WATERWEG SPORT 17 ZON TE KOOP Den Tuinder kritisch tot laatste moment UITSLAGEN12345678 Nieuwe namen voor openbare basisscholen I I I L en Van Dijk aan de schandpaal Bent U ook zo'n snelle beslisser? reisburo |ac. de groot 'We moeten er even hard voor knokken als anderen Vlaardingen: minus 43 Profiteer dan nu van onze grandioze aanbiedingen naar de zonnige stranden. In samenwerking met Evenements Reizen brengen wij U nu voordelig naar de ZON. BIJVOORBEELD: NU VOOR ƒ749,00 p.p. NU V00N ƒ599,00 p.p. NU VOOR 699,00 p.p. NU VOOR ƒ799,00 p.p. NU VOOR 899,00 p.p. NU VOOR 599,00 p.p. Politieke markt in Maassluis Woningen in schoolgebouw Schooljeugd buigt zich over bang zijn 't Hoofd zoekt oude plaatjes Jan Kramer stopt als jeugdtrainer Drysdale en Richey geven les Hoogendoorn grijpt net mis Cees Bot opent Satelliet Slingerland i vangt de grootste vis Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 6 juni 1984 iiitiiiiniiiniiMiiiKiiiiiiiijiiiiiiiiiiiijjiiiii iiiiiiiiiiimiiiimiimitiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi! Schiedam Ze willen eens wat anders: een fanfare hij het tamboer- korps. De leden van de drumband Wilton-Fije- noord delen allemaal die mening: je kan nog zo goed zijn en nog zo veel marsen slaan als je maar wilt, maar uitein delijk is de lol er een beetje af. „Het is veel aantrekkelijker om een drumband met een blazersgroep tè contracteren voor een optreden dan alleen een drumband. De muziek is 1 dan veel afwisselender. Niet 1 alleen om te spelen, maar ook door Bert van Elk om naar te luisteren", zegt tamboer Jan Ouweneel. Deze muzikale zwaargewicht denkt aan een groep van in totaal twintig muzikanten. „We heb ben nu acht tamboers en kun- nen tien tot twaalf blazers ge bruiken." De Harmonie Wilton-Fije- noord, die deze maand 59 jaar bestaat heeft eigenlijk twee poten: de drumband en de - harmonie. Dat laatstgenoemde onderdeel kan bogen op goede prestaties. Men speelt in de hoogste klasse, die Nederland op dit gebied kent. De drum band in de eerste divisie. De harmonie is echter, zoals voor zitter Jan Vos het uitdrukt „een zittend orkest." De drumband van Wilton. Vier de van links voorzitter Jan Vos met naast hem Jan Ouweneel. Uiterst rechts instructeur Peter Lakey. geruchten uit de wereld te hel pen. „Er is beweerd dat de harmonie en de drumband eli tekorpsen van Wilton zijn; dat je bij de werf moet werken om er lid van te kunnen worden. Er is zelfs beweerd dat we be roeps zouden zijn. Allemaal onzin", zegt Ouweneel. „We halen op concoursen regelma- tig prijzen weg. Dat wei. Maar er wordt hard voor gewerkt. Daar sloppen we veel vrije tijd Groot verschil „Daar heeft een drumband niets aan. We willen ons als tamboers meer presenteren, maar daarvoor moeten we nu altijd bij de harmonie aanklop- pen. Optredens vinden vaak I plaats op zaterdag en dan oe- fent. de harmonie. De repeti- ties daarvan mag je eigenlijk niet missen, wil je op het hoge niveau, waarop je speelt, blij ven meedraaien. Bovendien is er een groot verschil tussen de manier van spelen van een harmonie of een fanfare", zegt Ouweneel. Voorzitter Jan Vos, zelf klari- netist bij de harmonie, beves- tigt het. „Je ambouchure ver dwijnt. Je kan niet verwach ten dat iemand die net met een drumband door de stad heeft gelopen even later weer harmoniemuziek blaast. Als je het aantal optredens opvoert gaat dat ten koste van de