Vlaardingen behouden Stiltegebied in Staelduinse bos SPORT 19 Hostie Laatste stukje Jugendstil in \±ui HERKANSING BIEDT MOGELIJKHEDEN VOOR ZWALUWEN VL Passend cadeau Wim Maurits 'Sint Juttemisflat' wacht op onderhoud PERSOONLIJK viadut'twi Binnensingel: CDA gunt VVD geen extra commissielid Tweede internationale feestavond in 4 Molens Noodbestuurspost nog niet geschrapt Brutale koffiedief Koemarktbrug lastige klus Bezwaren SSWO halen niets uit TSB blijft na zege op Meerkerk derdeklasser Leen Pij peis en Ulrich Purperhart van grote waarde VFCen Fortuna in finale Keizerwaard gaat door met Lobman Sprookje is uit voor SVV 2 ss&sssssk# Vlaardingen „Het enige stukje Jugendstil in Vlaardin- ■gen afbreken... Cultuurbaraba- ;renï"f voegde SP'er Remi Pop- .pe de PvdA-raadsleden in de ^commissie stadsontwikkeling toe. De sociaal-democraten 'pleitten ervoor het monumen tale viaduct aan de Binnensin gel maar af te breken, omdat •ze de kosten van de opknap- beurt te hoog vonden. Buiten de PvdA vonden alle partijen het behoud van het viaduct, dat na aanleg van een rand weg alleen nog als fietspad dienst zal doen, wel ruim drie ton waard is. De dijkgraaf van het Hoog heemraadschap Delfland had de gemeente voor de keuze ge steld: het oude viaduct in stand houden óf afbreken en 4 een modem fietsviaduct aan- leggen. De PvdA'ers vonden dat het afbreken moest wor den. In een tijd van bezuini gingen kun je niet zomaar ruim drie ton uitgeven aan een mooi viaduct, vond Wil lem Kwakkelstein. Hij voerde aan dat ook de culturele raad blijkens een advies niet zoveel waarde hecht aan het enige stukje Jugendstil in Vlaardin gen. „Dom van die raad", vond wethouder Bas Goudri- aan. Het CDA twijfelde aanvanke lijk ook. „Wat is de functie van dat viaduct na de opknap beurt?", wilde ex-wethouder Cees Bot weten, „Een goed fietspad", zei Goudriaan. „Een duur fietspad", repliceerde Bot. Maar nadat zowel Goudri aan als de directeur gemeente- i werken J. Gerritze een vurig pleidooi voor het 'karakteris tieke-stukje Vlaardingen' had den gehouden, schaarde ook het CDA zich in de rij van de beschermers van de Vlaar- dingse cultuur. Wanneer het viaduct in de steigers gaat is nog niet be kend. Het Jugendstil-viaduct van de Binnensingel: behouden on danks 'cultuurbarbaren'... Schiedam Het CDA is het er niet mee eens dat ook VVD-fractieleider Gerard Verhulsdonk zitting gaat nemen in de commissie stadsvernieuwing. Er zitten al twee VVD'ers in, namelijk wethouder Cor van Tilborg en Annie Renskers, redeneerde CDA-fractielelder Piet Roosen. Vol gens Roosen is het twee jaar geleden de bedoeling geweest de commissies zo klein mogelijk te houden, hetgeen nu door de WD doorkruist wordt. Roosen vroeg de VVD naar de redenen van de uitbreiding. Aanvankelijk ging Verhulsdonk er niet op in. Burgemees ter Scheeres zei ook de diepere roerselen der liberalen niet te kennen, maar B en W hadden het VVD-verzoek ook zo wel willen honoreren. Later werd Verhulsdonk toch ge prest zijn mond open te doen, maar hij liet weten het 'ivoor' achter zijn tanden niet te wilien laten zien, Verhulsdonk ging ontkennend in op de veronderstelling, dat hij een oogje in het zeil wil houden bij de stadsvernieu wing, omdat zijn partijgenote Renskers onlangs zelfs de ambtenaren schaamrood bezorgde door haar argumentatie. Schiedam De Interna tionale Werkgroep Nieuw- Iand houdt vrijdag voor de tweede maai een interna tionale ontspanningsavond in dienstencentrum De 4 Molens. Het doel van de werkgroep