Stukje VCP wordt ons door strot geduwd m Onderhandelingen met Hema in laatste stadium Vakmanschap herken je zo. GEWB wil aanschaf eigen TV--schotel VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE GODRANT NIEUWE WATERWEG COURANT Verbeteringssubsidie Laurens Costerstraat Schiedam wil plan voor samenwerking Vestiging in Koningshoek gaat waarschijnlijk door Raadsleden argwanend Brug zonder naam Oudste loodgieter failliet Vlaardingse plannen strop voor Schiedam Brouwer: nog geen ja tegen inkrimpen accountants dienst Hartog nieuw CDA- raadslid Franse toerist snel uitgekiekt Twee inbraken bij juwelier Frontale botsing WOENSDAG 6 JUNI 1984 Vlaardingen De coalitie van PvdA en VVD zal van avond alle overredings kracht nodig hebben om een verklaring over de verkeer sintensiteit in de straten in het centrum door de gemeen teraad te manoeuvreren. Wil Vlaardingen nog dit jaar achter de Nieuwelaan gaan bouwen, dan is die verkla ring snel nodig. Zowel VVD als CDA, D'66. SGP en RPF zijn bang, dat B en W door deze achterdeur het verkeerscirculatieplan (VCP) door de raad willen loodsen, Dat bleek gisteravond in een extra vergadering van de com missies voor stadsontwikkeling en verkeer. „Er wordt ons een stukje VCP door de strot ge duwd", zei CDA'er Chris van Roon boos. De raadsleden begrepen er niets van, waarom zij hals over kop in een extra vergadering een besluit moesten nemen. „Vlaardingen wil nog dit jaar gaan bouwen achter de Nieu welaan", legde wethouder Bas Goudriaan uit. „Maar dan moeten we eerst een bestem mingsplan hebben ingediend bij Rijnmond. Daar hoort deze verklaring bij met het oog op de wet geluidhinder." Prognose In de intensiteitenverklaring staat een prognose hoeveel au to's er per etmaal door de stra ten in net centrum rijden. Zijn dat er meer dan vijfduizend, dan mag in een strook van tweehonderd meter langs die weg geen huis worden ge bouwd. Bij minder dan vijfdui zend auto s wordt de zone zon der bebouwing honderd meter- Gaan er minder dan 2450 au to's per etmaal door de straat dan geldt helemaal geen zone. Als er geen verklaring wordt afgegeven komt langs alle straten een zone van tweehon derd meter. „Dan kan er in het centrumgebied geen huis worden gebouwd", schetste wethouder Bas Goudriaan de verstrekkende gevolgen als de verklaring niet wordt aange nomen. De raadsleden waren echter veel banger voor verstrekken de gevolgen als de verklaring wèl zou worden aangenomen. „Als die prognoses te laag blij ken moeten er straten worden afgesloten", vreesden alle par tijen. behalve de PvdA. En hoe Goudriaan ook verklaarde dat er op grond van deze ver klaring geen afsluitingen zou den plaatsvinden, de argwaan bleef. Alleen de sociaal-demo craten konden al zeggen van avond in de gemeenteraad voor de verklaring te zullen stemmen; de rest behield zijn stem voor. Aan de nieuwe brug over de Schie tussen Schiedam en Rotterdam wordt de laatste hand gelegd. Er zijn nog wat problemen met het hefme- chanisme van de beweegba re brug, die in het verlengde van de De Brauweg het In dustriegebied 's-Graveland gaat verbinden met de Rot- terdamse Spaanse Polder. De verwachting is dat de ver binding tussen de beide in dustriegebieden over onge veer een week in gebruik kan worden genomen. De straatnamencommissie van de gemeente Schiedam heeft nog geen naam verzon nen voor de brug. Vandaar dat die voorlopig de BZN wordt genoemd: brug zonder naam. Schiedam Particuliere huiseigenaren, verhuurders en huurders in de omgeving van de Laurens Costerstraat in Sehiedam-Oost komen sinds begin deze maand in aanmer king voor een extra^spbsidie, als ze hun woningen zelf een opknapbeurt geven. Sinds begin dit jaar was die maatregel af in enkele delen van Scnïedam-Zuid en -West van kracht. De bedoeling;^ervan is, eigenaar/bewoners, ver huurders of bewoners'te stimuleren in het zelf opknappen van de woningen, waarvoor dan