har monie. Je versterkt de ene poot ten koste vari.de andere. Daarom is gekozen voor het opzetten van een aparte fanfa- regroep voor de drumband." Het is volgens de leden van de drumband tijd om een aantal Buitenbeent j e Dat de harmonie in muzikaal Schiedam een buitenbeentje is valt niet te ontkennen. „Na tuurlijk, we blijven een be- Örijfsorkest met de daarmee samenhangende activiteiten. De binding met de werf heeft nadelen, maar ook veel voor delen. Het overgrote deel van de leden werkt ook nog bij de werf en slechts een kwart mag van buiten komen, maar dat percentage halen we bij lange na niet", zegt Ouweneel. Wat betreft het instrumentarium en.de uniformen van het mu ziekgezelschap kan altijd een beroep worden gedaan op de werf. Ook de contributrie is, mede dankzij de steun van de werf, laag. „Ook onze oefen ruimte is van de werf en als het nodig is kunnen we oefe nen op het terrein van de werf. Dat zijn voordelen waar veel andere muziekgezelschap- gen jaloers op zijn. Een buiten eentje ja, maar we moeten voor de resultaten even hard knokken als anderen." Met een aparte fanfaregroep wordt aan de bijna zestig jaar oude muziekvereniging een nieuwe poot toegevoegd. De leden van de drumband heb ben er voldoende vertrouwen in. Een muzikale ondergrond is voor hun geen 'must'. „Als ze maar zin hebben", is het al gemene. oordeel. Inlichtingen over de drum band en de nieuwe plannen geven J. Jongebreur (tel. 706095 of 269200, toestel 3250) of mevrouw A. Rissema (tel. 738154). Vlaardingen Het aantal inwoners van Vlaardingen is in de maand april gedaald met 43. De bevolkingsstatistiek vermeldde op 1 mei 76245 inwoners. Op 1 januari van dit jaar waren dat er nog 76466. In de maand april werden 59 aangiften van geboorten gedaan en er stierven 65 Vlaardingers. Er vestigden' zich 139 mensen bin nen de gemeente en 176 Vlaardingers vertrokken naar elders. Er werden in april 28 huwelijken gesloten; daar tegenover stond een aantal echtscheidingen van zeventien. Vlaardingen -Vrijwel alle openbare lagere en kleuter scholen krijgen een nieuwe naam. Dat gebeurt in het ka der van de vorming van basis scholen in 1985, maar om er vast aan te wennen zullen, die nieuwe namen al met ingang van het nieuwe schoolseizoen .worden ingevoerd. De nieuwe namen voor de kleuter- en la gere scholen zijn gekozen door de teams en de oudercommis sies. Het college van B en W is met alle suggesties die naar voren zijn gekomen akkoord gegaan. Het veranderen van de school-- namen kost de gemeente, afge zien van wal papier, ook enig geld, De komende maanden moeten alle naamaanduidin gen op de diverse scholen wdr- den vervangen. Er wordt op gerekend, dat dat een bedrag van 13.500 gulden gaat vergen. De compléte lijst, van naams veranderingen: Kleuterschool De Klaproos en de Erasmusschool gaan 'Erasmus' heten. Kleuterschool De Margriet en de Prins Hendriksenool vormen samen 'De Spring plank. De dependance De Klaproos en de Juliana van Stolberg- school heten vanaf het nieuwe seizoen samen 'Juliana van Stolberg', Kleuterschool De Belhamel en de Theo Thijssenschool zul len voortaan 'De Beukenhof' heten. De Klimop en de Wetering- school gaan voortaan als 'De Wetering' door het leven. Kleuterschool Het Madeliefje .en., de Van Maerlantschool gaan 'De'Zuidwester' Heten. Kleuterschool Klavertje Vier en de Prof. Teldersschool vor men 'De Zuidbuurt'. De