WATERWEf Fiets- en Molendag in Waterweg- Noord LOKAAL "Slaapkamer afnemen kan toch ook niet ACHTERGROND 23 Ton van der Lei je heeft z'n nek uitgestoken De onmogelijke keuze van de V OP-bewoners Rotterdams Nieuwsblad Cap 1984 PERSOONLIJK Afscheid Cor Gudde Wier- koren brood'' staat centraal Beatrixpark: trefpunt van culturen '1TvZ, 'v- 'vH' Touwtrekken om garage duurt al vijf jaar Sportieve recreatie geeft voorlichting Prij swinnaars Kom in de kas Vrouwenhuis over 'moederen' Omgezet 'Ik heb het niet voor mezelf gedaan, maar voor Zwaluwen SPORTAGENDA Wil van Gelderen niet tegen ACC Pim Visser voor het laatst op de bank Schiedam helpt FCN'66 Zo kwamen Capelle en FC Maluku in de finale v Waterweg-Noord In de regio Waterweg noord wordt dit weekeinde veel aandacht besteed aan de Landelijke fiets- en Molen dag. De Stichting de Schiedamse Molens houdt weer een broodbakwedstrijd. Zaterdag kunnen tot drie uur 's middags zelf gebakken broden worden ingeleverd in Molen De Vrijheid. Het brood moet gebakken zijn van meelprodukten van molen De Vrijheid en moet zo vers mogelijk, maar niet meer warm zijn. Zater dagmiddag begint om half vier het keuren van het brood door de jury. Alle molendag-aktiviteiten, met uitzondering van de broodbakwedstrijd, vinden plaats in en om molen De Noord. Tussen tien en half vier worden er rondleidingen gegeven. Archivaris drs. G. van der Feyst houdt tussen elf en twee uur dialezingen. Om half vijf wordt door burgemeester Reinier Scheeres de uitslag bekend gemaakt van de molenquiz. De Schiedamse molens zijn dit jaar niet opgenomen in de fietsroute. In Schiedam kan gestart worden bij het kantoor van de ANWB aan de 's-Gravelandse- weg. De route, die iets langer is dan veertig kilome ter, gaat in de richting van Delft. In Vlaardingen is een bezoek aan de molen wel op genomen in de fietsroutes van de landelijke fietsdag. In Vlaardingen is het startpunt van de fietsroute de molen Aeolus op de Kortedijk/hoek Westlandseweg. De route is 35 kilometer lang en wordt aan de over kant van de Nieuwe Waterweg verreden. Het uitein delijke doel vormen de Rhoonse Grienden. Door de plaatselijke warme bakkers wordt bij de Vlaardingse molen her vier granenbrood gepromoot. In Maassluis is de VVV het startpunt van de fiets route van 35 kilometer. De route leidt ook hier over de Nieuwe Waterweg. Er wordt door de deelnemers gereden in de richting van Spijkenisse. In de Maas* sluise fietsroute is niet alleen de molen aan de Zuid- dijk opgenomen, maar ook de molen in Rozenburg. Ook de Maassluise warme bakkers maken hier recla me voor het vier granenbrood. Er moet zaterdagmor gen tussen negen en een uur worden gestart. De rou tebeschrijving kost vier gulden. Schiedam Gedurende vier zondagmiddagen m mei en juni worden in het Beatrix park in Schiedam intercultu rele manifestaties gehouden. Een grote verscheidenheid aan cultuuruitingen komt op 13 en 20 mei en 10 en 24 juni in het park aan bod. De middagen zijn een initiatief van het opbouwwerk in Schie- dam-zuid. Aan de organisatie doen verder mee de Turkse en Surinaamse verenigingen, de Schiedamse gemeenschap, de Kunststichting en de Muziek school. Alles speelt zich tussen een uur en half vijf af op en nabij een speciaal podium dat bij de kinderboerderij en het Panne- koekhuisje wordt neergezet. De eerste zondag biedt in ieder geval optredens van de big band van de muziekschool, clown Bobo en de Turkse volksdansgroep RTID. Boven dien bestaat voor iedereen de mogelijkheid onaangekordigd 