V V l J-leider wil zeil toezien op stadsvernieuwing GRAAGGEDAAN. Lensvelt gaat klagen bij burgemeester -/r - - UÏt-Lr.' 'RIETKERK-DAGEN' GEVEN VLAARDINGEN LUCHT 'Ze boden zelf hun diensten aan' VLAAROINGS DAGBLAD SGHIEBAMSCHE GOBRANÏ NIEUWE WATERWEG COURANT MstT1 ;^«sr W»' l Post- iiiiiiiinniiiii agentschap piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii overvallen lllllllll Baggerschuit ONS zinkt SPECTACULAIRE JAPANSE SUSWERKMANIFESTAÏIE Schiedammer pleegde ontucht met minderjarigen Vlaardinger kan de auto niet missen Raadslidvertoorndover behandeling door Quast Auto botst op pilaar Maassluis-West: weer zes kelderboxbranden - - --- I 'l VRIJDAG 18 MEI I i =2 :jmm Ml---.. fas?*? f Een geschrokken Robert Edman: „Het ging allemaal zo snel in zijn werk" Duo ontsnapt in bosjes Schiedam Twee jongens van ongeveer achttien jaar hebben vanmorgen om even na tien uur het postagentschap in de Westfran kselan dsestraat in Schiedam overvallen. Om dat beheerder Robert Edman direct na binnenkomst van de met bivakmutsen uitgemon sterde overvallers naar achte ren vluchtte, nam het duo de benen. Zonder buit. De politie is tot over half elf bezig geweest om de bosjes bij de Troelstralaan uit te kam- ,men. Volgens getuigen zouden t"de twee 2ich daar hebben ver scholen. Het 2oeken leverde I niets op, Een duidelijk geschrokken Ro~ 1 bert Edman zei heel impulsief tot achter de kogelvrije ruit te I zijn gevlucht op het moment dat de overvallers onder het I uitroepen van 'geld, geld' bin- nenholden. „Maar goed, dat er op dat moment niemand bin- nen was. Anders hadden ze die misschien kunnen bed rei- j gen", schat Edman de situatie - achteraf in. Of de overvallers gewapend waren, wist hij niet. „Het ging allemaal ook zo snel in zijn werk." Een buurtbewoonster wist de politie te melden dat het om twee ongeveer achttienjarige jongens ging. Zij had het duo hard langs haar woning zien i hollen, riehting Troelstralaan. De bivakmutsen hadden ze op dat moment al afgerukt, zodat zij de politie kon vertellen dat - het om "Nederlandse jongens' I zou gaan. - Het onderzoek in de buurt, dat 1 overigens door slechts een handvol agenten op motor en 1 per auto werd uitgevoerd, le- l verde niets op, waarop ai na een klein half uur werd beslo- ten het zoeken verder te sta- ken. Extra banen bij GSD en Stadsgehoorzaal 'GOP'pers nooit boos weggelopen' Vlaardingen De opmerkingen van Remi Poppe (SP) in een brief over de frustraties en boosheid bij de GOP'pers die Gemeentewerken doorlichten, raken kant noch wal. Volgens wethouder Floor Quast 2ijn de studenten in hun onderzoek bij de dienst helemaal niet tegen gewerkt en hebben zij ook nooit een vergadering boos verlaten. De( com missie personeelszaken daagde Poppe gisteren uit 2ijn aantijgingen hard te maken. De SP er weigerde echter zijn bron te noemen. Hoe het wel in zijn werk is gegaan deed Quast nog eens uit de doeken. „De GOP'pers hebben vanwege de geringe tijd die zij nog hebben geweigerd een tweede opdracht te accepteren. Zij voelen er niets voor half werk te doen." Schiedam Op verzoek van de VVD zal de com missie stadsvernieuwing uitgebreid worden van acht naar negen leden. Het is de bedoeling, dat WD- fractieleider Gerard Ver- hulsdonk zich hoogstper soonlijk met de materie gaat bezighouden. Omdat het zo geregeld is in de al gemene commissieverorde- ning, moet de gemeente raad een apart besluit ne men tot die uitbreiding. De zaak komt maandagavond als een formaliteit aan de orde in de Schiedamse gemeente raad, maar oppositiepartijen zien er een bevestiging in dat er met de stadsvernieuwing kennelijk wat loos is. Het voorstel wekt verwondering in de politieke gelederen. De voorzitter van de commissie stadsvernieuwing is immers reeds een VVD'er, te weten wethouder Cor van Tilborg, terwijl er als tweede VVD-lid Annie Renskers is. De com missie bestaat voorts uit twee PvdA'ers, namelijk Hans van Kleef en Wim Ooraen, en voorts uit CDA-raadslïd Els Hellwig, D'66-raadslid Adrï Reijnhout, PSP/PPR-raadslid Herman Noordegraaf en CPN- raadslid Eef Collé. Dat