Scheeres: 'Wilton- binnenkort in raad GRAAG GEAAN «KSïïsSi. Samenvoeging van voorlichting en juridische zaken GROND SPINHUISPAD WORDT AFGEGRAVEN Ook ORD-bestuur wijst bezuinigingen af VIAARDINGS DASBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WAEERWE6 COURANT l2ïï£f "li ■SïïKk •s JÖfS» H i a lÖC1?^ a ÏS jit '1 tt IÉ'8ja f ii If j<3 ff"" '?I% "l College wil geen commissie over GOP-onderzoek Auto- Vernieler gearresteerd H. Kiela ^bundelt fraaie ansichten Serviceflat op Hoofd Fortuna en DHS eerder Stroom storing Schiedam- West I StUurde -- mM IPMIfll DONDERDAG 7 ME! 1984 Van der Steen hoofd van nieuwe afdeling Vlaardingen De momenteel nog zelfstandig opereren de secretarie-afdelingen juridische en kabinetszaken en voorlichting/VVV/inspraak worden samengevoegd. Door die fusie zijn er in de toekomst nog slechts negen secretarie-afdelingen, hetgeen een flinke besparing ople vert. Die besparing bestaat voor een deel uit het feit, dat er een af delingshoofd wordt 'uitges paard'; een functie die mini maal in de salarisklasse van referendaris-A, maar veelal zelfs in die van administrateur valt. De samenvoeging zal plaats vinden op 1 oktober van dit jaar, op het moment dat het hoofd van de afdeling voor lichting/VVV/inspraak, Han Spruijt, met pensioen gaat. Het was op het stadhuis al eerder duidelijk, dat Spruijt niet meer zou worden opgevolgd. Zijn functie was in het kader van de bezuinigingen op het stad; huispersoneel al min of meer 'geclaimd'. Omdat sinds de be noeming van mr. Piet Fran ken als gemeentesecretaris ook de huidige afdeling juridische en kabinetszaken een vacature van afdelingshoofd heeft zal voor de nieuwe samengevoeg de afdeling een nieuw hoof worden benoemd. Dat wordt, als de gemeenteraad de voor dracht van het college van B en W overneemt, drs. Arie van der Steen, de huidige chef van het bureau economische aan gelegenheden. Onder hem ko men twee zogenaamde sector- hoofden: één voor kabinetsza ken, voorlichting/VVV en In spraak en één voor juridische en economische zaken. Het personeel van de betrok ken secretarieafdelingen heeft met de toekomstige samenvoe ging inmiddels ingestemd. De medezeggenschapscommissie op de gemeentesecretarie is eveneens akkoord, al heeft de MC de afgelopen tijd wel de nodige kritische kantteken in gen geplaatst bij de wijze, waarop de MC-leden bij de zaak zijn betrokken. De raadscommissie voor perso neelszaken zal zich in haar vergadering van vanavond over de samenvoeging buigen. Later moet de gemeenteraad er het officiële besluit over ne- ii 1» «Ja Ï8*fa P't Loodvervuiling stelt Schiedam voor raadsels Vlaardingen Het college van B en W voelt er niets voor, een gezamenlijke open bare vergadering van de com missies voor personeelszaken en financien/bed rij ven te be leggen over het afgebroken GOP-onderzoek. Daar is vol gens het college geen reden voor. Leerlingen van de Gemeen schappelijke Opleiding voor Personeelswerk (GOP) in Den Haag hébben een onderzoek gehouden naar de organisatie van gemeentewerken, welk onderzoek plotseling is ge staakt, De SP'er Poppe had daarover om een discussie in zo'n gezamenlijke vergadering gevraagd naar aanleiding van de berichten, dat het onder zoek zou zijn stopgezet omdat de leerlingen door de directie van gemeentewerken zouden zijn tegengewerkt. Volgens wethouder Floor Quast (perso neelszaken) is dat een fabeltje: die heeft al laten weten dat het onderzoek volgens hem is gestaakt omdat de materie voor de leerlingen te moeilijk was. In een korte reactie op het verzoek van Poppe heeft het college hem laten weten, dat er 'in dit stadium' geen aanlei ding is voor een dergelijke ge combineerde commissieverga dering. „De motivering, die u voor uw verzoek aanvoert, kunnen wij niet tot de onze mèken", melden B en W. Schiedam Op de Maasdijk heeft de politie gistermiddag om kwart voor drie een 29-ja- rige Vlaardinger aangehouden, die kort tevoren bij garage Vink in de Stadhouderslaan vernielingen had aangericht aan geparkeerde wagens. Hij had er in beschonken toestand ruitenwissers, spiegels, anten nes en een mistlamp afgerukt. Ook sneuvelde een portier en een ruit werd ingeslagen. Op het Willemshofje kon een winkelier van de Hoogstraat een fietsendief achterhalen. Het was een 31-jarige Rotter dammer, die de fiets had ge pikt terwijl de eigenaresse bij de kordate winkelier binnen stond. In de