'iets' op het podium te doen. De presentatie van d'. eerste middag is in handen van wet houder Herman Posthoorn. De Stoof Sociëteit De Stoof in dc Callenburg- straai houdt vanavond, -morgen en zondag vanaf 20 00 uur een Hollands Weekend Zaterdagavond treedt Jan van Rhenen op Deze zanger heeft uitsluitend Nederlandstalig werk op het repertoire staan. Ook draagt die avond een dichter Oudhollandse ge dichten voor in het Aalsmeers. Ver der staat een hannghapwedstrijd op het programma. Zondag wordt een hengel wedstrijd gehouden. Bloemschikken Leerlingen van de christelijke lagere land- en tuinbouwschool uit Maas land geven vanmiddag en vanavond in Vlaardingen demonstraties in het bloemschikken en het maken van corsages Dat gebeurt op het Vcer- plein bij Den Draak Spuitwedstrijden Scholieren van 18 lagere scholen uit Maassluis doen zaterdag mee aan brand weorwedst rijden De wedstrij den wordt gehouden van tien tot rwaalf uur op het parkeerterrein bij het winkelcentrum Koningshoek Om 12.30 uur zal burgemeester Hans van Es de prijzen uitreiken Rood Vlaardingen De stichting Rood Vlaardingen draait zaterdag de film Fuera de Anui van de Boliviaan Jorge Sanjines De film vertelt het verbaal van een boeren gemeenschap, die zich verzet tegen de praktijken van multinationals ex ploitatie- van natuurlijke bronnen en onderdrukking van de eigen cultuur De'voorstelling begint om acht uur Oud-Brainbox Kaz Lux, John Sehuurstna en Pierre van der Linden, drie voormalige le den van de roemruchte formatie Hrainbox treden zaterdag op in jon gerencentrum QT aan de Nieuw- straat in Schiedam. Het optreden be gint om 22 30 uur Kees Bons Organist Kees Bons geeft zaterdag een concert m de Grote Kerk van - Maassluis Hij speelt werken van Jan Zwart. Bath. Handel, Rinck, Pierné, Satie, Elcrt en Hendrik de Vries Het concert begint om kwart over acht Toneelavond Als afsluiting van ht-L seizoen speelt de Bijdorpse toneel vereniging zater- - dag in het Trefpunt aan de Schiet- baanslraat de komische eenacter 'Ka- rolus het konijn'. Er wordt ook bingo gespeeld. Dordts Kamerorkest Hei Dordts Kamerorkest treedt za terdagavond om 20.15 uur op in de aula van het Stedelijk Museum van Schiedam Gespeeld worden werken van Telcmann. Bach en Haydn. Het orkest wordt solistisch bijgestaan door Heieen van de Linden op clave- cimbel en de banton Henk van Heijns bergen. Orgelconcert Koos Bons concerteert zaterdag mei in de ImmanueJkerk in Maassluis Bons speelt vanaf kwart over acht vooral verzoeknummers van order andere Jan Zwart, Bach. Handel en Sa tie. Burgemeestersambt J. de Pnedlle. burgemeester van Pijnaeker is maandag te gast bij de PCOB in Vlaardingen. Deze vroegere stadgenoot spreekt over het thema 'De ontwikkeling van hd burge meestersambt vanaf 1851 tot heden'. De bijeenkomst, die wordt gehouden Jan van Suijlekom op de plek, waar vroeger zijn garage stond. ..Ik ga door tot het bittere einde." Schiedam „Ze kunnen je toch ook geen slaapkamer afnemen?" Jan van Suijle kom maakt zich nog steeds boos als hij het heeft over het conflict met de gemeente over een garage. Als 'een Ne derlands staatsburger' wil hij doorvechten tot het bitte re eind, dat wil zeggen: tot hij schadeloos is gesteld. Na vijf jaar touwtrekken heeft de gemeente toegegeven dat hij onterecht uit de garage is gezet, maar een schadever goeding is afgewezen. De garage is inmiddels ge sloopt en het stukje grond is in gebruik als achtertuintje. Toen hij in 1968 het pand Boter- straat 63 van de