WATERWEG PvdA-fractie stoot Van der Lugt nu uit SPORT Commerciële commissie bouwt aan SW's toekomst AI jaren 'oorlog' over vierde veld Oranje Nassau mist motivatie Rotterdams Nieuwsblad Cup 1984 Gevolg van SSSN-schandaal Lasimir leerlingen bij bedrijven Alcohol voor volkstuinders V reemdelingen op andere tijd Al vijfhonderd donatiekaarten verkocht Rijsoord en FC Maluku in grote finale Jeugd VZC timmert aan de weg Vlaardingen en VCS weer in een poule Nieuwstraten kiest voor DVO SPORTAGENDA Schiedam De PvdA heeft Jos van der Lugt uit haar gemeenteraadsfractie gezet. Gisteravond om half twaalf, aan het slot van de raadsvergadering, maakte PvdA- fractieleider Gé Brouwer hekend dat Van der Lugt niet meer kan worden be schouwd als lid van de PvdA-fractie. Het was Brouwer niet bekend, of Van der Lugt nu een eenmansfractie gaat vormen. Wel had Brouwer de indruk, dat Van der Lugt blijft weigeren zijn .xaadszetel op te geven. ^Brouwer deelde de gemeenteraad mee, dat hiermee een eind is gemaakt aan een situatie, die de PvdA al «"meer dan een jaar ongewenst acht. De politieke posi tie van Van der Lugt kwam vorig jaar aan het wan kelen als gevolg van het schandaal bij de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN), dat al in oktober 1982 aan het daglicht kwam. De SSSN had Van der Lugt als opbouwwerker in dienst, maar ontslag op staande voet volgde nadat de financiële administratie niet bleek te kloppen. De hele organi satie van de SSSN bleek ook bestuurlijk een rommeltje te zijn geweest. Dat bracht een scheuring tot stand tussen het SSSN-bestuur en de actieve wijkbewoners. In die tijd was er voor de PvdA nog niets aan de hand. Echter, toen de SSSN de rechter inschakelde om van Van der Lugt duizenden guldens terug te vorderen, meende de PvdA dat zijn politieke integri teit op het spel kwam te staan. Van der Lugt noemde zichzelf onschuldig en bleef zitten, maar de PvdA stelde een commissie van wijze mannen m, die moest gaan bemiddelen. Deze commissie zou er niet uitge komen zijn. Brouwer gisteravond: „Overleg en be middeling hebben niet geleid tot overeenstemming." Volgens Brouwer heeft de rechter onlangs uitspraak gedaan, waarbij weliswaar niet de hoogte van het be drag nog werd vastgesteld dat Van der Lugt de SSSN zou moeten terugbetalen, maar waar de PvdA wel uit proeft dat de principiële fout bij de ex-op bouwwerker ligt. Dat is voor de fractie voldoende geweest om hem nu uit te stoten. Op verzoek van de PvdA functioneerde Van der LiVjt al een jaar niet meer als raadslid, in afwachting van de rechterlijke uitspraak. Het is niet bekend of hij, nu hij een eenmansfractie kan gaan vormen, weer actief wordt in de Schiedamse politiek. Volgens Brouwer zal Van der Lugt niet als PvdA-lid ge royeerd kunnen worden, zolang hij zich houdt aan het verkiezingsprogram. door Paul Houkes Vlaardingen De malaise onder leerlingen van het voortgezet onderwijs begint weer wat af te nemen; dat is althans de indruk van het onderwijsteam van de scholengemeenschap Professor Casimir in Vlaardingen. Veel leerlingen zien de toe komst weer iets zonniger tege moet dan een paar jaar gele den. Maar toch kan aan de motivatie van die leerlingen nog heel wat verbeteren. „Om het wat plastisch uit te druk ken: veel leerlingen leren ver keerd lopen. Ze lopen achter waarts hun toekomst tege moet. Daarmee wil ik aange ven: men heeft vaak een ver keerde instelling ten opzichte van de periode die na