Stadsgehoorzaal krijgt face-lift II rKWl ll WliBWE WflTEBWEE COURANT Fietserossclub op Moerman terrein Vivaldilaan afgesloten Actieve buurt, luie ambtenaren Subsidie voor Lentefeest, Rode Kruis en Ooievaars 'Winnende' vis voor Van Kampenschool Schieland heeft nu klachtencommissie 1 ^^B^w Wm ^^B woensdag ie mei i984 BBBBaBBBBBBBBBMBBMMBBBBB» 1 1 HHHII^HHBHRMBSHnHBUH Commissie verkeer: Commissie akkoord met route bus 52 Maasland legaliseert woonketen Bok gestolen Wilhelmina- flat schrikt van vallende pop Patiënten: Hoge I I drempel' Jongetje aangereden Aankoop panden in oude wijken R^l MfnTEDllIEi1 aasasai \«RninH^^HHBnHnnHB richte Fiets Cross Club I I x If I officiële fietscrossbaan in Vlaardingen De raadscom missie voor verkeer en ver voer is gisteravond akkoord gegaan met enkele verzoeken» die tijdens een inspraakavond zijn binnengekomen over de halteplaatsen voor RET-bus- lijn 52. Die bus gaat per 18 au gustus via een andere route rijden, en zal dan tevens wor den doorgetrokken tot aan de Maasboulevard. Tijdens de in spraakavond waren er diverse opmerkingen binnengekomen over de plaatsing van de hal tes. Enkele van die^ópmerkin- gen zijn in het definitieve plan gehonoreerd. 1 De buslijn, die vanuit Schie dam-Noord Holy binnenkomt, rijdt nu via Vlaardinger-Am bacht en het centrum naar het Liesveldviaduct. In die wijken zal de bus vanaf 18 augustus een andere route gaan rijden. De bus rijdt dan via de Ke- thelweg via de Schiedamsedijk en de Hoflaan naar het cen trum. Vandaar gaat lijn 52 via de burgemeester Pruissingel, de Van Beethovensingel en de Parallelweg naar het station, om vervolgens via het laatste stukje van de Westhaven kade en de Galgkade naar de Maas boulevard te rijden. Daar krijgt de bus zijn nieuwe eind punt. Uit de inspraak, kwam onder meer naar voren, dat de halte plaats op de Burgemeester Verkadesingel wat moest wor den verplaatst aan welk ver zoek gevolg is gegevenen dat er een niet opgenomen halteplaats moest komen op de Galgkade. Ook die wens is ge honoreerd. Maasland De raad van Maasland heeft gisteravond de twaalf bewoonde woonketen in de gemeente gelegaliseerd. Die keten doen al jaren als woning dienst. Verbouwings- en uitbreidingsplannen voor de keten werden goedgekeurd. CDA, WD en Open Groepe ring waren blij met de legali sering van de woonketen, waarvan de oudste er al 33 jaar staat. „Er komt duidelijk heid in het beleid van de ge meente", aldus VVD-fractie- voorzitter ir. E.J. Groosman. P.Houtenbos van de Open Groepering merkte op, dat met net besluit niet de deur moet worden geopend naar le galisering van nieuwe woon keten. Burgemeester Bloemen- daal benadrukte, dat hiermee een einde was gekomen aan het Maaslandse woonketen- verhaal. Papendrecht De Papen- drecbtse kinderboerderij Pa penhoeve moet het met een bokje minder stellen. Het dier werd in de nachtelijke uren gestolen. In een woning aan de Lage Molen werd ingebroken ter wijl de bewoners op vakantie bewoners van de Wilhel- minaflat in Schiedam gis termorgen voor het raam. Zagen zij daar nu wel of niet, in een flits, iemand van het dak vallen? De gealarmeerde politie ontdekte op het dak drie jeugdige amateurfilmers, die juist- een scene hadden geschoten van iemand die van het randje viel. Ze hadden daar, heel on schuldig, een pop voor ge bruikt Maar de bewoners wisten van niets. Die wa ren nogal ontdaan. De politie onderhield zich met de filmers en gaf hen de verstandige raad om. als ze nog eens zoiets bij de hand - hadden, eerst de huismeester van de flat te waarschuwen. Vlaardingen Het verou derde stadsgehoorzaalcom plex