Verhulsdonk zich nu zelf ook met de problematiek wil bemoeien, zou onder meer voortspruiten uit het feit, dat hij in zijn winkel aan de Hoog straat vaak klachten krijgt over de manier waarop de ge meente Schiedam met stads vernieuwing bezig is. Actuele conflicten zijn er rond het Land van Ris in Schiedam- Oost en de Sommelsdijkse- straat in Schiedam-Zuid. Juist afgelopen woensdag no digde wethouder Van Tilborg de Schiedamse pers uit voor een algemene toelichting op de stadsvernieuwing, in een po ging de diverse problemen te verklaren als detaillistische voortvloeisels van het stads vernieuwingsbeleid. Bewoners van de betreffende gebieden hebben echter bezwaar tegen de manier, waarop over hun hoofden heen plannen zijn ontwikkeld, zoals zij zeggen. Verhulsdonk zou daar meer inzicht in willen krijgen. Binnen de oppositie heeft men voorts het idee, dat de VVD niet te spreken is over haar commissielid Annie Renskers. Zonder haar aan de kant te willen zetten zou de WD nu Verhulsdonk gewoon naast haar willen zetten. In de laatst gehouden commissievergade ring schaamden zelfs de amb tenaren zich over de manier, waarop Renskers hun voorstel voor de Sommelsdijksestraat verdedigde. Brandweerlieden taxeren de situatie. In de Schie zonk gistermiddag een baggerschuit van de ONS. Schiedam De duikers van de Schiedamse brandweer moesten gistermiddag in de Schie in actie komen, omdat de baggerschuit van de ONS water maakte en zonk. De boot, die er al maanden werk loos aan de walkant ligt omdat de nutsbedrijven- het bagger- werk hebben uitbesteed, was lekgeraakt. Om drie uur werd de brand- weer gealarmeerd. De schuit was toen al goeddeels gezon ken en de ONS had al twee hijskranen besteld. De duikers trokken banden onder de boot door en daarmee werd het ge vaarte weer boven water ge hesen. Ruim drie uur waren brandweer en kraandrijvers ermee bezig. Het gat is, toen de boot op het droge lag. gelijk gedicht. 'mm fm WITTE DE WITHSTRAAT 25 \|V* Tal. 010-149544 Dagelijks geopend van 9 00-17 00 uur Zaterdag van 9 00-13 00 uur Bespreekkosten per plaats f,50 Dnekte kaartverkoop van onderslaande voorstellingen en wedstrijden Reserveringen van theaters oak per theatercheque donderdag 24 mei 1S84 in Hal A van UTOPIA Honmgerdi|k 245 aanvang 20 30 uur Toegangsprijs 15.00 pp Het CIRCLE ENSEMBLE zal te zamen met de KQOO GROEP uil Japan een programma brengen met Japans? siagwetkmuziek Het accent ligt op de traditionele Japanse Qaiko s. een seue trommels van Heel klein tot haal groot. De reusacMige Okedo-O-Daiko heelt een doorsnede van 1 85 meter Het resuliaatis een uniek geluid en het meemaken van een concert wordt daardoor een bijzondere belevenis Hit 4 uit btmtta zoet Mm/p t, 7aSumtt WatHttiatiai bouta SL SS. 1SteaJ96 Tevens zi|n kaarten verknigbaar in Inlomotnel. ons rijdende servicekantoor met wekehikse standplaats in Capelle, Knmpen. Spijkemsse, Vlaardingen. Ridderkerk, Dordrecht. Schiedam, alsmede Beverwaard. Zuidplem, Om moord, usseimonde. Alexanderpolher en Schiebroek (bel voor standplaats en tijd 010-1474 00. tst 161ot 2911 .Rotterdam Een 64-jarige ^Schiedammer heeft gisteren «voor de Rotterdamse recht sbank drie weken voorwaar- - tl el ij ke gevangenisstraf met 'een proeftijd van twee jaar -tegen zich horen eisen. De man moest zich verantwoor den voor het meerdere ma- Hen plegen van ontucht met minderjarige jongens. De Schiedammer bekende on omwonden in de periode mei tot november vorig jaar regel matig drie jongens van rond zestien jaar bij hem thuis te hebben ontvangen. De knapen hebben die keren 'hun dien sten' aangeboden, Weliswaar tegen een geringe betaling, „maar ik beschouwde dat als een soort reisvergoeding", al dus de^verdachte. Dat de'jongens zich uit eigen vrije wil meldden, blijkt ook uit een verklaring van hen. De zaak kwam aan het licht toen Vlaardingen Een 36-jarige Vlaardinger heeft gisteren voor de Haagse rechtbank in hoger beroep de ontzegging van de rijbevoegdheid aange vochten, die hem eind 1982 „door de politierechter in Rot terdam was opgelegd. De ver dachte