Reconstructie Holysingel: Vaartland in de knel U wilt uw koffie pittiger? Dat komt dan goed uit. SU Rosta. De extra pittige koffie van Douwe Egberts. VLAAliflINGS DAGBLAD SCHIEOAMSGHE GODRANT NIEUWE WATERWEG COURANT Hafkamp verbijstert de Spaland Ruiters B en W moeten praten met onderenbonden Fabriplein viert feest om renovatie Radio Lokaal uit de lucht Als u van een krachtige koffie met 'n extra volle smaak houdt, moet u zeker Rosta- koffie van Douwe Egberts eens proberen. Voor Rosta worden krach tige bonen op een speciale manier gebrand, waardoor de koffie extra pittig en vol van smaak wordt. Alleen de prijs van Rosta is niet pittig. Minister wil museum bij vispromotie betrekken «Êmm Man onwel door rook Alcohol- vergiftiging GS op bezoek WOENSDAG 20 JUNi 1984 Schiedam De Spaland Ruiters in Kethel komen in problemen als de gemeente raad maandag wel kapitaal uitgaven doet voo1* andere sporten, terwijl de rijvereni- ging en ponyclub een huur verhoging van 14.000 gul den krijgt gepresenteerd. „Zo worden wij op een wel zeer onevenredige manier de dupe van uw bezuinigin gen", hield een bestuurslid gisteravond de welzïjnscom- missie voor. Op de raadsagenda staan voorstellen om 1,2 miljoen gulden uit te trekken voor twee kunstgrasvelden bij de hockeyclubs Asvion en Spi rit, 262.000 gulden voor een weg naar het nieuwe ten- nïscomplex Kethelhaghe in Woudhoek-Noord en 575.000 gulden voor moder nisering van zwembad Zuid. Alles bij elkaar ruim twee miljoen gulden. „Het komt mij ook vreemd voor, dat als daar wel geld voor is, de Spaland Ruiters dan zo in moeilijkheden worden, gebracht dat elk lid 250 gulden meer zou moe ten gaan betalen", aldus CPN-raadslid Ulferd Bruse- ker. De Spaland Ruiters lieten weten de huurverhoging van vier- naar achttiendui zend gulden 'buitensporig' en 'onaanvaardbaar1 te vin den. Volgens het bestuurslid is ruitersport niet elitair meer, wel duur, maar er zijn veel leden die zieh veel moeten ontzeggen om hun kinderen op paardrijles te kunnen doen. Veel moeders werken er bijvoorbeeld voor, schetste de bestuurder de situatie- Een hogere con tributie kost onherroepelijk leden. Suggestie „Er moet nu eenmaal bezui nigd worden", reageerde wethouder Luub Hafkamp, die blij is dat er op zijn ter rein (welzijn) relatief wei nig ingeleverd hoeft te wor den. Wel wil Hafkamp de suggestie meenemen van zijn partijgenoot André Klug (VVD) om in plaats van de huur te verhogen een doelmatiger gebruik te maken van de monumenta le boerderij Kerkweg 105. Het is ook de bedoeling van de Spaland Ruiters zelf om een ruitersportcentrum te stichten samen met de ge handicaptenvereniging Hoefslag. Echter, zei giste ren de woordvoerder van de Spaland Ruiters, de boer derij is te klein -om twee verenigingen te huisvesten. Bovendien is er dringend onderhoud nodig aan het monument. De Spaland Ruiters vinden het onjuist, als de gemeente een huur der voor die restauratie laat opdraaien. De vereniging deed al veel onderhoud zelf, zoals het leggen van een plavuizen vloer. Ook dat maakt de huurverhoging onverteerbaar. Los hiervan liet Hafkamp weten, dat uitbreiding van het ruitercentrum in noor delijke richting wel moge lijk is. Overleg met het bu reau van uitvoering Mid den-Delfland heeft hem ge leerd, dat paardesport wel ïn de reconstructie van het poldergebied past. De Spa land Ruiters beschikken nu over 45 stallen en twee hooibergen. Bedenkingen PSP'er Bart de Leede noemde het krediet voor kunstgras onaanvaardbaar: als enige was hij niet voor. PvdA-raadslid Truus de Nijs bad bedenkingen bij het pJan voor zwembad Zuid en de weg naar het tenniscomplex. Voor een noodstraat vond zij die veel te duur. De PvdA-fraetie vergadert hier nog over. VVD'er Klug: „Laat de PvdA dan bedenken dat wij al ja gezegd hebben tegen het tenniscomplex: zelf. Dan moet je ook zorgen voor de bereikbaarheid. Ja, jammer als je daar niet aan gedacht hebt." Tegen De Leede zei Klug: „Je moet je niet blindstaren op het woord" hockey. Op dat kunstgras kunnen ook andere sporten terecht. Het had eigenlijk al eerder moeten gebeuren." Vlaardingen De laatste en vrijwel definitieve variant voor de reconstructie, van het kruispunt Holysingel/Dillenbnrgsmgel en de aansluiting op het Holyziekenhuis is zeer slecht gevallen bij het bestuur en de directie van het verzorgingshuis Vaartland. Met die reconstructie zou de Dillen- burgsingel hij de Holysingel worden afgesloten, waarmee de ingang van Vaartland pas na veel omrijden bereikbaar wordt. Dat is te meer wrang, omdat het verzorgingshuis de ge meente bij de renovatie