gemeente huurde als bedrijfsruimte voor de fabrikage van schoorsteen mantels en open haarden had Van Suijlekom nooit verwacht dat dat problemen zou opleve ren. Tot in 1979 een brief van de gemeente op de deurmat belandde, waarin hij ervan werd beschuldigd de garage achter het pand Boterstraat 61 zonder toestemming van de gemeente in gebruik te hebben genomen. „Ik begreep er niets van", zegt Van Suijlekom. „Ik werd door de gemeente gewoon als leuge naar afgeschilderd. Maar er zat nota bene een deur tussen het huis en de garage, En om in de achterste kamer van het huis te komen moest je zelfs door de garage. Dan hoort die er toch bij. Als je een woning hebt gehuurd kunnen ze je toch ook niet zomaar een slaapkamer afnemen." Rechter Van Suijlekom hield aanvan kelijk zijn poot stijf en weiger de uit de garage te gaan. Hij vond een voormalige bewoner van het pand, die verklaarde dat de garage erbij hoorde en schakelde een advocaat in. Toen de gemeente hem vorig Vlaardingen Wat doet het bureau sportieve recreatie, hoe stel je een goed trainingsprogramma samen en hoe voorkom je bles sures? Op die vragen probeert het bureau sportieve recreatie maandag tijdens een informatie-avond op het stadhuis antwoord te geven. Drie kamers van het stadhuis worden ingeruimd voor videofilms en sprekers. Van acht tot tien uur worden er doorlopend videofilms vertoond over kanovaren, windsurfen en over het zomerprogramma van sportieve recreatie. Van half negen tot negen uur doet mara thonloper W. Ornee uit de doeken hoe je conditie opbouwt. A. Hoogendam vertelt hoe beginnende sporters blessures kunnen voorkomen. Bezoekers kunnen zich laten informeren over de activiteiten van het bureau, zoals volleybal, trimmen en fiets-, kano- en wandeltochten. Ze kunnen zich ook aanmelden voor die sportieve bezigheden. jaar echter voor de rechter daagde, adviseerde die advo caat hem uit de garage te gaan. „Een slecht advies consta teert Van Suijlekom achteraf. Hij bleef de gemeente schrij ven dat hij van mening was dat hij onterecht uit de garage was gezet. Begin dit jaar resul teerde dat in een brief, waarin de toenmalige loco-burgemees ter Scheeres hoogstpersoonlijk verzekerde dat de gemeente fout zat. „Naderhand is duide lijk geworden dat u op goede gronden hebt aangenomen dat uw gebi uik van de ruimte vol strekt rechtmatig was", zo staat in de brief. Van Suijle kom, die eindelijk in het gelijk werd gesteld, diende daarop een claim in van 2.1284,58 gul den voor geleden schade. Troep „Ik heb veel materiaal moeten weggooien omdat ik daar geen ruimte voor had en wat dacht je dat die advocaten me heb ben gekost?", verklaart hij de schadeclaim, die tot op de cent is gespecificeerd." Uit het dos sier dat hij van de kwestie heeft aangelegd vist hij de laatste brief van de gemeente. „Moet je lezen. Ze stellen dat er geen enkele reden voor een schadevergoeding is en be schouwen de zaak als afge daan. Nou, dat geldt niet voor mij. Ik ga door tot het bitter einde. Ik heb al aangekondigd dat ik naar de rechter zal stap pen. Dat het zo'n troep in de administratie van de gemeente is hoeft mij toch geen geld te kosten?" Maassluis De heer H. Zuur en de drie kinderen Marijn Nicolien en Pieter de Haas, die samen een formulier hadden ingevuld, zijn in de prijzen w vallen in de wedstrijd van Kom in de Kas, die op 7 april in het Westland werd gehou den. De Maassluizers hebben hun jSrijs gisteren op het Maas- sluisse stadskantoor in ont vangst genomen uit handen van wethouder