dependance De Koren bloem en de Jan Ligthart- sehool gaan gewoon 'Jan Ligt- hart' heten. De Korenbloem en de Van Hogendorpschool worden sa men 'De Doorloper'. De Paddestoel en de Mei- doornschool vormen 'De Mei doorn'.. De Kievit en de Wielewaal- school gaan 'De Vogelboek' heten. De kleuterschool De Kring en de lagere school van die zelfde naam veranderen niet: dat blijft 'De Kring'. Het Roodborstje en de Hugo de Grootschool gaan samen 'De Boemerang' heten. De kleuterschool en de lage re school De Speelwerkhoeve houden hun oude naam, Ook de kleuter- en lagere school De Singel veranderen fniet van aanduiding. Tenslotte zal de observatie- groep voor 2eer jeugdigen voortaan 'De Kleutertuin' hè- tën. De nieuwe namen moeten nog door de gemeenteraad officieel worden vastgesteld. ADVERTENTIE 15 dagen app Konaki II in Koniki Hani was 1.097,- NU VOOR 899,00 p.p. Dit is slechts een greep uit onze bijna onbeperkte mogelijkheden. Maar vol Is vol. Aarzelt U daarom niet te lang, anders is uw plaatsje onder de zon bezet. Vraag onze uitgebreide dokumentatie en beschrijvingen van deze aanbiedingen, (bovengenoemde prijzen zijn per persoon en bij een minimum van 2 personen) GRAN CANARIA: vertrek 18 en 25 juni COSTABRAVA: vertrek 22 en 29 juni MALLORCA: vertrek 20 en 24 juni PORTUGAL: vertrek 25 juni (Algarve) vertrek 25 juni (Lissabon) KRETA: vertrek 17 en 24 juni 15 dagen app Arizona in Puero Rico was 1.228,- 15 dagen app Maritiem in Malgrat was 821.- 15 dagen app Sun Beach in Santa Ponsawas 1.021,- 8 dagen bung Ancora in Lagos was 895,- 15 dagen was 1166,- 8 dagen app Navegantes in Cascais was 853,- Maassluis Met een politieke markt gaan de partijen in Maassluis zaterdag proberen stemmen te werven voor de verkiezing van het Europees parlement Om het winkelend publiek niet al te zeer af tè schrikken met die zware politiek is de Westcoast Jazzband uitgeno digd voor een aantal optre dens. Swingende muziek moet de markt een beetje verleven digen. Zeven politieke partijen en vijf organisaties zoals FNV en IKV hebben zich al aangemeld voor de markt, die zaterdag van tien tot vier uur wordt ge houden in de binnenstad van Maassluis. Schiedam Bij de gemeente worden plannen ontwikkeld om in de Theo Thijssenschool aan het Edisonplein woningen te realiseren. In elk van de veertien lokalen van de school, die na de zomer vrij komt, zou een kleine woning moeten komen. De school wordt na de zomer vakantie opgeheven in ver band met het teruglopende aantal leerlingen in Schiedam- Oost. In de plannen van de ge meente wordt ervan uitgegaan dat de gymnastiekzaal wordt afgebroken. De bewonersvereniging heeft bij de gemeente inmiddels ge protesteerd, omdat ze niet bij de plannen voor de Theo Thijssenschool is betrokken, terwijl dat indertijd wel is af gesproken. Tevens is het ver zoek gedaan om ook. andere bestemmingen van het school gebouw te onderzoeken. Een uit bewoners bestaande werk groep heeft geopperd om de school te bestemmen voor wel^- zijnsvoorzieningen. In de eer ste plaats wordt aan bejaarden gedacht, omdat er voor die leeftijdsgroep nauwelijks faci liteiten in de wijk zijn. Vlaardingen Het stuk 'D' zit een krokodil in me kop' van de theatergroep van de sectie Kunstzinnige Vorming (SKV) vormt het uitgangspunt voor een groot project waar aan de klassen 1 en 2 van de Vlaardingse lagere scholen momenteel werken. Er doen in totaal 805 leerlingen