is door het organiseren van internationale activiteiten komen tot een leefbaar kli maat in de wijk Nieuw- land. Om mede dit doel te bereiken wordt er die avond weer een internatio nale feestavond gehouden. De eerste werd vorig jaar december gehouden. Er kwamen naar schatting hondervijftig personen. Dit maal is er gezorgd voor le vende muziek en treden er twee volksdansgroepen op. Voorts is er volop de gele genheid om drankjes en lekkere hapjes als köfte en ..baklava te nuttigen. Het feest begint om half acht. Er is voor kinderop- Schiedam Het slecht onder houden flatgebouw aan de Nieuwe Damlaan, nabij de spoorbaan; kan beter de 'Sint Juttemisflat' worden genoemd. Dal vindt PSP/PPR-fractielei-^ der Herman Noordegraaf, die zich aansluit bij kritiek van CDA'er Wout van Haften op het gemeentelijk woningbe- heer. Van Haften heeft in de ge meenteraad uitgebreid de klachten opgesomd van bewo ners van de Nieuwe Damlaan- flat. Al in 1978 klaagde er ie mand, dat het regenwater de woning binnenkwam. Dat was een jaar later nog zo en nog steeds- Ook zijn er klachten over tocht (,je ruikt de luch tjes van de buren"), waar vol gens Van Haften nooit iets aan gedaan wordt. Het toppunt was voor de CDA'er wel, dat de flatbewoners al geruime tijd geen huismeester meer tot hun beschikking hebben, waardoor dus de servicekosten omlaag hadden kunnen gaan, terwijl integendeel de service kosten gestegen zijn. Van Haften liet weten dat de twaalf jaar oude flat nog nooit opgeschilderd is, wat volgens hem feitelijk elke vijf jaar dient te gebeuren. „Zo verpau peren deze gemeentewonin gen," zei hij. Wethouder Van Tilborg zei er moeite mee te hebben, dat de indruk werd gewekt dat de ge meente een slechte huisbaas zou zijn. Nu verhuizing munitie-opslag Westland Als de munitie opslag uit het Staelduinse bos is verwijderd, moet daar een stiltegebied voor in de plaats komen. Dat vindt het ministe rie van Landbouw en Visserij. De zeldzame flora en fauna in het thans nog besloten gedeel te van het bos moet beschermd worden, aldus hel ministerie. Het gaat om een stuk grond van 35 hectare. Met het aan wijzen van die grond als stilte- gebied wordt bedoeld dat het bestemd wordt door beperkt recreatief mede-gebruik. Dit wil zeggen dat het wel toegan kelijk is voor wandelaars, maar dan wel tegen betaling. „Dus niet voor dagjesmensen en bromfietsers, maar wel voor degenen die echt geïnte resseerd zijn", aldus een voor- lichter van het ministerie van Landbouw. Voorzitter M. van Prooijen van de Vrienden van het Staelduinse Bos kan zich wel voorstellen dat een gebied van twee, drie hectaren tot beslo ten natuurgebied wordt be stempeld. „Onze deskundigen zijn het er over eens dat dit bijzonder waardevol zou kun nen zijn. Dan is er ons inziens een goed evenwicht tussen na tuur en recreatie". Zeven miljoen Staatssecretaris Van Hou we lingen heeft in december vorig jaar de Tweede Kamer gemeld dat de munitie-opslagplaats in het Staelduinse bos uiterlijk per 1 januari 1987 kan zijn verhuisd naar De Kom in Wassenaar. Het rijk is bereid om hiervoor zeven miljoen gulden voor z'n rekening te nemen. Het resterende miljoen wordt in principe voor de helft door de provincie en het West- land opgebracht. 