingse scou ts winnen wisselbeker DINSDAG 1 MEI 1934 Afgebroken bedrijfsonderzoek bij gemeentewerken: VI aard in gen De gemeente wilde voor een dubbeltje op de eerste rij zitten door het be drijfsonderzoek bij gemeentewerken te laten uitvoeren door studenten. Wethouder Floor Quast (personeelszaken) geeft toe dat indertijd de financiën de doorslag hebben gegeven om de opdracht om gemeentewerken door te lichten aan de Gemeenschappelijke Opleidingen Perso neelswerk (GOP) te geven. De onderzoekers hebben er inmiddels de brui aan gegeven, omdat de directie van gemeentewerken niet voldoende medewerking verleende. Voor SP- raadslid Remi Poppe was dat aanleiding een open bare discussie in een gezamenlijke vergadering van de betrokken raadscommissies te eisen. Ook vindt hij dat de tussentijdse rapportage van de GOP openbaar moet worden gemaakt. Wethouder Quast voelt niets voor het voorstel van de SP. „Poppe loopt weer veel te hard van stapel. Volgens hem ligt het aan de directie van gemeen tewerken dat het onderzoek is stopgezet. Maar vol gens mijn informatie kunnen de studenten van de GOP het niet aan. Ze zien gewoon geen kans hun opdracht uit te voeren. De opleiding van die stu denten is voor personeelswerk en niet financieel- economisch, terwijl het onderzoek zich daar juist op richt." Quast sluit echter niet uit dat de directie van ge meentewerken de onderzoekers heeft tegenge werkt. „Ieder mens dat te maken krijgt met reor ganisatie steigert. Maar als onderzoekers moet je daar tegen opgewassen zijn." Een eerste onderzoek van de GOP bij gemeente werken wees uit dat de overhead-kosten te hoog waren en dat op een personeelsbestand van 350 het aantal van vier directeuren te hoog is. Daarop werd aan de GOP een tweede opdracht gegeven. Uit dat onderzoek zouden aanbevelingen moeten komen om de organisatie bij gemeentewerken te stroomlijnen. Maar zoals het er nu naar uitziet wordt dat tweede onderzoek niet afgerond, omdat de GOP heeft laten weten niet verder te kunnen als de top van gemeentewerken blijft dwarsliggen. Wethouder Quast voelt er niets voor de tussentijd se rapportage openbaar te maken. „Het is nog maar een voorlopig rapport, met een kladblaadjesredac tie. Ik vind dat veel te gevaarlijk, want het gaat om mensen." De wethouder benadrukt nogmaals dat de op dracht aan de GOP is gegeven om puur financiële redenen. „Een professioneel onderzoeksbureau in schakelen kost tonnen", aldus Quast. „Als je een krappe beurs hebt. zal je het door studenten moe ten laten doen. Het gemeentebestuur had ook niets kunnen doen." Schiedam In Schie dam start morgen een spreekuur waar men advies kan krijgen over projecten voor vervan gend werk. Het spreek- uur is bestemd voor "mensen, die een project willen opzetten, maar moeite hebben met de uitwerking van de plannen. Het spreekuur wordt ie dere woensdag gegeven in het pand van de Trechter aan de Broers- vest 107 van een tot vijf uur. Adviseur is Eric van Emden van de stichting 't Buskruit, een organisatie die ac tief is op het gebied van projécten, waarbij werklozen met behoud van uitkering aan de slag kunnen. Volgens Herman Ger- rits van de afdeling cul tuur, sociale zaken en jeugdwerk komt het nogal eens voor dat mensen met de handen in het haar zitten met de opstelling van een doortimmerd financieel plan, dat noodzakelijk is voor de aanvraag van subsidie. De gemeente Schiedam stelt jaarlijks honderdduizend gulden beschikbaar voor het starten van vervangend werk projecten. De be doeling van de projec ten is dat ze na verloop van tijd loon vormend worden. Over het al dan niet verstrekken beslist een stuurgroep, waarin 1 naast, gemeenteambte naren onder meer vak bonden, sociale dienst, kamer van koophandel, arbeidsbureau en enke le rijksconsulenten deel van uitmaken. Eind vo rige week kwam de stuurgroep voor het eerst bijeen. De eerste subsidie uit de pot vervangende werk projecten is bestemd voor het fietsveer van Vlaardingen naar Per- nis. Behalve van Schie