betoogde dat hij de auto bij zijn yjrerk niet kan missen. De Vlaardinger was op 1 juni 1982 op de Deltaweg aange houden, omdat hij met teveel alcohol achter het stuur zat. Zijn raadsman, mr. A.F.L. Geerdes, voerde aan dat de man nooit eerder met justitie in aanraking was gekomen. Procureur-generaal mr. B. de Hoogh eiste een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbe- voegheid van zes maanden, met een proeftijd van twee jaar. De rechtbank doet op 29 mei uitspraak. het trio voor een serie kleine inbraakjes door de politie werd verhoord. De man, die toegaf al zo'n vijf jaar 'jongens aan huis te krij gen', verklaarde zijn gedrag uit zijn verleden. „Sinds ik ar beidsongeschikt werd, omdat ik diabetes ben, ben ik enorm vereenzaamd. Ik heb veel vrienden verloren." Daarom zou hij uiterst gevoelig zijn ge worden voor de avances van de jongens. „Ik voel me dan ook meer slachtoffer dan beklaagde", hield hij de rechtbank voor. „Nadat de Schiedamse politie in november proces-verbaal tegen me had opgemaakt, ben ik door een soort hel gegaan. Telkens kwamen er vrienden van de jongens aan de deur die zich homofiel verklaarden. Zij verlangden van mij sexuele handelingen te verrichten. Mijn weigering ging telkens gepaard met vernielingen. Soms probeerden die jongens daarna bij mij in te breken. Gelukkig is het nu wat rusti ger aan het front. Ik wil niets liever dan het zo houden." Uitspraak op woensdag 30 mei. Vlaardingen SGP-raads- lid Rien Lensvelt Iaat de naar zijn mening onheuse behandeling, die hij deze week kreeg van wethouder Floor Quast in de raads commissie voor verkeer, niet op zich zitten. Hij is van plan daarover een de zer dagen een gesprek met burgemeester Van Lier te houden. Ook denkt hij ero ver, de kwestie maandag avond aan dc orde te stel len tijdens de commissie voor algemene zaken. Het incident deed zich dinsdag voor tijdens de vergadering van de commissie voor ver keer. Lensvelt, die graag wilde spreken over de noodzaak een voetgangersoversteekplaa ts aan te leggen voor het verzor gingscentrum Uitzicht in Holy, maakte zich erg nijdig over het feit dat wethouder Floor Quast (VVD) eerst een alge mene discussie wilde houden over de vraag hoe in de toe komst oversteekplaatsen be veiligd moeten worden. Omdat Lensvelt op dat moment zijn zin niet kreeg werd hij zo kwaad, dat hij van zijn stoel opstond, spinnijdig zijn spulle tjes in zijn koffer propte hetgeen hij zo haastig deed dat Rien Lensvelt: nog steeds vertoornd... het grootste deel prompt op de grond viel, zodat hij nogmaals moest opruimen om vervol gens met een rood hoofd de zaal uit te stappen. „Ik word toch niet serieus genomen in die flutcommissie", zei hij. De andere raadsleden keken ver bijsterd toe en trachtten hem met opmerkingen als: „Joh, Rien, doe niet zo raar en ga weer zitten" tot kalmte te ma nen, maar voor ze het wisten stond de SGP'er al buiten. Lensvelt is nog steeds erg boos over het incident. „Zeg maar gerust dat ik vertoornd ben. Ik vond het geen manier om een raadslid te behandelen. Ik be grijp ook best wat er achter zit: er ligt een brief van Uitzicht waarin om een oversteekplaats wordt gevraagd. Er is natuur lijk geen geld om alle over steekplaatsen optimaal te be veiligen: ik ben de eerste die dat zal toegeven. Maar Quast en verkeersingenieur Van Loosbroek wilden die algeme ne uitspraak van de commissie gewoon, om vervolgens naar Uitzicht te kunnen stappen met de mededeling: de com missie vindt dat het niet moet. Dat 2al er gewoon achter." Wethouder Floor Quasi snapt niets van die redenering. „Hij had al lang ziin zin gekregen, want er was al concensus voor die overstreekplaats bij Uit zicht: die wordt in de ambtelij ke verkeersgroep verder uit gewerkt en die komt er. Dat nad hij blijkbaar niet in de ga ten. Ik heb hem niet het woord ontnomen, maar hem wel enkele malen gezegd dat ik mij aan het agendapunt wil de houden, en dat was de alge mene problematiek met over steekplaatsen op wijkverbin- dingswegen En hij kwam steeds maar op Uitzicht terug. Is hij nog steeds vertoornd? Dan