WATERWEB 'Goede musici zijn niet zo dik gezaaid' O m SPORT 2Z Holy ontneemt Schiedam ieder sprankje hoop DRIES Schiedam -kwistig met subsidie 09.50 ®VIALLE Benelux-judotoernooi bij Peter Lagerwaard Auto reclame Woudhoek- school bestaat 10 jaar j Op heterdaad Bram Sebel van CJV-Bazuingroep: Huib Suurmond maakt muziek zichtbaar Met een Ford moetje naar de E.V.A.G. beter vakwerk en toch goedkoop. Staalgordel radiaalbanden Michelintub. Bougies van een kwaliteit waar de vonken af springen Zonnedak voor zon en frisse lucht in uw auto. 495.- 4 bougies Originele reparatie onderdelen en 10.000 km en onderdelen sets. 9.95 20% KORTING Escort 1300 1 „995.- Sierra 1600 2.095.- WERKPLAATS EN AUTOSHOP: Velgen die uw Ford sieren wielsierdeksels j m Blauwe Neuzen in de Broekpolder Voorwedstrij d Driesheefterkijkop Receptie Ursus Zeil-race Euilbeurs In gebouw De Halte aan de Callenburgstraat 15 in Vlaar dingen houdt 'De Verzame laar vanavond haar jaarlijkse guilbeurs. Vanaf zeven uur kunnen" postzegels, munten, Ziekers, ansichtkaarten en an dere verzamelobjecten worden geruild. Leden en 65-plussers betalen twee kwartjes entree; niet-leden zijn het drievoudige kwijt om binnen te komen. Saljuco De salsaformatie Saljuco'treedt -Vanavond op in discotheek BeeDee aan de Oosthavenka- de. Leider van het orkest is Édsel Juilliet, die sinds 1980 in Nederland werkt aan een mu zikale carrière. .Op Curasao isferd hij met zijn groep Tipieo Juilliet erg populair. In zijn Hu idige groep werkt hij samen mét de beste salsamuzikanten iq ''Nederland. Het optreden van Saljuco begint om tien uirt\ Schiedam Zelfs met de voorzichtige aanpak van het project 'sport overdag' is hel ondoenlijk om zonder een in cidentele subsidie aan de slag te gaan. Het Schiedamse colle ge van B en W is dan ook ak koord gegaan met een subsi dieverzoek? van 10.000 gulden. Allerlei activiteiten, zoals in stuiven, sport voor ouderen en bijscholing moeten daarvan worden bekostigd. Ook voor een reeks andere doeleinden hebben B en W een eenmalige subsidie ver strekt. Voor een ka no-bouw project kan stichting St. Joris Doele rekenen op 7.900 gul den. De werkgroep Buitenlan ders Nieuwland van de stich ting Jeugd ha ven krijgt 12.500 gulden voor activiteiten voor buitenlanders. De Turkse ver eniging kan 3.480 gulden tege moet zien voor een Turks kin derfeest. Om hun vrijwilligers een ka dertraining te laten volgen, krijgt bewonersvereniging Schiedam-West 1,245 gulden toegeschoven. Voor historische publicaties krijgt de Histori sche vereniging 5.000 gulden toegewezen. Mannenkoor 'Orpheus" wordt voor 3.500 gulden gesubsidieerd in hét exploitatietekort van de uit voering van het 'Requiem' van Verdi. Aan de Schiedamse Vrouwenraad tenslotte wordt nog eenmaal een bedrag van 1.025 gulden uitgekeerd. Schiedam De openbare la gere Woudhoekschool op het Faassenplein in Sehiedam- Noord bestaat tien jaar. In de week van 12 tot en met 18 mei zullen de leerlingen betrokken -worden bij allerlei activiteiten, die in het kader van dat twee de lustrum staan. Zaterdag start voor de tiende maal de Lenteloop over af standen van 1, 3, 5 en 10 kilo meter en 10 Engelse mijl. Woensdag 16 mei is er op het schoolplein straattekenen, maar als het regent krijgen de leerlingen film. Die avond spelen leerkrachten en