'De wijk is aan het verkrotten' DRIES Bemhard en Christina gaan 'lat-relatie' aan Geen vakantiehulp in bibliotheek Bouwspeelplaats neemt afscheid van 'de baas' VLAABD1NGS DAGBLAD SCHIEDAMSOHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT ^Bloemen' Guus op nieuw stekkie Schade aan uw auto Jongen valt uit I lantaarnpaal op voorbijganger Toch geen fusie tussen scholen Vredesbeweging vooruit op plaatsings- besluit Vijf groepen op country festival Schoenendoos vol klachten van bewoners Klijnwoningen WAO/AAW- groep exposeert kunst mmmÊmmÈÊX Veel publiek bij begrafenis rij wielhandelaar Scholieren gaan afval exposeren Kies Dries!Da's pas voordeel.' Vrouw overreden: bekken verbrijzeld Bezetters hebben goede hoop op oplossing FNV Schiedam bereidt nieuwe actie voor Inbraak VRIJDAG i JUNI 1984 iiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiKiiiiifaitfiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiHiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii iJiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiaiiiifiiiifiinFiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiindiiiiiiiiuiiiiiiiiiitiiiftir Maassluis - De openbare lagere scholen Prins Berrt- hard en Prinses Christina in Maassluis gaan toch geen fusie aan. B en W lanceerden begin mei het voorne men om de scholen een 'huwelijk' te laten sluiten. Een voorstel in die richting zou al op 5 juni aan de gemeen teraad worden voorgelegd. Door intensief overleg tussen zullen werken aan een 'lat- ouders en onderwijzend per- relatie'. De scholen gaan op soneel is deze constructie een aantal terreinen samen- verijdeld. Wethouder Elly werken, maar behouden Cö§nen heeft nu toegezegd te daarbij bepaalde vrijheden. De aankondiging van B en W viel zowel het personeel als de ouders rauw op het dak, vooral omdat zij nauwe lijks (twee weken) tijd had den om inzicht te krijgen in de gevolgen van de fusie voor de kwalitiet van het on derwijs. De vakhonden maakten bezwaren, omdat zij onvoldoende tijd hadden de personele consequenties in kaart te brengen. Ook de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) in Maassluis toonde zich wei nig gelukkig met de haast van het gemeentebestuur. Zij zeiden onvoldoende inzicht te kunnen krijgen in de ge volgen voor het totale open baar onderwijs in Maassluis. Op de achtergrond speelde verder een belangrijke rol dat alle betrokkenen tevre den waren over de bestaande situatie. „Beide scholen zijn voortreffelijk toegerust, de teams staan garant voor goed onderwijs en de samenwer king met de ouders is zoals het moet", aldus een verkla ring van de VOO, Na een negatief advies van de onderwijscommissie heeft wethouder Coenen haar fu sie-plan laten varen en koerst nu aan op een samen werkingsverband. ini9i]iiifiiiiiuiiiii(iiiiU!iiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiijii!iiiiiiiiiif]iiiMiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiirmi!ii[iiiiiiiiiiiitii]iiiiiiiiiMiiiiiiii[iiiiiJiiiiiiiiiiTiniifiiiHiiiiiii!iiiiiiiiiiiif!i]iiiiiiiiiriuiitiiiiiiitiiiiitJiifiiiiitiiïiiiiiiiiiiii!Niifii Vlaardingen De vredesbe weging Vlaardingen heeft een draaiboek opgesteld voor het moment dat er een besluit valt over de plaatsing van kruisra ketten. Wanneer zo'n besluit voor vier uur 's middags be kend wordt gemaakt, is het de bedoeling dat Vlaardingers nog diezelfde dag om half acht massaal naar de Markt trek ken. Daar wordt dan een half uur durende manifestatie