SPORT Mannenkoor brengt Piet Smit serenade 'Smaakmakers' fleuren.; PPSC en Excelsior M op 'Massaal protest kan eind maken aan martelpraktijken Maassluis verdeeld over Sky Channel Fietsen door Midden-Delfland VZC'ers halen limiet voor NK Oostveen, Van Vliet en Voogd gehuldigd Trainingsstage Rob Henneveid Muziekkamer museum weer in gebruik Pollux vergadert Lap en Van Baarle - winnen koppelkoers Nieuwe eerste klasse een stuk aantrekkelijker - Herexamen voor Arie Kurver SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 20'3um 1984 Vlaardingse artsen achter actie Amnesty Vlaardingen De Vlaardingse huisartsen gaan zo goed als zeker meedoen aan de actie die Amnesty International momenteel voert tegen martelingen. Voorzitter Meijer van de Vlaar dingse vereniging van huisartsen heeft laten weten er zeer positief te genover te staan. Hij heeft toegezegd het ver zoek van de plaatselijk afde ling van Amnesty Interna tional in een vergadering van de Vlaardingse huisart senvereniging aan de orde te stellen. Lies Nefkens van Amnesty In ternational is zeer ingenomen met het positieve antwoord van dokter Meijer. „We heb ben de artsen verzocht om aan de actie mee te doen, omdat in veel landen medici zijn be trokken bij martelingen. Wel licht kan een massaal protest van artsen aan hun collega's aan deze praktijken een eind maken." Manifestatie De afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis van Amnesty zijn druk bezig met de organisatie van een grote manifestatie tegen martelprak tijken, waarvan ongeveer hon derd regeringen zich nog be dienen. Op de bijeenkomst, op 19 oktober in de Harmonie in Vlaardingen, zal informatie worden verstrekt over marte lingen en wat er tegen te doen valt. Willem Nijholt zal ge dichten voorlezen. Met andere artiesten worden '">g onder handelingen gevc.rd. Drs. Joop van Thijn is gevraagd de presentatie voor zijn rekening te nemen. Een medicus uit Uruguay zal vertellen over zijn ervaringen bij de behan deling van slachtoffers van martelingen. De bedoeling is dat na afloop van de manifes tatie protestbrieven en -tele gram tijen worden verstuurd aan regeringen die zich schul dig maken aan martelingen. Zuid-Afrika In Vlaardingen staat Amnesty regelmatig op het Liesveld met handtekeningenlijsten die. wanneer ze vol zijn, worden opgestuurd naar de regeringen van landen waar wordt ge marteld. In de maand juni slaat Zuid-Afnka centraal in de Amnesty-actie, omdat in de gevangenissen daar nog gere geld martelpraktijken plaats vin den.„Dat er nog steeds op grote schaal wordt gemarteld is een droef feit", zegt Lies Nefkens. „Een. reden temeer om op zo groot mogelijke schaal er tegen protest aan te tekenen. Want als je er niets tegen doet, weet je zeker dat er niets verandert." Lunchconcert Aad Zoutendijk geeft donderdag 21 juni een concert op het orgel van de Grole Kerk In Vlaardingen. Hif speelt werken van Sweelinck, Scheidemann, Suxtehude, de Grigny en Fetis. Hei concert begint om kwart voor één. Artoteek Onder het motto 'Ziet de mens' expo seert kunstenaar Anr van der Hoeven m de Galerie/artotsek aan de Oost- havenkade. Van vrijdag 22 juni tot en met 14 |uli zij'n er van hem olieverf schilderijen en houtsneden te zien. De Galerre/artoteek Is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van negen tot half een en van eer tot vijf uur. Op vrrjdag is de artoteek ook van zeven tot negen geopend. Op zaterdag is de tentoonstelling toegankelijk van twaalf tot vijf uur. Leo Lommers Organist Leo Lommers geelt zater dag 23 juni een concert tn de Grote Kerk in Vlaardingen. Lommers