de school komt. Ze laten zich bij wijze van spreken eerst bij de sociale dienst inschrijven voor een uitkering en gaan dan pas op zoek naar werk", meent rector Lou Maas van de seho- lengemeenchap. Vooral om het toekomstbeeld voor de leerlingen wat helder der te maken en ook om leer lingen, die erg slecht gemoti veerd zijn, te laten zien dat er na de schoolopleiding toch aardige mogelijkheden zijn, start Casimir na de vakantie periode met het project 'ar- beidservaringsleren', afgekort AEL. Met dat project, dat wordt gehouden onder auspici ën van het Contactcentrum Onderwijs Arbeid (COA) Rijn mond, kan aan leerlingen van de vierde klas havo van de scholengemeenschap een beeld gegeven worden van wat hen straks, in hun beroepsleven, te wachten staat. Rector Maas geeft aan dat het nutug is als leerlingen van het voortgezet onderwijs, maar ock de school zelf. wat beter in contact komen met het be drijfsleven. „Ook voor leer krachten geldt dat. Er zijn le raren die nog nooit een bedrijf van binnen gezien hebben. Juist met zo'n project kun je daar heel wat aan doen." Werkweek De kern van het project is, dat alle leerlingen van de vierde klas havo een week lang in een bedrijf aan het werk zul len gaan. Die leerlingen moe ten in dat bedrijf daadwerke lijk meewerken, maar daar naast moeten ze ook wat tijd overhouden om eens te onder zoeken hoe het nou op zo'n kantoor, in die fabriek of bij die instelling toegaat en wat er als werknemer allemaal van hen wordt verwacht. Van hun ervaringen in die week moe ten ze een verslag schrijven, dat later op school kan worden behandeld. De complete pro jectperiode duurt 12 weken, waarin die 'werkweek' is inge past. Tijdens de overige elf weken zal vier lesuren per week aan het project gewerkt worden, waarbij veel aandacht zal worden besteed aan ar beidsverhoudingen, de beste manier om te solliciteren, het functioneren van het bedrijfs leven enzovoort. Piet van der Helm, een van de leerkrachten die mei de bege leiding van het AEL-prnject is belast: „Van de leerlingen, die aan hel project meedoen, zal erg veel zelfwerkzaamheid worden gevraagd. De leraren zullen tijdens dat project ook meer optreden als begeleiders dan als opdrachtgevers." Zijn collega Henk Kok vult aan: „Het fijne aan zo'n project is ook, dat je allerlei vakken die normaal in afgescheiden les uren worden gegeven erbij kunt betrekken en kunt inte greren in het project. Maar het helangrijkste is natuurlijk toch, dat de leerlingen ook al is het maar voor een week toch eens een stukje ar beidservaring opdoen. Ze heb ben er eens van geproefd: ze kunnen na afloop wellicht zeg gen: in zo'n bedrijf wil ik abso luut niet werken. Of iuist wel, dat kan natuurlijk ook." Meer comact Aan het AEL-project zullen zo'n 100 leerlingen meedoen. Dat betekent, dat er voor de werkweek, die in het eerste kwartaal van 1985 plaatsvindt, ook 100 werkplekken bij be drijven in de omgeving moe ten worden gevonden. Volgens het team van Casimir zal dat wel lukken. Maas: „Ook van uit het bedrijfsleven krijgen we regelmatig signalen dat men meer contact met het voortgezet onderwijs wil. Het kan ook andersom werken: ook vanuit bedrijven kunnen opmerkingen komen van: waarom besteden jullie aan dat of dat niet wat meer aandacht? Daarnaast is het ook een stuk je public relations voor die be drijven. Het levert op de een of andere manier toch rende ment op." In Rijnmond doen 5 scholen voor voortgezet onderwijs