van 18 Vlaardingse scholen aan het project mee. De voorstellingen in de jeugd theaterzaal van De Harmonie zijn het vertrekpunt voor een aantal verwerkingslessen op school. Centraal gegeven is bang zijn. Daarover handelt het stuk en daarop wordt in de klassen voortgeborduurd. De leerlingen maken daarbij ge bruik van toneelspel, tekenen, handenarbeid, poppenspel, muziek en dans. De SKV van de gemeentelijke inspectie voor het onderwijs zet met grote regelmaat derge lijke thematische projecten voor grote groepen leerlingen op. Maassluis Wijkvereniging 't Hoofd is op zoek naar oude fo to's en documentatiemateriaal van de wijk. Enkele wijkbe woners hebben het plan opge vat om in september een ten- toontstelling te houden over het reilen en zeilen van vroe ger in de wijk. De initiatiefne mers zijn vooral geïnteres seerd in materiaal vanaf onge veer 19Q0. Van het gemeente museum is al een foto binnen gekomen van een huldeboog op Koninginnedag in dé De la Reystraat aan het begin van de eeuw. Een ieder die nog foto's heeft van bijvoorbeeld de vele win keltjes die de wijk heeft ge teld, of de school, wordt ver zocht die beschikbaar te stel len voor de expositie. Mensen die nog materiaal hebben, of die iets weten te vertellen over het verleden van de wijk worden verzocht contact op te nemen met Lydïa Spoor (tel. 01899-20361), Bep van Zoest (tel. 01899-11164) of Ria Hen- driksen (tel. 01899-10055). EB Biilitonlaan 10 -Viaardingen - Tel. 010-348677 GARANTIEFONDS Boeken kopen Morgen tussen 10 uur en 12.15 uur worden in hei bibliotheekfiliaal in de Van Hogendorplaan in Viaardingen weer afgeschreven boeken verkocht. Verslaving In het Vlaardingse wijkcentrum de Heipaal, Meerkoetstraat l, wordt morgen een bijeenkomst voor vrou wen gehouden over verslaving aan eten. alcohol, drugs, medicijnen en dergelijke. De provinciale consulent van bet consultatiebureau voor alco hol en drugs zal een toelichting ge ven. Aanvang 20 uur. Lunchconcert Aad Zoutendijk bespeelt morgen tus sen 12.45 uur en 13.15 uur het orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen. Op het programma staan werken van Bühm, Scheidemann, Clérambault en Guilmant. Schiedam Met een tot rode kaart vervormde consumptie bon viel gisteravond rond half negen definitief het doek voor Jan den Tuinder. De massieve verdediger, die de laatste drie seizoenen van zijn lange loop baan sleet in dienst van Her mes DVS, vindt het welletjes na zo veel jaren, wil z'n vrije tijd nu eindelijk eens indelen, zoals het hem uitkomt en is blij van alle verplichtingen af te zijn. „Maar", is hij eerlijk genoeg, „ik zal het steaks be slist missen, dat voetballen". Een door Fred Meerhof, met wie de 33-jarige Den Tuinder zowel in S vV als Hermes DVS samenspeelde, georganiseerde 'erewedstriid' zorgde op Harga voor een gezellig sfeertje, uit alle hoeken van Rotterdam en omgeving waren ze gekomen, die oud-SVV'ers, om Den Tuinder op de grootst mogelij ke verrassing te tracteren..