ROTTERDAM 15 Havenbedrijf wijst crossers eigen terrein Heter jaar voor expediteurs MET EEN ADVERTENT! li I DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEN. Dankbaar Wilton hangt de vlaggen niet uit Veldhoen: geen ver on treinigde baggerspecie in Hollandsch Diep ff Met honderd vrijwilligers Rijnmond- fietstocht Show Parade in Hoek van Holland Invalide man overvallen Ruzie in café Drie jaar voor rugschot 1 Produkten- tanker los getrokken Publiek mag olifantje al zien •-■-Jij Rotterdams Nieuwsblad 1 dinsdag /KZ/RV/RY/RW 19 juni 1984 ^uiiiiiiifiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiifiiiiiiitJiuiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiniitiiiiiiiiiniiiiiiiiitriiMiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiEfiiniiiiiiiiiiiiiiiNifiiiiHiiitiiiiiiiniiiifiiijiiiififiiiiiininifiiiiifiiriiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiifiiififiiiffiriinitiiiHfiiifiiiiiriifiHiM Schiedam „Vanuit het diepst denkbare dal is Wilton omhoog geklom men. Het zag er vorige week al naar uit dat het zou lukken. Maar ik wil de het lot niet tarten, daarom heb ik met de personeelsbijeenkomst gewacht tot nu. Wat zo onbereikbaar leek, heb ben wij met ons allen be reikt." „Er is het uiterste gevraagd van uw geduld, uw uithou dingsvermogen en uw veer kracht. En de manier, waar op u ondanks een tussentijdse bezetting doorgegaan bent Een feestrede in gepaste stemming: Wilton-directeur Sluys bedankt zijn perso neel voor de behaalde over winning. zonder het werk schade te berokkenen, oogst alom be wondering. Maar straatarm komen wij uit de surséance van betaling. Er is nog veel inzet nodig. Het wordt een periode van hard werken en zuinig zijn." Een paar honderd werkne mers van Wilton-Fijenoord hoorden gistermiddag direc teur ir. B Sluys aan. De door Kor Kegel mate, waarin zij dat deden (bijna ademloos, je had een speld kunnen horen vallen), toonde de sterke band aan die er tussen directie en werknemers gegroeid is in de 500 dagen dat de Schiedamse dok- en scheepswerf maat schap pij voor de afgrond stond Daarom kon Sluys kort zijn Amper één kwartier zat 't Blaasje stampvol Om v«jf voor half vijf zat er nog nie mand in de Wilton-kantine. Om tien over half vijf waren enkele honderden werkne mers verzameld Vervolgens kwam Sluys even aan bet woord en toen om vijf voor vijf de toeter ging. was ieder een binnen een minuut weg. naar huis De snelheid, waar mee het allemaal ging, leek precies aan te tonen wat de \V F-directeur bedoelde met hard werken en zuinig zijn. Sluys wilde er geen feestrede van maken. „De slachtoffers van de hele operatie zijn nog onder ons: zij. die ontslagen zullen worden Dat dempt onze vreugde en daarom hangen wij de vlaggen niet uil. Zij betalen een zware prijs en daar mogen wij niet aan voorbijgaanMaar het was de beste oplossing, hield Sluys de Wiltonners nog even voor De Da men-optie had veel meer ontslagen ge kost, de RDM-optie had slui ting van de hele meuwbouw- afdeling betekend. Onderhandelen „Nu kunnen wij nieuw mari ne werk aantrekken Ook kunnen wij nog wat klein ci viel werk gebruiken Daar over zijn wij aan het onder handelen en ik zou u er graag meer over vertellen, maar dat wil de betrokkene nog met. De onderhandelin gen verkeren echter in een vergaattd stadium en als het lukt. zal de leegloop in onze nieuwbouw geheet zijn opge lost." Sluys' verdere betoog be stond uit dankwoorden, al lereerst aan het adres