Maassluis laat scholen fuseren Steunfonds voor arme Schiedammers Busbaan Holy blijft dicht Rij ks water staat moet Z-flats in studie betrekken V1AAHDINGS DAGBLAD SCHIEDAM» COURANT NIEUWE WATERWEG CDORANT Meer vrachtverkeer over de Van den Heuvelsingel ter meuien 1475 Ouders zien samengaan niet zitten Pannetje vergeten Gereedschap gestolen Vrede in onderwijs Inbrekers spuiten fabriekshal vol Oplettendheid Muziekschool en bibliotheek in afwachting 'Nauwelijks van enig belang' Kunstgras voor Asvion én Spirit Weer minder lopers bij avond vierdaagse Derde nummer Fascinaties SVV in de slag om Van Velzen van DINSDAG 19 JUNI 1984 Maassluis De gemeen- teraad van Maassluis heeft gisteravond in een extra vergadering ingestemd met de fusie van de kleu terscholen De Woelige Roef, De Springplank en de lagere scholen Prins Bemhard en Prinses Christina tot één basis school. Als protest hiertegen waren tientallen ouders van de be trokken scholen naar het stad huis gekomen. Veel indruk op de raad maakte dat overigens niet. Alle fracties waren het er over eens, dat er voor de scho len apart geen toekomst was. Het aantal leerlingen vertoon de een te sterke neerwaardse curve. Zowel ouders als de plaatselijke Vereniging voor Openbaar Onderwijs vroegen de raad geen overhaaste beslis singen te nemen, Wethouder Elly Coenen stelde dat volgens de laatste cijfers de Prins Bernhardschool volgend jaar op slechts 72 leerlingen kon rekenen en De Woelige Roef op 16 kleuters. „Dan is er nog geen rekening gehouden met mogelijke verhuizingen in het gebied van de Stations straat". zei ze. „Dan zakt het leerlingenaantal tot ver bene den de grens van 75." Het ar gument van Elly Doddema (PPR/PSP) dat er leerlingen uit de wijk Verio II zouden kunnen worden betrokken, noemde zij onjuist. „Tegen de tijd dat daar leerlingen van daan komen voor de school bestaat die al niet meer", hield Coenen haar voor. Anton Wustrow vroeg wet houder Coenen niet lang te wachten met het benoemen van een directeur voor de nieuwe school. „Laat daarbij de oudste rechten meespelen", zei hij. Ook VVD'er Van der Pol drong aan op een snelle benoeming. Ook waren de partijen het er overeens, dat het samengaan van de scholen tot een basis school aan de hand van een stappenplan moet worden uit gevoerd. Wustrow stelde voor een begeleider van buitenaf aan te stellen. Hij dacht daar bij aan iemand van de onder wijsbegeleidingsdienst. Wethouder Elly Coenen vond dat niet zo'n gekke suggestie, maar zei nog wel even naar de financiële consequenties te moeten kijken. Ook ging zij akkoord met het verzoek van CDA'er Van der Spek aan de ouders van de scholen een nieuwsbrief te sturen waarin alle zaken rond de samenvoe ging op een rijtje worden ge zet. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam verwachten een aparte studie van rijkswaterstaat over de ge volgen, die verlenging van rijksweg 19 zal hebben voor de woongebieden in Schiedam en Vlaardingen. Het gaat hierbij met name om de Z-flats in wijk Groenoord en het ver pleeghuis Driemaasstede, die langs het tracé voor de rijks weg staan. In een eerste rapport over in passing van rijksweg 19 in Midden-Delfland is rijkswater- Staat voorbijgegaan aan de woongebieden in Schiedam en Vlaardingen. B en W vertrou wen erop, dat deze aspecten niet vergeten worden. In hun beantwoording van schriftelijke vragen van Schiedam Een bewoner van een woning aan de Dë Wildestraat in Schiedam was helemaal vergeten dat hij een pannetje melk op het vuur had gezet. De man was gisteren rond acht uur in slaap gevallen en werd pas wakker toen er