speelt werken van onder andere Sweelmck, Schutz. Gumpelzhalmer, Schem en Bach. Het concert begint om drie uur. Excursie De vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum Schiedam gaan zater dag 23 juni naar schouwburg Rotter dam om daar te kijken naar de muur schilderingen van kunstenaar Dolt Menkes. De rondleiding begint om half elf en er wordt verzameld op het Schouwburgplein. Dlngenus van Vrle 2orgt voor de inleiding, terwijl voor nadere uitleg de kunstenaar zelf aan wezig is. De Jan Steenstraat beleefde een happening: de serenade voor Piet Smit. Veel omstanders genoten mee met de jubilaris. Schiedam Op zijn 'heili ge avond5, de dinsdag avond, vasfe repetitietijd van Orpheus, is jubilerend voorzitter Piet Smit giste ren verrast met een serena de. Smit is 25 jaar voorzitter van het koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus en even zolang bestuurslid van de Schiedamse Gemeenschap. En omdat hij geprezen wordt om zijn niet aflatende ijver, moest dat dus gevierd. De Jan Steen straat keek ervan op. „Zoiets hebben wij hier nog nooit ge hoord," zei een buurvrouw- van het echtpaar Smit, Smit wist wel dat hij die avond ver wacht werd op een receptie in maison Tivoli aan de Nieuwe Haven. Maar de serenade, die zijn medezangers nem brach ten, deden op zijn aristocra tisch gezicht veel tederheid ontstaan. Om kwart over zeven hadden de in zwarte kostuums geklede heren zich verzameld om de hoek, op de Vlaardingerdijk. Dat baarde opzien: veel buurt bewoners bleven nieuwsgierig kijken. Om half acht belde Orpheus-secretaresse Eily Stouthandel aan bij het admi nistratiekantoor P. Smit, boek houdingen en belastingzaken. In de voortuin een ouwe tiets. Dirigent Richard Ram werd geparkeerd tussen een Peugeot en een 2CV en toen Piet Smit en zijn echtgenote in de deuro pening verschenen, schalde vanaf de straat een door Ram speciaal hiervoor gecompo neerd 'Hoera'. „Nou,, meid, het lijkt de burge meester wel", zei een vrouw uit de straat tegen haar vrien din. Bekwaam wikkelde Orp heus enkele liederen af, die tot het vaste repertoire horen. De Jan Steenstraat deinde mee op 'didelomdijne,slaat op den trommele, van didelondo', ter wijl 'Die Birke' met zijn 'schó ne 'jungfrau' veel plechtiger klonk dan dit Geuzenlied. Met een Russisch soldatenlied en een 'hiep hiep hiep' werd besloten en op dat moment riep een blond krullebolletje op een step rond, dat er paar den stonden. Inderdaad wees mevrouw Smit 'haar man ver rast naar de open koets met paardespan, die vanaf de Van ïlaarenlaan de straat kwam binnenrijden. De avond kon niet meer stuk. Nee? Twintig minuten ging het het mannen koor staan wachten en Piet Smit begreep al niet waarom. Het was de bedoeling dat ook de Rijnmondband aan de deur zou komen en om zeven uur doör Kor Kegel had SG-directeur Ruud Pillard de band al warm zien lopen. Maar waar bleven ze nu? Zou den ze bij Tivoli staan? Ten leste ging men maar op weg, met het echtpaar Smit in de koets voorop en juist toen de koets uit het zicht was, kwam de Rijnmondband aan- marcheren, „Ja hoor, echt Schiedam", zei iemand, „zulke dingen kunnen nooit zonder dat er iets mis gaat." Tussen de vier rotsblokken op de hoek van Jan Steenstraat en Van Ostadelaan maakte de Rijn mondband rechtsomkeert mars. Piet Smit arriveerde bij Tivoli ongeveer op het moment, dat wethouder voor cultuur Her man Posthoorn op zijn knal groene snorfiets en onafschei delijke pijp kwam aantuffen. Een heel gezelschap stond er te wachten, want namens di-. verse organisaties zou Piet Smit later toegesproken wor den. En nog is het