Publiek weet Passagetheater weer te vinden 'RW 19 wordt bron van geluidsoverlast' man ontslaan Maak meer van uw vakantiegeld. SfSF- I 0 komst huisartsen VUARDINGS DAGBIAD SGH1E0AMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT ter meulen Jo Schriel interpelleer! over huurprijzen UITSLAG ONDERZOEK WERKGROEP: Schiedam ontvangt Esslingen Ook in Waterweg gebied fietsen met Sijthoff R WÈW EHBO oefent treinramp hij station West vestigingsbeleid Halkamp verijdelt verenigde spaarbank 'Aardige' rover VOR wil route zonder obstakels Inbraak in fabriek Houtdiefstal DINSDAG 5 JUNI 1984 Schiedam tiet gaat goed met het Passagetheater. Leek het enkele jaren geleden nog een aflopende ^aak, het vorige seizoen wisten meer mensen de 'weg naar het theater te vinden dan was verwacht. Volgens directeur Connie Eggink is het een goede zet geweest om te stoppen met filmvoorstellingen en meer theatervoorstellingen te programmeren. „Het is het publiek kennelijk goed bevallen dat we meer theatervoorstellingen hadden, want de op komst was het hele seizoen beduidend groter. Dat gaf ons ook de gelegenheid om uitgebreider te pro grammeren. Het theater leeft echt in Schiedam1! We lopen nu al vooruit op de prognoses", aldus Connie Eggink. Waren er voorheen stecnts «en theatervoorstellin gen per seizoen en twintig verhuren aan vereni gingen, het afgelopen jaar waren er zo'n drie tot vier voorstellingen per week. Daarnaast zijn er dan nog elke zaterdag-, zondag- en woensdagmid dag kinderfilms. Omdat de grote zaal tegenwoordig veel langer van tevoren is volgeboekt en er vere nigingen zijn die op wat kortere termijn plannen maken, zijn er ideeën om de kleine zaal te verbou wen. Binnenkort zal het gemeentebestuur daar een beslissing over nemen. Voor het komende theaterseizoen, dat in septem ber van start gaat, zijn de mogeljkheden voor abonnementen uitgebreid. Zo wordt onder het motto 'Ontdek Theater' een serie van vier geva- rieerde voorstellingen op zondagmiddagen gegeven voor het hele gezin. Ook wordt het mogelijk om een theaterabonnement te combineren met een etentje tegen gereduceerde prijzen in stadscafé Proveniershuis. Verder zal het theatercafé dat het afgelopen seizoen eenmaal per maand werd gehou den voortaan tedere donderdagavond open zijn. „We hopen daarmee ook ivat meer publiek uit Rot terdam te trekken dat niet meer in het theatercafé op zaterdag terecht kan vanwege de sloop van de schouwburg", vertelt Connie Eggink. Theater de Teerstoof. dat tegenwoordig valt onder het Passagetheater, wil de opstapfunctie voor ar tiesten blijven behouden. „Veel artiesten die zijn begonnen in de Teerstoof staan tegenwoordig op de grote podia. We willen gewoon doorgaan met het brengen van nieuwe groepen", aldus Connie Eggink. Samen met de Teerstoof biedt Passage het komen de seizoen ruim honderd voorstellingen, onder meer van Rob van Houten Marline Bijl. Urbanus, Bram Vermeulen, Jas Brink, Robert Long, Jenny Arean, de Haagse Volkksopera, John Lanting, Ma- rijke en Sieto Hoving en werkcentrum Dans. Nieuw zijn een serie dans- en jeugdvoorstellingen in Passage en een serie poppentheater in de Teer stoof. De prijzen zijn niet verhoogd en voor abon nementhouders bestaat de mogelijkheid om ge spreid te betalen. Vlaardingen Fractieleider Jo Schriel (CDA) wil tijdens de gemeenteraadsvergadering van morgenavond in een in terpellatie opheldering van het college van B en W over de problemen met de nieuwe hu- ren. Vorige week liet het col lege tijdens een persconferen tie blijken dat een groot con flict is ontstaan met de wo ningbouwverenigingen over de toepassing van het punten systeem, dat gehanteerd wordt voor de verhoging van de hu ren. Daardoor zouden de hui zen van de woningbouwvere nigingen meer in huur om hoog gaan dan die van het ge meentelijk woningbedrijf. Schriel wil van het college ho ren hoe een en ander in elkaar zit en of er inderdaad sprake is van 'oorlog', zoals hier èn daar .Wordt gesuggereerd- Schiedam/Vlaardingen