van Schiedams burgemeester drs Reinier Sehceres. die met de befaamde Sc bied am-optie de werf redde op het meest cru ciale moment, en daarnaast aan de Schiedamse gemeen teraad Vervolgens ging dank uit naar de vaste kamercom- l missie van Economische Za- ken en Sluys noemde met name PvdA'er Van der Hek jj en VVD'er Jacobse, de CDA'er Van lersel buiten be- schouwing latend. Dank sprak de directeur uit aan 5 Dik Nas van de FNV, aan het bezettingscomité dat vol- gpns Sluys „lucht gaf aan de 2 emoties zonder het werk te schaden", aan de oud erne- 5 rmngsraad en aan de onder- s aannemers en de leveran- 2 ciers die er moed in hielden. Sluys prees ook de pers, 'die keer op keer een martelgang s moest maken naar onze werf. Het laatste dankwoord was gericht aan de werkne- g mors zelf. die er met luid ap- piaus op reageerden Maar 'zuinig zijn' had Sluys gezegd en dus was ook dat applaus zuinig Nog voordat de handen op elkaar gingen. zei een werknemer ..Zo. en nu weer aan de slag."' HifiifiiiiiiJiiiiiiiiriiiitiiiJiiiniiiiiiiiiijiinifiiinriiMNiiniiiiiiiMiiiiiiiiijiiiiiTiijiiiiUiririJiirnniifiiiiiiiiriiiiiiiiiiii iiniin lil til! iMUiiiiiniiiiMiiniiiiiiuninriiiiiinitiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiftiiiiiiiinnintMiiiriEiiiiiiinjii ininiiiininiiii iiiiiiii iJiiiiiiMiiitiiiiiriiriijiiriiiii ini ui rui tui nn [iiiiiiMiiKiiiEiiitiiiiiniiniM iiitniJiiri.'iiiriitniiuiiiiiiiinritniMiiiiTt Politie gaat 300.000 iïetsen graveren Rotterdam - De Rotterdamse politie gaat volgend jaar honderd vrijwilligers inzetten om in de Maasstad zo'n 300.000 fietsen te laten graveren. De actie maakt deel uit van het gevecht dat de politie nu al jaren levert tegen de omvangrijke fietsendiefs tallen in de Maasstad. Het plan is ontstaan naar aan leiding van het grote succes dat een graveer-actie onlangs in Rotterdam had. Van 3 tot en met 17 mei organiseerde de Eerste Nederlandse Fietsers Bond ENFB in samenwerking met politie, Gemeentelijke Verkeersdienst en het Rotter damse openbaar vervoerbe drijf RET een zogenoemde Ftetskaravaan. In die twee weken konden fietsers bij de metro- en sneltramstations in Rotterdam het frame van hun fiets laten voorzien van huis nummer en postcode. Die actie heeft bijna 9000 gegraveerde fietsen opgeleverd, meer dan het dubbele dan werd ver wacht.* Inmiddels zijn de eerste gegra veerde fietsen door de politie onbeheerd aangetroffen, nadat zij waren gestolen. De eige naars kunnen nu op de hoogte worden gesteld. Vroeger was dat niet mogelijk. Jaarlijks ko men in Rotterdam ongeveer 1.000 gestolen fietsen via de politie op de schroothoop of bij de handel terecht omdat men de eigenaren niet kan vinden. Rotterdam Het openbaar lichaam Rijnmond heeft, sa men met de stichting Sport- tief Aktief, een fietstocht ge organiseerd door Midden- Delfland. Die wordt op zater dag 23 juni gehouden. Er kunnen afstanden van 38 of 48 kilometer worden gefietst, over twee verschillende rou tes. Tussen tien en twee uur kan worden gestart bij het VVV- kantoor aan de Buitenhaven weg in Schiedam, het VVV- kantoor aan de Koningshoek in Maassluis en bij de molen op de hoek van de Korte- dijk-Westlandsedijk in Vlaardingen. Bij de startpun ten worden routekaarten uit gereikt, die moeten worden afgestempeld bij de controle punten. Alle start- en contro lepunten zijn met borden aangegeven. Om vijf uur 's middags sluiten de controle punten. Deelnemen kost een gulden. Hoek van Holland