nu niet voorbij. Morgen, donderdagavond, biedt de Schiedamse Gemeen schap Smit een concert aan in de museum aula van De Trou badours uit Enschede. De 66- ja:ige Smit heeft zijn jeugd in Goor en Enschede doorge bracht en hij heeft een emotio nele betroKkenheid bij dit koor Mocht de Rijnmondband weer komen: die tweede Smit avond begint om acht uur. Maassluis „Het is struis vogelpolitiek", oordeelde VVD'er Jan Evers deze week in de commissie voor financiën en economische aangelegenheden in Maas sluis. „We kunnen Sky Channel al op verschillen de manieren tot ons ne men. De techniek is niet te stuiten. Niet doorgeven is onzin. Met welk recht ont nemen wij de inwoners van Maassluis naar de pro gramma's van Sky Chan nel te kijken?" De overige leden van de com missie hadden meer moeite met het doorgeven van Sky Channel via het kabelnet in Maassluis. Met Evers was al leen wethouder Izaak van der Knaap voorstander. Jaap van der Griend (PPR/PSP) had er duidelijk moeite mee, evenals Robert Punt (PvdA) en RPF'er Van der Hoeven. Het' CDA nam een afwachtende houding aan. „Persoonlijk ben ik er op te gen", sprak Wil van Dinter. Zij zei dat er bij haar in de fractie nog diepgaand over ge sproken moest worden. Voor het begin van de discus sie bad Maddy Grootveid van de Consumentenbond in Maas sluis betoogd, dat zij het niet correct vond dat de zender werd doorgegeven op de ka bel. Sky Channel moest vol gens haar aan Maassluis beta len voor de doorgifte. Wethouder Van der Knaap zei dat om verschillende redenen het college voorstelt Sky Channel wel door te geven. De kwaliteit van de Engelse zen ders laat over het algemeen technisch gesproken veel te wensen over. Channel 4. dat nu nog wordt doorgegeven, is het slechtst te ontvangen van de drie en ook een commercië le zender. Bovendien werd Van der Knaap, zo verklaarde hij, vaak benaderd door inwo ners van de gemeente, die vroegen om doorgifte van de satellietsignalen. Evers voegde daar aan toe, dat de gemeente zich met het ka belnet eerst een monopoliepo sitie had verworven en daar mee de inwoners van Maas sluis verhindetd Sky Channel te ontvangen. Dat bracht Van der Griend ertoe de vraag te stellen welke principiële nor men de gemeentelijke over heid moet aanhouden bij het doorgeven van signalen, want: „Nu een commerciële zender, morgen een fascistoïde partij. Waarmee houden we straks die buiten de deur?" „Of", vul de Evers aan, „hoe ver mogen we gaan met censuur?" Van der Knaap wil het voorstel toch m de raad behandelen. Er is ook ander medianieuws voor Maassluis Radio Rijn mond, Hilversum 5 èn een bij voorbaat gereserveerd kanaal voor een eventuele lokale om roep: daarmee wil de CAI- Westland, die de signalen le vert voor het kabelnet van Maassluis, het 'gat' opvullen dat is ontstaan door het om waaien van de zendmast in Wavre. Hierdoor kunnen de drie Bel- gisch-Waalse zenders RTB 1, 2 en 3 al enige tijd niet meer in het Westland worden ontvan gen, Terugkeer van deze pro gramma's in een aanvaardbare kwaliteit lijkt steeds minder waarschijnlijk te worden. Bo vendien schijnen de meeste luisteraars deze programma's niet te missen, aldus het West- landse kabelbedrijf. Op de plaats van RTB 1, 2 en 3 komen nu respectievelijk Ra dio 5 (93,9 MHz), Radio Rijn mond (93,1 MHz) en mogelijk een lokale omroep (92,4 MHz), waarmee voor Maassluis de Westlandse Omroepstichting wordt bedoeld. Waterweg-Noord Ook vanuit de regio ver trekken zaterdag van verschillende plaatsen fietsers voor de Rijnmondfietstocht door Mid den-Delfland. De organisatie van de tocht, die over 20 en 40 