Elly Coenen, Een aantal Westlandse deelne mers had zijn prijs al eerder deze week gekregen. Vlaardingen Zondag is het moederdag en dinsdag wordt in het Vrouwenhuis aan de Pieter Karei Drossaartstraat gepraat over wat dat nu is: 'moederen'. Na een dia-serie wordt geprobeerd die en ande re vragen te beantwoorden. Is "moederen' iets wat alleen vrouwen doen, is het aangebo ren of aangeleerd? Om acht uur gaat de deur van het Vlaardingse vrouwenhuis open. De toegangsprijs be draagt dinsdagavond 2.50 gul don. F.J. Suyderhoud Frits Jan Suyderhoud uit Maassluis heeft het Verzets- herdenkingskruis toegekend gekregen, Suyderhoud, die op 19 mei 1912 werd geboren in Slawi in het voormalige Ne derlands Oost-Indié, heeft tij dens de tweede wereldoorlog deelgenomen aan het verzet tegen de Japanse bezetter in de omgeving van Bandoeng.; De onderscheiding wordt za terdag in het Congresgebouw in Den Haag uitgereikt door F.W.P. van Nouhuys, oud- voorzitler en erelid van de In dische Pensioenbond. Dat ge beurt tijdens de jaarvergade ring van de bond. Arie Noordhoek Arie Noordhoek, technisch ambtenaar A bij de openbare nutsbedrijven in Schiedam, nam vandaag afscheid van zijn collega's. Dat gebeurde tijdens een receptie van kwart voor vier tot vijf uur in de kantine aan de Van Heekstraat 15. Noordhoek trad in 1946 in dienst bij het GTB aan de Dwarsstraat. Daar begon hij als hulp mstrumenienmaker. Hij heeft zich vooral de laatste jaren ontplooid als verdienste lijk fotograaf voor het perso neelsblad. te bijeenkomst, die wortn genouaen l de Ichtuskcrk begint om twee uur. Inentingen Maassluisse xlnderen die zijn geboren -In 1980 en die nog geen DTP-inen- ting hebben gehad Kunnen die alsnog krijgen op dinsdag 15 mei in het ge bouw van de kruisvereniging. Haven 22. De inentingstijden zijn van 09.00 tot 11.30 uur. Het wordt een gekke zaak, in de Vlaardingse Vettenoordse- polder. Zó hebben de wijkbe woners geen enkele dokter in de buurt en zijn ze aangewe zen op geneesheren buiten de wijk, en zó hebben ze er drie- om de hoek. En nou maar kie zen: wie mag voortaan opdra ven als Fransje 's nachts weer zo lelijk hoest? Het begon allemaal een paar jaar geleden, toen de wijkvere- niging in de VOP zich sterk maakte voor een wijkgezond heidscentrum, waarin naast een huisarts ook de wijkver pleging, de gezinszorg, een tandarts en het maatschappe lijk werk zou moeten worden ondergebracht. In dat gezond heidscentrum zouden de art sen in ioondienst moeten ko men. Het plan was niet reali seerbaar; enerzijds omdat de gemeente financieel niet wilde bijspringen, maar verder ook omdat alom in den lande blijkt dat dergelijke gezondheidscen tra vaak toch niet zo'n succes zijn als de initiatiefnemers ho- door Paul Houkes pen. Een wijkgerichte huisart senpraktijk, met een grote sa menwerking met gezinszorg en maatschappelijk werk, zou toch wél van de grond te tillen moeten zijn. Uiteindelijk kwam de wijkvereniging in contact met twee jonge Am sterdamse artsen, die op zoek waren naar een gezamenlijke huisartsenpraktijk, en die zich best in de plannen van de VOP konden vinden. De com municatie met de plaatselijke huisartsenvereniging echter verliep niet optimaal; ook al omdat de gevestigde artsen dergelijke initiatieven door gaans met argusogen bekijken. En zo is nu de situatie ontstaan dat de gevestigde geneesheren de 'wilde' wijkgebonden prak tijk niet willen steunen, en dat er naast deze praktijk nog een andere komt, die wél volgens het traditionele patroon is op