zich een on aangenaam luchtje door de woning verspreidde. De brandweer moest er aan te pas komen om erger te voor komen. De spuitgasten kon den niet voorkomen dat er in de keuken rookschade ont stond. Schiedam Uit een nissen- hut op het terrein van De Lindenhof aan de Lange Achterweg in Schiedam heb ben inbrekers afgelopen nacht een hoeveelheid ge reedschap ter waarde van 8.000 gulden gestolen. Ook ingebroken werd in een atelier aan de Zwarte Waal- sestraat. Daar werd een radio ter waarde van 400 gulden meegenomen. Schiedam De lesbrief, die in het Vlaardingse onderwijs circuleert over vrede en vei ligheid, is een prijzenswaar dig initiatief dat navolging verdient door Schiedam aldus gisteravond het Sehie- damse PvdA-raadslid Lou van der Stel. Hij noemde het een thema, waaraan leerkrachten niet meer voorbij kunnen gaan gezien de maatschappelijke discussie. Van der Stel hoor de dan ook met instemming aan, dat onderwijsconsulent Lex Tigges soortgelijke acti viteiten op stapel heeft staan voor de Vredesweek, terwijl een werkgroep begonnen is met een oriëntatie voor de mogelijkheden met vredes- onderwijs. Vlaardingen Inbrekers hebben in een fabriekshal aan de Taanderijstraat tien brandblussers leeggespoten. - Daardoor ontstond een enor me ravage. De schade be loopt ongeveer 2.000 gulden. Tevens werd een luehtvoch- tigheidsmeter gestolen. Van een winkel aan de Van Hogendorplaan werd een ruit vernield door er een tuinhek doorheen te gooien. Er werden acht zonnebrillen met een totale waarde van 1.600 gulden meegenomen. Barendrecht Dankzij de oplettendheid van een Ba- xendrechter konden gister avond laat twee Schiedam mers en een inwoner van Spijkenisse worden aange houden, die goederen hadden gestolen bij de NAM-boorlo- catie aan de Kilweg in Ba rendrecht. Het drietal had de benen genomen maar werd bij Poortugaal achterhaald. Schiedam De gemeente Schiedam stort voorlopig 50.000 gulden in een fonds, waarmee de armste inwoners van de stad ge holpen moeten worden. Het gaat hier om schrij nende crisisgevallen, waarvoor de algemene bijstandswet niet toerei kend is. Voor dit jaar wordt een hal ve ton genoeg geacht, daarna zal tot en met 1989 een be drag van 100.000 gulden per jaar naar het fonds worden overgeheveld. Het is niet de bedoeling om van dit geld schulden te be talen, die een toenemend aantal Schiedammers heeft bij de Openbare Nutsbedrij' ven Schiedam (ONS). Gister avond zei de wethouder voor sociale zaken, Herman Post hoorn, dat de ONS zelf door gaans een regeling voor schuldsanering treft en dat het ook zo hoort. Het mag niet de bedoeling zijn om on der het mom van steun aan sociale crisisgevallen de ONS geld te bezorgen, zo begreep CPN-raadslid Ulferd Bruse- ker de wethouder. Bruseker was vol lof voor het advies van B en W om het fonds in te stellen. „Een prima zaak, dat Schiedam hiermee komt," vond hij het. Het was Bruseker, die eind vorig jaar kwam met een plan om diverse belastingen kwijt te schelden voor men sen, die met een miniem in komen zitten en alle vaste lasten niet meer kunnen be talen zonder in sociale nood te komen. Dit kwijtschel- dingsbeleid ging de PvdA/VVD-eoalitie toen te ver, maar B en W beloofden een fonds in te stellen. Wet houder Posthoorn heeft dat nu nader uitgewerkt. Crisis gevallen kunnen gesteund worden tot maximaal 5000 gulden per huishouden. Schrijnend „Mensen, die denken dat grote schulden alleen maar ontstaan door slecht beheer van de portemonnee, besef fen niet hoe schrijnend de si tuatie is voor veel uitke ringsgerechtigden," gaf de commissie te kennen. „Het is om