sportzaal, die aannemer Pelikaan bouwt aan de Fah- renheitstraat, hebben on veria- ten de nieuwe tegeltjes uit de doucheruimte stukgeslagen. Burgemeester Scheeres bekijkt het boekje, dat nij zojuist van H. Kiefa (rechts) kreeg overhandigd Vlaardingen Ook het algemeen bestuur van de Onderwijsbe geleidingsdienst (OBD) heeft de bezuinigingsplannen van de drie Waterweggemeenten afgewezen. Als die plannen zouden doorgaan, dan zouden volgens berekeningen van de onderne mingsraad 25 van de 44 werknemers op straat komen te staan. Vooral de logopedische hulp aan scholieren met spraakmoeilijk heden zou volgens de OBD dan volledig op de tocht komen te staan. Eerder deze week had het OBD-personeel al haar grote verontrusting over de plannen laten blijken. Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur, waarin ook de drie wethouders van onderwijs uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zitting hebben, liet het personeel gisteravond zijn woe de over de plannen van de drie gemeenten blijken. Dit jaar krijgt de OBD nog een bedrag van 151 gulden per leerling, in clusief de vergoeding voor logopedie. De Waterweggemeenten zijn voornemens vanai volgend jaar nog slechts hetzelfde bedrag als het rijk te subsidiëren en niets meer voor logopedie uit te trekken. Als dat standpunt na de discussie die op gang moet ko men wordt gehandhaafd, dan zou de OBD nog maar 98 gulden per leerling krijgen In de jaren na 1985 zou dat bedrag nog ver der moeten worden afgebouwd. Het OBD-bestuur heeft besloten de gemeenten te laten weten, dat de bezuinigingen volstrekt onaanvaardbaar zijn. Het bestuur wil wel een discussie over de toekomst van de OBD, maar niet op basis van de uitgangspunten die nu genoemd zijn, Dc OR ziet weinig hei) in die discussie. OR-voorzitter Ton Scheffers: „We zijn bang dat het niets uithaalt: die bezuinigingen worden als we niets doen er toch wei doorgedrukt. Daarom stellen we ons al meteen fel teweer." Zie ook pagina 27 Schiedam Zonder Hans van der Sloot en drs. G. van der Feijst tekort te doen: het gistermiddag ge presenteerde boek 'Weerzien met Oud- Schiedam' is het aar digste foto-album dat er tot nu toe over de stad verschenen is. Een extra aantrekke lijkheid ervan js, dat de foto's van meer recente datum zijn en voor veel oudere Schiedammers nog goed herkenbaar. „Het is verbijsterend om te zien hoe snel waardevolle elemen ten uit het stadsbeeld verdwijnen", zei bur gemeester Rei nier Scheeres, nadat hij het eerste exemplaar kreeg uitgereikt van de samensteller, de Schiedamse ansicht - kaarten ve rza m elaar H. Kiela. Kiela beschikt over 1600 ansichten en ontmoette m de his torische vereniging Schiedam andere verzamelaars. „Het besef groeide, daar moeten we iels mee doen", zo motiveerde hij gisteren in het stadhuis zijn besluit om de Alblasserdam- se uitgever De Kla roen in de arm te ne men Schiedam Aan weerszij den van het Spinhuispad, waar Schiedam de stad wil vernieuwen, blijkt de grond verontreinigd te zijn door lood. Een onderzoek door Milieube heer Rijnmond heeft uitgewe zen, dat de vervuiling ernstig kan worden genoemd. Afgraven van de grond is het enige, dat erop zit voor de gemeente. De kosten hiervan worden geraamd op een kwart miljoen gulden en dat valt gezien de kosten van de sanering van het GTB-terrein in Schiedam- Zuid nog alleszins mee. „Tenslotte is het GTB-terrein nu de duurste bouw grond van Schiedam geworden", al dus wethouder Van Tilborg. Het is de wethouder een volslagen raad sel. hoe de lood verontreiniging aan het Spinhuispad kan zijn ontstaan. Dat de vervuiler onoeKend is. leidt er ook toe'dat de gemeente Schiedam zelf voor de kosten zal moeten opdraaien. Er hebben vroeger aan het Spinhuispad woningen gestaan, alsmede een politie bureau, de gevangenis en het dierena siel, „Ik kan mij toch niet voorstellen, dal daar lood is gebruikt", zegt Van Til- borg. Er is het vermoeden, dat er lood in het zand zat, dat in het verleden voor opho gingen aan het Spinhuispad is gebruikt. De afgraving zal tot ongeveer anderhal ve meter diepte moeten gaan. In totaal zal er 8000 kubieke meter zand verwij derd moeien worden. De vervuiling is van een andere aard dan de gifgrond van het GTB-terrein. Daarom kan de grond niet m hetzelfde 'depot' worden gestort op het oude terrein van de scheepswerf Nieuwe Waterweg Het is de bedoeling, dat de grond van het Spinhuispad