ouder raadleden en hun partners Zeskamp op het nabij de school gelegen sportveldje. Donderdag is er voor de bo venbouw een fietspuz2eltocht, .terwijl de jongste leerlingen levend ganzebord spelen. De afsluiting van het feest is op 18 mei. Dan is er 's morgens sport Jen spel, en *s middags een gro- Ute' braderie annex rommel- markt. Vanaf 15 45 uur is dit evenement ook voor niet-leer- lingen toegankelijk. Het afslui- tingsfeest duurt tot 21 uur. Schiedam Tijdens een inbraak in de Prinses Ma- J rijkeschool in Schiedam 3 iieeft de politie twee jon gens op heterdaad weten ~te betrappen. Het duo bleek tot een grotere groep te behoren die al meer 'diefstallen en inbra ken had gepleegd. Er konden in totaal zeven jóngens tussen 13 en 20 jaar worden gerarresteerd. Zij bekenden zes fietsen en acht bromfietsen te hebben gestolen. Ook kwam een eerdere in braak in de Prinses Marij- keschool aan het licht. De totale buit was circa 7.000 gulden. Vlaardingen „Ik ben ervan overtuigd dat er voor de soort muziek, die wij spelen, nog veel liefhebbers zijn." Die over tuiging is opvallend aanwezig als Bram Sebel over 'zijn' ba- zuingroep praat. „Ja, kijk, het is niet de soort muziek die fanfares en harmonieorkesten op hun repertoire zetten. Daar is het toch te serieus voor." Een gesprek over het repertoire van een bazuingroep loopt on vermijdelijk uit op liturgische composities en de naam van Jo- hann Sebastian Bach komt onherroepelijk ter sprake. Bram Se bel is wat dat betreft geen uitzondering. „Onze muziek zou je het best kunnen vergelijken met de tradi tionele Engelse Brassmusie. Wat dat betreft zijn we wel afge dwaald van de eigenlijke opzet." De oorsprong van de CJV-ba- zuingroep ligt aan het eind van de tweede wereldoorlog. Johan van der Snoek, een Vlaardingse amateur-musicus, maakte in Hamburg kennis met het Duitse fenomeen van de 'Posaunen- chore'. Een subtiele samen werking tussen koren en koperblazers in liturgische gezangen. Van der Snoek was danig onder de indruk en toen zeven jaar later een 'Posaunengruppe* Vlaardingen bezocht, \vas dat voor CJV 'Liefde en Vrede' het teken om iets soortgelijks op te zet ten. Op 22 mei 1955 werd de eerste zes man tellende CJV-ba- zuingroep opgericht. Bram Sebel: „Geen hemelse klanken, maar gewoon goed je best doen." Vlaardingen Kunstenaar Huib Suurmond maakt mu ziek zichtbaar met zijn werkstukken. Muziek in beeld brengen is in zijn ogen een manier van omgaan met mu ziek. De ervaring van het luisteren probeert hij in beeld te brengen. Iets wat de Vlaamse kunstenaar Paul van Os- tayen aan het begin van de jaren twintig ook deed. Van zaterdag 12 mei tot en mei 3 juni zijn enkele werken van hem te zien in het muziekmuseum van Ton Stolk aan de Westhavenkade in Vlaardingen. Het muziekmuseum is zaterdags en zondags geopeftd van twee tot vijf uur en van maandag tot en met vrijdag van tien tot twaalf uur. De tentoonstelling gaat zaterdagmiddag om vier uur open. Jubelend „Ik kwam er pas een jaar of drie later bij, maar ik weet nog wel dat men dat Duitse voor beeld in ere hield. Pas in de loop van de jaren ontdekte men dat het Nederlandse pu bliek andere eisen stelde", vertelt Sebel. „Er kwamen an dersoortige werken op het re pertoire en hoewel de kerk ons voornaamste werkgebied bleef, begonnen we