„lk- had het gevoel", grinnikte Den Tuinder, „datI die dwaas van een Meerhof ergens mee bezig was. Ik had gedacht om effetjes voor het laatst te trai nen en het dan voor gezien tè houden"; Eén helft in het blauw-wït van Hermes DVS en vijfenveertig minuten in het rood-groen van SVV waren derhalve precies in overeenstemming met de clubs die hij het langste, trouw bleef. De geblokte back kwam zelfs aan scoren toeen hoewel in dergelijke gevallen gebrui kelijk, was dat allerminst een door Donald Bax cadeautje. Omdat Hermes- doelman Hans Eggelmeijer (lang niét zo overtuigend als tegen Oud-Beijerland) Xer-. xaan Cor Huigen tegen de vlakte deponeerde, mocht Den Tuinder feilloos van elf meter aanleggen. Daarvoor had Meerhof namens Hermes DVS de score geopend, waarna Oud-SVV zesmaal iets terug deed via Jos Zoetmulder, Dan ny Molendijk Den Tuinder, Huigen,'Peter Jeup en ander maal Zoetmulder. Jan den Tuinder kan er riqg om lachen. De spelers van Hel mes DVS en 'oud-SVV' staan op het punt hem voorgoed vart hé veld te dragen. Z -*v Tot het laatste moment, nadfrt Hennes-aanvoerder Ruud B£- ker hem vooraf een cadeaubon had overhandigd en de portersvereniging van Hermes DVS hem een fraai tinoefS bord met inscriptie had gege ven bleef Den Tuinder dk kri tische sportman. „Ik heb" t£t seizoen de inzet een beetje' ga- mist", nam Den Tuinder in.de catacomben geen blad voor-<Jè mond. „Als we zo hadden gespe&W als in de laatste vier, vijf vtea- strijden was Hermes nooit afgezakt. Dat is me behoorlijk tegengevallen. Goed, het voet* ballen kan wel eens niet. luk ken. maar werken kun je nar tuurlijk altijd. Misschien kqtjt het me daarom wel mindtyi moeite om er nu mee te pen, want ik had natuurlijk nog wel een tijdje kunriétj doorgaan..." Maassluis Ter gelegenheid van. het veertigjarig bestaan van de jeugdafdeling van Ex celsior Maassluis werd op het sportcomplex aan de Rozen- laan een Olympische sport- en speldag gehouden. Na een mars door de Vertowijk en het openingswoord van burge meester Hans van Es, mocht de zesjarige Jeroen van der Linde, Excelsior's jongste lid, het Olympisch vuur ontsteken. Tal van spelletjes stonden op het programma, waarvan één onderdeel een overweldigend succes was, namelijk de schandpaal. Voorzitter Ab van Dijk en oefen meester Ferry Groeneweg hadden zich -spon taan- beschikbaar gesteld om zich te laten bekogelen met natte sponzen en emmers wa ter. Secretaris Karei Parre kreeg zelfs een ei naar het hoofd geworpen. Na afloop, met het strijken van de Olympische vlag, ver zorgden Groene weg en M. Bosman, één van de oprichters van de jeugdafdeling en voor deze gelegenheid speciaal uit Middelburg overgekomen, .de prijsuitreiking van het voet volley toernooi. „Eérr van de hoogtepunten uit de geschiede nis van Excelsior, mede door de goede weersomstandighe den' aldus commissielid Elly Wiegmann. Vlaardingen Jan Kra mer stopt toch als jeugd trainer van de zaterdag se vierdeklasser Vlaar dingen. Hoewel het be stuur en Kramer eerder al overeenstemming hadden bereikt over con tractverlenging, besloot Kramer er geen nieuw seizoen aan vast te kno pen. Oorzaak van het voortijdige vertrek is een louter financiële zaak. Kramer heeft nu besloten weer te gaan voetballen en zal wel licht worden opgenomen in de selectie van trainer Roon Schleurholz Boer- Vlaardingen De twee be kende Amerikaanse tennisspe lers Cliff Drysdale en Cliff Ri chey geven morgenmiddag (aanvang 17 uur) een 'clinic' in tenniscentrum Hoogendijk. Waarschijnlijk is ook Tom Ök- ker, veelvoudig Nederlands kampioen, in Vlaardingen van de partij. Ongeveer twintig jeugdige leerlingen van de Eerste Rot terdamse Tennis School zijn in Vlaardingen aanwezig om de fijne kneepjes aan te leren. Drysdale en Richey spelen eerst een demonstratiewed strijd tegen elkaar, waarna