opgeslagen zal worden op een depot tussen de s-Gravelandse- weg en de Polderwetering. Na het af graven kan begonnen worden met een bouwplan voor 140 woningen aan weerszijden van het Spinhuispad. Het ene Hoofd is het ande re niet. In Vlaardingen staat al een flat op het Hoofd, aan de Westhavenkade. Het Hoofd in Schiedam ligt nog braak, in de nabijheid wordt momenteel de Deltadijk doorgetrokken. Hoe zou het staan, zo'n fiat? Fotograaf Roel Dijkstra maakte deze montage. Schiedam Op initiatief van de jonge stichting Serviceflat Schiedam zal op het voormali ge Total-terrein naast het Hoofd plein een tien etages hoge flat worden gerealiseerd, met ongeveer honderd wonin gen. De bouwopdracht is gege ven aan het Schiedamse aan nemersbedrijf SSN Het ont werp is van het Rotterdamse bureau Landers. Burgemeester eri wei houders hebben reeds een besluit geno men om de grond aan te bie den aan de stichting, waarin prominente Schiedammers sa- men werken. Belangrijkste re presentant van de stichting naar de gemeente toe was Aad Stouthandel, bekend als eielid van Hermes DVS Volgens wethouder Van Til borg is de Total-grontl reeds onderzocht, maar is er geen bodemvervuiling geconsta teerd. Hij noemt dat een grote meevaller. Van Tilborg noemt de service flat een aantrekkelijk alterna tief voor oudere en vermogen de Schiedammers, die volgens hem anders naar „de bossen van Zeist" zouden verhuizen. De bouw zal begin 1985 kun nen starten. De wethouder denkt dat op langcic tentlijn het hele Hoofdplein er aantrekkelijker uit zal gaan zien. „Ik denk met dat hel ttmmcrkamp daar ten eeuwigen dage kan blijven staan", aldus Van Tilborg. Vlaardingen Fortuna en DHS werken hun semi-derby niet zondagmiddag, maar za terdagavond (aanvang 18 uur) af. In verband met de feeste lijkheden rond het tachtigjarig bestaan van de Vlaardmgsc tweedeklasser, gingen de Schiedammers accooid met deze verschuiving. Voor DHS wordt het trouwens er op of er onder Slechts een overwin ning biedt de ploeg van inte rim-trainer Bert van Hees nog een kleine kans op behoud. Bij verlies valt het doek voor het ooit onder Rob Jacobs tn de hoofdklasse spelende DHS. Schiedam Burgemeester Reinier Scheeres denkt dat binnen enkele weken de Schiedamse gemeenteraad moet beslissen over het verstrekken van veertig miljoen gulden aan Wil- ton-Fijenoord. Voor dat feld koopt de gemeente Schiedam het terrein van de werf. Hij verklaarde tegen leden van de commissie voor econo mische aangelegenheden niet te verwachten, dat een derge lijk voorstel al in de raad van aanstaande maandag kan wor den behandeld. „We komen elke dag een paar stapjes dich ter bij de redding van het be drijf", verklaarde Schiedams eerste burger. Van het rijk krijgt de Schiedamse werf een lening van vijfentwintig mil joen gulden en van het moe derbedrijf RSV nog eens twin tig miljoen. „Dat is samen vijf entachtig miljoen en daarmee moet de werf het redden. De crediteuren van de werf heb ben nu het laatste woord. Zij moeten namelijk vijftig pro cent van hun vorderingen op de werf van voor de surseance van betaling laten vallen." Scheeres verwacht dat de cre diteuren daarmee akkoord gaan. De gemeente Sehtedam is één van deze crediteuren. Met name op het gebied van gas. water en elektra heeft de ge meente een groot bedrag te goed. Slechts een klein deel dateert van voor de surseance. ,,De schade die Schiedam hier door lijdt is vrij gering", aldus burgemeester Scheeres. Schiedam Een eenvou dig ongeluk op de Nieuwe Haven had gistermiddag grote gevolgen: half Schie- dam-West kwam zonder stroom te zitten. Het Schielandziekenhuis moest overschakelen op het noodagregaat, in het Reformhu:s deed Jan Ver hoef f de kaarsjes aan en andere winkeliers volgden dit voorbeeld. De oorzaak van de stroom storing was. dat een 25-ja- nge chauffeur uit Nieuw- Lekkerland om tien voor half drie zijn vrachtwagen tegen een lichtmast „par keerde". De ONS kwam eraan te pas om deze kortsluiting te verhelpen. Dat nam enige uren in beslag. □oloe'».,v kwarta,.! i e<3fscfir Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin m misschien. Breng daar even "fam, verandering in. Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f p0sf en goed beloond! Want voor die kleme* moeite krijgt u een telefoonklapper. °0nP/aa(S: Adres; - I Postcode.^"" - I HlUS; Mieloon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1