ook daar buiten aktief te worden." Bij het woord bazuin krijgt menigeen associaties met jube lende engelenkoren. De CJV- bazuingroep is echter zeer pro door Mari Timmermans faan. Gewone mensen die hun best doen goede muziek te spe len. Trombone, euphonium, al thoorn, cornet en bas zijn de geijkte bestanddelen. Bram Se bel bespeelt al meer dan 25 jaar de trombone en bepaalt momenteel het artistieke en het zakelijke gezicht van de CJV-bazui ngroep Ups en downs waren er volop in voorbije jaren. De 'ups* wa ren de vele keren dat de ba zuin groep zowel kerkelijke als bui ten-kerkelijke evenemen ten opluisterde Vanaf de to ren van de Grote Kerk werd een paar keer plechtig reveille geblazen, de V7-feeston en de talrijke volks kerstzangen. De NCR V-televisie deed vaak een beroep op de Vlaardingse mu sici. Op 27 mei jubileert het mannenkoor Orpheus en ook daarbij zullen de bazuinen schallen. De enige 'downs' die de ba zui ngroep kende en nog kent is het ledentekort. Sebel „Goede musici zijn niet zo dik gezaaid en van deze muziek moet je ook houden. In een groot orkest valt het niet op als je niet honderd procent speelt, maar bij ons natuurlijk wel." Er waren tijden dat de bazuingroep veerLien leden telde, nu zijn het er zeven. „In 1982 emigreerden vijf le den naar Nieuw Zeeland en die klap zijn we eigenlijk nog steeds niet te boven." Bram Sebei blijft echter vol goede moed. ..Het zou toch zonde zijn als deze soort muziek ver dween." Uitsluitend labriêksnmw en 1» keus 155 SR 13 tubeless o.a. voor hscort, Kadett, VW, Datsun, Hom.a©4S.UI/ 165 SR 13 tubel«9S o.a. voor Taunus, Caprl, OA m.i% Ascona, BMW, Toyota...OVaOU 175 SR 14 Granada, Opel, VolvoI W 155 SR 3 2X1 33.OO Balanceren per wiet, montage GRATIS.... OiUU oue VERVERSEN 45,50 Inkl. vernieu wen ven het ollefltter, reini gen van hei fuchlfltler, bij vullen van de remolle en •ccv. Alle 6 clL 57.- 5 liter olia Shell multigrado, 15W50 mpltólle Jerrycan qa «ar doe-bet-rd ver» 1 Afspraak OIO 344144 VOORMARS INSPECTIE Montage van 4 nieuwe bougies en kontakt- punten. Afstelling van motor, carburateur, ontsteking en kleppen. Controle van de rem men, stuurinrichting, schokbrekers en accu. Proefrit en koslenspeclficatle van eventueel noodzakelijke reparailes. Alle 4 cli. Ford Flësta, Escort. Taunus en Ca pri, Fnkiuslef onderdeler, arbeidsloon en btw. Geniet nog meer van het mooie weer met een Ford zonnedak. Aluminium frame en venster van getint glas, dat opengezet ol helemaal verwijderd kan worden. Royaler van formaat den de meeste zonnedaken. Inclusief montage. Afhaalprijzen por set van Voor doehat-xëivon paaklaar en deakundlg advie*. AUTOGAS SYSTEM LPG-kilometers zijn goedkope kilometer», Vialle-LPG-kilo- meters zijn ook nog 'ns probleemloze kilometers. Dankzij Vi- taltronlc: de nieuwste Viallegeneratie en het eerste LPG-to- t aal-systeem AUTOGAS SYSTEMEN Kompleet gemonteerd Inclusief BTW Boslaan 6-12, telefoon 010-344144 Vlaardingen-Oost Autoshop zaterdags geopend van 9.00 tot 13.00 uur Ford heeft een kompleet programma om de wielen van uw auto verrassend fraai te maken. Slervelgen In lichtmetaal en staal. Maar ook wielsierringen, wielnaaf- doppen, verchroomde wielmoeren/bou- ien al dar niet met slot en wielsler- deksels. Accesolres die uw auto precies dat extra sportlef luxueuze