's-Graven- zande heeft in beginsel toege zegd hiervan 250.000 gulden te willen betalen op voorwaarde dat de omliggende gemeenten eenzelfde bedrag willen bij eenbrengen. B en W van Naaldwijk, De Lier, Maasland zijn in principe bereid hier voor eenmalig geld op tafel te leggen. Ook wethouder Izaak van der Knaap van Maassluis heeft inmiddels een toezegging gedaan. Een provinciale stuurgroep onder leiding van de gedepu teerde Borgman treedt in dit verband als coördinator op. Afgesproken is dat eerst over de financiële en dan pas over de ruimtelijke invulling wordt gesproken. Tijdens de laatste vergadering ontbrak Rotterdam, dat er niet veel voor voelt om namens Hoek van Holland in de kos ten bij te dragen. De vereni ging Vrienden van het Stael duinse bos wil door middel van allerlei acties 25 mille meebetalen. Vlaardingen De commissie algemene zaken voelt er niet voor de noodbestuurspost in een grote schuilkelder in Holy te sluiten. De commissieleden vinden dat B en W eerst moeten onderzoe ken of er bezuinigingen mogelijk zijn. De noodbestuurspost is destijds voor twee doeleinden opgezet: continuïteit van bestuur bij oorlogsomstandigheden en beleidscentrum voor rampenbe strijding. Een wellicht aanvaardbare tussenoplossing kan zijn om de ver bindingen gedeeltelijk af te stoten en deze omschakelbaar ma ken naar de bestaande voorzieningen in het verbindingscentrum in de burgerzaal van het stadhuis. Maassluis Verbouwereerd over zoveel lef praatte het su perra arktpersoneel in de Ko ningshoek gisteren lang na over de brutale diefstal, die een man toen had gepleegd. De man was de supermarkt binnengestapt, liep vervolgens gedecideerd naar de koffie en vulde een doos met circa veer tig pakken. Voordat Iemand besefte wat er gebeurde, was de man al weer verdwenen. Zonder te betalen. Schiedam Het werk aan de Koemarktbrug gaat veel meer tijd in beslag nemen dan voor zien was.' Eigenlijk had de res tauratie aan de dragers al uit gevoerd moeten zijn, maar de havendienst van de ONS meldt dat nog tot 8 juni het wegdek gedeeltelijk gestremd zal zijn. Vooral voor fietsers van de Koemarkt naar de G err it Verboonstraat zijn hier risico's aan verbonden. Voor binnenschippers betekent het, dat zij via Rotterdam om moe ten varen naar het achterland. Schiedam De Schiedamse gemeenteraad gaat voorbij aan het bezwaarschrift van de op bouwwerkstichting SSWO te gen de inkrimping. De stich ting is niet ontvankelijk ver klaard in haar beroep. De gemeenteraad redeneert dat de bezuinigingen nog niet geconcretiseerd zijn. De raad heeft alleen haar beleidsvoor nemens uitgesproken door het sociaal-cultureel jaarprogram ma 1984 en de nota 'Opbouw werk van nu naar straks' vast te stellen. Pas als dat ge beurd is, zou er volgens de raad reden zijn voor de SSWO om bezwaar aan te tekenen. Fico-f ilm De Filmcommissie van de CJV in Vlaardingen vertoont zater dag in de Vredeskerk aan de Olmendreef de Bommelteken film 'Als je begrijpt wat ik be doel'. De film wordt twee maal [edraaid: om half elf en om lalf twee. voor de leden van de Fico wordt om zeven uur De Boevencomedie gedraaid. Sri Lanka De werkgroep Sippimadua van de Stichting Metha uit Schiedam houdt zaterdag een Sri Lanka-evenement in de Korenbeurs in Schiedam. Er wordt een rommelmarkt ge houden, er is een tentoonstel ling te zien en er worden al lerhande hapjes verkocht. Om elf uur starten tafeltenniswed strijden tegen bekende topspe- lers en een uur later start een damsïmultaan. Het evenement wordt afgesloten met een Sri- lankaanse maaltijd, Curiosa Het Schiedams mannenkoor Orpheus houdt zaterdag een ïosamarkt op het Museum plein. De opbrengst is bestemd voor de viering van het 120-ja- rig bestaan van het koor in 1986. Square Jazz De Square Jazz Band treedt zaterdag