'Als de renovatie niet doorgaat barst de bom' I JA Haring- en Bier feest op herhaling ROTTERDAMS NIEUWSBLAD VAKANTIEBEZORGERS VLAARDIIK3 DAGBLAD SCNIEDAMSCHE COURANI NIEBWE WATERWEG COURANT ter meulen 225^ 2?S De Gorzen blij met huisartsen Inbraak in woningen *tfs v,/ vv Bewoners Fabriplein zijn het wachten beu Bewoners vluchten voor 'bom' Man bestookt cafébezoekers met bierglazen Politie houdt vier fietsendieven aan Duitser uitgewezen Kwartet wil kritiek van cliënten Honnerlage Gretelaan acht weken afgesloten Opslagloods in de as Inbrekers plunderen woonboot ik wil best een paar weken de krant bezorgen, daarom wil ik zo 5 snel mogelijk weten wat ik verdien en waar ik mag beginnen. WATERWEG DINSDAG 12 JUKI 1984 Schiedam „Als de reno vatie niet doorgaat barst de bom." De bewoners van de negentig huizen rond het Fabriplein zijn het wachten op de reno vatie meer dan zat. „Als het nu weer wordt uitge steld, dan komen er zeker acties", zegt Bert Osna- brug van de bewoners- groep. Enkele weken nadat op 6 maart was begonnen zette wo ningbouwvereniging Schie dam Vooruit het karwei plot seling stil. Er waren bij het maken van de plannen kardi nale fouten gemaakt, waar door het werk zeker een half miljoen gulden meer zou gaan kosten. „Van het bestek deug de werkelijk geen hout", ver klaart C. Kamminga, waarne mend directeur van de SSSW. de overkoepelende organisatie van de Schiedamse woning bouwcorporaties. „De kans was te groot dat er nog meer louten tevoorschijn zouden komen. Daarom is be sloten het werk stop te zetten en de Nationale Woningraad een onderzoek te laten instel len", aldus Kamminga, die bij de SSSW is aangesteld om orde op zaken te stellen na het geruchtmakende ontslag op staande voet van direeteur Prins. Aanvankelijk kregen de bewo ners te horen dat het een op onthoud van een maand zou betekenen. Maar de renovatie werd vorige week voor de der de keer uitgesteld. Inmiddels is duideijk dat de renovatie zo'n twee miljoen duurder uit valt dan de geraamde zes mil-- joen gulden. Daarvan is acht ton nodig voor de opknap beurt. Het tekort bestaat ver der uit kosten en huurverla- gingen die de woningbouw vereniging in het verleden aan hei Fabriplein heeft gehad. De woningbouwvereniging wil het tekort dekken uit de be- drijfsreserves. Maar daarvoor is toestemming noodzakelijk van burgemeester en wethou ders. Bovendien dient een complex nieuwbouwwoningen Schiedam -Bewoners van de Gildeweg in Schie dam hebben zondagavond om half twaalf voor een kwartier hun woning moeten verlaten. Rond die tijd hadden enkele onge veer zestien jaar oude jon gens een gasfles gevuld met propaangas in brand gesloken. De 'bom' stond tegen een bouwkeet opge steld. Vanwege ontploffingsge vaar liet de politie in aller- lijl de Scheepvaartweg af sluiten en nep omwonen den op uit hun hutzen te komen. Na een kwartier wist de brandweer het vuur te blussen. De daders konden in de consternatie die ontstond de politie ont glippen. Schiedam Een 27-jarige Schiedammer heeft het de po litie zondagnacht knap lastig gemaakt. De man zou volgens een melding een vechtpartij zijn begonnen in de Melody bar aan de Singel. Ook had hij cafébezoekers bedreigd en hen met glazen bestookt. De politie wist de man voor de bar staande te houden, maar kon niet voorkomen dat hij en passant enkele geparkeerde auto's met bierglazen onder vuur nam. Toen enkele agen ten hem wilden meenemen naar het bureau waarschuwde de man dat hij vuurwapens op zak had. Dat bleek niet waar. Wel had hij in diverse zakken bierglazen zitten. Eenmaal in de politieauto bleef de man zich verzetten. Zo érg zelfs dat hij het portier van de wagen volfedig uit zijn voegen trapte. In een andere wagen werd hij uiteindelijk naar het bureau overgebracht. Vlaardingen De Vlaarding- se