tintje geven. Bijvoorbeeld: Sportieve set voor 13 inch velgen I I Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 10 mei 1984 LAAROINGEN Schiedam Om het jubile um van sjjortschool Peter Lagerwaard in Schiedam ex tra luister bij te zetten, wordt zaterdag 12 mei het Benelux-judotoernooi afge werkt in zaal Jawa-Sport aan de Lange Haven in Schiedam. Aan het groots opgezette eve nement doen teams mee uit Engeland, Belgie, Luxemburg en Nederland, Uit ons land ne men Delta Sport uit Spijkenis- se, Hoogendijk uit Vlaardin gen, Budosport Schiedam en een team van Peter Lager waard zelf deel. De formaties bestaan uit jeugd en senioren judoka's, die echter niet ouder mogen zijn dan 23 jaar. ue selectie van Peter Lager waard is: Jeugd: -45 kilogram Silven Broekling, -50 kilogram Ronald Knïkman, -55 kilo gram Martin Wildschut, -60 kilogram Rinus Nieuwenburg, -65 kilogram Martin Hoogland, -70 kilogram John Broekling en -75 kilogram Raymond Fe- teris. Senioren: -60 kilogram André Sparreboom, -65 kilo- grom Eric Kramer, -70 kilo gram Gerne Knikman, -75 ki logram Wjm Verhagen. -80 ki logram Gé van der Elshout en +80 kilogram Peter Baron. De wedstrijden starten om 12 00 uur en iedere partij duurt maximaal drie minuten. De entree bedraagt voor vol wassenen vijf gulden en de jeugd betaalt een rijksdaalder. Een deel van de opbrengst ko men ten goede aan verzor gingshuis De Drie Maasteden in Schiedam. Holy-speter Danny Rossoni glijdt zich safe naar het kussen. Vlaardingen Schiedam mag voorlopig een flink aantal passen op de plaats maken. De 'debutant' in de tweede klas se bracht er gisteravond in en tegen Vlaardingen Holy wer kelijk niets van terecht. Noch op de heuvel, waar de al op voorhand gevreesde Henk Meijer constant moeite had met de lage beoordeling van umpire Jan Kocymans, noch in het slagperk bleek Schiedam tot enig baanbrekend werk in staat. Holy behoefde zich derhalve niet eens tot het uiterste in te spannen om de normaliter zwaar beladen, maar ditmaal tot een slap aftreksel vervorm de honkbalderby met een voor de buitenwacht imponerende 10-0 zege af te sluiten. De midweekse confrontatie, nadat drie dagen eerder het Vlaardingse veld door de re genval onbespeelbaar was ge worden, kende werkelijk geen enkel moment spanning Vooral he* optreden van de van hoofdklasser Neptunus overgekomen werper Gerry van der Velden vormde een te groot obstakel voor de Schie damse aanval, waarin invaller Jan Stijl (voor de in de vierde slagbeurt gigantisch blunde rende Jan Heetkamp) voor de enige honkslag van zijn ne gental lekende en catcher Hans van Galen ais enige Schiedammer het tweede honk mocht halen. Holy, dat zal duidelijk zijn, heerste op alle fronten. Naast de hoofdrol voor Van der Vel den speelde ook tweede honk- man Jan Lugthart een goede wedstrijd. In het veld beging hij weliswaar één slordigheid je, maar aan slag overtuigde door Donald Bax 'hij des te meer. Met Cednc Pierre en Danny Rossoni op de kussens het hij in de vijfde innings de bal over de hekken verdwijnen en zorgde hij met zijn klap voor de beslissende 7- 0 voorsprong. Eerder al had Lugthart een gewone honkslag en een nveehonkslag van zijn knuppel laten verdwijnen, waarmee de 24-jarige honkbal ler afrekende met net fabeltje met eens een strandbal te kun nen