dam heeft de stichting die het veer heheert subsidies gekregen van Vlaardingen, Rotter dam, Spijkenisse en Rijnmond. De subsidie van in totaal enkele tienduizenden guldens is bestemd voor de aan loopkosten. Bovendien bestaat de bemanning van de veerboot uit werklozen die met be houd van hun sociale uitkering aan de slag gaan. Vlaardingen Burgemees ter en wethouders van Vlaardingen zien verbreding van de Beneluxtunnel als de beste oplossing voor de toe komstige vervoersproble men. De aanleg van de Blan kenburgtunnel, een andere suggestie die al enkele jaren wordt genoemd als uitbrei ding van de oeververbindin gen, hoeft wat Vlaardingen betreft niet. De Blanken- burgtunnel, die tussen Vlaardingen en Maassluis zou kunnen komen, zou bete kenen dat er een heel nieu we weg door het Mïdden- Delflandgebied zou moeten worden aangelegd (rijksweg 24), en daar ziet Vlaardin gen weinig heil in. Het Vlaardingse college zal een Vlaardingen Twee Vlaar- dingers werden gisteravond rond elf uur op de James Wattweg aangehouden, omdat zij ervan werden verdacht benzine gestolen te hebben uit auto's die daar geparkeerd stonden. In de auto van de twee 19-jarigen vond de politie inderdaad slangen en jerry cans, De twee werden aan het bureau ingesloten. Zwemmen in Bad Groenoord van 5 met t/m i sept. 1984 voor 30,-. Abonnement alieén in de voorverkoop, Tel.inf. 26 16 82 Maassluis Naar aanleiding van klachten van omwonen den is garagebedrijf Wij- nands aan ae Mozartlaan door de gemeente op de vin gers getikt. Het overwaaien de water van de wasplaats naast de garage is de omwo nenden een doom in het oog. Als ze buiten in de zon zit ten, worden ze nat van het met zeep vermengde water dat door de wind in hun richting wordt geblazen. Bij de gemeente waren al re gelmatig klachten binnenge komen over de wasinstalla- tie, maar met het mooie weer van de laatste weken nemen ze toe. B en W hebben het garagebedriijf nu per brief laten weten dat het zo niet langer kan en dat er maatre gelen genomen moeten wor den, zodat de omwonenden droog in het zonnetje kun nen zitten. j dezer dagen haar standpunt in deze kwestie kenbaar ma ken aan de speciale commis sie, die op de toekomstige oeververbindingen studeert g Het college van B en W heeft het oordeel, dat al eerder was ingenomen door de amb telijke verkeerscommissie in Vlaardingen, overgenomen. Ook de verkeersgroep had be zwaren kenbaar gemaakt te gen de Blankenburgtunnel. Roel Blom, verkeersambtenaar van de gemeente Vlaardingen: „De aanleg van een nieuwe weg -door Midden-Delfland, die vanuit de Blankenburgtun nel aansluiting zou moeten ge ven op de bestaande rijkswe gen, is natuurlijk niet zo n goe de oplossing. Dat is ook niet in overeenstemming met de uit gangspunten op gebied van het milieubeheer. Bij verbreding van de Beneluxtunnel kan het verkeer gewoon via de be staande wegen uitwaaieren.1' Bij <i* eventuele verbreding van de tunnel, die overigens pas na 1990 aan de orde zou komen, zou Vlaardingen wel als eis stellen dat er bij Vijf sluizen een complete aanslui ting op rijksweg 19 komt. Bin nenkort wordt, op de plek van de zogenaamde oortjes, gestart met de aanleg van een halve aansluiting. Dankzij de zoge naamde brede variant voor de openstelling van die oortjes, die Vlaardingen fel bevochten heeft, is het in de toekomst mogelijk om op- en afritten in twee richtingen te maken. Vlaardingen gaat er van uit dat dat bij de verbreding van de tunnel zonder meer moet gebeuren. „Dat zullen we ze ker als eis stellen", aldus Blom. Schiedam De bewo ners van de met sloop bedreigde Sommelsdijk sestraat hebben gisteren een collectieve bliksem actie vastgeplakt aan de koninginnedagfestivitei ten, die om de hoek in de Groenelaan plaatsvon den. Daar waar de kraampjes van de braderie ophielden en de bezoekers tegen een kaal Wilhelminaplein aankeken, maakte het 'Sommelsdtjkse' bewonerscollectief de Gorze- naren attent op hun actie. En inderdaad sloegen meer dan tweeduizend mensen rechts af