In Vlaardingen krijgt binnenkort een face-lift. De foyer van de Harmonie wordt sfeervoller inge richt, de ontoereikende to neelverlichting wordt voor een deel vervangen en de stoffering van het toneel wordt vernieuwd. Volgens een voorstel van burge meester en wethouders mo gen directeur Marten Put man en consorten voor iets meer dan een ton gaan ver timmeren. Puiman had een lijst wensen om het complex aan de Sehie- damseweg technisch weer bij de tijd te krijgen. De toneel meubels beginnen grote slijt plekken te vertonen en er val len scheuren in het achter doek, die met plakband wor den gerepareerd. Daar moet de de commissieleden van de club vernomen te hebben, dat de kansen voor de realisering van het fietscrossterrein zijn gestegen- De Fiets Cross Club zou inmiddels twee sponsors hebben, die de aanleg van het terrein voor hun rekening zouden willen nemen. Op die manier zou de aanleg de ge meente niets kosten. Willem Kwakkelstein (PvdA) toonde zich daar tijdens de commissie- snel iets aan gedaan worden, aldus Putman. Ook de verlich ting in de gehoorzaal is vol gens de directeur niet toerei kend, Er 2ijn te weinig spots en bepaalde effecten die veel door optredende groepen wor den gevraagd kunnen niet ge maakt worden. De foyer van de Harmonie is nu nog een kale ruimte. In de nieuwe opzet van de Harmo nie moest die foyer een plek worden waar het publiek na de voorstelling nog even kan napraten. Dat gebeurt nog nauwelijks. Een beeldend kunstenaar heeft een ontwerp gemaakt voor een sfeervoller inrichting. De werkzaamhe den zullen voor een groot deel in eigen beheer worden uitge voerd. De commissie voor soci aal-culturele aangelegenbeden zal maandagavond over de vergadering behoorlijk scep tisch .over. „Voor mij is het nog de vraag of het de club fi nancieel zal lukken, dat voor elkaar te krijgen. In de VRSR liet de club doorschemeren dat de gemeente er een flink be drag voor op tafel zou moeten leggen." Volgens de wethou der 2ijn er sindsdien echter nieuwe ontwikkelingen. De commissieleden waren vrijwel algemeen enthousiast over het initiatief. Rien Lens- velt (SGP) en ook Nel Kester (D'66) lieten blijken een derge lijke voorziening belangrijk te vinden. „Je haalt op die ma nier toch weer heel wat kinde ren van de straat", meende de SGP'er, Momenteel telt de club 135 leden, maar Jan Bul- va (VVD) waarschuwde er voor dat dat er wel meer zul len worden, „Daarom is het wel de vraag of zo'n fietscross- baan op het Moermanterrein voldoende mogelijkheden beeft om in de toekomst uit te groeien. Ook is daar volgens mij te weinig parkeerruimte, zeker als er wedstrijden wor den georganiseerd die ook pu bliek trekken." Bul va. was om die redenen het enige commis sielid, dat zich nog niet ten voordele van de plek wilde uitspreken. Schiedam De Vivaldilaan in Schiedam-Noord wordt voor een periode van vijf weken-afgesloten voor alle verkeer. Met ingang van maandag worden op deze weg tussen de Borodinlaan en de Eduard_ van Beinumlaan asfalteringswerkzaamheden uitge- Ambtenaren en politiek kwamen er niet steeds even goed af, gisteravond tijdens de toneel voorstelling die de Haagse theatergroep Eigenwijks gaf voor de tienjarige bewonersverenigtng Schiedam-Oost. Lui, met uitgestrekte benen, arrogant sprekend door de telefoon, zo werd de doorsnee-ambtenaar getypeerd. Op die manier probeerde Eigenwijks duidelijk te maken, dat het voor een actieve buurtvereniging niet altijd meevalt om haar wensen over te brengen aan gemeentelijke instanties. Een publiek van veertig wijkbewoners, onder wie PvdA-fractieleider Gé Brouwer (oud-voorzitter