gezet. Het grote probleem is dat er wettelijk nog geen mogelijkhe den zijn om regulerend op te treden bij de vestiging van huisartsenpraktijken. Het gaat nog steeds om een vrij beroep: wie 2ich ergens wil vestigen, kan dat gewoon doen. De eni ge consequentie - in het geval van de 'wilde* praktijk die door de wijkvereniging wordt gestimuleerd -is dat de be treffende huisartsen niet mee kunnen draaien in het systeem van avond- en weekenddien sten. Ze zullen zelf voor een waarnemingssysteem moeten zorgen. De wijkbewoner moet nu als hij überhaupt bereid is zijn vertrouwde huisarts buiten de wijk te verlaten de onmo- genlijke keuze gaan maken: wie mag Fransje gaan behan delen? De 'wilde* artsen, die zonder twijfel door de wijk vereniging zullen worden ge promoot, of de 'gewone' arts, die zijn patiënten kan verze keren dat ze bij zijn afwezig heid bij de andere huisartsen in de stad terecht kunnen? Vast staat dat er de eerste ja ren te weinig patiënten in de VOP zijn om drie artsen een boterham met beleg te kunnen verschaffen. De ontstane situatie in de VOP is niet bevorderlijk voor de ge zondheidszorg in de wijk; daar zijn alle partijen het over eens. Tegen die achtergrond moet het mogelijk zijn een oplossing te vinden. Hoe vervelend het ook is: een van beide praktij ken zal er gewoon niet moeten komen. Maar wie daar de be trokken heren van kan over tuigen is niet duidelijk. Rotterdams Nieuwsblad PU r vnidag KW 11 met 1984 Schiedam De re serves van SVV spe len de inhaalwedstrijd tegen Fortuna Sit- tard-2 niet op het ei gen complex, maar bij buurman Schiedam. In verband met een groot jeugdtoernooi heeft SVV om de om zetting gevraagd. De ontmoeting begint om 14.30 uur. Schiedam Ter gelegenheid van het afscheid van wedstrijdse cretaris Piet Vcorwald en tweede trainer Cor Gudde speelt het bestuur van Schiedam vanavond een voetbalwedstrijd tegen èen elftal van regionale sportverslaggevers. Op sportpark Harga begint de ontmoeting om 19.00 uur. De bei de selecties zien er als volgt uit: Bestuur Schiedam: Cor Gudde, Ber Gudde, Piet Voorwaid, Jaap Jonkman, Wim. Scholte, Eef Krabbendam, Harry Krabbendam, Hans Meyer, Ed Slavenburg, Jaap van der Nol, Koos Roos, Hans Steylen en Koos Kruithof. Ais coach zal Cor Habermehl, de trainer van het eerste elftal, fungeren. Pers: Jan Dijkgraaf, Jan Beernink, Chris Woerts, Cock Rijne veen, John Bun te, Donald Bax, Aad van Hassel, Bas van den Berg, Ludo van Mil, Gerard S. Verver, Sjaak Maat en Peter Spek. De 'persmuskieten' hebben Sparta-doelman Bas van Noortwijk bereid gevonden om de coaching op zich te nemen. De wedstrijd staat onder leiding van Ruud Slavenburg. Ton van der Leije als trainer op de bank "bij Zwaluwen. Vlaardingen Slechts een overwinning op het veilige Be Fair verschaft Zwaluwen Vlaardingen zaterdagmiddag een klein beetje zekerheid over verlenging van het verblijf in de tweede klasse. De trieste constatering steekt schril af bij de hoopvolle ver wachtingen, die in de plaatse lijke vogelbuurt nog voor de start van de competitie het luchtruim werden ingeslin- gerd. Nu, 21 wedstrijden later, is de werkelijkheid niets an ders dan een met De Zwervers gedeelde laatste plaats, met dien verstande dat Zwaluwen in theorie iets betere kansen heeft dan de Rotterdammers. De laatste cyclus, waarin Zwa luwen slechts sporadisch een puntje aan het schamele totaal voegde, moet ook Cor Nieu wen hutzen's vervanger Ton van der Leije een zeker gevoel van onbehagen hebben be zorgd. De jeugdige