aan een soortgelijk project mee; landelijk zijn er nog meer, evenais in Denemarken, Bel- gie en Duitsland. Er is subsidie voor, afkomstig uit de EG-pot voor werkloosheidsbestrijding en van het ministerie van on derwijs. Piet van der Helm, rector Lou Maas (midden) en Henk Kok in een van de vierde klassen Havo van het Casimir. „Het opdoen van een stukje ervaring is zeer belangrijk" Bommelding bij voetbalclub Maassluis Nietsvermoedend nam wedstrijdsecretaris Piet dé Koeijer van Excelsior Maassluis dit weekend vlak voor het begin van de thuis wedstrijd van het eerste tegen Zwart Wit'28 de telefoon op. Tot zijn stomme verbazing hoorde hij het volgende: „We hebben een bom geplaatst in de kantine." Dat was alles. Het bestuur nam daarop geen en kel risico. Het informeerde de politie, liet de kantine en de kleedkamers ontruimen en wachtte vervolgens op de komst van de eerste agenten. Na een korte, maar intensieve speuractie werd het clubhuis weer voor bestuur, supporters en spelers vrij gegeven. Later in de bestuurskamer werd er voorzichtig gespecu leerd over de identiteit en de beweegreden van de anonieme beller. „Ik weet alleen dat het een jongensachtige stem was", aldus De Koeijer. Dat bleek voor enkele leden genoeg om de beschuldigende vinger rich ting de nabij gelegen Verto- wiik uit te steken. Het vierde veld van Excelsior is al jaren lang inzet van een steeds grimmiger wordend conflict met wijkbewoners. Secretaris Karei Parre vindt het te ver gaan om de bom melding in de schoenen van een wijkbewoner te schuiven. „Maar ik kan niet ontkennen dat we grote problemen heb ben met een aantal bewoners. Regelmatig worden bij ons de hekken doorgeknipt en stalen buizen doorgezaagd. Dat ge beurt niet af en toe, maar we kelijks." De gaten die in de af rastering worden gemaakt zijn groot genoeg om met bromfiet sen het terrein te kunnen be treden. „Dat gebeurt dan ook. Het vierde veld van Excelsior Maassluis, inzet van het conflict met de bewoners Er wordt druk gecrosst. Op zonnige dagen kornt het voor dat wijkbewoners hun klap stoeltjes meenemen en zitten te zonnen op ons speelveld," Inzet van het slepende conflict is de opvatting van wijkbewo ners dat er te weinig groen in de wijk is waarop gespeeld kan worden. Het vierde veld moet worden opengesteld voor de leugd uit de wijk, vinden veel omwonenden. Hoe grimmig het er inmiddels al aan toegaat, doet Parre uit de doeken aan de hand van een reeks voorvallen. „We hebben het meegemaakt dat het hele veld bezaaid lag met glas En toen we een keer met de wijkbewoners over de pro blemen wilden gaan pralen, werden we met stenen en rot jes bestookt." Om aan de 'oor log' een einde te maken is in middels contact gezocht met de gemeente, die wekelijks braaf het hekwerk proviso risch repareert, de politie en de Maassluise Sportraad. De politie is gevraagd regelmati ger bij het veld te surveilleren. G reetje Grijpma In de foyer van het Unilever Re search Laboratorium aan de Olivier van Noor daan wordt woensdag 23 mei cle tentoonstelling geopend van Greet ie Grijpma. Van haar zijn daar veelkleurenlino's, schilderingen op mastplanken en gccalligrafeerde tek sten te zien De tentoonstelling duurt tol 12 jum en in op zaterdag en zon- deg van twee tot vijf ie zien Kinderfilm In zaal De Deel aan de Baarnhoeve in Vlaardingen houdt de wykveiem- ging Hoofditedenbuurt woensdag 23 mei een filmmiddag voor kinderen. Er wordt een tekenfilm