ge hóuden. Om zeven uur wordt op drie plaatsen in de stad verzameld: het Erasmusplein, station cen trum en de Heilige Geestkerk aan de Van Hogendorplaan. Daar vandaan trekken de drie stoeten naar de Markt. Na' de manifestatie, waarbij verschillende sprekers aanwe zig zijn, wordt in de Johannes de Doperkerk aan de Hoog straat een dienst gehouden. Deze staat onder auspiciën van de Raad van Kerken in Vlaar dingen. Wanneer een plaatsingsbesluit voor twaalf uur *s middags be kend wordt gemaakt, hoopt de Vredesbeweging dat Vlaardin gers 's middags massaal naar de Coolsingel in Rotterdam af reizen, Wordt later dan vier uur"over plaatsing beslist, dan staat de manifestatie voor de volgende dag gepland. Schiedam Vijf acts treden morgen op tijdens het Coun try festival dat de Tros-iadio in het Schiedamse Juliana- park houdt. De omroep 'maakt daar tussen acht en "èlf uur 's avonds opnamen. De resultaten zijn maandag 9 'juli om zeven uur 's avonds op Hilversum 1 te beluiste ren. .Drie van de vijf optredende groepen zijn al geruime tijd bekend. Dat zijn de Lim burgse country-rock forma- - tie Double Barrel, de Kam- penmse bluegrassband Groundspeed en de Leeu wardense country-rock for matie New Deal. De verras singen zijn de twee groepen die gisteren het countryfesti- val van Uden op hun naam hebben gebracht. De VVV wist vanmorgen nog niet welke twee formaties daar hebben gezegevierd. Vlaardingen Met een schoenendoos vol klach- tenformulieren klopten de bewoners van de Klijnwo ningen, 337 huizen achter de Van Hogendorplaan, woensdag aan bij plaats vervangend directeur Evenhuis van het ge meentelijk woningbedrijf. De kort geleden opgerichte bewonersgroep hield een en- quette in de wijk. Van de 144 mensen die het formulier te rugstuurden vindt 96 procent dat de gemeente de wonin gen maar matig tot slecht on derhoudt, 72 procent vindt dat de wijk aan het verkrot ten is. Geduldig hoorde Evenhuis de klachten van de bewoners aan, maar enige hoop op een spoedige opknapbeurt" voor hun huis gaf hij ze niet. „An dere huizen zijn er slechter aan toe", zo hield de waarne mend directeur de boot af. Hij zei nog niet veel klachten uit de buurt tussen Van der Duijn van Maasdamlaan, Van Limburg Stirum- en Jo- ban de Wittstraat te hebben ontvangen. „Bij deze dan", zei W. Marinus, de voorzitter van de bewonersgroep. De bewoners hopen met een huuractie het woningbedrijf op andere gedachten te kun nen brengen. „Want dan tref je de huisbaas in zijn porte monnee. Daar is de gemeente wel gevoelig voor." Volgens de groep worden de huizen, gebouwd in de jaren vijftig, geteisterd door tocht, vocht en schimmel. „Dezelfde pro blemen als in de Muwi-wo- ningen, die nu een groot scheepse opknapbeurt krij gen", zegt bewonersdeskun dige Rob Morritz. Vlaardingen De WAO/AAW-groep Vlaardin gen houdt van zaterdag 2 juni tot en met woensdag 6 juni in dienstencentrum Holy een expositie van di verse kunstwerken. Het gaat onder andere om olieverf schilderijen en houtsnijwerk. De expositie is dagelijks van twee tot vijf uur te bezichti gen. ïn september is de WAO/AAW-groep van plan te beginnen met een cursus keramiek en timmeren. Na anderhalf jaar leeg te hebben gestaan, is woens dag De Visbank aan de Westhaven plaats weer in ge bruik genomen. Dat het een slepende kwestie is geweest voordat 'Bloemen' Guus Ro denburg zijn bloemenpavil- joen kon openen, blijkt wel uit de wijze waarop hij de uit nodiging voor de opening