te huilen," zeiden Lou van der Stel (PvdA) en dat waren Riet van Lambalgen (CDA) en Bart de Leede (PSP/PPR) met hem eens, In de adviesnota van de soci ale dienst stond al, dat het niet voor niets was, dat Di- vosa (de vereniging van di recteuren van sociale dien sten) de gemeenten oproepen om verdere kortingen op uit keringen niet door te bereke nen. Amersfoort heeft hier toe een initiatief genomen. Wethouder Posthoorn zei gisteren tegen De Leede, dat hij het zal toejuichen als de fracties maandagavond hier over met moties komen. „Misschien kunnen wij in Schiedam eens een kamer breed front vormen," hoopte hij bij het denkbeeld van een unaniem protest naar Den Haag. Schiedam Nieuwe locaties voor de gemeentebibliotheek en de streekmuziekschool in Schiedam zijn in onderzoek. In september verwacht wethou der Posthoorn een plan aan de gemeenteraad to Kunnen pre senteren over evn goed onder komen voor de muziekschool. Gemeentewerken is bezig met een rapportage hierover. Post hoorn zei dat gisteravond. Wat de bibliotheek aan de Lange Haven betreft: die ver huist op den duur naar het Stadserf, maar volgens Post hoorn zijn hierover onderhan delingen gaande. Vlaardingen Het aantal vrachtauto's dat over de Van Linden Van den Heuvellaan rijdt is in een jaar tijd sterk toegenomen. Vooral op donderdagmiddag en op vrijdagochtend rijden er meer vrachtauto's over de sin gel. Maar omdat sprake is van een toename van al het motorverkeer noemt de dienst Gemeentewerken van Vlaardingen deze toename 'nauwelijks van enig be lang'. PSP/PPR-raadslid Herman Noordegraaf laten B en W we ten, dat zij vertrouwen op de reconstructiecom missie Mid den-Delfland, die een kritische houding heeft ten aanzien van de al tien jaar zeer omstreden aanleg van de rijksweg. De ge meente Schiedam is een ver klaard tegenstander van de niks wegen 19 en 24 Dat blijkt mei duidelijk uit de antwoor den aan Noordegraaf. waarin namelijk het vertrouwen wordt uitgesproken dat de re constructiecom missie -n staat zal zijn voldoende invloed uit te oefenen om te komen tot een aanvaardbare inpassing Hieruit kan afgeleid worden, dat Schiedam ervan uitgaat dat de rijksweg er in ieder ge val komt. Schiedam Nog dit jaar kan worden begonnen met de aanleg van twee kunstgrasvelden in Schie dam: één ten behoeve van hockeyvereniging Spirit in sportpark Harga en één voor zustervereniging As- vion in sportpark Thurle- dc. De gemeenteraad van Schie dam stemt volgende week maandag over het voorstel van burgemeester en wet houders. Het is vrijwel uitge sloten dat het voorstel het niet zal halen. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van 1,2 miljoen gulden, waarvan de gemeente 5,6 ton voor haar rekening neemt. Als de raad inderdaad een positief besluit neemt, dan komt er definitief een eind aan het jarenlange gekibbel tussen de twee Schiedamse hockeyverenigingen. Tot in de politiek sudderde dit con flict door. Eerst legde Asvion een claim op een kunstgras veld, maar in een later sta dium meldde ook Spirit zich bij de gemeente. Lang heeft het er vervolgens naar uitge zien dat er helemaal geen kunstgras veld m Schiedam zou komen tot er een compromis uil de bus kwam. Beide verenigingen krijgen nu de beschikking over een kunstg ras veld. Verantwoor delijk wethouder is oud-As- vion-voorzitter Luub Haf kamp. De beide clubs moeten wei zelf een deel van de kosten voor hun rekening nemen, waaronder het dagelijks on derhoud en de aanleg van de verlichting en hel hekwerk. Verder moeien de sportclubs een aanzienlijke verhoging van de gebruiksvergoeding betalen en moeten