naast de bestaande rijkssubsidie een extra financiële vergoeding door de ge meente wordt verstrekt. Niet alleen financiële steun is van de gemeente te ver wachten. In de informatiewinkel aan de Van Leeuwen hoekstraat 72 kunnen particulieren, die wel iets voor het opknappen van hun huis voelen, elke donderdagmiddag op het spreekuur terecht met allerlei vragen rond zo'n op knapbeurt. Ook de dienst van bouw- en woningtoezicht op het stadskantoor verleent die service, en daar kan men da gelijks terecht. Schiedam Schiedam gaat proberen om samen met Vlaardingen en Maas sluis op een lijn te komen over de indeling van de sa menwerkingsgebieden. Schiedam heeft er nooit .een geheim van gemaakt dafe deze gemeente het meest geporteerd is van het vormen van een samen werkingsgebied Nieuwe Waterweg-Noord. Daar voor is gekozen, omdat de drie gemeenten langs de Nieuwe Waterweg 'een lo gische bestuurlijke en maatschappelijke samen hang vormen'. In de commissie algemene en bestuurlijke zaken is gisteren geruime tijd stilgestaan bij het probleem, dat Maassluis en Vlaardingen er toch ande re ideeën op na houden. .Maassluis ziet een nieuwe provincie Rijnmond wel zit ten, maar nu daaraan wordt fetornd zou het volgens chiedam zaak worden dat .•Maassluis zijn standpunt her ziet Met Vlaardingen wil 'Schiedam graag praten over een aantal 'nuanceverschil len* in de opstelling. i ■- 1 De commissie kende gisteren veel waardg toe aan een ge sprek met de andere ge meenten, omdat alleen door •een eensluidend standpunt te '.formuleren samenwerking •kans van slagen heeft. Schiedam hoopt binnenkort "op ambtelijk niveau de zaak -aan te kaarten. Provinciale -Staten bepaalt iilteindeiijk hoe de samenwerkingsgebie- rden er gaan uitzien. „Maar .-laat zich daarbij uiteraard voor een groot deel leiden door de opvattingen van de .verschillende gemeenten", onderstreepte secretaris A.P.M. Schram het belang van een 'gezamenlijk plan'. Maassluis De vestiging van een filiaal van de Hema in het Maassluisse winkelcentrum Konings hoek gaat zo goed als zeker door. De onderhandelin gen tussen de gemeente, de Hema en Aegon verke ren in de eindfase. Een woordvoerder op het stad huis heeft er goede hoop op, dat die onderhandelin gen op korte termijn in positieve zin kunnen wor den afgerond. Het verzekeringsconcern Ae gon heeft een belangrijke vin ger in de pap bij de vestiging van de Hema bij het winkel centrum. Het complete cen trum, behalve het daarin ge vestigde filiaal van Vendet, is eigendom van het concern, maar daarnaast heeft Aegon ook een optie op alle nog uit te geven grond rond Konings hoek, voor zover daarop een zakelijke bestemming rust. „Als de Hema en Aegon inder daad ja tegen elkaar zeggen, dan is het snel rond", meent de betreffende ambtenaar op het stadhuis, „Helemaal zeker is het doorgaan van die vesti ging nog niet: de handtekenin gen zijn nog niet gezet. Maar het ziet er wel naar uit dat dat Schiedam Een van de oudste loodgietersbedrijven uit Schiedam, Jurgens BV uit de Hoofdstraat, is failliet, De Rotterdamse rechtbank heeft het faillissement over het be drijf uit de Gorzen uitgespro ken. Tot curator is mr. D.J. Ledeboer benoemd. Jurgens BV had vijftien werknemers in dienst. Zij zijn ontslagen. „Een trieste zaak", aldus een woordvoer der van het bedrijf. Volgens hem is er een aantal redenen aan te geven voor de onder gang van het negentig jaar oude Schiedamse bedrijf. „De slechte economische situatie en de teruggang in de bouw zijn er debet aan", verklaart hij. (ADVERTENTIE) Al meer dan 300 jaar brouwt Groisch haar bie; op natuurlijkeen ambachtelijke wijze. En dat proef je. Vakmanschap is Meesierstl gaat gebeuren." Dc gemeente raad zou in september of okto ber over de verkoop van de grond moeten beslissen. Op het stadhuis wordt er op gerekend dat met andere mid denstanders in Maassluis geen problemen zullen ontstaan over de