moet hij inderdaad maar met Van Lier gaan praten. Het is jammer dat hij zich zo op windt, want verder is het een goed raadslid." Vlaardingen De 'Riet kerk-dagen' (twee extra vakantiedagen voor ambtenaren) bieden de gemeente Vlaardingen de mogelijkheid tot en met eind 1985 acht nieu we, volledige arbeids plaatsen te scheppen. De vier voor dit jaar hoopt wethouder personeelszaken. Floor Quast, onder te bren gen bij de sociale dienst (2,5) en de stadsgehoorzaal (1,5). Hij zei dat "gisteren in de commissie personeelszaken toen werd gesproken over de automatiseringsplannen van de gemeente. De extra arbeidsplaatsen bij de GSD vallen misschien zelfs nog wel buiten die uitbreiding, hield Quast de commissie voor. Zij zullen worden belast met controlewerkzaamheden. „Op die manier verdienen ze zich zelf in feite terug", aldus de wethouder. Ook de voorgenomen uitbrei ding bij de Stadsgehoorzaal werd door de commissie goed ontvangen, Quast wil hiermee een einde maken aan de situa tie dat de Stadsgehoorzaal bij na volledig op wvm'ers en an dere vrijwilligers draait. Van de automatisering ver wacht Quast overwegend posi tieve effecten. „De combinatie van afvloeien/VUT en auto matiseren maakt die hele ope ratie dragelijk. „Op die manier ontstaat er slechts geringe fric tie in het ambtelijk apparaat." Quasi verwacht binnen vijf jaar de loonsom als hoofdbe standdeel van de gemeentebe groting tot onder de huidige 70 procent te kunnen brengen. Anderzijds wees hij de comm- missie erop dat er nieuwe, ge specialiseerde banen zullen ontslaan. „Dat moet je natuur lijk ook weer honoreren." Aan de personeelssituatie voor de komende jaren wil Quast ook aandacht besteden in een nota over deeltijdarbeid, werk tijdverkorting en groeibanen. Naar aanleiding van de sa menvoeging van de afdelingen voorlichting en juridische za ken. waaraan momenteel hard wordt gewerkt, merkte Quast op dat ook andere 'fusies" In de toekomst tol de mogelijkheden behoren. Al te gemakkelijk mag daarover wat hem betreft niet worden gedacht. „Je rrnfet Jaarbij oppassen dat je geen florerende kleine koninkrijk- es aantast." Vlaardingen Een 24-jarige Vlaardinger is de afgelopen nacht niet zwaar hoofdletsel naar het Rotterdamse Dijkzigt- ziekenhuis gebracht, nadat hij op de mr. L.A. Kesperweg met zijn auto tegen een betonnen paal van het spoor weg viaduct was geknald. De 31-jarige broer van het slachtoffer, die ook m de auto zat. werd min der zwaar gewond. De bestuurder verloor waar schijnlijk de macht over het stuur nadat hij de trottoirband had geraakt. De auto kwam te gen een betonnen pilaar tot stilstand. De 31-jarige passa gier moest in het Schielandzie- kenhuis worden behandeld. Van de auto bleef weinig over. Maassluis Zes kelderboxen aan de Burgemeester Schwartzlaan en het Burgemeester Dommisseplein in Maassluis-West zijn de afgelopen nacht in vlammen opge gaan, De politie twijfelt er niet aan, dat de branden zijn gesticht. De schade loopt in de duizenden guldens. Al twee keer eerder, in november vorig jaar en later in februari, werden in dezelfde buurt branden in kelder boxen gesticht. De bewoners wijten dat aan het vrij toe gankelijk zijn van de gangen naar de bergruimten en dringen al geruime tijd aan op maatregelen van het ge meentelijk woningbedrijf. Die zouden toegezegd zijn, maar tot nu toe is er niets gebeurd. Twee keer moest de brandweer in de afgelopen nacht uit rukken. Om twaalf uur voor de brand aan de Schwart zlaan, drie uur later stonden drie kelderboxen aan het Dommisseplein in vuur en vlam. Beide keren, waren de spuitgasten anderhalf uur in de weer om het vuur te blus sen. Er zijn mensen die onze krant nog met bon lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f verandering in. Adres.- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f PosiCo^~7~ en goed beloond! Want voor die kleine» e' moeite krijgt u een verzilverd P'aats; miniatuur van de doteer m ais Laurenskerk. f Waara.._;dm""«uUrvajdet Adres; Postcode: Te>eloo„;_^ - - M ^"urdebn «i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1