heeft aangekleed. „Na zoveel jaar watertanden in de scha duw van de Visbank", ver zucht hij, doelend op het feit dat hij steeds in een kraamp je naast het historische pand zijn handel heeft gedreven. De vw moest anderhalf jaar terug bij een van de bezuini gingsoperaties van de ge meente De Visbank verlaten. Een Rotterdamse kroegbaas had belangstelling voor het monument aan cJe haven, waar hij een horecabedrijf wilde beginnen. Omdat het hem te lang duurde voordat de benodigde vergunningen werden verleend, haakte hij af. Het bloemenpaviljoen van Guus en Tiny Rodenburg biedt onderdak aan een bloemenwinkel en een binde rij. mm - (SilIIIllllllllllllllllIlIIIIIlHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIIllllllNlllllEIIMIIIlflIMIHIIIMlIII Openbare Nutsbedrijven. De lessen op school zullen op het afvalproject worden toege spitst. Behalve de tentoonstelling van afval 2al aandacht worden be steed aan de wijze van afval aanbieden en het hergebruik van afval. Ook zal een bezoek worden gebracht aan het over- laadstation van de VAM, waar Schiedam Binnenkort zal op scholengemeenschap Spie- ripgshoek een tentoonstelling worden gehouden van afval dat leerlingen op straat en het schoolplein hebben gevonden. Dat gebeurt in het kader van het Schiedamse huisvuil wordt het project hergebruik van af- getransporteerd naar Drente. val, dat 5 juni wordt gehouden door leerlingen van de tweede klassen havo. Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met de IftllllIIlllimillflIIIIlIllKIIISMHIlillllillllillHllllllllllllIlllllJlllllllVlllIlllllElllllltllllIllllll Tijdens de biologielessen gaan de leerlingen na op welke wij ze bacteriën inwerken op afval en bij de scheikundelessen welke stoffen er vrijkomen bij verbranding van afval. Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. STTTC SPAANSEPOUXR Bokelweg IOO, 3125 AD Schiedam, tel. OIO - 154540. Vlaardingen Onder grote belangstelling Is woensdag middag de 34-jarige rijwiel handelaar A. J. Brobbel op de Emausbegraafplaats ter aarde besteld. De man werd vorige week donderdag voor zijn zaak aan de Maassluisse- dijk door messteken om het leven gebracht. Ook zijn 73- jarige vader liep daarbij ern stige steekwonden op. De in middels bekende dader is vermoedelijk naar het buiten land gevlucht. Veel buurtbewoners en voor namelijk oudere Vlaardingers brachten de rijwielhandelaar de laatste eer. Uit voorzorgs maatregel had de politie op de begraafplaats enkele re chercheurs geposteerd. Schiedam Een 28-jarige Schiedamse is woensdagmor gen met een verbrijzeld bek ken opgenomen in het Schïe- landziekenhuis. Zij werd op de kruising van de Troelstra- laan en de Vlaardingerdijk overreden door een truck met oplegger. De chauffeur, een 48-jarige man uit Veenendaal, die met zijn combinatie vanaf de Troelstralaan rechtsaf de Vlaardingerdijk opreed, zag de vrouw op de fiets over het hoofd. Vlaardingen Voor het eerst moeten de filialen van de ge meen lebibliptheek het in de zomermaanden zonder vakantie hulp stellen. Door de bezuinigingen is er geen geld om vakan tiekrachten aan te trekken. Dat betekent volgens de directie, dat de bibliotheek deze zomer met ernstige onderbezetting te kam pen krijgt. „Het kan dus voorkomen dat er rijen wachtenden ontstaan en dat de hulp h»j de hoekenkeuze en andere hulp aan bezoekers lijdelijk wordt opgeschort", aldus een woordvoerder van de bibliotheek. De onderbezetting leidt ertoe dat de bibliotheek