van enige tijd geleden flink tege moetgekomen is, door de inrit op de Holysingel, die ver keerstechnisch erg vervelend was, te verplaatsen naar de Dillenburgsingel. Vaartland dreigt nu heel wat minder ge makkelijk bereikbaar te wor den. Bestuurslid Veldhoven klaag de daar tijdens de vergadering van de commissie voor ver keer van gisteravond zijn nood over. „Wij hebben veel extra geld moeten uitgeven voor de verplaatsing van die toegang. Leg die afsluiting van de Dil lenburgsingel voorbij onze in gang; dan hebben wij er geen problemen mee." Dat er spra ke is van veel tegengestelde belangen bleek tijdens dezelf de commissievergadering, toen een bewoner van een van de flats op de Dillenburgsingel, de beer Post, een hartstochte lijk betoog hield om de afslui ting wél te laten doorgaan, en liever nog*vandaag dan mor gen. „We worden gek van al dat verkeerslawaai", merkte hij op. De problemen die het Holyzie kenhuis met een van de vorige varianten van de reconstructie had, omdat het ziekenhuis daarin niet goed bereikbaar zou zijn, zijn voorlopig opge lost. In de nieuwste tekenin gen is voor een betere ontslui ting van het ziekenhuis ge zorgd, al heeft die ontsluiting ook nadelen. Als zou blijken dat de aanpassing gevaarlijke situaties zou opleveren, dan kan de zaak later alsnog wor den aangepast. Volgens het huidige tijdsche ma zou de reconstructie van het betreffende deel van de Holysingel nog dit jaar van start moeten gaan. „Als Vaart land tenminste geen bezwaar schrift indient, want anders zijn we maanden verder", vreest verkeersingenieur Van Loosbroek. En dat bezwaar schrift 2il er waarschijnlijk wel in. Schiedam De Schiedamse politie heeft gistermorgen de etherpiraat Radio Lokaal uit de lucht gehaald. Om elf uur deden agenten een inval in panden aan de Brielsestraat en aan de Rhoonsestraat- Zij troffen in de studio's twee Schiedammers aan, die bezig waren met het treffen van voorbereidingen voor de uit zendingen. Zij zijn meegeno men naar het bureau. De apparatuur, de banden en de grammofoonplaten zijn in beslag genomen. De waarde hiervan bedraagt tussen de 80.000 en 100.000 gulden. De ladderwagen van de brand weer moest er aan te pas ko men om de antennes van de zenders van het'dak van de woningen te halen. advertentie (geen ivaardepunten). Vlaardingen Het mipisfa rie van landbouw en visserij wil het Vlaardings Visserij- museum meer bij de vispro motie gaan betrekken. Het museum is een unieke plek in Nederland. In feite het enige echte visserijmaseum in ons land", verklaarde mr.B.van der Meer, directeur visserijen van het niniste- rie, gisteravond het waarom van dat streven. Hoe die be trokkenheid gestalte krijgt, moet op het ministerie nog worden uitgedokterd. Op voorhand zei dr.ir.L.H. Rui ter, voorzitter van het stich tingsbestuur van het mu seum, blij te zijn met de toe gezegde aandacht Van der Meer was in het mu seum om de tentoonstelling 'Van het vischeten' officieel te openen. Hij deed dat door een beeld te onthullen dat leerlin gen van een'basisschool in Til burg in het kader van een lan delijke wedstrijd hadden ge maakt. De wedstrijd maakte onderdeel uit van een inten sieve voorlichtingscampagne over vis en visserij op een groot aantal basisscholen. 'Van hel vischeten' gaat in op de Nederlandse visconsumptie door de eeuwen heen en geeft inzicht in de vis als voedings middel, de invloeden op het verbruik, recepten en de toe komstmogelijkheden. Over dat laatste' toonde drs.D.J. Lang straat, secretaris van het Pro- duktsehap voor Vis en Vispro- dukten, zich optimistisch. Vooral de export groeit ge- Staag nu bijvoorbeeld in Belgie 'een 'schokkende groei van de consumptie valt te bespeuren'. Ook Duitsland en Zwitserland pftp, f W'-m';, Koningin Beatrix krijgt op Huis ten Bosch de traditionele koninginneharing aangeboden Directeur visserijen B.van der Meer (tweede van rechts), en collega-directeur J.van Dorp (derde van links) van het museum nuttigen samen een haring. De tentoonstelling 'Van het vischeten' is geopend zouden meer en meer vis- minded' worden. Nederland zelf blijft enigszins achter. Slechts eenderde van onze landgenoten eet minstens een maal per week vis. <7V- Te wei- nig"^ vindt het produktschap. Aandacht voor vis en dan meer specifiek- haring was er gisteren ook op Huis ten Bosch. Koningin Beatrix kreeg van de heer W.Kwakkelstein, reder van de VL 89, het tradi tionele vaatje koninginneha- ring aangeboden. Leden van de dienst Nederlandse haring controle en burgemeester Van Lier waren daarbij aanwezig. Vlaardingen Burgemeester en wethou