op op het Hemaplein in Schiedam. Op uitnodiging van de Schiedamse Gemeen schap speelt het gezelschap tussen een en drie uur in de open lucht Koos Bons Organist Koos Bons geeft za terdag een concert in de Grote Kerk van Maassluis. Hij speelt werken van Mendelsohn. Maurice Duruflé en Guilmant. Het concert wordt besloten met een improvisatie over een pinksterlied. De aanvang is om 20.15 uur. B ingo-d ansae t De wijkvereniging Hoofdste- denbuurt uit Vlaardingen houdt zaterdag een bingo-dan sant in zaal De Deel. De aan vang is half negen. Vooraf wordt voor de kinderen een kinderbingo gehouden. Die be gint om half zeven. Piet Hagens De oudste medewerker in dienstjaren van de ONS in Schiedam gaat met pensioen. Woensdag 30 mei neemt hij af scheid van zijn collega's van de ONS na 46 jaar voor de Nutsbedrijven te hebben ge werkt. Hij heeft in het verle den muntgasmeters gelicht, onderhoud verricht aan het gebouw aan de Dwarsstraat en dienst gedaan in het bewa kingscentrum in Zuid en aan de Van Heekstraat. Mevr, J. C. Spierenburg Mevrouw J.C. Spierenburg, administratief medewerkster bij de gemeente Maassluis, gaat met de VUT. Zij heeft vieren dertig jaar bij de gemeente ge werkt. Ze tegon als typiste, werd in 1962 chef van de type kamer en vervulde deze func tie achttien jaar lang. In 1980 tenslotte werd zij geplaatst bij de afdeling interne zaken. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 23 mei 1984 Zwijndrecht TSB speelt ook volgend seizoen in de derde klasse. Met hangen en wurgen schudde de Vlaardingse equipe het strijdbare Meerkerk in de (tweede) beslissingswedstrijd met 2-1 van zich af. De bloedstollende slotfase, waarin de chaotisch uitverdedigende mannen van trainer Henk van de Bent het zichzelf on nodig moeilijk maakten, deed deze soms wat te harde wedstrijd uitgroeien tot een gedenkwaar dig gebeuren. Twintig minuten prachtig 'tikvoetbal' van TSB voerden de Vlaardingers naar een 2-0 voor sprong. Joop Peters, met een kundige treffer, ontving de eerste huldiging en smaakmaker door Henk Sterkenburg Barto Westerdijk (net als afgelopen gescha duwd door Cor Pot) soleerde met een tikkeltje geluk naar 2-0. Het in die fase veel betere TSB miste vervolgens weer handenvol mogelijkhe den om Meerkerk definitief te laten duikelen. Het ook ditmaal fanatieke verzet van Meerkerk kreeg voor de pauze steeds meer gestalte door een niet ongevaarlijk tegenoffensief. Jammer voor het duel bleek de felle botsing tussen Joop Viers van TSB en de goede Meer kerk-libero Hans de Jong, die voor de laatste een scheenbeenbreuk opleverde. Een dubbele strop voor Meerkerk derhalve, dat zaterdag, tij dens de eerste beslissingswedstrijd, invaller Joop van Gent (naar later bleek) ook al met een botbreuk had zien afhaken. - IT 'Scheidfase' Trainer Henk van der Bend wisselde Viers irr de pauze heel wijselijk (bang voor wraakacties/ voor Karrie van Wensel, hetgeen bepaald geen verbetering zou betekenen. Met de nog steeds •geblesseerde Piet Vink als vervanger voor del ongelukkige Henk de Jong, ging Meerkerk to£ op de bodem van het kunnen. Toen TSB het nodig achtte een 'scheidfase' in te lassend streepte voorstopper Hans van Duin, na twee; eerdere prikacties, ineens de aansluiter achten Peter Schaap: 1-2. - Wat zich toen afspeelde, met nog twintig minu ten te gaan, laat zich gemakkelijk raden. Vam het nuchtere TSB bleef defensief niet veel! meer over en Wim Maurits (voor de wedstrijd- gehuldigd voor zijn vierhonderdste wedstrijd),! doelman