oefenmees- ter, die als B-trainer samen met Nieuwenhuizen en Piet van Miert in Holy werkzaam is, lijkt zich pas nu te realise ren, waaraan hij is begonnen, toen Nieuwenhuizen door een oogkwetsuur geruime tijd werd uitgeschakeld. Z'n eerste duik in het diepe viel op een ongelukkig moment. „Op het moment, waarop ik het overnam van Cor, reali seerde ik me niet wat het zou worden", geeft Van der Leije eerlijk toe. „Ik heb het gedaan voor Zwalusven. Ik heb m'n nek uitgestoken door daar te gaan zitten. Ik had natuurlijk ook 'neen' kunnen zeggen en volgend seizoen gewoon met een schone lei kunnen begin nen bij Hoekse Boys. Maar, je moet in je leven ook eens een gok nemen. Of dat verkeerd is uitgepakt, kan ik nu nog niet zeggen. Dat moet straks blij ken, aan het einde van de ril, als Zwaluwen wel of niet is gedegradeerd. Dat is eigenlijk het enige, dat men over mij kan zeggen". Teleurstellingen regen 2ich aaneen voor de altijd tot een snelle babbel in staat 2ijnde Van der Leije. „Het begrip van de spelers is laat gekomen", betrekt hij de met weinig zelf kritiek gezegende spelersgroep bij de belabberde klassering. „Later pas heb ik hen duide lijk gemaakt, dat ik het niet heb overgenomen om mezelf te kietelen, maar dat ik het voor de club doe. Ik ben zelf helemaal niet belangrijk, al- deen de club is dat. Ik heb ge zegd 'jongens, jullie zijn de ar- door Donald Bax Vrijdag 11 mei: 19.00 uur Kampi oensreceptie Ursus; 19.00 uur Be stuur Schiedam-Sportpers. ter gele genheid wan het afscheid van Cor Gudde. Zaterdag 12 mei: KNVB-voetbal: 14.30 uur Spijkenlsse-Excelsior M, 14.30 uur Zwart Wit '28-PPSC. 14.30 uur Be Fair-Zwaluwen, 14.30 uur DVO '32-JAC. 14.30 uur Maasdijk-MVV '27, 14.30 uur Sporllust '46-Hoekse Boys, 14.30 uur Piershil-TSB, 14.30 uur ROHDA '76-HBSS, 14.30 uur Den Bommel-Satelliet, 14.30 uur HVO- ZBVH, 14.30 uur Hoogvfiet-DSS '26, 14.30 uur SVV-2-Fortuna-Slttard (ter rein Schiedam) Korfbal: 16.00 uur Jo- dan Boys-Maassluis, 16.00 uur Kor- bis-SpInt, 16.00 uur 't Waterschlp- OD1, 16.00 uur ODO-Swift, 16.00 uur Cresendo-Oranje Nassau; Zondag 13 mai: KNVB-voetbal: 14.30 uur SVV-Vilesse, 14.00 uur Hermes DVS-Sliedrechl. 14.00 uur DHS- EBOH, 14.30 uur Slikkerveer-Fortuna Vlaardingen. 14.30 uur IFC-VDL, 14.30 uur Martlnft-Nieuwkoop, 14.30 uur NSV '46-Excelsior '20, 14.30 uur Feyenoord-VFC, 14.30 uur Groen Witten-FCN '66. 14.30 uur De Holian- diaan-SL Lodewïjk, 14.30 uur Schle- dam-SCO '63; Korfbal: 14,00 uur De Bermen-Vlaardingen. 14.00 uur Suc ces-Ons Huis, 14.00 uur Harga Hou Stand: Handbal: Heren: 13.40 uur Merc. Saturnus-DWS, 15.00 uur De Hollandiaan-UVG, 14.00 uur WIK- DES, 10.15 uur Ancora-2-Unitas, 17.00 uur Wilton-Spirit, 11.30 uur TOGB-HVK, Damea: 12.45 cur WIK- DWS, 13.45 uur Saturnus-Unitas, 11.00 uur WIlton-Eros, 11.30 uur; tiesten, jullie moeten preste ren, En ik, ik ben alleen maar de dirigent, die de boel een beetje maet laten draaien'. Dat begrip had ik eerder ver wacht". Antwoord Hoewel Van der Leije beslist niet wil ontkennen, dat het oranje-zwart van HBSS hem beter past dan het zwart-wit van Zwaluwen, laat hij duide lijk weten, „dat ik na vier jaar wel een beetje Zwaluwen-min- ded ben geworden. Daarom heb ik ook niet nagedacht over die overstap naar het eer ste. Maar, ik kan beslist niet zeggen, dat ik er nu spijt van heb. Ik weet zeker, dat er bij Zwaluwen veel in zit". Kwaliteit Op de beklemmende vraag hoe die kwaliteit dan in pres taties kan worden omgezet, heeft Van der Leije tot op he den geen antwoord