andere sportveremgingem m Schie dam, uiteraard tegen beta ling, gebruik kunnen maken van de velden. Vlaardingen De ontwikke ling die sinds een paar jaar te merken was heeft zich giste ren doorgezet. De 27ste editie van de Vlaardingse avondvier daagse trok wederom minder deelnemers. Naar schatting een kleine vijfduizend wande laars vertrokken vanaf hei veld van De Hollandiaan in Holy-Noord om onder zomerse omstandigheden de eerste ki lometers te 'vreten'. „Het wa ren er weer 70*n 300 tot 350 minder dan vorig jaar", aldus een enigszins teleurgestelde organisator F. Siegeman. EcTit alarmerend vindt hij de dalende tendens echter niet. „Het is nu eenmaal een gege ven dat het aanbod van schoolkinderen afneemt Dat er wederom enkele verenigin gen zijn afgehaakt vindt hij bedenkelijker. Op korte ter mijn wil de organiserende sport- en ontspanningsvereni ging van de politie ondei zoe ken hoe het komt dat de ani mo taant. Een probleem van deze avond vierdaagse is uiteraard de ex centrische ligging van de sUirt- plaats. Daardoor zouden enke le scholen uit Ambacht, Wost- wijk en Zuid wijk voor het eerst met meedoen. Daar tegenover staat dat de deelnemers gisteravond zon der uitzondering te spreken waren over de omgeving waarin gelopen werd Die werd als beduidend fraaier er varen dan de oude route duor de binnenstad. Een extra voordeel is volgons Stege man dat het verkeers aanbod nu veel geril akkelijker te verwerken is. Dat blijkt uit een telling van de dienst, die in maart van dit jaar is gehouden. De re sultaten van die tellingen zijn vergeleken met de tel lingen die een jaar eerder werden gehouden. De raads commissie voor verkeer be- Vlaardingen Hel derde nummer van Fascinaties, het blad van de Vlaardingse Kunststichting, is gewijd aan waarneming Een thema, waaraan door verschillende schrijvers is meegewerkt Zij hebben allemaal op hun eigen wijze een bijdrage geleverd aan het blad. Pnn van der Pol heeft het over de waarneming van de omringende wereld en toetst enkele theonén hierover aan eigen bevindingen. Henk Weltevreden filosofeert over name mine en neemt filoso fie waar. Jan van der Geest vertelt over zijn ervaringen in Tjeeho-Slowakeije. Verder is in het nummer een artikel op genomen over hedendaagse architectuur en een verhaal over de schijn van objectiviteit in de journalistiek en de ge schiedschrijving Fascinaties is te koop bij de boekhandels Den Draak en Pon tier. spreekt vanavond het rap port. In februari 1983 werd beslo ten het vrachtautoverbod op de Van Linden Van Heuvel singel op te heffen, omdat na het verbod de Kethehveg ex tra werd belast. Om daaraan een halt toe te roepen werd de Van Linden Van den Heuvelsingel weer vrijgege ven. Er werd op verschillen de tijdstippen op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag geteld. Het aantal kleine vrachtauto's dat donderdag tussen twaalf uur en midder nacht over de singel reed, nam met 46 procent toe tot 66. het aantal grote zware vrachtauto's steeg van 9 naar 13. Dat is 44 porcent meer. Op vrijdag steeg het aantal lichte transportauto's dat tus sen vijf en twaalf uur 's mor gens deze route nam met 85 procent tot 76. Het aantal grote vrachtauto's nam met 38 procent tol 18. Op zater dag werd tenslotte geteld tussen zeven en negen uur, als er winkels hun voorraden krijgen aangeleverd. Het aantal kleine vrachtauto's liep op van 92 in 1983 naar 146 in maart van dit jaar. Dat is een stijging van 59 pro cent. Het aantal zware vrachtwagens, waarvan een aantal met aanhanger steeg met 39 procent van 23 in 1983 tot 32 dit jaar. Vlaardingen De