van de bewonersvereniging), amuseerde zich ermee. Eigenwijks liet de problemen alen van een wijkorganisatie achter de schermen en dat stak de aanwezigen een,hart onder de riem. Aanstaande zaterdagmiddag viert Schiedam-Oost het tienjarig jubileum met een receptie in het pand Franklinstraat 11. v liiaruingcn, uan moei uie komen op het Moermanter rein nabij de Watersport- weg. De raadscommissie voor verkeer en vervoer heeft gisteravond de ande re locatie die het college van B en W voor ogen had, een terrein aan de Maas- sluïssedijk/James Watt- weg/George Stephenson- weg, afgewezen. Dat ge biedje ligt te excentrisch. Wethouder Floor Quast vertel- Rolstoelvervoer roept vragen op Leerlingen van de Van Kampenschool en de kleuterschool Prinses Irene dromden samen om het beeld Vlaardingen Joelende kinderen dromden gistermiddag samen op het plein van de Van Kampenschool aan de Paterstraat in Vlaardingen, waar onderwijs:nspecteur R. Hoekstra het beeld van een vis onthulde. Het was de prijs van een wedstrijd die het produktsehap voor vis en visprodukten had uitgeschreven. Ta- rek Ayyoub, een zesdeklasser van de Van Kampenschool, was 6én van de winnaars van die wedstrijd. Het leek het tovervisje van Piggeimee wel, waar inspecteur Hoekstra, nadat de kinderen met veel moeite door gebarende en schreeuwende onderwijzers tot stilte waren gemaand, de deken vanaf trok. Het beeld is gemaakt door een leerling van de Bis schop Janssenschool in Tilburg. De kinderen van de kleuterschool Prinses Irene, die is gekop peld aan de Van Kampenschool, mochten vooraan zitten. Al zin gend van 'Alle visjes zwemmen in het water' werden zij door leidsters de kring in geloodst. Tarek stond er, met het door hem gemaakte visje in de hand, glunderend bij. „Deze is toch mooi er", zei hij, wijzend op het zojuist onthulde beeld. De wedstrijd was onderdeel van een voorlichtingsproject van het produktsehap, dat vindt dat Nederlanders te weinig vis eten. Schiedam Verstijfd van schrik sfnndpn vimmicp Schiedam De subsidie voor het rolstoelvervoer gaat zo verdeeld worden, dat stichting Lentefeest 10.465 gulden krijgt, het Rode Kruis in Schiedam 7035 gulden en invali- densportvereniging De Ooievaars 2500 gulden. De betrokken instellin gen kunnen zich daar mee verenigen. Maandag komt een voorstel in de gemeenteraad, maar het laat zich aanzien dat CDA en PSP/PPR beden kingen hebben. Dat kwam gisteravond naar voren tij dens de vergadering van de commissie voor welzijn en volksgezondheid. De tariefs- verschïllen tussen Lentefeest en het Rode Kruis vormen het belangrijkste knelpunt. Martha Wagenaar van de be- jaardenbond sprong daar dan ook op in. Zij verlangde van wethouder Hafkamp» dat deze duidelijk inzicht geeft in de prijsverschillen tussen Lente feest. De Ooievaars, het Rode Kruis en Eurotax. „Er is prak tisch niemand die er iets van begrijpt", klaagde Wagenaar. Zij vroeg zich af, wat de ge bruikers van het rolstoelver voer feitelijk aan de subsidie verdeling hebben, als de tarie ven onduidelijk zijn. „Moet je dat eerst gaan uitproberen?" vroeg zij. Hafkamp zei de concrete pro blemen niet te kennen, maar redeneerde dat het destijds ook lang geduurd heeft voor dat de bussen van de RET en van Westnederland op één Lijn zaten. Voor Bart ae Leede (PSP/PPR) was dat juist een reden om gelijkschakeling ook voor het rolstoelvervoer te be pleiten. Op vragen van De Leede kwam Hafkamp met de toe zegging, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar 'onei genlijk gebruik' van het rol stoelvervoer. In het raadsvoor stel staat weliswaar dat het be grip 