gedraagd. Aanvang twee uur Carifusion De formatie Carifusion Ueedl don* derdag 24 mei op in discoclub Pee- Dee aan de Oosthavenkade in Vlaar dingen Dit orkest, dat vorig speelde op het North Sea Jazzfestival, brengt muziek, die een combinatie is» van jazz, funk en de traditionele Caribi sche muziek. Het concert begint om 22 uur Schiedam De volkstuin ders vereniging Vijfsluizen hoeft van het Schiedamse col lege van B en W toestemming gekregen in het verenigings gebouw alcoholhoudende dranken te schenken. Om ge luidsoverlast op het complex te voorkomen heeft het college bepaald dat er een polmcter of geluïdsbcgrenzer moet worden aangebracht m de installatie. Binnen mag het geluid met harder zijn dan 75 decibel en buiten het gebouw niet meer dan 35 decibel. Zolang er mu ziek ten gehore wordt ge bracht m het gebouw moeten ramen en deuren dicht zijn en dicht blijven, hebben B en W bepaald. Schiedam De vreemdelin gendienst van de Schiedamse politie zal met ingang van juni niet meer op zaterdagochtend geopend zijn voor publiek, maar op koopavonden. On danks bezuinigingen op over werk wil de politie de moge lijkheid laten bestaan om men sen buiten kantoortijden te helpen papieren in orde te ma ken. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 22 mei 1984 Vlaardingen WION bakte Oranje Nassau een lelijke poets. De Vlaardingse korfbal lers, die al veilig waren, wer den op eigen terrein met 7-3 beentje gelicht- Vlaardingen, eveneens voor eigen publiek spelend, dwong ELKV met 9-5 tot capitulatie. Een verjongd Harga ging in Schiedam met 7-6 onderuit tegen Keep Fit. Oranje NassauWIÖN 3-7 WION had de punten nodig en moest ten koste van alles win nen. Oranje Nassau had de il lusie, nu het veilig is, nog leuk te kunnen 'ballen'. Het pakte allemaal anders uit. Geholpen door een matig leidende scheidsrechter, kreeg WION volop de gelegenheid fors te spelen. Oranje Nassau stelde daar slechts weinig effectieve daden tegenover en keek hal verwege tegen een 1-4 rust stand aan, In de tweede helft werd het een wedstrijd met or dinair slaan- en trek werk. Doelpunten: Dieuw van der Windt, Coby van Keulen. VlaardingenELKV 9-5 In een goede eerste helft nam Vlaardingen het heft stevig in handen en zette het ELKV op een duidelijke achterstand: 6- 1. Na de hervatting werd het minder. Vlaardingen schiep zich legio kansen, maar het missen daarvan werkte demo tiverend. ELKV streed tegen degrada tie, maar kon het Vlaardingen toch niet echt moeilijk maken. Pas na 6-3 kwam de Vlaar dingse aanval weer aan scoren toe. Het werd uiteindelijk een 9-5 overwinning. Doelpunten: John Kuyt, Monique Verweij, René Zwets, Dick van Ekelen- burg, Rien Rozendaal, Marijke Strubbe en Ellen van der Hoe- ven. HargaKeep Fit 6-7 Met de wetenschap, dat de degradatie al een feit was, zette Karei van der Linden de jeugd in. Onno Sluimer en Evert van der Broek, twee jonge spelers, kre gen hun kans en zij kunnen terug kijken op een goede wedstrijd. Keep Fit had veel belang bij deze inhaalwedstrijd, omdat het nog in de strijd is voor de titel. De eerste helft was bar en boos en met siecl ts 1-3 ging de rfust in. Na de hervatting kreeg Keep Fit de gelegenheid om uit te lopen naar 1-5. Toen werd Harga wakker en zette het de achtervolging in. Bij 2-5 greep coach Karei van der Linden in en haalde hij Diana Oostlander en Hennie de Brons naar de kant. Van der Linden stuurde Joyce Pe ters en zichzelf het veld in. Harga kwam volledig