Schaap en de paal behoedden de op; instorten staande Vlaardingse formatie voor de- gelijkmaker. Zeldzame doehvorstelingen, maar! ook niet ongevaarlijke TSB-counters deden de* neutrale kijkers 'smullen', hetgeen echter niet*' was weggelegd voor trainer Henk van de Bent.; De piepkleine oefenmeester: „Ik ben tien jaar- ouder geworden vanavond. Door dat kracht-I voetbal van Meerkerk wordt het voor hetzelfde; geld 2-2. Typisch degradatievoetbal. Ongeloof-! lijk". Leen Pijpers, Zwaluwen's gro te man, wordt na de 3-1 zege op De Zwervers ge knuffeld door Harry Boekhoit. door Donald Bax Barendrecht Zo spelend als tegen De Zwervers mag de nac om petitie voor Zwaluwen Vlaardingen domweg niet meer dan een piepklein peuleschilletje zijn. Het huiswerk, dat luttele dagen eerder in Europa's groentetuin na de bloe deloze 0-0 schijnbaar slechts voor de helft was gedaan, werd gisteravond op het 'vliegveld' van Barendrecht wèl gehono reerd met een dikke tien. Het gestyleerde, door de jaren heen het kenmerk van Zwalu wen, werd ditmaal op de juiste wijze gekoppeld aan een vech- tersmentaliteit, waardoor de Vlaardingers zich met 3-1 te recht als 'winners' van het veld stapten. Zwaluwen Vlaardingen tegen De Zwervers kon en mocht geen voorbeeld zijn van een doorsnee competitieduel. „Bij zo'n wedstrijd kun ie van alles doen", bracht Zwaluwen's in terim-trainer Ton van der Leye het later haarfijn onder woorden. „Je kunt net alle maal nog zo netjes opschrijven, terwijl er in de praktijk niets van terecht komt. Spelen wij onder normale omstandighe den tien keer tegen De Zwer vers, dan moeten wij, afgaande op het verschil in kwaliteit, negenmaal winnen. Maar je ziet het, alleen omdat we nu wel negentig minuten lang met z'n allen keihard wilden werken, haalden we het potje uit". Flitsende start In dat beeld paste ook de ope ningstreffer van Zwaluwen, dat een flitsende start kende (Maarten Keizerwaard en Ul rich Purperhart), maar daarna een te lange periode stilviel. De coördiatie in de middelste drie (Aat Bieseuvel, Leen Pij pers en Maarten Keizerwaard) iet een dik kwartier veel te wensen over, waardoor De Zwervers vla vooral René Roos te vaak in de buurt van het Vlaardingse strafschopge bied verscheen. De schitteren de redding van Peter Eikelen boom op de 'vlammende pegel* van Roos hield Zwaluwen overeind. En, omdat de Rotter damse goalie Ben van Dijk zich verkeek op een afstand schot van de geïrriteerde Pij pers, de 'grand old man' van Zwaluwen, waren de rollen omgedraaid. „Op dat moment werd er net eventjes verschrikkelijk veel tegen elkaar gezeurd. Het klopte allemaal niet op het middenveld. Daarom ook maakte Leen zich ook ineens zo vreselijk nijdig", wist Van der Leye. In de laatste twintig minuten van de eerste akte snakte De Zwervers aangesla gen naar de onderbreking. Er nest Kegel kon net niet goed aanleggen en Ulrich Purper hart, in deze vorm een tweede Ruud Gullit, moest door de zwakke linksback Kees Lam- bregtse erg hardhandig tot de orde worden geroepen. De Rotterdammer mocht niet mopperen, dat de degelijk lei dende Zwijndrechtse slager Teun Bezemer hem slechts een vermanend vingertje voor hield. Vier minuten na het intermez zo droeg Ulrich Purperhart in hoogst eigen persoon de beslis sing aan. De donkere A-junior nam perfect een uittrap van de zwaar aan de hand geblesseer de Peter Eikelenboom ('Als het een gewone competitie wedstrijd was geweest, had ik beslist niet gespeeld') aan, speelde De Zwervers' libero Arie van Gend uit en