De jaarlijkse 'Show Parade' van de VVV Hoek van Holland, ter opening van het zomer seizoen, vindt zaterdag plaats op het tvrrem van de plaat selijke voetbalvereniging aan de Lem aire weg. Vanaf acht uur 's avonds tre den de volgende showgroe pen en korpsen op harmo nievereniging 'Rotterdam aan Zee' uit Hoek van Hol land, het tamboer- en pijper- korps Jong Holland uit Zwijndrccht. de show korp sen Jubai en Dio Band uit Dordrecht en de showgroep Fent^ssy uit Den Haag. Toegangskaarten kosten 3,50 Kinderen tot twaalf jaar en 65-pIussers betalen J 2,50. Plaatselijke VVV-Je- den kunnen op vertoon van hun iidmaatschapsbewijs gratis bij het VVV-kantoor een toegangsbewijs afhalen. Hel feest duurt tot ongeveer half elf. Rotterdam - Het PvdA-kamerlic Henk Veldhoen heeft grote bezwaren tegen het storten van veront reinigde baggerspecie, afkomstig uit de haven van Moerdijk, in het Hollandsch Diep. Hij heeft minis ter Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat ge vraagd de baggerspecie tijdelijk op te slaan op ce 'Maasvlakte, totdat er duidelijkheid is over de sa menstelling van de verontreinigde sloffen. Rijkswaterstaat wil een vergunning verlenen om de baggerspecie te storten in de gemeente Crom- strijen bij bet Hollandsch Diep. Maar Veldhoen maakt zich grote zorgen dat de baggerspecie het water van het Hollandsch Diep ernstig zal veront reinigen en ook grote gevolgen zal hebben voor de recreatieve functie van dit gebied. Het Kamerlid wil dat Smit-Kroes duidelijkheid verschaft in hoeverre cr giftige stoffen in de bag gerspecie voorkomen en of de effecten van deze sloffen op de natuur zijn onderzocht. Veldhoen vindt het ook vreemd dat de voorgenomen stort nog te rijmen valt met het beleid om verontreinig de baggerspecie lijdelijk op te slaan op de Maas vlakte. totdat er een oplossing voor is gevonden. Rotterdam Een 79-jarige invalide man is gisteravond in zijn woning aan de Zaag molenstraat gewond geraakt, toen hij probeerde een inbre ker legen te houden. Het slachtoffer was bezig zijn in validewagen af te dekken, toen een onbekende man hem hulp aanbood. De be jaarde man zag echter niet dat een tweede man zijn wo ning binnen ging. Op de gang kwam hij de dief tegen, die probeerde een bandrecor der mee te nemen. De dief liep daarop de invalide man omver en verdween. De man is voor onderzoek in het Bergwegziekenhuis opgeno- Rotterdam Een ruzn betaling van zijn con' «es in een café aan de Gouo»<-«.ij- weg is uitgemond m een vechtpartij tussen de 35-jarige eigenaar van de zaak en een 26-jarige klant. De klant werd hierbij bewerkt met flessen en een barkruk. Hij is met snij- wonden in het gezicht opgeno men in het Berg wegzi eken- huis. De café-eigenaar is door de politie aangehouden. Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft vanmorgen drie jaar gevangenisstraf opge legd aan een 24-jarige man, die op op 1 maart zijn grootste vij and in de rug schoot. Het slachtoffer kon tijdig aan zijn verwondingen worden behan deld. zodat erger werd voorko men. Poging tot doodslag en verboden vuurwapenbezit achtte de rechter bewezen. De rechtbank betrok in haar oordeel de korte schietafstand en het feil dat de dader al we ken met een geladen pistool op zak liep, waardoor een gevaar lijke situatie werd geschapen. De vete tussen de dader en het slachtoffer ontstond jaren ge leden als gevolg van een straf zaak waarbij tegenstrijdige verklaringen werden afgelegd. In de daaropvolgende jaren namen beide heren te pas en te onpas wraak op elkaar, het geen tenslotte uitmondde in het fatale schot op een avond bij gezamenlijke vrienden. 