kunnen geven. „Er zijn er te weinig die degradatievoetbal kunnen spelen. Dat is geen verwijt, maar een constatering. Daar kan ik weinig aan doen". Het kan er bij Van der Leije bijvoorbeeld niet in, dat Zwa luwen in oefenwedstrijdjes ge makkelijk tot scoren komt (zes tegen Demos, vijf tegen TSB en zes tegen DCV), terwijl in de competitie slechts 26 maal het net werd gevonden in 21 ontmoetingen. „Iedereen knokt er voor, dat voorop ge steld. Er wordt écht op kracht gespeeld, op mentaliteit, op in zet. Dat is er allemaal". Zwaluwen is er echter niet in geslaagd die elementen op de juiste wijze aan elkaar te kop pelen. Op de momenten, dat de beuk er in moest, bleek niet meer voorhanden te zijn dan 'waaibomenhout'. Het spiele- rische' behield ten alle tijden de voorkeur. Mooi om naar te kijken, maar helaas met een averechtse uitwerking. Schiedam Excelsior '20 start de cricketcompetitie in de hoofdklasse met de thuiswed strijd tegen ACC. Speler/trai ner/coach Rupert Gomes kan niet beschikken over Wil van Gelderen die geblesseerd is. De plaats van Van Geideren wordt ingenomen door Bas Kornet. Loek Kornet, die vo rig jaar nog deel uitmaakte van de basis, start voorlopig in het tweede team. Gomes heeft duidelijk gekozen voor de jeugd. Ruud Bakker en Dennis Gouka starten derhalve in de basis tegen de Amstelveense ploeg. Her mes DVS, dat zonder bles sures de voorbereiding af werkte, speelt thuis tegen KZKC. Beide wedstrijden be ginnen om 11.00 uur. Schiedam De competitie zit er voor SVV bijna op. Alleen de thuisbeurt tegen Vitesse staat nog voor de Schiedam mers op het programma. De confrontatie met de Arnhemse ploeg is tevens de laatste wed strijd met interim-trainer Pirn Visser op de bank. Er wordt verder afscheid ge nomen van Rob Kiebert, Ger van der Heide en misschien ook van routinier en laatste man Leen Warnaar. De libero wil stoppen, maar de nieuwe technische man, Dick Buite laar, wil Leen Warnaar graag nog een jaar behouden voor SVV. Tegen Vitesse ontbreekt Henk Salari in de basis. Rotterdam Schiedam be wees stadgenoot FCN*66 een goede dienst. Door met 0-5 te winnen van St.Lodewijk de gradeert die ploeg naar de af deling en komt het elftal van Piet Kallestaart volgend jaar wederom uit in de Vierde klas se van de KNVB. Schiedam behaalde tegen de Rotterdammers een uiterst simpele overwinning. De doel punten kwamen op naam van Harry Voorwaid (2), Ton Ver- weij, Sjaak van Huet en Jaap van der Nol (strafschop). Vlaardingen Voor FC Ma luku was de weg naar de eind strijd geplaveid met de groot ste hindernissen. De Capelse vierdeklasser had liefst drie maal strafschoppen nodig (te gen Ursus, TSB en Excelsior Maassluis) om een ronde ver der te komen. Bovendien werd FC Maluku ook nog eens een keertje vrijgeloot. Dan dwingt de wijze, waarop Capelle het toegangsbewijs voor de bij DCV te verspelen finale op zak stak, meer res pect af. Slechts tegen de Schie damse afdelingsclub GTB had de Schouten-equipe wat meer moeite. Vooral de cijfers, waamee'de Capellenaren vori ge week Exeelsior'20 elimi neerden, maakten indruk. Onderstaand volgt een over zicht van de route die FC Ma luku en Capelle afwerkten op weg naar de finale. FC Maluku FC Maluku Ursus 3-3 FC M wns FC Maluku vrijgeloot TSB FC Maluku 4-4 FC M wns Excelsior M FC Maluku 1-1 FC M wns Zwaluwen VI—FC Maluku2-3 Capelle Capelle Dilettant 3-0 VDL (zat) Capelle 0-6 Nieuwerkerk Capelle 1-3 GTB Capelle 1-2 Excelsior'20 Capelle 0-3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2