vestiging van het grootwinkelbedrijf bij Ko ningshoek, Met name winke liers in het centrum van Maas sluis hebben enige tijd geleden hun angst laten blijken dat uit breiding van het winkelcen trum, en zeker de komst van een bedrijf als de Hema, elders in Maassluis een omzetdaling teweeg zal brengen. „De on dernemersfederatie in Maas sluis is nauw bij de gesprekken betrokken", stelt de woord voerder op het stadhuis. Mevrouw P. Ruigrok, contact persoon van de ondernemers- federatie, geeft toe dat de fe deratie bij enkele gesprekken over de komst van de Hema aanwezig is geweest, Hoe de stand van zaken in de onder handelingen echter momen teel is, daar weet de federatie niets van. „Het is al weer eni ge tijd geleden dat we voor vergaderingen zijn uitgeno digd: op dit moment weten we eigenlijk van niets. Binnen kort is er weer een bijeen komst met de gemeente, en dan hopen we eindelijk wat duidelijkheid te krijgen." Over het bericht dat de onderhan delingen in het eindstadium zouden verkeren is mevrouw Ruigrok nogal verrast. Als de komst van de Hema naar Maassluis doorgaat, dan wordt dat een middelgrote vestiging. Het gebouw zou twee lagen moeten krijgen: op de begane grond het winkelge deelte en aaafboven de maga zijnen. Aan Frank Pinkse komt de eer toe dat hij de beste leerling-metaalbewerker in de scheepsbouw is die dit jaar de opleiding heeft afgerond, De negentienjarige Vlaardinger, die een opleiding voigt bij Vlaardingen Oost, het voormalige HVO, ontving gisteren de ir. Maas-Geesteranusprljs in de categorie me taalbewerking in de scheepsbouw. De prijs wordt jaarlijks toegekend door de landelij ke stichting opleidingen in de metaal. Vlaardingen/Sehiedam Directeur W.F. Pinkse van de gemeentelijke energie- en waterbedrij ven (GEWB) in Vlaar dingen onderzoekt de mogelijkheid om voor het CAI-bedrijf een ei gen schotelantenne aan te schaffen voor de ont vangst en doorgifte van satelliet-TV. Dat zou wellicht goedkoper zijn dan het overnemen van signalen van Schiedam, dat al over een schotel antenne beschikt. Te vens zou Vlaardingen daardoor minder afhan kelijk worden van het beleid dat in Schiedam wordt gevoerd. Voor Schiedam zou dat een strop betekenen. Daar wordt er min of meer vanuit gegaan, dat Vlaardingen ook satel liet-signalen overneemt en dus de helft van de kosten van de schotelan tenne betaalt. Ook alle andere TV-signalen be trekt Vlaardingen van Schiedam. Het onderzoek om een eigen schotel aan te schaffen is in een stroomversnelling geraakt door de start van de satelliet omroep Sky Channel en de wens vanuit de Vlaardingse burgerij, om dat Engelstalige programma ook op de kabel te Krijgen. Sky Channel is na aanvankelijke technische pro blemen in Schiedam at en kele weken te zien, maar de Vlaardingse C Al-abonnees moeten het nog ontberen. Voor het blok Als aanschaf van een eigen schotel-antenne voor Vlaar dingen voordelig zou blijken, dan zou Pinkse voor dit* oplos sing zeker 'm' zijn. „Per slot van rekening zijn wii door Schiedam toch een beetje voor het blok gezet. Die hebben hun schotel aangeschaft en ge ïnstalleerd zonder dat met ons enig overleg is gevoerd, terwijl we met Schiedam toch een contract hebben. We kregen bij wijze van spreken alleen maar de rekening gepresen teerd." Die rekening bestaat eruit, dat Vlaardingen de helft van de kosten moet betalen, indien het CAl-bednjf het sig naal van Sky Channel vanuit Schiedam zou betrekken. Wethouder Floor Quasi (medi abeleid) wacht het onderzoek bij het CAI-bedrijf even af, voor een definitieve beslissing over doorgifte van de satelliet zender wordt genomen. „We willen Sky Channel heus wel doorgeven, maar we willen het op zo goedkoop mogelijke manier doen; de woonlasten zijn toch al erg hoog." De sug gestie van de wiikveremgin- fen in Holy-Noord, die ir een rief aan het college Heten we ten te geloven dat Vlaardingen aarzelt over de doorgifte