Bewoners van de noordelij ke nieuwbouwwijken van Schiedam en Vlaardingen zouden ernstige overlast ondervinden van de even tueel aan te leggen rijksweg 19. Dat is de uitkomst van een onderzoek dat de werkgroep Stop RW 19 heeft laten uitvoeren door het planologisch adviesbureau OD 205 te Delft. De gemeenteraden van de twee Waterwegsteden moe ten zich, net als eerder pi! Vlaardingen De Vlaardingse werf HVO wil negentig werkne mers ontslaan. Volgens directeur J. Blok is dat noodzakelijk vanwege de overcapaciteit en de grote concurrentie in de sector scheepsrepa- ratie. Vakbonden en personeel zijn gisteren ingelicht. Bij HVO werken ongeveer 750 mensen. De ontsla gen zullen vooral vallen op de afdeling scheepsre- paratie. Volgens distrietsbestuur- der Dik ter Wisscba van de Industriebond FNV zijn er inderdaad maatre gelen nodig om de Vlaar dingse scheepswerf te kunnen laten overleven. De Industriebonden FNV en CNV en de Unie BLHP zijn volgens Ter Wisscha op bepaalde voorwaarden dan ook be reid mee te werken aan de voorgenomen bezuini gingsmaatregelen van de directie. Eén van de voorwaarden is dat de arbeidsvoor waarden niet verder zul len worden aangetast. Verder moeten er nadere afspraken worden ge maakt over overwerk en het inlenen van perso neel. aldus de districtsbe stuurder. HVO was tot voor kort eigendom van het con cern Thyssen-Bornemis- za, maar is momenteel in handen van directeur Blok. De reden van de overname was dat Thys- sen-Bornemisza zich wil terugtrekken uit de repa ratie en nieuwbouw van schepen. Ook in West- Duitsland werden wer ven verkocht. Enkele maanden geleden heeft de directie onder het werfpersoneel een enquête gehouden, waar in werd gevraagd of ze loon wilden inleveren voor behoud van arbeids plaatsen, De werknemers waren echter niet bereid een deel van het vakan tiegeld in te leveren. Vervolgens is nog gepro beerd door interne over plaatsingen van de sector scheepsreparatie naar de montage-afdeling ontsla gen af te wenden, maar de financiële positie van de werf bleef zich deson danks verslechteren. „Het is triest om te zeg- gen, maar het personeel krijgt nu de rekening ge- presenteerd voor het feit j dat ze geen geld wilden i inleveren voor behoud van arbeidsplaatsen", I stelt Piet Boogaard, se- Cretans van de onderne- mingsraad bij HVO. Schiedam Onder auspici ën van de sportraad treedt de ■gemeente Schiedam dit pink- 'sterweekeinde op als gast heer voor een groep Duitse jongeren uit de partnerstad Esslingen. De Zuidduitsers, in leeftijd variërend van zes tien tot achttien jaar, arrive ren zaterdag met ongeveer zestig sporters in Schiedam. Eerste pinksterdag worden de sportwedstrijden gehou- den op verschillende com plexen, waarna een dag later de sportieve uitwisseling wordt afgesloten met de prijsuitreiking en een barbe cue. Naast de Duitse jeugd wordt aan elke sporttak door twee Schiedamse clubs deelgeno men. Het programma (alle sporten beginnen om negen uur) ziet er als volgt uit: Voetbal: terrein Hermes DVS met Hermes DVS en SW; Handbal meisjes: Mar griethal met DWS en WF; Handbal jongens: Margriet hal met DWS en UVG; Vol leybal: Margriethal met VCS en Tennis: Spieringshoek met KSVV en TSF. ocmpiuiaen, ongevraagd wenden tot het ministerie van verkeer en waterstaat, vindt de werkgroep. Samen1 met raadsleden en de mensen die in de buurt van de nieuw aan te leggen rijks weg wonen willen de werk groep en de stichting samen levingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) dat gegeven morgenavond bespreken. Rijkswaterstaat zou bij het maken van de zogenaamde 'inpassingsnota* over de RW 19 te weinig rekening heb ben gehouden met de ge luidshinder in Holy-Noord en de Schiedamse Woud- hoek. Volgens de berekeningen van rijkswaterstaat zal het verkeerslawaai van de rijks weg de wettelijke normen voor geluidshinder over schrijden. De werkgroep, die al jaren ijvert tegen aanleg van de weg meent, dat de uitkomsten van die bereke ningen nog