kilometer wordt gehouden, is in handen van het openbaar lichaam Rijnmond en de Stichting Sportief Aktief. Tussen tien en twee uur kan men in Schiedam opstappen bij het VVV-kantoor aan de Buiten havenweg, in Vlaardir^en vertrekken de fiet sers vanaf de molen Aeolus op de boek Korte- dijk-Westlandseweg en in Maassluis bij het WV-kantoor in Koningshoek. Bij de startplaatsen krijgen de deelnemers te gen betaling van een gulden routekaarten uit gereikt Deze moeten op diverse controlepunten worden afgestempeld. Om vijf uur moet Leder een 'binnen' zijn, omdat dan de controlepunten sluiten. Vlaardingen De muziekka mer van het Visserijmuseum wordt zondag 24 juni na lange tijd weer eens gebruikt waar voor de ruimte inde veertiger jaren van de achttiende eeuw werd gerealiseerd. Dan geven vier .Rotterdamse conservato riumstudenten een concert voor saxofoon. Vanaf drie uur spelen zij werken van Bach, Handel, Singelée, Rieard, De bussy, Fran^aix, Von Koch, Geraedts en Williams. Tot voor enkele jaren traden vooral Vlaamse musici nogal eens op in de muziekkamer. Dat gebeurde in het kader van het Belgisch-Nederlands Cul tureel Verdrag, waarvoor de overheid van onze zuiderbu ren subsidie gaf. Sinds augus tus vorig jaar is daataan tame lijk rigoreus een einde geko men, nadat de Belgische rege ring de subsidiekraan voor dergelijke activiteiten dicht draaide. De muziekkamer wordt nu nog slechts gebruikt wanneer muzikanten zichzelf spontaan aanbieden. Dat hebben de vier Rotterdammers, Arie Heij- koop, Roeland Kapaan, Maar ten Prins en Freek As gedaan. Het saxofoonkwartet bespeelt zondag sopraan-, tenor-, alt en bariton-saxofoon. Het is met mogelijk vooraf voor het concert kaartjes te kopen. Vlaardingen De leden van de Vlaarding se hockeyclub Pollux komen vanavond in de Broekpolder bijeen voor de jaarlijkse le denvergadering (aanvang 20 uur). Bij het punt bestuursverkiezing zijn Herma van Maaren en Jan Wamsteker aftredend. Pie- ter Steehouwer is bereid gevonden als jeugdcommissaris op te treden, terwijl Jaap van Toor de nieuwe penningmeester moet worden. Het voorstel voor de bestuurssamenstelling in het nieuwe seizoen luidt: voorzitter Hugo Konig, vice-voorzitter en penningmeester Jaap van Toor, secretaris Henriette Rijnen berg, commissaris jeugdzaken Pieter Stee houwer, technisch commissaris Rob Luns, commissaris beheer clubhuis Cees van Leeu we n, sc h e i dsrech terscom m issar is Frans Mahlman en commissaris beheer bar nog met bekend. Schiedam Er was weer veel spektakel op de Schiedamse wielerbaan, waar het plaatselijke, wielereomitc voor een aantrckkel.jk program- ma had gezorgd. De voetbalwedstrijd op de te-- levisie tussen Belgie en Denemarken ten spijt, had toch weer een groot aantal wielerliefheb bers de weg naar Harga gevonden. Hoofdpunt van de avond was de koppelkó§rs bij de amateurs, die tenslotte een prooi werd voor het duo Hans Lap en Mario van Baarle. Zij verwezen na een uiterst «pannende wedstrijd Claudio Callegerai en Theo Kortekaas naar bet tweede plan. De laatste wedstrijd van de avond,' een sprmtomnium. werd gewonnen door Jan Langstraat, vóór Josine van Rijsoord uit Vlaar-*, dingen. Hei omnium bij de dames werd gewonnen doo'r- de talentvolle Schiedamse Ellen de Ruiter.,, Tweede werd Ineke Muilwijk uit Rotterdam;." Schiedam 'Leuk', is de eerste reactie van PPSC- trainer Arie Kurver, als de nieuwe competitie-indeling voor de zaterdag eerste klasse ter sprake komt. ASWrJNieuw Lekkerland en De Zwerver zijn overgeheveld naar 1B, Altena is gedegradeerd, terwijl ook. promovendus R.VVH in deze afdeling is