—a sm SPORT S kijkshop Ook Vlaardingen naar Woensdrecht kijkshop Toernooi Green Eagles slaat aan Oostwijk gaat buurthuis bouwen in Nicaragua Bewaakte stalling SB werklozenproject CDA zit hele zomer nog met lege plaats UVG promoveert Dreumesgroep: initiatief met toekomst W. van Meggelen BESTSELLER Pub kiest bierkenner Delflandseweg afgesloten kuksn Polet verovert brons Excelsior te gast bij Rozenburg Wouters volgt Tanis Zevenbergen nieuwe trainer Holy Ouwendijk in vorm SPORTAGENDA Oranje Nassau kan er tegenaan Amstelveen troeft Noordkop af Tien jaar Harga Vlaardingen In de Oost- wijk is de werkgroep Bou wen in Nicaragua opgericht, die zich ten doel stelt een wijkcentrum in het Midden- amerikaanse land te verwe zenlijken. Het is een initia tief van de projectgroep stadsvernieuwing Oostwijk. Enkele maanden geleden werd daarin het idee werd geopperd om geld bijeen te brengen voor een bouwpro ject in een ontwikkelings land. De keus is gevallen op het dorpje El Realejo vlakbij de havenstad Corinto, die onlangs in het nieuws kwam toen de Amerikaanse inlichtingen dienst CIA betrokken bleek te zijn bij het leggen van mijnen in de haveningang. Vanuit Ni caragua zijn al dankbetuigin gen binnengekomen voor de actie, die in september wordt gehouden. Via tentoonstellin gen, een fiets- en wandeltocht, een benefietvoetbalwedstrijd en sponsorlopen op scholen hoopt de werkgroep 10.000 gulden bij elkaar te krijgen. Dat bedrag is nodig voor de aanschaf van materialen waar mee de dorpsbewoners zelf hun eigen wijkcentrum kun nen bouwen. De werkgroep heeft zich in middels laten inschrijven bij de Kamer van Koophandel en een eigen gironummer aange vraagd. Ook zijn er al veertien vrijwilligers die de actie zullen begeleiden. Maar om het pro gramma goed uit te voeren zijn nog minstens twintig vrij willigers nodig. Gelntesseer- den kunnen vanavond terecht in buurthuis Oost (Oosterstraat 86), waar de werkgroep uit de doeken zal doen hoe ze zich de actie voorstelt. Voor inlichtin gen kan men ook contact op nemen met opbouwwerkster Tieke Verkerk, telefoon 356954. Schiedam Evenals In Vlaardingen is het in Schie dam de bedoeling, dat er een door werklozen bewaakte fietsenstalling komt. Nu de gemeente Schiedam geld be schikbaar stelt voor vervan gend werk, wil de fietsers bond ENFB in samenwer king met het werklozenpro- ject Trechter een bewaakte fietsenstalling in de binnen stad openen. Eveneens als alternatief werkproject zou hier een. reparatieplaats aan gekoppeld kunnen worden. De Echte Nederlandse Fietsers Bond vraagt al een aantal ja ren om een dergelijke voorzie ning in het centrum. Het ge meentebestuur leek hier wel oren naar te hebben, maar pas nu er diverse vervangend werk projecten op stapel staan kunnen er spijkers met kop pen geslagen worden. De ENFB en De Trechter wil len binnenkort een definitieve subsidieaanvraag bij de ge meente indienen. Momenteel is men op zoek naar werkloze jongeren, die met behoud van uitkering, aan het project wil len deelnemen. 'Kinderen worden snel zelfstandig' •Vlaardingen De dreumesgroep. Goed voor moeder en kind. Misschien omdat het initiatief zo voor de hand lig- 'gend is, draaien in Nederland nog slechts op beperkte ■schaal groepen voor kinderen, die net tussen de baby- en peuterleeftijd vallen. Sinds begin deze maand heeft buurthuis De Haven elke maandagochtend de deuren open voor dreumesen: kinderen van 14 maanden tot twMee .jaar. Na de Oosterstraat de tweede locatie in Vlaardin gen waar dat gebeurt. Met de nog jongere doelgroep 'W.ordt bij voldoende animo na de zomervakantie begon nen. De ontstaansgeschiedenis. Moeder Rachè] Bemoste klop te aan bij het buurthuis, omdat de Oosterstraai gedwongen was een wachtlijst in te stellen. Haar initiatief werd snel be loond. De verwachte grote toe- Icïop is vooralsnog achterwege