'rolstoelgebruiker' ruim geïnterpreteerd moet worden (bij Lentefeest zei' Rietje Ko- nings al eens dat ook iemand met hartklachten van de inva lidenbus gebruik mag maken), maar het heeft er de schijn van dat de interpretatie door sommigen nog ruimer is dan de gemeente eigenlijk verant woord vindt. Probleem is echter, dat het rolstoelvervoer particulier ini tiatief is. „Als de gemeente daaraan eisen gaat stellen, komt het toch weer op het bordje van de gemeente terug via subsidieaanvragen", rede neerde Gerard van Marsber gen, adviseur van de commis sie. Voor De Leede is het feit, dat Lentefeest een bus meer heeft dan het Rode Kruis geen argu ment om deze stichting meer te subsidiëren. „Het Rode Kruis had misschien ook wel een tweede bus willen heb ben", zei hij. Ine Elderkamp t Mr. Wiltemien Dingemans Schiedam Het bestuur van het Schielandziekenhuis heeft een meldingscommissie ingesteld, die klachten over het ziekenhuis in behandeling zal nemen wanneer de directie er onvoldoende aandacht aan heeft besteed. men, als deze de directie nog niet hebben gepasseerd. De meldingscommissie slaat De klachtencommissie heeft geen bevoegdheden. Zij kan alleen advies uitbrengen aan het Schieland-bestuur. In ex treme gevallen kan de sanctie zijn, dal directieleden of spe cialisten ontslagen of geschorst worden. Dat zegt de scheidend algemeen directeur ir.Friis Sonne veld. In de praktijk zal het echter nooit zo hoog oplo pen, voegt hij eraan toe. Volgens oen eerste reactie van een woordvoerster van de pa tiëntenbelangen vere n tging Schiedam (PBVS) gaat het niet om een klachtencommissie, zo als de PBVS geïnstalleerd had willen zien. Mensen, die klachten hebben over hun be handeling. moeten nu eerst hun grieven neerleggen bij de directie van het ziekenhuis. Als de klagers vinden dat de directie er onvoldoende aan dacht aan besteed, kunnen zij pas terecht bij de meldings commissie. De PBVS had lie ver gezien, dat klagers direct bij deze commissie terecht kunnen, omdat de drempel naar de directie voor veel mensen te hoog is. „Niet ieder een stapt zomaar bij de direc teur naar binnen", zegt Ine El derkamp. Volgens mr.Willemien Dinge mans, directiesecretaresse van het Schielandziekenhuis, zal de meldingscommissie echter welwillend genoeg zijn om ook klachten in ontvangst te ne- onafhankelijk tegenover het ziekenhuis, al zijn de drie le den door het bestuur benoemd. De commissie bestaat uit de gepensioneerde huisarts Gerrit in 't Veld, mr.Frans Goordes en ir.Jan van Ewiik. De laatste is (saillant detail, gezien de kritiek) voorzitter van de PBVS. Vlaardingen Een tienjarig jongetje uit Vlaardingen is gisteren met lichte verwondingen naar het Holyziekenhuis overgebracht. Het knaapje keek niet uit en stak op de Olmendreef plotseling de straat over. Schiedam De gemeente gaat, met het oog op de stads vernieuwing in de oude wij ken, panden opkopen in cfe Brugmanstraat en in de Simon Stevinstraat. In het stadsver nieuwingsgebied van Schie dam-Oost gaat het om vijf panden, eigendom van Vast goed Van Dorst BV en handel maatschappij Barend van Gurp BV. In de Brugmanstraat in Schie- dam-West is het pand op num mer 48 thans eigendom van M. Ajarray en A. Laray. Een rij aangrenzende panden zal ge kocht worden van de maat schappij tot exploitatie van on roerende goederen Vooruit NV. Aan het Spinhuispad zullen enkele panden worden ge sloopt, vooruitlopend op het bouwplan dat voor deze omge ving wordt voorbereid. Aan de Roosbeek in de binnenstad wil de gemeente zes woningwet woningen gaan bouwen. Over

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1