ondergebracht. Nieuw in IA zijn de 'bollenstreek' door Chris Woerts toppers Rïjnsburgse Boys, Noordwijk en Quick Boys. Het uit de tweede klasse gepromoveerde Oostkapelle en RCL vullen het rijtje nieuwkomers aan. Gehandhaafd in IA zijn Ba- rendrechl, Heerjansdam, Ko zakken Boys, NSW, Spijke- nisse, Zwart Wit'28, SSS, als mede de streekelubs PPSC en Excelsior Maassluis. „Deze in deling is een stuk sterker dan die van vorig jaar," zegt Kur ver. „Voor de spelers en het publick is het in ieder geval veel aantrekkelijker geworden en dat is toch ook belangrijk." Voorzichtig onderwerpt Arie Kurver zich aan een voorspei ling: „Rijnsburgse Boys zie ik als een directe kampioenskan didaat, Het is een elftal in ont wikkeling, Ik heb ze tegen IJsselmeervogeis zien spelen en toen heb ik echt genoten van die ploeg." En over zijn 'eigen' PPSC: „Het zal heel moeilijk voor ons worden. De top, Ron Carii, is weggevallen. In de breedte ben ik met de komst van Mar- Fer Groeneweg. pfbG vooralsnog met. „Netx daar ben ik wel zeker van. Jk wil m het laatste jaar dat -ik hier werk natuuihjk geen-ge degradeerde ploeg ach ter latere Veel zal afhangen van het-be gin van tie competitie. -Ver speel je? dan al punten, xlrfn weidt het denk ik erg zwaar". Hen! moe tl ij ilijk Arie Kurver. Lin Vermuolen, Ene KoJmeij- or. Timmer en Jacquot sterker geworden, maar er is volgend jaar een normale degradatiere geling en dat is natuurlijk ook 'niet m ons voordeel". Degraderen ziet Arie Kurver „Maar", vervolgt hij, „er Tzijn meer ploegen die het .heel moeilijk zullen krijgen. Excel sior M. SSS en zelfs NSW zijn nog niet op voorhand veilig Ik blijf het zeggen, de magi* sc he grens van twintig pünlïxj moeten we eerst zien te berei ken Je moet natuurlijk wel reeel blijven Als je twimt'g doelpunten scoort en Ron'Car- h maakt er vijftien van, daii weetje datje het komende sei zoen veel mist.. Fer Groene weg, de oeten- mocsicr van Excelsior,rea geert voorzichtig „Een hegl pituge afdeling", zegt hij. „AVel een afdeling waarin meer voetbal zit en dat is voor Óns met ongunstig. We hebben het dit jaar al niet gemakkelijk ge had en ik verwacht ook het komende seizoen zeker "g&en 'makkie' Feit blijft weldat het allemaal een stuk aantrek kelijker is geworden. Uit iede re regio hebben we nu '.edn ploeg en toch hoeven wd niet al te ver te reizen. Het wbrdt heel aantrekkelijk. Voor -het publiek belangrijk en de pen ningmeester zal blij zijn" rhet een aantal kassuccessen"" Schiedam Arie Kurver, de oefenmees ter van PPSC. is vooralsnog met geslaagd voor het diploma oefenmccster I. De in Bergschenhoek woon achtige trainer moet herexa men doen voor het medische gedeelte. Ene Gudde (Excel sior '20) slaagde wel voor het examen. „Een teleurstelling, zeker", is de eerste reactie van Arie Kurver. „Ik had het eerlijk ge zegd mei verwacht, maar er is nog niets aan de hand Ik mag gelukkig nog herexamen doen. Laten we maar hopen dat ik er dan wel goed doorheen ro! Ik kwam nu precies één vierde ■punt tekort om te slagen". Direct consequenties heeft hel voorlopige afwijzen nog niet voor Ane Kurver. Zakt hij de finitief, dan zal hij met zijn werkzaamheden bij PPSC moeten staken „Op dal niveau mag ik dan inderdaad met meer werken. Maar zover is het het nog lang met Ik heb er negen maanden keihard voor geknokt om het examen te halen en het zou doodzonde zijn als ik zou zakken. Maar ja. een aantal collega's is al gezakt en voor hen is het doek dus wel gevallen. Voor mij is er gelukkig nog hoop". Rotterdam Tijdens de kringkampioenschappen van de ZRO haalden vijf leden van V2C