terug in de wedstrijd, 5-5. Met nog vijf minuten te spelen was de spanning te snijden. Keep Fit nam een voorsprong, maar di rect daarop nivelleerde Harga dit: 6-6. Toch trok Keep Fit aan het langste eind: 6-7. De sterke eindsprint vergoedde veel van het slechte spel daar aan voorafgaande Doelpunten: Pauline Meijer, Regina van Dongen. Lemc Al- blas, René de Goede en Karei van de Linden. Schiedam De kans, dat SVV ook volgend seizoen als betaald voetbal organisatie <bvo) door het leven gaat, is sinds gisteravond laat met sprongen gestegen. De zoge naamde 'commerciële commissie', speciaal in het leven geroepen om financiële midde len te verkrijgen waardoor een vèèl beter elftal kan worden geformeerd, heeft nu al 100.000 gulden binnen. Het streefbedrag is gesteld op het drievoudige daarvan, maar na de eerste en zo succesvol verlopen besprekingen, denkt SW's voorzitter Cor de Vries, dat het nog heel vreemd moet lopen, wil de Schiedamse eerste divisieclub dat bedrag niet halen. De drie ton die bij elkaar wordt 'gepraat', zal in z'n ge heel worden geïnvesteerd in spelersmateriaal. „Het is onze bedoeling", vertolkt De Vries min of meer de mening van de commissie, „dat we bijna een heel nieuw elftal in het veld brengen, met aantrekkelijke spelers. Dat is het enige, waar mee die commissie zich de ko mende weken zal bezighou den. Daarom was onze nieuwe door Donald Bax trainer Dick Buitelaar ook aanwezig. Hij is door alle aan wezigen stevig aan de tand ge voeld en heeft z'n visie gege ven over de ploeg die hij wil samenstellen en het voetbal dat hij daarmee wil spelen". De commissie wordt voorlopig bemand door Martin de Jager (compagnon van De Vries), Aad van Lingen, Jan Jonge- breur en De Boer. „En", vult De Vries aan, „er is nog een aantal mensen, dat op de ach tergrond aan deze akties mee werkt. Zij gaan via een per soonlijke benadering nog meer contacten leggen. Zodra een en ander definitief gestalte heeft gekregen, wordt er een soort van dagelijks bestuur binnen deze commissie geformeerd, die uit ongeveer vijf personen zal bestaan Dit vijftal gaat Feyenoorder Wim van Til is één van de mogelijke verster kingen voor SVV, dankzij de activiieiten van de commerciële commissie. zich dan uitsluitend met hel betaald voetbal bij SVV be moeien, uiteraard onder super visie van het bestuur". Naast de installatie van deze commissie is SVV ook al de boer opgegaan met de verkoop van donatiekaarten. Van de duizend kaarten, die worden .uitgegeven, zijn er nauwelijks een week na de start van deze aktie ai vijfhonderd verkocht „Daar blijft hel niet bij", aldus De Vries. „Er komen nog veel meer akties. Ze gaan wc bij voorbeeld ook de Schiedamse wijken in. Hel is de bedoeling, dat al die akties zeker tot sep tember doorlopen. Vanavond hebben we. kun je zeggen, de eerste aanloop gehad en die is bijzonder posiicf verlopen", ziet De Vries al zijn inspannin gen in goede banen geleid worden. Rest nog het liquiditeitspro bleem. dat zich in hoofdzaak toespitst in het uitbetalen van a ch terstal Jige spelerssa J a n ssen. ,,Op 1 juli wil ik schuld vrij zijn", neemt De Vries geen blad voor de mond. „Als ik al m'n uitkeringen krijg, waarop ik du seizoen nog recht heb, dan speel ik over dit jaat quit te. Die problemen staan ook helemaal los van de commis sie, dat is mijn pakkie aan als bestuurdhd. Het is gewoon zo, dat ik de nieuwe competitie helemaal blanco wi beginnen Ook wat dat betreft, geloof