PvdA- en de VVD-wethouders in het Vlaardingse college blijven erbij: de busbaan aan de Korhoenlaan in Holy blijft afgesloten voor het normale verkeer. Verzoeken van de Belangen- com missie Aalschol verlaan- Fazantlaan err de winkeliers in Holierhoek om de busbaan toch weer voor alle verkeer open te stellen worden afge wezen. B en W hebben ont- werp-antwoordbrieven opge steld, die respectievelijk in de commissie verkeer van van avond en de commissie voor economische aangelegenheden van morgenavond worden be handeld. In de ontwerp-brieven wordt onder meer opgemerkt, dat het openstellen van de bus baan een verschuiving van het verkeer naar de route Reiger- laan-Korhoenlaan-Parijsliian ten gevolge zou hebben. „In de praktijk zal daardoor een vee! groter aantal woningen dan lot nu toe overlast ondervinden van het verkeer", schrijven burgemeester en wethouders onder andere. Ook zou een derde noord-zuid route ont staan, met de nodige verkeers kundige consequenties. „Uit milieuhygiënisch en uit ver- keerkundig oogpunt is het oenstellen van de bushaan der halve Ongewenst." In de brief aan de winkeliers vereniging geeft het college overigens wei toe, dat open stellen van de route voor hel normale verkeer 'een gunstige ontwikkeling voor uw winkel centrum zou betekenen'. Hel economisch functioneren van Holierhoek moet volgens B en W echter veeleer bekeken worden in relatie tot de uit breidingsplannen. Die komen trouwens woensdagavond ook in de economische commissie aan de orde. Dat de VVD-wethouders, die samen met hun fractie jaren lang hebben gestreden voor het openstellen van de bus baan, nu ook van oordeel zijn dat dat geen goede zaak is, is inmiddels geen verrassing meer. Ook in het bijgestelde beleidsprogramma, dat werd vastgesteld bij het aantreden van de PvdA/VVD-coalitie. werd al gesteld dat de busbaan busbaan /ou moeten blijven. Rob Kiebert naar Exceisor'20 Schiedam SVV hoopt met het behoud van Jef frey Oost, die gistermid dag van voorzitter Cor de Vries alsnog een nieuwe aanbieding ontving, ook zijn 'maatje' Peter van Velzen te kunnen vastleg gen. Het bestuur van de Schiedamse eerste divisie club heeft de bij Oliveo (Pijnacker) spelende spits een contract aangeboden en wil daarmee op hem Loerende clubs als FC Jeffrey Oost: nieuwe aan bieding... Utrecht en FC Den Haag een slag voor zijn. Tevens heeft SVV bij Ander- Iecht en Beerschot geïnfor meerd naar de mogelijkheid om de technisch begaafde middenvelder Jos van der Zwan tijdelijk of voorgoed over te nemen. Morgen heeft een besiuursafvaardiging een gesprek met Sparta over het huren van linkerspits Silvio Dilliberto. De commerciële commissie, die inmiddels al 150.000 gul den heeft binnengehaald om de spelersgroep ie verster ken, wil donderdagmiddag bekendmaken welke drie of vier spelers SVV heeft aan getrokken. Omdat nieuwe hoofdtrainer Dick Buitelaar dit weekeinde met vakantie gaat, wil SVV deze week de selectie rond hebben. Rob Kiebert, die meer dan vier seizoenen onder con tract heeft gestaan bij SVV, speelt volgend seizoen bij het naar de tweede klasse gepro moveerde Excelsior'20. De blond gelokte verdediger is ook in de slag geweest met het Belgische FC Wuustwe zel, kon bij die club een aar dig centje gaan verdienen, maar besloot tenslotte om dicht bij huis te blijven voet ballen. 2 Tubes aqua fresh fluoride tandpasta. Van was voor Nlvea zonnepakket. Grote flessen (250 ml) sunmilk. aftersun. labello zonnescift en een gratis strandbal voor »3lö impulse parfum deodorantspray in 5 geuren van sast voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1