politie heeft zondag en maandag vier fietsendieven aangehouden. Zondag werden in de West- wijk twee Maassluizers van 18 en 19 jaar aangehouden. Een van hen had een fiets meege nomen uit de stalling bij sta tion Vlaardingen-West, de an der had op de Geert Groote laan een kinderfietsje gestolen. Later op de dag werd een 18- jarige Vlaardiuger aangehou den, die uit een tuin aan de Prins Bernhardlaan een da mesfiets had ontvreemd. Maandag hield de politie op de Westhaven kade een 23-jarige Rotterdammer aan. De man had een fiets gestolen uit de stalling bij station Vlaardin gen-Centrum. Vlaardingen Een 24-jarige Duitser is dit weekend het land uitgezet, omdat de man geen vaste woon- of verblijf plaats had en evenmin in zijn eigen levensonderhoud kon voorzien. De Vlaarding- se politie arresteerde hem nadat hij van een geparkeer de auto de antenne had ver nield. aan de Mariastraat overgedra gen te worden aan Schiedam Vooruit de daarmee de be- drijfsreserve weer op peil hoopi te brengen. De vrees is nu dat de gemeen teraad tegen overdracht van de huizen aan de Mariastraat is, omdat de raadsleden nog steeds geen vertrouwen heb ben in de SSSW, die enkele maanden geleden in het nieuws kwam onder meer om dat miljoenen teveel aan aan nemers zou zijn betaald. „Na tuurlijk zijn ef door de SSSW grove fouten gemaakt", zegt waarnemend directeur Kam minga. „Maar de gemeente heeft ze er ook niet uitgehaald en die heeft de wettelijke taak om de woningbouwverenigin gen te controleren. „Ik hoop in ieder geval dat de gemeente het conflict met de SSSW niet over de hoofden van de bewo ners van het Fabriplein uit speelt. Want die zijn er de dupe ven als de renovatie niet doorgaat," Ook bewonersdeskundïge Bert van Kan vreest dat de SSSW- affaire over het hoofd van de bewoners wordt uitgespeeld. „Natuurlijk moet er een dis cussie worden gevoerd over het reilen en zeilen van de SSSW. Maar de bewoners mo gen er niet de dupe van wor den." Burgemeester en wethouders beslissen vanmiddag of Schie dam Vooruit toestemming krijgt om het tekort op de re novatie bij te passen uit de be- drijfsreserves. Is dat besluit positief, dan kan de renovatie morgen worden hervat. 'Doorbraak in overblijven' Christelijke en openbare school nemen voortouw Vlaardingen Scholieren van de openbare school De Speelwerkhoeve aan de Utrechtlaan en de christelijke school 't Kompas aan de Baarnhoeve, kunnen met in gang van het komend schooljaar tussen de middag overblijven. De schoolbesturen zijn akkoord gegaan met de overbüjf-plannen van beide sehoLen, die vlak bij elkaar in Holy-Noord liggen. Het overblijven op zich is in Vlaardingen al tamelijk onge woon. Dat twee scholen van verschuilende signatuur op dat punt met elkaar samenwerken is helemaal uniek. Jan Ba ris, waarnemend hoofd van de afdeling onderwijs, is blij met deze 'doorbraak'. Be halve op De Kring en de Jan Ligthartschool zijn er geen Vlaardingse scholen die het overblijven hebben ingevoerd. Baris verwacht dat het 'duo initiatief' een sneeuwbaleffect zal hebben. „Op verschillende scholen wordt er al geruime tijd over gesproken, maar tot heden heeft dat slechts mond jesmaat tot resultaat geleid." Dat het gemeentebestuur blij is met het initiatief blijkt ook uit het beleidsprogramma '82 - '86, Vooral op instigatie va? weihouder Maarleveld (onder wijs) is daarin opgenomen, dal de gemeente 2ich beijvert om het overblijven van de grond te krijgen. „Het belang van deze samen werking is niet alleen dat de scholen een voorbeeld stellen, maar bovendien dat voor het eerst is bereikt dat het al dan niet hebben van overblijfmo- gelijkheden voor ouders niet anger een criterium hoeft te 4 stukken lux toiletzeep. Varies voor crote fles Junior anti-kilt crèmespoeling. inh 250 mi var) .0^5" voor