gebleven, maar dat komt om* dat de dreumesgroep nauwe- lijks bekend is bij ouders, 1 meent buurlhuiswerker Piet Boere. Wat is het voordeel van dit 'voorportaal van de peuter- speelzaal'? Rachel Bemoste vindt dal zowel de moeder, of in sommige gevallen de vader, als het kind er baat bij heeft. (,Veel moeders worden over vallen door een gevoel van leegte als zij plotseling aan huis gekluisterd zijn. Hoe vaak gebeurt het niet dat vrouwen, die voor de bevalling nog een baan hadden, veel contacten met anderen verliezen? Door met hun kind naar de dreu mesgroep te gaan. kunnen die contacten weer worden aange haald". Vanuit die filosofie denkt buurthuis De Haven dat het dan ook goed is volgend jaar voor de nog kleinere kin deren groepen te starten. Het belang van de dreumes bij het intiatief moet volgens Piet Boere evenmin worden onder schat. „In Rotterdam hebben ze er al langer ervaring mee. Die kinderen blijken sneller zelfstandig te worden. 2e vin den later ook veel sneller hun draai in de peuterspeelgroe- pen". „Bovendien hebben we nu met die paar kinderen, die er elke maandagochtend zijn al gemerkt dat ze enorm veel van elkaar leren", onder streept moeder Joke van Leeuwen de zin van de dreu mesgroep. Voorlopig spelen de dreume sen en de peuters nog in de zelfde ruimte in het buurthuis. Daarin moet wat Piet Boere betreft snel verandering ko men. De allerkleinsten zullen, zodra de animo wat groter is geworden, naar boven verhui zen. Dat moet omdat er toch een duidelijk onderscheid is tussen de manier waarop met dreumesen en peuters moet worden gespeeld. „Dreumesen moet je vrij laten in hun spel, met peuters moet je soms wat gerichter te werk gaan", meent Boere. Een belangrijk uitgangspunt van de dreumesgroep is ook dat de moeders 's maandags tussen half tien en elf uur zelf in het buurthuis aanwezig moeten zijn. „Iri die leeftijd is dat heel belangrijk", vindt Joke van Leeuwen. De dreumesen hebben in De Haven al aardig hun draai gevonden. -W. van Meggelen, adjunct-di recteur van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam gaat met pensioen. Op woensdag 13 juni maakt hij gebruik van de VUT-regeling. De pensionaris trad in 1955 in dienst bij de .toenmalige GTB aan de 'Dwarsstraat. Aan het eind van .zijn loopbaan was hij bij de -ONS belast mei de begeleiding en uitvoering van de bezuini gingsoperaties. Hij heeft een belangrijk aan deel gehad in de totstandko- -ming van de nieuwbouw van 'de ONS aande Van Heek straat. Na zijn pensionering zal 'hij zich inzetten voor het vo gelasiel in Schiedam als excur sieleider. (ADVERTENTIE) Druktoets telefoon Simpel aan te sluiten. Met toets om het laatst gekozen nummer automatisch te herhalen. Met wandbevestigmg Verlengkabel 10 meter f 19,75 Schiedam Minstens tot september zal de CDA-frac- tie zonder opvolger van haar overleden nestor Jan de Ko ning zitten. Door het opont houd, dat eerst ontstond door de uitgeoefende druk op Theo Schoenmakers en later de aarzeling van afde lingsvoorzitter Jan den Brinker, kan de opvolgings kwestie niet meer voor het zomerreces van de gemeente raad geregeld worden. In juni vergadert de raad nog. Als de volgende CDA-kandi- daien een beetje opschieten met hun bekendmaking of 2ij een benoeming aanvaarden, kan in die juni-vergadering nog het onderzoek van de ge- .