filialen in de zomermaanden minder vaak geopend zijn. De filialen in de Westwijk, de Babberspolder en Holy gaan elk gedurende eni ge tijd dteht. In de Westwijk is dat van 23 juli tot en met 18 augustus in de Babberspolder van 23 juli tot en met II au gustus en in Holy van 30 juli tot en met 18 augustus. De fo- nothcck sluit van 16 juli tot en met 4 augustus. De een. rale bibliotheek in de Fransedstraat zal van 23 juli tot en niet 11 augustus op alle maandag- en vrijdagavonden dicht zijn. Op woensdagavond is de centrale pas na half ze ven open. De zaterdagochtend biijit wel als openingsdag ge handhaafd Naast deze vakan- tiesluiting zullen verschillende afdelingen nog op enkele an- Vlaardingen De mede werkers van de bouw speelplaats namen woens dagavond afscheid van Job Gorree, de eerste ge dwongen ontslagen be roepskracht in het Vlaar- dingse culturele werk. Zes jaar en twee maanden was hij voor alle bezoekertjes, 'de baas van de bouw speelplaats". Samen met oude bekenden werden in de treinwagon op de speelplaats herinneringen opgehaald. Voor Job waren er heel toepasselijk aronskelken en van het bestuur van de stichting waar hij in dienst was kreeg hij een kleine repli ca van de treinwagon, die op de bouwspeelplaats dienst doet i als kantoor, snoepwinkeltje en soms filmzaal. Vrijwilligers moeten in de ko mende seizoenen het terrein naast de kinderboerderij in Holy-Noord, waar elke vakan tie kinderen hutten komen bouwen, open houden. Voor een beroepskracht geeft de ge meente geen geld meer. „Bui ten het seizoen zal het nog wel gaan met vrijwilligers", zei Job Gorree, „maar in de zo mervakantie, de drukke perio de. zal dat heel moeilijk wor den." Al was het een vrolijke af scheidsreceptie, het cynisme was onmiskenbaar. „Van de zomer kom ik hier wel liggen zonnen en kijken hoe jullie werken", zei Gorree, die nog geen ander werk gevonden heeft. De vrijwilligers, die in middels een vereniging ge vormd hebben, doen het al vanaf januari zonder profes sionele ondersteuning. Zij zijn nu bezig het terrein en de wa gon op te knappen voor het komende seizoen. „Hé Job, nu het toch zo ver gekomen ts kunnen we je wel uitnodigen voor volgende week", zei een van de gasten. En toen Gorree vragend opkeek: „Dan hebben we een bijeenkomst van werk lozen en uitkeringstrek kers." Schiedam/Rotterdam De acht ex-drugsverslaafden uit de therapeutische gemeen schap aan de Nieuwe Haven in Schiedam, die sinds woensdag het gebouw van de Bouman- stichting aan de Essenlaan in Rotterdam bezetten, hebben van de directie enige hoop ge kregen dat zij hun therapie kunnen voortzetten. De Boumanstichting zal met geld voor net Ye-entrypro- gramma' over de brug komen als ook externe geldgevers daartoe bereid zijn. Vrijdag over een week praten de be zetters met de Schiedamse wethouder Chris Zijdeveld, van wie zij toestemming wil len om een pand aan de Lange Nieuwstraat te betrekken. De bezetters willen als groep en onder begeleiding van een staflid van de Boumanstich ting werken aan een terugkeer in de maatschappij. Zij voeren actie omdat ze bang zijn na zes maanden therapie zonder meer op straat te worden ge zet. „Dan ontmoet je al je oude "Tienden weer en is de kans groot dat je binnen korte tijd weer aan de heroïne zit. Dan zijn de zes maanden therapie die we gehad hebben gewoon weggegooid geld." Vier bezet ters zijn in Rotterdam geble ven, de andere vier zijn inmid dels terug naar Schiedam. „Woensdag