van Sky Channel in het kader van de bezuinigingen, witst Quasi van de hand. „Daar gaat het niet om, maar als het goedko per kan dan via Schiedam, dan moeten we dat zeker doen Bij het doorgeven van het pro gramma van Sky Channel ko men nog enkele andere aspec ten om de hoek kijken. De Vlaardingse CAl-mstallatie bestaat uit een dubbel net. Als het programma via de A-kabel wordt aangeboden, dan vergt dat geen grote aanpassing, maar als de B-kabel zou wor den ingezet, waai op momen teel slechts drie kanalen in ge bruik zijn. dan zouden alle wijk versier kers moeten wor den aangepast. Dat zou aardig wat geld kosten. Een andere oplossing zou zijn het pro gramma van Bclgie-Frans op de B-kabel, dat Telatief weinig bekeken wordt, met meer door te geven en daar Sky Channel voor in de plaats te brengen. Pinkse verwacht echter dat dat toch klachten van kijkers zou opleveren. „En al zijn het er maar een paar: klachten willen we niet nebben." Schiedam PvdA'er Gé Brouwer heeft zo zijn beden kingen tegen het inkrimpen van de gemeentelijke accoun tantsdienst met twee formatie plaatsen. Dat zou in het kader van de ombuigingsoperatie per 1987 moeten gebeuren. De controlewerkzaamheden moe ten dan worden beperkt. De bezwaren van Brou wei- richtten zich gisteren in de commissie algemene en be stuurlijke zaken tegen de on zekerheden die er op dat punt nog zijn. De socialist wil er binnenkort in de commissie fi nancien op terug komen. Een besluit daarover kan volgens hem pas worden genomen als duidelijk is of de gemeente na wijziging van de comptabili teitswet de accountantsdienst behoudt of een gemeentelijke rekenkamer in het leven roept. Schiedam R,B, Hartog is benoemd tot lid van de gemeenteraad voor het CDA. Hij volgt de enkele maanden geleden overle den Jan de Koning op. Het CDA heeft flink m de maag gezeten mei de opvolging. Theo Schoen makers kwam als tiende op de kandidatenlijst het eerst in aanmerking om de overleden nestor van de Schiedamse gemeen teraad op te volgen. Maar - dat strookte niet met hei zogenaamde fusieproto col, omdat hij een recht streeks CDA-lid is. Vol gens het protocol, dat is opgesteld bij de fusie van AR, CHU en KVP, dient het nieuwe raadslid af komstig te zijn uit dezelf de partij als degene die hij opvolgt: de KVP Daarom werd de uit de KVP afkomstige J.Th. den Brinker als kandi daat naar voren gescho ven. Maar die weigerde zijn benoeming. Omdat hij een bedrijf heeft dat zaken doet met de ge meente Schiedam zou dat vermenging van functies betekenen. Hartog, achttiende op de lijst, was na Den Brinker de eerstvolgende KVP'er op de lijst. De geloofs brieven van do 55-jarige Hartog zullen in dc* juni- vergadenng van dc* ge meenteraad worden on derzocht. Dat betekent dat hij pas na het zomer reces kan worden beë digd als raadslid. Dan.zal de negen leden tellende CDA-fractie weer op vol le sterkte kunnen func tioneren. Hoek van Holland Een Franse toerist, die enkele da gen in Hoek van Holland ver bleef, heeft bij de politie aan gifte gedaan van de diefstal van zijn dure foto-camera. Het toestel had hij in zijn auto achtergelaten. Daarnaast mist hij ook enkele cheques en an dere waardepapieren Vlaardingen Bij een juwe lier aan het Liesveld hebben dieven de afgelopen dagen twee keer een ruit ingegooid, om er vervolgens vandoor te gaan met een handvol juwe len. In het weekeinde sloeg de eer ste dief zijn slag en maandag ging er opnieuw een steen door de ruit. Het onderzoek van de politie heeft tol nu toe nog niets opgeleverd. Maasland Op de kruising Nolweg/Burgemeester Steen weg kwam gistermiddag een inwoner van Maassluis op zijn bromfiets frontaal in botsing met een auto. De bestuurder van de auto, een man uit Naaldwijk, reed vermoedelijk te veel naar links. De brom fietser is met nog onbekend letsel opgenomen in het Holy ziekenhuis in Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1