de jeugd de gelegenheid krijgt met hen te dubbelen'. WIELRENNEN Uitilagon baan wedstrijden in Schie dam: Jeugd 11-12 jaar: Punter^!: i. Patrick Meijer (Den Haag), 2. Robert Visser (Den Haag), 3. Ronald van Du ren (Vlaardingen); K!a««menti»wed- strijd: 1. Patrick Meijer, 2. Robert Visser, 3. Peter Zeebregts (Rotter dam); Rit in lijrc 1. Patrick Meller, 2. Robert Visser, 3. Renate Heijboer (Barendrecht). jeugd 13-14 jaar: Afvalrit: 1. Pfm Stij- ger (Delft), 2, Danny Overgaag tealdwfjk), 3. Rob van Duren (Vlaar dingen); Onbekende afstand: 1. Rob van Duren, 2. Danny Overgaag, 3. Pim Stilger; Rit in lijn: 1. Danny Over gaag. 2. Pim Stijger, 3. Rob van Du ren. Nieuwelingen en Dames: Onbeken de afstand: 1. Richard Hoogendoorn (Spijkenisse). 2, Alex Nieuwpoort (Rotterdam), 3. Lec Overgaag (Naald wijk): Achtervolging: 1. Leo Over gaag, 2. Richard Hoogendoorn, 3. Alex Nleuwpoort; Aanval op baanre cord: 1. Richard Hoogèndoorn 17.88 sec., 2. Leo Overgaag 18.43 sec,, 3. Alex Nieuwpoort 19.23 sec. Amateurs, Junioren en Liefhebbers: Rit in fijn: 1. Richard Havik (Berg- schenhoek), 2. Edwin Bouman (Rot terdam). 3. Carlo Verspeek (Schie dam); Afvalrit: 1. Hans Lap (HendUk Ido Ambacht). 2. Theo Kortekaas (Rotterdam), 3- Edwin Bouman; Kop- pelkoars; 1. Theo Kortekaas/Richard Havik, 2. Arjan van M.arlon/Fred Meij er. 3. Edwin Bouman/Carlo Varspeek. Schiedam Er werd op de gerenoveerde wielerbaan op sportpark Harga gisteravond weer voldoende strijd gelé verd, Bij de amateurs, die~te- geliikertijd met de junioren en liefhebbers op de baan .ver schenen, gingen de hoofdprij zen naar Richard Havik uit Bergschenhoek .(rit in lijn), Hans Lap uit Hendrik Ido Ambacht (afvalrit) en Het tiuo Theo Kortekaas en Rickérd Havik in de koppel koers."" Verreweg het leukste onder deel werd gevormd door de aanval op het baan record?'Üat al sinds 1973 op naam staat van de Australiër Danny Clar ke. De baanspecialist liet toen. nog als amateur, een tijd" van 15.86 seconden noteren. "Dit maal kwamen de nieuwelin gen en dames in Schiedam op dit nummer aan bod. De eerste prijs ging naar ^Ri chard Hoogendoorn uit Spijke nisse, die een. tijd realiseerde van 17.88 seconden. Daarrfj.ee bleef hij slechts 0.02 séconden onder zijn beste persoonlijke tijd. De tweede prijs ging' in 18.43 seconden naar Leo Over gaag (Naaldwijk) en- als derde finishte Alex Nieuwpoort (Rotterdam) in 19.23 seconden. Vlaardingen Hoewel de ..le den van Satelliet al .'weer .en kele maanden gebruik maken van de nieuwe accommodatie (clubgebouw en kleedgelegen heid), moeten de opstallen nog steeds officieel worden geo- pend. Cees Bout, oud-weihou- 1 der van onder meer sportza- ken van de gemeente Vlaar- j dingen, is door het bestuur j van de zaterdagvereniging be- I reid gevonden deze handeling vrijdag om 15.30 uur te ver richten. Schiedam Het grote karper- concours van de hengelsport vereniging Schiedam en Om streken is gewonnen door G.A. Klop. Hij bracht drie karpers op het droge met een tptale lengte van 172 centimeter. De grootste karper (67 centimeter) werd gevangen door L.Th. Slingerland. De volledige eindstand is: 1.. G:A. Klop 172 cm; 2. A. Leer 171 cmi 3. P. Simons 168 cm; 4. P. Bosch 128 cm: 5. H.J. Vis 123 cm; 6. L. Post 117 cm; 7. R, Nüveen 111 cm; 8. L.Th Slinger land 67 cm; 9. J. van Vliet 66 cm; 10. C. Faasser 65 cm.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2