om eens te kijken int het smalle straatje, waar buiten de bewoners zelf nooit ie mand komt. De bezoekers mochten ook de woningen zelf in om te zien hoe fraai alles door de bewoners is ge renoveerd. Het resultaat was, dat aan het eind van de dag 800 handtekeningen waren ver zameld die kracht bijzetten aan de actie voor het oehoud van de Sommelsdijksestraat. Samen met de Jacobastraai en de Berendinastraat staan hier de huizen op het spel. Er is een plan van de ge meente om van het gebiedje een groenstrook te maken; kosten 2,2 miljoen gulden. Er is een alternatief voorstel van de bewoners, die hun panden voor het overgrote deel vakkundig gerenoveerd hebben, en daarin wordt uit gegaan van de wensen van de bewoners van de drie straten. Dat houdt in: sloop van de Jacoba- en de Beren dinastraat en behoud van de Sommelsdijkse-. De bewo- nersvereniging Schiedam- Zuid ondersteunt dit voorstel en doet de gemeente de sug gestie om het door sloop vrij- fekomen gebied te 'schen en' aan de bewoners van Middelharnissestraat en Zuidlandsestraat, die er tuin tjes van kunnen maken. Kosten van dit alternatief: vier a vijf ton minder dan wat de gemeente voor een stuk groen wil besteden. De bewoners zien met spanning uit naar de vergadering van de commissie stadsvernieu wing, die zich er volgende week woensdag over buigt. Drie Vlaardingse kinderen eten op de stoep van de Westhavenkadè, tussen alle d'ukte, rus tig een vorstelijke zak patat. Een Maassluis' kir.d puzzelt aan de Botter Mickey Mouse in elkaar. Waterweg-Noord In de drie steden langs de Nieuwe Waterweg is koninginnedag voor duizenden kinderen weer een belevenis vol leut en pret geweest. Overal hoorde je het vanochtend van ouders: „Doodmoe wa ren ze. Ze vielen als een blok in slaap." Er was dan ook te veel om op te noemen. De navolgende greep uit alle activiteiten rechtvaardigt dat cliché. Vlaardingen In Vlaardingen waren er kin derspelen in vele wijken, met als centrale activiteit de kin derspelen rond de kerk op de Markt. Op het Veerpïein stond de vorige week gedecoreerde CJ V-voorzitter Klaas van Vliet met zijn klimpaal, en vrijwel de gehele dag stond een flinke groep vooral jongens om hem heen, die we! eens wilden proberen tot bo venin de paal te klimmen. Traditioneel is inmiddels ook de poppentheatervoorsteiling op de binnenplaats van het stadhuis: een merkwaardig rustig plekje tussen al het Ko- ninginnedaggejoel hoewel: poppenspel kijkende kinderen kunnen aardig wat herrie ma ken. In Vlaardingen gingen ook heel wat kinderen, maar niet minder volwassenen, een kijk je nemen in gebouw Triangel, waar het CJV haar Jeugdfes- tijn hield. Touwtjes en enve loppen trekken, balspellen, het Rad van Avontuur en tal van andere, vooral goedkope at tracties zorgden ook hier voor vertier. Intussen reden de paardetram en de kindertrein rond het Veerpïein af en aan: vele kinderen moesten wel even wachten voor ze aan de beurt waren. Buiten het Vlaardingse cen trum getuigde een enkele vlag met oranje wimpel er gisteren van dat het feest was. Daar marcheerde soms ver dwaald, leek het wel een muziekkorps of er reed een geiuidswagen om de kinderen op te roepen naar hel buurt huis te komen, waar spelletjes werden gedaan. Maar in de binnenstad was de haard van het festijn. Het leek door alle Schiedam Nergens in Schiedam eiste een attractie zoveel aandacht op, als do automatische rodeo-stier die op de braderie in de Groe nelaan stond opgesteld. De hele dag door schiepen kinde ren er een enorm behagen in om de proef te doorstaan: en gillend van het lachen werden zij tegen het luchtkussen ge smeten als het koebeest te vu rig steigerde. Op het Emma- plein konden zelfs de botsau tootjes niet tegen zo'n overwel digende belangstelling op. Schiedam vierde de koningin nedag weer wijksgewijs, met een brandpunt var» activiteiten m de ochtend: straaitekenen. ADVERTENTIE Op zaterdag 5 mei is er geen postbestelling behalve voor Exprespostslukken en telegrammen. De aangekomen post zal