^Schiedam Lia Schellekens uit Schiedam mag zich de bes te bierkenner van Schiedam noemen. Zaterdag wist zij negenentwin tig, andere deelnemers aan de •(wedstrijd in The Pub achter ,.zich te laten. Van de vijf soor- ten Nederlands bier, die de deelnemers moesten proeven. wist zij er vier bij naam te noemen. Er was aan de deel- nemers een lijstje gegeven met acht soorten. De meeste deel nemers wisten niet meer dan drie soorten bier uit elkaar te houden. Organisator Henk van Vessem had meer deelnemers ver wacht. „Er was wel veel be langstelling, maar er meldden zich maar dertig proevers aan. Faalangst, denk ik. Bang dat ze door de mand vallen en er minder van weten dan ze be weren." Toch was hij niet on tevreden. Van Vessem over weegt het evenement jaarlijks ie laten terugkeren. loofsbrieven aan de orde ko men. In dat geval kan meteen na de zomervakantie de beëdi ging plaatsvinden. Hoewel er één vacante plaats is in de negen zetels tellende CDA-fractie, zijn er meer kan didaten. De kandidatenlijst vermeldt na Schoenmakers (nummer tien) en Den Brinker (nummer elf) Jo Prins en Henk Metaal. Volgens het fu sieprotocol is het de bedoeling dal Prins bedankt, want de overleden De Koning was van origine een KVP'er en ook de opvolger moet lid van de KVP zijn geweest. Prins is dat niet, Metaal wel. Maar in het geval, dat ook Metaal zou bedanken, zou de verdere kandidatenlijst afgewerkt moeten worden tot er weer een KVP'er aan de beurt is. Dat zou Ru Hartog zijn en die staat pas op num mer achttien. Het stembureau van de gemeente gaat echter uit van de kieswet en die trekt zich niets aan van één of an der fusieprotocol, maar bepaalt dat de kandidaten op de lijst op volgorde worden benaderd voor de opvolging. In het theoretische geval dat alle in aanmerking komende CDA'ers (inclusief Metaal) evenlang zouden moeten na denken als Schoenmakers en Den Brinker, zou de opx'olging zelfs nog tien maanden, in be slag kunnen nemen. Vlaardingen De werkgroep Vlaardingen tegen Kern bewapening en de Vlaardingse kernen van het Interker kelijk Vredesberaad (IKV) zorgen ervoor dat donderdag 31 mei, Hemelvaartsdag, ook vanuit Vlaardingen groe pen demonstranten vertrekken naar de militaire basis in Woensdrecht. Op die dag zullen uit het hele land muziek groepen naar de basis gaan om op muzikale wijze het protest tegen de plaatsing van de kruisvluchtwapens te ondersteunen. Schiedam Wegens de aan leg van het hoofdriooi in de *s-Gravelandseweg en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan is de Delflandsc- weg in Schiedam sinds van daag gedurende een week of acht afgesloten voor alle verkeer. Er is een omlei dingsroute ingesteld, die met pijlen wordt aangege ven. De woningen, kantoren en bedrijven aan de Delflandse- weg zijn bereikbaar via het parkeerterrein langs de flat op de hoek van de 's-Grave- landseweg en de Burgemees ter Van Haarenlaan. Vanuit Vlaardingen wordt met eigen auto's naar Woensdrecht gereden. Wie zich daarbij wil aansluiten of wie wil meerij den kan zich melden bij Nelle- ke van der Luit via tel. 349551 Op 5 juni vertrekken mannen en vrouwen per trein naar het Binnenhof in Den Haag om. het liefst in het zwart gekleed, tegen de plaatsing te demon streren. Dal gebeurt in het ka der van de actie van Vrouwen voor Vrede, welke groep elke eerste dinsdag van de maand een soortgelijke demonstratie op het Binnenhof houdt. Op 5 juni zijn de vrouwen uit Zuid- Holland aan de beurt. Vanuit Vlaardingen wordt om 11.08 uur per trein vanaf het station Vlaardingen-Oost vertrokken. (ADVERTENTIE) Kruimelzuiger Voc alle kleine zuigkarwertjes Krachtige motor, ingebouwde acoj (laadt zichzelf weer op nagcoruik) verwisselbare steffiiter, tnklusief andhouder en oplader Vlaardingen Bestuurs- en commissieleden van Oranje Nassau, aangevuld met verte genwoordigers uit de techni sche staf, spelen vanavond een speciale korfbalwedstrijd tegen een regionaal perstwaalftal. Scheidsrechter Alex Harlaar geeft aan de Claudius Civilis- laan om 19 uur het startsein. De selectie van Oranje Nassau wordt gevormd door Sjanie Bot. Anja Verheij. Dieuw van der Windt. Annemarie van der Linden. Leme Dornink. Assendelft Henny Polet, de gewestelijke kampioen derde klasse driebanden klein, heeft bij de nationale finale in Het Wapen van Assendelft de bronzen medaille veroverd. In een eindstrijd, waarin Polet samen