aan de lage kant zijn. „De ernst van de ge luidshinder komt in het aan passingsrapport van rijkswa terstaat niet zo goed naar vo ren." Ir. J. Fransen van de Stich ting Natuur en Milieu en drs. H. Tetteroo van Stop RW 19 zijn de gastsprekers op de bijeenkomst die woensdag avond om acht uur begint in wijkcentrum de Blauwe Brug aan het Bachplein in Schiedam. Waterweg Ook in het Waterweggebied kan zater dag 16 juni worden meege daan aan de provinciale Sijthoff Pers fietsdag, die die dag plaatsvindt. Twee van de achttien opstapplaat sen in de provincie zijn in de omgeving te vinden: in Schiedam en in Maassluis. Het gaat om tochten van ongeveer dertig kilometer, speciaal voor het hele gezin, .maar voor de echte liefheb- 'bers is er vanuit Schiedam ook een route over 90 kilo meter uitgezet. Alle deelne mers krijgen een medaille. In Schiedam kan tussen 9 en 13 uur gestart worden bij de wielerbaan op het sport park Harga. In Maassluis is het VVV-kantoor in het stadhuis, Koningshoek. het startpunt. De vertrektijden zijn daar dezelfde als in Schiedam. Het inschrijfgeld kost 2,50 per persoon, en kaarten zijn bij de startpos ten verkrijgbaar. i Een EHBO'ster verbindt een slachtoffertje van de 'treinramp'. Vlaardingen Veertig gewonden in hel gras langs de spoorlijn en geel gehelmde EHBO'ers die af en aan liepen met hrancards: dat was het beeld van de jaarlijkse EHBO-oefcning die gisteravond aan de George Stephenson weg achter station Vlaardingen-West werd gehouden. Om de vrijwilli gers te oefenen deed de hulporganisatie alsof er een treinramp had plaatsgevonden. De grote oefening is elk jaar een test, om te kijken of de EHBO na tien maanden trainen in het Vlaardingse Weeshuis paraat genoeg is. De geschminkte gewonden, leerlingen van de technische school, jonge EHBO'ertjes en gediplomeerde slachtoffers, lagen kermend en bebloed in het natte gras. Door hun portofoons gaven de commandanten Schaar on Simons aanwijzingen aan de vrij willigers. De EHBO'ers moesten de gewonden, sommigen lopend, anderen per brancard, zo snel mogelijk naar de kantine van het Toeleveringsbedrijf aan de George Stephensonweg brengen. Daar was een arts om hen te verzorgen. Hel liep niet allemaal tot tevredenheid van de commandant. „Kun nen jullie niet uit je ogen kijken?", riep hij een paar vrijwilligers toe. die met een brancard precies de verkeerde kant op liepen. En hij maande hen tot spoed. 'Overleg over TT A*1 1 1 niet irustreren' /ADVERTENTIE) Zet uw vakantiegeld even opzij totdat u het echt nodig hebt, voor uw vakantie of andere doeleinden. Onze Girospeciaal-rekening is daar bij uitstek geschikt voor. Die biedt u een hoge rente (momenteel 5%% per jaar) en de mogelijkheid om f 3.000,- per maand, zonder kosten, op te'nemen Dat is pas echt makkelijk sparen. Wijzijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. INLICHTINGEN: REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM BOTER- SLOOT 25. TEL.: Q10 571911. Schiedam Door toedoen van wethouder Luub Haf kamp is het vier huisartsen, die zich gezamenlijk 'vrij* in Schiedam willen vestigen, nog niet gelukt een prak tijkruimte in Nieuwland te bemachtigen. Hafkamp zou medewerking voor vestiging weigeren, omdat hij het overleg met de Plaatselijke Huisartsen Vereniging (PHV) over een nog te ont wikkelen vestigingsbeleid niet wil frustreren. Tot die conclusie komen de raadsleden Reijnhout (D'66), De Leede (PSP/PPR) en Bru- seker (CPN) in een gezamen lijke brief. In een serie vragen wordt de portefeuillehouder gevraagd tekst en uitleg te geven. Zijn stellingname zou zijn ingege ven door 'een mogelijke tegen werking van de PHV met be trekking tot de vestiging in Woudhoek-Noord'. De tegen werking steekt het trio vooral, omdat de gemeente volgens hen geen enkele rol speelt in het vestigingsbeleid voor huis artsen. Hafkamp zegt inderdaad te hebben verijdeld dat de artsen zich in het wijkontmoetings- centrum aan het Wibautplein zouden vestigen. De artsen waren met de