hebben we een hele tijd met de directie ge- praai", zegt Hester Meier, „en toen kwam aan het licht dat er eigenlijk nog niet serieus naar fondsen is gezocht. Maar ze zijn wel geschrokken van onze actie en ze gaan nu op zoek naar geld." Woensdagavond vergaderen de bezetters weer met de directie en dan moet blijken of het benodigde geld gevonden kan worden. Eiiiii(iiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuii(iiiiiiiiiniiimiiiiiuiiiiiiiiiifiiiuiiiHiiiiiiiiiiU|' 5 Schiedam Een jeugdige bezoeker van café De Qui- E bus aan de Schiedamse Langt* Haven ontdekte in de nacht van woensdag op donderdag dal hij minder goed S E kon klimmen dan hij had gedacht. Hij vtel uit een lan- M taarnpaal, op een 21-jange Schiedamse die over de 3 Lange Haven wandelde. De vrouw werd met een lich- S te hersenschudding naar het Schielandziekenhuis j§ 5 overgebracht. E De jongen was na een avondje-stappen in een over- 3 moedige bui in een lantaarnpaal geklommen. Die 3 bleek echter gladder dan hij had vermoed, want hij S kukelde bijna onmiddellijk weer naar beneden. Zijn S E val werd gebroken door de vrouw, die dat met een E fikse hoofdpijn moest bekopen. Met zijn zwaaiende ar- 5 E men en benen sloeg de jongen in zijn val ook nog ie- 5 E mand de bril van de neus. S EilllllllllIjlDlllUltllllinilllllllllflIIlIllIfimiltflIIIIllEIIlltllIIlllllltllllltlimillIlIlllltllt^ Here uren of dagen dicht zijn. Directeur John Lam ens van de bibliotheek sluit niet uit, dat tijdens de vakantieperiode alsnog extra sluitingsdagen zullen moeten worden inge last. Lamens vindt het uiterst triest dat de dienstverlening bij de bibliotheek zo terugloopt. „Het is voor het eerst dat het pu bliek zo rechtstreeks met de gevolgen van de bezuinigingen geconfronteerd zal worden. De dienstverlening komt duidelijk in de knel. Een bijkomend probleem is los van de bezuini gingen dat het personeel steeds meer vakantiedagen krijgt. Daar staan echter geen arbeidsplaatsen tegenover, dus de bezetting wordt steeds la ger. Als er straks arbeidstijd verkorting wordt doorgevoerd wordt het voor de bibliotheek zonder twijfel helemaal een ramp." Hoewel in de vakantieperiode veel klanten van de biblio theek zelf ook weg 2ijn loopt het aantal uitleningen in die periode toch niet zo sterk te rug. aldus Lamens. Dat aantal ligt doorgaans op vrijwel het zelfde niveau als buiten de va kantieperiode. Schiedam De Schiedamse afdeling van het FNV bereidt een laatste ludieke actie voor, als vervolg op de acties tegen kortingen op de uitkeringen. Du heeft actievoerder Hans Coster woensdag verklaard. Hij zei dit als reactie op de tocht van 165 Schiedammers naar het Binnenhof van afge lopen dinsdag. De nieuwe actie moet een vervolg zijn op de "begrafenis van de sociale wet geving'. die dinsdag op hel Binnenhof plaatshad. De; Schiedammers trokken dinsdag de aandacht met hun doodskist, rouwkransen en hun symbolische crematie. „Het bestuur van het FNV heeft gezegd dat onze oplos sing beter is dan alleen maar achter een spandoek aanlo pen", aldus Coster. Vlaardingen Uit een wo ning aan de Adenauerlaan in Vlaardingen is bij een in braak een portefeuille met onder andere een rij- en kentekenbewijs, girokaarten en een bedrag van 150 gul den ontvreemd. Men kwam binnen via het keukenraam. Uit een bedrijfspand aan de Asterstraat verdwenen 27 sloffen sigaretten met een waarde van ruim 1000 gul den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1