met Lakerveld (Maars- senbroek) en Keijzers(De Zilk) de concurrentie over heerste, moest de speler van het Vlaardingse De Molen wiek pas in de slotfase van de titelrace afhaken in de race naar goud. Verlies leed Polet slechts te gen Lakerveld en Keijzers. In het slotduel tussen Lakerveld en Keijzers bleek eerstge noemde uileindelijk de sterk ste. hetgeen hem de titel ople verde. Rozenburg Excelsior Maas sluis heeft de eervolle invitatie ontvangen om donderdag (He melvaartsdag) deel te nemen aan een toernooi, waaraan uit sluitend topclubs uil het ama teurvoetbal in Rotterdam en omgeving meedoen. In2et is niet alleen een speciaal uit Amerika geïmporteerde wis selbokaal, tevens ontvangt de winnaar een sportkledingbon ter waarde van 1.000 gulden. De formatie van trainer Fer Groeneweg, die toegezegd heeft z'n sterkste équipe met het veer naar Rozenburg te transporteren, komt in poule B uit tegen De Musschen, Nieu- wenhoorn en gastheer Rozen burg. Poule A wordt gevormd door CVV. Hellevoetsluis, Spijkenisse en Zwart Wit'28. Het toernooi begint om 10 uur, de prijsuitreiking is rond 17.30 uur, waarna het evenement wordt afgesloten met de mede werking van hei dansorkest Halloween. Schiedam Na Eric Tanis heeft nu ook SVV'er Johan Wouters als amateur over schrijving aangevraagd naar Excelsior. De 17-jarige UEFA- international, die samen met Tanis dit weekeinde met de Rotterdamse jeugdselectie van 16yi8-jangen deelneemt aan een sterk bezet toernooi in En schede, kwam bij SVV, on danks zjjn goede prestaties in. het tweede elftal, met in aan merking voor een contract. Hoewel het bestuur van SVV nog wel heeft gepoogd Wou ters, via Feyenoord en De Musschen op Harga beland, aan zich te binden, koos de kleine, technische spits voor een verblijf op Woudestein. Wouters, die slechts één sei zoen bij SVV heeft gespeeld, cn Tams hebben van Excel sior's hoofdtrainer Rob Jacobs de toezegging gekregen in de voorbereiding op het nieuwe seizoen met de A-seiectie te mogen trainen. Vlaardingen Het bestuur van de Vlaardingse volleybal vereniging Holy heeft voor het eerste heren team een nieuwe trainer-coach gevonden. Kees Zevenbergen is bereid gevon den de plaats in te nemen van Koos van Katwijk. Bij de da mes blijft alles bij het oude. Helen Edelsehaap neemt ook volgend seizoen alle teams (drie) van Holy onder haar hoede. Zand voort Op het circuit van Zand voort toonde Freek Ouwendijk uit Maassluis we derom zijn goede vorm aan in de 500cc-klasse. De Suzuki- coureur had drie seconden voorsprong op de nummer twee Hans Scheufens uit West Duitsland. Dinsdag 29 mei: Voetbal: 19.00 Slik kerveer—DHS. 19 00 Fortuna V>De Musschen; Honkbal: 19.00 Vlaardin gen Holy—Euro Stars (nederlaagse- rie>; Korfbal: 19.00 Bestuur en bege leiding Oranje Nassau—Perstwaailta) (Claudius Civilisiaan, Vlaardingen); Hockey: 20.00 Algemene ledenverga dering Spirit tn clubgebouw. Dineke Stolk, Maggie Geerlof, Jan Vermeer, Johan Struys, Bram van Zelm, Ton Sluimer, Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 29 mei 1934 Henk Naves. Leen Ornink en Wim Hilgeman. Coach is Wim Verheij en verzorgster is Bea trix Naves. De verslaggevers, gecoached door Chris Woerts, verschij nen met Marijke Kalkman, Karin Nieuwstraten, Antoinet te de Ridder, Susan de Ligt, Janneke van Bergen, Hennie van Mil-Smith, Norbert Klein- herenbrink, Aad van Hassel,' Richard Dereks, Maarten van, Bergen, Donald Bax en John' Bunte. Ingrid van der Kuil (11) is in de rebound sterker dan Linda' Moll van Noordkop. Susan de Ligt (links) en Marga Lindhout; staan klaar om de Green Eagles-speelster hulp te verlenen, Maassluis Misschien joeg het slechte weer de mensen wel naar de Maas- sluise Wethouder Smithal, maar zeker is dat vrij veel basketballiefhebbers kwa men genieten van het sterk bezette toernooi van Elementum/Green Eagles. Hun