beheerder al rond over de huur. „Ik ben momenteel in overleg met de PHV over het opzetten van criteria voor een Schiedams vestigingsbeleid. Zo'n overleg frustreer je inderdaad als je vestiging in een door de ge meente gesubsidieerde accom modatie toestaat. Als liberaal heb ik uiteraard geen bezwa ren tegen een echte vrije vesti ging. Daarvan is hier echter geen sprake", aldus de porie fe- uilehouder. Hij vindt dal de artsen bevoorrecht worden als zij in het wijkcentrum onder dak krijgen. Zelf zijn de drie raadsleden juist blij met het initiatief van de vier huisartsen. Zij willen in Schiedam een praktijk op zetten, omdat er een tekort aan artsen zou zijn. Gemiddeld heeft de Nederlandse dokter circa 2600 patiënten. In Schie dam zijn dat er rond 3100 per arts. De vier willen zich hei liefst in de Gorzen en Nieuw land vestigen, omdat daar het tekort het meest schrijnend zou zijn. Ook de aanpak van de artsen verdient volgens de drie raadsleden navolging. Zij heb ben gekozen voor een deeltijd baan om daarmee daadwerke lijk een bijdrage te leveren aan de bestrijding van de hoge werkloosheid onder huisart sen. Door een nauw samen werkingsverband aan te gaan zou ook de gemiddelde behan deltijd per patiënt langer wor den. In zijn beantwoording zal Haf kamp de nodige kritische op merkingen maken over de vi sie van de drie raadsleden, dat kleinere huisartsenpraktijken de volksgezondheid bevorde ren. „In medische kringen wordt daarover totaal ver schillend gedacht", meent Haf kamp, die het trio daarin dan ook niet klakkeloos gelijk zal geven. (ADVERTENTIE) Hermesetas zoetjes. inh. 420 tabletten. vanAes^ *95 voor Balm fraicrie. Vochtreguieren de gezichts ba sem met na uurlijke krui den. 125 vanSyös voor Tegefl mievenno va!» 3C20 advertentie van 6.95 voor 3,95 Nlvea bodymiik. Inh. 250 ml. van 5*95 voor Schiedam Een op het eerste gezicht behulpzame jongeman heeft een 76-jarige, slechtzien de, vrouw gistermiddag een portemonnee met daarin 60 gulden afhandig gemaakt. De 'aardige' jongen bood de vrouw aan haar volle bood schappentas te dragon bij het oversteken op de Oranjestraat. Vervolgens bracht hij haar naar huis. Toen de jongen eem- maal was vertrokken, ontdek te de vrouw dat haar porte monnee was verdwenen. Vlaardingen Het Viaardings Overleg Re validatie wil trachten een route door de stad te vinden, die de belang rijkste ope n ha re gebou - wen met elkaar verbindt en die voor gehandieap-; ten en mensen die moei lijk ter been zijn zoveel mogelijk vrij van obsta kels is. De komende tijd, probeert de overleggroep suggesties voor zo'n route te verzamelen en de uit eindelijk gevonden route kenbaar te maken. Het vinden van zo'n rou te zonder obstakels is een van de activiteiten, waar de groep zich momenteel mee bezighoudt. Er wordt bijvoorbeeld ook overleg gevoerd over het aanbrengen van zoge naamde raid tikkers in de verkeerslichten instal latie aan de kop van de Schiedamse weg. Ook bij and ere i n sta 11a ti es zo u zo 'n voorzien i ng a a nge- bracht moeten worden. Het secretariaat van do VOR is sinds korte lijd gevestigd bij het SISO m de Van der Werffstraat 15. George Herders van het SISO is specifiek met de begeleiding van de VOR belast. Vlaardingen Veertig gulden was de schamele inhoud van een kluis die inbrekers in het afgelopen weekeinde meena men uit eon kantoor aan dë F1 rraat in Vlaardirri gen. ia vorkheftruck, waar mee men in de fabriekshal een rondje reed, raakte bescha- digd. De inbrekers zijn over een hek geklommen en hebben daarna een toegangsdeur tot de fa briekshal geforceerd. Vanuit die hal konden ze in het kan toor komen waar de kluis stond. Schiedam Uil een opslag loods van de BV Recreatie- bouw Eilanden Schiedam aan de CornellsHoulmanslraat is de laatste weken een grote partij goederen gestolen. In to taal werden 200 hardhouten deuren en 40 kozijnen meege nomen, De buit vertegenwoor digt een waarde van eireë "23.000 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1