de limiet voor deelname nan de Nederlandse kampioen schappen. Danny van Hees veroverde als eerste een startbewijs voor de nationale titelstrijd door de lOO meter vlinderslag af te leggen in 1.25.7. Astud van Irsen vol de vervolgens zijn voorbeeld door de 100 meier rugslag ie zwemmen in een tijd van 1.15 4. Eveneens goed voor af- vaa relingen naar de NK Gei line van den Beig is ook al zeker van een startbewijs Op tie 100 meter rugslag zwom zij een tijd van 1 20 9 en voldeed daarmee eveneens aan de li miet. Z\) veroverde .direct ook een gouden medaille. Hoewel Sonja Stem <100 meter schoolslag) en Caby van Lee- ncn (100 meter rugslag) op oen tweede positie eindigden vol deden /ij toch aan de limiet voor het NK Een eerste plaats was er- vpr- der voor Leon van IJzprloo <100 meter vlinderslag), Esther Biouwer ((200 meter rugslag) en Rem ier van der Bend <400 meter vrije slag) WOENSDAG 20 JUNI Honkbal: 19 00 Vlaardingen Holy— Trisave Jeka. Cricket: 19 00 Eight-3- sice toernooi bij Hermes DVS- Hoc key: 20 00 Jaarvergadering Pollux In clubgebouw Wondeluport: 19-00 Avondvierdaagse» VTM m Maassluis. Tonnis: Toernooi TSF Schiedam (Bt C, D 10+) DONDERDAG 21 JUNI Wandelsport: 19 00 Avondvierdaagse VTM irt Maassluis, Bridge: 19.4S In- Sluif in bovenzaal Margrietbal, Ten nis: Toernooi TSF Schiedam (01.«C. D 18+). Softbal: 19 30 uur Schiedam— Sparta <c1j - - VRIJDAG 22 JUNI Tennis: Toernooi TSF Schiedam (05, C. D 18+) Vlaardingen Tijdens de tia- ditioneie feestavond ter afslui ting van het werd een groot aantal leden van de voetbal vereniging Vlaardingen door Maassluis Voldaan keerde Rob Hen nevoid terug uu Japan. Was hij eerder dit jaar op eigen kosten naar het land van de rijzende zon gegaan om zich voor te bereiden op do Olympische Spelen, nu bood het Nederlands Olympisch Comité hem de mo gelijkheid om af te rezien naar het mekka van de judosport. Sa men met zwaargewicht Willy Wilhelm, die ook in Los Angeles op de mat zal komen, verbleef hij ruim een maand in Tokto. „Het is goed bevallen," aldus Rob Henen veld. Deze week traint Henneveid in de voor hem zo vertrouwde omgeving van de sportschool van zijn vader, maar volgende week vertrekt Hen neveid samen met Willy Wilhelm en Ben Spijkers naar Obert- raum in Oostenrijk om daar deel te nemen aan een Olympische trainingsstage. Op 1 juli zal worden deelgenomen aan een team wedstrijd in de Moncheseehalle in Heilbronn (W^sty-Duitsland), ter ere van het dertigjarig bestaan van de Duitse judobond. Een trainingsweek op het nationaal sportcentrum Papendal sluit vervolgens de voorbereiding oj^de Olympische Spelen af. voorzitter Sjaak Maat gehul digd Hoogtepunt van de avond wa>- de huidigjng van dne leden die 35 jaar lid zijn van de w V1 aa rd i nge nTrots na m;cn Coo4 Oost veen. Hen me vaji VUet en Aad Voogd de bij be ha rend e ve rei ersel en in bnp vangst. Voor het tienjarig lidmaat schap kregen Henk Verwed, Rob Jansen, Henk de Korver. Siem van der Marei, Kor Piont, Jaco Simons, Cor Pol dervaart en René Janseir jde clubspeld uitgereikt. Voor het vijftienjarig lidmaat schap werden Henk Saus;'Nol van der Schie, Gerco VisseJ*. Edu van Balen, Cor Vink, Loo van Balen, Piet Brandwijk. Leo van Toor, Jos van. '<fer Have, Elbert Gopos, Pj&t^r Hemmink, Jan Poldervaart .en Cock Eijkenbroek gehuldigd.'* Eijkenbroek wordt dooK het bestuur op de eerste1 komende ledenvergadering voorgedra gen als lid van verdienste. Pe ter Verburgh werd in het zon netje gezet omdat hij nul al weer 25 jaar lid is van 'de B roekpold erveren igi ng.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2