AniïKüi crisan L- kuurshampoo. Voor normaal, droog of vet haar Nu met 25% meer in houd van SgQSvo or zijn voor de schoolkeuze", al dus Baris. Het zou volgens hem nogal eens gebeuren dat ouders hun kind naar een school sturen, die eigenlijk niet bij hun over tuiging past. „Domweg, omdat zo'n school in de buurt is en er overbiijfmogelijkheden zijn". Dat die afweging in dit geval niet meer hoeft te worden ge maakt, is volgens Baris heel belangrijk. Richtlijnen De schoolcommissie van 't Kompas en de ouderraad van De Speelwerkhoeve hebben inmiddels richtlijnen voor het overblijven uitgestippeld. Een speciale overblijfcommissie gaat de dagelijkse gang van za ken regelen. De kinderen kunnen komend seizoen over blijven op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Vrijwil ligers houden die dagen toe zicht. Van de ouders wordt wel een geldelijke bijdrage verlangd. Hoe hoog dat bedrag zal zijn is nog niet bekend. Dat is afhan kelijk van de vergoeding die de vrijwilligers voor hun werk krijgen. Baris verwacht dal vooral ou ders die beiden werken blij zijn met het initiatief van de scholen in Holy-Noord. Hij acht het zelfs goed denkbaar dat op scholen met overbiijf mogelijkheden op den duur re latief meer nieuwe leerlingen worden ingeschreven dan scholen die een dergelijke voorziening missen. De eerste 'patiënt' van de huisartsenpraktijk in De Gorzen ligt op de brancard Staand van links naar rechts dr. Lucie Pufkus, Ab Korsten, opbouwwerker Armand van Puyvelde, René Koop en Ineke Vink. Schiedam Ineke Vink, een van de vier doktoren die zich sinds vrijdag offi cieel heeft gevestigd in de huisartsenpraktijk in de Schiedamse Gorzen, vindt dat hun patiënten een cliëntenvereniging moe ten oprichten. Op die ma nier zouden de nu al rond 300 patiënten het best voor hun eigen belangen kunnen waken. Cliënten verenigingen zijn nog be trekkelijk ongewoon in de medische wereld. Schiedam De burge meester Honnerlage Gre telaan wordt voor een periode van twee maan den afgesloten voor alle verkeer, met uitzonde ring van fietsers en bromfietsers. Morgen, woensdag 13 juni, wordt gestart met het aanleggen van een hoofdriool op Honnerla ge Gretelaan tussen de Alphons Ariensstraat en de 's-Gravelandseweg. De woningen, kantoren, winkels en bedrijven zijn gedurende die periode bereikbaar via de mon seigneur Nolenslaan/Jan van Zutphenstraat of via de Parkweg en de Noordvest. De omiei- dingsroute wordt, in de periode dat er wordt ge werkt, met borden aan gegeven. Vlaardingen Het twaalfde Haring- en Bier feest, dat zaterdag 1 sep tember in de Vlaardingse binnenstad wordt gehou den, is qua opzet vrijwel identiek aan de editie van vorig jaar. Op enkele kleine onder delen na wordt het activi teitenpakket van het vo rig jaar geheel verregende feest herhaald. Dat betekent dat het vooral een presentatie wordt van het Vlaarding se verenigingsleven, ter wijl ook muziek een pro minente plaats is toebe dacht. Sport Een duidelijk verschil met voorgaande afleveringen van het jaarlijkse feest is de na druk die nu komt te liggen op sportieve activiteiten. „Hoe kan het ook anders in een Olympisch jaar", ver klaart het bestuur van het organiserend comité de be moeienis van korfbalvereni ging Oranje Nassau, RK Wik voetbal, handbalvereniging Hollandiaan, AV Fortuna, de Vlaardingse scbeidsrechters- Hettomité heeft zich al kun nen verzekeren van de vereniging en invalide sport vereniging De Ooievaars met de festiviteiten. Ook kunnen bezoekers de krachten meten in het Fran se jeu de boules. Nieuw is ook de demonstra tie van de honden werkgroep 'De vrije sprong'. Het standwerkers concours wordt dit keer op het Lies veld gehouden. .tornl t v.e komst van enkele prominen ten uit de standwerkerswe reld. s Ten behoeve van de Herman Franxsen huizen