11111* Enkele havensleepboten van Smit Tak hebben gisteravond tussen zes en zever» uur bij hoog water de produktentanker Grenanger vlot getrokken. Tijdens dat karwei werd het scheepvaart verkeer op de Waterweg stilgelegd. Het schip is buitengaats voor anker gegaan. Daar zal nog een inspectie van de bodem volgen. De verwachting is dat de Panamees geen ernstige schade zal blijken te hebben opgelopen. De Grenanger was niet geladen toen het maandagmorgen op weg naar zee wegens machinestoring uit het roer liep en ter hoogte van Rozenburg aan de grond raakte. Rotterdam Langs de we gen naar Europoort en de Maasvlakte zullen borden verschijnen, waarop duide lijk gemaakt wordt dat het Havenbedrijf liever niet heeft dat terreinen voor nieuwe ha ven ontwikkelin gen betreden worden. Waar mee eigenlijk de vele auto- en motorcrossers worden be doeld. die de nieuwe ha ven- ten emeu kennelijk beschou- bestand tegen het motorisch wen als ideale oefengebie- geweld. Zodat het gevaar be- Hei met veel zorg en moeite aangelegde gi oen tapijt op de nieuwe terreinen blijkt niet Rotterdam De Rotterdamse expeditiebedrijven hebben vorig jaar in het algemeen een beter bedrijfsresultaat behaald dan in '82. Dat schrijft de Vereniging van Expediteurs in het jaarver slag '83. Hoewel de taneven door de scherpe concurrentie onder druk stonden, verbeterde het resultaat vooral dankzij de zich herstellende economie. De vereniging meldt ook dat de bedrijvigheid in de eerste maan den van dit jaar verdei is toegenomen, zowel in het import- als in het ex port ver keer. „Het jaar is gunstig begonnen, maar het is te vroeg om te kunnen zeggen of deze tendens zich zal voortzet ten", aldus hel verslag. De vereniging noemt het per 1 april ingevoerde nieuwe Haven Goederen Tarief een positieve ontwikkeling in dc stukgoedsec tor. Het tarief is doorzichtiger geworden en de kosten tussen re ders en verladers/ontvangers is evenwichtiger verdeeld. Een aantal lijn vaart rederijen cq -organisaties dreigde het nieuwe ta rief met te accepteren en de oude tarieven te zullen blijven be rekenen. maar de vereniging schrijft in het verslag dal het ver zet afbrokkelt en dat algehele acceptatie nog een kwestie van tijd lijkt ie zijn staat dal op zorgvuldig be werkte plekken zandverstui vingen ontstaan m hei gehe le gebied lussen Hoek van Holland. Oostvoorne en Ro zenburg Omdat men /.ich er ook bij h et ge me en t e 1 ij k ha ve n be - drijf van bewust is dat zeker in de randstad slechts weinig mogelijkheden zijn voor crossers heeft men één ter rein aangewezen, waar men kan oefenen. Het enkele hec taren grote terrein ligt op de Maasvlakte aan de Achtste Petroleumhaven even ten noorden van van de GER- centrale Rotterdam Het gaat zo goed met het jonge oli fantje in Diei gaai de Blij- dorp, dat met ingang van vandaag het publiek het al mag aanschouwen. Zij het dal nog vin een gla zen tussendeur moet ge beuren Tegen hei einde van de week hoopt men ook deze, nog iosterende barrière te slechten en belangstellenden in gedo seerde aantallen direct langs het verblijf ie laten trekken. De directie van de Dier gaarde wijst er op, dat moeder Irma in 1975 door de Vereniging Vrienden van Blijdorp te Kopenhagen werd aan gekocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3