raken. Wakker Het publiek veerde eigenlijk pas m de zevende en laatste innings op. Nadat Donnelly, Gerard Wapenaar, Danny Rossoni en opnieuw Donnelly Holy naar 4-0 hadden getild, later aangevuld met de hek- klap van Lugthart. schrok Holy toch nog eventjes wak ker. Meijer had bij Schiedam intussen stuivertje gewisseld met korte stop Fred Reijmer, die lot dan geen punt meer had toegestaan. Tot achtereen volgens Van den Bergh en Pierre de bal wegramden, Ros som du tweetal binnen tikte en de jeugdige Italiaanse Ne derlander zelf thuis kwam op een uithaal van weer Lugt hart. 'Einde wedstrijd', brulde umpire Kooymans toen maar. HolySchiedam 1Ü-0 Holy 1-0-1-1-4-0-3 10 Schiedam 0-0-0-0-0-0-0= 0 Werpcijfer»: Holy: Gerry van der Vel den 5-1-1-1; Schiedam: Henk Meijer (4 2/3 innnings) 9-3-7-1 en Fred Reijmer (2 1/3 innings) 2-1-4-1. Slaggemiddelden: Holy: Jan Lugt hart 0.750, Cedric Pierre 0.500, Aad van den Bergh 0.500, Danny Rossoni 0.500, Gerard Wapenaar 0.333, Piet van der Mark 0.250, Schiedam: Jan Stijl 1.000. Vlaardingen Op het terrem van de zaterdagclub Vlaardingen in de Broekpolder is maandag 21 mei een flink aantal bekende artiesten in voetbalkledij te "bewonderen'. Die avond wordt van af half acht een wedstrijd gespeeld tussen het artiestenelftal Blauwe Neuzen en een team van de kledmgfirma Joey Fresco, waarm over het algemeen spelers van Vlaardingen uitkomen. Bekende 'Blauwe Neuzen' zijn Oscar Harris. Wim Koopmam, de ex-profookser Rudy Koopmans, Ron Brandsteder, André Hazes, Bram Biesterveld, Bolland en Bolland, Scott Fitzgerald en oud- Excelsior-speler Theo van Toledo. Bij Joey Fresco spelen onder anderen André Montijn, Theo Tal ie en organisator Jan Kramp. Scheidsrechter in deze wedstrijd, waarvoor de toegang gratis is, is Ane Lansbergen. Schiedam Een voetbalteam van Veromca, met onder an deren Ron Brandsteder, Oscar Harris en hobo in de gelede ren, speelt zondag 13 mei een wedstrijd tegen een team van Sportschool Peter Lagerwaard, De ontmoeting is een voor- wedstrijd voor het duel SVV-V:tesse. De wedstrijd begint op Harga om 12.00 uur. (ADVERTENTIE) Dries gaat graag artistiek te werk om uw bedrijfswagen(s) te beletteren en/of te illustreren. Volgens üw of Dries z'n ontwerp. Vakkundig én snel. smni SPAANSEPOLDER Bok d weg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. Schiedam De officie- Ie kampioensreceptie van de Schiedamse voetbalvereniging Ur sus wordt op vrijdag 11 mei gehouden. Ursus promoveerde dit jaar na een tweejarig ver blijf in de afdeling, naar de vierde klasse van de KNVB. Voor die Prestatie was wel een beslissingswedstrijd liodig, die echter ruim (4-1) werd gewonnen van Aobenbroek. Van 19.00 uur tot 20.15 uur kunnen de felicitaties aan het bestuur en de selectie worden overge bracht Vlaardingen In het recrea tiegebied Midden Delfland wordt zaterdag 12 mei een 12 uurs zeilrace gehouden. Wa tersportliefhebbers uit Vlaar dingen, Schiedam. Maasland, Delft en het Westland varen- dan gedurende 12 uur lang op; de vlieten in Midden Delfland.- In alle zeilklassen wordt geva ren. Ook surfers kunnen aan; het evenement, dat voor de eerste keer wordt gehouden, meedoen. Deelnemers kunnen zich aan melden bij watersportbedrijf 'Vlietzicht'. Telefoon: 01738-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3