ik in een goede afloop..." Vlaardingen FC Maluku en Rijsoord maken van avond in Hekelingen (aan vang 19 uur) uit wie zich de hoofdprijs van de Nieuws blad Cup 1984 toeeigent. FC Maluku versloeg vorige week in de eindstrijd van het district 2 (waarin ook de clubs uit het Waterwegge bied waren ondergebracht) Capelle met 1-0, terwijl in district 3 Rijsoord met 2-1 te sterk bleek voor eersteklas ser ASWH. De hoofdprijs is een weekeinde naar het K N V B-spo rtce n t rum te Zeist, ter waarde van twee duizend gulden. Nummer twee incasseert vijftien wed strijdballen, goed voor een waarde van vijftienhonderd gulden. Mocht het door de weersom standigheden onmogelijk zijn om vanavond te kunnen spelen, dan wordt de wed strijd verschoven naar zon dag. wederom op het terrein van Hekelingen. De aan vang is ook dan 19.00 uur. Rotterdam De jeugd van de Vlaardingse Zwem Club (VZC) heeft tijdens de provin ciale zwemkampioenschappen van Zuid-Holland prima ge presteerd. Danny van Hees werd provinciaal kampioen op de 100 meter vlinderslag in een tijd van 1.24.4 minuien. Daarmee zette hij tevens zijn tijd voor deelneming aan de nationale titelstrijd scherper. Gcrune van den Berg was ook goed op dreef. Zij greep de ti tel op de 100 nieter rugslag (121.2), eveneens goed voor een limiet voor de NK. Ande re limieten waren er voor Caby van Leen (derde op 100 meter rug tn 1.26.8 en derde op 100 meter vrij in 118 5) en Sonja Stem (derde op 100 me ier school in 1.32 5). Vlaardingen De heren van Broieco Vlaardingen en VC Schiedam komen elkaar ook in het nieuwe volleybalsei/oen tweemaal tegen. De regionale toppers zijn ondergebracht m dc- eerste divisie B. Naast bezoekjes aan Schoonhoven (DOS) en Krimpen aan den IJssel (VCK) liggen er voor de twee ploegen louter verre uitwedstrijden in het verschiet. Het gedegradeerde dameszestal van Vlaardingen is in de beduidend regionaler ge tinte derde divisie G ingedeeld. De volledige compel lile-lnd el mg Is: Heren eert te divisie B: Kalmko (Scheve- mngen), Morres H (Hulst), Udenhout. EAW (Arnhem), Harnmon G (Geldrop), Broieco Vlaardingen. Tiemslra N (Nijmegen), DOS (Schoonhoven), VCK (Krim pen aan den IJssel), Polaris (Helmand), VCS (Schiedam) en Geevers P&P (Schaesberg); Dames derde divisie G: RVC/LI ba non'SO (Rotterdam). Zeven huizen, Ekspalvo (Dordrechl). Radius (Gouda), AV'40 (Delft). Broieco Vlaardin gen, PVC/Blokkoer (Rijswijk), Oikos (Den Haag), De Meieoor (Gonnchem), In termezzo <Mfddelha.'nis), Leython (Leiden) en Sliedrecht Sport. Vlaardingen Karin Nieuw straten komt volgend seizoen Dinsdag 22 mat Voalbab 19.00 uur Finale Nieuwsblad Cup lussen FC Maluku en Ri|soard op terrein Heke lingen; 19.00 uur Zwaluwen Vlaardin gen—De Zwervers (beslissingswed strijd degradatie naar derde klasse op terrein Barendrecht). 19.00 uur TSB—Meerkerk (beslissingswedstrijd degradatie naar vierde klasse op ter rein WGZ in Zwljndrecht). Woensdag 23 cnafc Honkbal: 19.00 uur Vlaardingen HcJy—Braves. uit voor het Oudbeijerlandse DVO. De Vlaardingse volley- balster, die enkele weken gele den met haar oude club Broie co Vlaardingen naar de derde divisie degradeerde, heeft na een aantal proeftrainingen in de Hoeksche Waard besloten over te stappen naar de nieuwbakken eerste divisio nist, Hans Soeters, de Schie damse trainer-coach van DVO, heeft met deze 'transfer' zijn selectie voor komend seizoen zo goed als rond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3