wordt een speciale actie gehouden. Die bestaat uit het tegen betaling raden van het exacte gewicht van een pop die in een vitri ne van het visserijmuseum is geplaatst Om ruimte te winnen wordt dit jaar voor het eerst de hele Oosthavenkade in het par cours betrokken. De deelname van het Vlaar dingse clownsduo Bassie en Adriaan is een traditie die ook dit jaar wordt voortge zet. Voor het slagen van het feest doet het comité een oproep aan vrijwïllgers, verenigin gen en ondernemers zieh te melden voor deelname. Dat kan door te bellen naar; 34.22.88, 34.74.81 of 35.29.11. Maassluis Inbrekers hebben zaterdagnacht in. twee woningen aan de Hekelarij en de Frederik Hendrikstraat in Maassluis ingebroken. Hoe groot dë buit was kon de politie niet vaststellen. In beide gevallen waren de bewoners op vakantie. De tractor kon nog uit de loods worden gesleept, maar bleek volledig door de brand vernield te zijn. Maassluis Een uitslaande brand heeft zaterdagmiddag even voor twee uur een opslagloods voor materialen van de firma Key Kramer aan de Vlaardingsedijk volle dig in de as gelegd. Van een tractor die in de loods stond, bleef eveneens erg weinig over. De brandweer arriveer de te laat om nog iets van de loods te redden. De politie ver moedt dat de brand is aange stoken. Hoe groot de schade is kon de politie niet zeggen. Ineke Vink zei dat nadat vrij dagmiddag bij wijze van een officieel tintje de eerste patiënt per brancard door een geo pend raam naar binnen was geschoven. Onder zijn banda ges had 'patient' Lieuwe van Tricht een cadeautje voor de vier samenwerkende huisart sen verstopt. Dat er dringend behoefte was aan een huisarts in De Gorzen bleek volgens Van Tricht uit het feit dat al zoveel patiënten zieh hebben aangemeld. Ook de vele steun van buurtbewo ners bij het opknappen van het pandje aan de Nieuwe Maasstraat wijst volgens hem in die richting. Tijdens de diverse toespraakjes werd het beladen onderwerp van de vestigingsperikelen van de vier angstvallig geme den. Ine Vink repte met geen woord over de tegenwerking die wethouder Hafkamp op dat punt levert. Hij heeft on langs weten te verijdelen dat de vier ook in Nieuwland eer. praktijk zouden openen. Op langere termijn blijft het de bedoeling dat twee artsen zich in De Gorzen vestigen en er twee naar een locatie in Nieuwland verhuizen. Schiedam Bij een inbraak in een woonboot die ligt afge meerd aan de Westerkade in Schiedam zijn dit weekend een video-recorder met ban den, een tv, geluidsapparatuur en enkele honderden langs peelplaten ontvreemd. Van een benzinestation aan de Vlaardingerdijk werden twee ruiten vernield. Er werd voor ongeveer 1.000 gulden schade aangericht. De buit omvatte voor ongeveer 800 gulden ta baksartikelen. Ook twee aan elkaar grenzen de opslagloodsen 3n de Fok kerstraat en dc C.üandstraat kregen bezoek van inbrekers. Hoe groot de buit daar was, kon nog niet worden vastge steld. In beide loodsen werd wel een enorme ravage aange richt. Uit het kantoor van zwembad Groenoord werden 90 seizoen abonnementen gestolen. Inge broken werd voorts in de Schiedamse Technische School. Een groot deel van het pand werd doorzocht. Over buit en schade kon de politie nog geen nadere bijzonderhe den verstrekken. zoekt Ml/V tijdens de zomermaanden is een groot aantal van onze vaste bezorgers met vakantie. Wil jij wat extra's verdienen zolang zij met vakantie zijn7 iedereen die zin heelt, de komende weken, en in een verloren uurtje voor tiet avondeten de krant wil rondbrengen is van harte welkom. Naam:. Adresl Voorletter: No.: Postcode: - Telefoon: - Woonplaats: Geboortedatum: 19_ Ik kan bezorgen in de penode van t/m Stuur de ingevulde bon in naar: Avondbladen Combinatie RotterdamAntwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1