moeite werd beloond. Landskampioen Amstelveen, de Neder lands juniorenteam (tot 19 jaar), Noordkop en de thuisploeg Elementum speelden bij vlagen schit terend basketbal. Geheel volgens de verwach tingen legde Amstelveen be slag op de eerste plaats. Noord kop uit Den Helder werd tweede; de nationale junioren- sclectie van coach Charis Side- ns derde en Green Eagles vierde en laatste. Wel verrassend was dat de Maassluise dames het niveau redelijk konden bijbenen. Noordkop stond m de eerste wedstrijd van het toernooi zelfs met 16-15 achter legen de ploeg uit de promotiedivisie. In de tweede helft nam de Helderst* ploeg echter vrij een voudig een voorsprong, vooral omdat coach Hans van Hoorn zijn team man-to-man het ver dedigen. De Maassluise coach had namelijk mei het doel om het toernooi te winnen, maar om er achter te komen wat een aantal voor hem onbeken de speelsters kon presteren. Lange tijd zag het er ook naar uit dat de Nederlandse junio ren voor een verrassing zou den zorgen Zowel tegen Am stelveen als tegen Noordkop stond de natinonale trots van de Delftenaar Chans Sidens bijna de hele tijd voor. Pas in de laatste seconde schoot inter national Lia van Reemst (Am stelveen) de aankomende gar de naar een 48-47 nederlaag. Tegen Noordkop bleek dat het team van Sideris niet tegen een felle press kan en weder om werd nipt verloren. Dit maal was het 46-45. Kampioen Amstelveen bewees de eerste vijt minuien legen de gastver- enigmg waarom zij Nederlands kampioen is. Talloze intercep ties en fast-breaks zette de Eagles op grote achterstand. Nadat de Maassluise dames een beetje van de schrik wa ren bekomen, krabbelden ze iets terug. Basketbal van ni veau werd het pas na het wis selen van helft. Dat blijkt ook, want de stand van de tweede helft was 23-26. Alles bijetkaar opgeteld verloren de ex-eaglès met 48-65. In de finale gaven Noordkop en Amstelveen elkaar weinig toe. Bj'j de thee stond het 28-28. Vijf minuten voor het einde hielp Amstelveens uitblinker Gerda de Ridder haar teacö aan een kleine voorsprong;. Genoeg om de overwinning go de toernooizege binnen te h«£ lcn. Green Eagles speelde ter geil de nationale junioren oiS de derde en vierde plaats. Na een slechte eerste helft (ruist 10-23 voor de junioren) hef* stelden de Maassluise dames zich goed. Een overwinning zat er helaas niet meer in, omf dat het verschil tussen beide ploegen al te groot was. Evelm als tegen de Amslelveense bas» kelbalsters verloor het nieuwe Maassluise collectief de tweedy helft slechts met vier punten. De eindstand was uiteinde!iik 39-47. t Schiedam Het bestuur van SC Harga laat het. tienjarig bestaan niet; ongemerkt voorbij gaan.i Ter gelegenheid van dit; tweede lustrum biedt het bestuur zaterdag 2 juni. van 15 tot 17 uur een re-; ccptie aan in het Novotel te Schiedam. Een dag la-; ter wordt een reünie ge-; houden voor leden eni oud-leden. In het clubge-! bouw wordt hiermee om' elf uur 's ochtends eeni begin gemaakt. Maassluis De handbalsters van UVG spelen volgend seizoen in de hoogste (eerste) regionale klasse van de veldcompetitie. Op bet terrein van Uniias in Maassluis klopte de Schledamse ploeg in de beslissingswedstrijd om het kampioenschap het Westlandse VELO met 11-8. Na de rust (3-2) vergrootte UVG eerst nog de voorsprong tot twee doelpunten, maar daarna was het VELO, dat in minder dan tien minuten tijd de stand een heel ander aanzien gaf (4-7). Vooral een paar snelle break-outs leken de ploeg uit Schiedam volledig te overdonderen. UVG herstelde zich echter voorbeel dig. Een aantal welgemikte afstandschoten brachten de ploeg zelfs op een 8-7 voorsprong, tien minuten voor tijd. VELO kon nog één keer langszij komen, maar moest in de laat ste minuten toch toezien dat UVG met 11-8 aan het langste eind trok.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2