ders zouden regelmatig overleg moeten voeren met de bejaardenorganisaties. Dat oppert de fractie van de PvdA in een brief aan B en W. „De stem van de ouder wordende mens- dient te worden gehoord. Het interessante is dat bij deze mensen een brok levenser varing aanwezig is, die wij moeten benut ten. Bovendien worden de ouderen daar mee meer betrokken bij het maatschappe lijk gebeuren", aldus fractievoorzitter Kees van de Windt. De PvdA is op het idee gekomen door re gelmatige contacten met de ouderenorga- nisaties in Vlaardingen. Daaruit bleek dat de ouderen het op prijs zouden stellen als zij meer worden geraadpleegd over zaken die voor hén van belang zijn. Van der Windt schrijft in de brief dat de fractie zeer gesteld is op de contacten met de ouderenbonden, omdat „het de visie van een politieke partij verbreedt en meer begrip kweekt voor de positie van de se nioren". Schiedam Een 61-jarige Schiedammer moest gisteren door de GG en GD worden be handeld nadat hij veel rook had ingeademd. De man bevond zich in een bovenwoning in de Geert Reindersstraat in de Slacht- huisbuurt, toen er in de wo ning onder hem brand ont stond. Zijn onderbuurvrouw had een pan op het vuur gezet en had vervolgens de woning verlaten. De brandweer was snel ter plaatse en bestreed het vuur. Er kon niet worden voorkomen dat er veel rook schade ontstond. Vlaardingen Een 37-jarige Vlaardinger is met een alco holvergiftiging opgenomen in het Holyziekenhuis. De man werd dinsdagavond bewusteloos in zijn auto ge vonden op de parkeerplaats in de Columbusstraat. Daar had hij een aanrijding veroorzaakt met een personenauto. In het voertuig van de man zijn ver scheidene lege wodkaflessen gevonden. Vlaardingen De nieuwe voorzitter van het provin ciebestuur, commissaris der koningin Schelto Pa rijn, was gisteren voor het eerst in Vlaardingen tij dens het werkbezoek, dat GS aan de stad bracht. In de loop van de middag werd tijdens een bijeen komst met burgemeester en wethouders van Vlaar dingen een aantal lopende problemen doorgenomen, en aansluitend was er een korte rondwandeling door de stad. Tijdens het gesprek op het stadhuis werd onder meer gesproken over de ver keerssituatie in de stad en de plannen met het ver keerscirculatieplan. Tij dens dat gesprek werd door B en W een beroep op de provincie gedaan, nu snel te komen met uitspra ken over de ingediende bezwaarschriften. Vlaar dingen wil in het kader van de voortgang langza merhand graag weten, waar het wat dat betreft aan toe is. Het provinciale bezoek be keek tijdens de wandeling onder meer de renovatie in de Vettenoordsepolder, en nam ook een kijkje bij de in aanbouw zijnde to renflat voor bejaarden aan de Westhaven kade. Schiedam Het was gisteravond feest op het Fa'hrï- plein. Direct nadat de bewoners hadden vernomen daf de renovatie vandaag toch van start gaat, werden de klapstoeltjes naar buiten gehaald en hieven de bewo ners het glas op de goede afloop. Vorige week zag het er nog naar .uit dat de renovatie, waar al meer dan vijf jaar plannen voor worden ge maakt, niet door kon gaan. De gemeente stak een stokje voor de oplossing van wo ningbouwvereniging Schie dam Vooruit om de extra kosten van twee miljoen uit de bedrijfsreserve te putten. Dat was niet de eerste tegen slag, want in maart werd de renovatie, die toen enkele weken aan de gang was, plotseling stilgelegd. Er zaten ernstige fouten in het bestek. De SSSW, de overkoepelen de organisatie van woning bouwverenigingen, maakte nieuwe plannen, maar aan vankelijk onthielden B en W daaraan hun goedkeuring. Het college eiste dat een huurverlaging van tien gul den, waarvoor wethouder Cor van Tilborg zich nog heeft ingespannen, weer zou worden teruggedraaid. Ook werd geëist dat de renovatie goedkoper werd om het be drag te drukken dat aan de bedrijfsreserve moest wor den onttrokken. SSSW en gerrfeente schoven elkaar de verantwoordelijkheid in de schoenen -van net niet door gaan van de renovatie. Maar gisteren werd overeen stemming bereikt. Volgens Cees Kamminga van de SSSW zijn het niet de ge meente en de SSSW die dê renovatie hebben gere^j maar de bewoners. „Als die 'niet dat tientje huurverla- fing hadden ingeslikt, dan ad het nooit gelukt." Een blije mevrouw Van Wensvoort van de bewoner- commissie zegt dat er voor de bewoners niets anders op zat. „Het was slikken of stik ken. We moesten dat tientje wel laten schieten. We pra ten nu al jaren over die reno vatie en na als die tegensla gen wilden we nu eindelijk resultaten zien." 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1