die ochtend wei zoals gebruikelijk in de postbussen liggen. Deze zijn normaal bereikbaar. De loketten van de postkantoren zijn gesloten, behalve op de belangrijkste postkantoren van 09.00 tot 10.00 uur. Dan kunnen uitsluitend Exprespoststukken en telegrammen ter verzending worden aangeboden. Deze worden m het binnenland als gebruikelijk nog op dezelfde dag afgeleverd. Voor verdere informatie over deze verzendmogelijkheid kunt u terecht op uw postkantoor. Waterweg Noord Scouting Rijnmond heeft in Vlaardingen de regio nale districts-patrouille- wedstrijden weer achter de rug. Er deden 220 scouts uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis aan mee. De wedstrijden werden gehouden rond het thema 'feest op de Acropolis', Uiteindelijk bleken de Vlaardingse padvinders van de Prins Mauritsgroep de meeste punten te hebben verza meld. Aan een terrein langs de Vlaardingse Vaart had den 45 deelnemende pa trouilles hun tenten op geslagen. De vrijdaga vond werd gevuld met het marktspel, waarbij de patrouilles door opdrach ten uit te voeren zoveel mogelijk Grieks geld moesten verzamelen. Na het invallen van de duis ternis werd het 'Olym pisch vuur' ontstoken en de vlag gehesen. Zater dagmorgen moesten de patrouilles een tocht door het Griekse rijk afleggen. Onderweg werd nun kennis en vaardigheid getest door een aantal op drachten die moesten worden uitgevoerd. Va ren met vlotten, het leg gen van knopen, het schrijven van een ge dicht en het repareren van Griekse strijdwagens behoorden daartoe. Bij de prijsuitreiking la ter mochten de Vlaar dingse scouts van de Prins Mauritsgroep de wisselprijs in de vorm van een logger mee naar huis nemen. Tweede werden de Vossen uil Maassluis en als derde eindigden de Arenden uit Schiedam. kraampjes, bands en terrasjes wei een klein haring- en bier feest, maar dan zonder haring. De bezoekers liepen in een af gesloten binnenstad van de ene muziekgolf in de andere. Rond half elf 's avonds waren in bijna de hele stad de vuur pijlen te zien, die in Holy- Noord werden afgestoken. De hemel lichtte op alsof het on weerde. m zaklopen en vele andere spel letjes. De Steenstraat is af ja ren een unicum en organiseert koninginnedag geheel op eigen houtje, gedurende de hele dag. De stichting tot viering van nationale feest- en gedenkda gen (VNFG) had de wielerron de gesitueerd in het industrie gebied 's-Graveland, schiet wedstrijden vonden in een pand aan de Lange Haven plaats en theater was er in Passage, en het was door deze locaties en het feil dat er veel binnen gebeurde, dat Schie dam niet zo'n levendig beeld kende als Vlaardingen. De zomertijd speelde de lam- pionoptochl in Woud hoek par ten, want eigenlijk was het hiervoor nog te licht. Dat gold ook voor de lampionstoet door hei Vlaardingse centrum. Maar er zit ook een element van sensatie in en dat maakte, dat veel kinderen er toch dik ke pret aan beleefden. Maassluis Goed gespreid over de ver schillende wijken en een geva rieerd activiteitenaanbod. Maar vooral sportieveüngen konden gisteren hun hart op halen tijdens de koninginne dag in Maassluis. En dat deden ze dan ook. Op het sportpark van VDL was een groot aantal ionge voetballertjes samen ge komen om elkaar op de diver se velden te bevechten. Ook de meisjes lieten zich daarbij niet onbetuigd. Rustiger, maar zeker zo spor tief ging het er de hele middag op de Westlandseweg aan toe. Na een pony-dressuur werden later springwedstrijden op een klein, maar voor sommigen knap lastig, parcours gehou den. Maar ook de ouderen lieten zich, voor velen sinds zeer lan ge tijd, verleiden tot een ko- ninginnedagspel. Zij bestreden elkaar 's middags in de burge- meesterswijk in een heuse vijfkamp. Populair waren zeker ook de goochelende clown Ome Siem en zijn twee collega's de Maa's. In de avonduren werd op twee plaatsen uitgebreid feest ge vierd. Zowel wijkvereniging 't Hoofd als Dijkpolder hielden knallend Oraniebal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1