gaf ver volgens ook Van Dijk het na kijken (2-0). „Toch kregen we het daarna moeilijk", aldus Van der Leye. „Die Van Gend schoof op en niemand bij ons wist preies wat er moest wor den gedaan. Gelukkig kon ik tijdens een onderbreking Maarten Keizerwaard even bij me roepen om de organisatie aan te halen". Vliegensvlug De logische druk van De Zwervers resulteerde evenwel niet in échte kansen. Sterker nog, de chaotische manier waarop de Rotterdammers hun frontsoldaten wilden be dienen, gaf Zwaluwen de gele- fenheid er vliegensvlug uit te omen. Purperhart had zich in de voorgaande minuten echter te veel moeten geven om nog maals aan het hoofdstuk 'af ronden' toe te komen. Met Ton Gunter en Theo Juisttnga voor respectievelijk de falende Harry Boekhoit cn de zwoe gende Ernest Kegel gokte Van der Leye goed. Uit een diepte pass van Gunter tilde Pijpers Zwaluwen zelfs moeiteloos naar 3-0. Dat Lesley Esajas in de slotfase tegenscoorde, was slechts van statistische waarde. Nu dus het tweede verleng stuk voor Zwaluwen, dat van start gaat op de (vijfde) trouw dag van Maarten Keizerwaard. Kreeg Henk de Bruin via de zege op De Zwervers een klin kend geschenk voor het maan dagnacht verworven vader schap (van Marco), ook het eerste lustrum van het huwe lijk van dc oudste Keizer waard is een gegeven om een tweede feestje om heen te bou wen... Vlaardingen Fortuna Vlaardingen en VFC staan za terdag 2 juni op het terrein van HVO tegenover elkaar in de finale van het Vlaardïngs kampioenschap. Vorige week 'ersloeg Fortuna Satelliet met 1-0 en gisteravond kreeg VFC pas in de tweede helft van de verlenging HVO door de knie ën: 1-0. Hoewel VFC voor rust de be tere ploeg was en het drie, vier *oede mogelijkheden kreeg, Dleef het 0-0. Deel twee was van minder allooi. VFC had ook nu het betere van het spel, maar HVO kwam er goed uit met een aantal vlijmscherpe tegenstoten. In de tweede helft van de ver lenging gooide Hans Jansen, die prima voorbereidend werk van Pim van den Burg op juis te waarde schatte, de deur dicht voor zijn voormalige ploeggenoten Teun Komaat en Jhris Hendriks. Barendrecht Dick Keizerwaard speelt ook v nd seizoen bij Zwaluwen Vlaardingen. De hoogblonde libe ro, die werkzaam is bij de gemeente Maassluis en sinds kort op een steenworp afstand van het Excelsior-com plex woont, liet er na de 3-1 zege op De Zwervers geen twijfel over bestaan. „Ik speel volgend seizoen onder hem", wees hij naar Zwaluwen's nieuwe trainer Arnold Lobman. Ook doelman Peter Eikelenboom knoopt er nog een jaartje Zwaluwen aan vast. Of Henny Kuiten volgend seizoen deel uitmaakt van de A-selectie, is nog de vraag. De stijlvolle 36-jarige verde diger wacht eerst een gesprek met Lobman af, „Ik weet niet wat hij wil", aldus Kuiten, halverwege de competitie min of meer uit nood teruggehaald, maar gisteravond één van de betere spelers. „Ik ben ook nog trainer bij Animo Hoogvliet en ik weet niet of dat een probleem is". Schiedam Het schaduwteam van SVV heeft zich gisteravond niet kunnen scharen bij de laatste vier in de strijd om de dis trictsbeker. De Schiedammers werden op eigen terrein met 2-1 onderuitgehaald door het Rijswijkse RVC. Marcel Oosterdijk bezorgde de 'beloften' nog wel een voor sprong, maar Hoolboom tilde de zondag-eersteklasser één mi nuut voor de onderbreking langszij. Een kwartier na de pauze scoorde Herman Knoppert 1-2. SVV drong nadien stevig aan, maar echte kansen kreeg het niet. 9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2